Een koper zet de projector op een salontafel, drukt op de aan/uit-knop, en binnen drie seconden is het beeld van rand tot rand haarscherp — geen handmatige focusring, geen test

Geplaatst op: aug. 12, 2026 - 123 Weergaven

Autofocus uitgelegd: een technische gids voor 2026

Auto Focus Uitgelegd: Een Technische Gids Voor 2026

Een koper zet de projector op een salontafel, drukt op de aan/uit-knop en binnen drie seconden is het beeld van rand tot rand haarscherp — geen handmatige focusring, geen testpatroon, geen opzij stappen om de afstandsbediening te pakken. Die scherpe opname is de projector die zijn werk doet, en in 2026 is dit de standaardverwachting in elke categorie, van draagbare 1080P-modellen tot 4K laserinstallaties. Omdat het focusmechanisme nu onzichtbaar is voor de gebruiker, verdient de techniek erachter een nadere blik, vooral voor B2B-inkoopteams die SKUs evalueren van een smart projector OEM/ODM-fabriek zoals DataMax.

In deze technische gids leggen we uit wat deze projector precies is, hoe de sensoren en algoritmen samenwerken, en welke specificaties u moet vergelijken voordat u een groothandelsorder plaatst.

Gerelateerde bronnen: DataMax smart projector winkel

Wat Is Een Projector En Hoe Werkt Auto Focus?

Doorsnede van het lenssysteem van een projector met meerdere elementen en motoren

De SKU is een weergaveapparaat dat een ingebouwde optische sensorstack, een kleine motoraandrijving en een routines voor brandpuntsafstandberekening bevat die de handmatige focusring vervangt die op oudere projectoren te vinden is. De gebruikerservaring voelt als een tv: zet het apparaat neer, richt het op een muur of scherm, schakel in en het beeld wordt scherp zonder tussenkomst.

De Drie Sensorlagen In Elke 2026 het model

Moderne het apparaat ontwerpen stapelen drie meetbronnen omdat geen enkele sensor elke lichtconditie dekt:

  1. TOF (time-of-flight) lasersensor — zendt een infraroodpuls van 850 nm of 940 nm uit, meet de retourtijd van de reflectie en levert een dieptekaart met ±3 mm nauwkeurigheid op 1 tot 5 meter. Dit is de werkende sensor voor afstand-tot-scherm.
  2. RGB-camera met edge-detectie firmware — draait op de beeldsignaalprocessor van de projector en analyseert contrastgradiënten over 9 of 13 bemonsteringszones om de focusscherpte onafhankelijk van de TOF-meting te bevestigen.
  3. Versnellingsmeter en gyroscoop — detecteert wanneer het apparaat meer dan 5 graden of 10 centimeter fysiek is verplaatst en forceert een onmiddellijke herfocus-trigger.

Deze projector fuseert vervolgens de drie datastromen via een AI-kalibratiemodel, meestal een lichtgewicht convolutioneel neuraal netwerk dat draait op een speciale ASIC of de hoofd-SoC. De motor verplaatst de lensgroep in 20 tot 40 microsteps, evalueert een scherptescore na elke step en vergrendelt wanneer de score piekt.

Benchmark-Vergelijkingen Voor Focus-timing Waarmee Kopers Moeten Vergelijken

Drie benchmarks onderscheiden consequent premium projector-eenheden van budgetmodellen:

  • Cold-boot-tot-scherp: premium eenheden klaren dit in 2,5 seconden, instapmodellen in 4 tot 6 seconden, en slecht afgestemde firmware kan boven de 8 seconden uitkomen.
  • Herfocus-latentie na een verplaatsing van 1 meter: moet onder de 1,5 seconden vallen; alles boven de 3 seconden voelt kapot aan in een vergaderruimte.
  • Keystone-interlock gedrag: de focuswaarde moet behouden blijven tijdens automatische keystone-correctie; een eenheid die de focus reset bij elke keystone-wijziging is een inkoop-waarschuwingssignaal.

Volgens IEEE Xplore-berichtgeving over computationele beeldvormingssystemen zijn depth-aware focusloops in consumentenimaging sinds 2022 verschoven van offline kalibratie naar real-time sensorfusie, wat hetzelfde architectuurpatroon is dat DataMax specificeert voor OEM-klanten die consistente veldprestaties nodig hebben.

Auto Focus Voor- En Nadelen Versus Handmatige Focus

Voor een B2B-inkoopmanager die SKUs afweegt, beslist het kader van voor- en nadelen vaak de RFQ:

  • Voordelen: zero-touch installatie in retail- en onderwijsomgevingen, minder supporttickets, eenvoudiger kioskmodus en snellere beursre-configuratie.
  • Nadelen: sensorkalibratiedrift in stoffige omgevingen, een BOM-kostenstijging van $1,80 tot $4,50 per eenheid, en verminderde prestaties onder direct zonlicht waar de TOF-puls concurreert met omgevings-IR.

Voor B2C-kopers is de equivalente afweging gemak versus lange-termijn repareerbaarheid: de SKU verwijdert één bewegend onderdeel dat u hoeft aan te raken, maar voegt een optische sensorcluster toe die schoon glas nodig heeft en af en toe fabrieksherkalibratie elke 8.000 tot 12.000 bedrijfsuren.

Aan de groothandelskant verzendt DataMax het model-modules met een MOQ van 1.000 eenheden en een levertijd van 12 weken, en ondersteunt zowel Android TV- als Linux-SoC-platforms, waarbij elke productiebatch een 100 procent focusnauwkeurigheids-burn-in test ondergaat.

Een vergelijkingstabel en FAQ-sectie volgen in Deel 2 en Deel 3.

Specificaties Van Het Apparaat Waarmee Kopers Werkelijk Vergelijken

Wanneer onze OEM/ODM-inkoopklanten een RFQ sturen, bevat het specificatieblad bijna altijd dezelfde zes focusgerelateerde rijen. Hieronder vindt u de vergelijkingsmatrix die we hebben opgebouwd uit B2B-steekproefa aanvragen van 2024–2025 die we in ons Shenzhen-kalibratielab hebben verwerkt.

SpecificatieInstapniveauMiddenklassePro / B2B-Niveau
FocusmethodeAlleen enkele TOFTOF + RGB-cameraTOF + RGB + IMU-fusie
Cold-boot focustijd5,5 s3,5 s2,5 s
Herfocus-latentie3,2 s2,0 s1,3 s
Dieptenauwkeurigheid (1–5 m)±8 mm±5 mm±3 mm
Sensor BOM-kosten$1,20$2,40$4,50
Bedrijfsuren MTBF8.000 h15.000 h25.000 h
Aanbevolen omgevingslux< 800< 2.500< 4.000

Een dit projector specificatieblad dat een van de eerste vier rijen weglaat, is naar onze ervaring een inkooprisico. We hebben incoming-quality audits uitgevoerd waarbij 11 procent van de monster-eenheden van naamloze leveranciers de cold-boot benchmark faalde ondanks een schone datasheet, en dat is de reden waarom DataMax elke eenheid voor palletisering op 100 procent burn-in test.

De ANSI Lumen-Regel Lezen Zonder Verbrand Te Raken

Lumenopbrengst werkt meer op de focusnauwkeurigheid in dan de meeste kopers verwachten. Bij 4.500 ANSI lumen of hoger kan de warmtepluim die opstijgt van de LED- of laserfosforengine de TOF-bundel 0,3 tot 0,7 graden breken over een opwarming van 10 minuten, wat een her-trigger forceert. Middenklasse projector firmware compenseert door elke 90 seconden de diepte opnieuw te lezen, maar alleen Pro-grade firmware koppelt de her-trigger aan een thermistor op de lichtengine, niet aan een vaste timer. Als uw toepassing de eenheid gedurende 8 uur op volledige helderheid in een directiekamer of klaslokaal draait, vraag de leverancier dan of de herfocus-loop thermistor-gekoppeld of tijd-gekoppeld is. Die ene vraag filtert ruwweg twee derde van de veldfouten eruit die op onze helpdesk worden gemeld.

Hoe Auto Focus Vergelijkt Over Drie Toepassingen

Kopers in de TOFU-fase benaderen de SKU-aankoop meestal via een van drie invalshoeken: draagbare consument, vaste home theater, of commerciële installatie. Elke toepassing test de focusstack anders op de proef.

Draagbare Consument (Minder Dan 1,5 kg, Op Batterijen)

In de klasse onder 1,5 kg vecht het model tegen twee vijanden tegelijk: trilling van de interne batterij en een constant veranderende projectieafstand. Leveranciers compenseren met een hogere IMU-pollingsnelheid, meestal 100 Hz, en een kleinere focusmotor-step (10 µm in plaats van 20 µm) zodat de loop in minder iteraties convergeert. Onze eigen DMX-P11 draagbare SKU haalt bijvoorbeeld cold-boot focus in 2,6 seconden met een 4.000 mAh batterij, en dat is de maatstaf waarmee we de RFQ leiden wanneer draagbare kopers om benchmarkcijfers vragen.

Vaste Home Theater (Plafond- Of Plankmontage)

Zodra de eenheid aan het plafond is gemonteerd, worden herfocus-triggers zeldzaam, maar de initiële kalibratie wordt belangrijker. Een aan het plafond gemonteerde auto focus projector heeft een tilt-compensatietabel nodig omdat de TOF-afstandsmeter iets naar beneden wijst ten opzichte van de schermnormaal. DataMax levert zijn plafond-SKUs met een 9-punts tilt LUT die in de fabriek is geladen, zodat het focusdoel binnen de scherptediepte van de camera valt voordat de AI-loop start. Daarom raden we plafondkopers aan om tilt-compensatie-ondersteuning te bevestigen in de firmware release notes, niet alleen in de marketingbrochure.

Commerciële Installatie (Vergaderruimten, Klaslokalen, Kiosken)

Op commerciële schaal is deze projector onderdeel van een vloot die mogelijk 10.000+ uren draait over de inzet, dus onderhoudbaarheid is belangrijk. Remote diagnostics via RS-232 of LAN moeten focusloop-gezondheid, IMU-drifttellers en TOF-sensorreinheidswaarschuwingen blootleggen. Volgens AVIXA's display-industrie marktbriefing vertegenwoordigen enterprise projector-vloten boven 50 eenheden nu meer dan 60 procent van de nieuwe installaties, en fleetmanagementfuncties zijn niet langer een premium upsell. Voor B2B-inkoopteams die standaardiseren op een platform: eis een gedocumenteerd API-oppervlak voor focusgezondheid, niet een proprietaire app.

Inkoop- En Certificeringsnotities Voor OEM-Klanten

Voor OEM-kopers die een auto focus projectorplatform evalueren, vertragen drie papierwerkitems doorgaans de verzending naar de EU, de VS en onderwijskanalen.

  1. FCC Part 15B en EN 55032 EMC-rapporten die de IR-puls op 850 nm of 940 nm dekken. De 940 nm-variant leest schoner op uitgestraalde emissies omdat deze verder van zichtbaar-lichte harmonischen zit.
  2. Oogveiligheidsclassificatie onder IEC 62471 voor de TOF-laser. De meeste consumentenmodellen vallen in Klasse 1, maar een 940 nm krachtige TOF kan naar Klasse 1M driften als de behuizingsventilatieopeningen niet goed zijn uitgelijnd.
  3. Recyclebaarheid en WEEE-naleving, wat afhangt van of de sensorcluster met één connector van de hoofdprintplaat kan worden losgekoppeld. DataMax ontwerpt zijn auto focus projector sensormodules op een 4-pins JST-stijl connector specifiek om end-of-line demontage onder de 90 seconden te houden.

MOQ op onze modulelijn begint bij 1.000 eenheden met een levertijd van 12 weken, en we ondersteunen zowel Android TV 12 als een aangepaste Linux 6.6 BSP. Als uw RFQ een kleinere pilot hoeveelheid betreft, neem dan contact met ons op over het 200-eenheden engineering-sample programma voordat u uw tooling vergrendelt.

Hoe Kiest U Een Auto Focus Projector Voor Uw Toepassing

De juiste auto focus projector kiezen komt neer op het afstemmen van de focusloop-architectuur op de ruimte, de duty cycle en de leveringsovereenkomst erachter. Een koper die alleen naar lumen en resolutie kijkt, eindigt met een eenheid die elke keer dat iemand voorbij de lens loopt de focus opnieuw zoekt. Een koper die alleen naar focusnelheid kijkt, betaalt te veel voor een functie die één keer afgaat op een plafondmontage. Het beslissingskader hieronder is wat we B2B-inkoopteams aanreiken wanneer ze vragen welke auto focus projector SKU ze als anker voor een 2026-uitrol moeten gebruiken.

B2B Selectiechecklist (MOQ, Levertijd, Monsters)

Voor OEM-kopers die een auto focus projectorplatform evalueren, zijn de contractvoorwaarden meestal belangrijker dan het specificatieblad. Bevestig deze vier items voordat u een PO afgeeft:

  • MOQ: 1.000 eenheden op onze standaard modulelijn, met een engineering-sample venster van 200 eenheden voor pilotruns.
  • Levertijd: 12 weken van PO tot FOB Shenzhen voor de auto focus projector hoofdprintplaat plus sensorcluster; 14 weken als u een aangepaste bezel-kleur nodig heeft.
  • Monsterbeleid: betaalde engineering-monsters verzonden binnen 15 werkdagen, gecrediteerd tegen de eerste productie-PO zodra de tooling is vergrendeld.
  • Certificeringspakket: FCC Part 15B, EN 55032, IEC 62471 en WEEE-demontagedocumentatie geleverd als een gezipt pakket bij elke auto focus projector verzending.

Retailkopers die een enkele auto focus projector-eenheid kopen, kunnen dezelfde logica op consumentenschaal toepassen: bevestig een retourvenster van 30 dagen, vraag de focusloop-firmwareversie schriftelijk op en controleer of het merk een openbare servicemanual publiceert. Wij publiceren onze auto focus projector firmware changelog op het DataMax-ondersteuningsportaal zodat inkoopteams deze kunnen auditen tijdens leverancierskwalificatie.

Als uw RFQ tussen 200 en 1.000 eenheden ligt, neem dan rechtstreeks contact op met onze OEM-desk. De meeste auto focus projector-trajecten in die band worden een shared-tooling programma waarbij de klant NRE betaalt, afgeschreven over de eerste twee productiebatches.

Snelle Referentiechecklist

Industriecontext

In het AV-kanaal zijn de auto focus projector-attach rates verschoven van een premium upsell naar een basisverwachting in het retailsegment onder $1.200. Distributeurs die de categorie in 2024 oversloegen, voegen nu minstens één auto focus projector SKU per line-up refresh toe, en de OEM-pijplijn volgt dezelfde curve.

Klaar Om Uw Auto Focus Projector Te Specifiëren?

De juiste auto focus projector kiezen gaat minder over het najagen van de snelste specificatie en meer over het afstemmen van de focusloop, het certificeringspakket en de leveringsvoorwaarden op de ruimte en de uitrol. Of u nu een 200-eenheden pilot of een jaarlijks programma van 50.000 eenheden nodig heeft, dezelfde engineeringbeoordeling is van toepassing. Neem contact op met ons team om de auto focus projector configuratie te scopen die bij uw kanaal past, en wij sturen binnen vijf werkdagen een vaste offerte terug.

Neem contact op met de DataMax OEM-desk · Bekijk de auto focus projector line-up · Vraag engineering-monsters aan

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid