Geplaatst op: okt. 01, 2025 - 113 Weergaven
OEM RFQ-proces stroomdiagram: van aanvraag tot inkooporder
Het OEM RFQ-proces lijkt op een simpele e-mailuitwisseling, maar één ontbrekend veld in een aanvraag van een koper kan een projectororder met zes weken vertragen. De meeste importeurs sturen een one-liner met de vraag om "beste prijs DLP 4K" zonder specsheet, zonder doelmarkt en zonder volume-inschatting, en vragen zich dan af waarom offertes 14 dagen onderweg zijn. We hebben deze pass-one-gids geschreven om B2B inkoopteams een concrete checklist te geven: elke technische parameter, commerciële voorwaarde en certificering die een smart-projector OEM nodig heeft voordat hij een werkbare reactie kan uitbrengen. Aan het einde van deze serie van 2500 woorden weet u precies welke veertien gegevenspunten in een request for quote thuishoren, hoe u een technische reactie van een OEM moet lezen, en waar de meest voorkomende knelpunten in de RFQ-flow zich bevinden in een fabriek in Shenzhen.
Hoofdpunten
- Een volledige SKU-aanvraag bevat 14 verplichte velden die optiek, hardware, firmware, certificeringen, branding, verpakking, beoogde FOB-prijs en jaarlijks volume bestrijken.
- DataMax reageert op een schone RFQ binnen 48 werkuren met een technische datasheet, een getrapte prijslijst en een bevestigde sample-levertijd.
- Laser-fosfor DLP-projectoren tussen 2500 en 6000 ANSI lumen hebben een OEM-sample-levertijd van 12 werkdagen en een massaproductie-levertijd van 35 tot 45 kalenderdagen.
- Kritieke inkoopdocumenten zijn het IEC 62471 fotobiologisch veiligheidsrapport, de ISO 9001 fabrieksauditbrief en het FCC- of CE-EMC-testcertificaat.
- de productprijzen zijn getrapt per MOQ: 100 units, 500 units, 1000 units en 5000 units per SKU per kwartaal, met FOB Shenzhen eenheidsprijzen van $189 tot $1.840 afhankelijk van lumen, resolutie en chassismaterialen.
Wat "het apparaat" eigenlijk betekent bij projectorinkoop



het model is de formele procedure die een B2B-koper volgt om prijzen, samples en tooling aan te vragen bij een contractfabrikant. Voor smart-projectorcategorieën is de request for quote zwaarder dan voor generieke consumentenelektronica, omdat elke eenheid een optische engine, een thermisch beheersysteem en firmware heeft die per markt moeten worden aangepast. We structureren elke aanvraag voor de optie rond dezelfde veertien-velden-template, zodat de engineering-, inkoop- en kwaliteitsteams van DataMax parallel kunnen offreren in plaats van hun werk te serialiseren.
Het eerste blok velden is optisch. Kopers moeten de native resolutie (720p, 1080p, 4K UHD), de lichtbron (LED, laser, laserfosfor, RGB triple-laser), de ANSI lumen-output, de contrastverhouding (FOFO of ANSI), het kleurengamma-bereik (Rec.709, DCI-P3, BT.2020) en de throw ratio vermelden (standard throw 1,2:1, short throw 0,4:1, ultra-short throw 0,21:1). Zonder deze cijfers kan deze optie de screeningstap van het optiekteam niet passeren. Volgens de ProjectorCentral 2024 spec-gids zijn niet-overeenkomende lumen-classificaties de meest voorkomende reden dat een offerte door de fabrikant wordt afgewezen tijdens de technische beoordeling.
Het tweede blok velden is hardware. Kopers specificeren de chipset (Texas Instruments DLP, Sony SXRD, 3LCD van Epson), de inputpoortmatrix (HDMI 2.1, USB-C met DisplayPort alt-mode, RJ45 voor bekabelde casting), draadloze modules (Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Miracast, AirPlay 2), speakervermogen in watt en de fork van het besturingssysteem (Android TV 11, Google TV, Linux OpenWrt). Smart-projector OEM's behandelen elk hiervan als kostenfactor, dus als ze ontbreken in de RFQ-flow leidt dat tot een regel "TBD priced later" die kopers niet waarderen.
Certificerings- en compliance-inputs die ons product moet vastleggen
Elke projector-RFQ die op het bureau van DataMax terechtkomt, moet drie compliance-doelen opgeven: doelmarkt (Verenigde Staten, Europese Unie, Verenigd Koninkrijk, Golfstaten, Zuidoost-Azië, Japan, Australië), vereiste veiligheidsnormen (IEC 62368-1 voor IT/AV-apparatuur, IEC 62471 voor fotobiologische veiligheid van lampen) en vereiste EMC-tekens (FCC Part 15 Class B voor de VS, CE-EMC en CE-RED voor de EU, RCM voor Australië). De projector wordt exponentieel duurder wanneer een koper halverwege een certificeringswijziging toevoegt, dus zich in de aanvraagfase committeren aan een doelmarkt bespaart gemiddeld $4.200 aan herhaaltestkosten per SKU in het lab van de fabrikant.
de prijzen van dit apparaat hangen ook af van de gevraagde garantietrap. Een retour-naar-dealer garantie van 12 maanden is de standaardbaseline en is inbegrepen bij elke standaardofferte. Een garantie van 24 of 36 maanden vereist extra burn-in-testen bij 45 graden Celsius en 80 procent luchtvochtigheid gedurende 720 uur, wat ons kwaliteitsteam inplant voordat de massaproductie-tooling wordt vrijgegeven.
Commerciële voorwaarden die de B2B-aanvraag moet bevatten
de commerciële voorwaarden van het apparaat vallen in zes buckets: geschat jaarlijks volume, MOQ per SKU, beoogde FOB-eenheidsprijs, betalingsvoorwaarden (T/T 30/70, L/C at sight, of OA 60 dagen voor terugkerende kopers), Incoterm (EXW, FOB Shenzhen, FOB Hong Kong, DDP) en vereiste verpakkingsontwerpbestanden (AI, PDF of PSD). Kopers die de volume-inschatting overslaan, ontvangen standaard een conservatieve fabrieks-MOQ van 1000 units per SKU, wat de kosten per eenheid met ongeveer 18 procent opblaast vergeleken met een offerte op basis van 5000 units. We behandelen elke B2B-aanvraag als vertrouwelijk en ondertekenen een NDA voordat we een getrapte prijslijst naar eerste-keer-kopers sturen.
Voor OEM-kopers die laser-fosfor modellen evalueren, moeten de datasheets van deze projector verwijzen naar de ALPD 4.0- of ALPD 5.0-lichtengine-revisie, de classificatie van verzegelde of open optische engine, en de stof-IP5X-classificatie van de lichttunnel. Een verzegelde engine levert een prijstoeslag op van $42 tot $58 per eenheid, maar verlaagt de MTBF-falingspercentages met 60 procent in stoffige retailomgevingen zoals klaslokalen en koffiebars. Het opnemen van deze drie gegevenspunten in de RFQ-flow drukt de technische responstijd van de fabrikant terug van 5 werkdagen naar minder dan 48 uur, omdat het engineeringteam niet langer heen en weer hoeft te e-mailen om de use case te verduidelijken.
de systeemspecificaties omvatten een vierde commerciële bucket die kopers vaak over het hoofd zien: lokalisatie. Smart-projectoren die in Duitsland worden verkocht, vereisen een Duitstalige initiële setup-wizard en een DE-toetsenbordindeling; units die in Saoedi-Arabië worden verkocht, hebben een Arabische right-to-left UI-mirroring en een GCC-stekker nodig. We bakken lokalisatie in onze massaproductie-tooling, dus onze aanbodtemplate vraagt kopers om elke doellocatie en de vereiste taalset voor SKU 1 tot en met SKU N op te sommen. Ontbrekende lokalisatie is de tweede meest voorkomende oorzaak van nabestelvertragingen, omdat engineering firmware-builds opnieuw moet draaien wanneer een nieuwe markt wordt toegevoegd nadat de tooling is uitgesneden.
Engineering-specificaties die de OEM RFQ-communicatie moet vastleggen
Een volledig technisch brief verwijdert giswerk uit de engineering-respons. Voor laser-fosfor en 3LCD-projectorcategorieën die DataMax bedient, vraagt deze engineeringtemplate om vijft niet-onderhandelbare gegevenspunten: native resolutie (1080p FHD, 4K UHD via XPR-shifting, of native 4K), piekhelderheid in ANSI lumen, contrastverhouding (FOFO of ANSI), throw ratio en het type lichtbron met nominale levensduur in uren. Het apparaat verloopt veel soepeler wanneer kopers een referentiemodel-SKU bijvoegen (Epson EF-12, Xgimi Horizon Pro, Hisense C1, Anker Nebula Cosmos Laser 4K), zodat het engineeringteam thermische en akoestische doelen kan benchmarken tegen een bestaande BOM.
We hebben de afgelopen 14 jaar waargenomen dat de offertelevertijd van het model wordt gecomprimeerd van 35 naar 24 werkdagen wanneer de koper een referentie-SKU opgeeft, omdat optische bench-tuning, fan-curve-mapping en DMD (Digital Micromirror Device)-selectie allemaal worden aangestuurd vanaf de referentiebasis. Zonder een referentiemodel draagt de technische respons van de optie een buffer van 12 tot 18 procent voor thermische herwerking, die de fabrikant teruggeeft aan de koper als ofwel een langere levertijd ofwel een hogere eenheidsprijs.
Voor OEM-kopers die ultra-short throw (UST)-units evalueren voor klaslokaal- en woonkamerkanalen, moeten deze optiespecificaties de throw ratio (typisch 0,21:1 tot 0,25:1), het schermgroottesbereik (80 tot 150 inch diagonaal) toevoegen, en of de unit een gebundeld ambient-light-rejecting (ALR)-scherm vereist. We leveren UST optische engines van Appotronics ALPD 5.0-bronnen, onze vooraf afgestemde ALR Fresnel-schermafstemming en onze optionele plafondmontagebeugel-SKU's via hetzelfde B2B-aanvraagkanaal. De engineering-respons van ons product wordt vervolgens doorgestuurd naar ons Suzhou optisch lab voor een throw-curve-simulatie binnen 48 werkuren.
Connectiviteits- en softwarevereisten
de connectiviteitsvereisten van dit apparaat omvatten de wireless stack — dual-band Wi-Fi 6 versus Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.0 versus 5.2, en of de unit Miracast, AirPlay 2, Chromecast built-in of DLNA nodig heeft. De softwarestack van het apparaat dekt Android TV 11 versus Android TV 12, de Google GMS-pakketcertificeringsstatus, vooraf geïnstalleerde Netflix (waarvoor een aparte Netflix HDCP 2.3-licentievergoeding vereist is) en de OTA-firmware-updatesnelheid (per kwartaal versus halfjaarlijks). Kopers die zich richten op de Gulf Cooperation Council-markt moeten in deze projectortemplate ook de vereiste Salem- of Rotana streaming-app-voorinstallaties aangeven.
Akoestische en thermische doelen
de geluidsdoelen van het systeem worden meestal uitgedrukt in decibel op 1 meter (dB(A) @ 1m) in standard mode versus movie mode, waarbij 28 dB(A) de typische referentie is voor woonkamerimplementaties. Thermische doelen verwijzen naar de maximale omgevingstemperatuur tijdens bedrijf (40 graden Celsius is het gangbare plafond) en het vereiste koelprofiel (passieve heatsink voor sub-1000-lumen units, actieve koeling met dubbele ventilator voor 2500-plus-lumen units). Het opnemen van deze cijfers in ons aanbod stelt ons thermisch team in Dongguan in staat de juiste ventilatorleverancier (Sunon, AVC of Nidec) te selecteren voordat de tooling wordt uitgesneden.
Prijsbenchmarks en volumetrappen voor de SKU

de prijstrappen van dit product volgen een duidelijke trappenvormige structuur die we openlijk delen tijdens een gekwalificeerde B2B-aanvraag. Trap 1 (500 tot 999 units per SKU) draagt een premie per eenheid van ongeveer 22 procent boven de Trap 3-baseline, omdat vaste tooling-amortisatie wordt gespreid over minder units. Trap 2 (1000 tot 2999 units) verlaagt die premie tot ongeveer 9 procent, en Trap 3 (3000 tot 9999 units) wordt de groothandelsbenchmarkprijs die op de standaardprijslijst wordt geoffreerd. Trap 4 (10.000-plus units) opent de deur naar dedicated productielijntoewijzing en een korting van 4 tot 7 procent die per kwartaal als creditnota tegen de volgende inkooporder wordt uitbetaald.
We delen een getrapte prijslijst onder een uitgevoerde geheimhoudingsovereenkomst, zodat eerste-keer-kopers de landed cost kunnen modelleren zonder onze interne kostenopbouw bloot te leggen. Voor de transparantie van het apparaat publiceren we een referentiematrix die algemene configuratieprofielen koppelt aan indicatieve groothandelsbanden in USD FOB Shenzhen.
| Configuratieprofiel | Helderheid | Resolutie | Trap 1 (500-999) | Trap 2 (1000-2999) | Trap 3 (3000-9999) | Trap 4 (10.000+) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Draagbare FHD | 800 ANSI | 1080p | $249 | $229 | $209 | $189 |
| Woonkamer Laser | 2200 ANSI | 4K UHD (XPR) | $612 | $569 | $529 | $489 |
| Ultra-short Throw | 3000 ANSI | 4K UHD | $1.180 | $1.099 | $1.019 | $945 |
| Klaslokaal Laser | 4500 ANSI | 1080p | $879 | $819 | $759 | $699 |
| High-brightness Conference | 5000 ANSI | WUXGA | $1.045 | $979 | $899 | $829 |
de betalingsvoorwaarden van het model beïnvloeden ook de landed-cost-berekening. T/T 30/70 (30 procent aanbetaling, 70 procent saldo tegen kopie van B/L) is de standaard voor nieuwe kopers en kent geen toeslag. L/C at sight voegt 0,4 procent bankkosten toe en vereist een Tier 1-bank als emittent. OA 60 dagen is voorbehouden aan kopers met twee eerdere inkooporders in het dossier en een schoon betalingsverleden, volgens ons kredietbeleid HSBC Trade Finance Guidelines.
Verborgen kostenposten die kopers in de B2B-aanvraag naar boven moeten halen
Verborgen kostenposten in het OEM RFQ-proces zijn de GMS-licentiekosten (rond $9 per eenheid voor Android TV 12 met Google-certificering), de Netflix HDCP 2.3-licentiekosten (circa $14 per eenheid waar van toepassing), het ALR-schermpakket (een groothandelstoevoeging van $129 tot $289 voor UST-pakketten), de gereedschapskosten voor een custom-color behuizing (een eenmalige toeslag van $4.800, gespreid over het SKU-volume) en de retardoos-artwork-origination-fee ($0,45 per eenheid voor een vierkleuren CMYK-drukplaat). Het vooraf toevoegen van deze regels aan het OEM RFQ-proces voorkomt het "sticker shock"-moment wanneer de formele offerte in de inbox van de koper landt.
Voor B2B-inkoopteams die een formele request for quote tegen meerdere leveranciers draaien, verbetert de vergelijkbaarheid van het OEM RFQ-proces wanneer kopers een gestandaardiseerde kostenopsplitsing vragen: FOB-eenheidsprijs, tooling per eenheid geamortiseerd, certificeringskosten per eenheid geamortiseerd, verpakkingskosten per eenheid en garantievoorziening per eenheid. Die structuur stelt de inkoopfunctionaris in staat een apples-to-apples RFQ-flow-vergelijking te draaien over drie of vier concurrerende OEM's zonder elke leveranciersofferte te hoeven reverse-engineeren. DataMax levert die gestandaardiseerde opsplitsing op verzoek, waarbij elke regel wordt ondersteund door een leveranciersfactuur of een gecontracteerd tariefblad voor volledige audittrail-integriteit volgens ISO 9001:2015 documentatievereisten.
Hoe u de juiste OEM RFQ-procespartner kiest en doorgaat naar inkooporder
Voor B2B-inkoopteams die de beslissing over het OEM RFQ-proces finaliseren, versmallen de selectiecriteria zich tot vier meetbare pijlers: MOQ-flexibiliteit, transparantie van het samplebeleid, levertijdbetrouwbaarheid en post-shipment garantievoorziening. Bij DataMax begint de MOQ van het OEM RFQ-proces op 500 units per SKU op standaard SKU's, met 100 units toegestaan voor kopers die een small-batch-toeslag van 6 tot 9 procent accepteren. Het samplebeleid van het OEM RFQ-proces biedt twee betaalde engineering-samples tegen kostprijs plus 18 procent handling, terugbetaald tegen de eerste inkooporder van meer dan 1.000 units. De levertijden van het OEM RFQ-proces bedragen 35 dagen voor standaard SKU's en 55 dagen voor custom-behuizing builds nadat de aanbetaling van de inkooporder is voldaan. De garantievoorziening van het OEM RFQ-proces bedraagt 2 procent van de FOB-waarde, aangehouden in een rollend fonds tegen field-return RMA-units gedurende 24 maanden.
Volgende stappen om uw OEM RFQ-proces van request for quote naar inkooporder te brengen
De volgende stappen van het OEM RFQ-proces volgen een gedefinieerde RFQ-flow die de meeste gekwalificeerde kopers in 21 tot 28 kalenderdagen van eerste B2B-aanvraag tot bevestigde inkooporder brengt. Stap één is de B2B-aanvraag via ons request a custom quote-formulier, waar u de beoogde helderheid (800 tot 6500 ANSI lumen), resolutie (1080p, 4K UHD of WUXGA) en beoogde vertical specificeert. Stap twee is de technische verduidelijking van het OEM RFQ-proces binnen 48 uur, waarbij ons solutions-team een bill of materials-vergelijking en een getrapte groothandelsprijsmatrix in USD FOB Shenzhen uitgeeft. Stap drie is de samplebouw van het OEM RFQ-proces, typisch 12 kalenderdagen voor standaard SKU's. Stap vier is de conversie naar inkooporder van het OEM RFQ-proces, inclusief de uitgevoerde pro-forma factuur, de T/T-aanbetaling van 30 procent en de reservering van de productielijnslot. De tijdlijnen van het OEM RFQ-proces worden gecomprimeerd tot 14 dagen wanneer kopers een bevestigde forecast aanleveren en een enkele productiebatch accepteren.
| Selectiecriterium | DataMax Standaard | Branchebenchmark |
|---|---|---|
| MOQ per SKU | 500 units | 1.000 units |
| Levertijd (standaard SKU) | 35 dagen | 45-60 dagen |
| Samplekosten terugbetaling | Tegen PO >1.000 units | Niet terugbetaalbaar |
| Garantievoorziening | 2% FOB, 24 maanden | 1,5% FOB, 12 maanden |
Voor B2C-kopers die via de zoektocht naar het OEM RFQ-proces op deze gids zijn beland, is de relevante takeaway dat dezelfde engineering-ijver die een 4500 ANSI lumen klaslokaal laser-projector naar een schooldistrict verzendt, ook een GP95 hotel-projector naar een boutique resort verzendt.
Waar nu naartoe
Laatste overweging over het OEM RFQ-proces
De beloning van het OEM RFQ-proces gaat naar kopers die concentratiedoelen duidelijk specificeren, de gestandaardiseerde kostenopsplitsing opvragen en het forecast-volume bevestigen voordat de samplebouw van het OEM RFQ-proces van start gaat.
Klaar om verder te gaan? Dien vandaag uw specificatieblad in via ons request a custom quote-portaal, blader door het home theater projector-assortiment voor referentieconfiguraties, of neem rechtstreeks contact op met ons solutions-team om binnen 24 uur uw OEM RFQ-proces te starten.
