Açık hava etkinlikleri, geçici kurulumlar ve açık alan sunumları projeksiyon ekipmanı için benzersiz zorluklar yaratır. İhtiyacınız olan projektör yüksek performans sunmalıdır

Yayınlanma Tarihi: Nis 20, 2026 - 99 Görüntülenmeler

2026'da Açık Hava İçin En İyi Projektör: Kapsamlı Bir Alıcı Rehberi

2026'da Dış Mekanlar İçin En İyi Projektör: Eksiksiz Bir Alıcı Rehberi

Başlamadan önce bir not

Dış mekan etkinlikleri, geçici kurulumlar ve açık hava sunumları, projektör ekipmanları için kendine özgü zorluklar yaratır. Ortam ışığına rağmen parlak ve net görüntüler sunabilen, toza ve neme dayanıklı, karmaşık montaj gerektirmeden hızlıca kurulabilen bir projektöre ihtiyacınız vardır. 2026'da dış mekanlar için en iyi projektörü değerlendiriyorsanız, spesifikasyonları her zaman gerçek dünya performansıyla örtüşmeyen kalabalık bir pazarla karşı karşıyasınız. Yüksek lümen vaadi genellikle renk doğruluğundaki sınırlamaları maskelerken, ucuz gövdeler sahada birkaç ay kullanımın ardından arızalanır. Bu rehberi, pazarlama gürültüsünün ötesine geçmek ve satın alma ekiplerine satın alma kararlarını güvenle verebilmeleri için somut veriler sunmak amacıyla oluşturduk.

İlgili kaynaklar: DataMax akıllı projektör mağazası

2026'da Dış Mekanlar İçin En İyi Projektörü Tanımlayan Kriterler: Temel Özellikler Karşılaştırması

Film gecesi için taşınabilir projektör ve taşınabilir ekranla donatılmış dış mekan akşam terası

Dış mekan ortamlarına yönelik bir projektör seçmek, toplantı odası veya ev sineması önceliklerinden farklı olan belirli bir dizi spesifikasyonun değerlendirilmesini gerektirir. En önemli metrikleri belirlemek için endüstri standartları kuruluşlarından, pazar araştırmalarından ve sahada performans raporlarından elde edilen verileri analiz ettik.

Parlaklık ve Kontrast: Ortam Işığı Denklemi

Dış mekan etkinlikleri, geçici kurulumlar ve açık hava sunumları, projektör ekipmanları için kendine özgü zorluklar yaratır. Ortam ışığına rağmen parlak ve net görüntüler sunabilen, toza ve neme dayanıklı, karmaşık montaj gerektirmeden hızlıca kurulabilen bir projektöre ihtiyacınız vardır. 2026'da dış mekanlar için en iyi projektörü değerlendiriyorsanız, spesifikasyonları her zaman gerçek dünya performansıyla örtüşmeyen kalabalık bir pazarla karşı karşıyasınız. Yüksek lümen vaadi genellikle renk doğruluğundaki sınırlamaları maskelerken, ucuz gövdeler sahada birkaç ay kullanımın ardından arızalanır. Bu rehberi, pazarlama gürültüsünün ötesine geçmek ve satın alma ekiplerine satın alma kararlarını güvenle verebilmeleri için somut veriler sunmak amacıyla oluşturduk.

Kontrast oranı, projektörün karanlık ve aydınlık alanları aynı anda ne kadar iyi ayırt edebildiğini belirler. Dış mekan kullanımı için ANSI kontrast yöntemiyle ölçülmüş en az 3.000:1 yerel kontrast oranı öneriyoruz. Bazı üreticiler, ışık kaynağını karartarak sayıları şişiren dinamik kontrast oranları bildirir; ancak bu rakamlar, içeriğin hem parlak hem de karanlık unsurları barındırdığı durumlardaki gerçek performansı yansıtmaz. Sağlam bir yerel kontrast oranına sahip bir projektör, sokak lambaları, stadyum aydınlatması veya alacakaranlık koşullarında görüntü derinliğini korur.

Işık Kaynağı Teknolojisi: Lazer ve Lamba Karşılaştırması

Lazer fosfor ışık kaynaklarına geçiş, profesyonel segmentte hız kazanmıştır. Statista'nın 2025 AV ekipmanları pazar raporuna göre, lazer projektörler artık profesyonel dış mekan kiralama envanterinin %60'ından fazlasını oluşturuyor Statista. Bunun pratik nedenleri var: lazer üniteleri, lamba projektörlerinin yaşlandıkça yaşadığı ani kararma olmadan 20.000–30.000 saat boyunca tutarlı parlaklık sunar. Kiralama filolarını veya sabit kurulumları yöneten B2B satın alma ekipleri için bu, daha az bakım ziyareti ve öngörülebilir servis aralıkları anlamına gelir.

Lamba tabanlı projektörler, bütçesi kısıtlı alıcılar veya kısa süreli tek etkinlik ihtiyaçları için hâlâ geçerliliğini koruyor. Yedek lambalar, modele bağlı olarak 200–800 $ arasında değişir ve tipik bir lamba 2.000–5.000 saat dayanır. Projektörü yılda 200 saat çalıştırırsanız, iki ila üç yıl içinde lamba değişimiyle karşılaşırsınız. Beş yıllık bir kullanım döngüsü boyunca, lamba maliyetleri ve değişim işçiliği, ilk satın alma fiyatına %20–30 eklenebilir. Lazer üniteler bu tekrarlayan masrafı ortadan kaldırır ve bir etkinlik sırasında lamba arızası riskini azaltır.

Dayanıklılık ve Çevresel Koruma

Dış mekan projektörleri toz, yağmur, sıcaklık dalgalanmaları ve UV maruziyetiyle karşılaşır. Yeterli çevresel korumaya sahip olmayan bir projektör bu koşullarda hızla arızalanır. En az IPX4 (Ingress Protection) koruma sınıfı arayın; bu, her yönden gelen su sıçramalarına karşı direnci belgelendirir. Havuz, çeşme veya kıyı alanlarına yakın kalıcı dış mekan kurulumları için su jetlerine karşı koruma sağlayan IPX5 veya üzeri tercih edilmelidir.

Dış mekan ortamlarına yönelik bir projektör seçmek, toplantı odası veya ev sineması önceliklerinden farklı olan belirli bir dizi spesifikasyonun değerlendirilmesini gerektirir. En önemli metrikleri belirlemek için endüstri standartları kuruluşlarından, pazar araştırmalarından ve sahada performans raporlarından elde edilen verileri analiz ettik.

Saha Dağıtımları İçin Bağlantı ve Kontrol

Dış mekan etkinlikleri esnek giriş seçenekleri ve güvenilir kontrol arabirimleri gerektirir. Modern profesyonel projektörler, 4K sinyal geçişi için HDMI 2.0 veya HDMI 2.1, 100 metreye kadar uzun mesafeli kablo hatları için HDBaseT ve ağ kontrolü için dahili Wi‑Fi veya Ethernet içerir. Canlı etkinlikler için, birden fazla projektörü yığın halinde bağlamak veya yedeklilik sağlamak amacıyla 3G‑SDI veya HDMI loop‑through gereklidir.

Dış mekan mekanları, projektörü gün batımından sonra neredeyse işe yaramaz hale getirebilecek ortam ışığı seviyelerine maruz bırakır. Aydınlatma Mühendisliği Derneği (IES), çeşitli dış mekan etkinlik türleri için önerilen aydınlık düzeylerini yayınlar ve genel dış mekan sinema veya kurumsal etkinlikler için ortam ışığı sıklıkla 50–500 lüks seviyesine ulaşır Aydınlatma Mühendisliği Derneği. Bu koşullarda görünür kontrastı korumak için, orta düzey ortam ışığı için en az 5.000 ISO lümen, gündüz festivalleri veya otopark etkinlikleri gibi yüksek ortam ışıklı ortamlar için 10.000+ lümen değerinde bir projektöre ihtiyacınız vardır.

Özellik Karşılaştırması: Temsili Dış Mekan Projektör Modelleri

Kontrast oranı, projektörün karanlık ve aydınlık alanları aynı anda ne kadar iyi ayırt edebildiğini belirler. Dış mekan kullanımı için ANSI kontrast yöntemiyle ölçülmüş en az 3.000:1 yerel kontrast oranı öneriyoruz. Bazı üreticiler, ışık kaynağını karartarak sayıları şişiren dinamik kontrast oranları bildirir; ancak bu rakamlar, içeriğin hem parlak hem de karanlık unsurları barındırdığı durumlardaki gerçek performansı yansıtmaz. Sağlam bir yerel kontrast oranına sahip bir projektör, sokak lambaları, stadyum aydınlatması veya alacakaranlık koşullarında görüntü derinliğini korur.

Bu aralıklar, 2026 başı itibarıyla güncel piyasa fiyatlandırmasını yansıtmaktadır. İç veri tabanımızı üç ayda bir güncelliyor ve distribütör fiyat tekliflerini çapraz referans alarak müşterilerimize rekabetçi fiyatlandırma sunulmasını sağlıyoruz.

B2B Alıcılar İçin Satın Almaya Özgü Değerlendirmeler

2026'da dış mekanlar için en iyi projektörü değerlendiren B2B satın alma ekipleri için karar, spesifikasyonların ötesinde lojistik ve destek koşullarını da kapsar. Özel markalı üniteler için Minimum Sipariş Miktarı (MOQ), OEM düzenlemelerinde genellikle 50 adetten başlar ve tasarım onayından ilk sevkiyata kadar 8–12 hafta teslim süresi vardır. Daha büyük hacimlere bağlanmadan önce pazar talebini test edebilmeniz için standart konfigürasyonlarda MOQ'suz seçenekler de sunuyoruz.

Lazer fosfor ışık kaynaklarına geçiş, profesyonel segmentte hız kazanmıştır. Statista'nın 2025 AV ekipmanları pazar raporuna göre, lazer projektörler artık profesyonel dış mekan kiralama envanterinin %60'ından fazlasını oluşturuyor Statista. Bunun pratik nedenleri var: lazer üniteleri, lamba projektörlerinin yaşlandıkça yaşadığı ani kararma olmadan 20.000–30.000 saat boyunca tutarlı parlaklık sunar. Kiralama filolarını veya sabit kurulumları yöneten B2B satın alma ekipleri için bu, daha az bakım ziyareti ve öngörülebilir servis aralıkları anlamına gelir.

Lamba tabanlı projektörler, bütçesi kısıtlı alıcılar veya kısa süreli tek etkinlik ihtiyaçları için hâlâ geçerliliğini koruyor. Yedek lambalar, modele bağlı olarak 200–800 $ arasında değişir ve tipik bir lamba 2.000–5.000 saat dayanır. Projektörü yılda 200 saat çalıştırırsanız, iki ila üç yıl içinde lamba değişimiyle karşılaşırsınız. Beş yıllık bir kullanım döngüsü boyunca, lamba maliyetleri ve değişim işçiliği, ilk satın alma fiyatına %20–30 eklenebilir. Lazer üniteler bu tekrarlayan masrafı ortadan kaldırır ve bir etkinlik sırasında lamba arızası riskini azaltır.

Sarf malzemelerini, bakım işçiliğini ve olası duruş sürelerini hesaba kattığınızda, toplam sahip olma maliyeti genellikle tüketici sınıfı projektörlerin ilk fiyat avantajını tersine çevirir. Yılda 500+ dış mekan etkinlik saati çalıştıran bir kuruluş için, yalnızca bakım tasarrufları bile 20.000+ saat ömürlü profesyonel bir lazer modele yatırım yapmayı haklı çıkarır.

Dış mekan projektörleri toz, yağmur, sıcaklık dalgalanmaları ve UV maruziyetiyle karşılaşır. Yeterli çevresel korumaya sahip olmayan bir projektör bu koşullarda hızla arızalanır. En az IPX4 (Ingress Protection) koruma sınıfı arayın; bu, her yönden gelen su sıçramalarına karşı direnci belgelendirir. Havuz, çeşme veya kıyı alanlarına yakın kalıcı dış mekan kurulumları için su jetlerine karşı koruma sağlayan IPX5 veya üzeri tercih edilmelidir.

Yan Yana Performans Kıyaslamaları

Çalışma sıcaklığı aralığı, IP koruma sınıfı kadar önemlidir. Çoğu tüketici projektörü 5°C–35°C aralığında derecelendirilir; bu, birçok dış mekan ikliminde kullanımı dışlar. Profesyonel dış mekan projektörleri, -10°C ila 45°C arasında çalışma aralıkları belirtir; bu da hem kış etkinliklerini hem yaz sıcaklığını karşılar. Üniteleri Shenzhen iklim odamızda uç sıcaklıklarda performansı doğrulamak için test ediyoruz ve 40°C'de %10'dan fazla parlaklık kaybı yaşayan üniteleri reddediyoruz.

ModelISO LümenKontrast OranıYerel ÇözünürlükAtım Mesafesi AralığıLamba ÖmrüGaranti
Tüketici Dış Mekan
XGIMI Horizon Pro2.2001.500:14K UHD1,2–1,5:1Lazer, 25.000 sa2 yıl
Profesyonel Taşınabilir
Sony VPL-XW5000ES2.000300.000:14K SXRD1,2–2,0:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
Epson Pro L7750U7.0002.500.000:1WUXGA0,8–7,2:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
Üst Düzey Etkinlik
Barco UDM-4K2222.5002.200:14K UHD0,3–25:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
Christie Griffyn 4K50-RGB50.0003.000:14K DLP0,4–30:1Lazer, 20.000 sa3 yıl

Dış mekan etkinlikleri esnek giriş seçenekleri ve güvenilir kontrol arabirimleri gerektirir. Modern profesyonel projektörler, 4K sinyal geçişi için HDMI 2.0 veya HDMI 2.1, 100 metreye kadar uzun mesafeli kablo hatları için HDBaseT ve ağ kontrolü için dahili Wi‑Fi veya Ethernet içerir. Canlı etkinlikler için, birden fazla projektörü yığın halinde bağlamak veya yedeklilik sağlamak amacıyla 3G‑SDI veya HDMI loop‑through gereklidir.

Crestron, AMX ve PJLink gibi kontrol protokolleri, mevcut AV kontrol sistemleriyle entegrasyona olanak tanır. Seçtiğiniz modelin operasyon ekibinizin kullandığı protokolü desteklediğini doğrulamanızı öneririz; çünkü tescilli kontrol uygulamaları belirli cihazlara veya yazılım sürümlerine bağımlılık yaratabilir.

Atım Mesafesi ve Lens Seçim Kriterleri

Sabit dış mekan kurulumları tasarlayan OEM alıcıları için atım oranı esnekliği, tek bir projektör modelinin birden fazla mekâna hizmet verip veremeyeceğini veya özel lens konfigürasyonları gerektirip gerektirmediğini belirler. Barco UDM-4K22, 0,3–25:1 ile en geniş yerel lens aralığını sunar; bu, üniteyi ultra kısa atımlı uygulamalar için ekrana birkaç santim mesafede konumlandırabileceğiniz veya stadyum tarzı sunumlar için yüzlerce metre geriye monte edebileceğiniz anlamına gelir.

Model SınıfıParlaklık (ISO Lümen)Yerel KontrastIşık Kaynağı ÖmrüIP Koruma SınıfıTipik Fiyat Aralığı
Tüketici Dış Mekan2.500–4.0001.000:1–2.000:1Lamba, 3.000–5.000 saYok/IPX0800–2.500 $
Profesyonel Taşınabilir5.000–8.0003.000:1–5.000:1Lazer, 20.000 saIPX43.000–8.000 $
Üst Düzey Etkinlik10.000–20.0005.000:1+Lazer, 20.000–30.000 saIPX510.000–25.000 $
Sabit Kurulum15.000–30.0006.000:1+Lazer, 30.000+ saIPX5/IPX620.000–50.000+ $

Projektör Yeteneklerini Etkinlik Türleriyle Eşleştirme

Etkinlik profilinizi anlamak, aşırı spesifikasyon kullanımını ve gereksiz maliyetleri önler. 2026'da dış mekanlar için en iyi projektörü değerlendiren B2B satın alma ekipleri için, yetenekleri gerçek kullanım senaryolarıyla eşleştirmek en güçlü yatırım getirisini sağlar.

Küçük Toplantılar ve Özel Etkinlikler

Ekran boyutu 120 inçin altında olan ve 50–200 konuk ağırlayan mekanlar için tüketici sınıfı lazer projektörler, profesyonel ekipman maliyetinin çok altında yeterli performans sağlar. Kritik seçim faktörü ham parlaklıktan akıllı özelliklere kayar: dahili yayın platformları, otomatik trapezoid düzeltme ve Wi‑Fi bağlantısı, mobil eğlence hizmeti sağlayıcıları için kurulum karmaşıklığını azaltır.

B2B satın alma ekipleri seçenekleri değerlendirirken, 2026'da dış mekanlar için en iyi projektör değerlendirmesi spesifikasyonların ötesinde lojistik ve destek koşullarını da kapsar. Özel markalı üniteler için Minimum Sipariş Miktarı (MOQ), OEM düzenlemelerinde genellikle 50 adetten başlar ve tasarım onayından ilk sevkiyata kadar 8–12 hafta teslim süresi vardır. Daha büyük hacimlere bağlanmadan önce pazar talebini test edebilmeniz için standart konfigürasyonlarda MOQ'suz seçenekler de sunuyoruz.

Kurumsal Sunumlar ve Marka Aktivasyonları

Uluslararası dağıtım yapıyorsanız sertifikalar önemlidir. CE işareti Avrupa güvenlik ve EMI gereksinimlerini karşılar, FCC sertifikası Amerika Birleşik Devletleri'ni kapsar ve RoHS uyumu tehlikeli maddelerin kısıtlanmasını sağlar. Orta Doğu veya Güneydoğu Asya pazarları için yerel tip onay gereksinimlerini kontrol edin; çünkü bir bölgeyi kapsayan sertifikalar diğerlerini karşılamayabilir.

Özel markalı projektör sistemleri piyasaya süren OEM müşterileri için, parlaklık ve renk değerlerini marka yönergelerine kilitleyen renk kalibrasyon hizmetleri sunuyoruz; bu, birden fazla dağıtım sahasında tutarlı görsel kimlik sağlar.

Büyük Ölçekli Kamusal Kurulumlar

Garanti koşulları üreticiler arasında önemli ölçüde farklılık gösterir. Tüketici modelleri genellikle postayla servis seçeneğiyle bir yıllık garanti sunar; bu, onarım sırasında ekipmanınızın haftalarca çevrimdışı kalmasına neden olabilir. Yerleşik AV markalarının profesyonel projektörleri, üç yıl veya daha uzun yerinde garanti sunar ve büyük pazarlarda bir sonraki iş günü değişim üniteleri sağlar. OEM müşterileri için dört yıllık genişletilmiş garanti sunuyoruz ve hızlı teslimat için Shenzhen depomuzda yaygın modellerden oluşan bir tampon stok bulunduruyoruz.

2026 İçin Projektör Teknolojisi Trendleri

Sarf malzemelerini, bakım işçiliğini ve olası duruş sürelerini hesaba kattığınızda, toplam sahip olma maliyeti genellikle tüketici sınıfı projektörlerin ilk fiyat avantajını tersine çevirir. Yılda 500+ dış mekan etkinlik saati çalıştıran bir kuruluş için, yalnızca bakım tasarrufları bile 20.000+ saat ömürlü profesyonel bir lazer modele yatırım yapmayı haklı çıkarır.

Fosfor dönüşümü yerine ayrı kırmızı, yeşil ve mavi lazer kaynakları kullanan RGB lazer teknolojisi artık 15.000 $ üzerindeki modellerde görülüyor. Renk gamının Rec.2020'un %98'inden fazlasına genişletilmesi, RGB lazer projektörleri renk sadakatinin tehlikeye atılamayacağı film gösterileri ve yayın etkinlikleri için ideal kılar.

Bu rehberin bir sonraki bölümünde, her kategorideki en iyi beş modeli detaylandıracağız, yan yana performans kıyaslamaları sunacağız ve projektör yeteneklerini belirli etkinlik türleriniz ve bütçelerinizle eşleştirmek için bir çerçeve sağlayacağız.

2026'da Dış Mekanlar İçin En İyi Projektör Nasıl Seçilir

Dış mekan dağıtımı için en iyi projektörü seçmek, teknik spesifikasyonları mekan koşullarıyla ve operasyonel gereksinimlerle eşleştirmeyi gerektirir. Ekipmanları değerlendiren B2B satın alma ekipleri için, modelleri karşılaştırmadan önce net kriterler belirlemelerini öneririz.

Profesyonel Alıcılar İçin Temel Seçim Kriterleri

OEM müşterileriyle dış mekan projektörü dağıtımları üzerine danışmanlık yaparken dört temel faktörü değerlendiriyoruz:

2026'da dış mekanlar için en iyi projektörü seçmek, etkinlik yapımcıları ve AV entegratörleri için önemli olan gerçek dünya performans metriklerinin karşılaştırılmasını gerektirir. Aşağıdaki kıyaslamalar, parlaklık tutarlılığına, ortam ışığında kontrast performansına ve operasyonel esnekliğe odaklanır; bunların tümü gece etkinlikleri veya gündüz sunumları için seçenekleri değerlendirirken kritik faktörlerdir.

ModelISO LümenKontrast OranıYerel ÇözünürlükAtım Mesafesi AralığıLamba ÖmrüGaranti
Tüketici Dış Mekan
XGIMI Horizon Pro2.2001.500:14K UHD1,2–1,5:1Lazer, 25.000 sa2 yıl
Profesyonel Taşınabilir
Sony VPL-XW5000ES2.000300.000:14K SXRD1,2–2,0:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
Epson Pro L7750U7.0002.500.000:1WUXGA0,8–7,2:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
Üst Düzey Etkinlik
Barco UDM-4K2222.5002.200:14K UHD0,3–25:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
Christie Griffyn 4K50-RGB50.0003.000:14K DLP0,4–30:1Lazer, 20.000 sa3 yıl
  1. Atım mesafesi uyumluluğu — Ekran yerleşimine göre mevcut montaj konumlarını ölçün. Kısa atım mesafeli modeller sınırlı alanlara uygundur, uzun atım mesafeli lensler ise uzak montaj noktalarına sahip büyük mekanlara hizmet verir.
  1. Garanti ve destek koşulları — Ticari kullanım kapsamını açıkça onaylayın. Tüketici garantileri genellikle ücretli etkinlikleri hariç tutar ve alıcıları onarım maliyetlerine maruz bırakan kapsam boşlukları yaratır.

Kontrast oranı sütunu, profesyonel modellerin neden premium fiyatlandırma talep ettiğini ortaya koyuyor. Yerel kontrast, yansıtılan içeriğin çevredeki tabelalar, sokak lambaları ve izleyici cihazlarından gelen ortam ışığı kirliliğine karşı ne kadar dayanıklı olduğunu belirler. 1.500:1 kontrastlı tüketici modelleri tamamen karanlık dış mekanlarda yeterli çalışır, ancak kısmi aydınlatma olduğunda hızla bozulur. Geçtiğimiz sonbaharda bir çatı katı gösteriminde XGIMI Horizon Pro'yu test ettik ve komşu restoranlar akşam terası ısıtıcılarını akkor aydınlatmayla etkinleştirdiğinde görüntü fark edilir şekilde soldu.

Yukarıda listelenen Sony ve Epson gibi profesyonel taşınabilir projektörler, üstün dinamik aralık sayesinde orta düzey ortam ışığını yönetir; ancak atım mesafesi optimizasyonu için uygun lens seçimi gerektirirler. Üst düzey etkinlik kategorisi, 200 inçin üzerindeki ekran boyutlarına sahip dış mekan sinema uygulamalarına hâkimdir; çünkü yalnızca 20.000+ lümen aralığındaki projektörler bu kadar geniş görüntülerde SMPTE parlaklık standartlarını koruyabilir.

Pratik Sonraki Adımlar

Sonuç

Lazer aydınlatmaya geçiş, profesyonel dış mekan dağıtımları için ölçülebilir avantajlar yaratır. Enerji tüketimi %30–40 düşer, operasyonel ömür 20.000+ saate uzanır ve anında açılma özelliği, etkinlik programlarını bozan ısınma gecikmelerini ortadan kaldırır. Bu teknik iyileştirmeler, doğrudan düşük operasyonel maliyetlere ve gelişmiş izleyici deneyimlerine dönüşür.


OEM tedarik kararlarında, sabit dış mekan kurulumları için atım oranı esnekliği, tek bir projektör modelinin birden fazla mekâna hizmet verip veremeyeceğini veya özel lens konfigürasyonları gerektirip gerektirmediğini belirler. Barco UDM-4K22, 0,3–25:1 ile en geniş yerel lens aralığını sunar; bu, üniteyi ultra kısa atımlı uygulamalar için ekrana birkaç santim mesafede konumlandırabileceğiniz veya stadyum tarzı sunumlar için yüzlerce metre geriye monte edebileceğiniz anlamına gelir.

Dış mekan kurulum ihtiyaçlarınızı görüşmek ve proje kapsamınıza özel fiyatlandırma almak için projektör uzmanlarımızla iletişime geçin.

Özel fiyat teklifi isteyin | DataMax dış mekan projektör modellerini inceleyin | Satış ekibimizle iletişime geçin

Sepetiniz
Bu sitedeki deneyiminiz çerezlere izin vererek geliştirilecektir Çerez Politikası