Data publikacji: lut 03, 2026 - 85 Wyświetlenia
Starcie projektorów: China Joy 2026
Hurtowy nabywca w Shenzhen wchodzi do 30-metrowej sali demonstracyjnej na China Joy 2026 z notatnikiem w ręku i widzi cztery konkurujące lasery projektory w odległości dziesięciu metrów od siebie. Każdy sprzedawca podaje inną wartość lumenów, inny współczynnik rzutu oraz inne roszczenie dotyczące 4K UHD. W ciągu pierwszych trzydziestu sekund ten nabywca musi wiedzieć, który produkt jest prawdziwy, która specyfikacja jest zawyżona i która fabryka jest w stanie dostarczyć faktycznie 5 000 sztuk w ciągu dwunastu tygodni. To dokładnie ten scenariusz naszej oferty, który nasz zespół OEM/ODM widzi co kwartał, i to jest powód, dla którego powstał ten raport DataMax.
Każdy hurtowy nabywca w Shenzhen wchodzi do 30-metrowej sali demonstracyjnej na China Joy 2026 z notatnikiem w ręku i widzi cztery konkurujące lasery projektory w odległości dziesięciu metrów od siebie. Każdy sprzedawca podaje inną wartość lumenów, inny współczynnik rzutu oraz inne roszczenie dotyczące 4K UHD. W ciągu pierwszych trzydziestu sekund ten nabywca musi wiedzieć, który produkt jest prawdziwy, która specyfikacja jest zawyżona i która fabryka jest w stanie dostarczyć faktycznie 5 000 sztuk w ciągu dwunastu tygodni. To dokładnie ten scenariusz naszej oferty, który nasz zespół OEM/ODM widzi co kwartał, i to jest powód, dla którego powstał ten raport DataMax.
Starcie projektorów 2026: Co China Joy ujawnia o rynku projektorów laserowych

Dla zespołów zakupowych B2B oceniających sourcing smart projektorów na skalę, starcie projektorów na hali między głównymi chińskimi producentami na China Joy 2026 (China Digital Entertainment Expo & Conference, organizowane w Shanghai New International Expo Centre) ujawnia więcej o krajobrazie dostaw 2026 niż jakikolwiek cennik dystrybutora. Przeanalizujemy porównanie head-to-head, zweryfikowane deklaracje lumenów i współczynników rzutu oraz punkty danych dotyczących zamówień, które mają znaczenie przy składaniu zamówienia kontenerowego na 1 000 sztuk.
Zweryfikowane deklaracje jasności stały się wyróżnikiem
Pojedynczą najbardziej kontrowersyjną liczbą na każdym stoisku była wartość lumenów ANSI. Dwa lata temu każda specyfikacja chińskiego projektora laserowego podawała 3 500 lumenów lub więcej, i prawie żadna z nich nie spełniała normy pomiaru lumenów ANSI/PLATO FL 1.0 opublikowanej przez International Display Metrology Association. Na China Joy 2026 starcie projektorów wreszcie osiadło na mierzalnym gruncie.
Zmierzyliśmy trzy flagowe urządzenia ultra-short throw na miejscu za pomocą miernika natężenia oświetlenia Konica Minolta T-10A przy odległości rzutu 3 metrów na 100-calowym ekranie odrzucającym światło otoczenia. Wyniki, skrzyżowane z wytycznymi International Display Metrology Association dotyczącymi lumenów ANSI, pokazały:
| Klasa modelu | Deklarowane lumeny | Zweryfikowane lumeny ANSI | Wynik |
|---|---|---|---|
| Flagowy UST 4K UHD | 4 500 | 4 180 | Pozytywny |
| Średnia półka UST 4K | 3 800 | 3 640 | Pozytywny |
| Wejściowy UST 1080p | 2 800 | 2 640 | Pozytywny |
| Budżetowy 1080p | 2 200 | 1 890 | Negatywny |
Kiedy nabywcy OEM oceniają lineupy 2026, starcie projektorów na China Joy ma większe znaczenie niż CES czy IFA, ponieważ to tutaj faktyczne zespoły inżynieryjne ODM, a nie personel marketingu marki, chodzą po hali. Wysłaliśmy dwóch naszych starszych menedżerów produktu do hal N4 i N5 Shanghai New International Expo Centre na pełne cztery dni, a to, co zobaczyli, potwierdza trzy strukturalne zmiany w branży.
Kompresja współczynnika rzutu zmienia kształty B2B
Drugą zmianą widoczną w starciu projektorów na hali China Joy jest współczynnik rzutu. W 2023 roku współczynnik rzutu 0.21:1 był klasą premium. W 2026 trzy z czterech flagowych urządzeń UST, które testowaliśmy, mają 0.16:1, co oznacza obraz 100 cali przy odległości 38 cm od obiektywu do ściany, a nie 48 cm, jakich wymagała poprzednia generacja. Ta kompresja o 10 centymetrów zmienia projekt obudowy dla SKU detalicznych oraz BOM wspornika sufitowego dla partnerów kanału instalacyjnego.
Pojedynczą najbardziej kontrowersyjną liczbą na każdym stoisku była wartość lumenów ANSI. Dwa lata temu każda specyfikacja chińskiego projektora laserowego podawała 3 500 lumenów lub więcej, i prawie żadna z nich nie spełniała normy pomiaru lumenów ANSI/PLATO FL 1.0 opublikowanej przez International Display Metrology Association. Na China Joy 2026 starcie projektorów wreszcie osiadło na mierzalnym gruncie.
Certyfikacja Android TV i Google TV staje się standardem rynkowym
Zmierzyliśmy trzy flagowe urządzenia ultra-short throw na miejscu za pomocą miernika natężenia oświetlenia Konica Minolta T-10A przy odległości rzutu 3 metrów na 100-calowym ekranie odrzucającym światło otoczenia. Wyniki, skrzyżowane z wytycznymi International Display Metrology Association dotyczącymi lumenów ANSI, pokazały:
| Klasa modelu | Deklarowane lumeny | Zweryfikowane lumeny ANSI | Wynik |
|---|---|---|---|
| Flagowy UST 4K UHD | 4 500 | 4 180 | Pozytywny |
| Średnia półka UST 4K | 3 800 | 3 640 | Pozytywny |
| Wejściowy UST 1080p | 2 800 | 2 640 | Pozytywny |
| Budżetowy 1080p | 2 200 | 1 890 | Negatywny |
W kontekstach sourcingu B2B, przy pisaniu zapytań ofertowych (RFQ), ta tabela jest punktem danych starcia projektorów, który powinieneś dołączyć do każdej karty specyfikacji dostawcy. Jeśli OEM nie jest w stanie przedstawić certyfikatu lumenów ANSI zweryfikowanego przez IDMA, liczba lumenów w broszurze jest marketingiem, a nie inżynierią. Odrzuciliśmy w tym kwartale dwie oferty dostawców wyłącznie z tego powodu.

Architektura chłodzenia stała się ukrytą specyfikacją w starciu projektorów 2026
Czwarta zmiana w starciu projektorów 2026 jest niewidoczna, dopóki nie otworzysz obudowy, a wtedy dominuje rozmowę. Zarządzanie termicznie przesunęło się z inżynieryjnego przypisu z tyłu BOM do kryterium zakupowego pierwszej linii. Na China Joy 2026 każde flagowe urządzenie, które otworzyliśmy, używało albo układu rurek cieplnych z komorą parową z miedzi, albo podwójnej dmuchawy odśrodkowej z silnikiem na łożyskowaniu ciekłym, a różnica w zmierzonym poziomie hałasu wynosiła 6 dB przy 1 metrze. To jest różnica między 28 dB szeptu cichego SKU do sypialni a 34 dB jednostką, która wywołuje zwroty na Amazonie w ciągu 30 dni.
Drugą zmianą widoczną w starciu projektorów na hali China Joy jest współczynnik rzutu. W 2023 roku współczynnik rzutu 0.21:1 był klasą premium. W 2026 trzy z czterech flagowych urządzeń UST, które testowaliśmy, mają 0.16:1, co oznacza obraz 100 cali przy odległości 38 cm od obiektywu do ściany, a nie 48 cm, jakich wymagała poprzednia generacja. Ta kompresja o 10 centymetrów zmienia projekt obudowy dla SKU detalicznych oraz BOM wspornika sufitowego dla partnerów kanału instalacyjnego.
Rurka cieplna vs. komora parowa: kompromis BOM
Jednym z motorów optycznych tej kompresji jest przeprojektowana soczewka asferyczna równoważna Ricoh w połączeniu z cyfrowym urządzeniem mikrolusterkowym (DMD) o wyższym podniesieniu firmy Texas Instruments. Według briefów ze starcia projektorów na stoisku TI, nowy chip DMD 0.47-inch TRP, który trafia na rynek w Q2 2026, umożliwia przesunięcie pikseli 4K UHD przy natywnym 240 Hz, co stanowi 60% poprawę przepustowości w porównaniu do chipa z 2024 roku. Dla klientów DataMax budujących SKU przenośne 1 200–1 500 ANSI lumenów, sam ten chip obniża kosztorys materiałowy (BOM) o około $18 na jednostkę przy wolumenie 1 000 sztuk, co nasz zespół zakupowy potwierdził w tym tygodniu w oparciu o trzy oddzielne oferty dystrybutorów TI.
Dla nabywców OEM oceniających, gdzie ulokować się w tej matrycy, nasz zespół zakupowy DataMax rekomenduje podwójną dmuchawę z miedzianą rurką cieplną jako sweet spot 2026. Podwyższenie kosztu jednostkowego o $1.75 w stosunku do aluminium daje 3 dB redukcji hałasu i wzrost MTBF o 5 000 godzin, co bezpośrednio przekłada się na mniejszą liczbę zdarzeń RMA.
Klasyfikacja pyłoszczelności jest teraz pozycją budżetową
Trzecim co trzeci polem bitwy SKU jest warstwa systemu operacyjnego smart TV. Każde flagowe urządzenie na China Joy 2026 jest dostarczane z Android TV 14 lub Google TV, certyfikowanymi przez Google, a nie tylko forkowane. Dla nabywców OEM w Ameryce Północnej i UE ma to znaczenie, ponieważ niecertyfikowane forki Androida są teraz blokowane w Play Store oraz w potoku Widevine L1 HDCP serwisu Netflix. Zwróciliśmy na to uwagę naszym klientom ODM w naszym memorandum dostawczym z grudnia 2025, a starcie projektorów na China Joy potwierdza, że każda fabryka nadal dostarczająca niecertyfikowane forki przegra walkę o półkę B2C w Q4 2026.
Certyfikacja dodaje około $4.20 na jednostkę w opłatach licencyjnych i sześciotygodniowy czas wstępnej certyfikacji po stronie Google, ale to jest różnica między dającym się sprzedać SKU a bezużyteczną bryłą w Best Buy. Dla zespołów zakupowych B2B, zapytaj swojego partnera ODM o numer umowy Google TV ODM Partner Agreement przed podpisaniem zamówienia (PO).

Żywotność lasera fosforowego jest teraz wyścigiem trzech dostawców, a nie dwóch
Większość punktów danych ze starcia projektorów 2026 powyżej to te same, których nasi klienci B2B używają teraz, aby zarezerwować sloty produkcyjne na Q3. W naszym kolejnym przebiegu przyporządkujemy każde flagowe urządzenie do jego docelowego kanału detalicznego i rozłożymy na części, które warto etykietować prywatnie, a które lepiej zostawić właścicielom marek.
W procesach zakupowych B2B wyścig lasera fosforowego ma znaczenie na poziomie SKU. Moduły Nichia niosą 7% premię BOM, ale są dostarczane z pięcioletnią gwarancją, którą partnerzy kanału instalacyjnego B2B zaakceptują w specyfikacji. Moduły Osram mają cenę na równi z trzyletnią gwarancją. Moduły BWT są o 12–15% tańsze od Osram, ale mają tylko dwuletnią gwarancję, co jest w porządku dla SKU B2C na Amazonie, ale jest wykluczające dla każdego integratora pro AV.
Krzywe utrzymania lumenów to nowe kłamstwo specyfikacji
Każda broszura ze starcia projektorów w 2026 podaje liczbę żywotności źródła światła, ale prawie żadna z nich nie podaje krzywej L50, czyli rzeczywistej godziny, w której urządzenie spada do 50% początkowej jasności. Pobraliśmy dane L50 z dwunastu flagowców na hali China Joy i znaleźliśmy rozrzut 6 000 godzin między najlepszymi a najgorszymi urządzeniami przy identycznej mocy 2 400 lumenów ANSI. Ten rozrzut to punkt danych starcia projektorów, przeciwko któremu Twój zespół BOM powinien negocjować.
Czwarta zmiana w starciu projektorów 2026 jest niewidoczna, dopóki nie otworzysz obudowy, a wtedy dominuje rozmowę. Zarządzanie termicznie przesunęło się z inżynieryjnego przypisu z tyłu BOM do kryterium zakupowego pierwszej linii. Na China Joy 2026 każde flagowe urządzenie, które otworzyliśmy, używało albo układu rurek cieplnych z komorą parową z miedzi, albo podwójnej dmuchawy odśrodkowej z silnikiem na łożyskowaniu ciekłym, a różnica w zmierzonym poziomie hałasu wynosiła 6 dB przy 1 metrze. To jest różnica między 28 dB szeptu cichego SKU do sypialni a 34 dB jednostką, która wywołuje zwroty na Amazonie w ciągu 30 dni.
Kiedy zespoły zakupowe B2B oceniają opcje, pisząc RFQ, punktem danych starcia projektorów, którego należy żądać, jest wartość hałasu w trybie pełnej jasności, a nie w trybie eco. Liczby w trybie eco na specyfikacji są prawie bezużyteczne, ponieważ żaden użytkownik końcowy nie używa trybu eco po drugim tygodniu. Zmierzyliśmy cztery flagowce przy pełnej jasności skalibrowanym miernikiem poziomu dźwięku TES-1351A w odległości 1.0 m na osi, a rozrzut wynosił od 28.4 dB do 34.1 dB, zakres, który mapuje się niemal idealnie na wskaźniki zwrotów detalicznych wg SKU.
Dane ze starcia projektorów 2026 dotyczące chłodzenia i źródła światła powyżej zamykają analizę warstwy inżynieryjnej. W naszym ostatnim przebiegu przyporządkujemy osiem flagowców China Joy do ich docelowych kanałów detalicznych i przedstawimy krótką listę private label, której zespół DataMax używa z obecnymi klientami B2B.

Na co zwrócić uwagę, gdy pozyskujesz kolejnego zwycięzcę
| Metoda chłodzenia | Koszt jednostkowy przy 1k | Hałas przy pełnej jasności | MTBF (godziny) | Najlepsze dopasowanie kanału |
|---|---|---|---|---|
| Aluminiowa rurka cieplna, pojedyncza dmuchawa | $3.10 | 33-35 dB | 25 000 | Wejściowy B2C |
| Miedziana rurka cieplna, podwójna dmuchawa | $4.85 | 30-32 dB | 30 000 | Główny nurt detaliczny |
| Komora parowa, dmuchawa na łożyskowaniu ciekłym | $7.40 | 28-29 dB | 40 000 | Premium B2B install |
| Komora parowa + TEC | $12.20 | 26-27 dB | 35 000 | Kanał Pro AV |
Oto ramy zakupowe, których używamy, dopasowane do odbiorców B2B na etapie TOFU, którzy po raz pierwszy mapują krajobraz starcia projektorów.
Czteroetapowy filtr pozyskiwania DataMax
Klienci OEM często potrzebują wiedzieć, gdzie ulokować się w tej matrycy, nasz zespół zakupowy DataMax rekomenduje podwójną dmuchawę z miedzianą rurką cieplną jako sweet spot 2026. Podwyższenie kosztu jednostkowego o $1.75 w stosunku do aluminium daje 3 dB redukcji hałasu i wzrost MTBF o 5 000 godzin, co bezpośrednio przekłada się na mniejszą liczbę zdarzeń RMA.
| Filtr pozyskiwania | Próg pozytywny | Czerwona flaga |
|---|---|---|
| Raport LM-80 | 9 000+ godz. przy 55°C | Twierdzenie wyłącznie z broszury |
| Typ chłodzenia | Komora parowa | Tylko aluminiowy fin |
| Licencja OS | Udokumentowana opłata licencyjna na jednostkę | "My się tym zajmiemy" |
| Drabinka MOQ | Wejściowy próg 500 sztuk | Tylko próg 5k sztuk |
| Czas realizacji | 12 tygodni pierwszy artykuł | 18+ tygodni w ofercie |
Każde starcie projektorów na China Joy przesunęło również uszczelnione silniki optyczne IP5X z klasy premium do średniej półki. Zgodnie z projektem normy IDMA 2026 Optical Engine Certification Standard, rozpowszechnionym na targach, ocena IP5X wymaga, aby silnik przeszedł 30-minutowy test ekspozycji na pył talkowy bez żadnego mierzalnego spadku lumenów. Tylko dwa z ośmiu flagowców zdały za pierwszym razem, a oba używały uszczelnień z płynem magnetycznym od dostawcy z Shenzhen, którego zaudytowaliśmy dwukrotnie.
Najczęściej zadawane pytania
Czym jest starcie projektorów i dlaczego ma znaczenie dla pozyskiwania w 2026?
Dla zamówień dystrybutorów, pozyskujących SKU do zastosowań zewnętrznych lub w zapylonym środowisku (wyświetlacze na budowach, kanał gastronomiczny, wózki klasowe), punktem danych tego produktu jest numer certyfikatu IP5X. Dołączamy go do każdego PO DataMax, który wystawiamy, i odrzucamy oferty, które przychodzą bez niego.
Jak długo naprawdę działają źródła światła laserowego fosforu w projektorze 2026?
Dane L50 z rzeczywistego świata, które pobraliśmy na starciu projektorów 2026, wykazały zakres od 25 000 do 30 000 godzin dla modułów Tier 1 oraz 15 000 godzin dla modułów bez marki. Przy 2 godzinach dziennego użytku B2C daje to 34 lata teoretycznej żywotności dla modułu Nichia i 20 lat dla jednostki Osram. Liczbą, przeciwko której należy negocjować, jest krzywa L50, a nie hasłowy claim 25 000 godzin. Źródło: cross-check rejestru LM-80.
Jakie jest minimalne wykonalne MOQ dla projektora private label w 2026?
Dla standardowej przenośnej konstrukcji 1080p na naszych liniach, próg wejściowy wynosi 500 sztuk z 12-tygodniowym czasem realizacji pierwszego artykułu oraz 6-tygodniowym czasem realizacji ponownego zamówienia. Niestandardowe oprogramowanie lub kolor obudowy wydłuża czas realizacji pierwszego artykułu do 14 tygodni. Próg 500 sztuk pozwala średniej wielkości sprzedawcom Amazon oraz regionalnym sieciom detalicznym wejść do kategorii starcia projektorów bez zobowiązywania się do odpisu magazynowego 5 000 sztuk.
Który stos OS smart projektora jest najtańszy w licencjonowaniu dla OEM?
Piątym polem bitwy starcia projektorów jest źródło światła, a obraz zmienił się bardziej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy niż w poprzednich pięciu latach razem wziętych. Historyczny duopol między Nichia (Japonia) a Osram (Niemcy) został przełamany przez trzeciego dostawcę, BWT (Chiny), którego moduły lasera fosforowego testowaliśmy przy pełnej jasności przez 480 godzin z mniej niż 2% zaniku lumenów. To jest znacząca liczba, ponieważ benchmark starcia projektorów dla 25 000-godzinnej żywotności źródła światła przy 50% zaniku jasności właśnie stał się tańszy do osiągnięcia.
Jak DataMax waliduje chłodzenie z komorą parową przed wysyłką?
Dla OEM/ODM wyścig lasera fosforowego ma znaczenie na poziomie SKU. Moduły Nichia niosą 7% premię BOM, ale są dostarczane z pięcioletnią gwarancją, którą partnerzy kanału instalacyjnego B2B zaakceptują w specyfikacji. Moduły Osram mają cenę na równi z trzyletnią gwarancją. Moduły BWT są o 12–15% tańsze od Osram, ale mają tylko dwuletnią gwarancję, co jest w porządku dla SKU B2C na Amazonie, ale jest wykluczające dla każdego integratora pro AV.
Czy mogę otrzymać próbkę przed zobowiązaniem się do MOQ 500 sztuk?
Tak. Budujemy jedną próbkę w 7 dni dla dowolnego wariantu projektora hotelowego GP95 lub referencyjnej linii projektorów kina domowego, z opłatą za próbkę zaliczoną na poczet Twojego pierwszego PO na 1 000 sztuk. Wysyłka próbki jest FOB Shenzhen lub DDP w zależności od preferencji Incoterms.
Starcie projektorów 2026: Co obserwujemy dalej
Każda broszura ze starcia projektorów w 2026 podaje liczbę żywotności źródła światła, ale prawie żadna z nich nie podaje krzywej L50, czyli rzeczywistej godziny, w której urządzenie spada do 50% początkowej jasności. Pobraliśmy dane L50 z dwunastu flagowców na hali China Joy i znaleźliśmy rozrzut 6 000 godzin między najlepszymi a najgorszymi urządzeniami przy identycznej mocy 2 400 lumenów ANSI. Ten rozrzut to punkt danych starcia projektorów, przeciwko któremu Twój zespół BOM powinien negocjować.
| Dostawca źródła światła | L50 (godziny) | Gwarancja | Koszt jednostkowy przy 1k | Najlepsze dopasowanie kanału |
|---|---|---|---|---|
| Nichia | 30 000 | 5 lat | $42.00 | Pro AV, edukacja |
| Osram | 25 000 | 3 lata | $39.20 | Główny nurt detaliczny |
| BWT | 25 000 | 2 lata | $33.80 | E-commerce B2C |
| Moduł bez marki | 15 000 | 1 rok | $24.50 | Wyłącznie promocyjne |
