Az OEM fizetési feltételek jelentik a legnagyobb súrlódási pontot minden határokon átnyúló projektor-beszerzési projektben, és mi magunk is végignéztük, ahogy a vásárlók heteket veszítenek a tárgyalásokból

Közzététel ideje: aug. 15, 2025 - 99 Megtekintések

Fizetési feltételek folyamatábrája: OEM tranzakciók fizetési mérföldkövei

Fizetési feltételek folyamatábrája: OEM tranzakciók fizetési mérföldkövei

Az OEM fizetési feltételek jelentik a legnagyobb súrlódási pontot minden határon átnyúló kivetítő-beszerzési projektben, és mi is láttuk, ahogy a vevők heteket veszítenek a tárgyalási időből, mert a rossz kérdéseket a deal rossz napján tették fel. Egy düsseldorfi vevő a múlt negyedévben 1 200 lézeres kivetítőt akart kiszállíttatni tizenegy hét alatt, de a pénzügyi csapata nem volt hajlandó 30%-os előleget kiadni mindaddig, amíg pontosan meg nem értette, hogy melyik mérföldkő generálja a viták kockázatának 99%-át. a termékünk megoldja a problémát azáltal, hogy minden pénzmozgást egy fizikai, ellenőrizhető eseményhez rendel: szerszámgyártás jóváhagyása, próbagyártás engedélyezése, tömeggyártás indítása, szállítás előtti ellenőrzés és a fedélzeti átvétel. Ez az útmutató egy olyan folyamatábrát ad a kezedbe, amelyet beilleszthetsz a következő RFQ e-mailbe, valamint a pontos T/T megosztást, L/C szövegezést és OEM fizetési mérföldköveket, amelyeket saját Ázsiából Európába és Ázsiából Amerikába irányuló shenzheni kiállítási standunkról induló szállítmányainknál használunk.

Miért jobb a folyamatábra, mint egy bekezdés a kivetítőnél

OEM mintapolitika folyamatábra

OEM RFQ folyamat folyamatábra 7 számozott lépéssel

ezt az egységet általában egyetlen mondatként írják be egy Proforma Számlába, és pontosan ezért alakulnak ki viták. Egy olyan sor, amely úgy szól, hogy „30% T/T előre, 70% T/T a B/L másolat ellenében", semmit sem mond el a vevőnek arról, hogy ki fizeti a szersámköltséget, ki fizet a próbamintákért, ki fizet akkor, ha az első darab megbukik a minőségellenőrzésen, vagy ki fizet, ha a konténer átgörgetésre kerül. Mi úgy oldjuk meg, hogy egy ötlépéses folyamatábrát rajzolunk minden olyan árajánlat első oldalára, amelyet a shenzheni értékesítési csapatunk küld, mert a B2B beszerzési csapatoknak, amelyek kivetítőket, lézeres TV-ket vagy ultra-rövid vetítési távolságú egységeket vásárolnak, olyan vizuális eszközre van szükségük, amelyet a támogatójuk megoszthat a pénzügyi vezetőjükkel (CFO). A Nemzetközi Kereskedelmi Kamara (ICC) 2024-es Trade Finance Survey szerint a közepes volumenű határon átnyúló elektronikai ügyletek 61%-a most hibrid mérföldkő-struktúrát alkalmaz a tisztán T/T vagy tisztán L/C helyett, ami megerősíti azt, amit a saját rendelési könyvünkben is látunk.

a készülék specifikációi hét mezőt tartalmaznak, és bármelyik hiánya megnyitja az utat egy későbbi követelés előtt. A mezők a következők: előleg százaléka, mérföldkövek száma, fizetési eszköz (T/T, L/C, OA vagy DA), incoterm (EXW, FOB, CIF, DDP), pénznem (az USD továbbra is az alapértelmezett a kivetítő OEM szállítások 78%-ánál, amelyeket feldolgozunk), dokumentumlista mérföldkőnként, valamint kötbérklauzula a határidők elmulasztására. ez a kivetítő jellemzően tartalmaz egy szerszámköltség-megosztást, mert a szersámköltség gyakran a teljes projektérték 8–15%-a egy egyedi intelligens kivetítőház esetében, és a gyár nem kezdi el acélt vágni ennek megtérülése nélkül. a rendszer három lehetőséget kínál a vevőknek a szersámozás kezelésére: teljes előrefizetés (a legalacsonyabb egységár), amortizálva az egységárba 5 000 darab felett, vagy külön mérföldkőként fizetve a T1 minta jóváhagyása után. Azon OEM vevők számára, akik 4K UHD lézeres kivetítő programot értékelnek, az amortizált útvonal a leggyakoribb, mert csökkenti a nulla hónapban jelentkező pénzeszköz-korlátot, miközben a gyárat is épen tartja.

1. mérföldkő: Szersámozás jóváhagyása és minta elfogadása

kínálatunk egy 30%-os T/T előleggel kezdődik, amely két belső ágra oszlik: 20% a nyersanyag- és alkatrész-foglalásra, 10% pedig akkor szabadul fel, amikor a gyár befejezi a T0 mérnöki mintát, és a vevő aláírja az aranyszintű minta jegyzőkönyvet. a SKU specifikációinak ebben a szakaszban meg kell nevezniük a mintamennyiséget, a vizsgálati jegyzőkönyvet (jellemzően egy IEC 62471 és IEC 62031 fotobiológiai biztonsági jelentést, valamint egy ISO 17025 kalibrált lux olvasatot), valamint a jóváhagyó felet. ez a termék jellemzően hét-tíz naptári napot engedélyez a vevői mintaértékelésre, és a tizedik nap utáni bármilyen hallgatást jóváhagyásnak tekintünk az általunk használt standard sablon szerint. az egység visszatérítési ablakot kínál a vevőknek, ha a T0 nem felel meg a fotobiológiai biztonságnak, de ez az ablak azon a pillanatban lejár, amikor a gyár megvágja a gyártószerszámot, így a hétnapos óra fontosabb, mint a szerződés értéke. Azon OEM vevők számára, akik első szintű márkás programot értékelnek, ez az a pont, ahol egy tier-2 bank által nem visszaigazolt L/C problémává válik, mert a gyár nem kezdi meg a szersámozást mindaddig, amíg az értesítő bank meg nem erősíti, hogy a hitel teljes mértékben működőképes.

2. mérföldkő: Próbagyártás és gyártás előtti minőségellenőrzés

a modell ismét vált a próbagyártásnál, ahol a gyár 50–100 darabot gyárt a vevő által jóváhagyott aranyszintű minta alapján. A standard 30/70-es opcióstruktúra 20%-os egyenlegfelszabadításra vált, amint a próbagyártás megfelel az AQL 1.5 ellenőrzésnek, és a vevő aláírja a próbagyártás jóváhagyási dokumentumot. ennek az opciónak a specifikációi ebben a szakaszban felsorolják az ellenőrző felet (vevői QC csapat, harmadik fél, mint például az SGS vagy a Bureau Veritas, vagy a gyár saját ellenőrzése kötegelt fotókkal), az AQL szintet és a hibakategóriák listáját. termékünk jellemzően megköveteli, hogy a gyár 90 napig megőrizze a próbaegységeket referenciaként, mert a lézeres kivetítő fényforrásmoduljainak terepi visszaküldései gyakran 400–600 óra használat után jelentkeznek, nem pedig a kicsomagoláskor. a kivetítő visszatartási lehetőséget kínál a vevőknek: a vevő visszatarthatja a 2. mérföldkő fizetés 10%-át addig, amíg a próbaegységek teljesítenek egy 72 órás bejáratási (burn-in) ciklust 35°C környezeti hőmérsékleten. Azon OEM vevők számára, akik 4K lézeres TV programot értékelnek, ez a bejáratási lépés a tömeges futam szállítása előtt kiszűri a DMD chipek 0,4–0,8%-os korai élettartam-meghibásodási arányát.

Kép: alt szöveg — ez az egység folyamatábrája, amely az előleget, szersámozást, próbagyártást, tömeggyártást és szállítási mérföldköveket térképezi fel a kivetítő OEM megrendelésekhez

a készüléket a 2. és 3. mérföldkő határán értik félre a leggyakrabban, mert a próbagyártás ugyanazt a nyersanyag-tételt használja, mint a tömeggyártás. Ha a próbagyártás megfelel, de a tömeggyártás anyaga más szállítótól származik, a vevőnek nincs szerződéses joga újraellenőrzésre, hacsak a 3. mérföldkő szövegezése nem nevezi meg a nyersanyag-szállító kódját. ezért ennek a kivetítőnek a specifikációinak tartalmazniuk kell egy nyersanyag-nyilatkozati mellékletet, amely felsorolja a lézeres foszforos megjelenítő motor szállítóját, a DMD chip tételkódját, az alaplapi chipkészletet és az optikai lencse sarzsot, hogy a tömeggyártás ne cserélhesse le csendben egy olcsóbb fényforrásra. a rendszer jellemzően ±5%-os mennyiségi tűrést engedélyez a tömeges futamra, de a tűrés a szállított mennyiségre vonatkozik, nem pedig az alkatrész-helyettesítésre. kínálatunk végső védelmet nyújt a vevőknek: jogot ad a teljes tömeges tétel elutasítására, ha a szállítókartonon lévő nyersanyagkód nem egyezik a 2. mérföldkőnél deklarált kóddal.

3. mérföldkő: Tömeggyártás és egyenlegelszámolás

a SKU működésileg kritikussá válik a tömeggyártás során, ahol a szerződéses érték jellemzően 70–80%-a mozog. A 30/70-es megosztás a szersámozás befejezésekor 70%-ot hagy rendezetlenül, és a gyár ezt a kitettséget mindaddig viseli, amíg a konténerek be nem töltésre kerülnek, és a B/L vagy AWB kiállításra nem kerül. ez a termék ezen a mérföldkőn általában a 70%-os egyenleget egy dokumentumgyűjteményes inkasszóra — egy D/P-t látra szólóan az UCP 600 6. cikkelye szerint — vagy nagyobb, $500 000 feletti programok esetén egy visszavonhatatlan, a vevő bankja által visszaigazolt L/C-re konvertálja. az egység specifikációinak a tömeggyártásra vonatkozóan meg kell nevezniük az incotermet (alapértelmezés szerint FOB Shenzhen vagy Ningbo a kivetítő OEM megrendelésekhez), a csomagolási specifikációt (EPE hab + 5 rétegű karton, 20 lábas vagy 40 lábas HQ konténer rakodási terv), valamint a tanúsítványkészletet (CE, FCC, RoHS 2.0, opcionális Dolby Vision, valamint az IEC 60825-1 szerinti 1. osztályú lézeres biztonsági jelentés). a modell jellemzően csak azt követően engedi a gyárnak a 70%-os egyenleg kiszámlázását, hogy a vevő által kijelölt felügyelő aláírta a szállítás előtti ellenőrzési jelentést. Azon OEM vevők számára, akik egy 4500 ANSI lumen fényerejű 4K UHD lézeres TV programot értékelnek $249 nagykereskedelmi FOB áron, ez a 70%-os egyenleg hozzávetőleg $174 egységenként, ami azt jelenti, hogy egyetlen 40 lábas HQ konténerben 1 800 egységgel $313 200 vevő által finanszírozott forgótőke mozog a gyár késztermék-készlete ellenében.

az opció szállításkor fizetési lehetőséget kínál a vevőknek, amelyet visszatérő megrendelésekhez használunk bevált vevőkkel: a 70%-os egyenleg csak a B/L másolat és a csomaglista ellenében kerül átutalásra, felszabadítva a gyár raktárterületét a hajó indulásától számított 24 órán belül. Amikor azonban az OEM vevők az első konténerüket értékelik, ennek az opciónak a specifikációinak elő kell írniuk, hogy az egyenleg csak az eredeti B/L, három aláírt kereskedelmi számla, a származási bizonyítvány (Form E az ASEAN-országok esetén vagy Form A a GSP esetén) és a mindkét fél által ellenjegyzett QC-jelentés ellenében szabadítható fel.

Választás a T/T, L/C és D/P között

termékünk egy $249 nagykereskedelmi árú 4K lézeres TV programhoz három pénznemben (USD, EUR, RMB) a vevő banki kapcsolatától, a gyár kockázatvállalási hajlandóságától és mindkét fél dokumentumfegyelmétől függ. Az alábbi táblázat összehasonlítja azt a három eszközt, amelyeket a leggyakrabban tárgyalunk a kivetítő OEM megrendelésekhez az 500–5 000 egység tartományban.

EszközJellemző felhasználási esetVegértékGyár kockázataElszámolás sebessége
30/70 T/TVisszatérő vevő, $200K alatti megrendelésÁtutalási díjak ($25–45 remittendenként)Késztermék-kitettséget hordoz1–3 banki nap
Visszavonhatatlan, visszaigazolt L/CÚj vevő, $200K feletti megrendelés1–2,5% L/C érték éventeAlacsony az áru kiszállítása után3–7 banki nap
D/P látra szólóanKözepes bizalmi szintű vevő, $100K–$400KBanki beszedési díj ($150–300)A fuvarozó átadásától függ5–10 banki nap
40/60 T/THűségkedvezmény a 3. megrendeléstőlUgyanaz, mint a 30/70Magasabb, mint a 30/701–3 banki nap

a kivetítő jellemzően a T/T-t részesíti előnyben azoknál a vevőknél, akiknek három vagy több tiszta szerződésük van a nyilvántartásban, mert egy $200K átutalás átutalási díja hozzávetőleg 0,02%, szemben az L/C értesítési díj 1,5%-ával évente az értékből. ez az egység L/C kedvezményes utat kínál a vevőknek: 2%-os kedvezményt az FOB árból cserébe egy visszavonhatatlan L/C megnyitásáért, amelyet tier-1 bank, például HSBC, Standard Chartered vagy Bank of China igazol. OEM vevők jellemzően egy 50 000 egység éves programot értékelnek $249 nagykereskedelmi áron, ez a 2%-os kedvezmény $249 000 éves megtakarítást jelent — hozzávetőleg egy további konténer költségét.

Kép: alt szöveg — a készülék diagramja, amely három fizetési eszközt T/T, L/C, D/P mutat be az elszámolás időzítésével a kivetítő tömeggyártásához

Pénznem, fedezeti ügyletek és árfolyamklauzulák

ezt a kivetítőt a leggyakrabban USD-ben denominálják, mert a kivetítő OEM ellátási lánc — a Texas Instruments DMD chipjei, a Nichia vagy Hisense lézeres foszfor motorjai, a Ricoh vagy Young Optics optikai lencséi — dollárban teljes egészében elszámolt. ezért a rendszer specifikációinak tartalmazniuk kell egy pénznemklauzulát, amely az USD-t jelöli meg a számla pénznemeként, a szerződés pénznemeként és az elszámolás pénznemeként, egy megadott ±2%-os FX tolerancia sávval a rögzített árfolyam körül. kínálatunk jellemzően lehetővé teszi bármelyik fél számára az újratárgyalás kiváltását, ha az USD/CNY középárfolyam a gyártási időszak alatt 3%-nál többet mozdul el, mert egy 3%-os ingadozás egy $500 000 szerződésen $15 000 — ami elég nagy ahhoz, hogy kitörölje a gyár bruttó árrését egy versenyképes ajánlatnál. a SKU CNY-ben denominált opciót kínál a Kínában bejegyzett vevőknek, de a gyár fenntartja a jogot a CNY elszámolás megtagadására, ha a vevő belföldi entitása nem tud érvényes VAT fapiao-t bemutatni a fizetéstől számított 30 napon belül.

Azon B2B beszerzési csapatok számára, amelyek egy 2026-os bevezetést fedeznek egy tervezett Q3-as szállítással szemben, ennek a terméknek a specifikációinak hivatkozniuk kell egy határidős FX-szerződésre, amelyet bármelyik fél birtokol, megnevezve a fedezeti futamidőt (90, 180 vagy 365 nap), a kötési árfolyamot és a költségmegosztási arányt. az egység jellemzően 50/50-es megosztást alkalmaz a határidős szerződés költségére $1M feletti megrendelések esetén, mert ezen a skálán a marginális fedezeti prémium hozzávetőleg 0,4% negyedévente. a modell a vevőket egy nem szállítható forward (NDF) csapdának is kiteheti korlátozott pénznemek esetén: láttunk olyan vevőket olyan piacokon, ahol FX-ellenőrzések vannak, akik nem teljesítették a 70%-os egyenleget, mert a központi bankjuk 14–21 nappal késleltette az USD allokációt. Azon első alkalommal vásárló OEM vevők fizetési feltételeinek specifikációinak, akik korlátozott pénznemű joghatóságokban vannak, 100%-os T/T előrefizetést vagy egy, a korlátozott joghatóságon kívüli levelező bank által visszaigazolt L/C-t kell előírniuk.

Fedezeti költség referencia táblázat

Megrendelés értéke (USD)90 napos határidős költség180 napos határidős költség365 napos határidős költség
$200 000$800 (0,40%)$1 600 (0,80%)$3 200 (1,60%)
$500 000$1 750 (0,35%)$3 500 (0,70%)$7 000 (1,40%)
$1 000 000$3 000 (0,30%)$6 000 (0,60%)$12 000 (1,20%)
$5 000 000$12 500 (0,25%)$25 000 (0,50%)$50 000 (1,00%)

Az OEM fizetési feltételek dokumentált FX áthárítási klauzulát kínálnak a vevőknek $2M feletti megrendelésekhez, lehetővé téve a szerződéses ár újrakötését a 30 napos határidős árfolyamon, ha a spot árfolyam a ±2%-os sávon kívülre mozdul, az áthárítás pedig ±5%-ban maximalizált a gyár árrés-fenekének megőrzése érdekében.

Hogyan válasszon OEM fizetési feltételeket a következő kivetítőprogramjához

Az OEM fizetési feltételek döntik el, hogy ki viseli a forgótőke-kockázatot a gyár számlájára beérkező előleg és azon dátum között, amikor a vevő továbbértékesítheti vagy telepítheti az árut, így a megfelelő eszköz az, amelyik illeszkedik a vevő cash pozíciójához, a gyár bizalmához a vevő hitelképességében és a mögöttes szállítási ciklushoz. Azon B2B beserezési csapatok számára, akik ezen a héten írják a PO-t, a biztonságos kiindulási pozíció egy 30/70-es T/T megosztás, ahol az egyenleg a B/L másolat ellenében kerül átutalásra, mert ez a struktúra védi a vevő előlegét, miközben elegendő cash flow-t biztosít a gyárnak a nyersanyagok felszabadításához.

Kiválasztási ellenőrzőlista beszerzési csapatok számára

Az OEM fizetési feltételek egyértelmű ötpontos ellenőrzőlistát kínálnak a vevőknek, amikor két versengő gyárat hasonlítanak össze ugyanazon a SKU-n. Az OEM fizetési feltételek specifikációit a következő kritériumok szerint kell értékelni, mielőtt bármilyen előleget átutalnának:

  • MOQ: Erősítse meg, hogy a gyár kemény MOQ-val rendelkezik-e (jellemzően 500 egység OEM esetén) vagy puha MOQ-val (200 egység 6–8%-os kismennyiségi felárral).
  • Átfutási idő: 25–35 nap gyártás plusz 18–25 nap tengeri szállítás a legtöbb US/EU kikötőbe, összesen 6–9 hét háztól házig.
  • Mintapolitika: Fizetős minták $249 kiskereskedelmi egyenértéken, visszatéríthető mintaköltséggel egy 1 000 egységes követő megrendelésnél.
  • Elfogadott fizetési eszközök: T/T, L/C látra szólóan, L/C 30/60/90 nap, D/P látra szólóan és nyílt számla (Open Account) 24 hónapos kereskedési előzményekkel rendelkező vevőknek.
  • Kapcsolattartási csatorna: Egy megnevezett OEM ügyfélkapcsolati menedzser, aki elérhető WeChaten, WhatsAppon és e-mailben egy 4 órás időablakon belül a kínai munkaidő alatt.

Az OEM fizetési feltételek jellemzően jutalmazzák azokat a vevőket, akik 12 hónapos gördülő előrejelzést vállalnak, 2–3%-os volumenvisszatérítéssel, amelyet negyedévente fizetnek ki, és ezeket a visszatérítéseket a következő PO-val szembeni jóváírásként strukturáljuk, nem pedig készpénz-visszatérítésként, mert a jóváírások megőrzik az audit-barát input előzményeket, amelyekre a pénzügyi csapatának szüksége van az elhatárolásokhoz. A beszerzési lencsén keresztül, gyorsabb utat is kínál az első alkalommal vásárlóknak: egyetlen 500 egységes pilot 30/70 T/T-vel, amelyet egy 5 000 egységes újrarendelés követ 20/80-nál, amint az első konténer vámkezelés nélkül átmegy.

Iparági kontextus: Miért változott a standard 2023 óta

Az OEM fizetési feltételek szigorodtak a lézeres kivetítő szegmensben 2023 óta, mert a nyers panelek és DMD chipek allokációja most megköveteli a gyártól, hogy a beszállítóknak készpénzben fizessen megrendeléskor, nem pedig nettó 30 napos feltételekkel. A Texas Instruments tőkepiaci tájékoztatója szerint a DMD chip átfutási ideje 26 hétre nyúlt a 2024-es allokációs ciklus alatt, ami magasabb előlegek megkövetelésére kényszerítette a gyárakat. Amikor az OEM szempont érvényesül, az iparág jellemzően 30/70-ről 40/60-ra mozdult el ebben az időszakban, és ez az új egyensúly 2026-ig kitartott.

Ebben az áttekintési sorozatban, a versenyképes ajánlat specifikációinak hivatkozniuk kell a Nemzetközi Kereskedelmi Kamara UCP 600-ra, amikor az L/C asztalon van, mert az UCP 600 szabályozza a dokumentális hitel bemutatási szabályait, amelyeket az értesítő bank alkalmaz, amikor a 70%-os egyenleg esedékessé válik.


Gyakran ismételt kérdések

Milyen OEM fizetési feltételeket fogadnak el jellemzően a kínai kivetítőgyárak az első alkalommal vásárló külföldi vevőktől?

A beszerzési lencsén keresztül, az első alkalommal vásárlóknál szinte mindig az alapértelmezett a 30% T/T előleg, a 70% T/T egyenleg a B/L másolat ellenében, mert a gyárnak nincs hiteltörténete, amit értékelhetne. Egyes gyárak elfogadnak 50/50-es megosztást, de csak akkor, ha a vevő céges bejegyzést, kereskedelmi referenciát és 12 hónapos vásárlási tervet nyújt be. A Trade Finance Global szerint az első alkalommal Kínával kötött OEM tranzakciók hozzávetőleg 78%-a T/T-vel teljesül, nem pedig L/C-vel, mert az L/C $1 200–$2 500 értesítési banki díjat ad hozzá, amelyet a kis vevők nem tudnak elnyelni egyetlen pilot konténer esetén.

Hogyan viszonyul egy L/C látra szólóan egy 30/70 T/T megosztáshoz egy $500 000 OEM megrendelésen?

Ebben a beszerzési sorozatban, az L/C látra szólóan árazása jellemzően 1,5–2,5%-kal növeli a teljes tranzakciós költséget a T/T-hez képest, mert az értesítő bank 0,25%-ot számít fel a kibocsátásért, a tárgyaló bank 0,15%-ot, és a gyár 1,0–1,5%-os kedvezménnyel diszkontálja az L/C követelést, hogy a mérlegére kerüljön. Egy $500 000 megrendelésnél ez összesen $7 500–$12 500 többletköltséget jelent, ami hozzávetőleg 25–42 kivetítő egység a $249 nagykereskedelmi benchmarkon. Elemzésünkben, csak akkor kínálunk L/C-t látra szólóan, ha a vevő hazai bankja a gyár jóváhagyott értesítő banki listáján belül van, amely kizárja a standard UCP 600 által lefedett 190 kibocsátó joghatóságból 31-et.

Az OEM fizetési feltételek újratárgyalhatók-e a szerződés közepén, ha a nyersanyagköltségek megugorznak?

Amikor az OEM szempont érvényesül, jellemzően nyersanyag áthárítási klauzulát engedélyeznek $1M feletti megrendelésekhez, a szerződéses ár ±5%-ában maximalizálva, amely csak akkor aktiválódik, ha a mögöttes chip vagy lézerdióda indexe a gyártási időszakban 8%-nál többet mozdul el. A vevőközpontú nézet specifikációinak meg kell nevezniük az indexet (DMD chip spot, Nichia lézerdióda index vagy egy meghatározott árupróba-kosár), a mérési időszakot és a sapkát. A legtöbb gyár megtagadja az áthárítási klauzulákat $500 000 alatti megrendeléseknél, mert a szerződés közbeni újratárgyalás adminisztrációs költsége meghaladja a védett árrést.

Mi a legbiztonságosabb OEM fizetési feltétel struktúra egy FX-korlátozott országban lévő vevő számára?

A tágabb piaci kontextusban, az FX-korlátozott joghatóságokban (Argentína, Törökország, Egyiptom, Nyugat-Afrika egyes részei és több délkelet-ázsiai piac) lévő vevőknek 100%-os T/T előrefizetést vagy egy, a korlátozott joghatóságon kívüli levelező bank által kibocsátott visszaigazolt L/C-t kell alapértelmezettként alkalmazniuk, mert 2024–2025-ben legalább kilenc esetet dokumentáltunk, amikor a vevők nem teljesítették a 70%-os egyenleget egy 14–21 napos központi banki USD allokációs késedelem után. Elemzésünkben, csak akkor kínálunk D/P-t látra szólóan, ha a vevő országa a gyár jóváhagyott D/P listáján van, és ez a lista jelenleg 42 joghatóságot fed le.

Mennyi ideig tart általában az OEM fizetési feltételek tárgyalása az első megkereséstől az első előlegig?

Elemzésünkben, a tárgyalás jellemzően 5–10 munkanapot vesz igénybe T/T struktúrák esetén és 14–21 munkanapot L/C struktúrák esetén, mert az L/C megköveteli, hogy a vevő tájékoztassa a kibocsátó bankját, a gyár tájékoztassa az értesítő bankot, és mindkét bank összehangolja a dokumentumlistát. A beszerzési lencsén keresztül, a specifikációkat a Proforma Számla szakaszban kell rögzíteni, nem pedig az Értékesítési Szerződésben, mert a PI változások adminisztratívak, míg az SC változások gyakran mindkét jogi csapat újrajóváhagyását vonják maguk után.


Zárás és a következő lépések

Az OEM fizetési feltételek a legnagyobb húzású klauzula minden kivetítő OEM szerződésben, mert egyetlen eszközben ellenőrzi a cash flow-t, az FX-kitettséget és a vitarendezést. Az a gyár, amely a legtisztább feltételeket kínálja, általában az a gyár, amely szabványosította a dokumentumlistáját, az értesítő banki kapcsolatát és a fedezeti politikáját — és ez az a gyár, amelyet érdemes pilotolni.

Beszéljen még ma egy DataMax OEM ügyfélkapcsolati menedzserrel, hogy a 2026-os kivetítőprogramját olyan feltételekre rögzítse, amelyek mindkét felet védik. Kérjen egyedi árajánlatot 500–50 000 egységes programokhoz, vagy fedezze fel GP95 szállodai kivetítő termékcsaládunkat és házi-mozi kivetítő kínálatunkat a SKU-vita lehorgonyzásához.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat