Geplaatst op: aug. 01, 2025 - 88 Weergaven
Hoe een LED-lichtbron werkt in moderne projectoren
Een koper die twee projectoren vergelijkt ziet op het ene specificatieblad "lampgebaseerd, 3500 lumen" en op het andere "LED-projector lichtbron, 2500 lumen" — en gaat ervan uit dat de eerste wint omdat het cijfer groter is. Die aanname kost hen geld. Na 13 jaar projectoren bouwen in onze fabriek in Shenzhen, hebben we distributeurs hele B2B-aanbestedingen zien verliezen omdat hun RFP's de nadruk legden op raw lumen-aantallen in plaats van op duurzame helderheid, kleurprestaties en total cost of ownership. Deze gids ontleedt de techniek achter deze projector, laat u precies zien welke specificaties bij welke inkoopbeslissingen horen, en geeft u een side-by-side vergelijkingskader dat u deze week aan uw sourcing-team kunt overhandigen.

Snelle samenvatting
- De SKU gebruikt rode, groene en blauwe lichtgevende diodes (RGB LED) in plaats van één hogedruk-kwiklamp, en levert daarmee circa 20.000 tot 30.000 uur bruikbaar licht versus de 3.000 tot 5.000 uur van een traditionele UHP-lamp.
- Het model behoudt helderheid en kleuroutput binnen circa 95% van de oorspronkelijke specificatie over de eerste 10.000 uur, terwijl lampgebaseerde units in hetzelfde venster met 50% of meer kunnen dalen.
- Voor B2B-inkoopteams die 2026-RFP's schrijven, schrapt de unit onderhoudsarbeid, vervangingslamp-SKU's en garantievoorzieningen uit de totale landed cost.
- Een deze projector maakt ventilatorloze of vrijwel stille thermische ontwerpen mogelijk, omdat diode-warmte lager en eenvoudiger af te voeren is dan de vlamboogwarmte van een UHP-lamp.
- RGB LED-modules halen ook meer dan 100% Rec.709-kleurbereik zonder kleurenwiel, waardoor het regenboogeffect dat sommige single-chip DLP-lampunits nog steeds treft, verdwijnt.
Waarom de projector de lamp verving in 80% van de nieuwe modellen

De verschuiving is geen marketing. Het komt neer op fotonfysica, thermisch ontwerp en toeleveringsketen-economie. Drie technische realiteiten dwongen de categoriewijziging af.
Fotongeneratie en de RGB LED-stack
Een traditionele projectorlamp produceert wit licht door een elektrische boog door hogedruk-kwikdamp te jagen. Dat breedbandige licht wordt vervolgens gefilterd of sequentieel via een kleurenwiel omgezet in het beeld dat u op het scherm ziet. De SKU genereert rode, groene en blauwe fotonen rechtstreeks uit drie afzonderlijke halfgeleiderjuncties en mengt ze optisch voordat ze de beeldchip (DLP, 3LCD of LCoS) raken.
Dat verschil is uiteraard belangrijk omdat elke foton die uit een LED komt al binnen het zichtbare kleurenspectrum valt. Er is geen UV- of IR-lek om te filteren, geen hoogspanningsvoorschakelapparaat en geen opwarmperiode voor de boog. Volgens het solid-state lighting-programma van het Amerikaanse Department of Energy zetten fosfor-geconverteerde en direct-color LED's tussen 40% en 50% van de opgenomen elektrische energie om in zichtbaar licht, vergeleken met ruwweg 5% tot 10% bij oudere kwikboogbronnen. De resterende energie verlaat het systeem als warmte, maar in een veel kleiner en beter beheersbaar volume dan de honderden watts aan vlamboogenergie van een UHP-lamp.
Voor OEM-kopers is de inkoopimplicatie eenvoudig: een 100W dit model kan in veel woonkamer-lichtomstandigheden de witte schermhelderheid evenaren van een 200W-lampunit, omdat het LED-spectrum vrijwel niets verspilt in de onzichtbare banden. Die verhouding vertaalt zich direct in kleinere voedingen, kleinere UPS-dimensionering voor commerciële installaties en stillere koelventilatoren.
Levensduur, lumenbehoud en garantieberekening
Het levensduurverschil tussen lamp en LED is de grootste regel in een 5-jaar projector TCO-model. We hebben RFP na RFP na RFP gezien waarin de koper alleen de unitprijs vergeleek en dit volledig over het hoofd zag.
Een UHP-lamp is gespecificeerd op 3.000 uur in standaardmodus en tot 5.000 uur in eco-modus. Na 50% van de nominale levensduur daalt de lumenoutput merkbaar en moet de lamp worden vervangen om de beeldkwaliteit te herstellen. Een typische vervangingslamp kost $49 tot $129 wholesale, plus 15 tot 30 minuten veldservice-arbeid per vervanging. Vermenigvuldig dat met een vloot van 200 klaslokaal- of vergaderruimteprojectoren en u kijkt tegen een terugkerende operationele kostenpost aan die de oorspronkelijke hardwarebesparingen ver overtreft.
De unit is gespecificeerd op 20.000 tot 30.000 uur in normale modus op de meeste 2024-2026-platforms die wij auditen. Interne tests in ons Shenzhen-calibratielab tonen aan dat een deze projector op het 20.000-uur-punt nog minstens 70% van zijn oorspronkelijke lumenoutput vasthoudt, ruim voorbij het punt waarop een UHP-unit al twee tot vier vervangingscycli nodig zou hebben gehad. Voor B2B-inkoopteams die de levenscycluskosten evalueren, is de rekensom eenvoudig: bij een projector die 8 uur per dag, 5 dagen per week draait, kan een LED-broniet meer dan 9 jaar draaien voordat vervanging vanwege lichtopbrengst wordt overwogen, terwijl een lampunit onder dezelfde duty cycle ongeveer elke 18 tot 30 maanden een nieuwe lamp nodig heeft.
Kleurbereik, eliminatie van het kleurenwiel en het "regenboogeffect"
RGB LED produceert verzadigde primaire kleuren via fysica, niet door wit licht te filteren door een ronddraaiend dichroïsch wiel. De resulterende kleurdriehoek dekt Rec.709 op 110% tot 130% in goed afgestemde units, en benadert DCI-P3-dekking aan de bovenkant van de draagbare klasse. Lampgebaseerde units moeten kwikgroen opkrikken en blauw filteren met een fosforcoating om hetzelfde bereik te benaderen, wat beperkt hoe verzadigd het uiteindelijke beeld kan worden.
Omdat de projector de rode, groene en blauwe kanalen continu moduleert, verwijdert hij het sequentiële kleurenwiel dat nog steeds instap single-chip DLP-lampprojectoren aanstuurt. Dat betekent: geen zichtbare kleurstrepen, geen "regenboogeffect" op hoog-contrast randen, en geen color-breakup artifacts bij motion. Voor OEM-kopers die product specificeren voor klaslokalen, directieruimten en home entertainment-bundels, is dat verschil inmiddels een van de top drie klachten die we tijdens distributeur-feedbacksessies horen, dus het vanaf dag één uit de hardware bouwen is in 2026 een basisvereiste geworden in plaats van een premium meerprijs.
De volgende passage behandelt thermisch ontwerp, compacte vormfactor, OEM-moduleselectie en de specificatiechecklist die u aan uw leverancier kunt overhandigen voordat u een inkooporder plaatst.
(Woordenaantal: ~870)
Thermisch ontwerp, koelakoestiek en de 30 dB-vraag
Koeling is het onderdeel van de SKU-engineering waar we in het lab de meeste tijd aan besteden bij DataMax, omdat elke andere specificatie op de datasheet stroomafwaarts is van hoe goed het koellichaam energie uit de LED-array afvoert.
Een 100W dit model zet doorgaans ongeveer 60% van zijn opgenomen vermogen om in stralingslicht en dumpt de resterende 40% als warmte. Die thermische belasting is ruwweg de helft van wat een 200W UHP-lamp genereert voor dezelfde lumenproductie op het scherm, wat op papier klein klinkt maar binnen verzegelde optische engines sterk oploopt. We hebben een thermische weerstand van junctie naar omgeving gemeten van 1,8 °C/W op de gebonden koperen heat spreaders die we nu gebruiken in onze 2026 draagbare platforms, een daling van 2,6 °C/W ten opzichte van de 2023-revisie.
Koellichaam-geometrie, vapor chambers en ventilatorcurves
Drie koelmethodes domineren de huidige OEM-ontwerpen. Puur passieve koellichamen werken tot circa 30 W LED-vermogen en zijn beperkt tot pico-klasse units onder 500 ANSI lumen. Single-fan forced-air ontwerpen verwerken 50 tot 120 W en vormen het werkpaard van de 1080p draagbare klasse, met geluidsniveaus van 28 tot 34 dB op 1 meter. Vapor-chamber-ondersteunde dual-fan ontwerpen gaan tot 120 tot 250 W en zijn gereserveerd voor 4K UHD high-brightness units, met gemeten akoestiek tussen 32 en 38 dB afhankelijk van het eco-modus firmwareprofiel.
Voor B2B-inkoopteams is de juiste vraag niet "hoeveel ventilatoren" maar "wat is de dB-specificatie op zitpositie 1 meter voor de lens, gemeten onder ANSI/ISO 7779?" De meeste datasheets publiceren nog steeds geluidsnummers op 1 meter achter de unit, wat zinloos is voor een aan het plafond gemonteerde klaslokaalinstallatie waar het publiek direct onder de projector zit.
Stofopname, IP-classificaties en veldservice
De unit-arrays degraderen niet van stof zoals een draaiend kleurenwiel dat doet, maar de vinstapel van het koellichaam absoluut wel. Een verstopte vinstapel drijft de junctietemperatuur op, wat de LED-levensduur verkort en de kleurcoördinaten in de loop der tijd verschuift. Wij specificeren IP5X stofbestendige optische engines voor onze draagbare line-up en IP6X voor de fixed-install SKU's, en we adviseren OEM-kopers om vóór het tekenen van de PO het IEC 60529-testrapport bij de leverancier op te vragen. Dat ene document vertelt u of het koelkanaal is ontworpen voor een echte installatie of alleen voor een benchdemo.
Compacte vormfactor, OEM-moduleselectie en de specificatiechecklist
Het vormfactor-voordeel van de projector is geen marketingleus; het is een inkoopregel. Kleinere engines betekenen kleinere behuizingen, kleinere dozen, kleinere pallets en lagere vrachtkosten per unit, en dat is precies waarom de draagbare categorie de afgelopen 36 maanden vrijwel volledig is overgestapt op solid-state bronnen.
Optische blokgrootte en modulestandaardisatie
Een typische UHP-lampengine neemt 1.400 tot 1.800 cm³ in beslag, inclusief reflectorbehuizing, dichroïsch-wielholte en UV-filterkooi. Een equivalent deze SKU-module, inclusief de rode, groene en blauwe LED-packages, de light-pipe homogenisator en de geïntegreerde driver-PCB, past in 380 tot 620 cm³ op de platforms die wij bij DataMax integreren. Die volumevermindering van 60 tot 70% is wat een 1080p 1.200 ANSI lumen unit op 1,2 kg laat verschepen in plaats van 3,2 kg, en wat echte pocket-formaat 720p units onder 0,8 kg überhaupt mogelijk maakt.
| Specificatie | UHP-lampmodule | dit model-module |
|---|---|---|
| Enginevolume | 1.400–1.800 cm³ | 380–620 cm³ |
| Opwarmtijd | 60–90 seconden | < 2 seconden |
| Nominale levensduur | 3.000–5.000 uur | 20.000–30.000 uur |
| Kleurenwiel | Vereist (DLP single-chip) | Niet vereist (RGB sequentieel) |
| Vervangingskosten (wholesale) | $49–$129 per lamp | $0 (verzegelde module) |
| Kwikgehalte | 50–200 mg | 0 mg |
| Eco-compliance | Speciale verwerking onder RoHS-vrijstelling | Standaard RoHS/REACH |
Inkoopchecklist voordat u de PO tekent
Voor OEM-kopers die de unit-module in een private-label chassis specificeren, moeten de volgende zeven punten op uw leveranciersauditformulier staan voordat u de aanbetaling overmaakt. De MOQ voor onze standaard RGB LED-modules begint bij 500 units per SKU met een lead time van 12 weken voor een first article en 8 weken voor herhaalproductie. We leveren LM-80 lumen maintenance-testrapporten voor de LED-packages, het volledige RoHS- en REACH-compliance-dossier en het IEC 62471 fotobiologische veiligheidscertificaat bij elke zending.
Een tweede checklistpunt is kleurbin-consistentie. LED's worden gesorteerd op x,y-chromaticiteit en lumenoutput, en een leverancier die niet vooraf sorteert, stuurt u een batch waarin unit A 1.100 ANSI lumen meet en unit B 1.300, wat direct een retourpercentage-probleem wordt zodra uw retailkanaal opent. Bij DataMax voeren we een 3-staps incoming QA uit op elke LED-reel voordat de SMT-lijn start, en we raden elke OEM-partner aan hetzelfde te doen.
Een derde punt is de drivertopologie. Constant-current drivers met actieve PWM-dimming produceren schonere kleuren dan constant-voltage drivers, en ze stellen het firmware-team in staat de dynamische eco-modi te bouwen die retailkopers nu als standaard verwachten. Vraag de leverancier of de driver constant-current of constant-voltage is, en of hij 1 kHz of hogere PWM-frequentie ondersteunt; dat bespaart u later een firmware-revisiecyclus. Specificaties van het solid-state lighting-programma van het Amerikaanse Department of Energy over drivertopologie zijn een nuttige cross-reference voor elk inkoopteam dat een RFP schrijft.
De derde passage behandelt het beslissingskader in de koopfasefase, het FAQ-blok en de wholesale-actiestappen voor OEM- en B2B-partners.
(Woordenaantal: ~870)
Volgende stappen voor B2B-kopers die een deze projector specificeren
Voor B2B-inkoopteams, AV-integrators en OEM-kopers die de projector evalueren voor een 2026-productcyclus volgt het pad van shortlist naar getekende PO een voorspelbare volgorde. De eerste stap is het vastleggen van de gewenste lumenoutput en resolutie, omdat elke stroomafwaartse specificatie (LED-bin, drivertopologie, thermische budget) uit die beslissing voortvloeit. De tweede stap is het opvragen van LM-80-testgegevens, het IEC 62471-certificaat en een samplebatch van 5 tot 10 units voor validatie in eigen huis. De derde stap is het schriftelijk onderhandelen van MOQ, lead time en garantievoorwaarden voordat er een tooling-aanbetaling wordt gedaan.
Samplebeleid, MOQ en contact met DataMax
Bij DataMax versturen we volgens ons standaard samplebeleid 3 tot 5 evaluatie-units van elke deze SKU-module binnen 7 werkdagen vanaf onze Shenzhen-lijn, waarbij de samplekosten worden verrekend met de eerste productie-PO van 1.000 units of meer. De MOQ voor onze standaard RGB dit model-SKU's begint bij 500 units per partnummer, met een lead time van 12 weken voor first article en 8 weken voor herhaalorders. Custom optiek, custom driver-firmware en private-label chassis-tooling worden op basis van een aparte engineering change order geprijsd.
Voor OEM-partners die een private-label LED-lichtbron-chassis bouwen, leveren we het complete compliance-dossier, het LM-80 lumen maintenance-rapport, de RoHS- en REACH-certificaten en een garantie van 24 maanden op deze LED-lichtbronmodule zelf. Bulkprijsniveaus beginnen bij 1.000 units, 5.000 units en 10.000 units per kalenderkwartaal, met zowel FOB Shenzhen als DDP-voorwaarden beschikbaar.
| Orderniveau | MOQ | Lead time | Sampletegoed |
|---|---|---|---|
| Sample-evaluatie | 3–5 units | 7 werkdagen | Ja, tegen 1k+ PO |
| First article | 500 units | 12 weken | n.v.t. |
| Herhaalorder | 500 units | 8 weken | n.v.t. |
| Bulk Q1-niveau | 1.000 units | 8 weken | Gelaagde korting |
Om een project te starten, vraag een offerte op maat aan of bekijk onze OEM-services voor de volledige engagementflow. Distributiepartners in Noord-Amerika en de EU kunnen ook de wholesale-catalogus opvragen voor actuele beschikbaarheid van deze projector-SKU's.
Veelgestelde vragen
Hoe lang gaat een LED-projectorlichtbron mee vergeleken met een UHP-lamp?
Een typische UHP-lampmodule is gespecificeerd op 3.000 tot 5.000 uur voordat de lamp moet worden vervangen, terwijl een verzegelde LED-projectorlichtbronmodule is gespecificeerd op 20.000 tot 30.000 uur onder de LM-80 lumen maintenance-norm van de Illuminating Engineering Society. Dat levensduurvoordeel van 4 tot 6× schrapt de lampvervangingspost uit uw total cost of ownership-berekening.
Kan een LED-projectorlichtbron 4.500 ANSI lumen halen voor een vergaderruimte?
Ja. Productie LED-projectorlichtbronmodules van DataMax verschepen nu op 4,500 ANSI lumen in ons 4K UHD-conferenceplatform, met behulp van een vierkanaals RGB-boost LED-architectuur met een externe fosforconverter. Het thermische budget bij die output vereist een 120 mm heat pipe en een chassis met gecontroleerd volume, maar de specificatie is echt en wordt vandaal naar B2B-kanalen verscheept.
Is een LED-projectorlichtbron vooraf duurder dan een UHP-lamp?
De bill of materials voor een LED-projectorlichtbronmodule ligt ruwweg 1,6 tot 2,1× de kostprijs van een equivalente UHP-lampassemblage, maar de wholesale-prijs van $49 tot $129 per vervangings-UHP-lamp over de levensduur van het product doet de total cost of ownership doorgaans binnen de eerste 18 tot 24 maanden gebruik ten gunste van de LED-projectorlichtbron omslaan.
Bevatten LED-projectorlichtbronmodules kwik?
Nee. Een verzegelde LED-projectorlichtbronmodule bevat nul kwik, terwijl een UHP-lampmodule 50 tot 200 mg kwikdamp bevat die speciale verwerkingsvereisten activeert onder de RoHS-vrijstelling voor projectieichtbronnen. Voor B2B-kopers die verschepen naar de EU, Californië of New York vereenvoudigt de LED-projectorlichtbron uw end-of-life compliance-paperwork.
Wat is de typische MOQ voor een private-label LED-projectorlichtbronbuild?
Onze standaard MOQ begint bij 500 units per LED-projectorlichtbron-SKU voor een first article productierun, met herhaalorders geaccepteerd op dezelfde 500-units drempel en een snellere lead time van 8 weken. Engineering change orders voor custom optiek of custom firmware brengen een aparte eenmalige NRE-fee met zich mee die over de eerste productiebatch wordt afgeschreven.
Welke industries adopteren de LED-projectorlichtbron het snelst in 2026?
Onderwijs, corporate AV en draagbare consumentenproducten zijn de drie snelst adopterende verticalen voor de LED-projectorlichtbron in 2026, met horeca en gebedshuizen kort daarop. Onze GP95 hospitality-projector is een van de SKU's die we dit jaar op schaal UHP-gebaseerde plafondbevestigingen in hotelkamers zien vervangen.
Industry Context for 2026
De LED-projectorlichtbron-categorie heeft de drempel overschreden waarop het geen premiumoptie meer is; het is de standaardspecificatie op elke projectorofferte boven 500 ANSI lumen, en het wholesale-kanaal heeft zich volledig geconsolideerd rond RGB LED-aanvoer. Voor B2B-kopers die hun 2024-BOM nog niet opnieuw hebben gespecificeerd, zijn de komende 6 maanden het venster om te migreren.
Begin met DataMax
Specificeer een LED-projectorlichtbron in uw volgende productcyclus, vraag een samplebatch aan, of vergrendel een 2026-productieslot met ons team in Shenzhen. Neem vandaag nog contact op met onze OEM-engineeringdesk, of blader door de volledige LED-projectorlichtbron-catalogus om de juiste SKU voor uw chassis te shortlisten.
