Geplaatst op: feb. 03, 2026 - 108 Weergaven
Short throw projector marktomvang en groei 2025
Waarom dit ertoe doet
Een inkoper van een hotelketen in Jakarta stuurde ons verkoopteam afgelopen kwartaal een aanvraag voor 800 ultra-short throw units met 4K UHD-resolutie, 4500 ANSI lumen en een levertijd van 12 weken voorafgaand aan een Q2-property-uitrol. Twee dagen later vroeg een Duitse distributeur om laserfosfor-displayunits met een throw ratio van 0,21 voor een aanbesteding voor klaslokalen. Dit soort aanvragen zijn allang geen uitzondering meer. Vraagsignalen in hospitality, onderwijs en zakelijke AV hervormen de markt voor short throw projectors in real time, en inkoopteams die deze ontwikkeling negeren lopen het risico SKUs te missen die hun klanten volgend kwartaal zullen opvragen. Dit rapport analyseert de datapunten die wij binnen de markt volgen, wat ze betekenen voor OEM-inkopers, en waar de curve van de short throw projector naartoe buigt richting 2026.
In een oogopslag
- De wereldwijde vraag naar short throw- en ultra-short throw-modellen versnelt sneller dan het legacy segment van projectorlamp-gebaseerde projectoren, en de short throw projector-prognose weerspiegelt die divergentie.
- Laserfosfor-display heeft lampentechnologie ingehaald in unitzendingen boven 3000 ANSI lumen, een verschuiving die direct zichtbaar is in de SKU-data die ons inkoopteam maandelijks ziet.
- Hospitality, onderwijs en zakelijke AV zijn de drie verticale markten die het grootste deel van het volume in het short throw projector-verhaal van dit jaar genereren.
- Voor B2B-inkoopteams is het praktische effect van de markt-trend kortere levertijden op hoge-lumen SKU's en strakkere MOQ-flexibiliteit op UST-chassis.
- Inkopen in de TOFU-fase betekent dat het deze projector-verhaal al in uw specificatielans verwerkt moet zijn vóór de leveranciersshortlist, niet erna.
De projector: Segmentoverzicht en vraagdrivers

Waar short throw past binnen de bredere projectormarkt
Short throw- en ultra-short throw-projectoren blijven een afgebakend deelsegment binnen de bredere frontprojectie-industrie, maar de SKU-curve overtreft de moedercategorie. Volgens de IDC Worldwide Quarterly Projector Tracker groeiden frontprojectie-unitzendingen in 2024 met een bescheiden eencijferig jaar-op-jaar tempo, terwijl short throw-SKU's meer dan dubbel zo snel groeiden. Onze eigen OEM-orderportefeuille weerspiegelt dezelfde splitsing: circa 38 procent van de units die wij in Q1 2025 verscheepten had een throw ratio van 0,4 of lager, tegenover 22 procent in Q1 2023.
Voor B2B-inkoopteams die SKU's vergelijken is de praktische conclusie dat het momentum in de markt geconcentreerd is in drie throw ratio-banden:
| Throw ratio-band | Typische toepassing | Lumen-bereik (ANSI) | Resoluties gangbaar bij DataMax |
|---|---|---|---|
| 0,21 – 0,30 (UST) | Woonkamer, klaslokalbord, hotelsuite | 2500 – 4500 | 1080p, 4K UHD |
| 0,31 – 0,40 (ST) | Vergaderruimte, retail-kiosk | 3000 – 5000 | 1080p, 4K UHD |
| 0,41 – 0,80 (Short) | Plafondmontage klaslokaal, museum | 3500 – 6000 | XGA, WUXGA, 4K UHD |
De band 0,21 tot 0,30 is het snelst groeiende segment van het markt-gesprek, omdat deze overlapt met consumentvriendelijke woonkamerinstallaties en B2B-onderwijsbundels tegelijk.
Vraagdriver 1: hospitality- en hotelrenovatiecycli
Hotelgroepen die vergaderruimten en suites vernieuwen vormen een belangrijk deel van het deze projector-volume. Eén enkel property met 250 kamers kan 40 tot 60 ultra-short throw-units absorberen wanneer een merk een nieuwe AV-standaard uitrolt over het hele portfolio. Onze fabriek heeft de afgelopen zes maanden drie van dergelijke uitrolprojecten gequoteerd, met gemiddelde ordergroottes tussen 300 en 900 units en RFP-vensters gekoppeld aan verbouwschema's in plaats van fiscale kwartalen.
Deze vraag voedt direct het short throw projector-nieuws omdat hospitality minder seizoensgebonden is dan onderwijs en minder budgetgebonden dan zakelijke IT. Inkoopverantwoordelijken bij hotelgroepen vragen doorgaans om 3500 tot 4500 ANSI lumen, 4K UHD-resolutie, 20000-uur laserfosfor-displaylevensduur, en HDMI 2.1 + USB-C-ingangen — een specificatielans die drie jaar geleden nog niet als standaard-SKU bestond.
Vraagdriver 2: onderwijs- en EdTech-inkoop
Onderwijsministeries en EdTech-integrators zijn het tweede steunpunt van het short throw projector-verhaal. Interactieve flatpanels strijden om dezelfde muurruimte, maar short throw-projectoren behouden voordelen op prijs-per-inch, flexibiliteit bij plafondmontage en totale eigendomskosten over een zevenjarige levenscyclus. In onze exportlogboeken vroegen K-12- en hoger-onderwijsaanbestedingen in Zuidoost-Azië, het Midden-Oosten en Latijns-Amerika short throw-SKU's op van 3600 tot 4000 ANSI lumen met WUXGA-resolutie als mediane specificatie.
Voor OEM-inkopers die het markt-signaal in onderwijs beoordelen, zijn drie cijfers het belangrijkst:
- 3600 ANSI lumen minimum voor zonovergoten klaslokalen zonder verduisteringsgordijnen
- 30000-uur laserfosfor-displaybronlevensduur om een zevenjarig garantietermijn te evenaren
- CE-, FCC- en RoHS-documentatie meegeleverd met de zending, niet erna
Wanneer een aanbesteding om alle drie vraagt, vertelt de markt-data ons dat levertijden op matching SKU's 2 tot 4 weken krapper worden binnen één kwartaal.
Vraagdriver 3: zakelijke AV en hybride vergaderruimten
Het derde vraagsteunpunt van de deze projector-curve is zakelijke AV. Hybride vergaderruimten hebben steeds vaker een display nodig die een 100-inch muur vult vanaf minder dan 30 cm throw distance, netjes boven een credenza monteert en paart met een roomcamera. Ultra-short throw laserfosfor-displaymodellen op 4K UHD voldoen aan die eisen, en wij quoteren circa 1,4 keer het volume dat wij in dezelfde periode vorig jaar quoteerden voor exact dit gebruiksscenario. Inkopers in dit stadium van de funnel moeten het short throw projector-traject behandelen als bevestigde meewind, niet als een prognosekop, omdat RFQ's al zijn omgezet in PO's bij onze top 10 zakelijke AV-accounts.
Wat de data een TOFU-stadium B2B-lezer vertelt
Voor B2B-inkoopteams in de awareness-fase van een short throw-evaluatie zou het SKU-beeld drie zaken moeten veranderen op uw specificatielans dit kwartaal:
- Voeg een laserfosfor-display SKU-optie toe naast elke lamp-gebaseerde regel, zelfs als lamp uw standaard blijft.
- Specificeer een throw ratio-plafond (0,30 of 0,40) in plaats van het woord "short throw", omdat naleving door leveranciers varieert.
- Leg een lumen-vloer vast (doorgaans 3500 ANSI) gekoppeld aan kamerformaat, aangezien de short throw projector-data laat zien dat de lumenvraag per generatie met circa 200 tot 400 ANSI stijgt.
Behandel de bovenstaande unit-cijfers als werkbasislijn. De volgende ronde behandelt de regionale verdeling, prijsbenchmarks en hoe het short throw projector-traject eruitziet richting 2026.
Regionale verdeling: waar de short throw projector daadwerkelijk versnelt
Wanneer wij onze verzendmanifesten vergelijken met de gepubliceerde de SKU-trackers, springen drie regio's eruit ten opzichte van het wereldwijde gemiddelde. Azië-Pacific vertegenwoordigt nog steeds het grootste unitvolume, maar de jaar-op-jaar delta is nu geconcentreerd in het Midden-Oosten en Afrika (MEA) en in Latijns-Amerika. Die verdeling is relevant als u een B2B-inkoopteam bent dat beslist waar voorraad voor de tweede helft van het boekjaar moet worden toegewezen.
Volgens de 6Wresearch marktbrief groeide de MEA-vraag naar short throw- en ultra-short throw-SKU's in de 3500-4500 ANSI lumen-band met een samengesteld percentage dat de wereldwijde het model-basis met circa 4 tot 6 procentpunten overtrof in de afgelopen vier kwartalen. Latijns-Amerika liet een vergelijkbare spreiding zien, gedreven door onderwijsaanbestedingen in Brazilië, Mexico en Colombia. Noord-Amerika en West-Europa blijven de hoogste ASP-units kopen (4K UHD ultra-short throw laserfosfor-display), maar de unitgroei daar ligt dichter bij eencijferige percentages, wat de marge onder druk zet voor distributeurs die hun 2025-plannen baseerden op een volumecurve van 15-20%.
Voor OEM-inkopers die het unit-signaal per regio beoordelen, zijn drie cijfers het belangrijkst:
| Regio | Unitgroei YoY (2025) | Mediane specificatieband | Typische MOQ bij onze fabriek |
|---|---|---|---|
| Azië-Pacific | 8-10% | 3000-3600 ANSI, WUXGA | 200 units |
| MEA | 14-17% | 3500-4000 ANSI, WUXGA | 300 units |
| Latijns-Amerika | 12-15% | 3500-4500 ANSI, 1080p / WUXGA | 300 units |
| Noord-Amerika | 4-6% | 4K UHD UST, 4000+ ANSI | 100 units |
| West-Europa | 5-7% | 4K UHD UST, laserfosfor-display | 150 units |
De MOQ-kolom hierboven komt rechtstreeks uit ons exportlogboek bij DataMax. Wanneer een regio dubbelcijferige deze projector-groei laat zien, stijgt onze standaard MOQ op matching SKU's met 100 units binnen één kwartaal, omdat wij chassis- en laserbankcapaciteit vooraf toewijzen aan inkopers die zich committeren aan een 12-maandenforecast.
Hoe wij het regionale vraagsignaal bij DataMax lezen
Aan OEM-zijde behandelt ons inkoopbureau de regionale SKU-splitsing als input voor capaciteitsplanning, niet als persbericht. Wanneer MEA-inkopers vragen om 3500-4000 ANSI WUXGA short throw-units met CE- en RoHS-pakketten, reserveren wij chassisvoorraad voor 30 dagen tegen een ondertekende PO. Wanneer West-Europese inkopers vragen om 4K UHD UST laserfosfor-display-SKU's met ENEC- en ErP-documentatie, loopt de levertijd op tot 10-12 weken omdat de BOM van de optische engine alleen wordt toegewezen aan bevestigde orders. Dat is de praktische vorm van de vraag-curve zodra deze het analistendeck verlaat.
Prijsbenchmarks en de brug 2025 naar 2026

De tweede helft van het de unit-verhaal is ASP-beweging. Over ons distributeurkanaal landden de fabrieksprijzen op een 3600 ANSI WUXGA short throw-unit in een wholesale bandbreedte van $310-$420 gedurende Q1 2025 en vernauwden zich naar $335-$445 in Q3, afhankelijk van laserfosfor-displaybronlevensduur en gebundelde garantie. Ultra-short throw 4K UHD laserfosfor-display-SKU's hielden een bredere bandbreedte van $1,150-$1,680 wholesale, waarbij de spreiding vooral werd gedreven door de speakermodule, de wireless casting-firmware en de firmwarelicentie voor roomcamera-passthrough.
Een nuttig extern anker voor de deze projector-prijscurve is de Future Market Insights outlook, die de wereldwijde gewogen ASP met circa 2,5-3,5% per jaar ziet dalen naarmate de opbrengsten van laserfosfor-display verbeteren en de Chinese OEM-capaciteit blijft opschalen. Onze interne data is het eens met die richting, maar markeert een vloer: zodra een 4K UHD UST-unit onder de $1.050 wholesale zakt, stort het kanaalmarge in onder de 8%-lijn die distributeurs nodig hebben om een nieuwe SKU op voorraad te nemen.
Hoe de short throw projector-brug naar 2026 eruitziet
De SKU 2026-overgang gaat minder over een stapsgewijze verandering en meer over een gestage opbouw van dezelfde drivers die dit jaar al zichtbaar zijn. Onderwijs, zakelijke AV en home cinema-vervanging lopen allemaal door. Toevoegingen aan het mengsel: retail-trainingsruimten voor EV-merken, simulatieruimten in logistieke magazijnen, en small-format gebedsruimten die voorheen leunden op flatpanels en nu aanbesteden voor 4000 ANSI short throw-units met een plafondmontagekit.
Drie operationele checkpoints die wij aanbevelen voor inkopers die plannen op de short throw projector 2026-curve:
- Leg een 12-weken vooruitforecast vast met uw fabriek vóór het einde van Q4 2025, omdat laserbankallocatie krapper wordt in het februari-april-venster.
- Specificeer firmwareversie op de PO, niet alleen op de datasheet, zodat de units die u ontvangt overeenkomen met de dit projector nieuws-cyclus die uw klanten lezen.
- Verplicht de fabriek om laserfosfor-displaybronlevensduur per SKU bekend te maken; de projector analyse in de openbare rapporten gemiddelden over SKU's heen, wat een spreiding van 5000 uur verbergt tussen premium en budget optische engines.
De volgende ronde vertaalt deze regionale en prijssignalen naar een inkoopplaybook, inclusief een side-by-side SKU-selector, certificeringsdocumentatietijdlijnen, en de vrachtroutes die wij momenteel vertrouwen voor short throw projector marktomvang en groei 2025-volume naar MEA en LATAM.
Hoe kiest u een short throw projector voor de inkoopcyclus van 2025
Voor B2B-inkoopteams die de short throw projector marktomvang en groei 2025-golf sourcen, draait de inkoopbeslissing niet meer alleen om lumens en resolutie. Drie checkpoints scheiden consequent een schone aankoop van een garantiehoofdpijn: openbaarmaking van de optische engine, firmwareversiebeheer en vrachtroute-afstemming. Wij lopen elke short throw projector marktomvang en groei 2025-RFQ bij DataMax door hetzelfde filter voordat wij een offerte uitsturen, omdat de variatie tussen een 4000 ANSI WUXGA short throw en een 4500 ANSI 4K UHD UST-unit zelden over de specificatielans-kop gaat — die schuil gaat in de laserbankleverancier, het kleurenwielkalibratiebestand en de firmwarethevervan de speakermodule.
Inkoopchecklist voor OEM- en distributeur-inkopers
- MOQ: 200 units per SKU voor standaard laserfosfor-display short throw-builds; 500 units voor volledig maatwerkbehuizing of custom boot-logo-werk.
- Levertijd: 35-45 dagen voor repeat-SKU's, 55-65 dagen voor nieuw gereedschap, 12-week levering vastgezet als laserbankallocatie wordt gereserveerd vóór Q4 sluit.
- Samplebeleid: 3-5 evaluatie-units verzonden binnen 7 werkdagen, gecrediteerd tegen de eerste PO tegen 100%.
- Certificeringen die wij routinematig leveren voor de short throw projector marktomvang en groei 2025-pijplijn: CE, FCC, RoHS, UKCA, IEC 62471, en BIS voor India-bestemde zendingen.
- Contactkanaal: vraag een custom offerte aan met doel-SKU, doelmarkt en vereiste certificeringen.
| Specificatieniveau | Typische toepassing | Wholesale bandbreedte (USD) | Levertijd |
|---|---|---|---|
| 3600 ANSI WUXGA short throw | Klaslokaal, trainingsruimte | $335-$445 | 35 dagen |
| 4000 ANSI WUXGA short throw | Zakelijke AV, gebedsruimte | $460-$610 | 40 dagen |
| 4500 ANSI 4K UHD UST laser | Home cinema, showroom | $1.150-$1.680 | 55 dagen |
Inkopers die hun aanbesteding vóór het uitgeven van de RFQ aan één van deze niveaus koppelen, zien consistent een compressie van 2 weken op de offerteterugloop, wat ertoe doet wanneer de short throw projector marktomvang en groei 2025 nieuws-cyclus een nieuw onderwijsbudget middenkwartaal het kanaal in duwt.
Snelle referentielediediest
Hoe de komende 12 maanden eruitzien voor short throw projector marktomvang en groei 2025
De short throw projector marktomvang en groei 2025 analyse wijst vooruit op gestadigere opbouw in plaats van op krantenkoppieken, waarbele simulatie, onderwijs en home cinema-vervanging het zware werk doen richting 2026.
Wij zien deze trend elke week terug in echte RFQ's, en onze fabriekslijn is al gekalafd voor de volumes die uw inkopers binnenkort zullen aanbesteden. Wanneer u klaar bent om de specificatielans aan een echte offerte te koppelen, vraag een custom offerte aan of blader door de home theater projector line-up en de GP95 hotel projector-referentiebuild om uw SKU-shortlist te verankeren.
