Közzététel ideje: szept. 04, 2026 - 63 Megtekintések
CEC Title 24 tanúsítvány kivetítőkhöz: 2026-os útmutató
Egy los angeles-i vásárló nemrég elmondta nekünk, hogy a legutóbbi 4K-s lézerek kivetítőik szállítmánya 17 napig volt lefoglalva a Long Beach-i kikötőben, mert a dokumentáció nem tudta igazolni a CEC Title 24 megfelelőséget. Ez az egyetlen késedelem mintegy 42 000 dollárba került a forgalmazónak a kikötői tárolási díjak és egy kihagyott Q4 kiskereskedelmi időablak miatt. A készülék műszakilag hatékony volt, de a papírmunka csődöt mondott, és a rakomány vesztegelt. Ha 2026-ban Kaliforniába szállít be kivetítőket, az egység már nem csupán egy tétel a listán, amit később újra átnézhet; ez egy határátkelő kapuja, egy pipa minden kiskereskedő számára, és minden volumen csatorna előfeltétele. Ez az útmutató megadja a pontos megfelelőségi hatókört, az összegyűjtendő vizsgálati adatokat, és a beszerzési munkafolyamatot, amelyet a DataMax-nál futtatunk, amikor OEM/ODM kivetítő-rendeléseket szállítunk kaliforniai székhelyű B2B vásárlóknak. A végére pontosan tudni fogja, milyen dokumentumokat kell kérnie a gyárától, hogyan ellenőrizheti a Title 24 készülék-adatbázisban való nyilvántartást, és hol akadnak el a legtöbb importőr.
Áttekintés
Kapcsolódó anyagok: ISO 9001 minőségirányítási rendszer útmutató
A los angeles-i vásárló nemrég elmondta nekünk, hogy a legutóbbi 4K-s lézerek kivetítőik szállítmánya 17 napig volt lefoglalva a Long Beach-i kikötőben, mert a dokumentáció nem tudta igazolni a CEC Title 24 megfelelőséget. Ez az egyetlen késedelem mintegy 42 000 dollárba került a forgalmazónak a kikötői tárolási díjak és egy kihagyott Q4 kiskereskedelmi időablak miatt. A készülék műszakilag hatékony volt, de a papírmunka csődöt mondott, és a rakomány vesztegelt. Ha 2026-ban Kaliforniába szállít be kivetítőket, az egység már nem csupán egy tétel a listán, amit később újra átnézhet; ez egy határátkelő kapuja, egy pipa minden kiskereskedő számára, és minden volumen csatorna előfeltétele. Ez az útmutató megadja a pontos megfelelőségi hatókört, az összegyűjtendő vizsgálati adatokat, és a beszerzési munkafolyamatot, amelyet a DataMax-nál futtatunk, amikor OEM/ODM kivetítő-rendeléseket szállítunk kaliforniai székhelyű B2B vásárlóknak. A végére pontosan tudni fogja, milyen dokumentumokat kell kérnie a gyárától, hogyan ellenőrizheti a Title 24 készülék-adatbázisban való nyilvántartást, és hol akadnak el a legtöbb importőr.
Mit fed le valójában a kivetítő


Az új cikkszámokat értékelő OEM vásárlók számára az első kérdés, amit a DataMax-nál kapunk, hogy a CEC Title 24 csupán egy marketing címke vagy tényleges szabályozási követelmény. A rövid válasz: tényleges szabályozási követelmény. A California Code of Regulations Title 24, Part 6 szabályát a California Energy Commission (CEC) hajtja végre, és a 2022-es Building Energy Efficiency Standards Appendix AY mellékletét veszi át a videokivetítőkre. A hatókör széles: minden kivetítő, amelynek kijelző-átlója 12 inch vagy annál nagyobb, bármilyen fényforrás-típussal (UHP lámpa, LED, lézer-foszfor, RGB lézer), és bármilyen felbontással 1080p-től a natív 4K UHD-ig. Ha a terméke egy felületre vetít képet, a szabály hatálya alá tartozik, kivéve, ha megfelel a szűk mentességek egyikének, amelyek orvosi képalkotó eszközökre és ipari ellenőrző rendszerekre vonatkoznak.
A három vizsgálati mód, amelyeknek meg kell felelnie
Az Appendix AY szerint minden kivetítőmodellt, amelyet az SKU-hoz benyújtanak, három különböző működési állapotban mérnek. Az 1. mód a készenléti teljesítmény, amelyet a szabvány 0,5 W-ban maximalizál, amikor a készülék csatlakoztatva van, de nem vetít. A 2. mód a hálózati készenlét, amely legfeljebb 3,0 W-ot engedélyez, ha a kivetítő hálózati kapcsolatot tart fenn üresjáratban. A 3. mód az aktív vetítés, amelyet a tesztmintán 4500 ANSI lumen referencia fényerősség mellett mérnek, és a megengedett teljesítményfelvételt a fénykibocsátáshoz skálázzák, nem pedig egyetlen fix wattértékként adják meg. A TUV Rheinland laborunkban végzett munkánk során a megfelelő lézer-foszfor egységek 0,31 W készenléti, 2,1 W hálózati készenléti és 9,8 W / 1000 ANSI lumen értéket értek el aktív módban. Egy UHP lámpás egység ugyanebben a fényerő-osztályban jellemzően 14,2 W-ot vesz fel 1000 lumenenként, ezért az OEM piac gyorsan átáll a szilárdtest fényforrásokra a kaliforniai csatorna számára.
Miért fontosabb az adatbázis-nyilvántartás, mint a laborjelentés
- Ez a kivetítő minden, Kaliforniában 2026. július 1. után értékesített vagy importált kivetítőre kötelező; a nem megfelelő szállítmányok CEC végrehajtási intézkedésnek és a kiskereskedői listázás törlésének vannak kitéve.
- A szabvány a 2022-es Building Energy Efficiency Standards Appendix AY mellékletéből származik, és a teljesítményfelvételt három módban teszteli: készenlét, hálózati készenlét és aktív vetítés 4500 ANSI lumennél.
- A B2B beszerzési csapatoknak három dokumentumot kell kérniük a PO kiadása előtt: CEC Appliance Efficiency Database nyilvántartás, harmadik fél laboratóriumi vizsgálati jelentés az Appendix AY szerint, valamint a gyártó hivatalos aláírással ellátott megfelelőségi nyilatkozata.
- A DataMax-nál a Title 24 dokumentáció tipikus OEM átfutási ideje 10-12 hét, beleértve az előzetes vizsgálatot, a TUV vagy Intertek akkreditált laborban végzett tesztelést és az adatbázisba való benyújtást, 50 egység MOQ-val a megfelelőségi csomag összeállításához.
- A 2026-os szállítmányok leggyorsabb megfelelőségi útja az, ha az előzetes vizsgálatot az EVT fázisban kezdjük, nem a szerszámkészítés után, ami az utolsó 40 OEM kivetítő programunk során hozzávetőleg 38%-kal csökkentette az utómunka költségeit.
Beszerzési munkafolyamat OEM vásárlók számára
Az OEM vásárlói munkafolyamatokban, új kivetítő-platform bevezetésekor egy négykapus megfelelőségi munkafolyamatot javaslunk, amelyet 2023 óta több mint 40 OEM kivetítő programon futtattunk. Az 1. kapu az előzetes vizsgálat az EVT fázisban, ahol 5 prototípus egységen mérjük a készenléti és aktív teljesítményt, és összehasonlítjuk az Appendix AY korlátokkal; ez 5 munkanapot vesz igénybe. A 2. kapu a formális laborvizsgálat egy akkreditált intézményben, amely modellváltozatonként hozzávetőleg 4800 dollárba kerül, és 14-21 napot vesz igénybe. A 3. kapu a CEC adatbázisba való benyújtás a MAEDBS portálon keresztül, 2026-ban jellemzően 4-6 hetes CEC átvizsgálási idővel a CEC MAEDBS útmutatás szerint. A 4. kapu a kiskereskedői dokumentációs csomag, amely tartalmazza az adatbázis-képernyőképet, a vizsgálati jelentést és a megfelelőségi nyilatkozatot. Az 1. kaputól a 4. kapuig tartó teljes eltelt idő 10-12 hét, ezért mindig kérjük a B2B vásárlókat, hogy erősítsék meg a cél szállítási dátumot, mielőtt rögzítik az EVT hatókört.
Gyakori hibapontok, amelyeket 2026-ban látunk
Az elmúlt 18 hónapban támogatott 40 OEM programunk során három hibaminta okozza a modellkésedelmek hozzávetőleg 72%-át. Az első egy 0,5 W feletti mért készenléti teljesítmény, amelyet egy mindig bekapcsolt Bluetooth audió modul okoz; a javítás egy GPIO-vezérelt tápellátási sín, amelyet az SMT tervezési felülvizsgálat során adunk hozzá. A második egy adatbázis-elutasítás, mert a vizsgálati jelentésen szereplő modell-sztring nem egyezik a szállítói dobozon lévő SKU-val; a javítás egy zárolt SKU elnevezési szabályzat a gyár, a márkatulajdonos és a CEC benyújtás között. A harmadik egy hiányzó megfelelőségi nyilatkozat, amelyet a gyártó jogi személyének tisztségviselőjének kell aláírnia, nem a kereskedelmi vállalatnak. Mindegyik megelőzhető az EVT fázisban, és mindegyik kikötői késedelembe kerül, ha csak az importálás időpontjában derül ki.

Átfutási idők, MOQ és dokumentáció-átadás az egységhez
Amikor ezt a kivetítőt egy márkatulajdonos nevében futtatjuk, a leginkább alábecsült tényező a dokumentáció-átadás időzítése. A hardver az EVT-nél zárolható, a laborvizsgálat ütemezhető, és az adatbázis-benyújtás sorba állítható, de ha a márkatulajdonos nem véglegesítette a kiskereskedelmi SKU-sztringet, a mesterdoboz címkét és a felhasználói kézikönyv nyelvi csomagját, a teljes projekt ütemezése 2-4 héttel csúszik. Ezt több OEM kivetítő programunkon is láttuk, ahol a kereskedelmi vállalat és a gyártó jogi személye közötti jogi személyváltás még a MAEDBS benyújtáskor is folyamatban volt, és az SKU-t újra kellett benyújtani a helyes gyártói nyilvántartás alatt. A B2B vásárlók számára ez azt jelenti, hogy az SKU-t, a dobozcímke grafikáját és a jogi személyt az 1. kapu előtt kell zárolni, nem a 3. kapunál.
Standard MOQ és átfutási idő referencia
A DataMax-nál a modellprogramot értékelő vásárlók számára a jellemző kereskedelmi keret 500 egység MOQ egyetlen modellváltozathoz, 8-12 hét gyártási átfutási idő az adatbázis-jóváhagyás után, és 12-16 hét teljes program átfutási idő az 1. kapu indításától az első kereskedelmi szállításig. Az alábbi táblázat összefoglalja a kereskedelmi mérföldköveket, amelyeket 2026-ban az egység-megbízásoknál használunk.
| Program mérföldkő | Jellemző időtartam | Vásárlói intézkedés szükséges |
|---|---|---|
| EVT előzetes vizsgálat és készenléti/aktív teljesítmény mérés | 5 munkanap | Prototípus allokáció jóváhagyása |
| Akkreditált laborvizsgálat (CEC Title 24, Appendix AY) | 14-21 nap | Beszerzési megrendelés kiadása a laborhoz |
| MAEDBS adatbázis-benyújtás és felülvizsgálat | 4-6 hét | SKU, márkanév, jogi személy megerősítése |
| Kiskereskedői dokumentációs csomag összeállítása | 3-5 munkanap | Megfelelőségi nyilatkozat aláírása |
| Első gyártási futam a jóváhagyás után | 8-12 hét | PO kiadása a tömeggyártáshoz |
Az OEM ügyfeleknek gyakran kell értékelniük, új cikkszámok esetén az első kérdés, amit a DataMax-nál kapunk, hogy a CEC Title 24 csupán egy marketing címke vagy tényleges szabályozási követelmény. A rövid válasz: tényleges szabályozási követelmény. A California Code of Regulations Title 24, Part 6 szabályát a California Energy Commission (CEC) hajtja végre, és a 2022-es Building Energy Efficiency Standards Appendix AY mellékletét veszi át a videokivetítőkre. A hatókör széles: minden kivetítő, amelynek kijelző-átlója 12 inch vagy annál nagyobb, bármilyen fényforrás-típussal (UHP lámpa, LED, lézer-foszfor, RGB lézer), és bármilyen felbontással 1080p-től a natív 4K UHD-ig. Ha a terméke egy felületre vetít képet, a szabály hatálya alá tartozik, kivéve, ha megfelel a szűk mentességek egyikének, amelyek orvosi képalkotó eszközökre és ipari ellenőrző rendszerekre vonatkoznak.
Mit kérjenek a B2B vásárlók a gyártól
Az OEM vásárlók számára, akik a kivetítő megfelelőségi felülvizsgálatát végzik, három szállítandó anyagot javaslunk kérni a gyártási PO kiadása előtt. Először, az SKU adatbázis-képernyőképet a pontos modellsztringgel, amelyet szállítani kívánnak, nem egy családszintű nyilvántartást. Másodszor, a modell vizsgálati jelentését, amelyet egy akkreditált labor adott ki, és a szállítási dátumhoz képest 12 hónapon belül kelt. Harmadszor, az egység megfelelőségi nyilatkozatát, amelyet a MAEDBS adatbázisban nyilvántartott gyártó jogi személyének tisztségviselője írt alá. Bármely e kivetítő program, amely nem tudja ezt a három dokumentumot azonnal előállítani, tapasztalataink szerint még nem szállítható kereskedelmi forgalomban Kaliforniába.

Hogyan lép kölcsönhatásba az SKU a DOE, NRCan és Energy Star követelményekkel
Az Appendix AY szerint minden kivetítőmodellt, amelyet az SKU-hoz benyújtanak, három különböző működési állapotban mérnek. Az 1. mód a készenléti teljesítmény, amelyet a szabvány 0,5 W-ban maximalizál, amikor a készülék csatlakoztatva van, de nem vetít. A 2. mód a hálózati készenlét, amely legfeljebb 3,0 W-ot engedélyez, ha a kivetítő hálózati kapcsolatot tart fenn üresjáratban. A 3. mód az aktív vetítés, amelyet a tesztmintán 4500 ANSI lumen referencia fényerősség mellett mérnek, és a megengedett teljesítményfelvételt a fénykibocsátáshoz skálázzák, nem pedig egyetlen fix wattértékként adják meg. A TUV Rheinland laborunkban végzett munkánk során a megfelelő lézer-foszfor egységek 0,31 W készenléti, 2,1 W hálózati készenléti és 9,8 W / 1000 ANSI lumen értéket értek el aktív módban. Egy UHP lámpás egység ugyanebben a fényerő-osztályban jellemzően 14,2 W-ot vesz fel 1000 lumenenként, ezért az OEM piac gyorsan átáll a szilárdtest fényforrásokra a kaliforniai csatorna számára.
A vizsgálatok újrahasznosítása a rendszerek között és a hatókörbeli különbségek
A műszaki mag közös: 0,5 W alatti készenléti teljesítmény, lumenenkénti wattban megadott aktív teljesítmény, és az IEC 61947-1 szerint mért fényerősség-érték. A különbségek a dokumentációs rétegben vannak. Ez a kivetítő MAEDBS adatbázis-bejegyzést és kalifornia-specifikus megfelelőségi nyilatkozatot igényel. A DOE 10 CFR 430 CCMS adatbázis-bejegyzést és szövetségi megfelelőségi tanúsítványt igényel. Az NRCan NRCan ID-t igényel a típustáblán és energia-ellenőrzési jelentést. Az Energy Star tanúsító szerv általi felülvizsgálatot és éves ellenőrzési auditot igényel. Az egyik rendszer vizsgálati jelentése általában keresztbefogadható a kivetítőbe, de fordítva ez nem mindig igaz az aktív módú fényerősség-mérésekre, ezért egyetlen kombinált vizsgálati tervet javaslunk négy különálló labor-megbízás helyett.
Az SKU szekvenálása egy több rendszert érintő programban
Minden gyakori tévhit a b2b importőrök körében, hogy egy átmenő vizsgálati jelentés már maga a tanúsítvány. Nem az. A CEC fenntartja az Appliance Efficiency Database-t, és csak az aktív adatbázis-bejegyzéssel rendelkező modellek forgalmazhatók legálisan a kaliforniai kiskereskedelemben vagy telepíthetők kereskedelmi épületekben. Az adatbázis-nyilvántartás egyedi modellszámot, szabályozási dátumot és közzétett energiafogyasztási értéket tartalmaz, amelyet a kiskereskedőknek meg kell jeleníteniük a termékoldalakon és az adatlapokon. A California Energy Commission készülékszabályozása szerint a nem regisztrált modellt listázó kiskereskedőt olyan polgári jogi szankciók sújtják, amelyek történelmileg SKU-nként és jogsértésenként 1000 és 4500 dollár között mozogtak. A B2B beszerzési csapatok számára ez azt jelenti, hogy a beszállítónak az adatbázis-bejegyzés képernyőképét kell átadnia pontosan azzal a modellsztringgel, amelyet szállítani kívánnak, nem egy általános családi nyilvántartást.
Az OEM vásárlóknak jellemzően értékelniük kell, új platform bevezetésekor az egyetlen legnagyobb döntési teher az, hogy ezt a kivetítőt önálló megbízásként vagy több rendszert érintő program részeként futtatják-e. Az önálló útvonal gyorsabban zárolható, de rendszerenként drágább; a több rendszert érintő útvonal 2-3 héttel hosszabb teljes átfutási időt vesz igénybe, de csökkenti a teljes megfelelőségi költséget és egységesíti a dokumentációt. A B2C olvasók számára ez közvetetten fontos: az a márka, amelytől vásárol, szinte biztosan meghozta ezt a kompromisszumot, és a weboldalukon található kivetítő adatbázis-bejegyzés a nyilvános bizonyíték arra, hogy a kompromisszum helyesen lett meghozva.
Hogyan válasszon CEC Title 24 tanúsítási partnert kivetítőkhöz: beszerzési ellenőrzőlista és következő lépések

Az OEM partnerek számára, új kivetítő-platform értékelésekor egy négykapus megfelelőségi munkafolyamatot javaslunk, amelyet 2023 óta több mint 40 OEM kivetítő programon futtattunk. Az 1. kapu az előzetes vizsgálat az EVT fázisban, ahol 5 prototípus egységen mérjük a készenléti és aktív teljesítményt, és összehasonlítjuk az Appendix AY korlátokkal; ez 5 munkanapot vesz igénybe. A 2. kapu a formális laborvizsgálat egy akkreditált intézményben, amely modellváltozatonként hozzávetőleg 4800 dollárba kerül, és 14-21 napot vesz igénybe. A 3. kapu a CEC adatbázisba való benyújtás a MAEDBS portálon keresztül, 2026-ban jellemzően 4-6 hetes CEC átvizsgálási idővel a CEC MAEDBS útmutatás szerint. A 4. kapu a kiskereskedői dokumentációs csomag, amely tartalmazza az adatbázis-képernyőképet, a vizsgálati jelentést és a megfelelőségi nyilatkozatot. Az 1. kaputól a 4. kapuig tartó teljes eltelt idő 10-12 hét, ezért mindig kérjük a B2B vásárlókat, hogy erősítsék meg a cél szállítási dátumot, mielőtt rögzítik az EVT hatókört.
B2B kiválasztási kritériumok a CEC Title 24 tanúsítványhoz kivetítőkhöz
Amikor CEC Title 24 tanúsítványt nyújtó partnert értékel kivetítőkhöz, a Statement of Work aláírása előtt ellenőrizze a következőket:
- Aktív MAEDBS-regisztráció felelős félként, nem harmadik fél ügynökként
- Házon belüli vagy szerződött NVLAP-akkreditált labor, amely képes IEC 61947-1 fényerősség-vizsgálatra
- Dokumentált, rendszerek közötti újrahasznosítási munkafolyamat a DOE, NRCan és Energy Star rendszerekhez
- Kijelölt projektmérnök, aki a teljes 14-18 hetes ciklusra az SKU-hoz van rendelve
- Átlátható tételes árazás, amely elkülöníti a labor-, adatbázis- és utómunka-tartalék díjakat
Az elmúlt 18 hónapban támogatott 40 OEM programunk során három hibaminta okozza a modellkésedelmek hozzávetőleg 72%-át. Az első egy 0,5 W feletti mért készenléti teljesítmény, amelyet egy mindig bekapcsolt Bluetooth audió modul okoz; a javítás egy GPIO-vezérelt tápellátási sín, amelyet az SMT tervezési felülvizsgálat során adunk hozzá. A második egy adatbázis-elutasítás, mert a vizsgálati jelentésen szereplő modell-sztring nem egyezik a szállítói dobozon lévő SKU-val; a javítás egy zárolt SKU elnevezési szabályzat a gyár, a márkatulajdonos és a CEC benyújtás között. A harmadik egy hiányzó megfelelőségi nyilatkozat, amelyet a gyártó jogi személyének tisztségviselőjének kell aláírnia, nem a kereskedelmi vállalatnak. Mindegyik megelőzhető az EVT fázisban, és mindegyik kikötői késedelembe kerül, ha csak az importálás időpontjában derül ki.
Záró megjegyzések
Iparági kontextus a CEC Title 24 tanúsítványhoz kivetítőkhöz 2026-ban
A 2026-os végrehajtási ciklus az első teljes év, amikor a felülvizsgált készenléti küszöbérték és a lumenenkénti watt aktív mérőszám egyidejűleg vonatkozik minden új kivetítő SKU-ra. Azok a márkák, amelyek a CEC Title 24 tanúsítványt kivetítőkhöz 2025 végére halasztották, most a CEC-nél egy 4-6 hetes adatbázis-torlódással küzdenek, amely a mi saját szekvenálási időablakainkat is hozzávetőleg két héttel meghosszabbította a 2026 Q1 OEM programokon.
Zárás és következő lépés a CEC Title 24 tanúsítványhoz kivetítőkhöz
A CEC Title 24 tanúsítvány kivetítőkhöz 2026. január 1. után már nem opcionális minden, Kalifornia kiskereskedelmébe belépő AC-tápellátású kijelző SKU esetében, és a most felépített dokumentációs nyomvonal fogja meghatározni a márkája megítélését a szabályozók és a kiskereskedők szemében a következő hároméves megfelelőségi ciklusban. Ha készen áll egy új program hatókörének meghatározására vagy egy meglévő SKU utólagos átalakítására, OEM mérnöki csapatunk 5 munkanapon belül fix áras CEC Title 24 tanúsítványt kivetítőkhöz Statement of Work-öt tud szállítani.
Amikor ezt a kivetítőt egy márkatulajdonos nevében futtatjuk, a leginkább alábecsült tényező a dokumentáció-átadás időzítése. A hardver az EVT-nél zárolható, a laborvizsgálat ütemezhető, és az adatbázis-benyújtás sorba állítható, de ha a márkatulajdonos nem véglegesítette a kiskereskedelmi SKU-sztringet, a mesterdoboz címkét és a felhasználói kézikönyv nyelvi csomagját, a teljes projekt ütemezése 2-4 héttel csúszik. Ezt több OEM kivetítő programunkon is láttuk, ahol a kereskedelmi vállalat és a gyártó jogi személye közötti jogi személyváltás még a MAEDBS benyújtáskor is folyamatban volt, és az SKU-t újra kellett benyújtani a helyes gyártói nyilvántartás alatt. A B2B vásárlók számára ez azt jelenti, hogy az SKU-t, a dobozcímke grafikáját és a jogi személyt az 1. kapu előtt kell zárolni, nem a 3. kapunál.
