Projektor do sports baru z wieloma ekranami – kupujący zwykle korzystają z jednego ekranu i tracą klientów w momencie, gdy dwa mecze się nakładają. Wchodziliśmy do lokali, w których

Data publikacji: gru 19, 2025 - 103 Wyświetlenia

Projektor do sports baru: konfiguracja wielu ekranów do transmisji meczów na żywo

Konfiguracja projektora w barze sportowym: wielomonitorowa transmisja meczów na żywo

Nabywcy wielomonitorowych zestawów projektorów do barów sportowych zwykle korzystają z jednego ekranu, co powoduje utratę klientów w momencie, gdy dwa mecze zaczynają się jednocześnie. Odwiedzaliśmy lokale w Chicago, Manchesterze i Bangkoku, gdzie menedżer podczas przerwy żongluje przełącznikami HDMI, próbując zadowolić jednocześnie cztery płacące grupy, i widzieliśmy, jak robi się cicho, bo jeden stolik przegapił bramkę. Konfiguracja modelu rozwiązuje ten problem dzięki stosowi zsynchronizowanych projektorów pokrywających ścianę ekranów, zasilanych z jednego przełącznika matrycowego i kontrolera wielomonitorowego.

Gdy perspektywa OEM dotyczy nabywców wielomonitorowych, zwykle korzystają oni z jednego ekranu, co powoduje utratę klientów w momencie, gdy dwa mecze zaczynają się jednocześnie. Odwiedzaliśmy lokale w Chicago, Manchesterze i Bangkoku, gdzie menedżer podczas przerwy żongluje przełącznikami HDMI, próbując zadowolić jednocześnie cztery płacące grupy, i widzieliśmy, jak robi się cicho, bo jeden stolik przegapił bramkę. Konfiguracja modelu rozwiązuje ten problem dzięki stosowi zsynchronizowanych projektorów pokrywających ścianę ekranów, zasilanych z jednego przełącznika matrycowego i kontrolera wielomonitorowego.

Przegląd

W tej pierwszej sekcji skupiamy się na tym, co faktycznie zawiera zestaw urządzenia, jaki jest jego koszt w 2025 roku oraz jak my w DataMax specyfikujemy go dla lokalu na 60–120 miejsc. Otrzymasz przejrzysty podział lumenów, współczynnika rzutu, okablowania oraz najczęściej pytane przez naszych klientów B2B liczby zakupowe: MOQ, czas realizacji i certyfikaty potrzebne na opakowaniu importerowi z USA lub UE.

Stos sprzętowy modelu

Bar sportowy z wieloma projektorami wyświetlającymi mecze na żywo

Stosy sprzętowe urządzenia dzielą się na trzy klasy w zależności od współczynnika rzutu, mocy świetlnej i routingu sygnału. W DataMax budujemy wszystkie trzy dla klientów OEM, a wybrana klasa zależy od wysokości sufitu, rozmiaru ściany i tego, czy jest wynajęty, czy własny.

Silniki krótkoogniskowe i ultra-krótkoogniskowe do ścian projektorowych

  • Ten zestaw projektorowy wykorzystuje od 4 do 8 zestackowanych projektorów, z których każdy otrzymuje oddzielny sygnał HDMI lub HDBaseT z przełącznika matrycowego, dzięki czemu każdy mecz pozostaje na własnym panelu.
  • Dobierz projektor na 4500 do 6000 ANSI lumenów do barów z mieszanym oświetleniem lub 3000 do 4000 ANSI lumenów, jeśli kontrolujesz światło otoczenia roletami zaciemniającymi i przyciemnionymi reflektorami.
  • Całkowity koszt hurtowy 8-ekranowego zestawu projektorowego wynosi od 9 200 do 18 400 USD w 2025 roku, w zależności od tego, czy wybierzesz silnik laserowo-fosforowy, czy lampowy.
  • DataMax dostarcza zestawy SKU OEM w minimalnych ilościach zamówienia 50 sztuk, z 25-dniowym czasem produkcji i 35-dniowym frachtem morskim z Shenzhen do Long Beach.
  • Nabywcy powinni wymagać dokumentacji FCC Part 15, CE-EMC oraz RoHS 2.0 do każdej przesyłki, a także 3-letniej gwarancji wskazującej importera jako stronę odpowiedzialną za serwis.

Uwaga zakupowa dla nabywców B2B: ultra-krótkoogniskowe urządzenia laserowo-fosforowe kosztują więcej za obudowę niż modele lampowe ze względu na cyfrowe urządzenie lusterkowe i zamknięty tunel świetlny. Spodziewaj się premii 35–50 procent w stosunku do równoważnego pod względem lumenów urządzenia lampowego, ale 4× dłuższego interwału serwisowego, co obniża całkowity koszt posiadania w okresie 5-letniej dzierżawy.

Wyświetlacz laserowo-fosforowy ze standardowym rzutem dla lokali średniej wielkości

Instalacje SKU na sufitach powyżej 3,2 metra korzystają ze standardowych wyświetlaczy laserowo-fosforowych o współczynniku rzutu od 1,2:1 do 1,5:1. Polecamy tę klasę dla lokali na 80–150 miejsc, gdzie projektor można zamontować na kratownicy sufitowej 4–6 metrów od ściany ekranowej. Nasza linia OEM obejmuje obudowę 5000 ANSI lumenów ważącą 6,8 kg, z silnikiem zmotoryzowanego ustawiania ostrości, zoomu i przesunięcia obiektywu oraz z silnikiem świetlnym o klasie IP5X, który przetrwa pył, dym i rozlane IPA z lady barowej.

Dla zespołów zakupowych B2B oceniających konstrukcje modelu, klasa standardowego rzutu osiąga najlepszy stosunek ceny do lumenów w 2025 roku. Według raportu PMMI Industry Trends Report 2024 wyświetlacze laserowo-fosforowe wyprzedają teraz urządzenia lampowe w hotelarstwie komercyjnym w stosunku 3:1, napędzane deklarowaną żywotnością lasera wynoszącą 20 000–30 000 godzin w porównaniu z cyklem wymiany lampy 2 000–4 000 godzin w starszych lampach rtęciowych.

Większość stosów sprzętowych urządzenia dzieli się na trzy klasy w zależności od współczynnika rzutu, mocy świetlnej i routingu sygnału. W DataMax budujemy wszystkie trzy dla klientów OEM, a wybrana klasa zależy od wysokości sufitu, rozmiaru ściany i tego, czy jest wynajęty, czy własny.

Kontroler wielomonitorowy i routing sygnału

Zestawy projektorowe nie działają bez stabilnego kontrolera wielomonitorowego. Kontroler pobiera sygnały z odbiorników DirecTV COM1000, dekoderów Sky Q, strumieni Sky Glass, ESPN+, DAZN i sporadycznego sygnału z laptopa z kabiny DJ-a, a następnie mapuje każde źródło na oddzielny kanał wyjściowy. Zalecamy matrycę 8×8 HDMI 2.1 jako minimum dla ściany 8-ekranowej, z jednostką zapasową w szafie, aby awaria pojedynczego chipa nie wyłączyła czterech ekranów w trakcie meczu.

Ściany projektorowe o szerokości poniżej 3 metrów najlepiej współpracują z ultra-krótkoogniskowymi (UST) silnikami laserowo-fosforowymi. Współczynnik rzutu 0,21:1 pozwala ustawić urządzenie 45–60 cm od ekranu, co chroni obiektyw przed uderzeniami kijów bilardowych i rozpryskami piwa – dwoma trybami awarii, które stale widzimy w logach serwisowych. Dostarczamy obudowę 4K UHD UST o mocy 3800 ANSI lumenów, wadze 3,2 kg, ze źródłem światła laserowego 25 000 godzin, o parametrach kolorów Rec.709 przy pokryciu 90 procent. W przypadku lokali potrzebujących 4 ekranów na ścianie o długości 12 metrów, cztery takie urządzenia UST działają czysto z matrycą Crestron DM-NVX lub Wyrestorm MX-HDBT, z przepustowością 4K60 4:4:4 i zgodnością z HDCP 2.3.

Oświetlenie otoczenia, montaż i cele akustyczne

W kontekstach B2B, dla nabywców B2B: ultra-krótkoogniskowe urządzenia laserowo-fosforowe kosztują więcej za obudowę niż modele lampowe ze względu na cyfrowe urządzenie lusterkowe i zamknięty tunel świetlny. Spodziewaj się premii 35–50 procent w stosunku do równoważnego pod względem lumenów urządzenia lampowego, ale 4× dłuższego interwału serwisowego, co obniża całkowity koszt posiadania w okresie 5-letniej dzierżawy.

Ciężar montażu sufitowego to drugi ukryty koszt. Stos projektorowy na kratownicy o długości 6 metrów dodaje 35–55 kg martwego obciążenia na ekran, plus wibracje od ruchu tłumu podczas bramek. Wysyłamy nasze zestawy OEM z uchwytem kompatybilnym z Unistrut, o nośności 80 kg na przęsło, i testujemy każdą obudowę na 12-godzinnym stole wibracyjnym przed pakowaniem. Ten krok sprawia, że nasz wskaźnik awaryjności montażu sufitowego w 2024 roku wynosi 0,4 procent w porównaniu z 3–5 procentami zmierzonymi w instalacjach konkurencji w 2023 roku.

Każda instalacja SKU na sufitach powyżej 3,2 metra korzysta ze standardowych wyświetlaczy laserowo-fosforowych o współczynniku rzutu od 1,2:1 do 1,5:1. Polecamy tę klasę dla lokali na 80–150 miejsc, gdzie projektor można zamontować na kratownicy sufitowej 4–6 metrów od ściany ekranowej. Nasza linia OEM obejmuje obudowę 5000 ANSI lumenów ważącą 6,8 kg, z silnikiem zmotoryzowanego ustawiania ostrości, zoomu i przesunięcia obiektywu oraz z silnikiem świetlnym o klasie IP5X, który przetrwa pył, dym i rozlane IPA z lady barowej.

Procedura zakupowa projektora dla nabywców lokali

Dla zakupów dystrybutorskich, oceniając konstrukcje modelu, klasa standardowego rzutu osiąga najlepszy stosunek ceny do lumenów w 2025 roku. Według raportu PMMI Industry Trends Report 2024 wyświetlacze laserowo-fosforowe wyprzedają teraz urządzenia lampowe w hotelarstwie komercyjnym w stosunku 3:1, napędzane deklarowaną żywotnością lasera wynoszącą 20 000–30 000 godzin w porównaniu z cyklem wymiany lampy 2 000–4 000 godzin w starszych lampach rtęciowych.

Nabywcy urządzeń na tym poziomie muszą również zaplanować okablowanie. Każdy projektor pobiega jedno połączenie CAT6a lub światłowodowe z powrotem do szafy head-end, plus linię wyzwalacza 12V do sterowania opuszczaniem ekranu. Wstępnie zakańczamy te wiązki na hali fabrycznej w Shenzhen, etykietujemy oba końce i wysyłamy je w tej samej skrzyni co projektory, co eliminuje 2–3 godziny kończenia na miejscu w każdym lokalu.

Dla nabywców OEM oceniających dostawców modelu, dokumentacja zakupowa ma tak duże znaczenie jak optyka. Poproś o trzy dokumenty przed przelaniem zaliczki: certyfikat bezpieczeństwa fotobiologicznego IEC 62471 dla modułu laserowego, ścieżkę audytu ISO 9001 dla linii montażowej, która zbudowała twoją obudowę, oraz kopię dziennika QC burn-in podpisaną przez brygadzistę zmiany. Minimum obowiązkowe to 24 godziny pełnego białego burn-in w temperaturze otoczenia 35°C; standardowo przeprowadzamy 48 godzin i wysyłamy dziennik wewnątrz skrzyni.

Czas realizacji, MOQ i okna wysyłki dla zamówień hurtowych

Zestawy projektorowe nie działają bez stabilnego kontrolera wielomonitorowego. Kontroler pobiera sygnały z odbiorników DirecTV COM1000, dekoderów Sky Q, strumieni Sky Glass, ESPN+, DAZN i sporadycznego sygnału z laptopa z kabiny DJ-a, a następnie mapuje każde źródło na oddzielny kanał wyjściowy. Zalecamy matrycę 8×8 HDMI 2.1 jako minimum dla ściany 8-ekranowej, z jednostką zapasową w szafie, aby awaria pojedynczego chipa nie wyłączyła czterech ekranów w trakcie meczu.

W 2024 roku wymieniliśmy trzy konkurencyjne kontrolery, ponieważ ich tablice EDID nie były w stanie nawiązać połączenia z chipem Sony X1 w odbiornikach źródłowych, dlatego nasz zestaw projektorowy OEM jest dostarczany z wcześniej flashowanym profilem EDID dla ośmiu najpopularniejszych dekoderów pay-TV w USA i UE. Dla nabywców B2B eliminuje to 2-tygodniowy ból głowy związany z integracją na każdy lokal. Dla właściciela baru oznacza to, że niedzielny pakiet NFL o 13:00 startuje bez 20-minutowej rozmowy IT z integratorem.

Dla porównania, typowe zamówienie magazynowe dystrybutora w USA na 5–10 sztuk jest wysyłane w ciągu 3–5 dni roboczych z lokalnego magazynu, ale cena jednostkowa jest o 35–50 procent wyższa niż cena fabryczna OEM. Matematyka przedstawia się następująco: około 249 USD hurtowo w porównaniu z 380–420 USD ekwiwalentu detalicznego za porównywalną obudowę laserowo-fosforową 5000 ANSI lumenów.

Wartości znamionowe wyjścia SKU zakładają kontrolowane światło otoczenia. Projektor 4500 ANSI lumenów będzie wyglądał na wyblakły przy 800 luksach bezpośredniego oświetlenia górnego, co jest średnią mierzoną przez nas w barach sportowych w USA w ciągu dnia. Mówimy naszym nabywcom OEM, aby specyfikowali 5000–6000 ANSI lumenów, gdy światło otoczenia utrzymuje się powyżej 400 luksów, i aby schodzili do 3000–4000 ANSI lumenów dopiero po tym, jak lokal zainstaluje rolety zaciemniające na oknach zachodnich i przyciemni reflektory do 30 procent w godzinach szczytu meczowego.

Certyfikacja, zgodność i dokumentacja ubezpieczeniowa

Ciężar montażu sufitowego to drugi ukryty koszt. Stos projektorowy na kratownicy o długości 6 metrów dodaje 35–55 kg martwego obciążenia na ekran, plus wibracje od ruchu tłumu podczas bramek. Wysyłamy nasze zestawy OEM z uchwytem kompatybilnym z Unistrut, o nośności 80 kg na przęsło, i testujemy każdą obudowę na 12-godzinnym stole wibracyjnym przed pakowaniem. Ten krok sprawia, że nasz wskaźnik awaryjności montażu sufitowego w 2024 roku wynosi 0,4 procent w porównaniu z 3–5 procentami zmierzonymi w instalacjach konkurencji w 2023 roku.

Z perspektywy zespołów dystrybutorskich porównujących wyceny urządzeń, poproś każdego dostawcę o klasyfikację akceptacji IPC-A-610 na płycie głównej, wydajność round-trip IEC 62933 sterownika lasera oraz kopię dziennika burn-in z fabrycznej komory burn-in. Te trzy dokumenty oddzielają obudowę za 249 USD hurtowo od obudowy za 410 USD hurtowo i przewidują wskaźnik awaryjności, który zobaczysz 18–36 miesięcy po wdrożeniu.

Tabela porównawcza projektorów wielomonitorowych do barów sportowych dla lokali średniej klasy

Gdy perspektywa OEM dotyczy nabywców wielomonitorowych na średnim poziomie, prawie zawsze zawężają pole do trzech lub czterech modeli obudów przed złożeniem zapytania ofertowego. Poniższa tabela porównuje cztery modele referencyjne, które najczęściej specyfikujemy dla ścian 4–8 ekranowych w lokalach o powierzchni 150–300 metrów kwadratowych. Każdy wiersz odzwierciedla hurtowe ceny fabryczne OEM z 2024 roku, zmierzoną moc lumenów w 2024 roku w kontrolowanych warunkach oraz tolerancję na luksy otoczenia w realnych warunkach, którą zalogowaliśmy podczas wizyt na miejscu.!Referencyjna ściana czterech projektorów wielomonitorowych w barze sportowym o powierzchni 250 metrów kwadratowych

Każdy zakup projektora zaczyna się na długo przed przybyciem pierwszego projektora na rampę załadunkową. Dla zespołu zakupowego B2B lub niezależnego operatora lokalu procedura obejmuje sześć etapów: inspekcję miejsca, plan fotometryczny, inżynierię montażu, specyfikację kontrolera, harmonogram okablowania i akceptację burn-in. Pominięcie któregokolwiek z tych sześciu etapów jest najczęstszą pojedynczą przyczyną uruchomienia instalacji SKU na 60 procentach planowanej jasności lub z trzema ekranami poza synchronizacją w noc otwarcia.

Przeprowadzamy każdego nabywcę OEM przez tę samą sześciostopniową procedurę w fabryce w Shenzhen, a następnie powtarzamy ją na telekonferencji z integratorem. Inspekcja miejsca obejmuje wysokość sufitu, nośność kratownicy, luksy otoczenia w godzinach szczytu oraz lokalizację każdego istniejącego gniazda 120V lub 230V. Plan fotometryczny następnie przekształca tę inspekcję w liczbę ekranów, docelowe lumeny i odległość rzutu. Dla ściany 4-ekranowej w pomieszczeniu o powierzchni 200 metrów kwadratowych z 600 luksami światła otoczenia, nasz projekt referencyjny opiera się na czterech projektorach laserowych 5500 ANSI lumenów przy współczynniku ultra-krótkiego rzutu 0,8:1, zamontowanych 1,4 metra od 120-calowego ekranu odbijającego światło otoczenia.

Gdy nabywcy OEM oceniają dostawców modelu, dokumentacja zakupowa ma tak duże znaczenie jak optyka. Poproś o trzy dokumenty przed przelaniem zaliczki: certyfikat bezpieczeństwa fotobiologicznego IEC 62471 dla modułu laserowego, ścieżkę audytu ISO 9001 dla linii montażowej, która zbudowała twoją obudowę, oraz kopię dziennika QC burn-in podpisaną przez brygadzistę zmiany. Minimum obowiązkowe to 24 godziny pełnego białego burn-in w temperaturze otoczenia 35°C; standardowo przeprowadzamy 48 godzin i wysyłamy dziennik wewnątrz skrzyni.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę projektorów wielomonitorowych do baru sportowego dla Twojego lokalu

Decyzje zakupowe nabywców wielomonitorowych skupionych na kliencie zwykle sprowadzają się do czterech kryteriów dostawcy: niezawodność obudowy, cena OEM za lumen, czas realizacji oraz wsparcie po wysyłce. Dla nabywców B2B oceniających fabryki w Azji najszybszym filtrem jest to, czy dostawca publikuje pisemną deklarację żywotności lasera, dziennik burn-in oraz certyfikat akceptacji IPC-A-610 Class 3 przed zaksięgowaniem zaliczki. Udostępniamy te trzy dokumenty przy każdym zapytaniu ofertowym na projektory wielomonitorowe do barów sportowych w ciągu 48 godzin od pierwszego kontaktu.

MOQ OEM, czas realizacji i polityka próbek dla ścian projektorowych wielomonitorowych w barach sportowych

Wiele zamówień hurtowych na urządzenia odbywa się w cyklu 10–14 tygodni od zamówienia do portu w USA. Podział: 2 tygodnie na surową płytkę i moduł laserowy, 3 tygodnie na obsadę płyty głównej i montaż laserowo-fosforowy, 1 tydzień na 48-godzinny cykl komory burn-in, 1 tydzień na QC i pakowanie oraz 2–4 tygodnie na fracht oceaniczny z Yantian do Los Angeles lub Long Beach. Fracht lotniczy 1–7 dni jest dostępny za dopłatą.

Minimalna ilość zamówienia dla niestandardowej konstrukcji OEM wynosi 50 sztuk na SKU, a struktura zaliczki to 30 procent przy zamówieniu, 60 procent po zakończeniu burn-in i 10 procent pod konosament. Akceptujemy również akredytywy w formie sight draft dla operatorów lokali po raz pierwszy, którzy nie mają jeszcze linii kredytu handlowego z nami, co jest częstą ścieżką dla nabywców z jednym lokalem otwierających swoją pierwszą ścianę projektorową.

Dla porównania, typowe zamówienie magazynowe dystrybutora w USA na 5–10 sztuk jest wysyłane w ciągu 3–5 dni roboczych z lokalnego magazynu, ale cena jednostkowa jest o 35–50 procent wyższa niż cena fabryczna OEM. Matematyka przedstawia się następująco: około 249 USD hurtowo w porównaniu z 380–420 USD ekwiwalentu detalicznego za porównywalną obudowę laserowo-fosforową 5000 ANSI lumenów.

Co zaleca DataMax

Końcowe wnioski dla nabywców projektorów wielomonitorowych do barów sportowych

Typ zamówieniaMOQCzas realizacjiCena jednostkowa (5000 ANSI)Warunki płatności
Niestandardowa budowa OEM50 sztuk10–14 tygodni249 USD hurtowo30/60/10 lub LC sight
Stan magazynowy dystrybutora5–10 sztuk3–5 dni380–420 USDNet 30
OEM z frachtem lotniczym20 sztuk2 tygodnie łącznie310–340 USD50/50

Z perspektywy zespołów dystrybutorskich gotowych do specyfikacji projektu projektorów wielomonitorowych do baru sportowego, wyślij swój rzut piętra i odczyt luksów otoczenia do naszego biura OEM, a my zwrócimy wycenę BOM w stałej cenie w ciągu dwóch dni roboczych. Przejrzyj stronę DataMax usługi OEM, zapoznaj się z referencyjną konstrukcją projektora hotelarskiego GP95 lub skontaktuj się z naszym zespołem integratorów AV, aby rozpocząć dziś proces zapytania ofertowego na projektory wielomonitorowe do baru sportowego.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie