OEM ödeme koşulları, sınır ötesi herhangi bir projektör tedarik projesindeki en büyük sürtüşme noktasıdır ve alıcıların haftalarca süren müzakereler kaybettiğini gördük

Yayınlanma Tarihi: Ağu 15, 2025 - 90 Görüntülenmeler

Ödeme koşulları akış şeması: OEM işlem ödeme kilometre taşları

Ödeme koşulları akış şeması: OEM işlem ödeme kilometre taşları

OEM ödeme koşulları, sınır ötesi projektör tedariki projesindeki en büyük sürtünme noktasıdır ve alıcılar, anlaşmanın yanlış gününde yanlış sorular sordukları için haftalarını müzakere süresinde kaybettiğini gördük. Geçen çeyrek Düsseldorf'daki bir alıcının on bir hafta içinde 1,200 lazer projektörün gönderilmesi gerekiyordu, ancak finans ekibi hangi kilometre taşının itilaz riskinin %99'unu oluşturduğunu tam olarak anlayana kadar %30'luk depozitoyu serbest bırakmayı reddetti. Ürünümüz sorunu, her nakit hareketini fiziksel ve doğrulanabilir bir olaya eşleyerek çözer: kalıp onayı, pilot üretim onayı, toplu üretim başlangıcı, sevk öncesi denetim ve tahsilatın serbest bırakılması. Bu rehber size bir sonraki RFQ e-postanıza yapıştırabileceğiniz bir akış şemasının yanında Shenzhen'deki sergi alanından Asya'dan Avrupa'ya ve Asya'dan Amerika'ya yaptığımız sevkiyetlerde kullandığımız kesin T/T dağılımını, L/C ifadelerini ve OEM ödeme kilometre taşlarını sunar.

Projektörde neden bir akış şeması paragraftan daha iyidir

OEM örnek politikası akış şeması

7 numaralı adım içeren OEM RFQ süreç akış şeması

Bu birim genellikle Proforma Invoice içinde tek cümle olarak yazılır ve tartışmaların tam olarak bu nedenle yaşanır. "Peşin %30 T/T, B/L kopyasına karşı %70 T/T" şeklindeki bir satır, alıcıya kalıp maliyetini kimin ödeyeceğini, pilot numuneleri kimin ödeyeceğini, ilk numune QC'den geçmezse kimin ödeyeceğini veya konteyner değiştirilirse kimin ödeyeceğini anlatmaz. Bunu, Shenzhen satış ekibimizin gönderdiği her teklifin ilk sayfasına beş adımlı bir akış şeması çizerek çözeriz; çünkü projektör, lazer TV veya ultra kısa atışlı birim satın alan B2B tedarik ekipleri, bir sponsorun CFO'suyla paylaşabileceği görsel bir araca ihtiyaç duyar. Uluslararası Ticaret Odası Ticaret Finansmanı Araştırması 2024'e göre, orta hacimli sınır ötesi elektronik işlemlerinin %61'i artık saf T/T veya saf L/C yerine hibrit kilometre taşı yapısı kullanıyor; bu da kendi sipariş kayıtlarımızda gördüğümüzü doğruluyor.

Cihaz özellikleri yedi alan içerir ve bunlardan herhangi birinin eksik olması, daha sonra bir iddia kapısını açar. Alanlar şunlardır: depozito yüzdesi, kilometre taşı sayısı, ödeme aracı (T/T, L/C, OA veya DA), incoterm (EXW, FOB, CIF, DDP), para birimi (işlediğimiz projektör OEM sevkiyatlarının %78'i için hâlâ USD varsayılandır), kilometre taşı başına belge listesi ve kaçırılan tarihler için ceza maddesi. Bu projektör genellikle kalıp maliyeti payı içerir; çünkü özel akıllı projektör muhafazası için kalıp maliyeti, toplam proje değerinin çoğu zaman %8-15'idir ve fabrika bu maliyeti karşılamadan çelik kesmeye başlamaz. Sistem alıcılara kalıbı yönetmek için üç seçenek sunar: tam ön ödeme (en düşük birim fiyat), 5,000 adet üzerinden birim fiyata amortisman, veya T1 numunesi onaylandıktan sonra ayrı bir kilometre taşı olarak ödeme. 4K UHD lazer projektör programını değerlendiren OEM alıcıları için amortisman yolu en yaygın seçenektir; çünkü bu yol sıfırıncı aydaki nakit engelini düşürürken fabrikayı de zarara sokmaz.

Kilometre Taşı 1: Kalıp onayı ve numune onayı

Teklifimiz, iki içeri akışa bölünen %30'luk bir T/T depozito ile başlar: %20 hammadde ve bileşen rezervasyonu, %10 ise fabrika T0 mühendislik numunesini tamamladığında ve alıcı altın numune raporunu imzaladığında serbest bırakılır. Bu aşamadaki SKU özellikleri, numune miktarını, test raporunu (genellikle IEC 62471 IEC 62031 fotobiyolojik güvenlik raporu ve ISO 17025 kalibre edilmiş lüks ölçümü ile birlikte) ve onay tarafını belirtmelidir. Bu ürün genellikle alıcı numune değerlendirmesi için yedi ile on takvim günü tanır ve kullandığımız standart şablon altında onuncu günden sonra gelen sessizlik onay olarak kabul edilir. Birim, T0 fotobiyolojik güvenlik testinden geçmezse alıcılara iade penceresi sunar; ancak bu pencere fabrika üretim kalıbını kestiği anda sona erer; bu nedenle yedi günlük süre sözleşme değerinden daha önemlidir. Birinci kademe marka programını değerlendiren OEM alıcıları için bu aşama, ikinci kademe bankada doğrulanmamış bir L/C'nin sorun haline geldiği noktadır; çünkü danışma bankası kredinin tamamen işler durumda olduğunu onaylayana kadar fabrika kalıp işine başlamaz.

Kilometre Taşı 2: Pilot üretim ve ön üretim QC

Model pilot üretimde yeniden değişir; burada fabrika, alıcı tarafından onaylanan altın numuneye karşı 50-100 birim üretir. Standart 30/70 seçenek yapısı, pilot AQL 1.5 denetiminden geçtikten ve alıcı pilot üretim onay belgesini imzaladıktan sonra %20'lik bakiye serbest bırakılmasına geçer. Bu seçeneğin bu aşamadaki özellikleri, denetim tarafını (alıcı QC ekibi, SGS veya Bureau Veritas gibi üçüncü taraf veya parti fotoğraflarıyla fabrika kendi denetimi), AQL seviyesini ve kusur sınıflandırma listesini içermelidir. Ürünümüz genellikle fabrikadan pilot birimleri 90 gün referans olarak saklamasını ister; çünkü lazer projektör ışık motorlarında saha iadeleri çoğu zaman kutu açma anında değil, 400-600 saatlik kullanım sonrasında ortaya çıkar. Projektör alıcılara bir tutar seçeneği sunar: alıcı, pilot birimler 35°C ortam sıcaklığında 72 saatlik bir yanma testini tamamlayana kadar kilometre taşı 2 ödemesinin %10'unu tutabilir. 4K lazer TV programını değerlendiren OEM alıcıları için bu yanma testi adımı, %0.4-0.8 oranındaki DMD çip erken yaşam arıza oranını toplu üretim sevk edilmeden yakalar.

Görsel: alternatif metin — projektör OEM siparişleri için depozito, kalıp, pilot üretim, toplu üretim ve sevkiyat kilometre taşlarını eşleyen birim akış şeması

Birim en sı kilometre taşı 2 ile kilometre taşı 3 arasındaki sınırda yanlış anlaşılır; çünkü pilot üretim toplu üretimle aynı hammadde partisini kullanır. Pilot geçer ancak toplu üretimde hammadde tedarikçisi değişirse, alıcının yeniden denetim yapma sözleşmesel hakkı yoktur; kilometre taşı 3 ifadesi hammadde tedarikçi kodunu belirtmedikçe. Bu nedenle projektör özellikleri, lazer fosfor görüntü motoru tedarikçisini, DMD çip partisini, ana kart yonga setini ve optik lens partisini listeleyen bir hammadde beyan eki içermelidir; böylece toplu üretim sessizce daha ucuz bir ışık kaynağıyla değiştirilemez. Sistem genellikle toplu üretimde ±5% miktar toleransına izin verir; ancak bu tolerans bileşen ikamesi için değil, sevk edilen miktar içindir. Teklifimiz alıcılara son mil savunması sunar: sevk kartonundaki hammadde kodu, kilometre taşı 2'de beyan edilen kodla eşleşmezse toplu partinin tamamını reddetme hakkı.

Kilometre Taşı 3: Toplu üretim ve bakiye mutabakatı

SKU, sözleşme değerinin tipik olarak %70-80'inin hareket ettiği toplu üretim sırasında operasyonel açıdan kritik hale gelir. %30/70 dağılımı, kalıp tamamlandığında %70'in ödenmemiş olarak bırakılmasını sağlar ve fabrika, konteynerler yüklenip B/L veya AWB düzenlenene kadar bu riski taşır. Bu ürün, bu kilometre taşında %70'lik bakiyeyi genellikle bir belgeli tahsilata dönüştürür — UCP 600 Madde 6 kapsamında görünüşte D/P — veya $500,000 üzeri büyük programlar için alıcının bankası tarafından doğrulanmış, geri alınamaz bir L/C'ye. Toplu üretim için birim özellikleri, incoterm'i (projektör OEM siparişlerinde varsayılan olarak FOB Shenzhen veya Ningbo), paketleme spesifikasyonunu (EPE köpük + 5 katmanlı karton, 20ft veya 40ft HQ konteyner yükleme planı) ve sertifika setini (CE, FCC, RoHS 2.0, isteğe bağlı Dolby Vision ve IEC 60825-1'e göre lazer Sınıf 1 güvenlik raporu) belirtmelidir. Model genellikle fabrikanın, alıcının atadığı müşavir sevk öncesi denetim raporunu imzalamadan %70'lik bakiyeye fatura kesmesine izin verir. FOB toptan $249 fiyatlı 4500 ANSI lümen 4K UHD lazer TV programını değerlendiren OEM alıcıları için bu %70'lik bakiye birim başına yaklaşık $174'tür; bu da 1,800 birimlik tek bir 40ft HQ konteynerin, fabrikanın nihai ürün stoğu karşısında alıcı tarafından finanse edilen işletme sermayesi olarak $313,200 taşıdığı anlamına gelir.

Seçenek, kurulmuş alıcılarla yapılan tekrar siparişlerde kullandığımız sevkiyat üzerine ödeme imkânı sunar: %70'lik bakiye yalnızca B/L kopyası ve paketleme listesine karşı havalanır; bu da gemi kalkışından sonraki 24 saat içinde fabrika depo alanını serbest bırakır. Ancak ilk konteynerlerini değerlendiren OEM alıcıları için bu seçeneğin özellikleri, bakiyenin yalnızca orijinal B/L, imzalı ticari faturanın üç takımı, menşe sertifikası (ASEAN için Form E veya GSP için Form A) ve her iki tarafça karşılıklı imzalanan QC raporu karşılığında serbest bırakılmasını gerektirmelidir.

T/T, L/C ve D/P Arasında Seçim

Ürünümüz, üç para biriminde (USD, EUR, RMB) yürütülen $249 toptan 4K lazer TV programında aracın seçimi, alıcının banka ilişkisine, fabrikanın risk iştahına ve her iki taraftaki belgeleme disiplinine bağlıdır. Aşağıdaki tablo, 500-5,000 birim aralığındaki projektör OEM siparişleri için en sık müzakere ettiğimiz üç aracı karşılaştırır.

AraçTipik Kullanım AlanıAlıcı MaliyetiFabrika RiskiMutabakat Hızı
30/70 T/TTekrar eden alıcı, $200K altı siparişHavale ücretleri (gönderi başına $25-45)Nihai ürün riskini taşır1-3 bankacılık günü
Doğrulanmış geri alınamaz L/CYeni alıcı, $200K üzeri siparişYıllık olarak L/C değerinin %1-2.5'iMal sevk edildikten sonra düşük3-7 bankacılık günü
Görünüşte D/POrta güven alıcı, $100K-$400KBanka tahsilat ücreti ($150-300)Taşıyıcıya bağlı serbest bırakma5-10 bankacılık günü
40/60 T/T3. sipariş ve sonrasında sadakat indirimi30/70 ile aynı30/70'ten daha yüksek1-3 bankacılık günü

Projektör genellikle dosyada üç veya daha fazla temiz sözleşmesi bulunan alıcılar için T/T'yi tercih eder; çünkü $200K gönderide havaleme ücreti yaklaşık %0.02 iken L/C danışma ücreti değerin yıllık %1.5'idir. Bu birim alıcılara bir L/C indirim yolu sunar: HSBC, Standard Chartered veya Bank of China gibi birinci kademe bir banka tarafından doğrulanan geri alınamaz L/C açılması karşılığında FOB fiyatında %2 indirim. OEM alıcıları genellikle yıllık 50,000 birimlik ve toptan $249'lık bir programı değerlendirdiğinde, bu %2'lik indirim yıllık $249,000 tasarruf anlamına gelir — kabaca ek bir konteynerin maliyeti kadar.

Görsel: alternatif metin — projektör toplu üretimi için üç ödeme aracını T/T, L/C, D/P ve mutabakat süreleriyle gösteren cihaz şeması

Para Birimi, Korunma ve FX Maddeleri

Bu projektör genellikle USD olarak fiyatlanır; çünkü projektör OEM tedarik zinciri — Texas Instruments'tan DMD çipleri, Nichia veya Hisense'den lazer fosfor motorları, Ricoh veya Young Optics'ten optik lensler — baştan sona dolar bazında mutabakat görür. Bu nedenle sistem özellikleri; USD'yi fatura para birimi, sözleşme para birimi ve mutabakat para birimi olarak belirten, kilitlenmiş kur çevresinde ±2% FX tolerans bandı belirten bir para birimi maddesi içermelidir. Teklifimiz, üretim dönemi boyunca USD/CNY orta kuru %3'ten fazla hareket ederse her iki tarafa da yeniden müzakere tetikleme hakkı verir; çünkü $500,000'lık bir sözleşmede %3'lük hareket $15,000'dır — rekabetçi bir teklifte fabrikanın brüt marjını ortadan kaldırmaya yetecek kadar büyüktür. SKU, Çin'de yerleşik alıcılara CNY bazlı bir seçenek sunar; ancak alıcının yurt içi tüzel kişisi ödemeden sonraki 30 gün içinde geçerli bir VAT fapiao sunamazsa fabrika CNY mutabakatını reddetme hakkını saklı tutar.

2026 yılı sevkiyatına karşı üçüncü çeyrek tahminini koruyan B2B tedarik ekipleri için ürün özellikleri, taraflardan birinin tuttuğu vadeli FX sözleşmesine atıf yapmalı; korunma vadesini (90, 180 veya 365 gün), uygulama kurunu ve maliyet paylaşımını belirtmelidir. Birim, $1M üzeri siparişler için vadeli sözleşme maliyetini varsayılan olarak 50/50 paylaşır; çünkü bu ölçekte sınırdaşmal korunma primi yaklaşık olarak çeyrek başına %0.4'tür. Model ayrıca alıcıları kısıtlı para birimlerinde teslim edilemeyen vadeli işlem (NDF) tuzağına karşı da uyarır: FX kontrolleri bulunan piyasalarda merkez bankası USD tahsisini 14-21 gün geciktirdiği için %70'lik bakiyede temerrüde düşen alıcılar gördük. Kısıtlı para birimi yetkilerindeki ilk kez çalışan alıcılar için OEM ödeme koşulları, %100 peşin T/T veya kısıtlı yetkilerin dışındaki bir muhabir banka tarafından doğrulanan bir L/C gerektirmelidir.

Korunma Maliyeti Referans Tablosu

Sipariş Değeri (USD)90 gün Vadeli Maliyet180 gün Vadeli Maliyet365 gün Vadeli Maliyet
$200,000$800 (%0.40)$1,600 (%0.80)$3,200 (%1.60)
$500,000$1,750 (%0.35)$3,500 (%0.70)$7,000 (%1.40)
$1,000,000$3,000 (%0.30)$6,000 (%0.60)$12,000 (%1.20)
$5,000,000$12,500 (%0.25)$25,000 (%0.50)$50,000 (%1.00)

OEM ödeme koşulları, $2M üzeri siparişler için belgelenmiş bir FX geçiş maddesi sunar; bu, spot kur ±2% bandının dışına çıkarsa sözleşme fiyatının 30 gün vadeli kurla yeniden belirlenmesine izin verir ve fabrikanın marj tabanını korumak için geçiş ±5% ile sınırlandırılır.

Bir Sonraki Projektör Programınız İçin OEM Ödeme Koşullarını Nasıl Seçersiniz

OEM ödeme koşulları, depozitonun fabrika hesabına geçtiği tarih ile alıcının malları yeniden satabildiği veya devreye alabildiği tarih arasındaki işletme sermayesi riskini kimin taşıyacağını belirler; bu nedenle doğru araç, alıcının nakit konumuna, fabrikanın alıcının kredisine güvenine ve altta yatan sevkiyat döngüsüne uyan aracıdır. Bu hafta PO yazan B2B tedarik ekipleri için güvenli başlangıç noktası, bakiyenin B/L kopyasına karşı havalandığı %30/70 T/T dağılımıdır; çünkü bu yapı alıcının depozitosunu korurken fabrikaya hammadde serbest bırakmak için yeterli nakit akışı sağlar.

Tedarik Ekipleri İçin Seçim Kontrol Listesi

OEM ödeme koşulları, aynı SKU için iki rakip fabrikayı karşılaştırırken alıcılara açık bir beş maddelik kontrol listesi sunar. OEM ödeme koşullarının özellikleri, herhangi bir depozito havalanmeden önce aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilmelidir:

  • MOQ: Fabrikanın sert MOQ'ya (OEM için tipik olarak 500 birim) mi yoksa yumuşak MOQ'ya (200 birim ve %6-8 küçük parti faturası) mi sahip olduğunu doğrulayın.
  • Üretim süresi: Çoğu ABD/AB limanına üretim için 25-35 gün ve okyanus taşımacılığı için 18-25 gün, toplam kapıdan kapıya 6-9 hafta.
  • Numune politikası: $249 perakende eşdeğeri ücretli numuneler ve 1,000 birimlik sonraki siparişte iade edilebilir numune maliyeti.
  • Kabul edilen ödeme araçları: T/T, görünüşte L/C, 30/60/90 gün L/C, görünüşte D/P ve 24 aylık işlem geçmişi olan alıcılar için Açık Hesap.
  • İletişim kanalı: Çin iş saatlerinde 4 saatlik zaman dilimi içinde WeChat, WhatsApp ve e-posta üzerinden ulaşılabilen, adı belirtilmiş bir OEM hesap yöneticisi.

OEM ödeme koşulları genellikle 12 aylık滚动 tahmin taahhüt eden alıcıları, üç aylık dönemlerde ödenen %2-3 hacim iadesiyle ödüllendirir ve bu iadeleri nakit iade yerine bir sonraki PO'ya karşı kredi notu olarak yapılandırır; çünkü kredi notları, finans ekibinizin tahakkatlar için ihtiyaç duyduğu denetime uygun girdi geçmişini korur. Tedarik perspektifinden, ilk kez çalışan alıcılara ayrıca daha hızlı bir yol sunar: %30/70 T/T ile tek bir 500 birimlik pilot, ardından ilk konteyner gümrükten sorunsuz geçtiğinde %20/80 ile 5,000 birimlik yeniden sipariş.

Sektör Bağlamı: Standart 2023'ten Beri Neden Değişti

OEM ödeme koşulları, lazer projektör segmentinde 2023'ten bu yana sıkılaştı; çünkü ham panel ve DMD çip tahsisi artık fabrikanın tedarikçilere net-30 koşulları yerine sipariş anında nakit ödeme yapmasını gerektiriyor. Texas Instruments'ın sermaye piyasaları brifingine göre, DMD çip teslim süreleri 2024 tahsis döngüsünde 26 haftaya uzandı ve bu da fabrikaların daha yüksek depozito talep etmesine yol açtı. OEM açısı geçerli olduğunda, sektör genelinde bu dönemde %30/70'den %40/60'a geçildi ve yeni denge 2026'ya kadar sürmüştür.

Bu inceleme serisi boyunca, rekabetçi bir teklifin özellikleri, L/C gündeme geldiğinde Uluslararası Ticaret Odası UCP 600'e de atıf yapmalıdır; çünkü %70'lik bakiye vadesi geldiğinde danışma bankasının uygulayacağı belgeli kredi sunum kurallarını UCP 600 yönetir.


Sıkça Sorulan Sorular

Çinli projektör fabrikaları, yurt dışından ilk kez çalışan alıcılardan genellikle hangi OEM ödeme koşullarını kabul eder?

Tedarik perspektifinden, ilk kez çalışan alıcılar için neredeyse her zaman %30 T/T depozito ve B/L kopyasına karşı ödenen %70 T/T bakiyesi varsayılır; çünkü değerlendirilecek bir kredi geçmişi yoktur. Bazı fabrikalar %50/50 dağılımı kabul eder, ancak yalnızca alıcı kurumsal tescil, ticari referans ve 12 aylık satın alma planı sunarsa. Trade Finance Global'a göre, Çin'deki OEM işlemlerinin yaklaşık %78'i T/T ile mutabıkata varır; çünkü L/C, küçük alıcıların tek bir pilot konteyner üzerinde karşılayamayacağı $1,200-$2,500'lik danışma bankası ücretleri ekler.

$500,000'lık bir OEM siparişinde görünüşte L/C, %30/70 T/T dağılımıyla nasıl karşılaştırılır?

Bu tedarik serisinde, görünüşte L/C ile fiyatlanan işlemler T/T'ye kıyasla toplam işlem maliyetine genellikle %1.5-2.5 ekler; çünkü danışma bankası %0.25 düzenleme, müzakere bankası %0.15 ve fabrika L/C alacağını bilançosuna almak için %1.0-1.5 iskonto uygular. $500,000'lık bir siparişte bu, toplam $7,500-$12,500 ek maliyet anlamına gelir; bu da $249 toptan kıyaslamasıyla yaklaşık 25-42 projektör birimine karşılık gelir. Analizimizde, görünüşte L/C'yi yalnızca alıcının ülkesindeki banka fabrikanın onaylı danışma bankası listesindeyse öneririz; bu liste, standart UCP 600 ile kapsanan 190 düzenleme yetkisinden 31'ini dışlar.

Hammadde maliyetleri arttığında OEM ödeme koşulları sözleşme ortasında yeniden müzakere edilebilir mi?

OEM açısı geçerli olduğunda, fabrikalar genellikle $1M üzeri siparişler için sözleşme fiyatının %±5'iyle sınırlı ve yalnızca temel çip veya lazer diyot endeksi üretim döneminde %8'den fazla hareket ederse tetiklenen bir hammadde geçiş maddesi kabul eder. Alıcı odaklı görünümün özellikleri, endeksi (DMD çip spot, Nichia lazer diyot endeksi veya belirtilen bir emtia sınıfı sepeti), ölçüm penceresini ve sınırı belirtmelidir. Çoğu fabrika, sözleşme ortasındaki yeniden müzakere idari maliyeti korunan marjı aştığı için $500,000 altı siparişlerde geçiş maddelerini reddeder.

FX kısıtlaması bulunan bir ülkede alıcı için en güvenli OEM ödeme koşulları yapısı nedir?

Daha geniş piyasa bağlamında, FX kısıtlı yetkilerdeki alıcılar (Arjantin, Türkiye, Mısır, Batı Afrika'nın bazı bölgeleri ve çeşitli Güneydoğu Asya pazarları), %100 peşin T/T'ye veya kısıtlı yetkilerin dışındaki bir muhabir banka tarafından düzenlenmiş ve doğrulanmış bir L/C'ye varsayılmalıdır; çünkü 2024-2025 yıllarında merkez bankası USD tahsisinde 14-21 günlük gecikmenin ardından alıcıların %70'lik bakiyede temerrüde düştüğüne dair en az dokuz vaka kaydettik. Analizimizde, görünüşte D/C'yi yalnızca alıcının ülkesi fabrikanın onaylı D/P listesindeyse öneririz; bu liste şu anda 42 yetkiyi kapsamaktadır.

OEM ödeme koşullarının müzakeresi, ilk sorgudan ilk depozitoya kadar genellikle ne kadar sürer?

Analizimize göre, T/T yapıları için müzakere genellikle 5-10 iş günü, L/C yapıları için ise 14-21 iş günü sürer; çünkü L/C, alıcının düzenleyici bankasına, fabrikanın danışma bankasına bilgi vermesini ve her iki bankanın belge listesi üzerinde uyum sağlamasını gerektirir. Tedarik perspektifinden, özelliklerin Sales Contract'ta değil, Proforma Invoice'da PI aşamasında kilitlenmesi gerekir; çünkü PI değişiklikleri idari niteliktedir ve SC değişiklikleri sıklıkla iki hukuk ekibi tarafından yeniden onay tetikler.


Kapanış ve Sonraki Adımlar

OEM ödeme koşulları, nakit akışını, FX riskini ve uyuşmazlık çözümünü tek bir araç içinde kontrol ettiği için her projektör OEM sözleşmesinde en fazla tartışma yaratan maddedir. En temiz koşulları sunan fabrika genellikle belge listesini, danışma bankası ilişkisini ve korunma politikasını standartlaştırmış fabrikadır — ve pilot çalışmaya değer olan fabrika da budur.

2026 projektör programınızı her iki tarafı da koruyan koşullara bağlamak için bugün bir DataMax OEM hesap yöneticisiyle görüşün. 500-50,000 birimlik programlar için özel teklif isteyin veya SKU tartışmasına dayanak oluşturmak için GP95 otel projektör serimizi ve ev sineması projektör aralığımızı inceleyin.

Sepetiniz
Bu sitedeki deneyiminiz çerezlere izin vererek geliştirilecektir Çerez Politikası