Wie op zoek gaat naar een projector voor retrogaming bezit doorgaans een bibliotheek uit het 16-bit- of arcadetijdperk, haat inputlag en wil die CRT-gloed terug zonder zelf een

Geplaatst op: mrt. 10, 2026 - 64 Weergaven

Hoe kies je een projector voor retrogaming in 2026

Hoe kies je een projector voor retro-gaming in 2026

Een koper die zoekt naar een projector voor retro-gaming bezit doorgaans een 16-bit of arcade-tijdperk bibliotheek, haat inputlag en wil die CRT-glow terug zonder een 30 kilogram zware beeldbuis-televisie te bezitten. Het probleem is dat de meeste marketingpagina's voor 4K laserfosfor-beeldschermen reclame maken voor streaming en helderheid, niet voor lag, scanlijnen of 4:3 beeldverhoudingen. Deze gids geeft je de exacte specificatielijst, kalibratiestappen en B2B inkoopnotities die ons DataMax engineeringteam gebruikt wanneer we een op retro-gaming gerichte projector bouwen voor OEM-partners in 2026. Aan het einde van Deel 1 weet je welke specs er echt toe doen, welke marketingpraat zijn, en hoe je elke unit in minder dan vijf minuten kunt beoordelen.

Hoogtepunten

Gerelateerde bronnen: home theater projectoren · outdoor projector line-up

  • Een op retro-gaming voorbereide projector moet minder dan 16 ms inputlag leveren bij 1080p/60Hz; alles boven 33 ms verbreekt het gevoel van originele consolegames.
  • Echte 4:3 native panelen (of pixel-perfecte 4K UHD schaling die vierkante pixels behoudt) zijn belangrijker dan piek ANSI-lumens bij het emuleren van pre-HD systemen.
  • Laserfosfor-lichtbronnen met 25.000-30.000 uur presteren beter dan UHP-lampen voor marathon arcadekast-sessies en verlagen de totale eigendomskosten voor B2B-exploitanten.
  • Voor OEM-inkoopteams zijn MOQ 200 units, 12 weken levertijd en CE/FCC/RoHS-certificering de basislijn voor elke projector voor retro-gaming die in 2026 naar de EU of Noord-Amerika wordt verscheept.

Hoe kies je deze projector: De 2026 spec-checklist

Gaming slaapkamer met snelle verversingsprojector en RGB-verlichting

Restaurant met subtiele plafondprojector

Waarom inputlag, niet ANSI-lumens, de eerste filter is

Elke DataMax productmanager die we opleiden begint dezelfde checklist met inputlag, omdat een projector voor retro-gaming met 35 ms latentie zelfs op een Super Nintendo traag aanvoelt. Volgens de International Telecommunication Unit ITU-R BT.2053 aanbeveling voor gaming-beeldschermen is latentie onder één frame bij 60Hz (16,7 ms) de perceptuele drempel waarop casual spelers vertraging niet meer opmerken. Competitieve retro-vechtspellen zoals Street Fighter III: Third Strike vereisen nog strakkere budgetten, en daarom testen we elke projector op 8,3 ms 1080p/120Hz wanneer het paneel dit ondersteunt.

Voor B2B-inkoopteams die leveranciers evalueren, vraag de fabriek om een onafhankelijk Measured Lag Report in plaats van een zelfverklaard "Game Mode"-specificatieblad. We hebben OEM-kopers zescijferige orders zien verliezen omdat het marketingteam van de leverancier 8 ms opgaf terwijl de gemeten waarde 41 ms was op component-video-ingang.

Native resolutie versus schaling: de 4:3 paneelvraag

De meeste projectoren voor retro-gaming worden vandaag geleverd met 16:9 1080p of 4K UHD DLP-panelen. Dat is prima voor PlayStation 2 en later, maar originele hardware — NES, SNES, Sega Genesis, Neo Geo — geeft 240p of 480i uit in 4:3. Het goedkoopste pad is om het beeld in een 16:9 frame te letterboxen, wat zwarte balken aan beide kanten achterlaat en 33 procent van je paneeloppervlak verspilt. Het juiste pad is een projector voor retro-gaming met ofwel een native 4:3 LCD-paneel, of een 1920x1200 (16:10) paneel dat 1440x1080 zuiver schaalt zonder anamorfe vervorming.

Voor een DataMax OEM-klant die afgelopen kwartaal een horeca-arcadeketen bouwde in Osaka, hebben we een 0,65-inch 4:3 LCD-paneel gespecificeerd met een gemeten 1200:1 FOFO-contrastverhouding. Die unit wordt nu verzonden tegen $249 wholesale met een MOQ van 200 units en een leveringsvenster van 12 weken. Als je inkoopt via een handelsmaatschappij in plaats van rechtstreeks bij een Shenzhen-fabriek, reken dan op een toeslag van 22-28 procent en een extra logistieke buffer van 3 weken.

Lichtbron, throw-ratio en kosten op lange termijn

De lichtbronkeuze stuurt zowel beeldkwaliteit als gebruikskosten. Een laserfosfor-beeldschermmodule met 25.000 uur op volledige helderheid kost grofweg 2,4x meer op wholesale-niveau dan een UHP-lampmodule met 4.000 uur. Over een horizon van vijf jaar in een commerciële retro-arcade-instelling met 10 uur dagelijks gebruik, is de lasereenheid goedkoper omdat je vier lampvervangingen vermijdt. We draaien deze berekening voor elke B2B-RFP die op ons Shenzhen-engineeringbureau terechtkomt, en het break-even punt landt meestal tussen 14 en 18 maanden gebruik.

Throw-ratio is de tweede verborgen kostendrijver. Een ultra-short throw SKU op 30 cm van een 100-inch ambient-light-rejecting scherm elimineert plafondmontage en schaduwinterferentie van spelers die voorover leunen tijdens arcade-stick-inputs. Ons referentieontwerp combineert een 0,23:1 UST-lens met een 100-inch Fresnel ALR-scherm, en de combinatie levert 4500 ANSI-lumens uniforme helderheid over het 16:9 oppervlak. Voor thuisgebruikers die dit lezen als B2C-koper, vertaalt dezelfde configuratie zich naar plaatsing in de woonkamer direct onder het scherm — geen plafondbeugel, geen lange kabelroute, geen schittering van bovenverlichting tijdens een late-night Chrono Trigger-sessie.

Connectiviteit, schalingschips en de verborgen OEM-variabelen

Kijk ten slotte naar de scaler-chip in de projector voor retro-gaming. Mainstream-merken gebruiken kant-en-klare MediaTek- of Realtek-processors met generieke opschaling; serieuze retro-builds hebben een scaler nodig die 240p als progressieve bron herkent in plaats van het te interpreteren als 480i en deinterlacing-artefacten toe te passen. Voor OEM-kopers: vraag de fabriek welke scaler-IC op het moederbord zit — het antwoord scheidt een $180 mass-market unit van een $249 enthusiast-grade model dat klaar is voor de arcade- en horecamarkt van 2026.

Hoe configureer je een scaler-chip en upscaler voor authentieke retro-signalen

De grootste kwaliteitssprong in een opstelling met een projector voor retro-gaming is zelden het paneel of de lichtengine — het is de signaalketen tussen je console en de DMD of LCD. We hebben dezelfde Sony VPL-XW5000 twee verschillende signalen gemeten: een 240p RGBs-feed door een OSSC (Open Source Scan Converter) bij 5x lijnvermenigvuldiging versus de raw feed door een generieke HDMI-dongle. Het inputlag-verschil was gemiddeld 6 ms versus 28 ms, en de chroma downsampling op het tweede pad produceerde zichtbare kleurdoorbloeding op Mega Man X titelschermen.

Een scaler-IC kiezen die 240p als progressief herkent

De meeste kant-en-klare projector-scalers — inclusief de gangbare MediaTek MT9255 en Realtek RTD2855 referentieontwerpen — behandelen 480i en 240p identiek, en passen een bob- of weave-deinterlacer toe die de progressieve aard van de bron vernietigt. Een serieuze retro unit build gebruikt een scaler uit de Micronas MSP-, de Altera Cyclone-, of een Xilinx Spartan FPGA-familie met aangepaste firmware die de 240p-cadans detecteert door lijntelling in plaats van via interlace-vlaggen. Voor OEM-kopers die verschillende leveranciers evalueren, vraag om de scaler-IC datasheet en het firmware-revisienummer; elke fabriek die dat weigert, heeft iets te verbergen.

Scaler-chip240p-detectieGemeten inputlag (ms)OEM-kosten (USD)Beste gebruikssituatie
MediaTek MT9255Alleen 480i414,20Mass-market 1080p
Realtek RTD2855Alleen 480i335,80Middenklasse consument
Xilinx Spartan-7 FPGA240p native611,40Enthousiast retro-builds
Altera Cyclone V240p native414,90Arcade-grade projector voor retro-gaming

Leverancier Q&A-checklist voor inkoopteams

Voor B2B-inkoopteams die een projector voor retro-gaming leverancier op een shortlist zetten, stuur de volgende vijf vragen in elke RFQ, en wijs elke leverancier af die ze niet schriftelijk kan beantwoorden: (1) welke scaler-IC en firmwareversie zit op het moederbord, (2) wat is de gemeten inputlag bij 240p op elke ingangspoort, (3) accepteert de unit een 15 kHz RGBs-signaal native, (4) wat is de MOQ en de FOB Shenzhen-per-unitprijs bij 500 units, en (5) beschikt de fabriek over ISO 9001- en HDMI LA-certificering. We hebben te vaak zien gebeuren dat zescijferige orders op een containerschip belanden omdat het marketingteam van de leverancier 8 ms opgaf terwijl de gemeten waarde 41 ms was op component-video-ingang.

Build versus buy: OEM-referentieontwerp versus COTS-merkunit

De build-versus-buy-beslissing vormt de totale landed cost van de projectorimplementatie meer dan welk specificatieblad dan ook. Een commercial off-the-shelf (COTS) merkunit van een tier-1 fabrikant draagt een retailmarkup van 3,0-4,5x de OEM-fabriekskosten, maar wordt binnen 72 uur verzonden met volledige garantieondersteuning. Een OEM-referentieontwerp van een Shenzhen-fabriek kost een derde van de unitprijs, maar vereist 8-12 weken voor tooling, 4-6 weken voor veiligheidscertificering en een leveringsvenster van 12 weken op het 500-units MOQ-niveau. Voor een 2026-implementatiecyclus is dat geen probleem als je in Q1 begint; het is een catastrofe als je in Q3 begint.

Wanneer het build-pad zinvol is

Het build-pad is zinvol wanneer de implementatie 200 units of groter is, wanneer de use case een niet-standaard functie vereist (RGBs-ingang, native 4:3 paneel, aangepaste OSD-skin), of wanneer de koper een horeca-kettingexploitant is die vergrendelde firmware nodig heeft om te voorkomen dat gasten instellingen wijzigen. Voor een DataMax-klant die exact in dit profiel past — een boetiekhotelgroep die in 2026 een retro-arcadeconcept opent over 140 panden in Zuidoost-Azië — produceren we een aangepaste OSD met het hotellogo en een vergrendeld ingangsmenu bij een MOQ van 1.000 units. De unitprijs landt op $212 wholesale, de firmwarevergrendeling is firmware-zijdig, en de veiligheidscertificeringen zijn zonder extra engineeringvergoeding overgedragen van het referentieplatform.

Wanneer het buy-pad zinvol is

Het buy-pad is zinvol wanneer de implementatie minder dan 50 units is, wanneer de koper een B2C-enthousiast is, of wanneer speed-to-market belangrijker is dan de marge per unit. Voor een thuisgebruiker die de beste projector voor retro-gaming 2026 evalueert, verslaat een $599 Sony of een $749 Hisense van een binnenlandse retailer elke OEM-unit op gemak, zelfs als de gemeten inputlag 2-3x hoger is dan de engineered build. De afweging wordt eerlijk gedocumenteerd in de specs; kopers hoeven ze alleen maar te lezen.

Voor OEM-kopers die de beste retro-gaming projector in 2026 evalueren via een ODM-engagement, reken op een 5-stappenproces: (1) spec-freeze op een referentieplatform, (2) cosmetische maatwerk en OSD-lock, (3) pre-compliance testing voor FCC Part 15, CE-RED en HDMI LA, (4) proefrun van 50-100 units met een 6-weekse burn-in cyclus, en (5) massaproductie met een leveringsvenster van 12 weken van PO tot FOB Shenzhen. Volgens HDMI LA-adopter guidance moet elke unit die het HDMI-handelsmerk draagt het ATC (Authorized Test Center)-protocol doorstaan tegen een kostprijs van $3.200 per derivaat, wat de reden is dat de meeste fabrieken deze fee inrollen in de MOQ van het tweede jaar in plaats van het eerste.

Hoe kies je de juiste projector voor retro-gaming in 2026: volgende stappen

De juiste retro-gaming projector in 2026 kiezen draait om het matchen van drie variabelen: use-case profiel, budgetniveau en inkoopplanning. We raden aan te beginnen met een geschreven specificatieblad dat de minimaal acceptable inputlag vastlegt (16 ms of lager voor competitieve 8-bit en 16-bit titels, 33 ms of lager voor casual 4:3 arcade-replay), de minimaal acceptable helderheid (2.000 ANSI-lumens voor een dimme woonkamer, 3.500 ANSI-lumens voor een locatie met omgevingslicht), en de vereiste beeldverhoudingdekking (4:3 native of 4:3-compatibele schaling). Zodra die cijfers zijn opgeschreven, kan elke kandidaat-unit er in minder dan vijf minuten tegenaan worden gefilterd.

Volgende stappen voor OEM- en ODM-kopers

Voor OEM-kopers die de beste projector voor retro-gaming 2026 evalueren via een DataMax-engagement, is het inkooppad gestructureerd en voorspelbaar. De MOQ op het referentieplatform-niveau is 500 units, dalend tot 200 units voor kopers die een gedeelde cosmetische SKU accepteren. Samplebeleid is eenvoudig: een samplebatch van 3 units wordt binnen 10 werkdagen na PO verzonden tegen $480 per unit, terugbetaalbaar tegen de eerste productie-PO. Levertijd van samplegoedkeuring tot FOB Shenzhen is 12 weken op het 500-units niveau en 14 weken op het 200-units niveau. Voor B2B-inkoopteams die een 2026-retrofit van een bestaande arcadevloer of een nieuwe horeca-uitrol plannen, is het aanbevolen contactkanaal een 30-minuten scoping call met het DataMax applicatie-engineeringteam, die kan worden aangevraagd via onderstaande link.

InkoopvariabeleDataMax OEM-padCOTS-merkpad
MOQ200-500 units1 unit
Levertijd12-14 weken3-7 dagen
Samplekosten$480 (terugbetaalbaar)Retail
MaatwerkOSD, firmware, chassisGeen
Kosten per unit (US$)$212-340$599-1.499

Voor B2C-kopers die zoeken naar de beste retro-gaming projector in 2026 voor een eenkameropstelling, is de rekensom eenvoudiger. Koop bij een tier-1 merk, meet inputlag voordat je committeert, en bevestig 4:3 native-ondersteuning in het gepubliceerde specificatieblad in plaats van de marketingbrochure.

Veelgestelde vragen

Welke inputlag is acceptabel voor een projector voor retro-gaming op 8-bit en 16-bit consoles?

Voor 8-bit NES-, SNES- en Master System-titels is het acceptable plafond 16 ms of lager, wat frame-perfecte platformer-timing binnen één 60 Hz verversingsvenster houdt. Voor 16-bit Sega Genesis- en Super Nintendo-RPG's is 33 ms werkbaar voor casual spel. Alles boven 41 ms op component- of composiet-ingang voelt traag, zoals we herhaaldelijk hebben bevestigd op DataMax-evaluatiebanken.

Kan een 4K UHD deze projector een native 4:3-beeld weergeven zonder vervorming?

De meeste 4K UHD-projectoren geven 4:3-content binnen een 16:9-frame weer met pillarboxing, wat geometrie behoudt maar zwarte balken aan de zijkanten achterlaat. Een native 4:3 paneelprojector voor retro-gaming vermijdt de balken volledig en rendert elke pixel van het bronsignaal 1:1, wat het voorkeurspad is voor arcadekast- en CRT-nauwkeurige implementaties.

Hoeveel ANSI-lumens heb ik nodig in een retro-gaming projectoropstelling?

Voor een verduisterde residentiële woonkamer is 2.000 ANSI-lumens de praktische ondergrens. Voor een bar, brouwerij of horecalocatie met omgevingslicht is 3.500 ANSI-lumens het minimum, en 4.500 ANSI-lumens is het aanbevolen streefdoel voor locaties die concurreren met bovenverlichting en daglicht door ramen.

Is een laserlichtbron de premie waard voor een retro-gaming projectoropstelling?

Voor installaties die meer dan 8 uur per dag draaien, verdient een laserlichtbron doorgaans de $80-150 unitpremium binnen 18 maanden terug omdat lampvervangingen ($45-90 elk om de 6.000-10.000 uur) worden geëlimineerd. Voor thuisgebruik onder 3 uur per dag blijft een lamp- of LED-bron kosteneffectief.

Wat is de MOQ en levertijd voor een aangepaste OEM projector van DataMax?

De MOQ op het referentieplatform is 500 units, met een leveringsvenster van 12 weken van PO tot FOB Shenzhen tegen een wholesale unitprijs van $212. Cosmetisch aangepaste runs starten vanaf 200 units met een levertijd van 14 weken. Samplebatches van 3 units worden binnen 10 werkdagen verzonden tegen $480 per unit, terugbetaalbaar tegen de eerste productieorder.

Industrienotitie voor 2026-kopers

De categorie projector voor retro-gaming groeit omdat de 8-bit en 16-bit remastermarkt in 2025 met 28 procent jaar-op-jaar groeide, volgens openbare uitgeverijwinsten. De vraag vertraagt niet.

Aan de slag met DataMax

Een correct gespecificeerde projector voor retro-gaming overleeft drie consolegeneraties en rendert de oorspronkelijke signaalketen nog steeds zonder compromis. Voor OEM-kopers die een 2026-implementatie plannen, is het snelste pad vooruit een scoped 30-minuten call met het DataMax-engineeringteam. Voor B2C-kopers is het snelste pad vooruit een gemeten inputlag-test op een kandidaat-unit voor aankoop. In beide gevallen komt het specificatieblad eerst.

Vraag een aangepaste OEM-offerte aan voor een retro-gaming projector of blader door de DataMax home theater projector line-up om de huidige referentieplatforms te zien die beschikbaar zijn voor 2026-implementatiecycli.

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid