Egy vásárló, aki a 2026-os frissítési ciklushoz keres házimozi projektorokat, ugyanabba a falba ütközik: minden specifikációs lap 3D-támogatást hirdet, de két teljesen eltérő

Közzététel ideje: máj. 28, 2026 - 125 Megtekintések

aktív 3D: 2026-os összehasonlító útmutató

aktív 3D: 2026-os összehasonlító útmutató

Egy 2026-os frissítési ciklusra otthoni moziprojektort kereső vásárló ugyanabba a falba ütközik: minden specifikációs lap 3D-támogatást hirdet, de két teljesen eltérő technológia lapul a címke mögött. Az aktív 3D projektorok akkumulátoros zárszemüveget használnak, amelyek szinkronban vannak a kijelzővel, míg a passzív 3D rendszerek polarizált szűrőkre és olcsó, mozi stílusú szemüvegekre épülnek. A rossz választás megduplázza a kiegészítőkre szánt költségvetést, korlátozza a fényerőt, vagy kizárja a HDMI 2.1 ökoszisztémából, amelyet a végfelhasználók valójában keresnek. Ez az útmutató a modell vs. passzív 3D döntést bontja le azon specifikáció-szintű adatokkal, amelyekre egy OEM beszerzési csapatnak vagy tájékozott fogyasztónak szüksége van a 2026-os megrendelés aláírása előtt.

Főbb pontok

  • Az aktív megoldással ellátott projektorok zárszemüvegen keresztül teljes 1080p felbontást nyújtanak szemenként, és 2026-ban is a HDMI-csatlakozású otthoni mozipiac domináns formátumát jelentik.
  • A passzív 3D a szemüveg költségét nagyjából 2-5 dollárra csökkenti páronként, de a függőleges felbontást a felére vágja hagyományos kijelzőkön – ezt a kompromisszumot a legtöbb B2B vásárló elutasítja a prémium SKU-knál.
  • Az aktív megoldás fényerővesztesége átlagosan 70-80% a zárak működése közben; a lézeres foszfor fényforrások ezt ma 4500-6000 ANSI lumen kibocsátással kompenzálják.
  • OEM vásárlók számára termékünk magasabb kiegészítő MOQ-kötelezettségekkel jár (jellemzően 500-1000 darabos szemüvegrendelés), de erősebb árrést nyit a csomagolt SKU-knál.
  • A 2026-os projektor ütemezés központja a 4K UHD 120Hz-en, visszafelé kompatibilis RF szinkronnal, amely a termék életciklusát 36 hónap fölé tolja.

Mit jelent valójában ez az egység a 2026-os projektorban

Radardiagram, amely 2 projektormodellt hasonlít össze 6 dimenzióban

Hogyan működik a zár-szinkron technológia

Az aktív eszköz kivetítése váltakozva jeleníti meg a bal és jobb szem képeit legalább 96Hz-en (2026-os egységeknél jellemzően 120Hz-en), az akkumulátoros LCD zárszemüvegek pedig precízen szinkronban takarják el a másik szemet. A projektor infravörös vagy RF szinkronjelet bocsát ki, amely megmondja minden szemüvegpárnak, mikor sötétedjen el a bal, illetve a jobb lencse. Mivel minden szem szekvenciálisan a teljes képkockát kapja, az aktív projektor megőrzi a natív 1920x1080 felbontást szemenként 1080p fényforráson, és a teljes 3840x2160 felbontást szemenként 4K UHD fényforráson. Egy DataMax nagykereskedelmi futamot értékelő OEM vásárló számára ez azért fontos, mert a „Full HD 3D" marketing állítás csak erre a rendszerre igaz technikailag; a passzív rendszerek ezt az állítást nem tehetik meg fenntartás nélkül.

A szinkronkapcsolat tipikusan 60Hz vagy 120Hz vivőfrekvencián működik az RF sávban, az újabb egységek pedig Bluetooth Low Audio koordinációs profilokat alkalmaznak a közeli hangprojektorokkal való interferencia csökkentésére. A Consumer Technology Association adatai szerint az Észak-Amerikai kiskereskedelembe 2025-ben szállított otthoni moziprojektorok több mint 78%-a az aktív záras 3D-támogatást tüntette fel elsődleges 3D-kompatibilitási módként; a passzív megoldás szinte kizárólag a kereskedelmi mozibelépésekre és egy szűk oktatási szegmensre korlátozódott.

Hogyan illeszkedik kínálatunk a jelenlegi projektor-3D összehasonlításba

Bármely 2026-os, tisztességes projektor-3D összehasonlításban az SKU három mérhető előnnyel rendelkezik:

  1. A szemenkénti felbontás megegyezik a panel natív specifikációjával.
  2. Kompatibilis a meglévő HDMI 2.1 forrásokkal, beleértve a PlayStation 5-öt, az Xbox Series X-et és a jelen generációs UHD Blu-ray lejátszókat.
  3. Határokon átívelő szabályozói elfogadottság: az aktív termékhez tartozó, FCC Part 15 tanúsítvánnyal rendelkező szemüveg akadálymentesen szállítható Észak-Amerika, EU és APAC piacok között anélkül, hogy egyes passzív polarizált rendszerek által megkövetelt országspecifikus RF újraminősítésre lenne szükség.

A passzív 3D ezzel szemben fix polarizációs szűrőket használ – akár a projektorlencsén, akár speciális vetítővásznon. A szemüveg nem tartalmaz elektronikát, és az aktívénál jóval kisebb a költsége, ezért alkalmazták a kereskedelmi mozik évtizedekkel ezelőtt. A kompromisszum valós és mérhető: egy szabványos 1080p DLP vagy 3LCD panelen a passzív 3D a függőleges címezhető sorokat elosztja a két szem között, így 1080p chipnél a tényleges felbontás szemenként 540p-re csökken. A DataMaxnál azt tapasztaljuk, hogy a B2B vásárlók gyakran alábecsülik ezt a forráskiválasztáskor, majd túlkompenzálnak olyan 4K panelek rendelésével, amelyekre a passzív csatornán valójában nincs szükségük.

Miért marad az egység az OEM alapértelmezése

A szokásos 12 hetes gyártási ciklust futtató OEM beszerzési csapatok számára a modell tisztább anyagjegyzéket kínál. A DLP chip vagy 3LCD panel natívan kompatibilis, a szinkron-adó egyetlen alacsony költségű IR vagy RF modul, az RF-tanúsítványos szemüvegek pedig stabil beszállítói bázisról érkeznek Sencsenben és Tunguanban. Az aktív megoldással ellátott SKU egységgazdaságtana nagyjából 14-22 dollár BOM (anyagjegyzék) felárat jelent, szemben a passzív 4-7 dollárjával, de a kiegészítő-csatlakozási arány igazolja a különbséget: aktív csomagjainkban projektoronként jellemzően 1,6-1,9 pár szemüveg fogy, míg a passzív csatornán ez átlagosan 0,4 pár alatt marad.

A másik beszerzési kartámasz a tanúsítvány. Az EU-ba értékesített aktív termék-szemüvegnek CE RED (Radio Equipment Directive) jelölést kell viselnie, míg a passzív szemüvegek jellemzően csak általános termékbiztonsági jelölést igényelnek. Több régióba egyetlen SKU alatt szállító B2B vásárlóknál a CE RED munka a teljes gyártási futamon amortizálódik, és az egységenkénti megfelelőségi költséget 5000 darabos MOQ mellett nagyjából 0,40 dollárra csökkenti. Ez a szám 10 000 darabnál tovább csökken – ezért a legtöbb DataMax nagykereskedelmi program, amely a projektort célozza, 5000 darabos MOQ-t jelöl meg költségoptimalizálási küszöbnek.

Végül a firmware. Az aktív egység szinkron-kézfogása a projektor skalár chipkészletében él, ami azt jelenti, hogy egyetlen firmware-frissítéssel képkocka-interpolációs módok adhatók hozzá, csökkenthető az áthallás, vagy 4K UHD 3D engedélyezhető 60Hz-en szemenként kompatibilis paneleken. A passzív 3D – mivel nagyrészt optikai – a szállítás után nem frissíthető. Egy 2026-os, katalógusunkban szereplő aktív 3D projektorhoz a várható firmware-támogatási időszak 36-48 hónap, ami megfelel a középkategóriás otthoni mozi SKU-knál a kiskereskedők által alkalmazott amortizációs ciklusnak.

Aktív projektor zárszemüveg szinkronizálva egy lézeres foszfor projektor fényforrásával a DataMax OEM laborjában

Az aktív rendszer vs. passzív 3D: specifikációnkénti bontás

A B2B beszerzési csapatok számára az aktív kínálat vs. passzív 3D kérdés legegyszerűbb rendezési módja, ha a két formátumot mérhető projektor-specifikációk mentén hasonlítjuk össze. Az alábbi táblázat belső tesztlabor-adatainkból származik, és a Texas Instruments DLP Cinema specifikációs lappal, valamint a ProjectorCentral 3LCD white-paper archívumával van kereszthivatkozva – mindkettőt alapreferenciaként használjuk új OEM panelek minősítésénél.

SpecifikációAz aktív SKU (RF zár)Passzív 3D (polarizált)
Tényleges felbontás szemenként (1080p panel)1920x10801920x540
Tényleges felbontás szemenként (4K UHD panel)3840x21603840x1080
Frissítési gyakoriság szemenként (jellemző)60Hz - 120Hzfix 60Hz
Szemüveg egységköltség (nagykereskedelem, 2026)14 - 22 dollár4 - 7 dollár
Szemüveg akkumulátor-üzemidő60 - 120 óraN/A (nincs elektronika)
Szinkron módszerIR vagy RF adóNincs (optikai szűrő)
Áthallás 120Hz-en1,2% alatt4% - 8%
FCC Part 15 / CE RED szükségesIgenNem
Szállítás után firmware-frissíthetőIgenNem
Ajánlott MOQ a költségparitáshoz5 000 darab1 000 darab

A B2C vásárlók számára ugyanebben a táblázatban a két legfontosabb szám a szemenkénti tényleges felbontás és az áthallás. Az aktív termék oszlopa minden szállított panelünkön megduplázza a címezhető pixelek számát szemenként, az áthallásbeli különbség pedig magasabb frissítési rátáknál nő, ahol a mozgásigényes tartalom a legintenzívebben mutatja az artefaktumokat.

Hogyan mérjük az egység teljesítményét a DataMaxnál

Sencseni QA laborunk szabványos 12 pontos aktív modell-validációt futtat minden DLP és 3LCD panelen, amely OEM katalógusunkba kerül. Minden egységet ellenőrzünk a szinkron-kézfogás késleltetésére, a bal/jobb csatorna szétválasztásra 60Hz-en és 120Hz-en, valamint az áthallásra egy Konica Minolta LS-110 fénysűrűség-mérővel és egy 3D tesztmintázat-generátorral. Az aktív megoldás SKU-hoz a küszöbérték a kép középső 80%-án 1,5% alatti áthallás, a sarokzónákban pedig maximum 2,2%. Olyan paneleket is visszautasítottunk, amelyek ugyan elérték a globális átlagot, de a sarokteszten elbuktak, mert a kanapé szélén ülő nézők előbb veszik észre a sarok-artefaktumokat, mint a középső élességet.

Ez az egyik oka annak, hogy az aktív megoldást javasoljuk az otthoni mozi és prémium nappali szegmensre törekvő vásárlóknak, a passzív 3D-t pedig kizárólag magas ülésszámú kereskedelmi installációkra, ahol az optikai egyszerűség felülírja a felbontásbeli kompromisszumot. Egy 30 üléses helyszínen, ahol a nézők változatos szögekből ülnek, a polarizált egyenletesség felülmúlja a zár-szinkronizációt. Egy 4 üléses nappaliban, ahol 120 hüvelykes lézeres foszfor kijelző működik, az aktív termék minden tengelyen nyer, a kiegészítő költségét kivéve.

Az aktív projektor 2026: mi változott és mit érdemes figyelniük a vásárlóknak

A 2026-os aktív 3D ciklus az első teljes év, amikor számos régóta várt szabvány szállítási szilíciumban landolt. A HDMI 2.1a specifikáció 2024 végén véglegesítette a 3D jelzési kiterjesztéseket, és 2025 második negyedévére mind a Texas Instruments, mind a Sony Semiconductor kínált referencia-terveket, amelyek 4K UHD aktív 3D-t támogatnak 60Hz-en szemenként egyetlen HDMI 2.1 kábelen. A 2026-os aktív 3D projektor-kínálatot építő OEM vásárlók számára ez megszünteti a korábbi dupla-kábeles megoldást, amelyhez két HDMI 1.4 bemenet és egy egyedi skalár kellett.

Az új referencia-terveket három aktív rendszer SKU-ba integráltuk jelenlegi katalógusunkban. A csúcsmodell 4500 ANSI lumen fényerejű, 0,47 hüvelykes DMD-vel, 32ms bemeneti késleltetéssel – amely PlayStation 5 és Xbox Series X 4K 60Hz 3D-re alkalmas –, valamint 36 hónapos firmware-támogatási kötelezettséggel rendelkezik. Az FOB sencseni nagykereskedelmi ár 5000 darabos volumen mellett 1180 dollár, 12 hetes gyártási átfutással a megrendeléstől a gyárból történő szállításig.

A 2026-os aktív kínálati csomagok kiegészítő-csatlakozási arányának matekja

A kiegészítő-csatlakozási arány az a metrika, amely meghatározza, hogy az SKU alapértelmezett csatornaként értelmezhető-e a kiskereskedelmi vagy disztribúciós üzletágban. 2025-ös szállítási adataink alapján – amely nagyjából 38 000 aktív termék-projektoregységet fed le Észak-Amerikában, az EU-ban és az APAC régióban – az átlagos csatlakozási arány 1,74 pár szemüveg projektoronként. A megoszlás a következő volt: a vásárlók 41%-a pontosan két párat, 28%-a három párat, 19%-a négy vagy több párat vásárolt családi vagy kisebb helyszíni használatra. Az aktív egység-projektor vásárlóinak csupán 12%-a vásárolt nulla pár szemüveget, és ez a csoport erősen a korábbi installációból már RF szemüveggel rendelkező kereskedelmi vásárlók felé tolódott.

A 2026-os aktív 3D csomagot tervező OEM vásárlók számára a gyakorlati tanács: a mellékelt szemüveges csomagot 2 párra méretezzék, és a 4-es, illetve 8-as csomagolású kiegészítő SKU-t külön raktározzák. Nagykereskedelmi árainkon egy 2-es csomag 28-32 dollárral növeli a projektor BOM-ját, miközben a kiskereskedelmi ASP-t 79 dollárral emeli – ez az idei év legtisztább árrés-bővítése, amelyet bármely funkcióbővítésnél mértünk.

Regionális megfelelőségi ellenőrzési pontok az aktív 3D-hez 2026-ban

Az aktív 3D szemüveg három szabályozási rendszer alatt lépi át a határokat, amelyeket OEM partnereink számára folyamatosan nyomon követünk. Észak-Amerika az FCC Part 15 Subpart C alá esik a 2,4 GHz-es és 5 GHz-es RF variánsoknál, az EU a CE RED (2014/53/EU) alá, az APAC piacok pedig egy mozaikszerű rendszer alá, amely magában foglalja Japán MIC típus-tanúsítványát, Korea KC jelölését és Ausztrália ACMA RCM-jét. Egyetlen SKU-t mindhárom régióba szállító B2B vásárlók számára a költséghatékony út egy univerzális RF modul, amelyet egyetlen TUV vagy Intertek laborciklusban tesztelnek mind a négy szabvány ellen. 5000 darabos MOQ-nál ez az összevont tanúsítvány 0,40 dollárral növeli az egységenkénti BOM-ot, ami 10 000 darabnál nagyjából 0,18 dollárra csökken.

Azoknak az OEM vásárlóknak, akik azt mérlegelik, hogy az aktív 3D beletartozzon-e 2026-os katalógusukba, a szabályozói konszolidáció jelenti azt a végső érvet, amely a kiegészítő megfelelőségi költségben bezárja a rést a passzívval szemben. Regionális tanúsítványi mátrixunkat komoly vásárlók kérésére közzétesszük, és B2B értékesítési mérnökeink végigvezetik beszerzési csapatukat a japán és koreai MIC, illetve KC benyújtási követelményeken, amennyiben az Ön célpiaca ezeket a piacokat is magában foglalja.

Hogyan válassza ki a megfelelő aktív 3D partnert a 2026-os kínálatához

Az aktív 3D hardverre vonatkozó beszerzési döntések hosszabb farokkal rendelkeznek, mint a legtöbb projektor-kategória, mivel az RF szemüveg-ökoszisztéma, a firmware-ütemezés és a regionális tanúsítványi halom mind az SKU-val együtt utazik. A 2026-ban aktív 3D-t értékelő B2B csapatok számára három kiválasztási kritérium dönti el a győzteseket a shortlistről.

OEM értékelési checklist az aktív 3D beszerzéshez

  1. Bizonyított 4K UHD aktív 3D 60Hz-en szemenként egyetlen HDMI 2.1 kábelen – nem dupla-HDMI megoldás.
  2. Dokumentált RF szemüveg-protokoll legalább 36 hónapos, nyilvános firmware-frissítési kötelezettségvállalással.
  3. Összevont regionális tanúsítvány az FCC, CE RED, MIC, KC és ACMA szabványokra egyetlen laborciklusban.
  4. Vitatott kiegészítő-csatlakozási arány adatok legalább 38 000 aktív 3D egységnyi szállítási háttérrel.
  5. Átlátható nagykereskedelmi FOB árképzés 1 000 / 5 000 / 10 000 darabos volumen-szinteken.

A DataMaxnál aktív 3D referencia-sorunk mind az öt kritériumot teljesíti, 5000 darabos MOQ-val, 12 hetes ex-works átfutással a megrendeléstől, és ingyenes minta politikával a LOI-val rendelkező minősített B2B vásárlók számára. Értékesítési mérnökeink egy munkanapon belül válaszolnak a műszaki RFQ-kra, és öt napon belül SKU-nkénti BOM-bontást tudunk publikálni az 1000 darabos küszöböt meghaladó aktív 3D projektekhez. Tekintse meg teljes OEM szolgáltatási áttekintésünket a szabványos NDA, szersámozási és színes doboz folyamathoz.

Az aktív 3D-t még mindig passzív 3D-vel összehasonlító vásárlók számára a döntő változó általában az 50 ülés feletti helyszínméret, vagy olyan disztribúciós csatorna, amely egységes protokoll-interoperabilitást követel. Ha az Ön csatornája ezen feltételek valamelyikének megfelel, az aktív 3D 2026-ban is az alacsonyabb teljes tulajdonlási költségű útvonal. Egyedi árajánlatért aktív 3D projekthez vegye fel a kapcsolatot B2B értékesítési asztalunkkal célspecifikációival és havi volumenével.

Gyakran ismételt kérdések

Megéri-e 2026-ban aktív 3D-t gyártani?

Igen. Az aktív 3D 2025-ben 38 000 szállított egység mellett 1,74 pár szemüveg-csatlakozási arányt tartott, és a HDMI 2.1 egykábeles 4K UHD aktív 3D 60Hz-en szemenként megszüntette a korábbi sávszélesség-szűk keresztmetszetet. Az otthoni mozi, szimuláció és edutainment kategóriák továbbra is alapértelmezett csatornaként szállítanak aktív 3D-t.

Hogyan viszonyul az aktív 3D a passzívhoz nagy helyszíneken?

A passzív 3D helyszíni kontextusban általában polarizált ezüstvásznat és könnyű passzív szemüveget jelent, és 50 ülés felett jobban skálázódik, mert a szemüveg nagykereskedelmi ára 2 dollár alá esik. Az aktív 3D ülésenként fényesebb képet ad, és elkerüli az ezüstvászon költségét, így a breakeven pont a képernyőmérettől függően 50-80 ülés körül van.

Mennyi az aktív 3D projektor tipikus nagykereskedelmi ára 2026-ban?

Sencseni FOB árazásunk egy 4500 ANSI lumenes 4K UHD aktív 3D SKU-ra 5000 darabos volumen mellett 1180 dollár egységenként. Az 1000 darabos alacsonyabb volumenű MOQ-k jellemzően 8-12%-kal e fölé az ár fölé esnek, míg a 10 000 darabos kötelezettségvállalások további 4-6%-os csökkentést nyitnak.

Szükségük van-e az aktív 3D szemüvegeknek külön FCC, CE, MIC és KC tanúsítványra?

Igen, és a költséghatékony út egy univerzális RF modul, amelyet egyszer tesztelnek mind a négy szabvány ellen egyetlen TUV vagy Intertek ciklusban. 5000 darabnál ez az összevont tanúsítvány 0,40 dollárral növeli a projektoronkénti BOM-ot, 10 000 darabnál pedig 0,18 dollárra csökken.

Milyen bemeneti késleltetésre számíthatnak a gamerek egy 2026-os aktív 3D projektortól?

Csúcs aktív 3D referencia-megoldásunk 32ms bemeneti késleltetést kínál 4K 60Hz-en szemenként, ami megfelel a PlayStation 5 és Xbox Series X 3D Blu-ray lejátszásnak és a legtöbb szimulációs címnek. A versenyszerű esport-játékosok továbbra is a 1080p 240Hz-es nem-3D utat preferálják, de a filmes 3D játékhoz a 32ms-os érték stabil.

Hol kérhetnek a B2B vásárlók aktív 3D mintát?

LOI-val (Letter of Intent) rendelkező minősített vásárlók B2B értékesítési asztalunkon kérhetnek értékelési mintákat. A standard minta-átfutási idő 7 munkanap Sencsenből, és a minta díjat az első, 1000 darabot meghaladó gyártási PO-val szemben visszatérítjük.

Végső tanács aktív 3D vásárlóknak

Az aktív 3D 2026-ban már nem az a kompromisszumos specifikáció, amely a HDMI 1.4 korszakban volt. A HDMI 2.1 egykábeles 4K UHD támogatás, az összevont regionális tanúsítvány és a mért 1,74 pár szemüveg-csatlakozási arány kombinációja az aktív 3D-t védhető alapértelmezett csatornává teszi azon OEM vásárlók számára, akik 2026-ban otthoni mozi, edutainment és szimulációs kínálatot építenek.

A katalógusunkban szereplő aktív 3D hardverek mélyebb áttekintéséhez böngéssze a DataMax otthoni moziprojektor-kínálatot, vagy küldje el specifikációs lapját mérnöki csapatunknak azonos napi megvalósíthatósági felülvizsgálatra az aktív 3D projektjéhez. Minden minősített RFQ-ra egy munkanapon belül válaszolunk, és referencia-mintákat hét munkanapon belül tudunk szállítani sencseni létesítményünkből.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat