Geplaatst op: mei 14, 2026 - 107 Weergaven
Hoe u in 2026 de beste long throw projector koopt
Uw inkoopteam heeft drie leveranciers op de shortlist gezet voor de nieuwe aula-installatie, de bioscoopketen heeft 200 stuks nodig die vóór Q3 worden geleverd, en het kerkproject wordt steeds weer uitgesteld omdat de projector geen scherp beeld over 40 meter kan projecteren. Elk van die scenario’s wijst op dezelfde hardwarebeslissing: een long throw projector. Kiest u verkeerd, dan verspilt u budget aan lumen-arme units, verkeerd uitgelijnde optiek of lampmodellen die doorbranden vóór de garantie afloopt. Kiest u goed, dan krijgt u een stabiel, helder beeld dat 20.000 uur meegaat met voorspelbare kleuren. Deze gids van DataMax loopt B2B-inkoopteams en serieuze B2C-kopers stap voor stap door de exacte specificaties, inkoopcriteria en het 2026-aankoopchecklist voor een long throw projector die écht bij de ruimte past.
TL;DR — Korte Samenvatting - Een long throw projector wordt gedefinieerd door een throw ratio boven circa 1,5:1 en is gebouwd voor zalen vanaf 5 meter diep, waar ultra-short throw en standaard throw-units helderheid of geometrie verliezen. - Voor 2026 geeft u prioriteit aan laserfosfor- of RGB-laser-lichtbronnen met minstens 5.000 ANSI lumen voor middelgrote zalen en 8.000+ ANSI lumen voor auditoria en gebedshuizen. - Voor B2B-kopers: bevestig OEM/ODM-flexibiliteit, MOQ-voorwaarden, IEC/ISO-certificeringen en een levertijd van 12 weken of korter voordat u een inkooporder voor een long throw projector tekent. - Total cost of ownership verslaat de adviesprijs: lampvervanging, filtercycli en energieverbruik duwen de TCO over 5 jaar vaak 2x tot 3x boven de unitprijs. - DataMax levert de categorie long throw projector vanuit onze fabriek in Shenzhen met groothandelsprijzen, private-label-opties en wereldwijde verzenddocumentatie.
Wat is een this projector precies en waarom de throw ratio ertoe doet

Een long throw projector is ontworpen om een groot, scherp beeld te produceren vanaf een aanzienlijke afstand achter of vóór het scherm. De bepalende specificatie is de throw ratio, berekend als projectieafstand gedeeld door beeldbreedte. Alles boven circa 1,5:1 valt in de long throw-categorie, terwijl ratio’s van 0,4:1 tot bijna nul ultra-short throw (UST)-units definiëren, en 1,0:1 tot 1,5:1 de standaard throw dekt. Het langere optische pad zorgt ervoor dat de long throw projector de lichtbundel smal en helder houdt, en dat is waarom collegezalen, congresruimten, commandocentra, simulatieruimten en outdoor cinema-opstellingen standaard voor deze klasse kiezen.
Throw ratio-berekening die u in 60 seconden kunt controleren
Als uw zaal 12 meter diep is en u wilt een 4 meter breed scherm, dan is de rekensom 12 ÷ 4 = 3,0:1. Dat is duidelijk long throw-territorium. Voer dezelfde 12 meter in bij een 0,25:1 UST en u heeft een beeld van 48 meter nodig, wat in een normale ruimte onmogelijk is. Daarom eindigen AV-integrators die de throw ratio-berekening overslaan vaak met de verkeerde unit. Bij DataMax voert ons engineeringteam deze berekeningen uit met elke OEM/ODM-klant tijdens de spec-freeze-fase, omdat een long throw projector die met de verkeerde lens wordt besteld al snel een sunk cost wordt.
Resolutienormen die u voor 2026 moet vastleggen
Voor commerciële installaties is native 4K UHD (3840 × 2160) nu de inkoopbaseline, vooral voor gebedshuizen en simulatie waar pixelstructuur zichtbaar wordt vanaf 4 meter en verder. WUXGA (1920 × 1200) blijft acceptabel voor directieruimten en klaslokalen waar spreadsheets worden getoond, maar alles daaronder valt in 2026 buiten de serieuze RFP’s. De 4K HDR-pipeline op een moderne long throw projector ondersteunt ook Rec.709- en DCI-P3-kleurbereiken, wat ertoe doet voor bioscoopketens en broadcast-monitoringruimten. Wanneer wij bij onze fabriek in Shenzhen OEM-builds uitvoeren, kiezen we standaard voor een 0,66-inch of 0,47-inch DMD met een echte 4K-pixelshift-engine in plaats van een 1080p-chip die als “4K-ready” wordt aangeprezen, omdat die laatste tekortschiet voor broadcast-spec. (IEEE Consumer Electronics Society)
Helderheid: ANSI lumen zijn de enige telling die telt
Marketingbrochures printen nog steeds “LED lumen” of “peak lumen”, maar de enige waarde die een aanbesteding overleeft is ANSI lumen, gemeten onder de IT7.228-norm. Een long throw projector in de range van 5.000 tot 7.000 ANSI lumen verwerkt middelgrote collegezalen met gecontroleerde verlichting. Auditoria, sanctuaries en museumprojectiemapping vereisen doorgaans 8.000 tot 20.000 ANSI lumen, het domein van professionele laserprojectoren. Onder de 3.000 ANSI lumen is een long throw projector in feite een desktopunit met een long throw-label en zal deze het moeilijk krijgen zodra het omgevingslicht stijgt. (Projector Central)
Lichtbron: laserfosfor versus lamp versus LED
Lampgebaseerde units verdwijnen uit B2B-pipelines omdat kwiklampen met circa 30 tot 50 procent dimmen vóór hun vervangingspunt van 3.000 tot 5.000 uur, wat de total cost of ownership over 5 jaar opblaast. Laserfosfor-lichtbronnen op een long throw projector leveren 20.000 tot 30.000 uur constante output en direct aan/uit, wat belangrijk is voor verhuurparken en dagelijks gebruikte venues. RGB-laser duwt het kleurvolume hoger, maar voegt kosten toe en vereist een robuuster thermisch ontwerp, dus voor de meeste OEM-kopers blijft laserfosfor in 2026 de standaardkeuze. Voor B2C-kopers die op Amazon of via AV-resellers winkelen geldt dezelfde regel: eerst laser, alleen lamp als het budget het afdwingt.
Optische zoom, lens shift en installatieflexibiliteit
Een serieuze the model wordt geleverd met minstens 1,6x optische zoom en gemotoriseerde verticale/horizontale lens shift, zodat installateurs de geometrie kunnen afstellen zonder de montage fysiek te verplaatsen. Modellen met vaste lens besparen geld, maar dwingen de integrator tot een exacte plafondpositie, wat zelden standhoudt in de praktijk. Verwisselbare lenssystemen op de hogere the unit-chassis laten één behuizing meerdere venues bedienen met optionele throw ratio’s van 1,5:1 tot 5:1 en meer, precies wat verhuurhuizen en B2B-systeemintegrators van ons vragen tijdens OEM-scoping. Voor OEM-kopers die SKU’s evalueren is een verwisselbare lenshouder een inkoopverzekering die het waard is om vooraf te betalen.
Connectiviteit, I/O en netwerkintegratie
Wanneer een this projector in een professionele AV-stack wordt opgenomen, vertelt het achterpaneel u bijna alles over wie hem heeft gebouwd en voor wie hij bedoeld is. Instapunits bieden HDMI 2.0 plus één USB-A voor firmware-sticks; serieuze professionele long throw projector-chassis bieden HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, HDBaseT voor lange kabeltrajecten tot 100 meter, 3G-SDI voor broadcast-trucks en een volledig LAN-controleblok inclusief PJLink, Crestron, Extron en AMX. Draadloze opties zijn minder relevant voor een aan het plafond gemonteerde long throw projector dan integrators tijdens verkoopgesprekken suggereren, maar ingebouwde Wi-Fi 6 en AirPlay 2/Chromecast-mirroring verkorten de kabeltrajecten vanuit collaboration-ruimten en gelden nu als standaard voor hybride kantoorinstallaties.
Netwerkcontrole is waar het inkoopgesprek verschuift van hardware naar levenscyclus. Een 2026-Ready the model wordt geleverd met een RESTful API, SNMP v3-monitoring en een HTML5-servicepagina, zodat IT-teams lampuren, temperatuurlogs en filterstatus kunnen uitlezen zonder een ladder op te gaan. Voor B2B-inkoopteams die 50 tot 500 units op een campus beheren, kan die telemetry alleen al een premie van $ 400 tot $ 900 per chassis boven een consumenten-alternatief rechtvaardigen, omdat voorspellend onderhoud het aantal servicebeurten vermindert. (Crestron Electronics)
Edge-processing, AI en ingebouwde warp
De nieuwste generatie the unit bevat een on-board SoC die in staat is om geometrische correctie, edge blending en warp maps uit te voeren zonder externe scaler. Voor multi-projector curved schermen in musea en experience centers verlaagt dit de bill of materials met één rackunit en één stopcontact per stack. Wanneer wij in onze fabriek in Shenzhen OEM-builds uitvoeren, is de AI-warp-module een veelgevraagd onderdeel van simulatie- en projectiemapping-klanten, omdat deze de integrator-arbeid op locatie vermindert. Voor OEM-kopers die SKU’s evalueren: vraag of de warp-engine hardware-versneld of CPU-gedreven is; de eerste houdt 60 Hz refresh vast op 4K UHD, de tweede laat frames vallen zodra u de geometrie voorbij een keystoning-drempel van 5° duwt.
Audio, IoT en smart building-integratie
De meeste this projector-installaties routeren audio extern, maar de onboard versterker blijft belangrijk voor klaslokaal- en huddle-room SKU’s waar één plafondkast een volledige rack vervangt. Let op een 20 W tot 40 W mono- of stereo-versterker met line-level passthrough, zodat de integrator ceiling-mics in de audio-retourkanaal kan doorlussen. Aan de IoT-kant moet een 2026 long throw projector MQTT of BACnet beschikbaar stellen voor smart building-dashboards, zoals hotelketens en universiteiten de apparaatgezondheid naast HVAC en verlichting volgen.
Inkooprealiteiten: MOQ, levertijd, certificering en total cost
Voor B2B-inkoopteams is het specificatieblad slechts het toegangskaartje. Het echte gesprek begint met MOQ, levertijd, certificeringsomvang en de total cost of ownership over 5 jaar. Bij DataMax werken we met getrapte MOQ vanaf 50 units voor standaard OEM-builds, 100 units voor op maat gemaakte the model-chassis met private-label firmware, en 500 units voor volledige ODM-projecten waarbij de optische engine, lichtbron en industrieel ontwerp volledig co-ontwikkeld worden. De levertijd op een stock-SKU is 4 tot 6 weken; op een customized the unit met op maat gemaakte lens-shift-calibratie en een aangepast kleurprofiel plant u 10 tot 14 weken, inclusief burn-in en QA. (U.S. Consumer Product Safety Commission)
Certificering is waar veel first-time importeurs de kalender onderschatten. Een this projector die naar Noord-Amerika wordt verzonden, heeft FCC Part 15, Energy Star waar van toepassing, en UL- of ETL-listing nodig, afhankelijk van de spec van de integrator. Het EU-pakket omvat CE-EMC, CE-LVD, RoHS, REACH en voor Duitsland het GS-merk. CCC voor China is veilig en goed geregeld, maar PSB en de nieuwere GB-compliance-lagen voegen 4 tot 6 weken labtijd toe voor units met laser Klasse 3R- of Klasse 4-lichtbronnen. Voor OEM-kopers die the projector-leveranciers evalueren: vraag de certificaatnummers vooraf op, niet nadat de aanbetaling is voldaan.
Total Cost of Ownership: de rekensom die de RFP wint
Een specificatievergelijking wint zelden een tender; een 5-jaar-TCO-model wel. De tabel hieronder vergelijkt een typische mid-range long throw projector in drie lichtbroncategorieën met behulp van officiële service-intervallen en een duty cycle van 10 uur per dag.
| Lichtbron | Helderheid (ANSI) | Nominale levensduur (uur) | Vervangingscyclus (5 jaar) | Energie kWh/jaar | 5-jaar TCO-index |
|---|---|---|---|---|---|
| Kwiklamp | 5.500 | 4.000 | 4 lampen + arbeid | 4.380 | 100 (baseline) |
| Laserfosfor | 5.800 | 25.000 | 0 | 4.200 | 62 |
| RGB-laser | 6.000 | 30.000 | 0 | 4.500 | 71 |
De laserfosfor long throw projector wint op puur dollarniveau, ook al is de chassisprijs ongeveer 1,6x die van de lampunit, omdat lampvervangingsarbeid en downtime de tweede kolom domineren. RGB-laser draagt een premie op de lichtbron die de energiebesparingen op deze helderheidsklasse niet volledig terugverdienen.
Aftersales, reserveonderdelen en de OEM-servicebelofte
Wanneer wij een long throw projector verzenden onder een private-label-programma, houden wij een reserveonderdelenbuffer van 3 procent aan in ons magazijn in Shenzhen en roteren we de voorraad elke 6 maanden, zodat integrators nooit een onderdeel ontvangen met een gedegradeerde laserfosfor-bin. B2C-kopers die via retailkanalen winkelen, moeten nog steeds verifiëren dat het merk 3 jaar of 5 jaar garantie biedt op de lichtbron specifiek, omdat die ene regel het verschil is tussen een lampvervanging van $ 249 in jaar 3 en een service-event van $ 0.
Hoe u in 2026 een long throw projector kiest: een checklist voor kopers
Voor inkoopteams en individuele kopers die zo ver tot hebben gelezen, komt de beslissing nu neer op een korte checklist. Bij DataMax laten we elke long throw projector-kans door vier filters lopen voordat we een offerte sturen of a we een unit in een winkelwagen plaatsen. Gebruik dezelfde filters voor uw shortlist.
Het 4-filter selectiekader
- Application match. Klassenlokalen, kerken, musea en entertainment organisaties hebben verschillende throw ratios nodig. Bevestig de schermgrootte en montageafstand voordat u helderheid vergelijkt.
- Lichtbron-fit. Laserfosfor voor ruimten met hoge benutting, RGB-laser voor kleurkritieke venues, lamp voor budgetkopers die bereid zijn om in jaar 3 bollen te wisselen.
- Servicevoetafdruk. Garantieduur op de lichtbron, regionale servicehubs en levertijd van reserveonderdelen voor de komende 5 jaar.
- Totale landed cost. Unitprijs plus invoerrechten, certificering, installatieaccessoires en de lamp-of-laser-rekensom uit de TCO-tabel hierboven.
Voor B2B-inkoopteams die OEM-partners evalueren, zijn er nog drie gegevenspunten belangrijk: samplebeleid, MOQ en levertijd. Bij DataMax verzenden wij 2 tot 5 evaluatie-units van elke long throw projector binnen 7 werkdagen na een ondertekend samplecontract, met samplekosten terugvorderbaar tegen de eerste productieorder. Standaard MOQ begint bij 50 units op stock-SKU’s en 100 units op custom-branded long throw projector-builds. Levertijd is 4 tot 6 weken voor stock en 10 tot 14 weken voor ODM. Neem contact op met onze exportdesk via DataMax OEM-services of vraag een offerte op maat aan om een dossier te starten.
Veelgestelde vragen
Wat wordt beschouwd als een long throw projector?
Een long throw projector is een vaste-installatie display die een conventionele lens gebruikt, doorgaans met een throw ratio tussen 1,5:1 en 4,0:1, ontworpen om enkele meters van het scherm te staan. Het is het standaardformaat voor klaslokalen, directieruimten, gebedshuizen en grote venues waar plafond- of achtermontage beschikbaar is. (Projector Central)
Hoe ver moet een long throw projector van een 100-inch scherm staan?
Voor een 100-inch (2,54 m breed) scherm hebben de meeste long throw projector-modellen met een ratio van 1,5:1 tot 2,0:1 een afstand nodig van 3,8 m tot 5,1 m. Voor ultra-long-throw ruimten boven 8 m moet u een verwisselbare lens van 2,5:1 of wijder specificeren. Controleer altijd de throw calculator van de fabrikant voordat u monteert.
Kan een long throw projector een short throw model vervangen?
Alleen als de ruimte het toelaat. Een long throw projector heeft meer plafondruimte, diepere montage en langere kabeltrajecten nodig. In klaslokalen korter dan 5 m diep vermijdt een short throw- of ultra-short throw-unit schaduwinterferentie en docentverblinding. De swap is zinvol onder 6 m projectieafstand.
Hoeveel lumen heb ik nodig voor een long throw projector in een heldere ruimte?
Een long throw projector die wordt gebruikt in een zonovergoten conferentieruimte met een 120-inch scherm moet minstens 4.500 ANSI lumen leveren. Voor een verduisterd auditorium op 200 inch behouden 6.000 tot 8.000 ANSI lumen headroom voor pieken in omgevingslicht. (American National Standards Institute)
Wat is de typische garantie op de lichtbron van een long throw projector?
Retailkopers moeten rekenen op 3 jaar of 5 jaar garantie op de laserfosfor- of RGB-laserlichtbron. Garantie op lampgebaseerde long throw projector-lichtbronnen dekt doorgaans de lamp 12 maanden of 1.000 uur, afhankelijk van wat het eerst komt. OEM-kopers kunnen langere dekking bedingen op private-label SKU’s.
Is OEM private labeling beschikbaar voor long throw projector?
Ja. DataMax biedt OEM- en ODM-programma’s vanaf 50 units stockproduct en 100 units custom-branded long throw projector-chassis. Levertijd op een private-label build is 6 tot 10 weken, inclusief firmware-flash, verpakking en drop-ship kitting.
Waarom deze categorie in 2026 blijft groeien
Hybride klaslokalen, museum-AV-upgrades en corporate campus-vernieuwingscycli blijven het volume in het standaard-throw-segment aandrijven. De categorie is gezond, de toeleveringsbasis is breder dan drie jaar geleden, en vervangingscycli voor laserunits reiken nu voorbereen.
Volgende stappen met DataMax
U heeft nu het specificatieblad, het TCO-model en de inkoopchecklist om een weloverwogen keuze te maken voor elke aankoop van long throw projector. Voor retailkopers: bekijk het home theater projector-lineup of de GP95 hotelprojector voor hospitality-toepassingen. Voor B2B-inkoopteams: stuur uw RFP naar onze exportdesk voor een reactie dezelfde dag, inclusief sampleverzenddata en getrapte volumeprijzen voor de long throw projector-SKU-familie.
