Egy nagykereskedelmi vásárló két hasonló kinézetű projektor árajánlatot kapott a sencseni gyártósorainkról. Az egyik specifikációs lap 500 ANSI lumenes 189 dolláros nagykereskedelmi árat mutat. A

Közzététel ideje: febr. 18, 2026 - 85 Megtekintések

500 ANSI vs 800 ANSI: 2026-os összehasonlító útmutató

DLP és LCD vetítési minőség oldalankénti összehasonlítása

500 ANSI vs 800 ANSI: 2026-os összehasonlító útmutató

Egy nagykereskedelmi vevők két hasonló megjelenésű projektor-árajánlatot kap a sencseni gyárunktól. Az egyik specifikációs lapon 500 ANSI lumen szerepel 189 dolláros nagykereskedelmi áron. A másikon 800 ANSI lumen 249 dollárért. A 60 dolláros különbség csekélynek tűnik egy 1000 darabos beszeredési megrendelésnél, mégis a rossz fényerősségi szint 12% feletti visszaküldési arányt, Amazon-értékelések zuhanását, és egy kilenc hónap alatt kiépített márkapartnerséget veszélyeztet. A projektor 2026-os összehasonlító útmutató feltárja a valódi mérnöki, helyiségméret- és árrés-különbségeket, hogy a B2B beszerzési csapatok már az első beszerzési megrendelésnél a megfelelő szintet válasszák.

Főbb pontok

  • Az 500 ANSI vs 800 ANSI közötti különbség 1,6×-es fényerő-szorzó, ami közvetlenül megváltoztatja a használható helyiségméretet a 60 négyzetláb (sq ft) sötét szobáktól a 120 négyzetlábig, szabályozott környezeti fénnyel.
  • Az 500 ANSI lumenes projektor sötét szobás házimozi, lakóautó és kollégiumi felhasználásra alkalmas; a 800 ANSI lumenes egységek a nappali gaminget és a kisebb tárgyalói B2B bevezetéseket fedik le mérsékelt környezeti fény mellett.
  • A teljesítményfelvétel körülbelül 28-35W-val nő a két szint között, ami befolyásolja a hordozható egységek akkumulátor-üzemidejét és a fix telepítések hőkezelését.
  • OEM/ODM vevők számára az alkatrész-költség (BOM) különbség közelebb van a 18-22 dollárhoz egységenként, nem pedig a 60 dolláros nagykereskedelmi árkülönbséghez, így van mozgástér az árrés-növelésre vagy az agresszív B2C árstratégiára.
  • A 2026-os gyári adataink azt mutatják, hogy a 800 ANSI visszaküldési arány 5% alatt marad, ha a vevők a szintet ≤120 négyzetlábas szobához igazítják, szemben a 11-14%-kal, amikor a vevők 500 ANSI egységeket túlspecifikálnak világos nappalikba.

ez az egység: A számok mögötti mérnöki megoldások

Mielőtt a beszerzési csapatok elköteleznék magukat egy 1000 darabos sorozat mellett, a fényforrás mögöttes technológiája fontosabb, mint a marketing brossúra. Mindkét szint LED vagy lézer-foszfor kijelzőforrást használ a sencseni összeszerelő sorainkon, de az optikai üreg, a DMD chip mérete és a meghajtóáram megváltozik az 500 ANSI lumenes és a 800 ANSI lumenes modul között.

Számos nagykereskedelmi vevő két hasonló megjelenésű projektor-árajánlatot kap a sencseni gyárunktól. Az egyik specifikációs lapon 500 ANSI lumen szerepel 189 dolláros nagykereskedelmi áron. A másikon 800 ANSI lumen 249 dollárért. A 60 dolláros különbség csekélynek tűnik egy 1000 darabos beszerzési megrendelésnél, mégis a rossz fényerősségi szint 12% feletti visszaküldési arányt, Amazon-értékelések zuhanását, és egy kilenc hónap alatt kiépített márkapartnerséget veszélyeztet. A projektor 2026-os összehasonlító útmutató feltárja a valódi mérnöki, helyiségméret- és árrés-különbségeket, hogy a B2B beszerzési csapatok már az első beszerzési megrendelésnél a megfelelő szintet válasszák.

A B2B vevők számára az 500 ANSI vs 800 ANSI értékelésekor a beszerzési szempontból releváns eltérés négy specifikációra bontható:

  • LED teljesítmény: az 500 ANSI jellemzően 90-110W LED-tömböt használ; a 800 ANSI 130-160W-ot igényel azonos üzemciklus mellett.
  • Hőkeret: a 800 ANSI modulok nagyobb hűtőbordát vagy aktív ventilátorgörbét igényelnek, ami 80-120g-mal növeli a ház tömegét.
  • Optikai motor MTBF: az 500 ANSI modulok 30 000 óra; a 800 ANSI modulok 25 000-28 000 óra teljes fényerő mellett a magasabb átmeneti hőmérséklet miatt.
  • Meghajtó panel költsége: 4,20 dollár (500 ANSI) vs 6,80 dollár (800 ANSI) a 2026. első negyedévi alkatrész-árazásunk szerint.

Mikor az 500 ANSI a jó választás

  • Az 500 ANSI vs 800 ANSI közötti különbség 1,6×-es fényerő-szorzó, ami közvetlenül megváltoztatja a használható helyiségméretet a 60 négyzetláb (sq ft) sötét szobáktól a 120 négyzetlábig, szabályozott környezeti fénnyel.
  • Az 500 ANSI lumenes projektor sötét szobás házimozi, lakóautó és kollégiumi felhasználásra alkalmas; a 800 ANSI lumenes egységek a nappali gaminget és a kisebb tárgyalói B2B bevezetéseket fedik le mérsékelt környezeti fény mellett.
  • A teljesítményfelvétel körülbelül 28-35W-val nő a két szint között, ami befolyásolja a hordozható egységek akkumulátor-üzemidejét és a fix telepítések hőkezelését.
  • OEM/ODM vevők számára az alkatrész-költség (BOM) különbség közelebb van a 18-22 dollárhoz egységenként, nem pedig a 60 dolláros nagykereskedelmi árkülönbséghez, így van mozgástér az árrés-növelésre vagy az agresszív B2C árstratégiára.
  • A 2026-os gyári adataink azt mutatják, hogy a 800 ANSI visszaküldési arány 5% alatt marad, ha a vevők a szintet ≤120 négyzetlábas szobához igazítják, szemben a 11-14%-kal, amikor a vevők 500 ANSI egységeket túlspecifikálnak világos nappalikba.

Az OEM partnereink, akik 500 ANSI adatainkat az Amazon, Walmart és Costco sötét szobás csomagjain keresztül értékesítik, 6-8%-os visszaküldési arányról számolnak be, amennyiben a terméklista-szöveg kifejezetten jelzi, hogy „csak sötét szobákhoz". A visszaküldési arány 14% fölé emelkedik, amikor ugyanazt az egységet „nappali projektor"-ként forgalmazzák a környezeti fényre való figyelmeztetés nélkül.

Mikor éri meg a 800 ANSI a felárat

Mielőtt a beszerzési csapatok elköteleznék magukat egy 1000 darabos sorozat mellett, a fényforrás mögöttes technológiája fontosabb, mint a marketing brossúra. Mindkét szint LED vagy lézer-foszfor kijelzőforrást használ a sencseni összeszerelő sorainkon, de az optikai üreg, a DMD chip mérete és a meghajtóáram megváltozik az 500 ANSI lumenes és a 800 ANSI lumenes modul között.

Az egyik ansi lumens szabvány (American National Standards Institute IT7.227-1998) a fényerőt a képernyő kilenc pontján méri, elosztja a képernyő területével, majd átlagolja. Ezért minden szállítmányt egy kalibrált 1,0 erősítésű (gain) fehér képernyőn, 3 méteres vetítési távolságban tesztelünk a szállítás előtt. Az „500 ANSI" címkével ellátott egységnek el kell érnie a minimum 500 lument e protokoll szerint, nem pedig a felinflált „LED lumen" vagy „fényforrás lumen" értékeket, amelyeket egyes versenytársak a kiskereskedelmi dobozokra nyomtatnak.

az eszköz: Egymás melletti összehasonlító táblázat

Specifikáció500 ANSI modell800 ANSI modell
ANSI lumen kimenet500 lm800 lm
LED teljesítmény90-110W130-160W
Natív felbontás1080p (1920×1080)1080p (1920×1080)
Ajánlott helyiségméret≤60 négyzetláb, sötét≤120 négyzetláb, szabályozott fény
Vetítési arány (standard)1.2:11.2:1
Kontrasztarány (FOFO)1500:11200:1
Zaj (eco mód)28 dB32 dB
Egység súlya2,8 kg3,2 kg
MOQ (DataMax ODM)500 egység500 egység
Átfutási idő12 hét14 hét
Nagykereskedelmi ár (FOB Sencsen)189 dollár249 dollár

B2B beszerzési szempontok

  • LED teljesítmény: az 500 ANSI jellemzően 90-110W LED-tömböt használ; a 800 ANSI 130-160W-ot igényel azonos üzemciklus mellett.
  • Hőkeret: a 800 ANSI modulok nagyobb hűtőbordát vagy aktív ventilátorgörbét igényelnek, ami 80-120g-mal növeli a ház tömegét.
  • Optikai motor MTBF: az 500 ANSI modulok 30 000 óra; a 800 ANSI modulok 25 000-28 000 óra teljes fényerő mellett a magasabb átmeneti hőmérséklet miatt.
  • Meghajtó panel költsége: 4,20 dollár (500 ANSI) vs 6,80 dollár (800 ANSI) a 2026. első negyedévi alkatrész-árazásunk szerint.

A vevők, akik a beszerzési megrendeléseiket mindkét szint között osztják meg — 500 ANSI a hordozható és sötét szobás SKU-khoz, 800 ANSI a nappali és tárgyalóterem SKU-khoz — jellemzően a 2 héttel hosszabb átfutási időt alacsonyabb összesített visszaküldési aránnyal kompenzálják. A 2025-ös ügyfélkörünkben a vegyes szintű vevők 5,3%-os kevert visszaküldési arányt jelentettek, szemben a 9,1%-kal azoknál, akik egyetlen szintet standardizáltak minden csatornán.

Teljes tulajdonlási költség: ez a projektor egy 12 hónapos ciklusban

Minden 500 ansi lumenes projektor három konkrét forgatókönyvben működik jól. Először, dedikált házimozi-termi sötétítőfüggönyökkel és sötétszürke falakkal, ahol a kontraszt fontosabb, mint a nyers fényerő. Másodszor, hordozható akkumulátoros egységek, ahol a 28-35W energiamegtakarítás 40-60 perccel hosszabb üzemidőt jelent töltésciklusonként. Harmadszor, B2B bevezetések lakóautó, tengerészeti és van-life csatornákra, ahol a 12V DC bemenet korlátozza a teljes rendszerfelvételt.

Az OEM partnereink, akik 500 ANSI adatainkat az Amazon, Walmart és Costco sötét szobás csomagjain keresztül értékesítik, 6-8%-os visszaküldési arányról számolnak be, amennyiben a terméklista-szöveg kifejezetten jelzi, hogy „csak sötét szobákhoz". A visszaküldési arány 14% fölé emelkedik, amikor ugyanazt az egységet „nappali projektor"-ként forgalmazzák a környezeti fényre való figyelmeztetés nélkül.

A LED élettartama azért különbözik, mert a 800 ANSI üreg melegebben üzemel. 1240 modulon végzett beégési adataink szerint az 500 ANSI egységek 22 000 óra után tartják a 80%-os kimenetet, míg a 800 ANSI egységek ugyanazt a 80%-os küszöböt 18 000 óra után érik el. Azok a vevők, akik sötét szobás SKU-kon keresztül mozgatják a készletet, gyakran kevésbé törődnek a 4000 órás eltéréssel, mert az egységet jóval azelőtt viszonteladják vagy újratelepítik, mielőtt a LED fényereje csökkenne. Azok a vevők, akik a 800 ANSI egységeket napi 6-8 órás tárgyalótermi üzemre helyezik, 7-8 éven belül elérik a 18 000 órás határt, ami a legtöbb frissítési cikluson túl van.

Minden 800 ansi lumenes projektor kiérdemli a 60 dolláros nagykereskedelmi felárat olyan helyiségekben, ahol 100-300 lux környezeti fény van, ami a legtöbb észak-amerikai és európai nappalit lefedi 10:00 és 20:00 óra között. Az 500 ANSI egységhez képesti 1,6×-es fényerő-nyereség egy 100 hüvelykes (inch) képet 40 nit feletti érzékelt fénysűrűségen tart, ami a legtöbb néző számára szükséges küszöb a feliratok szemfáradtság nélküli olvasásához nappali megtekintés során RTINGS.

a rendszer: 12 hónapos TCO összehasonlítás

A B2B beszerzési csapatok gyakran figyelembe veszik a kis tárgyalótermeket, oktatótermeket vagy ideiglenes kiskereskedelmi bemutatókat, a 800 ANSI a biztonságosabb alapértelmezett. A 412 ODM szállítmányon végzett 2025-2026-os gyári adataink szerint a tárgyalótermi csatornákra szállított 800 ANSI egységek 4,7%-os visszaküldési arányt mutatnak, ami nagyjából fele az ugyanabba a csatornába rosszul telepített 500 ANSI egységek arányának.

Beszerzési megjegyzések OEM és ODM vevők számára

Azon OEM vevők számára, akik az 500 ANSI vs 800 ANSI-t landolt költség alapon értékelik, a visszaküldési fuvarköltség-sor gyakran fordítja a matekot. Mivel az 500 ANSI egységeket körülbelül kétszeres arányban küldik vissza, mint a 800 ANSI egységeket, amikor nappali csatornákba rosszul telepítik azokat, a fordított logisztikai tartalék valójában magasabb a sötétebb szinten. Ezért ajánljuk a vegyes szintű programokat a legtöbb USA-beli és EU-beli disztribútorunknak — a 800 ANSI SKU-k visszaküldési fuvarköltség-megtakarítása ellensúlyozza a magasabb egységköltség nagy részét.

Specifikáció500 ANSI modell800 ANSI modell
ANSI lumen kimenet500 lm800 lm
LED teljesítmény90-110W130-160W
Natív felbontás1080p (1920×1080)1080p (1920×1080)
Ajánlott helyiségméret≤60 négyzetláb, sötét≤120 négyzetláb, szabályozott fény
Vetítési arány (standard)1.2:11.2:1
Kontrasztarány (FOFO)1500:11200:1
Zaj (eco mód)28 dB32 dB
Egység súlya2,8 kg3,2 kg
MOQ (DataMax ODM)500 egység500 egység
Átfutási idő12 hét14 hét
Nagykereskedelmi ár (FOB Sencsen)189 dollár249 dollár

Csatorna-specifikus telepítés: Hol ad el valójában minden szint

A csatornaillesztés az, ahol az 500 ANSI vs 800 ANSI végre tiszta választ ad a legtöbb vevőnek. A kiskereskedelmi csatornánkénti értékesítési teljesítményt a 2025-ös ügyfélkörünkön keresztül követjük, és az adatok két különálló keresleti görbét mutatnak.

Amikor az OEM vevők értékelik, 500 ANSI vs 800 ANSI, három működési tényező dönt a választásról gyorsabban, mint bármely specifikációs lap. Először, MOQ paritás: mindkét szint 500 darabtól szállítható a sencseni létesítményünkből, így a vevőknek nem kell nagyobb volumenhez kötniük magukat a világosabb modul eléréséhez. Másodszor, az átfutási idő 12 hét az 500 ANSI és 14 hét a 800 ANSI esetében, ami a magasabb kimenetű üreg hosszabb optikai beállítási ciklusából adódik. Harmadszor, a tanúsítási többletköltség azonos az FCC, CE, RoHS és Energy Star esetében, így a szabályozási költség nem torzítja a szintválasztást.

A vevők, akik a beszerzési megrendeléseiket mindkét szint között osztják meg — 500 ANSI a hordozható és sötét szobás SKU-khoz, 800 ANSI a nappali és tárgyalóterem SKU-khoz — jellemzően a 2 héttel hosszabb átfutási időt alacsonyabb összesített visszaküldési aránnyal kompenzálják. A 2025-ös ügyfélkörünkben a vegyes szintű vevők 5,3%-os kevert visszaküldési arányt jelentettek, szemben a 9,1%-kal azoknál, akik egyetlen szintet standardizáltak minden csatornán.

a SKU: Csatornaillesztési mátrix

Csatorna500 ANSI illeszkedés800 ANSI illeszkedés
Dedikált sötét házimoziKiválóKiváló
Nappali, nappaliGyengeKiváló
Hordozható kültéri / lakóautóKiválóMegfelelő
Kis tárgyalóteremMegfelelőKiváló
GyermekszobaKiválóJó
Ideiglenes kiskereskedelmi bemutatóGyengeKiváló
Osztálytermi képzésMegfelelőKiváló

B2C vevői szemlélet és terméklista-szöveg

A B2C vevők számára, akik az Amazonon böngésznek, az 500 ANSI vs 800 ANSI kérdés általában egyetlen mondatban eldől a termékoldalon. Azok a listák, amelyek „csak sötét szobákhoz" feliratot tartalmaznak, és a lifestyle fotón 1,0-3,0 lux mért környezetet mutatnak, az egységek 6-8%-át küldik vissza. Azok a listák, amelyek „világos nappali projektor"-ként hirdetnek és 500 ANSI modult szállítanak, az egységek 14-18%-át küldik vissza Consumer Reports.

Amikor a B2B beszerzési csapatok 12 hónapos költségmodellt értékelnek, az 500 ANSI vs 800 ANSI döntés ritkán magáról az egységen lévő 60 dolláros nagykereskedelmi eltérésről szól. Sokkal inkább a garanciális kitettségről, a visszaküldési fuvarozásról, az energiaköltségről és a LED élettartam-ciklusáról. Minden ügyfélprogramot ezen a négy tényezőn modellezünk, mielőtt rögzítjük a SKU-keveréket.

Az energiafelvétel a leginkább kiszámítható költségsor. Egy 800 ANSI modul napi 4 órás üzem mellett 145W-on évi átlagosan 212 kWh, szemben az 500 ANSI modul 95W-on mért 146 kWh-val. A 2026-os USA kereskedelmi átlagár 0,14 dollár/kWh mellett ez évi 29,68 dollár vs 20,44 dollár — egy 9,24 dolláros egységenkénti eltérés, ami egy 5000 egységes éves programban lineárisan skálázódik körülbelül 46 200 dollár többlet üzemeltetési költségre a világosabb szinten.

Következő lépések: Beszerzési checklist az 500 ANSI vs 800 ANSI SKU-khoz

A LED élettartama azért különbözik, mert a 800 ANSI üreg melegebben üzemel. 1240 modulon végzett beégési adataink szerint az 500 ANSI egységek 22 000 óra után tartják a 80%-os kimenetet, míg a 800 ANSI egységek ugyanazt a 80%-os küszöböt 18 000 óra után érik el. Azok a vevők, akik sötét szobás SKU-kon keresztül mozgatják a készletet, gyakran kevésbé törődnek a 4000 órás eltéréssel, mert az egységet jóval azelőtt viszonteladják vagy újratelepítik, mielőtt a LED fényereje csökkenne. Azok a vevők, akik a 800 ANSI egységeket napi 6-8 órás tárgyalótermi üzemre helyezik, 7-8 éven belül elérik a 18 000 órás határt, ami a legtöbb frissítési cikluson túl van.

A garanciális igényarányok is ezt a hőgörbét követik. A 2025-ben feldolgozott 412 ODM szállítmányban a 800 ANSI egységek 3,1%-os garanciális igényarányt mutattak, szemben az 500 ANSI egységek 2,4%-ával — egy 0,7 százalékpontos eltérés, ami általában bármely gyár minőségi árrésének zajsávján belül esik.

A második lépés az egyeztetett minták kérése. Minden értékeléshez húzzon egy 500 ANSI egységet és egy 800 ANSI egységet ugyanattól az OEM-től, hogy az összehasonlítás „alma almához" típusú maradjon. A DataMax-nál 5 munkanapon belül szállítunk egyeztetett mintapárokat a sencseni gyárunkból, teljes fotometriai fájlokkal (.ies formátum) és egy 12 oldalas mérési jelentéssel minden csomaghoz mellékelve.

Költségsor500 ANSI egység800 ANSI egységEltérés
FOB Sencsen nagykereskedelem189 dollár249 dollár+60 dollár
Éves energia (4 óra/nap)20,44 dollár29,68 dollár+9,24 dollár
Garanciális igényköltség (3%-os tartalék)5,43 dollár7,02 dollár+1,59 dollár
Visszaküldési fuvar tartalék (6%)11,34 dollár7,47 dollár-3,87 dollár
LED csere tartalék0,00 dollár0,00 dollár0,00 dollár
Kevert 12 hónapos egységköltség226,21 dollár293,17 dollár+66,96 dollár

OEM és ODM kapcsolati adatok a DataMax-nál

  • MOQ: 500 egység raktári SKU-khoz, 1000 egység ODM egyedi házhoz
  • Átfutási idő: 25 nap ismételt rendelésekhez, 45 nap első szériás ODM-hez
  • Mintapolitika: Fizetős minták az első PO-ba beszámítva, 5 munkanapon belül szállítva
  • Kapcsolati csatorna: egyedi árajánlat kérése vagy e-mail a Contact-Projector.com címre
  • Adatlap-könyvtár: 500 ANSI ismertető adatlap és 800 ANSI ismertető adatlap

Amikor az OEM vevők értékelik, 500 ANSI vs 800 ANSI landolt költség alapon, a visszaküldési fuvar sor gyakran fordítja a matekot. Mivel az 500 ANSI egységeket körülbelül kétszeres arányban küldik vissza, mint a 800 ANSI egységeket, amikor nappali csatornákba rosszul telepítik azokat, a fordított logisztikai tartalék valójában magasabb a sötétebb szinten. Ezért ajánljuk a vegyes szintű programokat a legtöbb USA-beli és EU-beli disztribútorunknak — a 800 ANSI SKU-k visszaküldési fuvar-megtakarítása ellensúlyozza a magasabb egységköltség nagy részét.

Záró szó

Végső következtetés az 500 ANSI vs 800 ANSI döntéshez

A szállítmányozók, vámközvetítők és tanúsító laborok nem számolnak fel eltérő díjat a két szint között, mivel mindkettő ugyanazt az FCC ID családot, ugyanazt a CE műszaki dokumentációt és ugyanazt az Energy Star tesztjelentés-sablont használja. A beszerzési csapatok ezért szintspecifikus dokumentációs többletköltség nélkül konszolidálhatják a szállítmányokat Energy Star.

Az 500 ANSI vs 800 ANSI szintek valódi kiskereskedelmi körülmények közötti teljesítményének oldalankénti demójához kérjen egyeztetett mintaegységeket a DataMax OEM csapatától, vagy böngésszen a házimozi projektor kínálatunkban, hogy megtekintse a jelenlegi 2026-os SKU-térképet.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat