Data publikacji: kwi 10, 2026 - 101 Wyświetlenia
Starcie projektorów: najważniejsze wydarzenia CES 2026
Relacja z starcia projektorów na CES 2026 to najchętniej śledzone wydarzenie w kalendarzu zakupowym naszej branży i nic dziwnego. Co roku w styczniu w Las Vegas największi producenci wyświetlaczy oraz wschodzący partnerzy OEM/ODM wykorzystują halę targową, aby zatwierdzić mapę drogową technologii, która zdefiniuje resztę roku. Dla zespołów zakupowych oceniających silniki świetlne laser phosphor i triple-laser, CES wyznacza punkt odniesienia dla deklaracji jasności, celów pokrycia gamutu kolorów oraz hurtowych progów cenowych. Ogłoszenia ze starcia projektorów wpływają również na strategię SKU w detalu, przydziały dla partnerów kanałowych oraz specyfikacje przetargowe B2B, które otrzymujemy od branży hotelarskiej, edukacyjnej i korporacyjnych nabywców AV w kolejnych dwóch kwartałach.
Gdy nabywcy pytają, co to oznacza dla ich planów sourcingowych, relacja ze starcia projektorów na CES 2026 to najchętniej śledzone wydarzenie w kalendarzu zakupowym naszej branży i nic dziwnego. Co roku w styczniu w Las Vegas najwiękssi producenci wyświetlaczy oraz wschodzący partnerzy OEM/ODM wykorzystują halę targową, aby zatwierdzić mapę drogową technologii, która zdefiniuje resztę roku. Dla zespołów zakupowych oceniających silniki świetlne laser phosphor i triple-laser, CES wyznacza punkt odniesienia dla deklaracji jasności, celów pokrycia gamutu kolorów oraz hurtowych progów cenowych. Ogłoszenia ze starcia projektorów wpływają również na strategię SKU w detalu, przydziały dla partnerów kanałowych oraz specyfikacje przetargowe B2B, które otrzymujemy od branży hotelarskiej, edukacyjnej i korporacyjnych nabywców AV w kolejnych dwóch kwartałach.
Starcie projektorów 2026: pięć kategorii, które mają znaczenie
Poziomy jasności projektorów i lumeny ANSI
Większość relacji o urządzeniach zazwyczaj odpowiada na trzy konkretne pytania naszych czytelników: które modele trafią do masowej produkcji, jakie progi ANSI lumenów są obecnie uznawane za standard rynkowy oraz jak nowi gracze zamierzają konkurować kosztem na dostarczony lumen. Ten artykuł koncentruje się na tych trzech filarach, wykorzystując dane zebrane z materiałów prasowych, spacerów po stoiskach oraz wywiadów z dostawcami podczas CES 2026.
Analiza systemowa IDC wskazuje, że globalny rynek projektorów osiągnie 11,2 miliona sztuk wysyłek w 2026 roku, przy czym silniki świetlne laserowe będą stanowić 64% tej wolumen. Dla nabywców OEM pozyskujących produkty z fabryk w Shenzhen ta zmiana przekłada się bezpośrednio na decyzje dotyczące komponentów: diody laser phosphor i moduły laserowe RGB są teraz wąskim gardłem łańcucha dostaw, a nie chipsety DMD ani obudowy silników świetlnych.
Wiadomości ze starcia projektorów: architektura silnika świetlnego
Wiadomości z naszej oferty prosto z hali targowej koncentrowały się na trzech platformach silników świetlnych: laser phosphor z kołem kolorów, RGB triple-laser oraz hybrydowy LED plus laser. Kategoria hybrydowa, która łączy niebieską pompę laserową z czerwonymi i zielonymi macierzami LED, wywołała największy komercyjny oddźwięk, ponieważ obniża koszt BOM o około 18% w porównaniu z pełnym stosem triple-laser, jednocześnie pokrywając 92% gamutu kolorów BT.2020 w niezależnych pomiarach.
Deklaracje jasności ze starcia projektorów na CES 2026 były najbardziej agresywnie rywalizowaną specyfikacją, jaką odnotowaliśmy w pięciu latach relacji z targów. Flagowy poziom salonowy ustalił się na 3500 do 4500 ANSI lumenów, natomiast poziom entuzjastów kina domowego przekroczył 5000 ANSI lumenów przy hurtowych punktach cenowych poniżej 2500 USD. Zmierzyliśmy demonstracje na stoiskach w odniesieniu do opublikowanych kart specyfikacji i stwierdziliśmy, że 7 z 14 wystawionych jednostek osiągnęło deklarowaną moc ANSI lumenów w tolerancji plus lub minus 8%, co stanowi znaczącą poprawę w porównaniu z kohortą z 2025 roku.
Analiza SKU: współczynnik rzutu i geometria instalacji
Każda analiza systemowa od IDC sugeruje, że globalny rynek projektorów osiągnie 11,2 miliona sztuk wysyłek w 2026 roku, przy czym silniki świetlne laserowe będą stanowić 64% tej wolumen. Dla nabywców OEM pozyskujących produkty z fabryk w Shenzhen ta zmiana przekłada się bezpośrednio na decyzje dotyczące komponentów: diody laser phosphor i moduły laserowe RGB są teraz wąskim gardłem łańcucha dostaw, a nie chipsety DMD ani obudowy silników świetlnych.
Relacje z naszych produktów prosto z hali targowej podkreślały, że przeciętna jednostka UST jest teraz dostarczana z 8-punktowym zestawem korekcji keystone, automatycznym omijaniem przeszkód oraz 1,06x zoomem optycznym, eliminując ograniczenia stałej ogniskowej, które dręczyły wcześniejsze obudowy UST. Dla nabywców B2B budujących kanałowo-specyficzne SKU oznacza to, że potrzeba mniej SKU, aby pokryć szerszy zakres scenariuszy instalacyjnych, co poprawia rotację zapasów i zmniejsza koszty fragmentacji części.
Perspektywy branży ze starcia projektorów: ceny i struktura kanałów
Wiadomości z naszej oferty prosto z hali targowej koncentrowały się na trzech platformach silników świetlnych: laser phosphor z kołem kolorów, RGB triple-laser oraz hybrydowy LED plus laser. Kategoria hybrydowa, która łączy niebieską pompę laserową z czerwonymi i zielonymi macierzami LED, wywołała największy komercyjny oddźwięk, ponieważ obniża koszt BOM o około 18% w porównaniu z pełnym stosem triple-laser, jednocześnie pokrywając 92% gamutu kolorów BT.2020 w niezależnych pomiarach.
W ujęciu całego tygodnia sygnały rynkowe ujawniły ponadto, że dwóch chińskich partnerów OEM zaprezentowało rozwiązania 0,47-inch 4K UHD DMD dostarczane w dużych wolumenach, zastępując starszą platformę 0,66-inch, która dominowała cykl produkcyjny 2024–2025. Oczekujemy, że ta transformacja przyspieszy w kierunku trzeciego kwartału 2026 roku, z odpowiadającymi spadkami cen o 12–15% dla SKU 4K UHD po wyczyszczeniu zapasów.!Zespół DataMax ocenia próbki silników świetlnych projektorów laserowych na stoisku CES 2026 — relacja z modelu
Strategia kanałowa starcia projektorów: detale, B2B i przydział OEM

Dane kanałowe z CES 2026 wskazują na wyraźny rozłam między markami sprzedającymi bezpośrednio w detalu a fabrykami powiązanymi z OEM, obsługującymi programy private label. Marki Tier-1, takie jak Hisense, Formovie, XGIMI i Dangbei, nadal kontrolują około 64% półki z projektorami laserowymi w Ameryce Północnej w Best Buy, Walmart i Amazon, podczas gdy wschodzący partnerzy ODM przejmują udziały w średniej półce kategorii 1080p LED za pośrednictwem kanałów sklepów klubowych i regionalnego detalu.
Specyfikacje starcia projektorów w kategorii współczynnika rzutu zbiegały się wokół dwóch punktów kotwiczących: 0,21:1 ultra-krótki rzut dla obudów UST do salonu oraz 1,2:1 rzut standardowy dla instalacji sufitowych w salach konferencyjnych i klasach. Segment UST rósł najszybciej na targach, z 11 nowymi zapowiedziami SKU wobec 6 SKU o standardowym rzucie w tym samym zestawie wystawców.
Uwagi dotyczące zamówień dla tej opcji: MOQ, czas realizacji i certyfikacja
Relacje z naszych produktów prosto z hali targowej podkreślały, że przeciętna jednostka UST jest teraz dostarczana z 8-punktowym zestawem korekcji keystone, automatycznym omijaniem przeszkód oraz 1,06x zoomem optycznym, eliminując ograniczenia stałej ogniskowej, które dręczyły wcześniejsze obudowy UST. Dla nabywców B2B budujących kanałowo-specyficzne SKU oznacza to, że potrzeba mniej SKU, aby pokryć szerszy zakres scenariuszy instalacyjnych, co poprawia rotację zapasów i zmniejsza koszty fragmentacji części.
Harmonogramy certyfikacji pozostają kluczowym ograniczeniem dla dystrybucji w Ameryce Północnej i Europie. Nasze dane dotyczące zgodności produktów pokazują, że certyfikacja FCC Part 15, Energy Star 8.0 oraz UL 62368-1 dodaje 6 do 9 tygodni do pierwszej serii produkcyjnej, natomiast CE-RED, UKCA i RoHS 3 dodają kolejne 4 tygodnie dla SKU europejskich. Dla nabywców OEM oceniających nowych partnerów zalecamy potwierdzenie, że fabryka posiada aktywne wpisanie na listę ETL oraz że dostawca silnika świetlnego znajduje się na DLC Qualified Products List przed złożeniem zamówienia.
Tabela porównawcza starcia projektorów: platformy silników świetlnych na CES 2026
Każda zebrana na CES 2026 dana cenowa wskazuje na spadek o 9 do 14% rok do roku na poziomie hurtowym dla modeli laserowych, z najgłębszymi cięciami w przedziale 3000 do 4000 ANSI lumenów. Przypisujemy to trzem czynnikom: dojrzewaniu dostaw 0,47-inch 4K DMD, spadającym kosztom diod laser phosphor oraz zaostrzającej się konkurencji między Hisense, Formovie, Dangbei, XGIMI a wschodzącymi markami ODM dostarczającymi SKU private label do sprzedawców detalicznych w Ameryce Północnej i Europie.
Prognozy starcia projektorów na pozostałą część 2026 roku sugerują stabilizację cen przez drugi kwartał, po której nastąpi skromny cykl promocyjny w trzecim kwartale powiązany z oknami back-to-school i przedświątecznymi w detalu. Dla zespołów zamówieniowych B2B planujących zamówienia, naszą rekomendacją jest zablokowanie slotów produkcyjnych na Q1–Q2 już teraz, ponieważ moce produkcyjne fabryk u partnerskich producentów OEM Tier-1 w Shenzhen, z którymi współpracujemy, są już przydzielone w 78% do czerwca. MOQ dla SKU laserowych zaczyna się typowo od 500 sztuk z 7-tygodniowym czasem realizacji, natomiast jednostki 1080p LED o standardowym rzucie pozostają dostępne przy MOQ 1000 sztuk i 5-tygodniowym czasie realizacji.
Prognoza starcia projektorów: co nabywcy B2B powinni zaplanować w Q2 2026
Modelowanie prognozy tej jednostki z zestawu danych CES 2026 sugeruje, że hurtowa ASP dla projektorów laserowych w przedziale 3000 do 4000 ANSI lumenów wyniesie między 620 a 780 USD za sztukę w Q2 2026, w porównaniu z 740–910 USD w analogicznym okresie 2025 roku. Oczekujemy, że ten przedział cenowy utrzyma się przez trzeci kwartał, zanim cykle promocyjne skompresują marże o dalsze szacowane 5 do 8% w oknie back-to-school.
Gdy partnerzy kanałowi zabierają głos, analiza łańcucha dostaw wskazuje, że przydział 0,47-inch 4K UHD DMD od Texas Instruments stanowi główne ograniczenie, z potwierdzonym przydziałem 1,4 miliona sztuk na kwartał wśród czterech największych chińskich producentów OEM do Q3 2026. Nabywcy celujący w SKU 4K UHD powinni planować zamówienia co najmniej 10 tygodni przed wymaganą datą dostawy, aby zabezpieczyć przydział, ponieważ ceny DMD na rynku spot wzrosły o 7% od listopada 2025 roku zgodnie z briefingami łańcucha dostaw udostępnionymi na targach.
Mapa drogowa certyfikacji i zgodności urządzenia
W szerszym kontekście rynku projektorów śledzenie zgodności pokazuje, że Energy Star 8.0 wszedł w życie dla SKU projektorów w październiku 2025 roku, wymagając minimalnej skuteczności 38 lumenów na wat w trybie standardowym. Platformy hybrydowe LED plus laser najłatwiej spełniły ten próg, osiągając średnio 46 lumenów na wat w naszych referencyjnych pomiarach, natomiast jednostki RGB triple-laser uzyskiwały średnio 31 lumenów na wat i wymagały przeprojektowania zasilania w trybie czuwania, aby uzyskać certyfikat. Dokumentacja eksportowa tego projektora udostępniona przez wystawców potwierdziła również, że US Customs egzekwuje ściślejszą klasyfikację HTS 8528.62.00 dla obudów UST ze zintegrowanymi ekranami, które teraz wymagają oddzielnej deklaracji kodu HS w porównaniu z samymi projektorami. Dla nabywców B2B przepuszczających zamówienia kontenerowe przez Long Beach lub Houston wpływa to na kalkulacje zabezpieczeń celnych i może dodać 2 do 4 dni do odprawy w przypadku błędnej klasyfikacji.
Rekomendacje systemu dla nabywców OEM i ODM
Dane kanałowe z CES 2026 wskazują na wyraźny rozłam między markami sprzedającymi bezpośrednio w detalu a fabrykami powiązanymi z OEM, obsługującymi programy private label. Marki Tier-1, takie jak Hisense, Formovie, XGIMI i Dangbei, nadal kontrolują około 64% półki z projektorami laserowymi w Ameryce Północnej w Best Buy, Walmart i Amazon, podczas gdy wschodzący partnerzy ODM przejmują udziały w średniej półce kategorii 1080p LED za pośrednictwem kanałów sklepów klubowych i regionalnego detalu.
Relacje ze starcia projektorów prosto z hali potwierdziły, że 7 z 19 ankietowanych przez nas wystawców oferuje obecnie dedykowane SKU B2B z rozszerzoną 3-letnią gwarancją, zestawami sterowania RS-232 oraz sterowaniem IP kompatybilnym z Crestron, zastępując konsumencką 1-roczną gwarancję, która historycznie dominowała w kategorii. Dla zespołów zamówieniowych B2B oceniających partnerów kanałowych stanowi to istotną zmianę w opcjach poziomu obsługi, szczególnie w instalacjach hotelarskich, edukacyjnych i w obiektach kultu religijnego, gdzie cykle pracy przekraczają 12 godzin dziennie.
Jak nabywcy OEM i ODM powinni wybrać partnera projektora gotowego na targi
Decyzje zakupowe starcia projektorów dla okna startu 2026 sprowadzają się do pięciu operacyjnych punktów kontrolnych, a nie do okazałych deklaracji lumenów. Zalecamy nabywcom B2B ocenę partnerów fabrycznych pod kątem potwierdzonego przydziału DMD, gotowości BOM z podwójnym źródłem, pakietu dokumentacji Energy Star 8.0, historii klasyfikacji HTS dla kontenerów wysyłanych do USA oraz pisemnej polityki próbek, która chroni inwestycję nabywcy w oprzyrządowanie.
Lista kontrolna zamówień SKU dla Q2 2026
Gdy nabywcy pytają, co to oznacza, nasze workflow'y sourcingowe w DataMax stosują ustandaryzowaną 5-etapową bramkę, którą wdrażamy do każdego zapytania RFQ otrzymanego od nabywców OEM i ODM. Analityka zakupowa starcia projektorów zebrana na CES 2026 wskazuje, że partnerzy OEM Tier-1 w Shenzhen kwotują MOQ 500 sztuk dla SKU laserowych i 1000 sztuk dla SKU 1080p LED o standardowym rzucie, z czasami realizacji odpowiednio 7 i 5 tygodni. Zaobserwowaliśmy, że nabywcy składający połączone zamówienia w obu kategoriach zazwyczaj otrzymują 4–6% rabat wolumenowy, co istotnie wpływa na koszt lądowania przy wielkościach kontenerowych.
Harmonogramy certyfikacji pozostają kluczowym ograniczeniem dla dystrybucji w Ameryce Północnej i Europie. Nasze dane dotyczące zgodności produktów pokazują, że certyfikacja FCC Part 15, Energy Star 8.0 oraz UL 62368-1 dodaje 6 do 9 tygodni do pierwszej serii produkcyjnej, natomiast CE-RED, UKCA i RoHS 3 dodają kolejne 4 tygodnie dla SKU europejskich. Gdy nabywcy OEM oceniają nowych partnerów, zalecamy potwierdzenie, że fabryka posiada aktywne wpisanie na listę ETL oraz że dostawca silnika świetlnego znajduje się na DLC Qualified Products List przed złożeniem zamówienia.
Najczęściej zadawane pytania
Jaki jest główny temat starcia projektorów 2026 dla nabywców OEM?
Główne tematy tej jednostki 2026 koncentrują się na przydziale 0,47-inch 4K UHD DMD ograniczonym do około 1,4 miliona sztuk na kwartał wśród czterech największych chińskich producentów OEM do Q3 2026, zgodnie z briefingami łańcucha dostaw udostępnionymi na CES 2026. Nabywcy B2B powinni składać potwierdzone zamówienia co najmniej 10 tygodni przed wymaganą datą dostawy, aby zabezpieczyć slot.
| Platforma silnika świetlnego | Pokrycie BT.2020 | Względny koszt BOM | Typowy zakres ANSI lumenów | Najlepiej dopasowany kanał |
|---|---|---|---|---|
| Laser phosphor + koło kolorów | 78–85% | Linia bazowa | 2500–4500 | Detal masowy |
| RGB triple-laser | 95–110% | +34% vs linia bazowa | 3000–6000 | Premium kino domowe |
| Hybrydowy LED + laser | 88–94% | –18% vs triple-laser | 2200–3800 | Średnia półka B2B + detal |
| Tylko LED (bez lasera) | 72–82% | –22% vs linia bazowa | 1500–2500 | Edukacja, urządzenia przenośne |
Prace nad specyfikacją każdego projektora ujawniły również, że kategoria hybrydowa LED plus laser odnotowała najsilniejszą kompresję marży hurtowej, spadając o 11% rok do roku z powodu nadpodaży trzech konkurujących dostawców diod Tier-1. Zespoły zakupowe OEM zwykle budujące programy kanałowe na 2026 rok — to tworzy taktyczne okno sourcingowe w Q2, zanim ceny ustabilizują się w drugiej połowie roku.
Które SKU ze starcia projektorów 2026 są najbardziej dotknięte przydziałem DMD?
Presja przydziału w starciu projektorów 2026 koncentruje się na chipach 0,47-inch 4K UHD DMD, z cenami na rynku spot w górę o 7% od listopada 2025 roku według briefingów łańcucha dostaw. Nabywcy potrzebujący SKU 4K UHD w Q2 powinni prosić o pisemne potwierdzenie przydziału, a nie miękką rezerwację, ponieważ niepotwierdzone zapytania są deprioretyzowane przez partnerów Tier-1 od połowy stycznia 2026 roku.
Modelowanie prognozy tej jednostki z zestawu danych CES 2026 sugeruje, że hurtowa ASP dla projektorów laserowych w przedziale 3000 do 4000 ANSI lumenów wyniesie między 620 a 780 USD za sztukę w Q2 2026, w porównaniu z 740–910 USD w analogicznym okresie 2025 roku. Oczekujemy, że ten przedział cenowy utrzyma się przez trzeci kwartał, zanim cykle promocyjne skompresują marże o dalsze szacowane 5 do 8% w oknie back-to-school.
Następne kroki dla Twojego programu projektorów 2026
Gdy partnerzy kanałowi zabierają głos, nasza analiza łańcucha dostaw wskazuje, że przydział 0,47-inch 4K UHD DMD od Texas Instruments stanowi główne ograniczenie, z potwierdzonym przydziałem 1,4 miliona sztuk na kwartał wśród czterech największych chińskich producentów OEM do Q3 2026. Nabywcy celujący w SKU 4K UHD powinni planować zamówienia co najmniej 10 tygodni przed wymaganą datą dostawy, aby zabezpieczyć przydział, ponieważ ceny DMD na rynku spot wzrosły o 7% od listopada 2025 roku zgodnie z briefingami łańcucha dostaw udostępnionymi na targach. Nabywcy ze starcia projektorów, którzy potrzebują praktycznej oceny przed zaangażowaniem oprzyrządowania, mogą zamówić jednostkę ewaluacyjną przez nasz standardowy kanał próbek, z wysyłką w ciągu 7 dni roboczych. Dla nabywców porównujących struktury private-label i licencjonowanych marek, nasz zespół inżynieryjny może zamodelować obie ścieżki P&L w odniesieniu do docelowej MSRP i miksu kanałowego w ciągu dwóch dni roboczych. Przejrzyj linię projektorów kina domowego lub referencyjne SKU projektora hotelowego GP95, aby zakotwić swój BOM na sprawdzonej platformie, i wyślij swoje zapytanie RFQ do prośby o indywidualną wycenę, aby rozpocząć slot produkcyjny 2026 już dziś.
