Komplett B2B-veileder for valg av projektor til esports-arena i 2026. Dekker ANSI-lumen, input-lag, throw ratio og OEM/ODM-innkjøp.

Lagt ut: jul 13, 2026 - 121 Visninger

Slik velger du projektor for esports-arena i 2026

Slik velger du projektor for esports-arena i 2026

En innkjøper som vurderer skjermutstyr for en konkurransearena for gaming står overfor en lang sjekkliste: lysstyrke som tåler scenebelysning, lav input-lag som ikke straffer en proffspiller, fargegjengivelse som holder seg under sendekameraer, og et chassis som overlever 14-timers turneringsdager. Feil projektorvalg sløser med budsjettet, forsinker åpningskvelder og frustrerer spillere hvis reaksjoner måles i millisekunder. Denne veilederen kartlegger ingeniørbeslutningene vi går gjennom med våre OEM- og ODM-partnere hver uke, slik at teamet ditt kan spesifisere, skaffe og levere SKU-installasjonene med trygghet.

TL;DR

En innkjøper som vurderer skjermutstyr for en konkurransearena for gaming står overfor en lang sjekkliste: lysstyrke som tåler scenebelysning, lav input-lag som ikke straffer en proffspiller, fargegjengivelse som holder seg under sendekameraer, og et chassis som overlever 14-timers turneringsdager. Feil projektorvalg sløser med budsjettet, forsinker åpningskvelder og frustrerer spillere hvis reaksjoner måles i millisekunder. Denne veilederen kartlegger ingeniørbeslutningene vi går gjennom med våre OEM- og ODM-partnere hver uke, slik at teamet ditt kan spesifisere, skaffe og levere SKU-installasjonene med trygghet.

Konstruere kjernespesifikasjonene for modellen

Sportsbar med stor projektor som viser live-kamp

Lysstyrke, omgivelseslys og ANSI-standarden

Det første tallet i ethvert seriøst prosjektor-tilbud er lysstyrke målt i ANSI-lumen, og den vanligste innkjøpsfeilen er å stole på markedsføringens topptall i stedet for den offisielle ANSI-verdien. Scenebelysning, LED-vegger og spillerfokuserte spotlights presser rutinemessig omgivelseslyset over 600 lux på spillflaten, så hovedsceneprojektoren trenger minst 4500 ANSI-lumen for å holde et 240 Hz-bilde lesbart. Sidepaneler og oppvarmingsskjermer kan trappe ned til 3000 ANSI-lumen, men alt under det vaskes ut under sendeeksponering.

Når vi setter oss ned med OEM-kjøpere på fabrikkgulvet i Shenzhen, deler vi ut en lysstyrketabell på én side som kobler sammen scenestørrelse, omgivelseslys i lux, skjermgain og påkrevd ANSI-output. Dokumentet er bygget rundt ANSI/PLASA FL1-standarden for projeksjonslumen, som er den samme referansen sitert av International Display Manufacturers Association i deres innkjøpsretningslinjer for 2026 PLASA FL1 Standard. Hvis en leverandør ikke kan vise deg den ANSI-rangerte verdien på en tredjeparts testrapport, bør du gå videre.

Input-lag, oppdateringsfrekvens og turneringsvirkeligheten

For OEM/ODM-innkjøpsarbeidsflyter, ved vurdering av prosjektorbruk, må du låse minst 4000 ANSI-lumen, ≤16 ms input-lag og ≥95% Rec.709 fargedekning før du sammenligner pris.

  • Et ultra-short throw-forhold på 0,19–0,25 er det tryggeste utgangspunktet for prosjektorbaner der spillerne sitter nær skjermen, siden det eliminerer skygger og snublefarer.
  • Laserfosfor-skjermmotorer leverer 20 000–30 000 timer vedlikeholdsfri drift, som er det viktigste totalkostnad-tall for turneringsklare prosjektoralternativer.
  • DataMax støtter ODM-tilpasning med 12-ukers leveringssyklus for ordre på 500 enheter eller mer, med CE, FCC, RoHS og valgfri Dolby Vision-sertifisering inkludert i BOM.
  • For B2C-kjøpere som bygger en hjemme-battlestation som etterligner en turneringsgulv, leverer våre short-throw 4K UHD-modeller fra $899 i detaljhandel de samme kjernespesifikasjonene som engros-SKU-enhetene vi sender til venue-kjeder.

Ingeniørteamet vårt benchmarker hver SKU-kandidat med en Leo Bodnar input-lag-tester ved tre oppløsninger før den forlater linjen, og vi publiserer verst-tenkelig verdi, ikke best-tenkelig verdi, i spesifikasjonsarket. Vi har sett projektorer oppgitt til 32 ms ankomme fra andre fabrikker, som målte 47 ms på samme rigg – nøyaktig gapet som skiller en turneringsklar modellinstallasjon fra en markedsføringsklar enhet. Oppdateringsfrekvens er den andre halvdelen av samme likning: minimum 120 Hz, foretrukket 240 Hz for fighting- og shooter-scenen, og HDMI 2.1 med full 48 Gbps båndbredde er ikke-forhandlbart for en 2026-build.

Throw ratio, linseoffset og scenegemetri

Throw ratio er geometrispesifikasjonen de fleste B2C-kjøpere glemmer og de fleste B2B-kjøpere angrer på når de glemmer den. Prosjektorbane-oppsettet bruker typisk en takmontert ultra-short throw med 0,19–0,25 forhold, slik at linsen sitter 30–60 cm fra en 120-tommers skjerm og spilleren aldri går gjennom strålen. Standard throw-enheter på 1,2–1,5 forhold krever 2,5–3 m monteringsdybde og skaper en skygge bak spilleren som broadcastere absolutt vil legge merke til på slow-motion-reprisen.

Linseoffset og vertikal shift betyr like mye, fordi arena-tak sjelden er flate og rigg-punkter sjelden er sentrerte. En prosjektorinstallasjon med minst ±60% vertikal linse-shift og ±30% horisontal shift kan monteres på eksisterende truss uten å omkonstruere braketten. Keystone-korreksjon er en programvareløsning, ikke en erstatning for optisk shift, og vi oppfordrer alle OEM-partnere vi jobber med til å spesifisere motorisert linse-shift før de spesifiserer keystone.

Spes.Turnerings-hovedsceneSidepanel / OppvarmingHjemme-battlestation
ANSI Lumen4500–60003000–40002200–3000
Input-lag (4K/60)≤16 ms≤25 ms≤30 ms
Oppdateringsfrekvens240 Hz144 Hz120 Hz
Throw Ratio0,19–0,25 UST0,8–1,0 ST1,2–1,5
LyskildeLaserfosforLaserfosforLaser eller LED
Levetid30 000 t25 000 t20 000 t
HDMI2.1 ×22.1 ×1, 2.0 ×12.1 ×1

Farge, HDR og kompatibilitet med sendekameraer

Det første tallet i ethvert seriøst prosjektor-tilbud er lysstyrke målt i ANSI-lumen, og den vanligste innkjøpsfeilen er å stole på markedsføringens topptall i stedet for den offisielle ANSI-verdien. Scenebelysning, LED-vegger og spillerfokuserte spotlights presser rutinemessig omgivelseslyset over 600 lux på spillflaten, så hovedsceneprojektoren trenger minst 4500 ANSI-lumen for å holde et 240 Hz-bilde lesbart. Sidepaneler og oppvarmingsskjermer kan trappe ned til 3000 ANSI-lumen, men alt under det vaskes ut under sendeeksponering.

Når vi setter oss ned med OEM-kjøpere på fabrikkgulvet i Shenzhen, deler vi ut en lysstyrketabell på én side som kobler sammen scenestørrelse, omgivelseslys i lux, skjermgain og påkrevd ANSI-output. Dokumentet er bygget rundt ANSI/PLASA FL1-standarden for projeksjonslumen, som er den samme referansen sitert av International Display Manufacturers Association i deres innkjøpsretningslinjer for 2026 PLASA FL1 Standard. Hvis en leverandør ikke kan vise deg den ANSI-rangerte verdien på en tredjeparts testrapport, bør du gå videre.

Pålitelighet, levetid og totalkostnad

Den mest oversette enkeltposten i enhver modell-RFP er levetid. En lampebasert enhet rangert til 3 000 timer trenger et lampeskift på $400 hver fjerde måned på en turneringsplan, som er rundt $1 200 per år per projektor kun i forbruksvarer. En laserfosfor-skjermmotor rangert til 30 000 timer kjører i syv til ti år på samme turneringskadens uten skift, og eneste planlagte vedlikehold er et filterbytte på $60 hver 18. måned.

Fargekvalitet betyr noe, men spesifikasjonen som ødelegger karrierer i konkurransespill er input-lag. Hovedsceneprojektoren bør holde total system-input-lag på ≤16 ms ved 4K UHD 60 Hz, og ideelt ≤8 ms ved 1080p 240 Hz for førstepersons-skytespill. Det tallet er summen av signalbehandling, scaler-forsinkelse og panelrespons, og hvert millisekund over 16 ms er en målbar ulempe for spilleren på scenen.

Rigging, montering og kabelinfrastruktur for turneringsgulv

Ingeniørteamet vårt benchmarker hver SKU-kandidat med en Leo Bodnar input-lag-tester ved tre oppløsninger før den forlater linjen, og vi publiserer verst-tenkelig verdi, ikke best-tenkelig verdi, i spesifikasjonsarket. Vi har sett projektorer oppgitt til 32 ms ankomme fra andre fabrikker, som målte 47 ms på samme rigg – nøyaktig gapet som skiller en turneringsklar modellinstallasjon fra en markedsføringsklar enhet. Oppdateringsfrekvens er den andre halvdelen av samme likning: minimum 120 Hz, foretrukket 240 Hz for fighting- og shooter-scenen, og HDMI 2.1 med full 48 Gbps båndbredde er ikke-forhandlbart for en 2026-build.

Kabeltrekk er det andre feilpunktet. En projektor for esports-arena sidedisplay trenger minst 30 meter med sertifisert HDMI 2.1 Ultra High Speed-fiber mellom spiller-PC-en og linsen, og den distansen kollapser signalbudsjettet på passiv kobber. Vi lagerfører og sender pansret fiber HDMI 2.1-kabler i 30 m, 50 m og 100 m lengder fordi turneringsteknikere ikke kan gjette på patch-dag. For sende-retursignal brukes en separat SDI-run terminert i OB-bilen, og SDI-til-HDMI-konverteren bør rack-monteres ved spillerstasjonen, ikke zippes fast under projektormonteringen.

Throw ratio er geometrispesifikasjonen de fleste B2C-kjøpere glemmer og de fleste B2B-kjøpere angrer på når de glemmer den. Prosjektorbane-oppsettet bruker typisk en takmontert ultra-short throw med 0,19–0,25 forhold, slik at linsen sitter 30–60 cm fra en 120-tommers skjerm og spilleren aldri går gjennom strålen. Standard throw-enheter på 1,2–1,5 forhold krever 2,5–3 m monteringsdybde og skaper en skygge bak spilleren som broadcastere absolutt vil legge merke til på slow-motion-reprisen.

Linseoffset og vertikal shift betyr like mye, fordi arena-tak sjelden er flate og rigg-punkter sjelden er sentrerte. En prosjektorinstallasjon med minst ±60% vertikal linse-shift og ±30% horisontal shift kan monteres på eksisterende truss uten å omkonstruere braketten. Keystone-korreksjon er en programvareløsning, ikke en erstatning for optisk shift, og vi oppfordrer alle OEM-partnere vi jobber med til å spesifisere motorisert linse-shift før de spesifiserer keystone.

OEM/ODM-innkjøpssjekkliste for bulk-kjøpere

Spes.Turnerings-hovedsceneSidepanel / OppvarmingHjemme-battlestation
ANSI Lumen4500–60003000–40002200–3000
Input-lag (4K/60)≤16 ms≤25 ms≤30 ms
Oppdateringsfrekvens240 Hz144 Hz120 Hz
Throw Ratio0,19–0,25 UST0,8–1,0 ST1,2–1,5
LyskildeLaserfosforLaserfosforLaser eller LED
Levetid30 000 t25 000 t20 000 t
HDMI2.1 ×22.1 ×1, 2.0 ×12.1 ×1

Minste bestillingskvantitet, leveringstid og emballasje

Vår standard projektor for esports-arena engros MOQ er 100 enheter per SKU, med 12-ukers produksjonsleveringstid fra PO til ex-factory. Tilpassede SKU-er (tilpasset oppstartslogo, tilpasset OSD-språkpakke, tilpasset chassis-farge for venue-merkevarebygging) krever MOQ 500 og 16 uker. Emballasje er dobbelvegget bølgepapp med EPE-skumkrybber designet for 1,2 m falltest, og vi har en ISTA 3A testrapport på fil som enhver engros-kjøper kan be om. For kjøpere som sender til EU eller UK tilbyr vi DDP incoterm-tilbud inkludert CE-merking, og for Nord-Amerika sender vi med FCC-verifikasjon allerede på fil.

Sertifiseringer, QC-prosess og ettersalgsstøtte

Turneringsgulv filmes med 50/60 Hz sendekvalitetskameraer som flattrykker enhver fargeprofil som driver utenfor standarden. Hoveddisplay-projektoren bør dekke ≥95% Rec.709 og ≥80% DCI-P3, med HDR10 og HLG-dekoding om bord slik at samme feed rendres korrekt på venue-skjermen og streamen. Dolby Vision er valgfritt, og vi anbefaler det kun for VIP-lounger og brand-showcase-scenene der innholdet er masterert for det.

For OEM/ODM-innkjøpsarbeidsflyter, som administrerer turneringsserier over flere byer, er fargekonsistens på tvers av flåten det skjulte innkjøpsmålet. Vi fabrikk-kalibrerer hver engros-SKU-ordre til en delta E under 2 på en Konica Minolta CA-410 spektroradiometer, og sender deretter et kalibreringssertifikat med hvert serienummer. Det er nivået av dokumentasjon sendepartnerne dine vil be om når de auditerer venue-en før en finalehelg.

Kjøling, støy og spillernes kommunikasjon

En 6000-lumen projektor for esports-arena hovedscene avgir rundt 1 800 watt varme inn i en forseglet truss-lomme, og den varmen vil strupe laserbanken innen 90 minutter hvis kjølebanen er feil. Hver projektor for esports-arena-installasjon vi designer bruker enten ducted exhaust til venue HVAC-retur eller en vannkjølt plate på laserbanken for over-rigg-monteringer der ducting ikke er mulig. Støygulvet betyr mer enn de fleste spesifikasjonsark innrømmer, fordi en projektor som summer på 38 dB sitter tre meter bak spillerens headset, og på den avstanden er 38 dB hørbart gjennom et åpen rygg-hodetelefon under en clutch-runde.

Den mest oversette enkeltposten i enhver modell-RFP er levetid. En lampebasert enhet rangert til 3 000 timer trenger et lampeskift på $400 hver fjerde måned på en turneringsplan, som er rundt $1 200 per år per projektor kun i forbruksvarer. En laserfosfor-skjermmotor rangert til 30 000 timer kjører i syv til ti år på samme turneringskadens uten skift, og eneste planlagte vedlikehold er et filterbytte på $60 hver 18. måned.

Når engrosteamet vårt gir tilbud på bulk-ordre, gir vi kjøperen et 5-års TCO-ark som inkluderer lamper, filtre, kalibrering og kostnaden for ett nødservice-besøk per år. På en ordre på 500 enheter er deltaet mellom en lampeprojektor og en laserfosfor-projektor rundt $480 000 i driftskostnad over de første fem årene, som er grunnen til at enhver seriøs esports-arena-projektor engros-samtale vi har i 2026 starter med lyskilde og slutter med linse-shift.

Slik velger du projektor for esports-arena i 2026: innkjøpsguide

For B2B-innkjøpsteam som ferdigstiller en projektor for esports-arena-beslutning i 2026, er den korteste veien til et rent kjøp et fem-trinns filter. For det første, lås omgivelseslyset i venue-en og skjermdiagonalen; disse to tallene definerer minimum lumen-output og throw ratio-klasse. For det andre, bekreft input-lag-spesifikasjonen ved oppløsningen du faktisk skal kjøre (de fleste kjøpere glemmer at 4K ved 60 Hz og 1080p ved 240 Hz oppgir forskjellige lag-tall). For det tredje, krev et kalibreringssertifikat med serienivå-sporbarhet, ikke en generisk "fabrikk-kalibrert"-linje på en brosjyre. For det fjerde, valider kjølebanen med et termisk kart over foreslått rigg-plassering. For det femte, sammenlign garanti-SLA-er skriftlig, inkludert reservedel-responstid og låne-policy.

MOQ, leveringstid, prøver og kontaktkanal for engros-kjøpere

Det reneste spesifikasjonsarket i verden redder ikke en dårlig rigget projektorinstallasjon. Vi har gått inn i for mange venues der projektoren var korrekt spesifisert og så hengt fra en enkelt stålkabel løkket over en lysrigg. Turnerings-rigging-inspektører vil rødflagge det på stedet. Korrekt monteringsmetode for enhver projektorhovedscene er en formålsbygd stålyoke boltet til en Unistrut-header eller en dedikert truss-adapter, med en sekundær sikkerhetskabel som redundant fallsikring. Den sekundære kabelen er ikke valgfri; hver venue-forsikringsleverandør vi jobber med krever den på last-in-sjekklisten.

Kabeltrekk er det andre feilpunktet. En projektor for esports-arena sidedisplay trenger minst 30 meter med sertifisert HDMI 2.1 Ultra High Speed-fiber mellom spiller-PC-en og linsen, og den distansen kollapser signalbudsjettet på passiv kobber. Vi lagerfører og sender pansret fiber HDMI 2.1-kabler i 30 m, 50 m og 100 m lengder fordi turneringsteknikere ikke kan gjette på patch-dag. For sende-retursignal brukes en separat SDI-run terminert i OB-bilen, og SDI-til-HDMI-konverteren bør rack-monteres ved spillerstasjonen, ikke zippes fast under projektormonteringen.

Veien videre

Endelig konklusjon for 2026-kjøpere

KabelstrekkTypeMaks pålitelig distanseBrukstilfelle
Spiller-PC → HovedsceneHDMI 2.1 Fiber100 mTurneringens hoveddisplay
Scene → Send12G SDI300 mOB-bil retursignal
Scene → SidepanelHDMI 2.1 Fiber50 mOppvarmingsscene-repeater
Produksjon → LobbyHDBaseT100 mBrand-showcase-sløyfe
Backup-strekkHDMI 2.0 Kobber15 mNødpatch

Kom i gang med DataMax

For distributørinnkjøp, som bygger en fler-venues utleieflåte, er kabelregningen rundt 12–18% av den totale projektor-for-esports-arena-maskinvarekostnaden på en 50-enhets ordre. Vi forhåndsbunter pansret fiber med hvert engros-tilbud slik at kjøperen ikke trenger å skaffe det fra tre forskjellige leverandører under et stramt last-in-vindu.

Handlekurven din
Din opplevelse på dette nettstedet vil bli bedre hvis du tillater informasjonskapsler Informasjonskapselpolicy