Komplett B2B-guide for å kjøpe custom projector i 2026: spesifikasjoner, OEM/ODM-sjekkliste, MOQ og grossistpriser fra DataMax-fabrikk.

Lagt ut: mar 18, 2026 - 71 Visninger

Slik kjøper du beste custom projector i 2026: Komplett guide for B2B

Slik kjøper du beste custom projector i 2026: Komplett guide for B2B

Du sender 500 butikkenheter neste kvartal. Innkjøperen din har nettopp sendt en haste-e-post: kundene deres vil ha en 4K-laser-modell med innebygd strømming, og din nåværende leverandør klarer ikke å komme forbi 1080p-lampeteknologi. Du trenger en partnere som kan spinne om en referansedesign, sette logoen din på chassiset og fortsatt levere innen 12 uker. Denne guiden tar deg gjennom det nøyaktige spesifikasjonsarket, OEM/ODM-spørsmålene og grossistmatematikken som skiller en lønnsom lansering fra en tilbakekalling som spiser marginen.

Kort oversikt

  • En custom projector er en visuell motor bygget etter dine spesifikasjoner — oppløsning, kasteforhold, OS og chassis-farge — i stedet for noe hentet fra en butikk.
  • For B2B-innkjøpsteam er de tre tallene som avgjør ethvert tilbud ANSI-lumen, kontrastforhold (FOFO) og MTBF-timer for lyskilden.
  • Kjøpsbeslutninger i 2026 domineres av laserfosfor og RGB-trippel-laser, som har presset 1080p-lampemodeller under 249 dollar i grossistleddet.
  • OEM/ODM-fabrikker i Shenzhen kan typisk levere en vår produkt-prøve på 14–21 dager og en bulkproduksjon på 8–12 uker, avhengig av verktøy.
  • Verifiser alltid ISO 9001, CE, FCC og Dolby Audio-lisensiering før du utsteder en bestilling på en custom projector.

Hvorfor en the projector er et annet innkjøpsproblem enn å kjøpe ferdigvare

Butikkvindu med projektor som viser reklame

Museumsgalleri med projektor som viser kunstverk eller informasjon

De fleste B2C-kjøpsguider behandler en projektor som en TV. Den innrammingen er feil for en custom projector, fordi enheten ikke er produktet — spesifikasjonsarket er det. Når din butikkanal, hotellkjede eller utdanningsforhandler gir deg en ønskeliste, er fabrikkens jobb å oversette den til en materialoversikt, en firmware-versjon og en form. Din jobb er å sørge for at oversettelsen ikke spiser marginen din.

For OEM-kjøpere som vurderer denne enheten for første gang, er den reneste måten å strukturere beslutningen på i tre lag: lysmotoren, bildeblokken og det brukervendte skallet. Hvert lag har sin egen MOQ, sin egen verktøy-ledetid og sin egen feilmodus.

Lysmotor: Laserfosfor vs. RGB trippel-laser vs. lampe

Lyskilden er den enkeltstående største kostnadsdriveren i enhver custom projector, og det er også spesifikasjonen som flytter seg hvert år. Per Q4 2025 er lampemotorer fortsatt billigst i BOM — en 200W UHP-modul lander på rundt 18–24 dollar per enhet ved 1 000-enhets volumer — men MTBF-taket ligger på rundt 4 000 timer. Laserfosfor-moduler dobler dette til 20 000–30 000 timer og legger til rundt 40–60 dollar i BOM, noe som forklarer hvorfor de fleste 2026-tilbud i mellomsegmentet lander mellom 2 800 og 4 500 ANSI-lumen med laserfosfor-kilde. RGB trippel-laser presser fargeområdet forbi 110 % BT.2020 og løfter BOM med ytterligere 90–140 dollar, men det er den eneste veien til ekte HDR-ytelse i en custom projector under 1 500 dollar i grossistleddet [Display Daily, 2025].

Bildeblokk: DMD, 3LCD eller LCOS

Inne i bildeblokken konkurrerer tre teknologier om denne projektor-plassen. Texas Instruments DLP-brikkesett er fortsatt standard ved 0,47-tommers og 0,66-tommers 4K UHD fotavtrykk, dels fordi firmware-stakken er moden og dels fordi forsyningskjeden er konsentrert. 3LCD fra Epson er foretrukket for utdannings-SKUer der fargelysstyrke teller mer enn absolutt kontrast. LCOS (Liquid Crystal on Silicon) dukker opp i ultra-kortkast custom projector-design der glatte pikselkanter betyr mer enn rå ANSI-lumen.

Skall, kasteforhold og brukervendte spesifikasjoner

Skallet er der de fleste B2C-kjøpere faktisk kjenner systembeslutningen. Kasteforhold (avstand til skjermbredde), keystone-korrigering, autofokus, hindringsunngåelse og OS-versjon (Google TV, Fire TV eller en nøytral AOSP-build) ligger alle på chassis-siden av BOM. For en custom projector beregnet på stuekanalen har et ultra-kortkast-forhold på 0,21:1 med innebygd 30W-høyttalerarray blitt 2026-referansedesignet. For bærbare SKUer er chassis-vekt under 1,2 kg og et 15 000 mAh-batteri nå standard snarere enn oppgradering.

Hva fabrikktilbudet faktisk inneholder

Når vi gir en B2B-kjøper et vår tilbud-pristilbud hos DataMax, brytes linjene opp i fem grupper: lysmotormodul, bildeblokk, hovedkort og Wi-Fi 6-modul, mekanisk verktøy (formamortisering spredt over MOQ) og sertifisering (CE, FCC, Dolby, DTS, Google ATV). En 1 000-enhets custom projector-kjøring amortiserer typisk formkostnaden over 7–14 dollar per enhet, og sertifisering legger til 4–9 dollar per SKU. Å kjenne disse tallene før du forhandler holder enhetsprisen ærlig og beskytter lanseringsmarginen din.

I Del 2 går vi gjennom den nøyaktige spesifikasjonssammenligningstabellen, OEM/ODM-revisjonssjekklisten og grossistmatematikken som gjør et custom projector-tilbud til en sendbar SKU.

Lese et this product-tilbud uten å bli lurt

Et custom projector-tilbud er ikke en prislapp; det er et fem-siders dokument som skjuler rundt tretti beslutninger. I vårt OEM/ODM-arbeid hos DataMax har vi lært at B2B-kjøpere som hopper over linjegjennomgang betaler for det i omarbeidingsgebyrer seks måneder senere. Her er hvordan vi går gjennom dokumentet med hver innkjøper før de signerer.

De fem gruppene som alltid dukker opp

Ethvert the enhet-tilbud, enten det kommer fra en Shenzhen-fabrikk, en Vietnam-fabrikk eller en indisk kontraktsprodusent, deles inn i de samme fem kostnadsgruppene. Gruppe én er lysmotormodulen (lampe, laserfosfor eller RGB trippel-laser) og utgjør vanligvis 28–34 % av enhetskostnaden. Gruppe to er bildeblokken (DMD-brikkesett fra Texas Instruments, 3LCD fra Epson eller LCOS-panel) med 18–22 %. Gruppe tre er hovedkort, Wi-Fi 6-modul og eventuell SoC-lisensiering (8–12 %). Gruppe fire er mekanisk verktøy, der formamortisering spres over MOQ — ved 1 000 enheter lander dette på 7–14 dollar per custom projector; ved 3 000 enheter faller det til 4–7 dollar. Gruppe fem er sertifisering (CE, FCC, Dolby, DTS, Google ATV, Netflix HD/4K), som koster 4–9 dollar per SKU og er den mest undervurderte linjen.

Røde flagg vi ser i 2026-tilbud

Når vi reviderer the modell-tilbud fra andre fabrikker for våre forhandlerpartnere, dukker det samme opp tre ganger. For det første, en enhetspris som ikke beveger seg med MOQ — hvis per-enhets-deltaen mellom 500 og 2 000 enheter er under 9 %, skjules formamortiseringen i enhetsprisen i stedet for å være spesifisert. For det andre, en sertifiseringslinje som sier «skal bekreftes» — dette betyr vanligvis at fabrikken faktisk ikke har kjørt custom projector gjennom laboratoriet ennå. For det tredje, en garantitid på under 12 måneder på lysmotoren, som signaliserer enten en svak laserfosfor-leverandør eller en planlagt EOL innenfor første salgssesong.

Custom projector spesifikasjonssammenligningstabell (2026-referanse)

Nedenfor er referansematrisen vi gir til OEM-kjøpere som vurderer this alternativ for en 2026-lansering. Tallene reflekterer typiske Q4 2025 innkjøpsdata hentet fra Projector Central spesifikasjonsark og våre interne DataMax-fabrikkbenchmarks.

Spes. nivåEntry custom projectorMellomsegment vår produktPremium custom projector
Lysmotor200W UHP-lampeLaserfosforRGB trippel-laser
Lysstyrke800–1 200 ANSI-lumen2 800–4 500 ANSI-lumen5 000–8 500 ANSI-lumen
Oppløsning1080p native4K UHD (0,47" DMD)4K UHD (0,66" DMD)
Fargeområde~65 % BT.709~95 % BT.709>110 % BT.2020
Lyskildens levetid4 000 timer20 000–30 000 timer25 000–40 000 timer
Kasteforhold1,2:1 standard0,46:1 kortkast0,21:1 ultra-kortkast
Vekt1,1–1,8 kg3,2–5,5 kg6,0–9,5 kg
Høyttalerarray5W mono15W stereo30W stereo med Dolby
MOQ (OEM)500 enheter1 000 enheter1 500 enheter
Grossist enhetskostnad129–189 dollar329–489 dollar799–1 149 dollar
Leveringstid6–8 uker9–12 uker12–16 uker
Inkl. sertifiseringCE, FCCCE, FCC, DolbyCE, FCC, Dolby, DTS, ATV

Hvordan bruke tabellen

For B2B-innkjøpsteam som vurderer the projektor for butikk-, utdannings- eller hotellkanaler gir tabellen et forsvarlig referansepunkt før du ber om et formelt RFQ. Hvis en fabrikk tilbyr 219 dollar på en enhet vi vet bør lande på 329–489 dollar, blir enten BOM stripet (ingen Dolby-lisens, ingen lasermodul) eller MOQ-antakelsen er feil. For OEM-kjøpere i tidlig scoping-fase avklarer tabellen også hvilket spesifikasjonsnivå deres slutikkanal faktisk kan absorbere i butikk — en premium custom projector med RGB trippel-laser går sjelden i balanse under 1 299 dollar MSRP.

this enhet OEM/ODM revisjonssjekkliste

Før noen B2B-partner signerer en custom projector-bestilling hos en ny fabrikk, kjører vi den samme åtte-punkts revisjonen hos DataMax. Den tar rundt 90 minutter på en videosamtale og har spart partnerne våre for minst to garantiproblemer i år.

Dokumentasjon og sertifiseringer

For det første bekrefter vi ISO 9001 kvalitetssystemstatus og ber om revisjonsrapporten datert innenfor de siste 18 månedene. For det andre verifiserer vi at fabrikken har aktive CE- og FCC-sertifikater for en lignende SKU, ikke bare for en referansemodell. For det tredje ber vi om laserfosfor-MTBF-rapporten fra lysmotorleverandøren, ikke OEM-gjenpakkeren — dette ene dokumentet beskytter din the enhet-garanti-eksponering.

Kapasitet og verktøy

For det fjerde går vi gjennom produksjonsgulvet på video og teller SMT-linjer, monteringslinjer og aldringstrom. En fabrikk som lover 5 000 custom projector-enheter per måned bør ha minst tre SMT-linjer og to dedikerte monteringslinjer. For det femte bekrefter vi form-eierskap skriftlig — hvis fabrikken eier formen, bærer du en byttekostnadsrisiko ved hver gjenbestilling av denne projektoren. For det sjette ber vi om en prøvebatch på 20–50 enheter før verktøyfrigjøring, ikke etter, fordi dette er den billigste forsikringen mot en omarbeiding på 40 000 dollar.

Kommersielle beskyttelser

For det sjuende låser vi en garantitid på 24 måneder på lysmotoren og 12 måneder på resten av custom projector, med en definert RMA-bane som navngir en kontaktperson, ikke en generisk e-post. For det åttende forhandler vi betalingsbetingelser på 30 % depositum, 70 % mot B/L-kopi for enhver the system-bestilling over 1 000 enheter — dette justerer fabrikkens kontantstrøm med din lanserings-kontantstrøm.

Å kjøre disse åtte kontrollene er forskjellen mellom en custom projector-lansering som sendes med margin og en som blør i to kvartaler. I Del 3 lukker vi sløyfen med B2C-kjøper-FAQ, grossistmatematikk-eksempel og DataMax neste-steg CTA.

Hvordan velge en vår tilbud: Neste steg for OEM-kjøpere

For B2B-innkjøpsteam i endelig valgfase kommer valget av en custom projector ned til fire kommersielle beslutninger som må være låst før verktøyfrigjøring. Her er sjekklisten vi går gjennom med hver DataMax-klient før de signerer en bestilling.

Fire-stegs valgrammeverk

  1. Lås spesifikasjonsnivået til din butikkpris. En premium the SKU med RGB trippel-laser, Dolby og 30W-høyttalere kan ikke selges i butikk under 1 299 dollar uten marginskade. Hvis din kanal ligger på 799 dollar trenger du en mellomsegment custom projector-spesifikasjon, ikke strippet premium-BOM.
  2. Validér MOQ og leveringstid skriftlig. Vår standard MOQ for dette produktprogrammet starter på 500 enheter med 6–8 ukers leveringstid for bærbare SKUer og strekker seg til 1 500 enheter over 12–16 uker for ultra-kortkast SKUer. Ethvert tilbud under disse tallene er enten en gjenpakket referanseenhet eller en fantasifull MOQ.
  3. Kjør en betalt prøveevaluering. Vi sender 20–50 evalueringsenheter av enhver custom projector innen 14 dager etter PO, belastet til prøvepriser med kredit mot første produksjonsrunde. Dette er den billigste forsikringen mot en omarbeiding på 40 000 dollar på første batch.
  4. Bekreft RMA-banen med navn og e-post. Garantien er bare så sterk som kontaktpersonen bak den. Lås 24 måneders lysmotorgaranti og 12 måneders dekning på resten, med en definert RMA-kanal som ikke er en generisk info@-mail.

For OEM-kjøpere som evaluerer en custom projector for første gang er den raskeste veien å be om et tilpasset tilbud med ditt mål-spesifikasjonsnivå, kanalpris i butikk og lanseringsmarked. Vårt ingeniørteam svarer innen én virkedag med et gjennomførbarhetsnotat, et utkast til BOM og en prøveplan som matcher din the modell-brief.

Hurtigreferanse sjekkliste

Endelig konklusjon

Custom projector-markedet i 2026 favoriserer kjøpere som låser spesifikasjon-til-pris-matchen, validerer fabrikkrevisjonen og kjører betalte prøver før verktøyfrigjøring. DataMax kjører denne spillboken på hvert program vi sender.

Kom i gang med DataMax

Enten du innhenter en custom projector for en butikkanal, en utdanningsutrulling eller en hotellutrulling, er DataMax-teamet klare til å scope din spesifikasjon, din MOQ og ditt lanseringsvindu. Send oss din brief i dag, så svarer vi innen én virkedag med et gjennomførbarhetsnotat og en prøveplan for ditt custom projector-program. Be om et tilpasset tilbud eller bla gjennom vår hjemmekino-projektor-linje og vår GP95 hotell-projektor for å se aktuelle OEM/ODM-plattformer klare for private-label-tilpasning.

Handlekurven din
Din opplevelse på dette nettstedet vil bli bedre hvis du tillater informasjonskapsler Informasjonskapselpolicy