Közzététel ideje: aug. 20, 2025 - 118 Megtekintések
B2B projektor akkumulátor UN38.3 teszt: hogyan teljesítsük
Minden alkalommal, amikor egy B2B beszerzési csapat hordozható projektort vásárol, falba ütközik: az akkumulátorpakknak meg kell felelnie az UN38.3 szállítási tesztnek, különben a termék nem szállítható nemzetközileg. Ha Ön OEM vevő, aki akkumulátor-beszállítókat értékel egy új okosprojektor-sorhoz, világos ütemtervre van szüksége ahhoz, hogy a b2b projektor akkumulátor un38.3 tesztet elsőre sikeresen teljesítse, költséges áttervezés vagy késedelem nélkül. Az alábbiakban egy lépésről lépésre útmutatót mutatunk be, amely ötvözi a műszaki specifikációt, a beszerzés ütemezését és a sencseni gyárunkban szerzett valós példákat, hogy segítsen a prototípustól a tanúsított gyártásig eljutni.
Rövid összefoglaló
Kapcsolódó anyagok: kérjen egyedi OEM árajánlatot · OEM projektor gyártási útmutató
- Az UN38.3 nyolc kötelező környezetvédelmi tesztből áll, amelyek a légi vagy tengeri úton szállított lítium-ion akkumulátorokra vonatkoznak.
- Egy tipikus 6 cellás projektor akkumulátor (≈ 10 Ah, 14,8 V) esetében a nyomásra, hőmérsékletre és rezgésre vonatkozó kulcsfontosságú határértékeket az UN Vizsgálati és Kritériumok Kézikönyvének 6. kiadása határozza meg, UN Vizsgálati és Kritériumok Kézikönyve.
- Az akkumulátort úgy tervezze meg, hogy a védőáramkör korlátozza a töltést ≤ 4,25 V-ra cellánként, és tartalmazzon hőbiztosítékot a 130 °C-os rövidzárlati teszt túléléséhez.
- Tapasztalataink szerint egy előzetes megfelelőségi audit 30%-kal csökkentheti az újratesztelés költségeit, és 2-3 héttel rövidítheti a jellemzően 6 hetes UN38.3 átfutási időt.
- Amikor sencseni gyárral tárgyal a MOQ-ról, kérjen egy dedikált, 50 darabos teszttételt a T1–T8 teszthez szükséges mintamennyiség fedezésére.
A b2b projektor akkumulátor UN38.3 tesztkövetelményeinek megértése

Mit fed le az UN38.3 szabvány
Az ENSZ "Vizsgálati és Kritériumok Kézikönyve, III. rész, 38.3 alszakasz" nyolc különálló tesztet határoz meg – T1-től T8-ig –, amelyek mindegyike egy konkrét meghibásodási módot céloz, amelyet egy lítium-ion cella a szállítás során tapasztalhat. A tesztek a következők:
| Teszt | Cél | Tipikus átmeneti feltétel |
|---|---|---|
| T1 – Magasság-szimuláció | A cella épségének ellenőrzése csökkentett nyomáson (≈ 11,6 kPa) 6 órán keresztül | Nincs szivárgás, nincs repedés, nincs 0,1%-nál nagyobb tömegveszteség |
| T2 – Hőteszt | A cellák 72 °C-os, majd 40 °C-os expozíciója 6–6 órán át | Nincs tűz, nincs robbanás |
| T3 – Rezgés | 7–8 Hz-től 200 Hz-ig pásztázás 1 g gyorsulással, tengelyenként 15 percig | Nincs szivárgás, nincs 10%-nál nagyobb kapacitásveszteség |
| T4 – Ütés | 1500 g-es fél-szinusz impulzus 0,5 ms-ig, hat irányban | Nincs tűz, nincs robbanás |
| T5 – Rövidzárlat | Külső 100 mΩ-os rövidzárlat 55 °C-on 24 órán át | Cella hőmérséklet ≤ 170 °C, nincs tűz |
| T6 – Ütödés | 9,1 kg tömeg 61 cm magasról 15,7 mm-es rúdra ejtve | Nincs tűz, nincs robbanás |
| T7 – Túltöltés | Töltés a javasolt ráta 2×-ével 24 órán át | Nincs tűz, nincs robbanás |
| T8 – Kényszerkisütés | Kisütés 1 C-vel 90 percig 20 °C-on | Nincs tűz, nincs robbanás |
Az IEC 62133 szabvány (Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság) további útmutatást nyújt a hordozható akkumulátorok biztonsági kritériumaira, és sok B2B vevő kiegészítő referenciaként kezeli a tervezési tartalékok meghatározásakor IEC 62133. Az akkumulátor-beszállítókat értékelő OEM vevők számára az UN38.3 és az IEC 62133 kombinációja szilárd alapot biztosít a termékbiztonsághoz és a piaci elfogadáshoz.
A projektor akkumulátorok legfontosabb tesztparaméterei
Mivel a projektor akkumulátorok jellemzően 2-soros × 3-párhuzamos (2S3P) pakkok, amelyek 14,8 V-ot szolgáltatnak 10 Ah-nál, számos paraméter szigorúbb, mint az egycellás fogyasztói elektronikánál:
- Magasság (T1) – A 11,6 kPa-os feltétel egy tipikus 10 000 láb magasságú repülés rakterének nyomását tükrözi. A 2S3P pakk minden hat cellán keresztül meg kell őrizze a szerkezeti integritást.
- Hőciklus (T2) – A 72 °C-os expozíció a projektorlámpából származó hőt szimulálja. Javasoljuk egy termisztor elhelyezését a középső cellában a valós idejű hőmérséklet-figyeléshez a teszt során.
- Rezgés (T3) – A projektorokat gyakran hordozzák, ezért az 1 g-es pásztázást három tengelyen 30 percre hosszabbítjuk tengelyenként, hogy kiszűrjük az esetleges forrasztási fáradásokat.
- Ütés (T4) – Egy 1500 g-es fél-szinusz impulzus 0,5 ms-ig egy 1 méterről kemény felületre történő ejtést modellez. Használjon sarokbordákkal megerősített, masszív házat az impulzus eloszlatásához.
- Rövidzárlat (T5) – A külső 100 mΩ-os rövidzárlat 55 °C-on 2 ms-on belül kényszeríti a védőáramkört a működésre; egy alacsony R<sub>DS(on)</sub> (< 5 mΩ) MOSFET segít ennek az ablaknak a teljesítésében.
- Ütödés (T6) – A 9,1 kg-os tömeg ejtését a pakk tetejére és oldalára egyaránt el kell végezni, ezért gondoskodjon a szimmetrikus akkumulátorházról.
A B2B beszerzési csapatok számára ezek a paraméterek konkrét alkatrészválasztássá fordíthatók le: nagy áteresztőképességű, > 25%-os porozitású szeparátor, ≥ 180 mAh g⁻¹ fajlagos kapacitású katódanyag, valamint egy olyan PCM (Protection Circuit Module), amely megfelel a 2 ms-os válaszidő-követelménynek.
Hogyan készítse fel akkumulátorának kialakítását a megfelelőségre
- Válasszon bizonyított UN38.3 múlttal rendelkező cellát – Sencseni üzemünkben három tanúsított gyártó 18650-es celláit validáltuk, és a T1–T8 teszteken 95%-os elsőre átmenési arányt értünk el. Olyan cellát válasszon, amely már rendelkezik tesztjegyzőkönyvvel; ez kiküszöböli a külön cellaszintű tesztelés szükségességét.
- Integráljon megbízható PCM-et – A PCM-nek tartalmaznia kell túltöltés elleni (OVP), mélykisütés elleni (UVP), túláram elleni (OCP) és hőmérséklet-lekapcsoló (TCO) védelmet. Egy 6 cellás projektor akkumulátor esetében a PCM kialakításnak biztosítania kell, hogy a védelem aktiválódási ideje a T5 rövidzárlati teszt ablakán belül maradjon (≤ 2 ms), és hogy a termikus lekapcsoló a T2 teszt során 72 °C-on megbízhatóan működjön.
- Végezzen FEA-alapú mechanikai szimulációt – A rezgés- (T3) és ütésvizsgálatok (T4) modellezése segít a ház és a belső elrendezés optimalizálásában, mielőtt fizikai prototípus készülne, és akár 25%-kal csökkentheti a mechanikai meghibásodások kockázatát.
Tanúsított akkumulátor-beszállító kiválasztása: B2B vevők ellenőrzési checklistje
A B2B beszerzési csapatok számára egy akkumulátor-beszállító tanúsítványainak ellenőrzése jóval túlmutat egyetlen UN38.3 tesztjegyzőkönyvön. Egy több lépésből álló auditot javaslunk, amely kiterjed a nemzetközi szabványokra, a gyártási képességekre és a logisztikai felkészültségre.
Az UN38.3-on túli legfontosabb tanúsítványok
Bár az UN38.3 a légi szállításhoz kötelező, a célpiacok gyakran további megfelelőséget is megkövetelnek. Az IEC 62133 szabvány (Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság) széles körben elismert Európában és Ázsiában, és sok vevő a hordozható akkumulátorok biztonságának előfeltételeként kezel, IEC 62133. Az Egyesült Államok piacán az UL 62133 tanúsítás (Underwriters Laboratories) további hitelességet biztosít, különösen oktatási vagy vállalati környezetben használt projektor akkumulátoroknál. Az Európai Unió kötelezővé teszi a CE-jelölést, különös tekintettel az elemekről és akkumulátorokról szóló 2006/66/EK irányelvre, amely korlátozza a veszélyes anyagokat és elősegíti az újrahasznosítást, CE-jelölési követelmények. Egy átfogó beszállítónak legalább kettővel kell rendelkeznie ezek közül a tanúsítványok közül a globális piacra jutás biztosítása érdekében.
| Tanúsítvány | Elsődleges piac | Főbb követelmény | Jellemző átfutási idő |
|---|---|---|---|
| UN38.3 | Globális (légi szállítás) | T1–T8 tesztsorozat | 4–6 hét |
| IEC 62133 | Európa, Ázsia | Hordozható akkumulátorok biztonsági tesztelése | 6–8 hét |
| UL 62133 | Egyesült Államok | UL biztonsági tesztelés | 8–10 hét |
| CE-jelölés | Európai Unió | Conformité Européenne, beleértve a RoHS-t | 10–12 hét |
Beszállítói audit kritériumok
Amikor egy OEM/ODM partnert értékel projektor akkumulátorokhoz, a B2B vevőknek az alábbiak igazolását kell kérniük:
- Minimális rendelési mennyiség (MOQ): Egyedi akkumulátorpakkokhoz jellemzően 500–2 000 darab, a cellák elérhetőségétől függően.
- Átfutási idő: 4–8 hét a minta jóváhagyása után a gyártáshoz, plusz 1–2 hét az UN38.3 újrateszteléshez, ha a kialakítás változik.
- Gyártási kapacitás: Győződjön meg arról, hogy a beszállító az éves volumenét a tesztmegfelelőség veszélyeztetése nélkül tudja kezelni.
- Dokumentáció: Kérjen UN38.3 tesztjegyzőkönyv-sablont, IEC 62133 tanúsítványt és anyagnyilatkozatokat (pl. MSDS, UN 38.3 Summary).
Sencsenben olyan beszállítókkal dolgoztunk együtt, akik rugalmas MOQ-t kínálnak B2B ügyfeleknek, és akár 100 darabos mintatételt is lehetővé tesznek a kezdeti validáláshoz.
Az UN38.3 tesztelési folyamat felgyorsítása: lépésről lépésre munkafolyamat OEM vevőknek
Az UN38.3 tesztsorozatban való navigálás idő- és költségigényes lehet, ha nem proaktívan kezelik. Egy strukturált munkafolyamatot javaslunk, amely a tesztelést a termékfejlesztési ciklusba integrálja.
Előzetes megfelelőségi tesztelés és kialakítás-validálás
Mielőtt elkötelezi magát a teljes UN38.3 tanúsítás mellett, végezzen belső előzetes megfelelőségi ellenőrzéseket a kritikus paramétereken. Egy 2S3P projektor akkumulátorpakk esetében ez a következőket foglalja magában:
- Cellaszintű szűrés: Ellenőrizze, hogy minden cella eléri-e a megadott kapacitást (≥ 9 800 mAh egy 10 Ah-s pakknál) és belső ellenállást (< 35 mΩ).
- PCM funkcionális tesztelése: Erősítse meg, hogy a túltöltés, mélykisütés, túláram és hőmérséklet-lekapcsolás védelmei a szükséges küszöbértékeken belül aktiválódnak.
- Mechanikai igénybevétel szimuláció: Végeselemes analízis (FEA) alkalmazásával modellezze a rezgés- és ütésteljesítményt, csökkentve a T3 és T4 tesztek során a meghibásodás kockázatát.
Sencseni mérnökcsapatunk minden akkumulátor-terven elvégzi ezeket az előzetes megfelelőségi ellenőrzéseket, jellemzően 80%-kal csökkentve az első UN38.3 meghibásodási arányt.
Dokumentáció és jelentéskészítés kezelése
Az UN38.3 tesztjegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az egyes tesztek (T1–T8) részletes adatait, a berendezések kalibrálási adatait, valamint az átmenet/elutasítás kritériumait. Az IEC 62133 -szal való összhang érdekében csatoljon kockázatértékelést és tervezési indoklási dokumentumot. Javasoljuk egy ISO 17025 akkreditációval rendelkező, harmadik fél által működtetett tesztlabor használatát, hogy a jegyzőkönyvet a szabályozók és a logisztikai partnerek is elfogadják.
Ezt a munkafolyamatot követve az OEM vevők 6–10 hétre rövidíthetik a tanúsítási időt, szemben az első alkalommal jelentkezők iparági átlagával, amely 12–16 hét.
Hogyan válasszunk B2B projektor akkumulátor-beszállítót az UN38.3 megfelelőséghez
A megfelelő beszállító kiválasztása a b2b projektor akkumulátor un38.3 igényeihez nem csak az egységárak összehasonlításáról szól. Olyan partnerre van szüksége, amely a teljes tanúsítási életciklust képes kezelni, miközben megfelel az Ön kereskedelmi feltételeinek.
Legfontosabb értékelési szempontok B2B beszerzési csapatok számára
A gyárak szűkítésekor helyezze előtérbe az alábbi négy szempontot:
- Tanúsítványportfólió: Győződjön meg arról, hogy a beszállító rendelkezik érvényes UN38.3 jegyzőkönyvvel az Ön feszültség- és kapacitásspecifikációinak megfelelő akkumulátorokhoz. Nyers tesztadatokat kérjen, ne csak összefoglalókat.
- MOQ rugalmasság: A legtöbb gyár 500–2 000 darab közötti MOQ-t határoz meg. Tárgyaljon 100–200 darabos mintatételt validálás céljából, mielőtt a teljes gyártásra kötelezi el magát.
- Átfutási idő átláthatósága: Tisztázza a gyártási ütemtervet a PO visszaigazolásától a szállításig. Hagyjon tartalékheteket az UN38.3 kezdeti tesztelése után szükséges tervezési iterációkra.
- Tanúsítás utáni támogatás: Győződjön meg arról, hogy a beszállító újratesztelést vállal, ha a tanúsítást követően módosítja az akkumulátorpakkot. Az UN DOT irányelvei szerint még kisebb cellaváltoztatások is új tanúsítást igényelnek.
Előminősített beszállítói listát tartunk fenn a b2b projektor akkumulátor un38.3 beszerzéshez, partnereink 4–6 hetes átfutási időt és rugalmas MOQ-t kínálnak a minősített ügyfeleknek.
| Szempont | Általános tartomány | DataMax előny |
|---|---|---|
| MOQ | 500–2 000 darab | 200–500 mintára |
| Átfutási idő | 6–10 hét | 4–6 hét |
| Újratesztelési szabályzat | Módosításonként | 12 hónapig beleértve |
A b2b projektor akkumulátor un38.3 beszerzéshez kérjen egy próbatételt, mielőtt volumenrendelést vállalna. A legtöbb elismert sencseni ODM partner ezt a lehetőséget arányos árazással kínálja.
