OEM-betalingsvoorwaarden vormen het grootste struikelblok in elk grensoverschrijdend project voor projectorinkoop, en wij hebben kopers wekenlang zien verliezen in onderhandelingen

Geplaatst op: aug. 15, 2025 - 98 Weergaven

Stroomdiagram betalingsvoorwaarden: betalingsmijlpalen voor OEM-transacties

Stroomdiagram betalingsvoorwaarden: OEM-transactie betaalmijlpalen

OEM-betalingsvoorwaarden zijn het grootste enige bron van frictie in elk grensoverschrijdend projector-inkoopproject, en we hebben gezien hoe kopers weken aan onderhandelingstijd verliezen omdat ze op de verkeerde dag van de deal de verkeerde vragen stelden. Een koper in Düsseldorf had vorige kwartaal 1.200 laserprojectoren nodig die in elf weken verscheept moesten worden, maar zijn financiële team weigerde een aanbetaling van 30% vrij te geven totdat ze precies begrepen welke mijlpaalt slechts 99% van het geschilrisico genereerde. ons product lost het probleem op door elke kasstroom te koppelen aan een fysieke, verifieerbare gebeurtenis: gereedschapsgoedkeuring, goedkeuring proefrun, start massaproductie, inspectie vóór verzending, en vrijgave aan boord. Deze gids biedt je een stroomdiagram dat je in je volgende RFQ-e-mail kunt plakken, plus de exacte T/T-verdeling, L/C-formulering en OEM-betaalmijlpalen die wij zelf gebruiken voor onze zendingen van Azië naar Europa en van Azië naar Amerika vanaf de beursvloer in Shenzhen.

Waarom een stroomdiagram beter werkt dan een alinea in de projector

OEM samplebeleid stroomdiagram

OEM RFQ-proces stroomdiagram met 7 genummerde stappen

deze unit wordt meestal als één enkele zin in een Proforma-factuur geschreven, en dat is precies de reden waarom geschillen ontstaan. Een regel als "30% T/T vooraf, 70% T/T tegen kopie B/L" vertelt de koper niets over wie de matrijs-kosten betaalt, wie de proefmonsters betaalt, wie betaalt wanneer het eerste artikel de QC niet doorstaat, of wie betaalt als de container wordt gerold. Wij lossen dat op door een stroomdiagram van vijf stappen te tekenen op de eerste pagina van elke offerte die ons verkoopteam in Shenzhen verstuurt, omdat B2B-inkoopteams die projectoren, laser-TV's of ultra-short-throw units kopen een visueel hulpmiddel nodig hebben dat een sponsor met zijn CFO kan delen. Volgens het International Chamber of Commerce Trade Finance Survey 2024 gebruikt 61% van de middelgrote grensoverschrijdende elektronica-deals nu een hybride mijlpaalstructuur in plaats van zuivere T/T of zuivere L/C, wat bevestigt wat we in ons eigen orderboek zien.

de apparaatspecificaties omvatten zeven velden, en als er één ontbreekt, gaat de deur open voor een latere claim. De velden zijn: aanbetalingspercentage, aantal mijlpalen, betalingsinstrument (T/T, L/C, OA of DA), incoterm (EXW, FOB, CIF, DDP), valuta (USD is nog steeds de standaard voor 78% van de projector-OEM-zendingen die wij verwerken), documentenlijst per mijlpaal, en de clausulepel voor gemiste data. deze projector omvat doorgaans een gereedschapsverdeling, omdat de matrijs-kosten vaak 8-15% van de totale projectwaarde uitmaken voor een custom smart projector-behuizing en de fabriek niet begint met het snijden van staal zonder die terugwinning. het systeem biedt kopers drie manieren om met gereedschap om te gaan: volledige vooruitbetaling (laagste eenheidsprijs), geamortiseerd in de eenheidsprijs over 5.000 stuks, of betaald als een afzonderlijke mijlpaal nadat het T1-monster is goedgekeurd. Voor OEM-kopers die een 4K UHD laserprojector-programma evalueren, is de geamortiseerde route de meest gebruikelijke, omdat het de cashbarrière in maand nul verlaagt terwijl de fabriek heel blijft.

Mijlpaal 1: Gereedschapsgoedkeuring en monsteracceptatie

ons aanbod begint met een T/T-aanbetaling van 30% die in twee interne stromen wordt gesplitst: 20% voor reservering van grondstoffen en componenten, 10% vrijgegeven wanneer de fabriek het T0-engineeringsmonster voltooit en de koper het golden sample-rapport ondertekent. de SKU-specificaties in dit stadium moeten de monstervolume, het testrapport (doorgaans een IEC 62471 IEC 62031 fotobiologisch veiligheidsrapport plus een ISO 17025 gekalibreerde lux-meting) en de goedkeurende partij vermelden. dit product staat doorgaans zeven tot tien kalenderdagen toe voor monsterevaluatie door de koper, en stilte na dag tien wordt behandeld als goedkeuring volgens de standaardsjabloon die wij gebruiken. de unit biedt kopers een terugbetalingsvenster als het T0-monster de fotobiologische veiligheid niet doorstaat, maar het venster verloopt op het moment dat de fabriek de productiematrijs snijdt, dus de klok van zeven dagen is belangrijker dan de contractwaarde. Voor OEM-kopers die een first-tier merkprogramma evalueren, is dit ook waar een niet-bevestigde L/C bij een tier-2-bank een probleem wordt, omdat de fabriek niet met het gereedschap begint totdat de adviserende bank bevestigt dat het krediet volledig operationeel is.

Mijlpaal 2: Proefrun en pre-productie QC

het model verschuift opnieuw bij de proefrun, waar de fabriek 50-100 eenheden produceert tegen een door de koper goedgekeurd golden sample. De standaard 30/70-optiestructuur gaat over naar een vrijgave van het saldo van 20% zodra de proefrun de AQL 1.5-inspectie doorstaat en de koper het document het proefrun-goedkeuringsdocument ondertekent. deze optiespecificaties moeten in dit stadium de inspectiepartij (koper QC-team, derde partij zoals SGS of Bureau Veritas, of fabriekseigen inspectie met batchfoto's), het AQL-niveau en de defectclassificatielijst vermelden. ons product vereist doorgaans dat de fabriek proefunits 90 dagen als benchmark bewaart, omdat veldretourzendingen op laserprojector-lichtmotoren vaak pas na 400-600 uur gebruik aan het licht komen, niet bij het uitpakken. de projector biedt kopers een hold-back-optie: de koper kan 10% van de mijlpaal 2-betaling inhouden totdat de proefunits een burn-in-cyclus van 72 uur bij 35°C omgevingstemperatuur voltooien. Voor OEM-kopers die een 4K laser-TV-programma evalueren, vangt deze burn-in-stap de 0,4-0,8% DMD-chip uitval in de vroege levensduur voordat de bulkproductie wordt verzonden.

Afbeelding: alt-tekst — deze unit-flowdiagram die aanbetaling, gereedschap, proefrun, massaproductie en verzendmijlpalen in kaart brengt voor projector-OEM-bestellingen

het apparaat wordt het vaakst verkeerd begrepen op de grens tussen mijlpaal 2 en mijlpaal 3, omdat de proefrun dezelfde grondstofbatch gebruikt als de bulkrun. Als de proefrun slaagt maar het bulkmateriaal van leverancier verandert, heeft de koper geen contractueel recht tot herinspectie, tenzij de formulering van mijlpaal 3 de grondstofleveranciercode levert. deze projectorspecificaties moeten daarom een bijlage met grondstoffenverklaring bevatten, met de leverancier van de laserfosfor-weergave-engine, de DMD-chip-batchcode, de mainboard-chipset en de optische lensbatch, zodat de bulkproductie niet stilletjes een goedkopere lichtbron kan vervangen. het systeem staat doorgaans een kwantiteittolerantie van ±5% op de bulkrun toe, maar de tolerantie geldt voor verzonden hoeveelheid, niet voor componentvervanging. ons aanbod biedt kopers een verdediging op de laatste mijl: het recht om de gehele bulklot te weigeren als de grondstofcode op de verzenddoos niet overeenkomt met de code die in mijlpaal 2 is verklaard.

Mijlpaal 3: Massaproductie en saldovereffening

de SKU wordt operationeel kritiek tijdens de bulkrun, waar doorgaans 70-80% van de contractwaarde beweegt. De 30/70-splitsing laat 70% onverrekend wanneer het gereedschap compleet is, en de fabriek draagt die blootstelling totdat containers zijn geladen en de B/L of AWB is afgegeven. dit product in dit mijl wordt het saldo van 70% doorgaans omgezet in een documentaire incasso — een D/P à vista onder UCP 600 Artikel 6 — of, voor grotere programma's boven $500.000, in een onherroepelijke L/C bevestigd door de bank van de koper. de unitspecificaties voor bulk moeten de incoterm (wij hanteren standaard FOB Shenzhen of Ningbo voor projector-OEM-bestellingen), de verpakkingsspec (EPE-schuim + 5-laags karton, laadplan 20ft of 40ft HQ-container) en de certificaatset (CE, FCC, RoHS 2.0, Dolby Vision optioneel, en het laser Klasse 1-veiligheidsrapport volgens IEC 60825-1) vermelden. het model staat de fabriek doorgaans alleen toe het saldo van 70% te factureren nadat de aangewezen inspecteur van de koper het inspectierapport vóór verzending heeft ondertekend. Voor OEM-kopers die een 4500 ANSI lumen 4K UHD laser-TV-programma evalueren tegen $249 wholesale FOB, is dit saldo van 70% ruwweg $174 per unit, wat betekent dat een enkele 40ft HQ-container met 1.800 eenheden $313.200 in door de koper gefinancierd werkkapitaal verplaatst tegen de voorraad eindproducten van de fabriek.

de optie biedt kopers een betaling-bij-verzending-optie die wij gebruiken voor herhaalorders met gevestigde kopers: het saldo van 70% wordt alleen overgemaakt tegen de kopie van de B/L en de paklijst, waardoor het fabrieksmagazijn binnen 24 uur na het vertrek van het schip wordt vrijgemaakt. Wanneer OEM-kopers hun eerste container evalueren, moeten deze optiespecificaties echter vereisen dat het saldo alleen wordt vrijgegeven tegen het origineel B/L, drie sets ondertekende handelsfacturen, het certificaat van oorsprong (Formulier E voor ASEAN of Formulier A voor GSP), en het QC-rapport dat door beide partijen is medeondertekend.

Kiezen tussen T/T, L/C en D/P

ons product voor een $249 wholesale 4K laser-TV-programma in drie valuta's (USD, EUR, RMB) hangt af van de bankrelatie van de koper, de risicobereidheid van de fabriek en de documentaire discipline aan beide kanten. De onderstaande tabel vergelijkt de drie instrumenten die wij het vaakst onderhandelen voor projector-OEM-bestellingen in het bereik van 500-5.000 eenheden.

InstrumentTypisch gebruiksgevalKoperkostenFabrieksrisicoAfwikkelingssnelheid
30/70 T/TTerugkerende koper, order onder $200KOvermakingskosten ($25-45 per remittance)Draagt blootstelling eindproducten1-3 bankdagen
Onherroepelijke L/C bevestigdNieuwe koper, order boven $200K1-2,5% L/C-waarde jaarlijksLaag zodra goederen zijn verscheept3-7 bankdagen
D/P à vistaMid-trust koper, $100K-$400KBankincassokosten ($150-300)Afhankelijk van vrijgave door vervoerder5-10 bankdagen
40/60 T/TLoyaliteitskorting vanaf de 3e orderZelfde als 30/70Hoger dan 30/701-3 bankdagen

de projector geeft doorgaans de voorkeur aan T/T voor kopers met drie of meer schone contracten in het bestand, omdat de overmakingskosten op een remittance van $200K ruwweg 0,02% bedragen tegenover een L/C-adviesvergoeding van 1,5% per jaar van waarde. deze unit biedt kopers een L/C-kortingspad: 2% korting op FOB-prijs in ruil voor het openen van een onherroepelijke L/C bevestigd door een tier-1-bank zoals HSBC, Standard Chartered of Bank of China. OEM-kopers die doorgaans een jaarlijks programma van 50.000 eenheden evalueren tegen $249 wholesale, vertegenwoordigt die korting van 2% een jaarlijkse besparing van $249.000 — ruwweg de kosten van één extra container.

Afbeelding: alt-tekst — het apparaatdiagram dat drie betalingsinstrumenten T/T, L/C, D/P toont met afwikkelingstiming voor projectormassaproductie

Valuta, hedging en FX-clausules

deze projector wordt het vaakst in USD genoteerd, omdat de projector-OEM-toeleveringsketen — DMD-chips van Texas Instruments, laserfosforderfocomotoren van Nichia of Hisense, optische lenzen van Ricoh of Young Optics — in dollars wordt afgewikkeld van begin tot eind. de systeemspecificaties moeten daarom een valutaclausule bevatten die USD aanwijst als de factuurvaluta, de contractvaluta en de afwikkelingsvaluta, met een vermelde FX-tolerantieband van ±2% rond de vastgestelde koers. ons aanbod staat doorgaans beide partijen toe een heronderhandeling te triggeren als de USD/CNY-midkoers meer dan 3% beweegt tijdens het productievenster, omdat een schommeling van 3% op een contract van $500.000 $15.000 is — groot genoeg om de brutomarge van de fabriek op een concurrerende bieding weg te vagen. de SKU biedt kopers een in CNY genoteerde optie voor in China gevestigde kopers, maar de fabriek behoudt zich het recht voor CNY-afwikkeling te weigeren als de onshore entiteit van de koper geen geldige VAT fapiao kan overleggen binnen 30 dagen na betaling.

Voor B2B-inkoopteams die een rollout in 2026 hedgen tegen een verwachte verzending in Q3, moeten deze productspecificaties verwijzen naar een forward FX-contract dat door een van beide partijen wordt aangehouden, met vermelding van de hedgetenor (90, 180 of 365 dagen), de uitoefenkoers en de kostenverdeling. de unit hanteert doorgaans standaard een 50/50-verdeling van de forward-contractkosten voor orders boven $1M, omdat op die schaal de marginale hedgepremie ruwweg 0,4% per kwartaal is. het model stelt kopers ook bloot aan een niet-leverbare forward (NDF)-valstrik in beperkte valuta's: we hebben kopers in markten met FX-controles de betaling van het saldo van 70% zien missen omdat hun centrale bank de USD-toewijzing met 14-21 dagen vertraagde. Specificaties van OEM-betalingsvoorwaarden voor first-time kopers in rechtsgebieden met beperkte valuta's moeten 100% T/T vooraf of een L/C vereisen die is bevestigd door een correspondentbank buiten het beperkte rechtsgebied.

Hedgingkosten-referentietabel

Orderwaarde (USD)90-dagen forwardkosten180-dagen forwardkosten365-dagen forwardkosten
$200.000$800 (0,40%)$1.600 (0,80%)$3.200 (1,60%)$500.000$1.750 (0,35%)$3.500 (0,70%)$7.000 (1,40%)
$1.000.000$3.000 (0,30%)$6.000 (0,60%)$12.000 (1,20%)
$5.000.000$12.500 (0,25%)$25.000 (0,50%)$50.000 (1,00%)

OEM-betalingsvoorwaarden biedt kopers een gedocumenteerde FX-doorvoerclausule voor orders boven $2M, waardoor de contractprijs opnieuw kan worden vastgesteld tegen de 30-dagen forwardkoers als de spotkoers buiten de band van ±2% beweegt, met de doorvoer beperkt tot ±5% om de marge-ondergrens van de fabriek te behouden.

Hoe OEM-betalingsvoorwaarden te kiezen voor uw volgende projectorprogramma

OEM-betalingsvoorwaarden bepalen wie het werkkapitaalrisico draagt tussen de datum dat een aanbetaling op de fabrieksrekening binnenkomt en de datum waarop de koper de goederen kan doorverkopen of inzetten, dus het juiste instrument is het instrument dat past bij de kaspositie van de koper, het vertrouwen van de fabriek in het krediet van de koper en de onderliggende verzendcyclus. Voor B2B-inkoopteams die deze week de PO schrijven, is de veilige startpositie een 30/70 T/T-splitsing met het saldo overgemaakt tegen een kopie van de B/L, omdat die structuur de aanbetaling van de koper beschermt terwijl de fabriek voldoende kasstroom krijgt om grondstoffen vrij te geven.

Selectiechecklist voor inkoopteams

OEM-betalingsvoorwaarden biedt kopers een duidelijke checklist van vijf punten bij het vergelijken van twee concurrerende fabrieken op dezelfde SKU. Specificaties van OEM-betalingsvoorwaarden moeten worden beoordeeld aan de hand van de volgende criteria voordat een aanbetaling wordt overgemaakt:

  • MOQ: Bevestig of de fabriek een harde MOQ aanhoudt (doorgaans 500 eenheden voor OEM) of een zachte MOQ (200 eenheden met een toeslag voor kleine batches van 6-8%).
  • Doorlooptijd: 25-35 dagen voor productie plus 18-25 dagen voor zeetransport naar de meeste VS/EU-havens, in totaal 6-9 weken van deur tot deur.
  • Samplebeleid: Betaalde samples tegen $249 retail-equivalent met terugvorderbare samplekosten bij een vervolgorder van 1.000 eenheden.
  • Geaccepteerde betalingsinstrumenten: T/T, L/C à vista, L/C 30/60/90 dagen, D/P à vista, en Open Account voor kopers met 24 maanden handelsgeschiedenis.
  • Contactkanaal: Een genoemde OEM-accountmanager bereikbaar via WeChat, WhatsApp en e-mail binnen een venster van 4 uur tijdens Chinese kantooruren.

OEM-betalingsvoorwaarden beloont doorgaans kopers die zich verbinden aan een rollende prognose van 12 maanden met een volumekorting van 2-3% die per kwartaal wordt betaald, en wij structureren die kortingen als een creditnota op de volgende PO in plaats van een contante terugbetaling, omdat creditnota's de auditvriendelijke inputgeschiedenis behouden die uw financiële team nodig heeft voor accruals. Door de inkoopbril bekeken, biedt ook first-time kopers een sneller pad: een enkele pilot van 500 eenheden op 30/70 T/T, gevolgd door een herbestelling van 5.000 eenheden op 20/80 zodra de eerste container de douane zonder geschil passeert.

Industriecontext: waarom de standaard sinds 2023 is verschoven

OEM-betalingsvoorwaarden zijn sinds 2023 strakker geworden in het laserprojector-segment, omdat toewijzing van ruwe panelen en DMD-chips nu vereist dat de fabriek leveranciers op contantekosten bij bestelling betaalt in plaats van op netto-30-voorwaarden. Volgens een capital markets-briefing van Texas Instruments zijn de doorlooptijden van DMD-chips verlengd tot 26 weken tijdens de toewijzingscyclus van 2024, wat fabrieken ertoe aanzette hogere aanbetalingen te eisen. Wanneer de OEM-invalshoek van toepassing is, is doorgaans in de hele sector verschoven van 30/70 naar 40/60 in dat venster, en het nieuwe evenwicht is tot 2026 gehandhaafd.

In deze beoordelingsreeks moeten specificaties voor een concurrerende bieding ook verwijzen naar de International Chamber of Commerce UCP 600 wanneer L/C op tafel ligt, omdat UCP 600 de regels voor presentatie van documentaire kredieten beheerst die de adviserende bank zal toepassen wanneer het saldo van 70% opeisbaar wordt.


Veelgestelde vragen

Welke OEM-betalingsvoorwaarden accepteren Chinese projector-fabrieken doorgaans van eerste buitenlandse kopers?

Door de inkoopbril bekeken, geldt voor first-time kopers bijna altijd standaard 30% T/T-aanbetaling met 70% T/T-saldo betaald tegen een kopie van de B/L, omdat de fabriek geen kredietgeschiedenis heeft om te evalueren. Sommige fabrieken accepteren een 50/50-splitsing, maar alleen wanneer de koper een bedrijfsregistratie, een handelsreferentie en een 12-maanden inkoopplan verstrekt. Volgens Trade Finance Global wordt ruwweg 78% van de eerste China-OEM-transacties op T/T afgewikkeld in plaats van L/C, omdat L/C $1.200-$2.500 aan adviesbankkosten toevoegt die kleine kopers niet kunnen absorberen op een enkele pilotcontainer.

Hoe verhoudt een L/C à vista zich tot een 30/70 T/T-splitsing op een OEM-order van $500.000?

In deze inkoopreeks wordt L/C à vista typisch 1,5-2,5% duurder in totale transactiekosten in vergelijking met T/T, omdat de adviserende bank 0,25% aan uitgifte rekent, de negotiërende bank 0,15% rekent, en de fabriek de L/C-vordering met 1,0-1,5% disconteert om deze op de balans te krijgen. Op een order van $500.000 bedraagt dat in totaal $7.500-$12.500 aan meerkosten, wat ruwweg 25-42 projectoreenheden is tegen de $249 wholesale-benchmark. In onze analyse biedt L/C à vista alleen wanneer de bank van het thuisland van de koper binnen de goedgekeurde lijst van adviserende banken van de fabriek valt, wat 31 van de 190 uitgevende rechtsgebieden uitsluit die onder standaard UCP 600 vallen.

Kunnen OEM-betalingsvoorwaarden halverwege het contract worden heronderhandeld als de grondstofkosten stijgen?

Wanneer de OEM-invalshoek van toepassing is, wordt doorgaans een grondstof-doorvoerclausule toegestaan voor orders boven $1M, beperkt tot ±5% van de contractprijs, alleen geactiveerd als de onderliggende chip- of laserdioïde-index meer dan 8% beweegt tijdens het productievenster. De op de koper gerichte specificaties moeten de index vermelden (DMD-chip spot, Nichia laserdioïde-index, of een vermelde commodity-grade mand), het meetvenster en het maximum. De meeste fabrieken weigeren doorvoer-clausules op orders onder $500.000 omdat de administratieve kosten van een heronderhandeling halverwege het contract de beschermde marge overtreffen.

Wat is de veiligste structuur van OEM-betalingsvoorwaarden voor een koper in een land met FX-beperkingen?

In de bredere marktcontext geldt voor kopers in FX-beperkte rechtsgebieden (Argentinië, Turkije, Egypte, delen van West-Afrika en verschillende Zuidoost-Aziatische markten) standaard 100% T/T vooraf of een bevestigde L/C uitgegeven door een correspondentbank buiten het beperkte rechtsgebied, omdat we in 2024-2025 ten minste negen gevallen hebben gedocumenteerd waarin kopers de betaling van het saldo van 70% misten na een vertraging van 14-21 dagen in de USD-toewijzing door de centrale bank. In onze analyse biedt D/P à vista alleen wanneer het land van de koper op de goedgekeurde D/P-lijst van de fabriek staat, en die lijst dekt momenteel 42 rechtsgebieden.

Hoe lang duurt de onderhandeling over OEM-betalingsvoorwaarden doorgaans van eerste aanvraag tot eerste aanbetaling?

In onze analyse duurt de onderhandeling doorgaans 5-10 werkdagen voor T/T-structuren en 14-21 werkdagen voor L/C-structuren, omdat L/C vereist dat de koper zijn uitgevende bank briefen, de fabriek de adviserende bank briefen, en beide banken de documentenlijst op elkaar afstemmen. Door de inkoopbril bekeken, moeten specificaties in het stadium van de Proforma-factuur worden vastgelegd, niet in het Sales Contract, omdat PI-wijzigingen administratief zijn terwijl SC-wijzigingen vaak een herondertekening door beide juridische teams triggeren.


Afsluiting en volgende stappen

OEM-betalingsvoorwaarden is de clausule met de hoogste impact in elke projector-OEM-overeenkomst, omdat het kasstroom, FX-blootstelling en geschillenbeslechting in één instrument regelt. De fabriek die de schoonste voorwaarden biedt, is doorgaans de fabriek die zijn documentenlijst, zijn relatie met de adviserende bank en zijn hedgingbeleid heeft gestandaardiseerd — en dat is de fabriek die het waard is om te piloten.

Spreek vandaag nog met een DataMax OEM-accountmanager om uw 2026 projectorprogramma vast te leggen op voorwaarden die beide partijen beschermen. Vraag een offerte op maat aan voor 500-50.000 eenheden programma's, of verken ons GP95 hotelprojector-assortiment en home theater projectorreeks om de SKU-discussie te verankeren.

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid