Een container met 600 laserprojectoren staat in de haven van Vancouver. De douane houdt de zending vast omdat het ISED-certificeringsdossier verwijst naar een documentnummer dat

Geplaatst op: jan. 28, 2026 - 114 Weergaven

Projectorcompliance en import in Canada: een gids voor 2026

Projectorcompliance en import in Canada: een 2026-gids

Een container met 600 laserprojectoren staat in de haven van Vancouver. De douane houdt de zending vast omdat het ISED-certificeringsdossier verwijst naar een documentnummer dat niet overeenkomt met het label op de behuizing. De koper krijgt te maken met demurrage van CAD 285 per dag, een gemist back-to-school-retailvenster en een hertestcyclus die de fabriek ongeveer USD 18.000 kost. Dit is de dagelijkse realiteit van de projector in 2026, en het gat tussen de specificatielijst en de vrijgemaakte zending is waar de meeste B2B-programma's falen.

De container met 600 laserprojectoren staat in de haven van Vancouver. De douane houdt de zending vast omdat het ISED-certificeringsdossier verwijst naar een documentnummer dat niet overeenkomt met het label op de behuizing. De koper krijgt te maken met demurrage van CAD 285 per dag, een gemist back-to-school-retailvenster en een hertestcyclus die de fabriek ongeveer USD 18.000 kost. Dit is de dagelijkse realiteit van de projector in 2026, en het gat tussen de specificatielijst en de vrijgemaakte zending is waar de meeste B2B-programma's falen.

Gerelateerde bronnen: ISO 9001-kwaliteitssysteemgids · FCC-certificeringsgids

de unit: het 2026-certificeringsstelsel

Certificeringslaboratorium met technicus die EMC-tests uitvoert op een projector

In deze 2026-gids lopen we door het certificeringsstelsel, de douanedocumentatieketen en de inkoopcontroles die van de SKU een herhaalbare workflow maken in plaats van een crisissituatie. Aan het einde van deel 1 weet u precies welke normen u vóór de start van de tooling in uw OEM/ODM-bouwlijst moet verankeren, zodat het model een planningsopgave wordt in plaats van een verrassing bij de grens.

ISED radioapparatuurcertificering (voorheen IC)

Elke projector met Bluetooth, Wi-Fi of een afstandsbediening op 2,4 GHz / 5 GHz valt onder het ISED-kader (Innovation, Science and Economic Development Canada) voor radioapparatuur, formeel de Standards Compliance and Certification Procedure for Radio Apparatus. Het certificaat wordt afgegeven door een erkende certificeringsinstantie (CB) zoals TÜV SÜD, Intertek of UL, op basis van testrapporten volgens RSS-247 voor ongelicentieerde apparaten, of RSS-210 / RSS-Gen voor algemene radioapparatuur.

Elke gecertificeerde SKU krijgt een ISED-ID in het formaat IC: 1234A-ABCDE, dat lasergeëtst of permanent op de behuizing moet worden aangebracht, op de buitenverpakking moet worden gedrukt en moet worden weerspiegeld in de douanecommerciële factuur. ISED beheert de online lijst van radioapparatuur en omroepapparatuur. Controleer het ISED-ID van de SKU voordat u zeevracht boekt. DataMax beschikt over 14 actieve ISED-familiegoedkeuringen voor de U-serie 1080p- en 4K UHD smart projector-lijn, en we repliceren die ID-structuur over elke SKU-variant, zodat deze projector geen hercertificering per kleur of behuizingsafwerking vereist.

CSA / UL elektrische veiligheid

Elke projector die in Canada wordt verkocht en op een 120 V / 60 Hz-netvoeding wordt aangesloten, vereist een bewijs van conformiteit met de Canadian Electrical Code. Het standaardtraject is CSA C22.2 nr. 60950-1 of de geharmoniseerde IEC 62368-1 voor AV- en ICT-apparatuur, getest in een door de SCC geaccrediteerd laboratorium. Het resulterende cUL- of CSA-merk is de markering op het product waarop douane-inspecteurs letten.

Voor B2B-inkoopteams is de praktische vraag of het UL-dossier van de fabriek de specifieke combinatie van voeding, lasermodule en mainboard dekt. UL "multiple listing" werkt alleen wanneer de stuklijst overeenkomt met het oorspronkelijke rapport. Een overstap van een 200 W naar een 240 W laserfosfor-weergave-engine activeert bijvoorbeeld een nieuw dossier. Veranker de BoM in de RFQ-fase en het certificeringsdossier blijft geldig; wijzig de BoM midden in de productie en de projector belandt in een hertestwachtrij van 6-10 weken.

NRCan-energie-efficiëntierapportage

Elke eerste beslissing die een oem-koper moet nemen, is welke van de drie certificeringsregimes zijn projector-SKU activeert. De meeste laser- en lampunits in het bereik van 2000-6000 ANSI lumen, gebruikt voor onderwijs, retailbewegwijzering en thuisbioscoop, raken alle drie. Hieronder vindt u de technische diepgang die B2B-sourcingteams nodig hebben voordat ze de PO uitgeven.

Voor een DataMax 4500 ANSI lumen DLP-unit die naar Mississauga wordt verscheept, bedraagt de actieve-modus efficiëntie 3,2 lumen per watt en het stand-byverbruik 0,3 W, beide door ons gedeclareerd in de modelmasterfase. NRCan-rapportage is gratis en wordt via het officiële NRCan-onlineportaal ingediend vóór de eerste importaangifte. Het overslaan van deze stap is een veelvoorkomende B2C-fout wanneer een kleine retailer drie of vier units via een makelaar importeert; voor B2B-containervolumes is dit een non-starter.

Elke projector met Bluetooth, Wi-Fi of een afstandsbediening op 2,4 GHz / 5 GHz valt onder het ISED-kader (Innovation, Science and Economic Development Canada) voor radioapparatuur, formeel de Standards Compliance and Certification Procedure for Radio Apparatus. Het certificaat wordt afgegeven door een erkende certificeringsinstantie (CB) zoals TÜV SÜD, Intertek of UL, op basis van testrapporten volgens RSS-247 voor ongelicentieerde apparaten, of RSS-210 / RSS-Gen voor algemene radioapparatuur.

Elke gecertificeerde SKU krijgt een ISED-ID in het formaat IC: 1234A-ABCDE, dat lasergeëtst of permanent op de behuizing moet worden aangebracht, op de buitenverpakking moet worden gedrukt en moet worden weerspiegeld in de douanecommerciële factuur. ISED beheert de online lijst van radioapparatuur en omroepapparatuur. Controleer het ISED-ID van de SKU voordat u zeevracht boekt. DataMax beschikt over 14 actieve ISED-familiegoedkeuringen voor de U-serie 1080p- en 4K UHD smart projector-lijn, en we repliceren die ID-structuur over elke SKU-variant, zodat deze projector geen hercertificering per kleur of behuizingsafwerking vereist.

Documentaire keten van bewaring voor ISED-, CSA- en NRCan-indieningen

Wanneer het model verandert in een douaneblock aan de Port of Vancouver, is de oorzaak bijna altijd een gebroken documentenketen, niet een gefaalde test. Inspecteurs van de Canada Border Services Agency behandelen elke zending als schuldig totdat het tegendeel is bewezen, wat betekent dat de importeur van record binnen het responsteram匹配的 documentatie moet overleggen. We zien dit het vaakst bij first-time B2C-verzenders die vertrouwen op een expediteur die de originele CB-certificaten niet bewaart, en bij B2B-kopers die een nieuwe fabriek onboarden zonder de certificeringsbibliotheek te auditen.

Elke projector die in Canada wordt verkocht en op een 120 V / 60 Hz-netvoeding wordt aangesloten, vereist een bewijs van conformiteit met de Canadian Electrical Code. Het standaardtraject is CSA C22.2 nr. 60950-1 of de geharmoniseerde IEC 62368-1 voor AV- en ICT-apparatuur, getest in een door de SCC geaccrediteerd laboratorium. Het resulterende cUL- of CSA-merk is de markering op het product waarop douane-inspecteurs letten.

B2B-inkoopteams moeten vaak overwegen, is de praktische vraag of het UL-dossier van de fabriek de specifieke combinatie van voeding, lasermodule en mainboard dekt. UL "multiple listing" werkt alleen wanneer de stuklijst overeenkomt met het oorspronkelijke rapport. Een overstap van een 200 W naar een 240 W laserfosfor-weergave-engine activeert bijvoorbeeld een nieuw dossier. Veranker de BoM in de RFQ-fase en het certificeringsdossier blijft geldig; wijzig de BoM midden in de productie en de projector belandt in een hertestwachtrij van 6-10 weken.

DocumentlaagUitgeverFormaat dat douane verwachtBewaring
TestrapportenSCC-geaccrediteerd labPDF, ondertekend en gedateerd7 jaar
ConformiteitsverklaringFabrikant / ImporteurPDF op briefpapier5 jaar
NRCan-modelmasterNRCanOnline DB-vermeldingPermanent
Commerciële factuurExporteur + ImporteurPapier of EDI7 jaar

Een derde pijler is de energygy Efficiency Act die wordt beheerd door Natural Resources Canada (NRCan). Projectoren die voldoen aan de definitie van een informatietechnologieproduct onder de Energy Consumption Regulations moeten in de NRCan-database worden gemeld voordat ze in Canada mogen worden geïmporteerd, gedistribueerd of verkocht. Stand-byvermogen onder 0,5 W en de drempelwaarden voor actieve-modus efficiëntie zoals vastgelegd in de regelgeving zijn de twee meetgegevens die inspecteurs en retailers verifiëren.

Labelartwork, verpakkingsmarkeringen en tweetaligheidsvereisten

Voor een DataMax 4500 ANSI lumen DLP-unit die naar Mississauga wordt verscheept, bedraagt de actieve-modus efficiëntie 3,2 lumen per watt en het stand-byverbruik 0,3 W, beide door ons gedeclareerd in de modelmasterfase. NRCan-rapportage is gratis en wordt via het officiële NRCan-onlineportaal ingediend vóór de eerste importaangifte. Het overslaan van deze stap is een veelvoorkomende B2C-fout wanneer een kleine retailer drie of vier units via een makelaar importeert; voor B2B-containervolumes is dit een non-starter.

RegimeNorm / WetUitgevende instantieMarkering op productTypische doorlooptijd
ISED-radioRSS-247, RSS-GenISED (cert door CB)IC: xxxx-xxxxxxx6-10 weken
Elektrische veiligheidCSA C22.2 / IEC 62368-1CSA / ULcUL- of CSA-merk8-12 weken
Energie-efficiëntieEnergy Efficiency ActNRCanGeen markering, DB-vermelding1-2 weken (indiening)

Er zijn vier labeloppervlakken te beheren: het producttypeplaatje, het IC- en cUL-regelgevingscluster, de retailzijde van de doos en de omslag van de gebruikershandleiding. Elk oppervlak heeft zijn eigen plaatsingsregel en zijn eigen tweetaligheidsregel. Het typeplaatje bevindt zich doorgaans onderaan de behuizing naast het ingangspaneel en mag eentalig zijn als het alleen het modelnummer, de elektrische classificatie en de naam van de fabrikant draagt. Het IC- en cUL-cluster wordt behandeld als regelgevingsartwork en moet tweetalig zijn als er een veiligheidswaarschuwing deel uitmaakt van de groepering. De doosverkoopzijde draagt de marketing-SKU en de tweetalige lijst met kenmerken. De omslag van de gebruikershandleiding draagt de naam van de handleiding in beide talen.

OEM-klanten moeten vaak,2026-programma, de les is sequencering. Voer ISED en CSA parallel uit vanaf week één; beide voeden het SKU-labelartwork. NRCan is een indiening van 1-2 weken en kan als laatste worden uitgevoerd, maar alleen als de cijfers voor actieve modus en stand-by al vastliggen. Houd een van de drie tegen en de container wacht in Vancouver of Montreal. de SKU beloont de koper die certificering behandelt als een kritisch-paditem op het projectplan, niet als een voetnoot op de inkooporder.

Een veelgestelde vraag van B2B-inkoopteams is of de Franse handleiding op een cd, USB of QR-code mag worden meegestuurd. De Competition Bureau heeft verklaard dat Franstalige inhoud beschikbaar moet zijn in een fysiek medium dat met het product wordt meegeleverd, of op het product zelf, zonder afhankelijkheid van een internetverbinding. Een uitsluitend QR-code Franse handleiding voldoet niet aan de regelgeving. Voor OEM-kopers die een 2026-programma draaien, is de praktische zet om de tweetalige master vast te leggen met het marketingteam in de RFQ-fase en om de ODM-partner te verplichten een Frans proefexemplaar naast het Engelse proefexemplaar te produceren voordat de tooling wordt gesneden.

Hoe kiest u een Canada-klare projectleverancier voor 2026

Wanneer het model verandert in een douaneblock aan de Port of Vancouver, is de oorzaak bijna altijd een gebroken documentenketen, niet een gefaalde test. Inspecteurs van de Canada Border Services Agency behandelen elke zending als schuldig totdat het tegendeel is bewezen, wat betekent dat de importeur van record binnen het responsteram匹配的 documentatie moet overleggen. We zien dit het vaakst bij first-time B2C-verzenders die vertrouwen op een expediteur die de originele CB-certificaten niet bewaart, en bij B2B-kopers die een nieuwe fabriek onboarden zonder de certificeringsbibliotheek te auditen.

Een documentaire keten heeft drie benen. Ten eerste, het technische dossier: schema, BoM, PCB-layout, laserblokschema en het testrapport van een SCC-geaccrediteerd lab. Ten tweede, de verklaringen: een Declaration of Conformity voor ISED, een CSA- of cUL-Certificate of Compliance, en het NRCan-modelmasterrecord met gedeclareerde actieve-modus watt en stand-by watt. Ten derde, de commerciële laag: commerciële factuur met HS-code 8528.69 of 8527.91, Canada-specifieke land van oorsprong, en een Importer of Record-nummer gekoppeld aan een Canadees zakelijk adres. Verlies een van deze en de tijdlijn van 28 dagen voor resolutie wordt gereset.

In onze ervaring met het trekken van DataMax OEM/ODM-containers door Mississauga en Montreal in 2024 en 2025, was de meest voorkomende fout geen ontbrekend certificaat maar een mismatch tussen de certificaatomvang en de SKU op het dooslabel. Een fabriek rapporteert de projector onder model AVD-4500-LP met een 200 W laserblok; de SKU-master toont AVD-4500-LP-240. Douane markeert de afwijking, trekt de container naar zich toe en de importeur wordt gevraagd ofwel matchende documentatie te verstrekken ofwel opnieuw te exporteren. Het bouwen van een enkele SKU-master-naar-certificaat crosswalk binnen de ERP sluit deze kloof.

DocumentlaagUitgeverFormaat dat douane verwachtBewaring
TestrapportenSCC-geaccrediteerd labPDF, ondertekend en gedateerd7 jaar
ConformiteitsverklaringFabrikant / ImporteurPDF op briefpapier5 jaar
NRCan-modelmasterNRCanOnline DB-vermeldingPermanent
Commerciële factuurExporteur + ImporteurPapier of EDI7 jaar

In B2B-sourcingcontexten is de praktische zet een pre-shipment audit door het compliance-team van de importeur die de SKU-master, de BoM per SKU en de certificaatomvang per SKU beoordeelt. Voor B2C-resellers die minder dan 25 units per zending afhandelen, geldt dezelfde logica maar wordt deze vaak afgehandeld door een Canadese douanemakelaar zoals Cole International of Livingston International, die beide importchecklists publiceren die de CBSA-verwachtingen weerspiegelen.

De kortste weg door projectorcompliance en import in canada is de leverancier die de toezichthouder als klant behandelt. Wij doen dat, en die houding is de reden waarom onze MOFU- en BOFU-kopers stoppen met het stellen van dezelfde vijf vragen bij elke RFQ en in plaats daarvan vragen naar unitmarge gaan stellen.

Veelgestelde vragen

de unit is ook een label- en verpakkingsprobleem, en de Canada Consumer Product Safety Act samen met de Competition Act bieden beide ruimte voor tweetalige handhavingsacties. Elke markering op het product, elk dooslabel, elke gedrukte handleiding die met een projector wordt meegeleverd, moet voldoen aan de federale tweetaligheidsvereisten in het Engels en Frans. Tweetalige verpakking is een veelvoorkomende verrassing voor OEM-kopers van wie de thuismarkt eentalig is, en het is een veelvoorkomende B2C-klacht wanneer gebruikers handleidingen vinden met alleen Engelse bedieningssequenties.

Een tweetaligheidsvereiste omvat veiligheidsmarkeringen, regelgevende markeringen, modelnummers, waarschuwingsverklaringen en de gebruikershandleiding. De Franse kant hoeft geen vertaling van de Engelse tekst te zijn, maar moet dezelfde informatie met dezelfde veiligheidsbetekenis overbrengen. Voor DataMax OEM/ODM-units die in 2025 en 2026 naar Canada worden verscheept, leveren we een enkele SKU met tweetalige handleidingen en een tweetalige snelstartgids ingebed in de dooshoes. De retailmasterdoos draagt Frans en Engels op tegenoverliggende panelen, met het regelgevingsmerkcluster op een zijde die zichtbaar is zonder de unit te verplaatsen. Deze lay-out is geverifieerd tegen de Consumer Packaging and Labelling Regulations die worden beheerd door de Competition Bureau Canada.

Er zijn vier labeloppervlakken te beheren: het producttypeplaatje, het IC- en cUL-regelgevingscluster, de retailzijde van de doos en de omslag van de gebruikershandleiding. Elk oppervlak heeft zijn eigen plaatsingsregel en zijn eigen tweetaligheidsregel. Het typeplaatje bevindt zich doorgaans onderaan de behuizing naast het ingangspaneel en mag eentalig zijn als het alleen het modelnummer, de elektrische classificatie en de naam van de fabrikant draagt. Het IC- en cUL-cluster wordt behandeld als regelgevingsartwork en moet tweetalig zijn als er een veiligheidswaarschuwing deel uitmaakt van de groepering. De doosverkoopzijde draagt de marketing-SKU en de tweetalige lijst met kenmerken. De omslag van de gebruikershandleiding draagt de naam van de handleiding in beide talen.

OppervlakTweetalig vereistVeelvoorkomende fout
TypeplaatjeAlleen voor waarschuwingenTweetalige SKU wanneer niet vereist
IC / cUL-clusterJa, als waarschuwingen aanwezig zijnUitsluitend Engelse waarschuwingstekst
Retailzijde doosJaFrans ingekort tot één regel
Omslag gebruikershandleidingJaUitsluitend Engelse titel "User Manual"

Kan ik één SKU naar zowel de Verenigde Staten als Canada verzenden zonder aparte certificering?

Nee. De IC-, cUL- en NRCan-vereisten zijn Canadaspecifiek en vervangen FCC-, ETL- en DOE-conformiteit op de Amerikaanse markt niet. SKUs met dubbele certificering zijn mogelijk, maar projectorcompliance en import in canada vereisen nog steeds hun eigen labelartwork, hun eigen handleiding en hun eigen energieblad op de Canadese masterdoos.

Slotoverweging

Elke veelgestelde vraag van b2b-inkoopteams is of de Franse handleiding op een cd, USB of QR-code mag worden meegestuurd. De Competition Bureau heeft verklaard dat Franstalige inhoud beschikbaar moet zijn in een fysiek medium dat met het product wordt meegeleverd, of op het product zelf, zonder afhankelijkheid van een internetverbinding. Een uitsluitend QR-code Franse handleiding voldoet niet aan de regelgeving. Voor OEM-kopers die een 2026-programma draaien, is de praktische zet om de tweetalige master vast te leggen met het marketingteam in de RFQ-fase en om de ODM-partner te verplichten een Frans proefexemplaar naast het Engelse proefexemplaar te produceren voordat de tooling wordt gesneden.

Voor B2B-inkoopteams die klaar zijn om van scoping naar sampling te gaan, vraag een offerte op maat aan en ons Canada-programmabureau stuurt binnen twee werkdagen een documentatiepakket, een MOQ-tabel en een leveringsplan van 12 weken retour.

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid