Az AV csatorna beszerzési csapatai egyetlen kérdéssel a táblázatukon érkeznek az Integrated Systems Europe (ISE) 2026-ra: melyik 4K lézer platform

Közzététel ideje: febr. 24, 2026 - 110 Megtekintések

Projektor párbaj: ISE 2026 Highlights

Projektor-összecsapás: az ISE 2026 legfontosabb pillanatai

Az AV-csatorna beszerzési csapatai egyetlen kérdéssel a táblázatukban érkeznek a 2026-os Integrated Systems Europe (ISE) rendezvényre: melyik 4K-s lézerplatform érdemli meg idén a polchelyet. A barcelonai kiállítás kiállítói területe kétszámjegyű növekedést mutat, a lézer-foszfor és a háromszínű RGB lézer fényforrású egységek szinte minden main standról kiszorították a lámpás modelleket, és a specifikációs lapok mostanra inkább műsorszórási monitorokéra, mint oktatási hardverekére hasonlítanak. A projektor azért számít, mert az ISE határozza meg a nagykereskedelmi menetrendet a naptár hátralévő részére – a ezen a héten bemutatott SKU-k a B2B tenderek, oktatási RFQ-k és vállalati bevezetes PO-k részeivé válnak, még a Q2 zárása előtt.

Íme a projektor-összecsapás tudósításunk első változata Barcelonából.

Áttekintés

Az AV-csatorna beszerzési csapatai egyetlen kérdéssel a táblázatukban érkeznek a 2026-os Integrated Systems Europe (ISE) rendezvényre: melyik 4K-s lézerplatform érdemli meg idén a polchelyet. A barcelonai kiállítás kiállítói területe kétszámjegyű növekedést mutat, a lézer-foszfor és a háromszínű RGB lézer fényforrású egységek szinte minden main standról kiszorították a lámpás modelleket, és a specifikációs lapok mostanra inkább műsorszórási monitorokéra, mint oktatási hardverekére hasonlítanak. A projektor azért számít, mert az ISE határozza meg a nagykereskedelmi menetrendet a naptár hátralévő részére – a ezen a héten bemutatott SKU-k a B2B tenderek, oktatási RFQ-k és vállalati bevezetes PO-k részeivé válnak, még a Q2 zárása előtt.

Projektor-összecsapás: a lézer fényforrású egységek forradalma az ISE 2026 rendezvényen

A Fira de Barcelona kiállítóterének domináns híre egy csendes, de teljes átmenet: a lámpás és LED hibrid fényforrású egységeket kiszorították a projektor-összecsapás prémium szegmenséből. A 3-as és 5-ös csarnokban minden tier-1 márka – valamint a kínai kihívó OEM-ek egy új hulláma – 4,500 és 6,500 ANSI lumen közötti fényerejűt 4K UHD lézerprojektorokat mutat be, azt a specifikációs sávot, amely korábban csak a csúcskategóriás installációs kategóriát jellemezte.

Miért a lézer-foszfor az új alapmostantól

A tenderértékeléseket végző beszerzési vezetők számára a projektor-összecsapás üzenete egyértelmű: a lézer-foszfor már nem a prémium opció, hanem az alapértelmezett. Az Omdia Display Long-Term Forecast 2025-2030 jelentés szerint a globális projektorniacon a lézer fényforrás penetrációja várhatóan meghaladja a szállított egységek 78%-át 2026 végére, szemben a 2024-es hozzávetőleges 61%-kal. Az élettartam-számítás végzi a munka oroszlánrészét – a 20,000 órás fényforrás-élettartam a korábbi UHP lámpák 3,000-5,000 órás felső határával szemben drámaian csökkenti az ötéves bevezetési ciklus teljes tulajdonlási költségét.

  • Az ISE 2026 az első ISE projektor-összecsapás, ahol minden nagy stand 4K UHD lézer modellt szállít 5,000+ ANSI lumennel belépő specifikációként.
  • A tri-color RGB lézer fényforrású egységek átlépték a 40%-os kiállítási területi részesedést az ISE-n, az Omdia friss megjelenítési technológiai előrejelzése szerint, amelyet standbejárásokon idéztek.
  • Az ultra-rövid vetítési távolságú és az ultra-rövid vetítési távolságú lencseeltolásos kialakítások mostantól a domináns projektor-összecsapás formátumot jelentik az oktatási és házimozi folyosókon.
  • Az Android TV 14 és a Google TV referencia platformok szabványosítják az intelligens operációs rendszerek választékait, egyszerűsítve az OEM/ODM beszerzést a sencseni gyárakon – például a DataMaxen – keresztül beszerző vásárlók számára.
  • A 2026-os kínálatot értékelő B2B beszerzési csapatok számára az ISE ezen egysége megerősíti a 12 hetes átlagos átfutási időt az OEM lézeres rendelésekre és a 4K UST SKU-k esetében a szigorúbb $1,500 alatti nagykereskedelmi árat.

A tri-color RGB lézer átlépi a küszöböt

A második technikai váltás az ISE 2026 projektor-összecsapáson belül a tiszta tri-color RGB lézer egységek térnyerése – nincs foszforkerék, nincs színkerék-artrefaktum. A specifikációs lapokon megjelenő BT.2020 színtérlefedettségi számok mostanra rutinszerűen elérik a 110%-ot vagy annál többet, és több stand 0,47 inch és 0,65 inch 4K DLP chipkészleteket demóz, amelyek ezeket az egységeket akár 5,800 ANSI lumenes fényerővel hajtják meg.

A Fira de Barcelona kiállítóterének domináns híre egy csendes, de teljes átmenet: a lámpás és LED hibrid fényforrású egységeket kiszorították a projektor-összecsapás prémium szegmenséből. A 3-as és 5-ös csarnokban minden tier-1 márka – valamint a kínai kihívó OEM-ek egy új hulláma – 4,500 és 6,500 ANSI lumen közötti fényerejűt 4K UHD lézerprojektorokat mutat be, azt a specifikációs sávot, amely korábban csak a csúcskategóriás installációs kategóriát jellemezte.

Az ultra-rövid vetítési távolság az alapértelmezett formafaktor

Sétáljon végig az oktatási folyosón az ISE-n, és a projektor-összecsapás formátuma egyértelmű: ultra-rövid vetítési távolság, és egyre inkább ultra-rövid vetítési távolság motoros lencseeltolással. A klasszikus mennyezetre szerelt hosszú vetítési távolságú osztálytermi projektor mostanra kivétel, nem pedig szabály a legsűrűbb tömeget vonzó standokon. Több gyártó 0,21:1 vetítési arányú, integrált fényinteraktív érintőkerettel ellátott megoldásokat mutat be, amelyek 90 és 120 inch közötti képernyőméretek mellett a síkképernyős megjelenítők helyettesítőjeként pozicionálják a projektort.

Amikor a beszerzési vezetők értékelik a tendereket, a projektor-összecsapás üzenete egyértelmű: a lézer-foszfor már nem a prémium opció, hanem az alapértelmezett. Az Omdia Display Long-Term Forecast 2025-2030 jelentés szerint a globális projektorniacon a lézer fényforrás penetrációja várhatóan meghaladja a szállított egységek 78%-át 2026 végére, szemben a 2024-es hozzávetőleges 61%-kal. Az élettartam-számítás végzi a munka oroszlánrészét – a 20,000 órás fényforrás-élettartam a korábbi UHP lámpák 3,000-5,000 órás felső határával szemben drámaian csökkenti az ötéves bevezetési ciklus teljes tulajdonlási költségét.

A mi sencseni gyártósorunkon is végignéztük, ahogy az OEM vásárlók a lézer-foszfort a speciális rendelési sorból nagyjából 18 hónap alatt standard SKU-vá tették. Az árkülönbség gyorsabban bezárult, mint ahogy a beszerzési hálózatunkban bárki megjósolta. Míg 2023-ban egy 1080P lézer egység 35%-os BOM felárat jelentett az UHP megfelelőjéhez képest, ez a delta ma nagyjából 9% a nagy példányszámú SKU-k esetében. Ez a legnagyobb egyszeri változás, amely az eszközön látható.

Projektor-összecsapás az ISE 2026 rendezvényen – lézer-foszfor és RGB lézer 4K UHD modellek a fő kiállítási csarnokban

Szoftver, AI motorok és a csendes platformháború

Az optikai hardveren túl az ISE 2026 projektor-összecsapását egy hasonlóan agresszív szoftververseny formálja. Minden nagy standon van "AI" felirat, de a betűk mögötti változatok élesen eltérnek. Egyes gyártók harmadik féltől származó számítógépes látás vermeket licencelnek az automatikus trapézkorrekcióhoz, akadálykerüléshez és képernyőillesztéshez, míg mások saját fejlesztésű feldolgozási láncokat építenek, amelyek 200 ms alatti késleltetést ígérnek a kameraképtől a geometriai korrekcióig.

Minden második technikai váltás az ISE 2026 projektor-összecsapáson belül a tiszta tri-color RGB lézer egységek térnyerése – nincs foszforkerék, nincs színkerék-artrefaktum. A specifikációs lapokon megjelenő BT.2020 színtérlefedettségi számok mostanra rutinszerűen elérik a 110%-ot vagy annál többet, és több stand 0,47 inch és 0,65 inch 4K DLP chipkészleteket demóz, amelyek ezeket az egységeket akár 5,800 ANSI lumenes fényerővel hajtják meg.

Amikor a B2B vásárlók értékelik a házimozi csúcskategóriás SKU-kat, a projektor-összecsapásban horgonyozandó számok a következők: 4K UHD (3840 x 2160) felbontás, minimum 5,000 ANSI lumen, 1,500,000:1 dinamikus kontrasztarány vagy magasabb, valamint HDMI 2.1 bemenetek eARC támogatással. Három ilyen platformon futtattunk BOM szimulációkat az ODM gyártósorunkon, és a 2026-os generációra vonatkozó visszatérő $1,200 alatti gyári árat 1,000 egység MOQ mellett reálisnak találjuk – ezt a számot várhatóan a legtöbb ISE stand is meg fogja célozni a kiállítás végére.

Specifikációs lap valóságellenőrzés

A beszerzési csapatok jellemzően a specifikációs lapokat hasonlítják össze, nem a standokon tartott demókat. Az alábbiakban a projektor-összecsapás összehasonlító táblázat látható, amelyet mérnöki vezetőink belsőleg használnak, amikor a vásárlók versenytárs-árajánlatokkal érkeznek.

Specifikációs szintBelépő 4K lézerKözépkategóriás RGB lézerCsúcskategóriás RGB lézer UST
Felbontás3840 x 21603840 x 21603840 x 2160
Fényerő2,800-3,500 ANSI lumens4,200-5,000 ANSI lumens5,000-5,800 ANSI lumens
FényforrásLézer-foszforTri-Color RGB lézerTri-Color RGB lézer
BT.2020 lefedettség85-95 percent105-110 percent110-120 percent
Vetítési arány1.2:1 - 1.5:10.8:1 - 1.2:10.16:1 - 0.25:1
Bemeneti késleltetés (Játékmód)18-25 ms12-18 ms8-15 ms
Becsült gyári ár (1,000 egység MOQ)$420 - $560$780 - $960$1,050 - $1,280

Sétáljon végig az oktatási folyosón az ISE-n, és a projektor-összecsapás formátuma egyértelmű: ultra-rövid vetítési távolság, és egyre inkább ultra-rövid vetítési távolság motoros lencseeltolással. A klasszikus mennyezetre szerelt hosszú vetítési távolságú osztálytermi projektor mostanra kivétel, nem pedig szabály a legsűrűbb tömeget vonzó standokon. Több gyártó 0,21:1 vetítési arányú, integrált fényinteraktív érintőkerettel ellátott megoldásokat mutat be, amelyek 90 és 120 inch közötti képernyőméretek mellett a síkképernyős megjelenítők helyettesítőjeként pozicionálják a projektort.

Csatlakoztathatóság, megfelelőség és a tanúsítási szűk keresztmetszet

Az UST SKU-kat értékelő OEM partnerek számára a kategória beszerzési referenciaértékei konkrétak: 0,16-0,25 vetítési arány, 4,000-5,500 ANSI lumen a környezeti osztálytermi fény ellen, valamint 28 dB alatti zajszint eco módban. Jelenleg három UST optikai egységet mintázunk sencseni gyártósorunkon, és 12 hetes átfutási időt erősítettünk meg az optikai egység beszállítójától a kész egységig 500 egység MOQ mellett – ez az időablak összhangban van a nyugati disztribútorok által már most zárolt iskolakezdési szállítási naptárral.

Sok projektor-összecsapás nem csak a standok homlokzatán lévő márkalogókról szól. Arról szól, hogy ezek közül a 4K UHD lézerplatformok közül melyiket tudja a beszerzési csapata ténylegesen beszerezni, tanúsítani és nagy mennyiségben szállítani 2026 közepéig.

Késleltetés, HDR és a gaming-vertikális felhasználási eset

A projektor-összecsapás egy másik alszálja a gaming folyosón bontakozott ki. Három stand 4K UHD lézerprojektort mutat be 60 Hz-en 12 ms alatti bemeneti késleltetéssel, és kettő közülük megerősítette a 4K 120 Hz-es működést HDMI 2.1-en keresztül, ALLM és VRR engedélyezéssel. A hagyományos bölcsesség, miszerint a projektorok nem tudnak versenyezni a gaming monitorokkal a késleltetés terén, átíródik, különösen a szimulációs, verseny- és repülési szegmensekben.

A HDR implementációról szóló beszélgetés is érődik e projektor-összecsapáson belül. A HDR10+ Adaptive és a Dolby Vision IQ megjelennek a specifikációs lapokon olyan tone-mapping görbe nyilatkozatokkal, amelyek egy évvel ezelőtt még hiányoztak. Az OEM vásárlók számára a beszerzési döntés az, hogy melyik HDR vermet licenceljék – a jogdíjak a nagykereskedelmi ár 0,4%-ától (HDR10, jogdíjmentes) a nagykereskedelmi ár 3,2%-áig terjednek a teljes Dolby Vision IQ esetében, gyártó oldali kalibrációs eszközökkel. ODM útmutatásunk az, hogy a HDR10+ legyen az alap, és a Dolby Vision csak az $1,800 MSRP feletti kiskereskedelmi csatornákra szánt SKU-khoz kerüljön hozzáadásra.

Az optikai hardveren túl az ISE 2026 projektor-összecsapását egy hasonlóan agresszív szoftververseny formálja. Minden nagy standon van "AI" felirat, de a betűk mögötti változatok élesen eltérnek. Egyes gyártók harmadik féltől származó számítógépes látás vermeket licencelnek az automatikus trapézkorrekcióhoz, akadálykerüléshez és képernyőillesztéshez, míg mások saját fejlesztésű feldolgozási láncokat építenek, amelyek 200 ms alatti késleltetést ígérnek a kameraképtől a geometriai korrekcióig.

az SKU közelkép – tanúsítási címkék, ANSI lumen teszt-táblázatok és HDR licencelési nyilatkozatok egy OEM standon

Hogyan válassza ki a megfelelő projektor-összecsapás győztest a 2026-os kínálatához

A projektor-technológia elterjedtségi trendvonal-diagramja

A platformrétegen két tábor látható. Az első a zárt ökoszisztéma – szállító tulajdonú operációsrendszer-forkok zárolt alkalmazásboltokkal és saját casting protokollokkal. A második a nyílt tábor, amelyet a Google TV, az Android TV 14 és egyre több gyártó horgonyoz, akik mostanra alapértelmezetten Linux-alapú AOSP build-eket használnak sideloaded APK támogatással. Az OEM vásárlók számára, akik a szoftvert mérlegelik, a beszerzési kérdés már nem az, hogy "Fut rajta a Netflix?", hanem az, hogy "Melyik DRM verem éli túl a 2027-es kodekmigrációt?"

A Digital Cinema Report az ISE előtti tudósításában megjegyezte, hogy a hét stand-major közül három elhagyta saját intelligens platformját a Google TV referencia dizájnok javára, gyorsabb tanúsítási ciklusokat és a firmware fejlesztési ütemtervek 6-8 hetes csökkentését jelölve meg okként. Ezt a számot a saját ODM nulláról épített buildjeinkkel is validáltuk – egy tiszta AOSP 14 port Widevine L1-gyel nagyjából 11 hétig tart az SDK kiadástól a szállítható képig, szemben a 2024-es örökölt forkolt vermünk 19 hetével.

MOQ, átfutási idő és mintapolitika OEM vásárlók számára

A termék-kiválasztásunkat értékelő OEM vásárlók számára a standard együttműködésünk 200 egység MOQ-val kezdődik az egyedi firmware és házszín esetében, és 50 egységig csökken azon referencia SKU-k esetében, amelyek már teljesítik a CE, FCC, UKCA és Energy Star 8.0 szabványokat. A mintapolitika 7 napos szállítás a sencseni raktárunkból, azzal a lehetőséggel, hogy a minta költsége levonható az első, 500 egység feletti PO-ból. A standard átfutási idő 35-45 nap a letét után az ODM build-ek esetében, és 25-30 nap az OEM drop-in konfigurációk esetében. Azoknak a vásárlóknak, akiknek a végső jelölteket egy valós telepítéssel kell validálniuk a kötelezettségvállalás előtt, egy két egységből álló értékelő készletet szállítunk, mérési szintű fénysűrűség-mérőkkel és előre feltöltött tesztmintákkal. A B2B vásárlók a beszerzési portálunkon keresztül kérhetnek egyedi árajánlatot, és mérnöki csapatunk egy munkanapon belül válaszol.

A B2C olvasók számára, akik kiskereskedelmi összehasonlító keresésből érkeztek ide, ugyanazok a projektor-összecsapás elvek kisebb léptékben is érvényesek: prioritásként kezelje az ANSI-verified fényerőt, ragaszkodjon a HDMI 2.1-hez, ha 120 Hz-en játszik, és erősítse meg a jótállási utat fizetés előtt. A gyári közvetlen előny valós – a GP95 hotel projektor nagykereskedelmi ára 500 egység feletti szinteken $249-től kezdődik, ami hozzávetőleg 40%-kal alacsonyabb a hasonló kiskereskedelmi SKU-khoz képest.

Specifikációs szintBelépő 4K lézerKözépkategóriás RGB lézerCsúcskategóriás RGB lézer UST
Felbontás3840 x 21603840 x 21603840 x 2160
Fényerő2,800-3,500 ANSI lumens4,200-5,000 ANSI lumens5,000-5,800 ANSI lumens
FényforrásLézer-foszforTri-Color RGB lézerTri-Color RGB lézer
BT.2020 lefedettség85-95 percent105-110 percent110-120 percent
Vetítési arány1.2:1 - 1.5:10.8:1 - 1.2:10.16:1 - 0.25:1
Bemeneti késleltetés (Játékmód)18-25 ms12-18 ms8-15 ms
Becsült gyári ár (1,000 egység MOQ)$420 - $560$780 - $960$1,050 - $1,280

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a projektor-összecsapás az ISE 2026 rendezvényen, és miért fontos a vásárlók számára?

A projektor-összecsapás összehasonlításban szereplő fényerősségi számok az ANSI IT7.228-2024 módszertanhoz vannak horgonyozva, nem a korábbi ISO 21118 konvencióhoz. Számos gyártó lapja az ISE-n még mindig ISO 21118 számokat tüntet fel, amelyek jellemzően 18-22%-kal magasabbak, mint az ANSI megfelelőik ugyanazon kimenet mellett. Ezt minden BOM-áttekintésben jelöljük – ez a leggyakoribb specifikációs eltérés, amelyet a szállítók közötti árajánlat-összehasonlításokban látunk.

Melyik projektormárka nyerte a projektor-összecsapást a házimozi szegmensben?

A standbemutatók alapján az XGIMI Aura Two és a Dangbei Mars Pro 2 vezette a projektor-összecsapást a házimozi folyosón, 3200, illetve 3500 ANSI lumennel, mindkettő HDR10+ Adaptive és Dolby Vision IQ támogatással szállít. Az $1,500-$2,200 kiskereskedelmi sávot célzó vásárlók számára mindkét SKU erős referencia az ODM klónozáshoz.

Hogyan értékelik a B2B beszerzési csapatok a projektor-összecsapás döntőseit?

A projektor-összecsapás harmadik alapvető része, amelyet a vásárlók ritkán látnak a standon: a szabályozási és IP megfelelőség. Az ISE 2026 egybeesik a regionális szabályozási frissítések egy hullámával, amelyek 2025 végén érkeztek. Az EU felülvizsgált EN 55032/CISPR 32 Class B kibocsátási határértékei 2026. január 1-jén léptek hatályba. A kaliforniai Title 20 a kereskedelmi megjelenítők esetében mostanra kiterjed a projektor készenléti teljesítményére is 0,5 W vagy annál alacsonyabb értékkel, és az UK PSTI kiberbiztonsági rendszer megfelelőségi nyilatkozat benyújtását írja elő minden olyan hálózatra csatlakoztatott megjelenítő esetében, amelyet 2024 márciusa után szállítottak – egy hároméves visszatekintés, amelyet most aktívan érvényesítenek.

Várhatóan csökkennek-e a projektor-összecsapás árai 2026 során?

A B2B beszerzésben, a SKU-jainkat több földrajzi területen kínálva, a tanúsítási mátrix hozzávetőleg megduplázódott a bonyolultságában 2024 óta. Egyetlen OEM SKU, amelyet korábban három vizsgálati jelentéssel globálisan szállítottak, mostanra gyakran héttől kilencig igényel: CE-EMC, CE-LVD, FCC Part 15, Energy Star 8.0, UKCA, RCM, BIS India, KC Korea és SRRC Kína. Ezt a mátrixot beépítettük a belső beszerzési checklistánkba, és a visszatérő tanulság az, hogy azok a vásárlók, akik a PO megerősítéséig várnak a megfelelőségi papírmunkával, négy-hét héttel meghosszabbítják a szállítási ablakukat.

Milyen tanúsítások kötelezőek a projektor-összecsapás bejelentései után?

A projektor-összecsapás után a régiók közötti projektorszállítás kötelező tanúsításai közé tartozik a CE-EMC, CE-LVD, FCC Part 15, Energy Star 8.0, UKCA, RCM, BIS és KC. A California Energy Commission Title 20 frissítései szerint a kereskedelmi projektor készenléti állapota 0,5 W vagy annál alacsonyabb kell, hogy maradjon, és az UK PSTI rendszer megfelelőségi nyilatkozat benyújtását írja elő minden hálózatra csatlakoztatott egység esetében.

Következő lépések OEM vásárlók számára

A projektor-összecsapás egy másik alszálja a gaming folyosón bontakozott ki. Három stand 4K UHD lézerprojektort mutat be 60 Hz-en 12 ms alatti bemeneti késleltetéssel, és kettő közülük megerősítette a 4K 120 Hz-es működést HDMI 2.1-en keresztül, ALLM és VRR engedélyezéssel. A hagyományos bölcsesség, miszerint a projektorok nem tudnak versenyezni a gaming monitorokkal a késleltetés terén, átíródik, különösen a szimulációs, verseny- és repülési szegmensekben.

A HDR implementációról szóló beszélgetés is érődik e projektor-összecsapáson belül. A HDR10+ Adaptive és a Dolby Vision IQ megjelennek a specifikációs lapokon olyan tone-mapping görbe nyilatkozatokkal, amelyek egy évvel ezelőtt még hiányoztak. Az OEM vásárlók számára a beszerzési döntés az, hogy melyik HDR vermet licenceljék – a jogdíjak a nagykereskedelmi ár 0,4%-ától (HDR10, jogdíjmentes) a nagykereskedelmi ár 3,2%-áig terjednek a teljes Dolby Vision IQ esetében, gyártó oldali kalibrációs eszközökkel. ODM útmutatásunk az, hogy a HDR10+ legyen az alap, és a Dolby Vision csak az $1,800 MSRP feletti kiskereskedelmi csatornákra szánt SKU-khoz kerüljön hozzáadásra.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat