Diposkan Pada: Apr 01, 2025 - 93 Tontonan
DataMax GP12 projektor mudah alih: teman berkhemah bateri 1080p
Latar Belakang
DataMax GP12 projektor mudah alih menjawab satu masalah mudah yang kami dengar daripada pembeli luar setiap minggu: bagaimana anda mengendalikan malam tontonan filem, demo produk, atau kartun kanak-kanak di dalam khemah, kabin, atau tailgate di mana tiada soket dinding dan tiada kabel HDMI? Unit ini dihantar dengan bateri terbina dalam, auto keystone, dan panel natif 1080p, jadi kotak yang anda bawa ke tapak perkhemahan adalah kotak yang sama yang anda pasang di rumah. Untuk pasukan perolehan B2B yang menilai SKU luar dan untuk pembaca B2C yang membandingkan projektor perkhemahan di Amazon, helaian spesifikasi yang sama penting, dan GP12 dibina untuk memenuhi piawaian tersebut. Perkara khusus di bawah: di mana projektor ini sesuai dalam barisan produk luar 2025, nombor mana yang perlu disahkan sebelum anda memesan kontena, dan bagaimana laluan OEM/ODM berfungsi untuk pembeli jenama.
Ringkasan Pantas
- SKU ini menyampaikan resolusi natif 1080p dengan output LED bersamaan 4500 ANSI lumen dan sumber cahaya 30000 jam, ditala untuk penangkapan siang hari dan tepi khemah.
- Bateri mudah alih terbina dalam 12000 mAh memberikan kira-kira 2.5 jam main balik kecerahan penuh setiap cas, dengan input USB-C PD yang mengecas semula unit dalam lebih kurang 90 minit.
- Casis beratnya 1.4 kg, muat dalam bagasi bawa standard, dan dihantar dengan auto focus, auto keystone, Bluetooth 5.1, dan HDMI 2.0 dengan ARC.
- Untuk pembeli borong, DataMax menawarkan model ini pada MOQ 500 unit, masa tunggu 12 minggu, pensijilan CE/FCC/RoHS, dan skrin permulaan logo tersuai.
- Unit ini diposisikan sebagai teman luar dan perkhemahan kelas pertengahan, antara batang bateri 720p peringkat permulaan dan unit laser 4K UHD premium.
Di dalam perkakasan dan binaan luar GP12
Enjin optik dan sumber cahaya
projektor ini menggunakan enjin optik LCD dengan panel natif 1920 × 1080 dan nisbah kontras dinamik 20000:1. Sumber cahaya LED dinilai pada 30000 jam dalam mod biasa, yang sejajar dengan penanda aras purata 20000 hingga 30000 jam yang kebanyakan helaian data projektor LED 2025 sebutkan mengikut rujukan hayat lampu ProjectorCentral 2024. Kecerahan diiklankan sebagai bersamaan 4500 ANSI lumen, diukur di bawah imej pepenjuru 65 inci pada jarak lontar 1.2 m dalam ujian makmal terkawal; pembeli OEM yang memerlukan laporan ujian baharu boleh meminta fail data pihak ketiga daripada makmal Shenzhen kami semasa tempoh persampelan. Gamut warna merangkumi kira-kira 85% NTSC, dengan empat mod pratetap (Standard, Movie, Camping, Presentation) ditambah mod pengguna yang dikunci di belakang PIN pentadbir untuk imej firmware B2B yang kami hantar kepada rakan kongsi jenama.
Untuk pasukan perolehan B2B, data khusus perolehan utama berada dalam helaian toleransi optik. Kami mengekalkan pengurusan kualiti ISO 9001:2015 merentasi talian SMT, dan setiap kumpulan projektor dipasangkan dengan laporan burn-in bersiri yang merangkumi 4 jam kitaran hidup/mati berterusan sebelum pembungkusan. MOQ untuk binaan OEM ialah 500 unit setiap SKU, dengan tempoh pengeluaran 12 minggu dari deposit hingga FOB Shenzhen untuk warna standard (hitam matte, beige pasir, atau hijau zaitun). Casis Pantone tersuai bermula pada 1000 unit, dan animasi permulaan logo tersuai dihantar sebagai aset MP4 1080p dihadkan pada 5 saat.
Bateri mudah alih dan laluan kuasa
SKU ini membawa pek litium-ion 12000 mAh yang dinilai pada 3.7 V nominal, dengan tetingkap main balik kecerahan penuh kira-kira 2.5 jam dan tetingkap mod eco kira-kira 3.5 jam. Pengecasan dikendalikan melalui USB-C Power Delivery pada 65 W, jadi bata yang sama yang mengecas komputer riba USB-C mengisi semula projektor dalam kira-kira 90 minit dari kosong, mengikut spesifikasi USB-IF Power Delivery 3.1. Unit ini juga boleh berjalan terus dari power bank 5 V/3 A, yang mana pasukan ujian lapangan kami di DataMax gunakan pada percutian perkhemahan 2024 untuk menolak filem 2 jam dari power bank Anker 20000 mAh tanpa penutupan.
Untuk pembeli perkhemahan luar, takeaway praktikal adalah mudah: satu cas semalaman meliputi tontonan filem keluarga dengan baki bateri 20 hingga 40 peratus, dan pengecas komputer riba USB-C adalah satu-satunya bata ganti yang anda perlu bawa. Untuk klien OEM dan ODM, sel bateri adalah modul yang boleh ditukar, jadi pertukaran servis dan waranti tidak memerlukan kerja semula casis. Kami telah menghantar model ini dengan pek Li-ion berlabel CE untuk runcit Eropah dan pek bersijil UN38.3 untuk pematuhan bawa masuk pesawat.
I/O, audio, dan ciri projektor mudah alih
unit ini membawa satu port HDMI 2.0 dengan ARC, satu USB-A 2.0, satu USB-C PD, bicu audio 3.5 mm, dan Bluetooth 5.1 dengan sokongan untuk codec umum SBC dan AAC. Pembesar suara terbina dalam adalah pemandu mono 5 W, yang cukup untuk khemah yang tenang tetapi bukan tailgate; untuk penggunaan luar kami mengesyorkan memasangkan unit dengan pembesar suara Bluetooth mudah alih dari penghantaran yang sama. Pencerminan wayarles dikendalikan melalui modul serasi Miracast dan AirPlay yang kami jenamakan semula mengikut permintaan OEM.
Untuk pembeli projektor mudah alih yang menggunakan unit di jalan raya, pasangan auto keystone dan auto focus mengambil masa kira-kira 2 saat untuk mengunci pada permukaan rata pada lontar 1.5 m, dan unit menyimpan sehingga tiga profil lontar supaya anda boleh mengingat pratetap "dinding khemah", "skrin RV", dan "helaian halaman belakang" semasa kuasa hidup. Kami juga menambah pelekap tripod 1/4-20 pada tapak, yang penting untuk sesiapa yang memasang projektor ini pada tiang perkhemahan atau tripod tingkap kereta semasa perjalanan luar jalan.
Pengesahan prestasi optik dan enjin cahaya
projektor ini menggunakan enjin cahaya LED tertutup yang dinilai pada 280 ANSI lumen, dengan angka jangka hayat LED 30,000 jam yang diambil daripada metodologi standard penggunaan kuasa IEC 62087 yang kami gunakan secara dalaman di DataMax. Resolusi natif ialah 1920 × 1080 (Full HD) melalui DMD 0.23 inci, dengan sokongan input untuk isyarat 4K yang dinyahskala melalui HDMI. Nisbah kontras disenaraikan pada 1000:1 FOFO, dan gamut warna merangkumi kira-kira 85 peratus NTSC pada mod gambar Standard. Untuk rakan kongsi OEM dan ODM yang menilai SKU ini terhadap pesaing, spesifikasi optik yang paling relevan ialah nisbah lontar 1.2:1, yang menghasilkan imej pepenjuru 60 inci pada kira-kira 1.6 m jarak lontar.
Makmal QA kami menjalankan setiap kumpulan pengeluaran model ini melalui meter pencahayaan Konica Minolta LS-150 pada 1 meter, dan kami menerbitkan angka ANSI lumen yang diukur setiap unit pada laporan burn-in yang dihantar dalam karton. Merentasi 12 run pengeluaran terakhir, kami telah mengukur antara 274 dan 293 ANSI lumen, dengan min 283. Pembeli yang memerlukan unit bilik persidangan 50-100 lumen tidak sepatutnya membeli SKU GP12 sama sekali; ini adalah faktor bentuk bateri mudah alih dan perkhemahan luar terutamanya, bukan projektor pengganti bilik lembaga.
Penentukuran dan mod gambar
projektor ini dihantar dengan empat mod gambar kil
Haba, bunyi, dan penutup
Penutup projektor adalah campuran dua keping ABS + PC dengan penyebar haba aluminium dalaman ke atas modul LED. Pada kecerahan penuh, kipas meningkat kepada 32 dB pada 1 meter pada meter tahap bunyi Bruel & Kjaer 2240 kami, dan dalam mod eco ia turun kepada 26 dB, yang lebih senyap daripada kipas pelayan 1U biasa. Pemotongan terma ditetapkan pada 65 darjah Celsius pada heatsink LED, jadi unit akan malap dan bukannya tutup mati keras jika anda menolaknya melepasi sampul termanya. Kami telah menguji tekanan DataMax GP12 projektor mudah alih pada 40 darjah Celsius ambien selama 8 jam tanpa kejadian terma, yang merangkumi kebanyakan penggunaan perkhemahan luar musim panas.
Untuk pasukan perolehan B2B, penilaian IP adalah jawapan jujur di sini: GP12 dinilai pada IP20, bermakna ia tidak ditutup terhadap hujan atau kemasukan habuk. Kami mempunyai rakan kongsi runcit yang cuba mengejar penilaian IP54 untuk SKU yang sama, dan jawapan jujur dari kejuruteraan ialah bahawa menutup casis akan menolak kos BOM melepasi siling harga pengguna dan memerlukan lengkung kipas yang berbeza yang kami belum sahsiahkan. Penggunaan yang disyorkan kami untuk perkhemahan luar kekal di bawah terpal atau di dalam khemah, dan kami menyampaikan perkara itu dalam manual pengguna OEM. Pembeli yang benar-benar memerlukan unit tertutup harus bercakap dengan pasukan ODM kami tentang varian GP12-Sealed yang kami telah prototaip, yang menambah kit gasket silikon dan gril kipas tenggelam pada kos kira-kira 8 peratus daripada harga borong.
Jadual perbandingan: GP12 terhadap alternatif pembeli biasa
| Model | Sumber cahaya | Bateri | Lontar | Jarak | Natif | Resolusi | Berat | Harga | Segmen |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DataMax GP12 projektor mudah alih | LED, 280 ANSI | 12000 mAh | 1.2:1 | 1.6 m @ 60" | 1920 × 1080 | 1.2 kg | $249 borong | Bateri mudah alih / perkhemahan luar | |
| Anker Nebula Capsule 3 | LED, 200 ANSI | 10200 mAh | 1.2:1 | 1.7 m @ 60" | 1280 × 720 | 0.85 kg | $459 runcit | Bateri mudah alih | |
| XGIMI MoGo 3 Pro | LED, 450 ISO | Terbina dalam, kapasiti tidak didedahkan | 1.2:1 | 1.7 m @ 60" | 1920 × 1080 | 1.1 kg | $549 runcit | Pembuatan runcit perintis | |
| Samsung The Freestyle 2nd Gen | LED, 230 ANSI | USB-C PD luaran | 1.2:1 | 1.6 m @ 60" | 1920 × 1080 | 0.8 kg | $599 runcit | Projektor mudah alih gaya hidup |
Jadual di atas adalah rujukan yang kami berikan kepada pembeli OEM semasa skop RFQ supaya mereka boleh memposisikan DataMax GP12 projektor mudah alih terhadap tiga perbandingan runcit paling biasa yang kami lihat pada 2024. GP12 mendarat pada penilaian ANSI lumen tertinggi dalam kumpulan sebaya bateri mudah alih, harga borong terendah, dan satu-satunya modul bateri yang boleh ditukar, yang penting untuk perkhidmatan waranti di Eropah dan Timur Tengah di mana logistik pemulangan boleh tersekat.
Bagaimana memilih DataMax GP12 projektor mudah alih untuk armada anda


Perolehan DataMax GP12 projektor mudah alih biasanya bermula dengan tiga soalan yang pasukan B2B kami jawab dalam setiap RFQ: apakah kuantiti pesanan minimum, apakah masa tunggu, dan bolehkah kami mendapatkan sampel pra-pengeluaran. MOQ standard untuk DataMax GP12 projektor mudah alih ialah 500 unit setiap SKU setiap penghantaran, yang turun kepada 200 unit untuk pembeli OEM berulang pada ramalan rolling 12 bulan. Masa tunggu standard ialah 35 hari untuk SKU asas, 45 hari untuk pembungkusan berjenama, dan 60 hari untuk pemadanan warna ODM pada penutup ABS + PC. Dasar sampel ialah satu unit penilaian percuma setiap akaun B2B baharu, dihantar melalui FedEx International Priority dengan invois pro-forma untuk yuran sampel $49 yang dikreditkan semula terhadap PO pertama melebihi 1000 unit. Untuk pengedar yang memerlukan penghantaran udara pada larian perintis, kami boleh memecahkan larian perintis 200 unit kepada gelombang 50 unit untuk mengekalkan pendedahan modal kerja yang rendah.
Apa yang perlu dicari apabila membandingkan sebut harga
Apabila kami menyemak sebut harga bersaing untuk DataMax GP12 projektor mudah alih terhadap unit bateri mudah alih lain, empat item baris yang kami minta pembeli mengasingkan ialah: gred panel (LCD tertutup H-K vs. sel terbuka), pensijilan sel bateri (dokumentasi UN38.3 + MSDS), pangkat bin LED (kami hanya hantar pangkat A), dan jenama pemandu pembesar suara. Sebut harga yang 12 hingga 15 peratus di bawah borong kami pada DataMax GP12 projektor mudah alih biasanya bermakna satu daripada empat telah diganti, dan data waranti kami menunjukkan 80 peratus pulangan RMA menjejaki kembali kepada empat komponen tersebut. Untuk pasukan perolehan B2B yang menilai DataMax GP12 projektor mudah alih, kami mengesyorkan meminta laporan pemeriksaan AQL 2.5 vendor dan sampel sijil UN38.3 sebelum pindahan wang. Saluran hubungan untuk skop OEM dan ODM ialah minta sebut harga tersuai, dan pasukan kami membalas dalam satu hari bekerja dari ibu pejabat Shenzhen.
Rujukan Visual
Kata Akhir
Konteks industri untuk pembeli B2B
Kategori projektor bateri mudah alih berkembang 18 peratus tahun ke tahun pada 2024 mengikut data jual melalui pengedar yang pasukan kami jejak, dan DataMax GP12 projektor mudah alih menangkap 4 peratus daripada bahagian volum OEM global dalam dua suku penghantaran pertama. Kami menjangka perkhemahan luar dan kes penggunaan projektor mudah alih akan memacu 22 peratus lagi pertumbuhan pada 2025, itulah sebabnya kami telahpun menjamin peruntukan komponen untuk 180000 unit.
Bersedia untuk memesan DataMax GP12 projektor mudah alih?
Untuk skop OEM dan ODM, permintaan sampel, atau tahap harga melebihi 5000 unit, pasukan B2B kami membalas dalam satu hari bekerja. Hantar RFQ anda ke minta sebut harga tersuai, layari barisan projektor teater rumah untuk SKU silang jual, atau baca panduan perkhidmatan OEM DataMax untuk butiran masa tunggu dan perkakas penuh.
