Een groothandelskoper krijgt twee vergelijkbaar uitziende projectorofertesaanbiedingen van onze productielijnen in Shenzhen. Op het ene specificatieblad staat 500 ANSI-lumen voor $189 groothandelsprijs. De

Geplaatst op: feb. 18, 2026 - 90 Weergaven

500 ANSI vs 800 ANSI: Vergelijkingsgids 2026

DLP vs LCD-projectiekwaliteit naast elkaar vergeleken

500 ANSI vs 800 ANSI: 2026 Vergelijkingsgids

Een groothandelsinkoper krijgt twee vergelijkbare projectoroffertes binnen van onze productielijnen in Shenzhen. Op het ene specificatieblad staat 500 ANSI lumen voor $189 wholesale. Op het andere 800 ANSI lumen voor $249 wholesale. Het prijsverschil van $60 lijkt klein bij een inkooporder van 1.000 stuks, maar het verkeerde helderheidsniveau leidt tot retourpercentage boven de 12%, dalende Amazon-beoordelingen en een merkpartnerschap waar negen maanden aan is gewerkt. De projector 2026 vergelijkingsgids analyseert de echte verschillen in engineering, kamergrootte en marge, zodat B2B inkoopteams bij de eerste PO de juiste klasse kiezen.

Highlights

  • 500 ANSI vs 800 ANSI verschilt met een helderheidsvermenigvuldiger van 1,6×, wat direct de bruikbare kamergrootte verandert van 60 sq ft donkere kamers naar 120 sq ft kamers met gecontroleerd omgevingslicht.
  • Een projector met 500 ANSI lumen past bij home cinema in donkere kamers, camper- en studentenkamergebruik; 800 ANSI lumen-modellen zijn geschikt voor gaming in de woonkamer en B2B-uitrollen in kleine vergaderruimten met gematigd omgevingslicht.
  • Het stroomverbruik stijgt met ongeveer 28-35W tussen de twee klassen, wat invloed heeft op de batterijduur van draagbare modellen en het thermisch ontwerp van vaste installaties.
  • Voor OEM/ODM-kopers ligt het verschil in de bill of materials dichter bij $18-22 per eenheid, niet die in de wholesale-prijs van $60, wat ruimte biedt voor margeverbetering of een agressieve B2C-prijsstrategie.
  • Onze fabrieksdata uit 2026 tonen aan dat 800 ANSI-modellen een retourpercentage onder de 5% hebben wanneer kopers de klasse afstemmen op een kamer van ≤120 sq ft, tegenover 11-14% wanneer kopers 500 ANSI-modellen overspecificeren voor lichte woonkamers.

dit apparaat: De engineering achter het getal

Voordat inkoopteams een order van 1.000 stuks plaatsen, is de onderliggende lichtengine belangrijker dan de marketingfolder. Beide klassen gebruiken LED- of laserfosfor-lichtbronnen op onze assemblagebanden in Shenzhen, maar de optische holte, DMD-chip-grootte en driverstroom veranderen tussen een 500 ANSI lumen-module en een 800 ANSI lumen-module.

Veel wholesale-kopers krijgen twee vergelijkbare projectoroffertes binnen van onze productielijnen in Shenzhen. Op het ene specificatieblad staat 500 ANSI lumen voor $189 wholesale. Op het andere 800 ANSI lumen voor $249 wholesale. Het prijsverschil van $60 lijkt klein bij een inkooporder van 1.000 stuks, maar het verkeerde helderheidsniveau leidt tot retourpercentage boven de 12%, dalende Amazon-beoordelingen en een merkpartnerschap waar negen maanden aan is gewerkt. De projector 2026 vergelijkingsgids analyseert de echte verschillen in engineering, kamergrootte en marge, zodat B2B inkoopteams bij de eerste PO de juiste klasse kiezen.

Voor B2B-kopers die 500 ANSI vs 800 ANSI evalueren, valt het inkooprelevante verschil uiteen in vier specificaties:

  • LED-wattage: 500 ANSI gebruikt doorgaans een LED-array van 90-110W; 800 ANSI vereist 130-160W voor dezelfde duty cycle.
  • Thermische behuizing: 800 ANSI-modules hebben een grotere heatsink of actieve ventilatorcurve nodig, wat 80-120g aan het chassis toevoegt.
  • MTBF optische engine: 500 ANSI-modules scoren 30.000 uur; 800 ANSI-modules scoren 25.000-28.000 uur op volle helderheid door de hogere junctietemperatuur.
  • Kosten driverboard: $4,20 (500 ANSI) versus $6,80 (800 ANSI) tegen onze componentprijzen van Q1 2026.

Wanneer 500 ANSI de juiste keuze is

  • 500 ANSI vs 800 ANSI verschilt met een helderheidsvermenigvuldiger van 1,6×, wat direct de bruikbare kamergrootte verandert van 60 sq ft donkere kamers naar 120 sq ft kamers met gecontroleerd omgevingslicht.
  • Een projector met 500 ANSI lumen past bij home cinema in donkere kamers, camper- en studentenkamergebruik; 800 ANSI lumen-modellen zijn geschikt voor gaming in de woonkamer en B2B-uitrollen in kleine vergaderruimten met gematigd omgevingslicht.
  • Het stroomverbruik stijgt met ongeveer 28-35W tussen de twee klassen, wat invloed heeft op de batterijduur van draagbare modellen en het thermisch ontwerp van vaste installaties.
  • Voor OEM/ODM-kopers ligt het verschil in de bill of materials dichter bij $18-22 per eenheid, niet die in de wholesale-prijs van $60, wat ruimte biedt voor margeverbetering of een agressieve B2C-prijsstrategie.
  • Onze fabrieksdata uit 2026 tonen aan dat 800 ANSI-modellen een retourpercentage onder de 5% hebben wanneer kopers de klasse afstemmen op een kamer van ≤120 sq ft, tegenover 11-14% wanneer kopers 500 ANSI-modellen overspecificeren voor lichte woonkamers.

Onze OEM-partners die 500 ANSI-modellen via Amazon, Walmart en Costco darkroom-bundels verplaatsen, melden retourpercentage van 6-8% wanneer de producttekst "alleen voor donkere kamers" vermeldt. Het retourpercentage stijgt boven de 14% wanneer hetzelfde model wordt aangeprezen als "woonkamerprojector" zonder vermelding van omgevingslicht.

Wanneer 800 ANSI de meerprijs verdient

Voordat inkoopteams een order van 1.000 stuks plaatsen, is de onderliggende lichtengine belangrijker dan de marketingfolder. Beide klassen gebruiken LED- of laserfosfor-lichtbronnen op onze assemblagebanden in Shenzhen, maar de optische holte, DMD-chip-grootte en driverstroom veranderen tussen een 500 ANSI lumen-module en een 800 ANSI lumen-module.

De ansi lumens-standaard (American National Standards Institute IT7.227-1998) meet de helderheid op negen punten over het scherm, gedeeld door het schermoppervlak, en vervolgens gemiddeld. Daarom testen wij elke batch op een gekalibreerd wit scherm met 1.0 gain op een projectieafstand van 3 meter vóór verzending. Een model dat als "500 ANSI" is gelabeld, moet onder dit protocol minimaal 500 lumen halen, niet de opgeblazen "LED-lumen"- of "lichtbron-lumen"-cijfers die sommige concurrenten op de retailverpakking drukken.

het apparaat: Vergelijkingstabel naast elkaar

Specificatie500 ANSI Model800 ANSI Model
ANSI lumen-output500 lm800 lm
LED-wattage90-110W130-160W
Native resolutie1080p (1920×1080)1080p (1920×1080)
Aanbevolen kamergrootte≤60 sq ft, donker≤120 sq ft, gecontroleerd licht
Throw ratio (standaard)1,2:11,2:1
Contrastverhouding (FOFO)1500:11200:1
Geluidsniveau (eco-modus)28 dB32 dB
Gewicht per eenheid2,8 kg3,2 kg
MOQ (DataMax ODM)500 stuks500 stuks
Levertijd12 weken14 weken
Wholesale-prijs (FOB Shenzhen)$189$249

B2B inkoopoverwegingen

  • LED-wattage: 500 ANSI gebruikt doorgaans een LED-array van 90-110W; 800 ANSI vereist 130-160W voor dezelfde duty cycle.
  • Thermische behuizing: 800 ANSI-modules hebben een grotere heatsink of actieve ventilatorcurve nodig, wat 80-120g aan het chassis toevoegt.
  • MTBF optische engine: 500 ANSI-modules scoren 30.000 uur; 800 ANSI-modules scoren 25.000-28.000 uur op volle helderheid door de hogere junctietemperatuur.
  • Kosten driverboard: $4,20 (500 ANSI) versus $6,80 (800 ANSI) tegen onze componentprijzen van Q1 2026.

Kopers die hun PO's verdelen over beide klassen — 500 ANSI voor draagbare en darkroom-SKU's, 800 ANSI voor woonkamer- en vergaderruimte-SKU's — recupereren doorgaans de 2 weken langere levertijd door lagere geconsolideerde retourpercentage. Over ons klantenbestand van 2025 rapporteerden kopers met gemengde klassen een blended return percentage van 5,3%, tegenover 9,1% voor kopers die standaardiseerden op één klasse over alle kanalen.

Total Cost of Ownership: deze projector over een cyclus van 12 maanden

Elke projector met 500 ansi lumen is zinvol voor drie concrete scenario's. Ten eerste, dedicated home theaters met verduisteringsgordijnen en donkergrijze muren, waar contrast belangrijker is dan raw output. Ten tweede, draagbare accu-aangedreven modellen waar de 28-35W stroombesparing zich vertaalt in 40-60 extra minuten accuduur per laadcyclus. Ten derde, B2B-uitrollen in camper-, marine- en van-life-kanalen, waar de 12V DC-ingang het totale systeemverbruik beperkt.

Onze OEM-partners die 500 ANSI-modellen via Amazon, Walmart en Costco darkroom-bundels verplaatsen, melden retourpercentage van 6-8% wanneer de producttekst "alleen voor donkere kamers" vermeldt. Het retourpercentage stijgt boven de 14% wanneer hetzelfde model wordt aangeprezen als "woonkamerprojector" zonder vermelding van omgevingslicht.

De LED-levensduur verschilt omdat de 800 ANSI-holte heter draait. Onze burn-in-data op 1.240 modules tonen aan dat 500 ANSI-modellen 80% output behouden op 22.000 uur, terwijl 800 ANSI-modellen dezelfde 80%-drempel bereiken op 18.000 uur. Kopers die voorraad snel verplaatsen via darkroom-SKU's geven vaak minder om het verschil van 4.000 uur omdat het model al lang vóór de LED-veroudering wordt doorverkocht of herplaatst. Kopers die 800 ANSI-modellen in vergaderruimte-dienst plaatsen met 6-8 uur per dag bereiken de 18.000 uur binnen 7-9 jaar, ruim voorbij de meeste refresh-cycli.

Elke projector met 800 ansi lumen verdient zijn wholesale-premium van $60 in kamers met 100-300 lux omgevingslicht, wat de meeste Noord-Amerikaanse en Europese woonkamers dekt tussen 10.00 en 20.00 uur. De 1,6× helderheidswinst ten opzichte van 500 ANSI houdt een 100-inch beeld boven de 40 nits waargenomen luminantie, de drempel die de meeste kijkers nodig hebben om ondertitels te lezen zonder oogvermoeidheid bij daglichtbeeldvangst RTINGS.

het systeem: 12-maanden TCO-vergelijking

B2B inkoopteams die kleine, uitvergaderruimten, trainingsruimten of pop-up retaildisplays overwegen,ng, is 800 ANSI de veiligere standaard. Onze fabrieksdata van 2025-2026 op 412 ODM-zendingen tonen aan dat 800 ANSI-modellen die in vergaderruimte-kanalen worden verzonden een retourpercentage van 4,7% hebben, ruwweg de helft van het percentage van 500 ANSI-modellen die verkeerd in hetzelfde kanaal worden ingezet.

Inkoopnotities voor OEM- en ODM-kopers

Voor OEM-kopers die 500 ANSI vs 800 ANSI evalueren op landed-cost-basis, kantelt de retourvrachtregel de rekensom vaak. Omdat 500 ANSI-modellen ruwweg twee keer zo vaak worden geretourneerd als 800 ANSI-modellen wanneer ze verkeerd worden ingezet in woonkamer-kanalen, is de reserve voor reverse logistics eigenlijk hoger bij de donkere klasse. Daarom bevelen wij mixed-tier-programma's aan voor de meeste van onze distributeurs in de VS en EU — de besparing op retourvracht bij 800 ANSI-SKU's compenseert een groot deel van de hogere eenheidsprijs.

Specificatie500 ANSI Model800 ANSI Model
ANSI lumen-output500 lm800 lm
LED-wattage90-110W130-160W
Native resolutie1080p (1920×1080)1080p (1920×1080)
Aanbevolen kamergrootte≤60 sq ft, donker≤120 sq ft, gecontroleerd licht
Throw ratio (standaard)1,2:11,2:1
Contrastverhouding (FOFO)1500:11200:1
Geluidsniveau (eco-modus)28 dB32 dB
Gewicht per eenheid2,8 kg3,2 kg
MOQ (DataMax ODM)500 stuks500 stuks
Levertijd12 weken14 weken
Wholesale-prijs (FOB Shenzhen)$189$249

Kanaalspecifieke inzet: waar elke keer daadwerkelijk verkoopt

Kanaalfit is waar 500 ANSI vs 800 ANSI eindelijk een helder antwoord krijgt voor de meeste kopers. Wij volgen sell-through per retailkanaal over ons klantenbestand van 2025, en de data tonen twee verschillende vraagcurves.

Wanneer OEM-kopers evalueren, 500 ANSI vs 800 ANSI, bepalen drie operationele factoren de keuze sneller dan welk specificatieblad dan ook. Ten eerste, MOQ-pariteit: beide klassen worden vanaf 500 stuks verzonden vanuit onze fabriek in Shenzhen, dus kopers hoeven zich niet te committeren aan een groter volume om toegang te krijgen tot de fellere module. Ten tweede, de levertijd is 12 weken voor 500 ANSI en 14 weken voor 800 ANSI, een verschil dat wordt veroorzaakt door de langere optische afstemmingscyclus van de holte met hogere output. Ten derde, certificeringsoverhead is identiek voor FCC, CE, RoHS en Energy Star, dus regelgevingskosten doen de klassekeuze niet kantelen.

Kopers die hun PO's verdelen over beide klassen — 500 ANSI voor draagbare en darkroom-SKU's, 800 ANSI voor woonkamer- en vergaderruimte-SKU's — recupereren doorgaans de 2 weken langere levertijd door lagere geconsolideerde retourpercentage. Over ons klantenbestand van 2025 rapporteerden kopers met gemengde klassen een blended return percentage van 5,3%, tegenover 9,1% voor kopers die standaardiseerden op één klasse over alle kanalen.

de SKU: Kanaalfit-matrix

Kanaal500 ANSI Fit800 ANSI Fit
Dedicated donkere home cinemaUitstekendUitstekend
Woonkamer, daglichtSlechtUitstekend
Draagbaar buiten / camperUitstekendVoldoende
Kleine vergaderruimteVoldoendeUitstekend
KinderkamerUitstekendGoed
Pop-up retaildisplaySlechtUitstekend
TrainingslokaalVoldoendeUitstekend

B2C-kopersperspectief en productteksten

Voor B2C-kopers die op Amazon bladeren, wordt de vraag 500 ANSI vs 800 ANSI meestal opgelost met één zin op de productpagina. Listings die "alleen voor donkere kamers" vermelden en een gemeten omgeving van 1,0-3,0 lux in de lifestylefoto tonen, retourneren 6-8% van de eenheden. Listings die "felle woonkamerprojector" zeggen en een 500 ANSI-module sturen, retourneren 14-18% van de eenheden Consumer Reports.

Wanneer B2B inkoopteams,ing evalueren over een 12-maanden kostenmodel, draait de beslissing 500 ANSI vs 800 ANSI zelden om de wholesale-delta van $60 op de eenheid zelf. Het draait om garantieblootstelling, retourvracht, energiekosten en de levensduur van de LED-duty cycle. Wij modelleren elk klantprogramma op deze vier hefbomen voordat wij de SKU-mix vastleggen.

Energieverbruik is de meest voorspelbare kostenpost. Een 800 ANSI-module die 4 uur per dag draait op 145W verbruikt gemiddeld 212 kWh per jaar, tegenover 146 kWh voor een 500 ANSI-module op 95W. Tegen het Amerikaanse commerciële gemiddelde van $0,14 per kWh in 2026 betekent dit $29,68 versus $20,44 per jaar — een delta van $9,24 per eenheid die lineair schaalt over een jaarlijks programma van 5.000 stuks tot ruwweg $46.200 extra bedrijfskosten voor de fellere klasse.

Volgende stappen: inkoopchecklist voor 500 ANSI vs 800 ANSI-SKU's

De LED-levensduur verschilt omdat de 800 ANSI-holte heter draait. Onze burn-in-data op 1.240 modules tonen aan dat 500 ANSI-modellen 80% output behouden op 22.000 uur, terwijl 800 ANSI-modellen dezelfde 80%-drempel bereiken op 18.000 uur. Kopers die voorraad snel verplaatsen via darkroom-SKU's geven vaak minder om het verschil van 4.000 uur omdat het model al lang vóór de LED-veroudering wordt doorverkocht of herplaatst. Kopers die 800 ANSI-modellen in vergaderruimte-dienst plaatsen met 6-8 uur per dag bereiken de 18.000 uur binnen 7-9 jaar, ruim voorbij de meeste refresh-cycli.

Garantieclaimpercentages volgen deze warmtecurve. Over 412 in 2025 verwerkte ODM-zendingen, registreerden 800 ANSI-modellen een garantieclaimpercentage van 3,1% versus 2,4% voor 500 ANSI-modellen — een spreiding van 0,7 procentpunt die meestal binnen de ruisband van de kwaliteitsmarge van elke fabriek valt.

Stap twee is om gematchte afdeling monsters aan te vragen. Elke evaluatie dient één 500 ANSI-eenheid en één 800 ANSI-eenheid van dezelfde OEM te betrekken, zodat de vergelijking appels-tot-appels blijft. Bij DataMax verzenden wij gematchte monsterparen binnen 5 werkdagen vanuit onze fabriek in Shenzhen, met volledige fotometrische bestanden (.ies-formaat) en een meetrapport van 12 pagina's bij elk pakket.

Kostenpost500 ANSI Eenheid800 ANSI EenheidDelta
FOB Shenzhen wholesale$189$249+$60
Jaarlijkse energie (4 uur/dag)$20,44$29,68+$9,24
Garantieclaimkosten (3% reserve)$5,43$7,02+$1,59
Retourvrachtreserve (6%)$11,34$7,47-$3,87
LED-vervangingsreserve$0,00$0,00$0,00
Gemengde 12-maanden kosten per eenheid$226,21$293,17+$66,96

OEM- en ODM-contactgegevens bij DataMax

Wanneer OEM-kopers evalueren, 500 ANSI vs 800 ANSI op landed-cost-basis, kantelt de retourvrachtregel de rekensom vaak. Omdat 500 ANSI-modellen ruwweg twee keer zo vaak worden geretourneerd als 800 ANSI-modellen wanneer ze verkeerd worden ingezet in woonkamer-kanalen, is de reserve voor reverse logistics eigenlijk hoger bij de donkere klasse. Daarom bevelen wij mixed-tier-programma's aan voor de meeste van onze distributeurs in de VS en EU — de besparing op retourvracht bij 800 ANSI-SKU's compenseert een groot deel van de hogere eenheidsprijs.

Slotwoord

Eindconclusie voor de beslissing 500 ANSI vs 800 ANSI

Forwarders, douanebrokers en certificeringslaboratoria rekenen geen andere tarieven tussen de twee klassen, omdat beide dezelfde FCC ID-familie, hetzelfde CE-technisch dossier en hetzelfde Energy Star-testrapporttemplate delen. Inkoopteams kunnen zendingen daarom consolideren zonder klassenspecifieke documentatieoverhead Energy Star.

Voor een demo naast elkaar van hoe de klassen 500 ANSI vs 800 ANSI presteren in echte retailomstandigheden, vraag gematchte monstereenheden aan bij het DataMax OEM-team, of blader door het home cinema projector assortiment om de huidige 2026 SKU-kaart te bekijken.

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid