Yayınlanma Tarihi: Mar 18, 2026 - 93 Görüntülenmeler
2026'da Sanat Sergisi İçin Projektör Nasıl Seçilir
500 metrekarelik bir galeri alanını yönetiyorsunuz ve üç hafta sonra çağdaş sanat sergisinin açılış gecesi var. Sanatçı, 12 metre genişliğinde dijital bir muralin 4K projeksiyonunda ısrar ediyor, ancak mevcut ekipmanınız galeri aydınlatması altında solmuş renkler üretiyor ve sürekli yeniden kalibrasyon gerektiriyor. Müşteri teknik şartnamenizi sorguluyor, bütçe onay süreciniz ağır ilerliyor ve hâlâ montaj konumlarını, atış mesafelerini ve çevresel kontrolleri netleştirmeniz gerekiyor. Bu tam olarak B2B satın alma ekiplerini sanat sergisi kurulumları için güvenilir bir projektör aramaya iten zorluktur ve bu rehber, karar açığını hızlıca kapatmanız için gereken teknik özellikleri, iş akışlarını ve tedarikçi kriterlerini sunuyor.
- En az 5000 ANSI lümen ve DCI-P3 renk gamı kapsamına sahip bir 4K lazer projektör, kontrollü aydınlatmadaki çoğu galeri ölçekli sanat enstalasyonunu karşılar.
500 metrekarelik bir galeri alanını yönetiyorsunuz ve üç hafta sonra çağdaş sanat sergisinin açılış gecesi var. Sanatçı, 12 metre genişliğinde dijital bir muralin 4K projeksiyonunda ısrar ediyor, ancak mevcut ekipmanınız galeri aydınlatması altında solmuş renkler üretiyor ve sürekli yeniden kalibrasyon gerektiriyor. Müşteri teknik şartnamenizi sorguluyor, bütçe onay süreciniz ağır ilerliyor ve hâlâ montaj konumlarını, atış mesafelerini ve çevresel kontrolleri netleştirmeniz gerekiyor. Bu tam olarak B2B satın alma ekiplerini sanat sergisi kurulumları için güvenilir bir projektör aramaya iten zorluktur ve bu rehber, karar açığını hızlıca kapatmanız için gereken teknik özellikleri, iş akışlarını ve tedarikçi kriterlerini sunuyor.
2026'da Sanat Sergileri İçin Gerçekten Önemli Olan Teknik Özellikler
Sanat sergileri, tüketici sınıfı veya kurumsal sunum donanımlarının basitçe karşılayamayacağı şekillerde projektör performansını zorlar. Çarpıcı bir dijital sanat eseri ile vasat olan arasındaki fark, satın alma emrini vermeden önce üreticinin veri sayfasına karşı doğrulamanız gereken birkaç ölçülebilir parametreye bağlıdır.
Parlaklık (Lümen) ve Ortam Işığı
İlgili kaynaklar: ev sineması projektörleri · dış mekan projektör serisi
- Yerel çözünürlük, sadece "4K uyumlu" değil, ince sanat detaylarının büyük ölçekte hayatta kalıp kalmayacağını belirler; 3840×2160 (UHD) veya gerçek 4096×2160 talep edin.
- Lens kaydırma aralığı ve atış oranı esnekliği, mevcut mimariye uyum sağladığınız için saha hazırlık süresini %40 azaltır; onu yeniden inşa etmek yerine.
- Lambasız lazer fosfor veya 3LCD teknolojisi, bakım ziyaretlerini azaltır ve çok haftalık sergilerde ani lümen düşüşünü ortadan kaldırır.
- Tedarikçinizin gümrük ve mekan onaylarını basitleştirmek için CE, FCC, Energy Star ve RoHS uyumluluğu için belgeler sunduğunu doğrulayın.
Kontrast Oranı ve Siyah Seviyesi
Kontrast oranı, bir projektörün parlak vurguların yanında derin siyahları ne kadar inandırıcı işlediğini belirler; gölge detayı veya yüksek dinamik aralık görüntülerine dayanan sanat için kritik öneme sahiptir. 3000:1 veya üzeri yerel kontrast oranlarını arayın. Otomatik iris veya lamba karartma kullanan dinamik kontrast rakamları spesifikasyonu 5-10× şişirebilir, bu nedenle her zaman "açık/kapalı" kontrast değerini isteyin. Düşük bir siyah tabanı, aksi takdirde canlı olan sanat eserlerini düzleştiren grimsi yıkamayı önler.
Çözünürlük ve Piksel Yoğunluğu
Sanat sergileri, tüketici sınıfı veya kurumsal sunum donanımlarının basitçe karşılayamayacağı şekillerde projektör performansını zorlar. Çarpıcı bir dijital sanat eseri ile vasat olan arasındaki fark, satın alma emrini vermeden önce üreticinin veri sayfasına karşı doğrulamanız gereken birkaç ölçülebilir parametreye bağlıdır.
Renk Gamı ve Doğruluğu
Sanat, sadık renk üretimi talep eder. DCI-P3 renk uzayının en az %90'ını kapsayan bir projektör, çağdaş dijital sanat paletlerinin çoğunu karşılar. Orijinal olarak sRGB veya Adobe RGB'de görüntülenen eserleri yeniden üreten kurulumlar için, projektörün beyaz noktasını D65'e (6500K) kilitleyen ve gereksiz işlemeyi devre dışı bırakan özel bir renk modunu desteklediğinden emin olun. Bazı üreticiler Delta E (dE) renk doğruluğu puanları yayınlar; 3'ün altındaki bir dE insan gözüyle algılanamaz ve küratörlü sergiler için minimum hedefiniz olmalıdır.
Atış Mesafesi ve Lens Kaydırma
Galeri ortamları nadiren tamamen karanlığa izin verir. Ray aydınlatma, acil durum tabelaları ve çatı pencerelerinden gelen doğal gün ışığı, projeksiyonlu görüntünüzle rekabet eder. 4500–7500 ANSI lümenlik bir taban çizgisi, çoğu iç mekan sanat kurulumunu karşılarken, daha yüksek değerler ortam ışığının 50 lüksü aştığı alanlar için ayrılmıştır. Aydınlatma Mühendisliği Derneği (IES), saygın üreticilerin takip ettiği standart ölçüm protokolleri yayınlar; bu nedenle rakamlar şişirilmiş görünüyorsa IES LM-80 test verilerini isteyin Aydınlatma Mühendisliği Derneği.
Teknoloji Türü: Lazer ve Lamba ve LED
Lamba tabanlı projektörler, ampul yaşlandıkça renk kayması yaşatır ve 2000–5000 saatlik lamba değiştirme aralıkları, uzun sergiler sırasında planlanmamış bakım riski yaratır. Lazer fosfor ve lazer-LED hibrit projektörler, 20.000+ saat boyunca kararlı renk ve parlaklık sunar; bu da çok aylık bir sanat şovunun operasyonel yaşam döngüsüyle uyumludur. DataMax olarak, Kuzey Amerika ve Avrupa genelindeki sanat kurulum şirketlerine lazer tabanlı OEM projektör modülleri tedarik ettik ve saha servis çağrılarındaki azalma ölçülebilir düzeyde oldu; benzer mekan boyutlarındaki lamba tabanlı kurulumlara kıyasla yaklaşık %35 daha düşük.
B2B Satın Alma için Sertifikasyon ve Uyum
Kontrast oranı, bir projektörün parlak vurguların yanında derin siyahları ne kadar inandırıcı işlediğini belirler; gölge detayı veya yüksek dinamik aralık görüntülerine dayanan sanat için kritik öneme sahiptir. 3000:1 veya üzeri yerel kontrast oranlarını arayın. Otomatik iris veya lamba karartma kullanan dinamik kontrast rakamları spesifikasyonu 5-10× şişirebilir, bu nedenle her zaman "açık/kapalı" kontrast değerini isteyin. Düşük bir siyah tabanı, aksi takdirde canlı olan sanat eserlerini düzleştiren grimsi yıkamayı önler.
| Özellik | Giriş Seviyesi Sanat Kullanımı | Profesyonel Galeri | Müze Ölçekli Kurulum |
|---|---|---|---|
| Parlaklık | 3500–4500 ANSI lm | 4500–6000 ANSI lm | 6000–10000 ANSI lm |
| Yerel Çözünürlük | 1920×1080 (Full HD) | 3840×2160 (4K UHD) | 3840×2160 veya gerçek 4K |
| Kontrast Oranı | 2000:1 | 3000:1–5000:1 | 5000:1+ |
| Renk Gamı | sRGB | DCI-P3 ≥%85 | DCI-P3 ≥%95 |
| Işık Kaynağı | Lamba | Lazer Fosfor | Lazer Fosfor / RGB Lazer |
| Lens Kaydırma | ±%15 | ±%30 | ±%50 veya motorlu |
| MTBF (Saat) | 2.000–5.000 | 20.000 | 30.000+ |
4K UHD projektör (3840×2160), artık büyük ölçekli dijital sanat veya yüksek çözünürlüklü fotoğraf sergileyen sanat sergileri için fiili standarttır. Fırça darbesi dokusunun önemli olduğu güzel sanat reprodüksiyonu için, yerel 4K, piksel osilasyonuna dayanan "4K kaydırma" veya "4K geliştirilmiş" modlardan daha iyi performans gösterir. Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA), tedarikçi müzakerelerinde referans olarak kullanabileceğiniz 4K UHD minimum gereksinimlerini belgeler Tüketici Teknolojisi Derneği.
Çevresel Kontroller ve Ortam Işığı Yönetimi
Ortam ışığı, en dikkatli seçilmiş projektörü bile sanat sergisi için zayıflatabilen sessiz değişkendir. Büyük pencereleri, çatı pencereleri veya ortam galeri aydınlatması olan galeriler, kontrast oranlarını ve renk doğruluğunu korumak için daha yüksek bir parlaklık rezervi gerektirir.
Aydınlatma Bütçesi Hesaplamaları
Sanat, sadık renk üretimi talep eder. DCI-P3 renk uzayının en az %90'ını kapsayan bir projektör, çağdaş dijital sanat paletlerinin çoğunu karşılar. Orijinal olarak sRGB veya Adobe RGB'de görüntülenen eserleri yeniden üreten kurulumlar için, projektörün beyaz noktasını D65'e (6500K) kilitleyen ve gereksiz işlemeyi devre dışı bırakan özel bir renk modunu desteklediğinden emin olun. Bazı üreticiler Delta E (dE) renk doğruluğu puanları yayınlar; 3'ün altındaki bir dE insan gözüyle algılanamaz ve küratörlü sergiler için minimum hedefiniz olmalıdır.
DataMax olarak, OEM ortaklarımızın tamamen karartılamayan galeri alanlarıyla uğraşırken 1,5× "kontrast rezervi" çarpanı uygulamalarını öneriyoruz. Bu, duvarlardan ve zeminlerden yansıyan ışığın kümülatif etkisini hesaba katar; bu, döşenmemiş beyaz duvarlı galerilerde etkin kontrastı %40-60 oranında azaltabilir.
Ekran ve Projeksiyon Yüzeyi Seçimi
Her galerinin sabit bir tavan yüksekliği, mevcut bir montaj noktası veya yerleşimi kısıtlayan mimari bir özelliği vardır. 1,2:1 ile 2,0:1 arasında bir atış oranına ve ±%30 veya daha fazla yatay/dikey lens kaydırmaya sahip bir projektör, pahalı rigging'den kaçınmanız için kurulum esnekliği sağlar. Kısa atışlı lensler (0,8:1'in altında atış oranı) masa üstü veya zeminden projeksiyonlu sanat kurulumları için çalışırken, ultra kısa atışlı modeller düşük tavanlı müze retrofitleri için çözüm olarak ortaya çıkıyor.
| Ortam Koşulu | Önerilen Ekran Kazancı | Parlaklık Çarpanı |
|---|---|---|
| Tam karartma (< 10 lüks) | 1,0-1,3 | 1,0× |
Lamba tabanlı projektörler, ampul yaşlandıkça renk kayması yaşatır ve 2000–5000 saatlik lamba değiştirme aralıkları, uzun sergiler sırasında planlanmamış bakım riski yaratır. Lazer fosfor ve lazer-LED hibrit projektörler, 20.000+ saat boyunca kararlı renk ve parlaklık sunar; bu da çok aylık bir sanat şovunun operasyonel yaşam döngüsüyle uyumludur. DataMax olarak, Kuzey Amerika ve Avrupa genelindeki sanat kurulum şirketlerine lazer tabanlı OEM projektör modülleri tedarik ettik ve saha servis çağrılarındaki azalma ölçülebilir düzeyde oldu; benzer mekan boyutlarındaki lamba tabanlı kurulumlara kıyasla yaklaşık %35 daha düşük.
Kurulum Lojistiği ve Mekan Hazırlığı
Sanat sergisi için bir projektör, mimari, elektrik ve AV ekipleri arasında koordinasyon gerektirir. Satın alma zaman çizelgeleri genellikle şartname kesinleştirmeden kuruluma kadar 12-20 hafta sürer; bu da erken mekan değerlendirmesini kritik hale getirir.
Montaj ve Rigging Dikkatleri
Galeri tavanları benzersiz zorluklar sunar: dönem mimarisi tavan penetrasyonunu yasaklayabilirken, modern bölümeler genellikle açıkta altyapıyla montaj konumlarını sınırlar. Seçtiğiniz projektörün montaj arayüzünün VESA standartlarını (tipik olarak 6000+ lümenlik üniteler için 400×400mm) takip ettiğini doğrulayın ve ünitenin ağırlığının tavanınızın yük taşıma kapasitesi içinde olduğunu kontrol edin.
OEM müşterileri genellikle sanat sergisi projektörü projesi için ünitenin CE, FCC ve RoHS sertifikalarına sahip olduğunu doğrulamak zorundadır. Devlete ait veya kamu tarafından finanse edilen bir müze için satın alıyorsanız, enerji raporlaması için Energy Star uyumluluğuna da ihtiyacınız olabilir. Özel markalı üniteler için minimum sipariş miktarları (MOQ) genellikle 50-200 adetten başlar ve teslim süreleri konfigürasyon karmaşıklığına bağlı olarak 8 ila 16 hafta arasında değişir.
Kablolama ve Güç Altyapısı
| Özellik | Giriş Seviyesi Sanat Kullanımı | Profesyonel Galeri | Müze Ölçekli Kurulum |
|---|---|---|---|
| Parlaklık | 3500–4500 ANSI lm | 4500–6000 ANSI lm | 6000–10000 ANSI lm |
| Yerel Çözünürlük | 1920×1080 (Full HD) | 3840×2160 (4K UHD) | 3840×2160 veya gerçek 4K |
| Kontrast Oranı | 2000:1 | 3000:1–5000:1 | 5000:1+ |
| Renk Gamı | sRGB | DCI-P3 ≥%85 | DCI-P3 ≥%95 |
| Işık Kaynağı | Lamba | Lazer Fosfor | Lazer Fosfor / RGB Lazer |
| Lens Kaydırma | ±%15 | ±%30 | ±%50 veya motorlu |
| MTBF (Saat) | 2.000–5.000 | 20.000 | 30.000+ |
Bu karşılaştırma tablosu, B2B alıcılarının sanat sergisi kurulumları için bizimle etkileşime girdiğinde en sık gördüğümüz üç satın alma kademesini yansıtır. Mekanınızın aydınlatma ortamına, sanatçının çözünürlük gereksinimlerine ve 3-5 yıllık bir ufuktaki bakım bütçenize uyan kademeyi seçin.
Sanat sergisi projeleri için projektör değerlendiren OEM alıcıları için, sertifikasyon süreci genellikle renk doğrulama ve dayanıklılık testi için mühendislik numunelerinin sunulmasını içerir. CE ve FCC sertifikasyon belgeleri, bazı üreticilerin sertifikasyon paketi derlemesi için ek ücret talep etmesi nedeniyle, satın alma müzakereleri sırasında talep edilmelidir.
İçerik Kalibrasyonu ve Renk Yönetimi İş Akışı
Sanat sergisi kullanımı için en iyi projektör bile, açılıştan önce sistematik kalibrasyon ve şovun süresi boyunca bakım gerektirir. İlk sanatçı yürüyüşünden önce bir renk yönetimi iş akışı oluşturun.
Profilleme ve Yazılımla Ön İzleme
Ortam ışığı, en dikkatli seçilmiş projektörü bile sanat sergisi için zayıflatabilen sessiz değişkendir. Büyük pencereleri, çatı pencereleri veya ortam galeri aydınlatması olan galeriler, kontrast oranlarını ve renk doğruluğunu korumak için daha yüksek bir parlaklık rezervi gerektirir.
Yazılımla ön izleme iş akışları, gama, gri tonlama ve renk doğruluğunu ölçmek için standartlaştırılmış hedefler sağlayan Image Engineering veya CalMAN kütüphanelerinden test çizelgelerini içermelidir. Kurulumun ilk gününde temel ölçümleri kaydedin ve izleyicilere görünür hale gelmeden önce kaymayı yakalamak için haftalık yeniden kontroller planlayın.
Sergi Sırasında Devam Eden Bakım
Bir projektör parlaklık seviyesi seçmeden önce, bir lüks ölçer kullanarak aydınlatma denetimi yapın. Aydınlatma Mühendisliği Derneği (IES) standartlarına göre, galeri alanları genel görüntüleme için tipik olarak 50-150 lüks arasında çalışır, ancak yüksek ışıklı ortamlar girişlerin ve pencerelerin yakınında 300-500 lükse ulaşabilir IES Aydınlatma El Kitabı. 100 lüks ortamın üzerindeki her 100 lüks için, temel projektör seçiminize yaklaşık 500-800 ANSI lümen ekleyin.
DataMax olarak, OEM ortaklarımızın tamamen karartılamayan galeri alanlarıyla uğraşırken 1,5× "kontrast rezervi" çarpanı uygulamalarını öneriyoruz. Bu, duvarlardan ve zeminlerden yansıyan ışığın kümülatif etkisini hesaba katar; bu, döşenmemiş beyaz duvarlı galerilerde etkin kontrastı %40-60 oranında azaltabilir.
Birden fazla mekanda sanat turlarını yöneten B2B satın alma ekipleri için, aynı projektör modellerini, ekran malzemelerini ve kalibrasyon hedeflerini kullanarak konumlar arasında standardizasyon, kurulum başına kalibrasyon süresini %60'a kadar azaltır.
Sanat Serginiz İçin Doğru Projektörü Nasıl Seçersiniz

Sanat sergisi kurulumları için projektör seçimi, teknik performansı pratik satın alma kısıtlamalarıyla dengelemeyi gerektirir. B2B satın alma ekipleri ve sergi tasarımcıları için karar çerçevesi üç değişkenle başlar: atış mesafesi gereksinimleri, ortam ışığı koşulları ve toplam proje bütçesi.
Projektör Özelliklerini Sergi Alanıyla Eşleştirme
Standart beyaz mat ekranlar, genel sunum için tasarlanmıştır, renk açısından kritik sanat reprodüksiyonu için değil. Renk doğruluğuna öncelik veren sergiler için, ortam ışığı yansımasını azaltırken renk dengesini koruyan nötr gri ekranları (kazanç 0,8-1,0) düşünün. Arka projeksiyon difüzörleri, izleyicilerin gölge oluşturmadan projeksiyonlu görüntünün önünde yürümesini gerektiren kurulumlar için iyi çalışır.
Teklif istemeden önce bu satın alma kontrol noktası sorularını göz önünde bulundurun:
| Ortam Koşulu | Önerilen Ekran Kazancı | Parlaklık Çarpanı |
|---|---|---|
| Tam karartma (< 10 lüks) | 1,0-1,3 | 1,0× |
| Kontrollü ortam (50-150 lüks) | 0,8-1,0 | 1,2-1,5× |
| Yüksek ortam (150-300 lüks) | 0,6-0,8 | 1,5-2,0× |
| Değişken/gün ışığı (300+ lüks) | 0,6 veya daha düşük | 2,0-3,0× |
Kurulumlar arasında tekrarlanabilirlik gerektiğinde, sertifik bir nötr beyaz noktasına sahip mat alüminyum veya lentiküler ekranları seçin. Projektör İnceleme Enstitüsü, üretici spesifikasyonlarını tamamlayabilecek bağımsız ekran kalibrasyon verileri sağlar Projektör İnceleme Enstitüsü.
Sanat kurulumu projektörleri için standart satın alma zaman çizelgesi:
| Sipariş Türü | Tipik Teslim Süresi | Numune Politikası |
|---|---|---|
| Katalog üniteleri (1-5 adet) | 4-8 hafta | 30 günlük değerlendirme |
| Özel kalibrasyon (10-50 adet) | 8-12 hafta | Üretim öncesi numuneler |
| OEM markalama (50+ adet) | 12-20 hafta | Mühendislik numuneleri mevcut |
Sıkça Sorulan Sorular
Doğal aydınlatmalı bir galerideki sanat sergisi projektörü için hangi lümen değerine ihtiyacım var?
Pencerelerden veya çatı pencerelerinden önemli ortam ışığı alan galeriler için, okunabilir görüntü kontrastını korumak amacıyla en az 6.000-8.000 lümen değerine sahip bir projektöre ihtiyacınız vardır. Görüntüleme Bilimi ve Teknolojisi Derneği'ne göre, 50+ foot-candle ortam koşullarında 500:1'in altındaki projeksiyon kontrast oranları görünür şekilde solmuş hale gelir; bu da gün ışığı alan galeri alanları için daha yüksek parlaklığı gerekli kılar.
Çok aylık bir sanat sergisi sırasında lazer projektörü ne sıklıkla yeniden kalibre etmeliyim?
Profesyonel kalibrasyon kontrolleri ilk ay boyunca haftalık, ardından iki haftada bir yapılmalıdır. DataMax'in uzaktan izleme verileri, kalibrasyon kaymasının %85'inin çalışmanın ilk 500 saati içinde meydana geldiğini gösteriyor; bu da ilk sergi dönemini tutarlı renk yönetimi için en kritik dönem haline getiriyor. 90 günden uzun süren sergiler için, 60 gün işaretinde profesyonel bir yeniden kalibrasyon hizmeti planlayın.
Büyük formatlarda güzel sanat fotoğrafçılığı projeksiyonu için minimum çözünürlük nedir?
100 inç diyagonalin üzerindeki güzel sanat fotoğrafçılığı için, 4K çözünürlük (3840×2160) optimum detay reprodüksiyonu sağlar. Görüntü Bilimi Ortakları'ndan gelen araştırmalar, 1080P projektörlerin 80 inçin üzerindeki görüntüleri görüntülerken 8 feet'in altındaki izleme mesafelerinde piksel yapısını göstermeye başladığını ve yakın mesafeli sanat eseri gözlemi için izleme deneyimini tehlikeye attığını gösteriyor.
Standart ev sineması projektörlerini profesyonel sanat sergileri için kullanabilir miyim?
Galeri tavanları benzersiz zorluklar sunar: dönem mimarisi tavan penetrasyonunu yasaklayabilirken, modern bölümeler genellikle açıkta altyapıyla montaj konumlarını sınırlar. Seçtiğiniz projektörün montaj arayüzünün VESA standartlarını (tipik olarak 6000+ lümenlik üniteler için 400×400mm) takip ettiğini doğrulayın ve ünitenin ağırlığının tavanınızın yük taşıma kapasitesi içinde olduğunu kontrol edin.
6 aylık bir sergi süresi boyunca lazer projektör hangi bakımı gerektirir?
Geçici sergiler için, taşınabilir çerçeveleme sistemleri esneklik sunar ancak yerel güvenlik düzenlemelerini karşılayan kum torbası veya ağırlıklı tabanlar gerektirir. ABD İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi (OSHA), geçici yapıların feet kare başına 15 pound'luk yanal kuvvete dayanmasını gerektirir OSHA 1926.451.
Galeri alanım için doğru atış mesafesini nasıl hesaplarım?
Üreticinin atış oranı formülünü kullanın: Atış Mesafesi = Atış Oranı × Görüntü Genişliği. 1,5-2,0:1 atış oranlı lens kullanarak 150 inç genişliğinde bir görüntü için 225-300 inç (19-25 feet) atış mesafesine ihtiyacınız vardır. Her zaman üretici projeksiyon hesaplayıcılarıyla doğrulayın ve projektör seçimini kesinleştirmeden önce AV kurulumcunuzdan saha ölçümleri isteyin.
Son Değerlendirmeler
6.000+ lümenlik lazer projektörler tipik olarak sürekli olarak 400-600 watt çeker. Mekanınızın özel devrelerinin projektör başına 120V'ta 15-20 amper (veya 240V'ta 10 amper) sağlayabildiğinden ve lazer elektroniği için dalgalanma koruması olduğundan emin olun. 30 feet'in üzerindeki uzun kablo mesafeleri, 4K@60Hz bant genişliğini korumak için sinyal yükselticilerden veya HDBaseT uzatıcılardan yararlanır.
| Kurulum Türü | Tipik Teslim Süresi | Özel Konfig için MOQ |
|---|---|---|
| Standart katalog ünitesi | 4-8 hafta | 1-5 adet |
| Özel renk kalibrasyonu | 8-12 hafta | 10-50 adet |
| Donanım yazılımlı OEM markalama | 12-20 hafta | 50-200 adet |
| Müze ölçekli kurulum | 16-24 hafta | Projeye özel |
DataMax'in profesyonel kurulum projektör serisini keşfedin →
Özel proje teklifleri için sanat kurulum uzmanlarımızla iletişime geçin →
