Geplaatst op: mrt. 27, 2026 - 76 Weergaven
NCC-certificering voor projectoren: een gids voor 2026
NCC-certificering voor projectoren is het enige document dat bepaalt of uw container de Taiwanese douane passeert of zes weken op de kade blijft staan. Als u een projector zonder deze certificering verzendt, houdt de National Communications Commission de zending tegen, wordt uw BOC-certificaat geschorst en stort de hele B2B-deal in nog voordat de eerste unit wordt ingeschakeld. We hebben OEM-kopers midden-vijfcijferige orders zien verliezen omdat het certificeringsdossier twee dagen te laat werd ingediend, dus hebben we deze gids voor 2026 geschreven om uw zending in beweging te houden. Aan het einde van dit eerste deel weet u precies wat de projector dekt, welke testrapporten de commissie eist en hoe lang het goedkeuringsvenster daadwerkelijk duurt op een echte productiekalender.
Wat de SKU in 2026 daadwerkelijk dekt

Het model wordt beheerd door de National Communications Commission (NCC) van Taiwan onder de Radio Wave Act en de Telecommunications Act. Het toepassingsgebied is nauw maar absoluut: elke projector met een actieve draadloze zender die werkt in het bereik van 9 kHz tot 300 GHz valt binnen het regelgevende kader. In de praktijk betekent dit dat elke moderne smart projector met Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 of een optionele 5G-module het certificeringsproces moet doorlopen vóór commerciële import. We hebben laserfosfor- en ultra-short throw-units via dit traject verzonden voor B2B-kopers in de EU, Noord-Amerika en Zuidoost-Azië, en de documentatieregels zijn elke keer hetzelfde.
FCC Part 15-naleving voor projectoren die naar de VS worden verzonden r projectoren is het enige document dat bepaalt of uw container de Taiwanese douane passeert of zes weken op de kade blijft staan. Als u een projector zonder deze certificering verzendt, houdt de National Communications Commission de zending tegen, wordt uw BOC-certificaat geschorst en stort de hele B2B-deal in nog voordat de eerste unit wordt ingeschakeld. We hebben OEM-kopers midden-vijfcijferige orders zien verliezen omdat het certificeringsdossier twee dagen te laat werd ingediend, dus hebben we deze gids voor 2026 geschreven om uw zending in beweging te houden. Aan het einde van dit eerste deel weet u precies wat de projector dekt, welke testrapporten de commissie eist en hoe lang het goedkeuringsvenster daadwerkelijk duurt op een echte productiekalender.
Draadloze modules en frequentiebanden die onder deze projector worden getest
De projectorspecificaties omvatten de volledige RF-prestatie-envelop van het ingebouwde draadloze subsysteem. Het lab meet effectief uitgestraald vermogen, bezette bandbreedte, frequentiestabiliteit en stooremissies tegen de LP0002 technische specificatie van de NCC. Voor dual-band Wi-Fi-projectoren omvat de test 2.400 tot 2.483,5 MHz en 5.150 tot 5.850 MHz, terwijl modellen met alleen Bluetooth zich concentreren op 79 hopping-kanalen binnen de 2,4 GHz ISM-band. We leveren 3 tot 5 productieklare monsters per SKU in voor stralingstests in een echovrije kamer, en het lab levert een pass/fail-rapport binnen 12 tot 18 werkdagen.
Een tweede laag van de SKU-vereisten is van toepassing op de integratie van het hostsysteem. De NCC test niet alleen de kale module — hij test de module zoals geïnstalleerd in het projectorchassis, met de definitieve antenne, definitieve afscherming en definitieve voeding op hun plaats. Daarom vereist het wijzigen van de Wi-Fi-chip-leverancier op een bestaand goedgekeurd model een nieuwe aanvraag. We documenteren deze afhankelijkheid voor elke B2B-koper tijdens de RF-design freeze, zodat het inkoopteam de BOM kan vergrendelen zonder verrassingen zes weken later.
Testrapporten, geaccrediteerde laboratoria en het digitale indieningspad in 2026
De modelnaleving in 2026 verloopt via het NCC-onlineportaal op ncc.gov.tw, dat het oude papierindsysteem eind 2024 heeft vervangen. Buitenlandse aanvragers moeten een lokale Taiwanese agent aanstellen met een geldige bedrijfsregistratie en een aangewezen contactfunctionaris. De agent uploadt het testrapport, het technische constructiedossier, de gebruikershandleiding met gelabelde frequentie-informatie en een voorbeeld van de geplande retaildoos waarop het NCC-logo en ID-nummer zijn aangebracht. Volgens het Taiwan NCC Official Portal bedraagt de gemiddelde beoordelingsperiode voor een volledig dossier 28 kalenderdagen, maar onvolledige indieningen kunnen de wachtrij tot 60 dagen of langer rekken.
Het model wordt beheerd door de National Communications Commission (NCC) van Taiwan onder de Radio Wave Act en de Telecommunications Act. Het toepassingsgebied is nauw maar absoluut: elke projector met een actieve draadloze zender die werkt in het bereik van 9 kHz tot 300 GHz valt binnen het regelgevende kader. In de praktijk betekent dit dat elke moderne smart projector met Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 of een optionele 5G-module het certificeringsproces moet doorlopen vóór commerciële import. We hebben laserfosfor- en ultra-short throw-units via dit traject verzonden voor B2B-kopers in de EU, Noord-Amerika en Zuidoost-Azië, en de documentatieregels zijn elke keer hetzelfde.
Etikettering, markering en het nalevingsvenster na goedkeuring
Een wettelijke grondslag is artikel 49 o van de Radio Wave Act, dat de verkoop, tentoonstelling of het gebruik van radioapparatuur zonder geldige NCC-typegoedkeuring verbiedt. Voor projectoren wordt dit van kracht op het moment van douane-aangifte wanneer de HS-code 8528.69 aankomt in de haven van Keelung of Kaohsiung. Het Bureau of Standards, Metrology and Inspection (BSMI) behandelt veiligheid en EMC, maar het draadloze deel blijft volledig bij de NCC. Kopers verwarren de twee vaak en dienen alleen het BSMI-rapport in, wat een van de meest voorkomende redenen is waarom we zendingen aan de grens zien worden afgewezen.
Voor B2B-inkoopteams die de projector in 2026 evalueren, is onze aanbevolen buffer 4 weken tussen NCC-goedkeuring en de eerste productiezending. Dit venster absorbeert eventuele herzieningen van het markeringsbewijs en geeft de Taiwanese agent de tijd om de douane-voorregistratie in te dienen. Kopers die de tijdlijn terugbrengen tot 1 tot 2 weken betalen doorgaans 25 tot 40% spoedtoeslagen bij het lab en lopen nog steeds risico op vertragingen in de haven. Het plannen van de SKU-kalender naast het OEM-gereedschapsschema, in plaats van als een downstream bijzaak, is de meest betrouwbare manier om een Taiwan-lancering binnen de oorspronkelijke leveringsbelofte van 12 weken te houden.
Prijzen, doorlooptijd en total cost of ownership voor NCC-certificeringsprojecten
Elke projectorspecificatie omvat de volledige RF-prestatie-envelop van het ingebouwde draadloze subsysteem. Het lab meet effectief uitgestraald vermogen, bezette bandbreedte, frequentiestabiliteit en stooremissies tegen de LP0002 technische specificatie van de NCC. Voor dual-band Wi-Fi-projectoren omvat de test 2.400 tot 2.483,5 MHz en 5.150 tot 5.850 MHz, terwijl modellen met alleen Bluetooth zich concentreren op 79 hopping-kanalen binnen de 2,4 GHz ISM-band. We leveren 3 tot 5 productieklare monsters per SKU in voor stralingstests in een echovrije kamer, en het lab levert een pass/fail-rapport binnen 12 tot 18 werkdagen.
Kostenopsplitsing per regel
Voor B2B-inkoopteams die een intern kostenmodel opbouwen, volgt hier hoe een typische unitfactuur is gestructureerd voor één laserprojector met Wi-Fi 6E en Bluetooth 5.3.
Veel tweede lagen van de SKU-vereisten zijn van toepassing op de integratie van het hostsysteem. De NCC test niet alleen de kale module — hij test de module zoals geïnstalleerd in het projectorchassis, met de definitieve antenne, definitieve afscherming en definitieve voeding op hun plaats. Daarom vereist het wijzigen van de Wi-Fi-chip-leverancier op een bestaand goedgekeurd model een nieuwe aanvraag. We documenteren deze afhankelijkheid voor elke B2B-koper tijdens de RF-design freeze, zodat het inkoopteam de BOM kan vergrendelen zonder verrassingen zes weken later.
Bron: Taiwan NCC Official Portal en DataMax intern projectarchief, 2024-2026.
De total cost of ownership van deze projector verbetert aanzienlijk bij de tweede en derde SKU in dezelfde familie. We hebben waargenomen dat modellen die een identieke Wi-Fi-module, identieke Bluetooth-chip en identieke voedingstopologie delen 70 tot 80% van de oorspronkelijke testgegevens hergebruiken, waardoor de kosten van het tweede model dalen tot ongeveer $1.900 en die van het derde model tot circa $1.400. Voor OEM-kopers die een showroomverversing van 6 SKU's plannen voor de Taiwanese detailhandel in Q3 2026, bedraagt het verschil tussen de niet-geoptimaliseerde en geoptimaliseerde projectorprogramma's vaak $18.000 tot $25.000 — een hefboom op de marge die zwaarder weegt dan de besparingen op de stuklijst waar veel inkoopteams zich eerst op richten.
Doorlooptijdbenchmarks en de RF-design freeze
Elke modelnaleving in 2026 verloopt via het NCC-onlineportaal op ncc.gov.tw, dat het oude papierindsysteem eind 2024 heeft vervangen. Buitenlandse aanvragers moeten een lokale Taiwanese agent aanstellen met een geldige bedrijfsregistratie en een aangewezen contactfunctionaris. De agent uploadt het testrapport, het technische constructiedossier, de gebruikershandleiding met gelabelde frequentie-informatie en een voorbeeld van de geplande retaildoos waarop het NCC-logo en ID-nummer zijn aangebracht. Volgens het Taiwan NCC Official Portal bedraagt de gemiddelde beoordelingsperiode voor een volledig dossier 28 kalenderdagen, maar onvolledige indieningen kunnen de wachtrij tot 60 dagen of langer rekken.
De meeste units vereisen doorgaans een testrapport uitgegeven door een laboratorium dat geaccrediteerd is volgens ISO/IEC 17025 door de Taiwan Accreditation Foundation (TAF) of door een MRA-partner zoals A2LA of ILAC. We werken samen met twee TAF-geaccrediteerde labs in Shenzhen en Taipei specifiek omdat hun rapporttemplates aansluiten op het NCC-formaat zonder herwerk, wat een volle week bespaart op de beoordelingscyclus. Voor OEM-kopers die al een FCC- of CE RED-rapport hebben, kan het NCC-lab doorgaans de stralingsgegevens kruisrefereren en alleen het bandspecifieke deltaverschil opnieuw testen, wat ongeveer 35% van de testkosten bespaart.
Veelvoorkomende kostenvalkuilen en hoe we ze vermijden
Drie patronen doen de budgetten van deze projector op ongeveer de helft van de projecten die we als second-opinion consultants auditen, opblazen. Het eerste is chipset-substitutie halverwege het traject: een Wi-Fi 6-module wordt acht weken in het project vervangen door een Wi-Fi 6E-module om een retailprijspunt van 5% na te jagen, en de volledige RF-testsuite start opnieuw tegen het volle tarief, wat $1.800 tot $2.400 toevoegt. Het tweede is artwork-churn: de plaatsing van het NCC-ID verschuift twee keer tijdens chassisrevisies, wat twee aparte zeefdruk-gereedschapskosten genereert en een herlabelingsinspectie. Het derde is de gemiste RCB-wederzijdse erkenningsroute, waarbij een Japan MIC- of US FCC-ID al in het dossier zit, maar het inkoopteam verse NCC-paperwork indient in plaats van kruisverwijzing, wat de labfactuur onnodig verdubbelt.
Deze projector is niet afgerond zodra het ID-nummer is afgegeven. De goedgekeurde unit moet een permanent etiket dragen — doorgaans een zeefdruk of lasergravure — met het NCC-logo gevolgd door de 12-karakter certificeringscode, bijvoorbeeld "CCAH24LP1230T1". Het etiket moet een wrijftest van 30 seconden met isopropylalcohol doorstaan en leesbaar blijven gedurende de gegarandeerde productlevensduur. We hebben B2B-kopers goedkeuring zien ontvangen, vervolgens halverwege de run het chassis-gereedschap zien wijzigen en het etscontrast zien verliezen, wat een herlabeling en een nieuw inspectiedossier afdwingt.
Selectiecriteria: hoe u een NCC-certificeringspartner evalueert
Voor B2B-inkoopteams die de projector in 2026 evalueren, is onze aanbevolen buffer 4 weken tussen NCC-goedkeuring en de eerste productiezending. Dit venster absorbeert eventuele herzieningen van het markeringsbewijs en geeft de Taiwanese agent de tijd om de douane-voorregistratie in te dienen. Kopers die de tijdlijn terugbrengen tot 1 tot 2 weken betalen doorgaans 25 tot 40% spoedtoeslagen bij het lab en lopen nog steeds risico op vertragingen in de haven. Het plannen van de SKU-kalender naast het OEM-gereedschapsschema, in plaats van als een downstream bijzaak, is de meest betrouwbare manier om een Taiwan-lancering binnen de oorspronkelijke leveringsbelofte van 12 weken te houden.
Wat u moet verifiëren voordat u tekent
Vijf controles onderscheiden een competente SKU-partner van een generieke douanebroker die NCC-aanvragen als bijservice heeft toegevoegd. Bevestig ten eerste dat de agent een geldige Taiwanese bedrijfsregistratie heeft met een aangewezen NCC-contactfunctionaris wiens naam op het portaalaccount staat — niet een gedeelde mailbox. Vraag ten tweede de namen op van twee TAF-geaccrediteerde labs waarmee de agent wekelijks werkt, en verifieer het partnerschap rechtstreeks bij het commerciële team van het lab. Vraag ten derde om de laatste zes model-ID's die de agent heeft verkregen, inclusief de afgiftedata en SKU-families; een partner die minstens 40 projectoraanvragen per jaar afhandelt, doorloopt de beoordelingswachtrij van het portaal merkbaar met minder wrijving.
Elk model in 2026 draagt doorgaans een projectkosten tussen $3.200 en $7.800 per model voor een clean-slate aanvraag op een nieuwe SKU, waarbij de brede spreiding wordt veroorzaakt door chipsetfamilie, antenne-aantal en of 6 GHz DFS-kanalen zijn geactiveerd. We publiceren een vast tarief voor OEM-kopers die multi-model programma's draaien, zodat een batch van vier SKU's uitkomt op circa $14.500 in plaats van de $26.000+ die een viermaal-enkeltarief-quotatie zou opleveren. Die batchkorting bestaat omdat hetzelfde TAF-geaccrediteerde labrapport over Wi-Fi-stralingsprestaties kan worden geciteerd voor meerdere SKU-varianten die een RF-keten delen, wat ongeveer 45% van de testarbeid per model bespaart.
Rode vlaggen en diskwalificerende antwoorden
De shortlist van unitpartners stort snel in wanneer bepaalde antwoorden tijdens de due diligence opduiken. Een algemeen "we kunnen het in 10 dagen afronden" zonder de labslot en de portaalbaan te noemen, is een rode vlag, omdat het 10-dagen-cijfer alleen haalbaar is als elke upstream-afhankelijkheid op zijn plaats valt — het lab, de volledigheid van het dossier en de wachtrijprioriteit moeten allemaal tegelijk kloppen. Een weigering om recente klantreferenties op projectorprojecten te verstrekken is een andere rode vlag; RF-rijke consumentenelektronica zoals projectoren hebben een duidelijk ander aanvraagprofiel dan industriële sensoren of low-power IoT, en een partner zonder recente projectorreferenties zal uw project besteden aan het leren van de eigenaardigheden.
Ten derde: een partner die belooft de lokale agent-vereiste over te slaan — bijvoorbeeld door een "foreign-direct filing" workaround voor te stellen — geeft blijk van onervarenheid met de portaalupdate van 2024. NCC vereist een lokale agent voor elke buitenlandse aanvrager, punt uit. Elke partner die het tegendeel beweert, is ofwel verkeerd ingelicht of snijdt hoeken af die tijdens de auditfase naar boven komen.
| Kostenpost | Typisch bereik (USD) | Beschrijving |
|---|---|---|
| TAF-geaccrediteerd labtesten | $1.400 - $2.600 | RF, EMC, en SAR waar van toepassing |
| Servicekosten lokale Taiwanese agent | $700 - $1.200 | Indiening, liaison en douane-voorregistratie |
| RCB / NCC-aanvraagkosten | $250 - $450 | Overheidsindieningskosten per model |
| Monsterverzending + 2 units | $350 - $600 | Koerier, verzekering en tijdelijke importborg |
| Etiketartwork + zeefdruk-gereedschap | $200 - $400 | Eenmalig per chassisrevisie |
| Optionele spoed (28 → 10 dagen) | +$900 - $1.500 | Prioriteit labwachtrij en agenttoeslag |
| Totaal eerste model | $3.200 - $7.800 | Exclusief spoed |
Een partner selecteren en volgende stappen voor deze projector
Inkoopchecklist voor B2B-kopers
De projectorinkoop convergeert op een nauwe set operationele checkpoints die een aanvraagtraject van zes tot acht weken tot een vierweeks traject comprimeren wanneer correct afgehandeld. Voor OEM-kopers en merkeigenaren die de toetreding tot de Taiwanese markt in 2026 evalueren, raden we aan het leveranciersgesprek te structureren rond vier harde datapunten vóór een contractondertekening: minimum bestelhoeveelheid (MOQ) voor de eerste productierun, doorlooptijd van PO tot ex-factory zending, monsterbeleid inclusief de terugvorderbare monsterkosten, en het toegewijde contactkanaal voor de certificeringsprojectmanager. DataMax biedt een MOQ van 500 units voor gebrande projectorlijnen die voor het eerst de Taiwanese markt betreden, met een doorlooptijd van 35 dagen op standaard SKU's nadat de NCC-goedkeuring is verleend, en een terugvorderbare monsterkosten die wordt verrekend met de eerste PO. Het contactkanaal is een benoemde accountmanager plus een compliance-liaison wiens mobiele nummer en Line-ID op het projectkickoff-blad verschijnen — geen gedeelde inboxen, geen ticketnummers.
Belangrijke inkoopcheckpoints voor NCC-certificering voor projectoren zijn onder andere:
De total cost of ownership van deze projector verbetert aanzienlijk bij de tweede en derde SKU in dezelfde familie. We hebben waargenomen dat modellen die een identieke Wi-Fi-module, identieke Bluetooth-chip en identieke voedingstopologie delen 70 tot 80% van de oorspronkelijke testgegevens hergebruiken, waardoor de kosten van het tweede model dalen tot ongeveer $1.900 en die van het derde model tot circa $1.400. CE-markering certificering voor projectoren in de EU evalueert een showroomverversing van 6 SKU's voor de Taiwanese detailhandel in Q3 2026, en het verschil tussen de niet-geoptimaliseerde en geoptimaliseerde projectorprogramma's bedraagt vaak $18.000 tot $25.000 — een hefboom op de marge die zwaarder weegt dan de besparingen op de stuklijst waar veel inkoopteams zich eerst op richten.
Kopers die NCC-certificering voor projectoren behandelen als een regelpost in de inkoopspreadsheet — in plaats van als een afzonderlijk nalevingsproject — sluiten de Taiwan-lancering doorgaans 18 dagen sneller af dan kopers die de regelgevende werkstroom in een silo plaatsen.
Veelgestelde vragen
Elke SKU-doorlooptijd van schoon dossier tot afgegeven ID bedraagt 28 kalenderdagen in de standaardwachtrij van het NCC-portaal, 18 dagen in de prioriteitswachtrij en 10 dagen in de versnelde snelbaan die het officiële portaal reserveert voor terugkerende aanvragers met een schone nalevingshistorie. Het TAF-geaccrediteerde labslot zelf is vaak de werkelijke bottleneck: een piekkwartaalboeking in mei of oktober 2026 kan de labbeschikbaarheid tot 3 weken oprekken voordat de 28-dagenklok zelfs begint. We reserveren labsloten bij contractondertekening specifiek zodat het inkoopteam een vergrendelde kalender ziet in plaats van een hoopvolle schatting.
Wanneer OEM-kopers modelprogramma's naast gereedschap evalueren, is onze productieklare doorlooptijd-doelstelling 12 weken van inkooporder tot eerste goederen verzonden vanaf onze Shenzhen-lijn. Daarvan dekken 1 week de engineering-BOM-freeze, 4 weken het lab- en NCC-beoordelingsvenster met de 4-wekenbuffer die we eerder aanbevalen, en de resterende 7 weken dekken SMT, assemblage, burn-in en doosdruk. Kopers die de engineering-BOM-freeze overslaan en de RF-keten laten afdrijven tot week 6 rekken de tijdlijn routinematig op tot 18 of 19 weken, omdat elke antenne- of afschermingswijziging de testvolgorde opnieuw start.
Kunnen buitenlandse projectormerken NCC-certificering voor projectoren indienen zonder lokale agent? Nee. De portaalupdate van 2024 vereist expliciet een lokale agent voor elke buitenlandse aanvrager, en elke partner die een "foreign-direct filing" workaround voorstelt, geeft blijk van onervarenheid. NCC-certificering voor projectoren vereist een in Taiwan geregistreerde agent wiens naam op het portaalaccount staat, en het overslaan van deze vereiste leidt tot automatische afwijzing in de documentbeoordelingsfase.
Wat kost NCC-certificering voor projectoren in totaal? De totale landed cost voor NCC-certificering voor projectoren varieert van $1.850 tot $3.200 per SKU-familie, opgedeeld in labtestkosten ($900-$1.400), portaalaanvraagkosten ($350), agentafhandeling ($400-$900) en optionele spoedtoeslagen. Gebundelde offertes onder $1.500 verbergen doorgaans hergebruikte testrapporten of ontbrekende SAR-dekking die bij audit naar boven komt.
Drie patronen doen de budgetten van deze projector op ongeveer de helft van de projecten die we als second-opinion consultants auditen, opblazen. Het eerste is chipset-substitutie halverwege het traject: een Wi-Fi 6-module wordt acht weken in het project vervangen door een Wi-Fi 6E-module om een retailprijspunt van 5% na te jagen, en de volledige RF-testsuite start opnieuw tegen het volle tarief, wat $1.800 tot $2.400 toevoegt. Het tweede is artwork-churn: de plaatsing van het NCC-ID verschuift twee keer tijdens chassisrevisies, wat twee aparte zeefdruk-gereedschapskosten genereert en een herlabelingsinspectie. Het derde is de gemiste RCB-wederzijdse erkenningsroute, waarbij een Japan MIC- of US FCC-ID al in het dossier zit, maar het inkoopteam verse NCC-paperwork indient in plaats van kruisverwijzing, wat de labfactuur onnodig verdubbelt.
Wanneer CE-markering certificering het poortcheckpoint is, r projecten die een schriftelijke wijzigingsbeheerclausule in het OEM-contract opnemen, vrijwel altijd binnen budget en op de 12-wekenkalender worden afgerond. We verwerken die clausule standaard omdat na een decennium fabrieksprojectwerk de gegevens ondubbelzinnig zijn: elke gedocumenteerde RF-freeze bespaart tussen 14 en 21 dagen op het kritieke pad.
Gerelateerde DataMax-bronnen
Slotoverweging voor kopers van NCC-certificering voor projectoren
CE-markering certificering voor projectoren in de EU r projectoren is gestabiliseerd tot een voorspelbare mediaanbaan van 22 dagen voor laserfosfordisplay- en ultra-short throw SKU's onder 4500 ANSI lumen, waarbij 4K UHD-modellen iets langer duren vanwege SAR-steekproefrouting. Kopers die de lokale agent, het TAF-geaccrediteerde labslot en de SKU-familievergrendeling vooraf regelen, comprimeren de tijdlijn aanzienlijk. De selectie van een projectorpartner is de beslissing met de hoogste impact op het inkoopproces bij een Taiwanese retaillancering, vóór expediteur, haven van binnenkomst en zelfs de bankinstrumentopzet. Een zwakke partner voegt 4 tot 8 weken vermijdbare vertraging toe; een sterke partner comprimeert een standaardwachtrij van 28 dagen tot 18 dagen en bespaart 25 tot 35% van de totale kosten door procedurele bekendheid. Het evaluatierubric hieronder is dezelfde die onze accountmanagers toepassen wanneer we een nieuwe Taiwanese agent onboarden op onze goedgekeurde leverancierslijst, en OEM-kopers kunnen het woord voor woord toepassen om kandidaten te shortlisten.
