Panduan pembelian OEM B2B untuk projektor mudah alih luaran: kecerahan, bateri dan penarafan perlindungan IP.

Diposkan Pada: Apr 27, 2026 - 102 Tontonan

Projektor Mudah Alih Luaran: Panduan OEM untuk Pembeli B2B

Projektor Mudah Alih Luaran: Panduan Pembeli OEM B2B

Segmen projektor mudah alih luaran telah meledak sejak tahun 2022, didorong oleh aktiviti perkhemahan, glamping, hiburan di halaman rumah, dan pembentangan perniagaan mudah alih. Bagi pembeli B2B, segmen ini menawarkan volum bermusim (puncak pada musim bunga/panas), pertumbuhan tinggi (15–25% setahun), dan pembelian penggantian berulang (pengguna sentiasa naik taraf). Panduan ini menjelaskan keperluan spesifikasi untuk kegunaan luar, struktur kos OEM, dan cara untuk menang dalam kategori yang pesat berkembang ini.

Malam permainan projektor keluarga

Pasaran Mudah Alih Luaran pada 2026

Dinamik pasaran:

  • Volum global tahunan: ~3–5 juta unit
  • Kadar pertumbuhan: 15–25% YoY (segmen projektor paling pesat berkembang)
  • Kes penggunaan utama: malam wayang di halaman rumah (40%), perkhemahan (25%), perjalanan (20%), perjalanan perniagaan (10%), acara (5%)
  • Titik harga runcit: $80–$150 peringkat masuk, $200–$400 pertengahan, $500+ premium
  • Kitaran segar semula: 18–36 bulan (lebih cepat berbanding kategori TV/laptop)
  • Pemimpin jenama: Anker Nebula, XGIMI Halo, BenQ GV, Samsung Freestyle
Bagi pembeli OEM/ODM, tempat paling menguntungkan ialah peringkat pertengahan $200–$400 dengan bateri terbina dalam, Android, dan kecerahan yang munasabah.

Spesifikasi Kritikal untuk Kegunaan Luar

Projektor Pintar Pawagam Luaran GP99
Projektor Pintar Pawagam Luaran GP99

Bagi pengedar acara dan pawagam luar, GP99 Outdoor Cinema Smart Projector with 20W Loud Speakers ialah reka bentuk rujukan yang dilengkapi bateri dengan pembesar suara terbina dalam 20W—sedia pasang untuk pawagam halaman rumah, perkhemahan, dan aliran kerja acara pop-up.

Projektor Pintar Android GP94A untuk Pawagam Rumah
Projektor Pintar Android GP94A untuk Pawagam Rumah

Bagi projek pawagam rumah peringkat masuk, GP94A Android Smart Projector for Home Theater memberikan pengedar reka bentuk rujukan asli Android—ringan, haba rendah, dan mudah disesuaikan di bawah label persendirian.

Lima spesifikasi yang menentukan kejayaan atau kegagalan projektor mudah alih luaran:

1. Jangka Hayat Bateri

  • Minimum: 2 jam pada kecerahan penuh (cukup panjang untuk satu wayang)
  • Disyorkan: 2.5–3.5 jam
  • Premium: 4–6 jam
Kapasiti bateri diukur dalam Wh (watt-jam). Konfigurasi biasa:
BateriKapasitiJangka masa (mod eko)Jangka masa (penuh)
50 WhKecil1.5 jam0.8 jam
80 WhPiawai2.5 jam1.5 jam
120 WhPremium4 jam2.5 jam
160 WhUltra5.5 jam3.5 jam
Teknologi bateri: Li-ion (paling biasa), LiFePO4 (jangka hayat kitaran lebih panjang, kos lebih tinggi).

2. Kecerahan

  • Minimum untuk kegunaan malam: 200 ANSI lumens
  • Disyorkan untuk senja: 400–600 ANSI
  • Untuk kegunaan luar pada siang hari: 1,000+ ANSI (jarang dalam faktor bentuk mudah alih)
Cahaya ambien luar ialah isu utama. Projektor 200 lumen berfungsi pada senja tetapi kelihatan pudar di bawah cahaya matahari terus. Kebanyakan projektor mudah alih luaran diposisikan untuk kegunaan petang/malam.

3. Ketahanan

  • Rintangan hentakan: 1m ke atas permukaan keras (jangkaan pengguna)
  • Perlindungan kemasukan: IP41 minimum (tahan titisan), IP54+ lebih ideal
  • Suhu operasi: 0°C hingga 35°C (julat kegunaan pengguna)
  • Suhu penyimpanan: -10°C hingga 50°C
  • Getaran: tahan pengangkutan dalam beg galas
Kebanyakan projektor "luaran" sebenarnya tidak kalis cuaca. Ia tahan hentakan dan mempunyai perlindungan percikan yang minima. Projektor yang benar-benar kalis cuaca adalah jarang dan mahal ($1,000+).

4. Ketersambungan

  • WiFi: dwipita 2.4/5 GHz, WiFi 6 lebih diutamakan
  • Bluetooth: 5.0+ untuk pemasangan pembesar suara, kawalan jauh
  • HDMI: untuk sambungan laptop / peranti penstriman
  • USB-C: untuk pengecasan dan input paparan (moden)
  • USB-A: untuk main balik media daripada pemacu kilat
  • Audio 3.5mm: untuk pembesar suara luaran
  • AirPlay / Miracast / Chromecast: untuk pancaran wayarles

5. Audio

  • Pembesar suara terbina dalam: minimum 2×5W, 2×10W untuk kegunaan luar
  • Output audio Bluetooth: untuk menyambung ke pembesar suara mudah alih
  • Dolby Audio / DTS: untuk pemposisian audio premium
Persekitaran luar adalah bising (angin, bunyi ambien). Pembesar suara terbina dalam mesti kuat. Pembesar suara 2×3W tidak berguna di luar; 2×10W boleh diterima.

Tempat Manis Spesifikasi

Untuk projektor mudah alih luaran peringkat pertengahan ($250–$400 runcit):

SpesifikasiNilai Disyorkan
Kecerahan400–600 ANSI lumens
ResolusiNative 1080p
Sumber cahayaLED
Bateri80–120 Wh (jangka masa wayang 2.5–3.5 jam)
Sistem operasiAndroid 11/12 dengan GMS (atau AOSP)
KetersambunganWiFi 6, BT 5.0, HDMI, USB-C
AudioPembesar suara 2×5W atau 2×8W
Berat1.5–3.0 kg
Nisbah lontaran1.2:1 piawai
Ciri automatikAuto-fokus, auto-keystone
KhasPemegang bawaan terbina dalam, tempat berdiri

Struktur Kos OEM

Untuk projektor mudah alih luaran peringkat pertengahan (pesanan 1,000 unit):

Komponen% daripada BOM
Enjin optik22–28%
Sumber cahaya LED14–18%
SoC + WiFi/BT10–14%
Bateri + pengurusan kuasa10–14%
Perumah (plastik ringan)8–12%
Pembesar suara + amp audio4–6%
PCBA + I/O6–10%
Kabel + aksesori2–4%
Buruh pemasangan3–5%
Pembungkusan3–5%
Jumlah FOB100%
Julat FOB biasa$58–$95
Jangkaan margin pada harga runcit $300: margin kasar 60–70% untuk jenama.

Bateri: Komponen Kritikal

Bateri ialah komponen paling berisiko dalam projektor mudah alih luaran:

  • Variasi kualiti: Sel Tier-1 (LG, Samsung SDI, CATL) berbanding sel tanpa jenama boleh bermaksud perbezaan 50% dalam jangka hayat kitaran
  • Keselamatan: Sel Li-ion memerlukan pensijilan UN38.3 untuk pengangkutan; sel substandard boleh gagal
  • Jangka hayat kitaran: minimum 500 kitaran, 1,000+ untuk premium
  • Suhu operasi: -10°C hingga 45°C untuk sel itu sendiri
Bagi pembeli OEM:
  • Tentukan pembekal sel Tier-1 dalam RFQ anda (CATL, BAK, Eve Energy, LG)
  • Minta laporan ujian UN38.3 sel
  • Tentukan keperluan litar perlindungan bateri (BMS)
  • Sahkan waranti 500+ kitaran
Kadar kegagalan lapangan sebanyak 2–5% akibat isu bateri adalah biasa pada tahun pertama. Sel Tier-1 mengurangkan ini kepada <1%.

Pengecasan dan Kuasa

Projektor luar mesti menyokong pelbagai kaedah pengecasan:

KaedahKes PenggunaanKelajuan
Penyesuai AC (100–240V)Pengecasan dalaman2–3 jam cas penuh
USB-C PD (PowerDelivery)Pengecasan pantas moden1.5–2 jam cas penuh
Pengecas kereta (12V)Perkhemahan / perjalanan jalan2–3 jam cas penuh
Bank kuasa (USB-C PD)Luar gridBoleh ubah (bergantung pada kapasiti bank)
Panel solar (12V/18V DC)Luar grid berpanjangan4–8 jam cas penuh
USB-C PD ialah ciri moden yang paling diminta. Sahkan projektor menyokong sekurang-kurangnya 45W PD untuk pengecasan pantas.

Permintaan Bermusim

Pasar projektor mudah alih luaran sangat bermusim:

SukuTahap PermintaanSebab
S1 (Jan–Mac)RendahMusim sejuk, fokus dalaman
S2 (Apr–Jun)MeningkatPerkhemahan musim bunga, persiapan luar
S3 (Jul–Sep)PuncakPerkhemahan musim panas, percutian
S4 (Okt–Dis)SederhanaHadiah cuti, kegunaan dalaman
Bagi pembeli OEM, pengeluaran harus meningkat pada S1–S2 untuk puncak runcit S3. Masa petunjuk 60–90 hari bermaksud pesan pada Mac/April untuk ketersediaan runcit Julai/Ogos.

Kesilapan Biasa OEM Projektor Mudah Alih Luaran

Lima perangkap:

  1. Sel bateri murah — kegagalan lapangan, pemulangan pelanggan, kerosakan jenama
  2. Kecerahan tidak mencukupi — 100 ANSI tidak boleh digunakan walaupun pada senja
  3. Audio lemah — pembesar suara senyap di luar, pemulangan pelanggan
  4. Berat berlebihan — pengguna menjangka <3 kg; melebihi 3.5 kg terasa besar
  5. Pengurusan terma yang lemah — haba + bateri tertutup = risiko keselamatan

Pembranding dan Pembezaan

Bagaimana jenama OEM projektor mudah alih luaran membezakan diri:

Strategi 1: Reka Bentuk Visual

Penampilan lasak (sudut bergerigi getah, inspirasi ketenteraan), pilihan warna (hijau hutan, tan padang pasir, arang), bahan premium (aluminium anodized). Acuan tersuai: $30,000–$80,000.

Strategi 2: Prestasi Bateri

Bateri lebih besar (160 Wh+), pengecasan pantas (USB-C PD 65W+), fungsi bank kuasa (guna projektor untuk cas telefon). Tambahan BOM: $15–$25.

Strategi 3: Ciri Pintar

Pengelakan halangan automatik, muat skrin, kawalan isyarat, pembantu suara dengan mikrofon jangkau jauh. Pelaburan perisian: $10,000–$30,000.

Strategi 4: Audio

Audio premium (pembranding bersama Harman Kardon, JBL, Bose), simulasi Dolby Atmos, pemandu lebih besar. Royalti + tambahan BOM: $15–$40.

Strategi 5: Aksesori

Beg bawa terikat, tripod, skrin mudah alih, bateri luaran. SKU terikat memerintahkan harga runcit lebih tinggi.

Apa Yang Kami Syorkan untuk Pembeli OEM Projektor Mudah Alih Luaran

  1. Sasar jalur harga runcit $250–$400 dengan 400–600 ANSI dan bateri 80–120 Wh
  2. Tentukan sel bateri Tier-1 dengan pensijilan UN38.3
  3. Pengecasan USB-C PD pada 45W+ untuk keserasian moden
  4. Perlindungan kemasukan IP41+ untuk rintangan percikan
  5. Rancang pengeluaran bermusim — tambah kapasiti S1–S2 untuk puncak S3
  6. Bundle aksesori (beg bawa, tripod) untuk meningkatkan harga runcit

Kesimpulan dan Langkah Seterusan

OEM projektor mudah alih luaran ialah segmen pertumbuhan tinggi, penyegaran pantas dengan permintaan pengguna yang kukuh. Menangi melalui kualiti bateri, kecerahan, audio, dan ketahanan. Rancang pengeluaran bermusim dan bundle aksesori untuk pembezaan.

💼 Bersedia untuk melancarkan projektor mudah alih luaran?
Minta Sebut Harga Percuma | Lihat Katalog Produk
Kami menghantar projektor mudah alih luaran dengan sel bateri Tier-1, resolusi 1080p, dan perlindungan IP41+. Pasukan kejuruteraan akan mengesyorkan konfigurasi yang betul untuk harga runcit sasaran anda dalam masa 24 jam.

Troli Anda
Pengalaman anda di tapak ini akan bertambah baik dengan membenarkan kuki Polisi Kuki