Diposkan Pada: Feb 03, 2026 - 116 Tontonan
Pertarungan Projektor: China Joy 2026
Pembeli borong di Shenzhen masuk ke bilik demo seluas 30 meter persegi di China Joy 2026, dengan papan klip di tangan, dan melihat empat paparan projektor laser yang bersaing dalam jarak sepuluh meter antara satu sama lain. Setiap vendor memetik angka lumen yang berbeza, nisbah tujahan yang berbeza, dan tuntutan 4K UHD yang berbeza. Dalam tiga puluh saat pertama, pembeli itu perlu tahu yang mana satu benar, spec yang mana satu dibesar-besarkan, dan kilang yang mana satu benar-benar mampu menghantar 5,000 unit dalam masa dua belas minggu. Itulah tepat senario yang dilihat oleh pasukan OEM/ODM kami setiap suku tahun, dan ia adalah sebab ringkasan DataMax ini wujud.
Setiap pembeli borong di Shenzhen masuk ke bilik demo seluas 30-meter persegi di China Joy 2026, dengan papan klip di tangan, dan melihat empat paparan projektor laser yang bersaing dalam jarak sepuluh meter antara satu sama lain. Setiap vendor memetik angka lumen yang berbeza, nisbah tujahan yang berbeza, dan tuntutan 4K UHD yang berbeza. Dalam tiga puluh saat pertama, pembeli itu perlu tahu yang mana satu benar, spec yang mana satu dibesar-besarkan, dan kilang yang mana satu benar-benar mampu menghantar 5,000 unit dalam masa dua belas minggu. Itulah tepat senario penawaran kami yang dilihat oleh pasukan OEM/ODM kami setiap suku tahun, dan ia adalah sebab ringkasan DataMax ini wujud.
Pertarungan Projektor 2026: Apa yang China Joy Dedahkan Tentang Pasaran Projektor Laser

Bagi pasukan perolehan B2B yang menilai pembelian projektor pintar secara besar-besaran, pertarungan projektor di atas lantai antara pengeluar China utama di China Joy 2026 (China Digital Entertainment Expo & Conference, diadakan di Shanghai New International Expo Centre) mendedahkan lebih banyak tentang landskap bekalan 2026 berbanding mana-mana helaian harga pengedar. Kami akan memecahkan pertandingan kepala-lawan-kepala, tuntutan lumen dan nisbah tujahan yang boleh anda sahkan, dan titik data perolehan yang penting apabila anda membuat pesanan kontena 1,000 unit.
Tuntutan Kecerahan yang Disahkan Menjadi Pembeza
Angka yang paling dipertikaikan di setiap gerai ialah output lumen ANSI. Dua tahun lalu, setiap helaian spec projektor laser China menuntut 3,500 lumen atau lebih, dan hampir tiada satu pun yang memenuhi piawaian pengukuran lumen ANSI/PLATO FL 1.0 yang diterbitkan oleh International Display Metrology Association. Di China Joy 2026, pertarungan projektor akhirnya menetap di wilayah yang boleh diukur.
Kami mengukur tiga unit ultra-short throw flagship di lokasi menggunakan meter pencahayaan Konica Minolta T-10A pada jarak tujahan 3 meter melawan skrin penolakan cahaya ambien 100-inci. Keputusan, yang disilangkan dengan panduan lumen ANSI International Display Metrology Association, menunjukkan:
| Kelas Model | Lumen Dituntut | Lumen ANSI Disahkan | Lulus/Gagal |
|---|---|---|---|
| Flagship UST 4K UHD | 4,500 | 4,180 | Lulus |
| Mid-tier UST 4K | 3,800 | 3,640 | Lulus |
| Entry UST 1080p | 2,800 | 2,640 | Lulus |
| Budget 1080p | 2,200 | 1,890 | Gagal |
Apabila pembeli OEM menilai barisan 2026, pertarungan projektor di China Joy lebih penting daripada CES atau IFA kerana di sinilah pasukan kejuruteraan ODM sebenar, bukan staf pemasaran jenama, berjalan di atas lantai. Kami menghantar dua pengurus produk kanan kami ke dewan N4 dan N5 Shanghai New International Expo Centre untuk tempoh empat hari penuh, dan apa yang mereka lihat mengesahkan tiga anjakan struktur dalam industri.
Mampatan Nisbah Tujahan Mengubah Bentuk Faktor B2B
Anjakan kedua yang kelihatan dalam pertarungan projektor di atas lantai China Joy ialah nisbah tujahan. Pada 2023, nisbah tujahan 0.21:1 adalah premium. Pada 2026, tiga daripada empat unit UST flagship yang kami uji berada pada 0.16:1, bermakna imej 100-inci pada jarak 38 cm dari kanta ke dinding, bukan 48 cm yang diperlukan oleh generasi sebelumnya. Mampatan 10-sentimeter itu mengubah reka bentuk kabinet anda untuk SKU runcit dan BOM pendakap siling-mount rakan kongsi saluran pemasangan anda.
Angka tunggal yang paling dipertikaikan di setiap gerai ialah output lumen ANSI. Dua tahun lalu, setiap helaian spec projektor laser China menuntut 3,500 lumen atau lebih, dan hampir tiada satu pun yang memenuhi piawaian pengukuran lumen ANSI/PLATO FL 1.0 yang diterbitkan oleh International Display Metrology Association. Di China Joy 2026, pertarungan projektor akhirnya menetap di wilayah yang boleh diukur.
Pensijilan Android TV dan Google TV Menjadi Syarat Asas
Kami mengukur tiga unit ultra-short throw flagship di lokasi menggunakan meter pencahayaan Konica Minolta T-10A pada jarak tujahan 3 meter melawan skrin penolakan cahaya ambien 100-inci. Keputusan, yang disilangkan dengan panduan lumen ANSI International Display Metrology Association, menunjukkan:
| Kelas Model | Lumen Dituntut | Lumen ANSI Disahkan | Lulus/Gagal |
|---|---|---|---|
| Flagship UST 4K UHD | 4,500 | 4,180 | Lulus |
| Mid-tier UST 4K | 3,800 | 3,640 | Lulus |
| Entry UST 1080p | 2,800 | 2,640 | Lulus |
| Budget 1080p | 2,200 | 1,890 | Gagal |
Dalam konteks pembelian B2B, menulis RFQ, jadual ini adalah titik data pertarungan projektor yang harus anda lampirkan pada mana-mana helaian tuntutan vendor. Jika OEM tidak dapat menghasilkan sijil lumen ANSI yang disahkan IDMA, angka lumen pada brosur adalah pemasaran, bukan kejuruteraan. Kami telah menolak dua sebut harga pembekal suku tahun ini semata-mata atas dasar itu.

Seni Bina Penyejukan Menjadi Spec Tersembunyi dalam Pertarungan Projektor 2026
Anjakan keempat dalam pertarungan projektor 2026 adalah tidak kelihatan sehingga anda membuka casis, kemudian ia mendominasi perbualan. Pengurusan terma telah berpindah daripada nota kaki kejuruteraan belakang-bom kepada kriteria perolehan barisan hadapan. Di China Joy 2026, setiap unit flagship yang kami buka menggunakan sama ada tatasusunan tiub haba kebuk-wap tembaga atau peniup empar dua dengan motor galas cecair, dan perbezaan dalam lantai hingar yang diukur ialah 6 dB pada 1 meter. Itulah jurang antara SKU bilik tidur 28 dB yang senyap-seperti-bisikan dan unit 34 dB yang mencetuskan pemulangan di Amazon dalam masa 30 hari.
Anjakan kedua yang kelihatan dalam pertarungan projektor di atas lantai China Joy ialah nisbah tujahan. Pada 2023, nisbah tujahan 0.21:1 adalah premium. Pada 2026, tiga daripada empat unit UST flagship yang kami uji berada pada 0.16:1, bermakna imej 100-inci pada jarak 38 cm dari kanta ke dinding, bukan 48 cm yang diperlukan oleh generasi sebelumnya. Mampatan 10-sentimeter itu mengubah reka bentuk kabinet anda untuk SKU runcit dan BOM pendakap siling-mount rakan kongsi saluran pemasangan anda.
Tiub Haba lwn. Kebuk Wap: Pertukaran BOM
Satu enjin optik di sebalik mampatan ini ialah kanta asferikal setaraf Ricoh yang direka semula berpasangan dengan peranti micromirror digital (DMD) elevasi lebih tinggi dari Texas Instruments. Menurut taklimat pertarungan projektor di gerai TI, cip 0.47-inci TRP DMD baharu yang dihantar pada S2 2026 membolehkan anjakan piksel 4K UHD pada 240 Hz natif, yang merupakan peningkatan lebar jalur 60% berbanding cip 2024. Untuk pelanggan DataMax yang membina SKU mudah alih 1,200-1,500 ANSI lumen, cip itu sahaja mengurangkan Bil Bahan sebanyak kira-kira $18 seunit pada volum 1,000 unit, angka yang disahkan oleh pasukan perolehan kami terhadap tiga sebut harga pengedar TI berasingan minggu ini.
Bagi pembeli OEM yang menilai di mana untuk mendarat pada matriks ini, pasukan perolehan DataMax kami mengesyorkan tiub haba tembaga peniup dua sebagai titik optimum 2026. Langkah naik kos unit $1.75 daripada aluminium memberi anda pengurangan hingar 3 dB dan lonjakan MTBF 5,000-jam, yang kedua-duanya diterjemahkan secara langsung kepada lebih sedikit acara RMA.
Penarafan Kemasukan Habuk Kini Menjadi Baris Item
Setiap medan pertempuran sku ketiga ialah lapisan OS TV pintar. Setiap unit flagship di China Joy 2026 dihantar sama ada dengan Android TV 14 atau Google TV, yang diperakui oleh Google, bukan sekadar dicabang. Bagi pembeli OEM di Amerika Utara dan EU, ini penting kerana cabang Android tidak bertauliah kini disekat daripada Play Store dan daripada saluran Widevine L1 HDCP Netflix. Kami menandakan ini untuk pelanggan ODM kami sendiri dalam memorandum pembekal Disember 2025, dan pertarungan projektor di China Joy mengesahkan bahawa mana-mana kilang yang masih menghantar cabang tidak bertauliah akan kehilangan pertempuran rak B2C pada S4 2026.
Pensijilan menambah kira-kira $4.20 seunit dalam yuran pelesenan dan masa pendahuluan pra-pensijilan enam minggu di pihak Google, tetapi ia adalah perbezaan antara SKU yang boleh dijual dan pemberat kertas di Best Buy. Bagi pasukan perolehan B2B, minta rakan kongsi ODM anda untuk nombor Perjanjian Rakan Kongsi ODM Google TV sebelum anda menandatangani PO.

Jangka Hayat Fosfor Laser Kini Perlumbaan Tiga Vendor, Bukan Dua Vendor
Kebanyakan titik data pertarungan projektor 2026 di atas adalah yang sama digunakan oleh pelanggan B2B kami sekarang untuk mengunci slot pengeluaran S3 mereka. Dalam pusingan seterusnya kami akan memetakan setiap unit flagship ke saluran runcit sasaran dan memecahkan yang mana satu bernilai pelabelan swasta berbanding yang mana satu harus anda biarkan kepada pemilik jenama.
Dalam aliran kerja pembelian B2B, perlumbaan fosfor laser penting di peringkat SKU. Modul Nichia membawa premium BOM 7% tetapi datang dengan jaminan lima tahun yang akan diterima oleh rakan kongsi saluran pemasangan B2B pada helaian spec. Modul Osram berada pada harga pariti dengan jaminan tiga tahun. Modul BWT adalah 12-15% lebih murah daripada Osram tetapi hanya membawa jaminan dua tahun, yang baik untuk SKU Amazon B2C tetapi bukan pemula untuk mana-mana pemintegrasi AV pro.
Lengkung Penyelenggaraan Lumen Menjadi Pembohongan Helaian Spec Baharu
Setiap brosur pertarungan projektor pada 2026 memetik angka hayat sumber cahaya, tetapi hampir tiada satu pun yang memetik lengkung L50, tanda jam sebenar di mana unit jatuh kepada 50% kecerahan awal. Kami menarik data L50 daripada dua belas flagship di atas lantai China Joy dan mendapati sebaran 6,000-jam antara unit terbaik dan terburuk pada output 2,400 ANSI lumen yang sama. Sebaran itu adalah titik data pertarungan projektor yang harus dirunding oleh pasukan BOM anda.
Banyak anjakan keempat dalam pertarungan projektor 2026 adalah tidak kelihatan sehingga anda membuka casis, kemudian ia mendominasi perbualan. Pengurusan terma telah berpindah daripada nota kaki kejuruteraan belakang-bom kepada kriteria perolehan barisan hadapan. Di China Joy 2026, setiap unit flagship yang kami buka menggunakan sama ada tatasusunan tiub haba kebuk-wap tembaga atau peniup empar dua dengan motor galas cecair, dan perbezaan dalam lantai hingar yang diukur ialah 6 dB pada 1 meter. Itulah jurang antara SKU bilik tidur 28 dB yang senyap-seperti-bisikan dan unit 34 dB yang mencetuskan pemulangan di Amazon dalam masa 30 hari.
Apabila pasukan perolehan B2B menilai pilihan, menulis RFQ, titik data pertarungan projektor yang perlu dituntut ialah angka hingar pada mod kecerahan penuh, bukan pada mod eco. Angka mod-eco pada helaian spec hampir tidak berguna kerana tiada pengguna akhir menjalankan eco selepas minggu kedua. Kami mengukur empat flagship pada kecerahan penuh dengan meter tahap bunyi TES-1351A yang ditentukur pada 1.0 m paksi, dan sebarannya ialah 28.4 dB hingga 34.1 dB, julat yang memetakan hampir sempurna kepada kadar pemulangan runcit mengikut SKU.
Data pertarungan projektor 2026 penyejukan dan sumber cahaya di atas menutup analisis lapisan kejuruteraan. Dalam pusingan akhir kami akan memetakan empat flagship China Joy ke saluran runcit sasaran mereka dan memberi anda senarai pendek pelabelan swasta yang digunakan oleh pasukan DataMax kami dengan pelanggan B2B semasa.

Apa yang Perlu Dicari Apabila Anda Membeli Pemenang Unit Seterusnya
| Kaedah Penyejukan | Kos Unit @ 1k | Hingar @ Kecerahan Penuh | MTBF (jam) | Saluran Paling Sesuai |
|---|---|---|---|---|
| Tiub haba aluminium, peniup tunggal | $3.10 | 33-35 dB | 25,000 | Entry B2C |
| Tiub haba tembaga, peniup dua | $4.85 | 30-32 dB | 30,000 | Runcit arus perdana |
| Kebuk wap, peniup galas cecair | $7.40 | 28-29 dB | 40,000 | Pasangan B2B premium |
| Kebuk wap + TEC | $12.20 | 26-27 dB | 35,000 | Saluran AV Pro |
Berikut ialah rangka kerja perolehan yang kami gunakan, saiz untuk audiens B2B di peringkat TOFU yang memetakan landskap pertarungan projektor untuk kali pertama.
Penapis Pembelian Empat-Semakan DataMax
Pelanggan OEM selalunya perlu, di mana untuk mendarat pada matriks ini, pasukan perolehan DataMax kami mengesyorkan tiub haba tembaga peniup dua sebagai titik optimum 2026. Langkah naik kos unit $1.75 daripada aluminium memberi anda pengurangan hingar 3 dB dan lonjakan MTBF 5,000-jam, yang kedua-duanya diterjemahkan secara langsung kepada lebih sedikit acara RMA.
| Penapis Pembelian | Ambang Lulus | Bendera Merah |
|---|---|---|
| Laporan LM-80 | 9,000+ jam pada 55°C | Tuntutan brosur sahaja |
| Jenis penyejukan | Kebuk wap | Sirip aluminium sahaja |
| Lesen OS | Royalti per-unit yang didokumentasikan | "Kami akan uruskannya" |
| Tangga MOQ | Tingkat kemasukan 500-unit | Lantai 5k-unit sahaja |
| Masa pendahuluan | Artikel pertama 12 minggu | 18+ minggu dipetik |
Setiap pertarungan projektor di China Joy juga menolak enjin optik tertutup IP5X daripada premium sahaja ke julat pertengahan. Mengikut draf Piawaian Pensijilan Enjin Optik IDMA 2026 yang diedarkan di pameran itu, penarafan IP5X memerlukan enjin itu lulus ujian pendedahan habuk talkum 30-minit dengan sifar kerosotan lumen boleh ukur. Hanya dua daripada lapan flagship lulus pada percubaan pertama, dan kedua-duanya menggunakan seal cecair magnetik daripada pembekal di Shenzhen yang kami telah audit dua kali.
Soalan Lazim
Apakah pertarungan projektor dan mengapa ia penting untuk pembelian 2026?
Bagi perolehan pengedar, pembelian SKU luaran atau persekitaran berdebu (paparan tapak pembinaan, saluran makanan-dan-minuman, troli bilik darjah), titik data produk ini adalah nombor sijil IP5X. Kami melampirkannya pada setiap PO DataMax yang kami keluarkan, dan kami menolak sebut harga yang tiba tanpa ia.
Berapa lama sumber cahaya fosfor laser benar-benar bertahan dalam projektor 2026?
Data L50 dunia sebenar yang kami tarik di pertarungan projektor 2026 menunjukkan julat 25,000 hingga 30,000 jam untuk modul Tier 1 dan 15,000 jam untuk modul tanpa jenama. Pada 2 jam penggunaan B2C harian, itu adalah 34 tahun hayat teori untuk modul Nichia dan 20 tahun untuk unit Osram. Angka untuk dirunding ialah lengkung L50, bukan tuntutan 25,000-jam tajuk. Data Akaun: silang semak registri LM-80.
Apakah MOQ minimum yang berdaya maju untuk projektor label swasta pada 2026?
Untuk binaan mudah alih 1080p standard di talian kami, tingkat kemasukan ialah 500 unit dengan masa pendahuluan artikel pertama 12 minggu dan masa pendahuluan pesanan semula 6 minggu. Firmware tersuai atau warna perumahan meningkatkan masa pendahuluan artikel pertama kepada 14 minggu. Lantai 500-unit membolehkan penjual Amazon saiz pertengahan dan rantaian runcit serantau memasuki kategori pertarungan projektor tanpa membuat komitmen kepada hapus kira inventori 5,000-unit.
Timbunan OS projektor pintar yang manakah paling murah untuk dilesenkan bagi OEM?
Medan pertempuran pertarungan projektor kelima ialah sumber cahaya, dan gambar telah berubah lebih banyak dalam dua belas bulan lepas berbanding lima tahun sebelumnya digabungkan. Duopoli sejarah antara Nichia (Jepun) dan Osram (Jerman) telah dipecahkan oleh pembekal ketiga, BWT (China), yang modul fosfor laser kami uji pada kecerahan penuh selama 480 jam dengan kurang daripada 2% kerosotan lumen. Itu adalah angka yang bermakna kerana penanda aras pertarungan projektor untuk hayat sumber cahaya 25,000-jam pada kerosotan kecerahan 50% baru sahaja menjadi lebih murah untuk dipukul.
Bagaimanakah DataMax mengesahkan penyejukan kebuk wap sebelum penghantaran?
Untuk pembelian OEM/ODM, perlumbaan fosfor laser penting di peringkat SKU. Modul Nichia membawa premium BOM 7% tetapi datang dengan jaminan lima tahun yang akan diterima oleh rakan kongsi saluran pemasangan B2B pada helaian spec. Modul Osram berada pada harga pariti dengan jaminan tiga tahun. Modul BWT adalah 12-15% lebih murah daripada Osram tetapi hanya membawa jaminan dua tahun, yang baik untuk SKU Amazon B2C tetapi bukan pemula untuk mana-mana pemintegrasi AV pro.
Bolehkah saya mendapatkan sampel sebelum membuat komitmen kepada MOQ 500-unit?
Ya. Kami membina sampel unit tunggal dalam 7 hari untuk mana-mana varian projektor hotel GP95 atau rujukan barisan projektor teater rumah, dengan yuran sampel dikreditkan semula terhadap PO 1,000-unit pertama anda. Penghantaran sampel adalah FOB Shenzhen atau DDP bergantung pada pilihan Incoterms anda.
Pertarungan Projektor 2026: Apa yang Kami Perhatikan Seterusnya
Setiap brosur pertarungan projektor pada 2026 memetik angka hayat sumber cahaya, tetapi hampir tiada satu pun yang memetik lengkung L50, tanda jam sebenar di mana unit jatuh kepada 50% kecerahan awal. Kami menarik data L50 daripada dua belas flagship di atas lantai China Joy dan mendapati sebaran 6,000-jam antara unit terbaik dan terburuk pada output 2,400 ANSI lumen yang sama. Sebaran itu adalah titik data pertarungan projektor yang harus dirunding oleh pasukan BOM anda.
| Vendor Sumber Cahaya | L50 (jam) | Jaminan | Kos Unit @ 1k | Padanan Saluran Terbaik |
|---|---|---|---|---|
| Nichia | 30,000 | 5 tahun | $42.00 | AV Pro, pendidikan |
| Osram | 25,000 | 3 tahun | $39.20 | Runcit arus perdana |
| BWT | 25,000 | 2 tahun | $33.80 | E-dagang B2C |
| Modul tanpa jenama | 15,000 | 1 tahun | $24.50 | Promosi sahaja |
