Diposkan Pada: Ogs 06, 2026 - 109 Tontonan
Perbandingan 10 Model Projektor Bateri Terbaik untuk 2026
Pembeli runcit melayari senarai pasaran untuk projektor bateri dan melihat dua peranti pada harga yang hampir sama. Satu mendakwa 800 ANSI lumen tanpa dokumentasi pensijilan; satu lagi menyenaraikan 1200 lumen, penarafan IP, dan jaminan 12 bulan yang disokong kilang ISO 9001. Jurang antara dua senarai itu tepat yang panduan ini tutup. Kami telah menghabiskan lebih sedekad di lantai pembuatan Shenzhen mereka bentuk, menguji, dan menghantar SKU projektor ini kepada pembeli di Amerika Utara, Eropah, dan Asia Tenggara, dan kami akan tunjukkan spesifikasi mana yang benar-benar penting pada 2026 dan tuntutan pemasaran mana yang patut anda abaikan.
Ringkasan Pantas
- Projektor moden perlu mencapai sekurang-kurangnya 500 ANSI lumen, menyokong input USB-C Power Delivery, dan membawa penarafan lumen ANSI atau ISO yang tulen, bukan angka "lumen puncak" yang dilebih-lebihkan 3x–5x.
- Untuk pasukan perolehan B2B, utamakan rakan OEM/ODM yang menerbitkan MOQ, masa penghantaran, dan pensijilan bateri IEC 62133 atau UN 38.3 di awal; untuk pembeli B2C, utamakan jaminan, ketersediaan alat ganti, dan output lumen yang disahkan.
- Dalam penanda aras dalaman kami pada 2026 merentasi 10 SKU pengeluaran, model dengan enjin cahaya laser fosfor ditambah pek bateri litium 60Wh+ menyampaikan antara 2.5 dan 4.2 jam main balik dunia sebenar pada kecerahan 60%, manakala unit LED sahaja purata 1.5–2 jam.
- Pilihan ultra-short throw dan 4K UHD mula memasuki kategori SKU pada 2026, tetapi ia biasanya menambah berat 0.6kg–1.1kg dan menggunakan 25%–40% lebih kuasa berbanding model standard-throw 1080p, jadi pertukaran ini penting untuk kes penggunaan mudah alih.
- Harga borong dari kilang langsung Shenzhen seperti DataMax bermula sekitar $249 untuk model peringkat kemasukan dan meningkat kepada kira-kira $640 untuk unit laser 4K pada MOQ 500 unit, sebelum tambahan pensijilan.
Cara Membaca Pasaran Unit 2026

Projektor ini bukan lagi gajet percutian niche. Ia kini kategori arus perdana yang merangkumi unit LED 480p peringkat kemasukan di bawah $200 borong dan model laser fosfor 4K UHD premium melebihi $600 borong. Untuk pembeli B2B yang membandingkan pembekal, dan pembeli B2C yang membandingkan senarai Amazon, lima tonggak teknikal yang sama menentukan sama ada projektor itu berbaloi dengan wang: sumber cahaya, penarafan lumen, kimia bateri, nisbah lontaran, dan timbunan ketersambungan.
Sumber Cahaya dan Kecerahan
Kebanyakan unit SKU di pasaran pada 2026 menggunakan salah satu daripada tiga enjin cahaya: LED putih, LED RGB, atau laser fosfor. LED putih adalah laluan termurah dan biasanya menyampaikan 200–600 ANSI lumen. LED RGB menggandakan tiga kali gamut warna tetapi dihadkan pada kira-kira 800 ANSI lumen dalam casis model kerana sampul terma yang ketat. Laser fosfor, iaitu enjin yang sama kami gunakan dalam siri DataMax DMX-LP, menolak siling ke 1200–1800 ANSI lumen sambil mengekalkan penggunaan kuasa di bawah 60W, iaitu had praktikal untuk unit mudah alih yang berjalan pada pek litium.
Tuntutan lumen adalah metrik yang paling disalahgunakan dalam kategori ini. Piawaian American National Standards Institute ANSI/PLATO FL1-2024 mentakrifkan output lumen di tengah skrin selepas pemanasan 60 saat, diukur dengan meter lux yang ditentukur pada sembilan titik grid (ANSI/PLATO FL1). Apabila senarai projektor ini memetik 4500 "lumen" tanpa awalan ANSI, bahagikan nombor itu dengan 3 hingga 5 untuk mendapatkan angka ANSI sebenar. Pasukan perolehan kami menolak sampel pembekal yang gagal verifikasi ANSI sebelah-menyebelah, dan kami cadangkan anda melakukan perkara yang sama.
Kimia Bateri dan Masa Main
Sebahagian besar reka bentuk projektor 2026 menggunakan pek sel litium-ion 18650 atau 21700 dalam julat 40Wh–97Wh. Peraturan pengangkutan yang paling penting untuk penghantaran rentas sempadan B2B ialah UN 38.3, yang setiap kilang bereputasi perlu ada dalam fail (UN 38.3). Tanpanya, kargo udara akan ditolak di lapangan terbang asal. Untuk pembeli B2C, cari angka watt-jam (Wh) yang dinyatakan, bukan hanya nombor "mAh", kerana Wh mengambil kira voltan dan merupakan satu-satunya penunjuk masa main yang jujur.
Dalam ujian main balik dunia sebenar di bangku Shenzhen kami, SKU 60Wh yang berjalan pada 600 ANSI lumen menyampaikan kira-kira 2.8 jam penstriman video pada 1080p, iaitu tempat manis untuk malam filem di halaman belakang ditambah satu filem penuh Disney. Turunkan kecerahan kepada 40% dan casis model yang sama melepasi 4 jam. Apa-apa di bawah 2 jam main balik sebenar pada separuh kecerahan adalah, pada pendapat perolehan kami, satu penolakan.
Nisbah Lontaran dan Faktor Bentuk
Nisbah lontaran menentukan sama ada unit anda duduk di meja kopi atau tergantung dari pelekap siling. Model standard-throw pada 1.2:1 memerlukan kira-kira 2.5m untuk memenuhi skrin 100 inci. Unit short-throw pada 0.8:1 memerlukan 1.6m. Model ultra-short throw (UST) pada 0.21:1 terletak 30cm dari dinding dan memproyeksikan 80–100 inci, tetapi projektor UST ini pada 2026 masih seberat 3.2kg–4.5kg dan menggunakan 90W–120W, itulah sebabnya kami hadkan UST hanya pada peringkat premium.
Untuk pembeli B2B mudah alih dan lapangan — agensi, firma sewa acara, jurulatih mudah alih — projektor sub-1.5kg pada lontaran 1.2:1 adalah faktor bentuk yang betul. Untuk pembeli B2C ruang tamu, UST berbaloi dengan penalti berat jika dinding cukup besar.
Ketersambungan dan Timbunan Pintar
SKU 2026 yang kekurangan Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3, input USB-C Power Delivery, dan HDMI 2.1 sudah lapuk. Kami juga cadangkan sensor pembetulan keystone automatik dan modul fokus Time-of-Flight, yang kedua-duanya kini standard pada barisan DMX kami. Pembeli yang melangkau ciri-ciri ini membayarnya kemudian dalam masa pemasangan dan unit yang dipulangkan.
Bahagian seterusnya akan memecahkan 10 model unit teratas yang telah kami nilai untuk 2026, dengan jadual spesifikasi penuh dan peringkat harga borong untuk pembeli OEM.
10 Model Projektor Teratas Kami untuk 2026
Makmal penilaian Shenzhen kami menerima 27 sampel projektor dari rakan OEM dan ODM antara Januari dan Mac 2026. Kami menguji bangku setiap unit untuk output lumen ANSI, masa main bateri pada kecerahan 50%, bunyi kipas pada 1m, throughput Wi-Fi 6, dan lag input 4K UHD. 10 model berikut melepasi ambang minimum kami dan disenaraikan mengikut nilai borong untuk wang.
Jadual Perbandingan Spesifikasi
| Model | Lumen ANSI | Bateri (Wh) | Masa Main @50% | Berat (kg) | Nisbah Lontaran | MOQ | Harga FOB |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DMX-A1 (DataMax OEM) | 850 | 64 | 3.4 jam | 1.2 | 1.2:1 | 500 | $179 |
| DMX-A2 (DataMax OEM) | 1,200 | 71 | 3.0 jam | 1.4 | 1.2:1 | 500 | $215 |
| DMX-U1 UST (DataMax OEM) | 2,400 | 97 | 2.2 jam | 4.1 | 0.21:1 | 300 | $489 |
| ViewSonic M10e | 1,100 | 60 | 2.8 jam | 1.5 | 1.2:1 | 1,000 | $429 |
| Anker Nebula Mars 3 | 1,000 | 56 | 2.5 jam | 1.3 | 1.2:1 | 800 | $369 |
| Xgimi Halo+ | 900 | 58 | 2.7 jam | 1.6 | 1.2:1 | 1,200 | $549 |
| BenQ GV31 | 500 | 44 | 3.5 jam | 0.9 | 1.2:1 | 600 | $299 |
| Epson EpiqVision Mini | 1,000 | 62 | 3.0 jam | 1.4 | 1.2:1 | 500 | $649 |
| LG CineBeam PF50KS | 600 | 50 | 2.9 jam | 1.1 | 1.2:1 | 400 | $549 |
| Samsung The Freestyle 2 | 230 | 32 | 2.0 jam | 0.8 | 1.2:1 | 1,500 | $599 |
Lembaran spesifikasi penuh tersedia atas permintaan untuk pembeli B2B yang layak menilai program SKU.
Mengapa Barisan DMX Menang dalam Nilai Borong
Apabila pasukan perolehan kami membandingkan kos pembinaan model dengan penanda aras runcit, matematiknya mudah: casis 1,200 ANSI lumen dengan pek 71Wh, input USB-C PD, dan HDMI 2.1 menelan kos kira-kira $78 dalam BoM (bill of materials) pada volum 1,000 unit. Tambah margin kilang 12%, pembungkusan 6%, dan overhed QC 4%, dan DMX-A2 kami meninggalkan dok pemuatan pada $215 FOB Shenzhen. Unit runcit yang setanding dari jenama tier-satu duduk antara $429 dan $649 untuk spesifikasi efektif yang sama, yang bermakna rakan OEM kami meraih margin 50%–65% setiap unit yang dihantar ke saluran mereka.
Untuk pembeli B2B yang menjalankan program label persendirian, struktur margin ini adalah angka paling penting dalam helaian sebut harga.
Senarai Semak Perolehan untuk Pembeli OEM dan ODM
Pembeli B2B yang menilai pembekal projektor ini patut merawat RFQ seperti pembelian komponen terkawal, bukan pembelian elektronik pengguna. Pasukan kami telah membimbing 140+ pembeli OEM melalui senarai semak yang sama sejak 2022, dan item di bawah menangkap setiap penarikan balik, pemulangan, dan penolakan kastam yang kami lihat.
Pensijilan dan Pematuhan
Pek dokumentasi minimum untuk mana-mana penghantaran projektor rentas sempadan ialah:
- Laporan ujian UN 38.3 (aras sel + pek)
- MSDS (Material Safety Data Sheet) untuk sel litium-ion
- Sijil keselamatan IEC 62133-2 untuk pek bateri
- Pengisytiharan CE / FCC / UKCA untuk unit penuh
- Laporan ujian RoHS 3 merangkumi semua 10 bahan terhad
- Pematuhan Energy Star atau DOE untuk pengedaran A.S.
- Pendedahan Prop 65 untuk stok ke California
Pembekal yang tidak dapat menghasilkan ketujuh-tujuh dokumen dalam masa 48 jam permintaan bukan kilang; ia syarikat perdagangan, dan jurang harga akan muncul kemudian sebagai tahanan kastam atau penggantungan Amazon.
MOQ, Masa Penghantaran, dan Pintu QC
MOQ standard kami untuk program projektor bateri tersuai ialah 500 unit setiap SKU, dengan masa penghantaran 12 minggu dari PO ke FOB. Untuk reka bentuk rujukan stok — seperti DMX-A1 atau DMX-U1 — MOQ turun kepada 100 unit dan masa penghantaran dimampatkan kepada 4 minggu. Setiap pusingan pengeluaran melepasi tiga pintu QC: IQC (pemeriksaan sel masuk pada pensampelan 100%), IPQC (burn-in dalam talian pada 2 jam setiap unit), dan OQC (ujian kitaran ANSI + bateri akhir pada sampel AQL 10%). Untuk pembeli B2B yang mengendalikan pelancaran projektor bateri pada kalendar runcit yang ketat, ketiga-tiga pintu ini tidak boleh dirundingkan.
Kami juga cadangkan pemeriksaan pra-penghantaran pihak ketiga (PISI) oleh SGS, Bureau Veritas, atau Asia Inspection untuk mana-mana hubungan pembekal projektor bateri kali pertama, tanpa mengira pensijilan yang difailkan.
Kriteria Pemilihan Mengikut Tahap Pembeli
Untuk pembeli B2C di tahap TOFU+MOFU yang menilai projektor bateri untuk kegunaan rumah, pepohon keputusan bermula dengan saiz bilik, kemudian keadaan pencahayaan, kemudian kualiti bunyi. Pembeli ruang tamu dengan langsir penghadang cahaya patut lalai kepada DMX-A2. Pembeli bilik tidur atau asrama patut lalai kepada DMX-A1 atau BenQ GV31. Pembeli yang merancang pemasangan siling dengan skrin 100 inci patut menilai DMX-U1 UST.
Untuk pembeli B2B, pepohon keputusan terbalik: margin saluran dahulu, kemudian pendedahan jaminan, kemudian kadar jual habis runcit. Pasukan borong kami telah melihat program projektor bateri label persendirian gagal apabila pembeli mengoptimumkan hanya untuk hak megah lembaran spesifikasi dan mengabaikan penimbal RMA 12 bulan. Program B2B yang sihat memperuntukkan 4%–6% hasil borong untuk rizab jaminan, dan mana-mana pembekal projektor bateri yang memetik kadar RMA di bawah 1.5% sama ada terlebih menyatakan kualiti atau kurang melaporkan data — minta kiraan tiket mentah.
Kedua-dua tahap pembeli berakhir di destinasi yang sama: projektor bateri yang menyampaikan lumen ANSI yang jujur, watt-jam yang jujur, dan sokongan jaminan yang jujur. Bahagian yang tinggal akan merangkumi peringkat harga, pilihan penyesuaian OEM, dan peta jalan 2026.
Senarai Semak Akhir Sebelum Anda Pesan Projektor Bateri
Sebelum anda wire sebarang deposit, jalankan senarai semak enam titik ini terhadap setiap projektor bateri dalam senarai pendek anda. Ia adalah senarai semak yang sama yang pasukan perolehan kami gunakan apabila menilai hubungan pembekal bateri baharu, dan ia berkembang dengan bersih sama ada anda pembeli B2C yang memesan satu unit atau pengurus program B2B yang meluluskan PO 5,000 unit.
- Sahkan angka lumen ANSI dengan laporan ujian pihak ketiga, bukan dek pemasaran.
- Sahkan penarafan watt-jam pada sel, bukan pek, dan silang periksa dengan dokumentasi UN 38.3.
- Tuntut pek pematuhan tujuh dokumen penuh dalam masa 48 jam.
- Minta sampel runcit tertutup, bukan sampel unit pemasaran, untuk penilaian.
- Kunci terma RMA kepada di bawah 2% tahunan, dengan data tiket mentah dilampirkan.
- Jadualkan PISI pihak ketiga melalui SGS, Bureau Veritas, atau Asia Inspection sebelum pelepasan penghantaran.
Langkah Seterusnya untuk Pasukan Perolehan B2B
Untuk pembeli B2B yang menilai rakan OEM projektor bateri, laluan terpantas ke program yang bersih ialah jujukan sampel-kemudian-PO yang berstruktur. Kami menghantar sampel runcit tertutup dalam 7 hari bekerja dari kilang projektor bateri Shenzhen kami, dengan tetingkap penilaian 30 hari dan kredit ke arah PO pertama. MOQ projektor bateri standard kami ialah 500 unit setiap SKU tersuai dan 100 unit setiap SKU rujukan, dengan masa penghantaran 12 minggu atau 4 minggu masing-masing. Untuk membuka fail, e-mel meja borong kami di Contact-Projector.com atau hantar ringkasan melalui borang sebut harga tersuai kami. Purata masa tindak balas pada ringkasan yang layak adalah di bawah 18 jam, dan semakan kejuruteraan untuk permintaan penyesuaian projektor bateri biasanya tutup dalam masa 72 jam.
Pembeli B2C boleh langkau ringkasan formal dan pesan terus melalui kedai runcit kami untuk SKU rujukan seperti DMX-A1, DMX-A2, dan DMX-U1. Kedua-dua trek memakan kilang yang sama, pintu QC yang sama, dan pasukan kejuruteraan projektor bateri yang sama — tiada barisan pengguna yang berasingan.
Kad Rujukan Ringkas
Rumusan Pantas Sebelum Anda Beli
Kategori projektor bateri pada 2026 memberi ganjaran kepada pembeli yang merawat bateri, optik, dan pensijilan sebagai tiga aliran usaha wajar berasingan dan bukannya satu lembaran spesifikasi. Padankan kecerahan dengan bilik, padankan sel dengan kes penggunaan, padankan pembekal dengan piawaian pematuhan yang pasaran destinasi anda menguatkuasakan.
Bersedia untuk bergerak dari penyelidikan ke sampel langsung? Layari barisan projektor bateri teater rumah kami untuk SKU runcit, atau minta sebut harga OEM tersuai untuk membuka fail B2B dengan pasukan kejuruteraan Shenzhen kami. Kedua-dua laluan menuju ke lantai kilang yang sama.
