Procesul de control al calității pentru proiectoare OEM înseamnă de obicei diferența dintre o expediere lină de container de 40 de picioare și un apel de urgență precipitat despre

Posted At: nov. 14, 2025 - 44 Views

Diagramă proces control calitate: etape QC proiector OEM

Diagramă de flux a procesului de control al calității: etapele QC pentru proiectoare OEM

Procesul de control al calității pentru proiectoarele OEM face de obicei diferența dintre o expediere fără probleme într-un container de 40 de picioare și un apel de urgență precipitat despre unități defecte la sosire care ajung în depozitul dumneavoastră din Hamburg în februarie. Dacă sunteți un brand care se aprovizionează cu un model laser sau LED de la o unitate de producție din Shenzhen, protocolul de inspecție QC și testare AQL pe care îl aprobați decide dacă prima serie de producție vă costă o rambursare sau o comandă repetată. Acest articol, Partea 1, detaliază procesul standard de control al calității utilizat la fabrica de proiectoare inteligente DataMax din Shenzhen, astfel încât echipele de achiziții B2B să poată asocia fiecare etapă de inspecție cu un defect specific, un document sau un punct de control al furnizorului înainte de a semna orice comandă de achiziție.

Unitatea: cele șase etape documentate pe linia noastră din Shenzhen

Diagramă de flux a procesului de instalare a proiectorului

În analiza noastră, procesul y control înseamnă de obicei diferența dintre o expediere fără probleme într-un container de 40 de picioare și un apel de urgență precipitat despre unități defecte la sosire care ajung în depozitul dumneavoastră din Hamburg în februarie. Dacă sunteți un brand care se aprovizionează cu un model laser sau LED de la o unitate de producție din Shenzhen, protocolul de inspecție QC și testare AQL pe care îl aprobați decide dacă prima serie de producție vă costă o rambursare sau o comandă repetată. Acest articol, Partea 1, detaliază procesul standard de control al calității utilizat la fabrica de proiectoare inteligente DataMax din Shenzhen, astfel încât echipele de achiziții B2B să poată asocia fiecare etapă de inspecție cu un defect specific, un document sau un punct de control al furnizorului înainte de a semna orice comandă de achiziție.

Controlul calității la recepție, IQC, pe motorul optic

Procedurile proiectorului încep la IQC, unde fiecare motor optic, sursă de lumină laser, cip DMD și placă de bază primite sunt înregistrate și eșantionate conform unui plan de eșantionare ANSI/AQL 1.0 înainte de a ajunge pe linia de asamblare. Tehnicienii noștri IQC extrag 13 unități din fiecare lot de 2.000 de bucăți și efectuează un test de stabilitate a luminozității de 30 de minute la 25°C ambient în sfera noastră integratoare. Dacă citirea medie în ANSI lumeni se încadrează în plus sau minus 5 la sută din specificația nominală — de exemplu, un SKU de 4500 ANSI lumeni trebuie să măsoare între 4275 și 4725 lumeni — lotul continuă. Dacă nu, lotul este carantină în zona cu etichetă galbenă, iar inginerul nostru de calitate al furnizorilor emite un raport 8D în termen de 48 de ore. SKU-ul de aici verifică, de asemenea, pixelii morți de pe imagator, zgârieturile și loviturile de pe carcasa lentilei și plasarea corectă a etichetelor. Pentru cumpărătorii OEM care evaluează mai multe fabrici, solicitarea ratei de eșantionare IQC și a modelului de sferă integratoare este cea mai rapidă modalitate de a compara două linii presupus identice. Folosim o sferă Konica Minolta seria T-10A, același echipament citat în referința de măsurare a luminii Konica Minolta, astfel încât citirile sunt trasabile la un instrument recunoscut în industrie.

Controlul calității în proces, IPQC, la SMT și asamblarea finală

Lucrările modelului continuă pe linia SMT, unde fiecare placă de circuit imprimat (PCB) pentru placa de bază, placa de alimentare și placa driver LED este inspectată după reflow de o mașină de inspecție optică automată, AOI, plus o verificare manuală a primului articol. Inspectorii noștri IPQC verifică că lista de defecte AOI este goală înainte ca placa să treacă la stația de integrare a plăcii de bază, unde este împerecheată cu motorul optic și modulul difuzorului. Specificația unității pe care o aplicăm aici este un eșantion de 5 la sută pe îmbinările de lipit, cu inspecție completă pe porturile HDMI, porturile USB-C și senzorul keystone — trei zone în care îmbinările reci tind să apară doar după ce un consumator utilizează unitatea într-un living-room cald. La asamblarea finală, fiecare corp finit este cântărit pentru a confirma că masa se încadrează în plus sau minus 0,1 kg față de eșantionul master; un șasiu autentic de 3,2 kg nu poate ieși de pe linie la 3,0 kg fără a declanșa un eveniment de izolare.

Controlul calității la stația de testare finală și inspecția înainte de expediere, PSI

Acoperirea acestui proiector la testul final implică o etapă de ardere de 100 la sută: fiecare unitate rulează timp de două ore în timp ce redă un clip de test 4K UHD prin portul HDMI 2.1. După ardere, unitățile trec la stația de testare finală pentru o verificare funcțională în 30 de puncte care acoperă zgomotul ventilatorului, uniformitatea focalizării, ieșirea difuzorului la 1 metru, asocierea Bluetooth, handshake-ul Wi-Fi dual-band și timpul de boot Android TV sau Linux. O unitate care bootează în mai puțin de 22 de secunde, menține focalizarea pe suprafața de proiecție și emite sub 32 dB la 1 metru primește o etichetă cu cod de bare verde. Unitățile care eșuează la orice punct sunt direcționate către celula noastră de rework, iar datele de eșec sunt scrise înapoi în MES, astfel încât sistemul proiectorului să știe ce stație a cauzat bucla de rework.

Designul acestui proiector începe cu mult înainte ca linia SMT să pornească. La DataMax, publicăm o diagramă de flux etapă cu etapă în fiecare contract OEM/ODM, astfel încât echipa dumneavoastră de inspecție să știe exact ce se verifică și cine semnează fiecare pagină. Mai jos este fluxul standard pe care îl folosim pentru SKU-urile 4K UHD și 1080p laser și LED expediate la MOQ 500 de unități și peste.

[Inserează diagramă: diagramă de flux pe etape care arată porțile IQC, SMT, IPQC, asamblare, test final, PSI]

Defecte comune depistate de acest proiector

Pe liniile noastre de asamblare din Shenzhen, proiectorul supune atenției același set de probleme recurente, iar înțelegerea lor ajută echipele de achiziții să scrie specificații de recepție mai stricte. Categoriile de defecte de mai jos sunt cele pe care stația noastră IPQC le înregistrează cel mai des, clasificate după frecvență pe parcursul ultimelor douăsprezece luni de date de producție.

Procedurile unui proiector încep la IQC, unde fiecare motor optic, sursă de lumină laser, cip DMD și placă de bază primite sunt înregistrate și eșantionate conform unui plan de eșantionare ANSI/AQL 1.0 înainte de a ajunge pe linia de asamblare. Tehnicienii noștri IQC extrag 13 unități din fiecare lot de 2.000 de bucăți și efectuează un test de stabilitate a luminozității de 30 de minute la 25°C ambient în sfera noastră integratoare. Dacă citirea medie în ANSI lumeni se încadrează în plus sau minus 5 la sută din specificația nominală — de exemplu, un SKU de 4500 ANSI lumeni trebuie să măsoare între 4275 și 4725 lumeni — lotul continuă. Dacă nu, lotul este carantină în zona cu etichetă galbenă, iar inginerul nostru de calitate al furnizorilor emite un raport 8D în termen de 48 de ore. SKU-ul de aici verifică, de asemenea, pixelii morți de pe imagator, zgârieturile și loviturile de pe carcasa lentilei și plasarea corectă a etichetelor. Pentru cumpărătorii OEM care evaluează mai multe fabrici, solicitarea ratei de eșantionare IQC și a modelului de sferă integratoare este cea mai rapidă modalitate de a compara două linii presupus identice. Folosim o sferă Konica Minolta seria T-10A, același echipament citat în referința de măsurare a luminii Konica Minolta, astfel încât citirile sunt trasabile la un instrument recunoscut în industrie.

Aceste cifre provin din depozitul de date SKU în care fiecare lot de producție DataMax scrie. Pentru echipele QA ale cumpărătorilor OEM, concluzia practică este că defectele se concentrează în jurul a trei zone fizice: motorul optic, sistemul termic și modulul radio. Când clienții noștri trimit propriii inspectori, îi direcționăm mai întâi către aceste trei stații, deoarece istoricul modelului le identifică în mod constant ca fiind punctele de contact cu cel mai mare risc.

Lucrările unui model continuă pe linia SMT, unde fiecare placă de circuit imprimat (PCB) pentru placa de bază, placa de alimentare și placa driver LED este inspectată după reflow de o mașină de inspecție optică automată, AOI, plus o verificare manuală a primului articol. Inspectorii noștri IPQC verifică că lista de defecte AOI este goală înainte ca placa să treacă la stația de integrare a plăcii de bază, unde este împerecheată cu motorul optic și modulul difuzorului. Specificația unității pe care o aplicăm aici este un eșantion de 5 la sută pe îmbinările de lipit, cu inspecție completă pe porturile HDMI, porturile USB-C și senzorul keystone — trei zone în care îmbinările reci tind să apară doar după ce un consumator utilizează unitatea într-un living-room cald. La asamblarea finală, fiecare corp finit este cântărit pentru a confirma că masa se încadrează în plus sau minus 0,1 kg față de eșantionul master; un șasiu autentic de 3,2 kg nu poate ieși de pe linie la 3,0 kg fără a declanșa un eveniment de izolare.

Audituri ale furnizorilor și proiectorul

Listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM

Rigurozitatea SKU depinde în mare măsură de lanțul de aprovizionare din amonte, așa că DataMax derulează un program formal de calificare a furnizorilor care reflectă logica de audit pe care majoritatea echipelor QA ale cumpărătorilor OEM o folosesc deja. Pentru echipele de achiziții B2B, aceasta este etapa în care modelul se extinde dincolo de zidurile fabricii noastre și către furnizorii noștri de componente.

Acoperirea acestui proiector la testul final implică o etapă de ardere de 100 la sută: fiecare unitate rulează timp de două ore în timp ce redă un clip de test 4K UHD prin portul HDMI 2.1. După ardere, unitățile trec la stația de testare finală pentru o verificare funcțională în 30 de puncte care acoperă zgomotul ventilatorului, uniformitatea focalizării, ieșirea difuzorului la 1 metru, asocierea Bluetooth, handshake-ul Wi-Fi dual-band și timpul de boot Android TV sau Linux. O unitate care bootează în mai puțin de 22 de secunde, menține focalizarea pe suprafața de proiecție și emite sub 32 dB la 1 metru primește o etichetă cu cod de bare verde. Unitățile care eșuează la orice punct sunt direcționate către celula noastră de rework, iar datele de eșec sunt scrise înapoi în MES, astfel încât sistemul proiectorului să știe ce stație a cauzat bucla de rework.

Inspecția înainte de expediere, PSI, este ultima poartă în SKU. La unitatea noastră, PSI utilizează inspecția normală ANSI/ASQ Z1.4 la AQL 1.0 pentru defecte cosmetice și AQL 2.5 pentru defecte funcționale, cu eșantioane extrase din cutii finite, ambalate și paletizate. Echipele QA ale cumpărătorilor OEM sunt binevenite în sala de inspecție — de la distanță sau în persoană — iar noi expediem prin porturile Shenzhen Shekou sau Yantian cu un timp mediu de livrare de 35 până la 45 de zile pentru comenzile repetate pe SKU-uri cu scule finalizate. Pentru echipele de achiziții care se aprovizionează cu modele de calitate consumer pentru o fereastră de vânzări cu amănuntul din T4, planificarea acelui timp de livrare în programarea modelului este ne-negociabilă, deoarece orice rework descoperit la PSI adaugă cinci până la șapte zile lucrătoare la data expedierii.

Planuri de eșantionare pentru controlul calității la recepție (IQC)

SKU-ul începe în momentul în care un camion cu componente intră în docul nostru de recepție. Inspectorii IQC verifică codul lotului furnizorului față de avizul de expediere în avans, apoi extrag eșantioane utilizând inspecția normală ANSI/ASQ Z1.4 la AQL 1.0 pentru piesele critice pentru siguranță (placa de alimentare, modulul laser) și AQL 2.5 pentru piesele cosmetice (carcasă, ramă, telecomandă). Dimensiunea eșantionului urmează tabelul de mărime a lotului, cu o extragere de 32 de bucăți din loturi de 1.201 până la 3.200 de unități, o extragere de 50 de bucăți din loturi de 3.201 până la 10.000 și o extragere de 80 de bucăți din loturi peste 10.000.

IQC efectuează, de asemenea, o scanare vizuală de 100 la sută pentru motorul optic, deoarece o singură particulă de praf pe cipul DLP va apărea ca un punct luminos fix pe fiecare cadru proiectat pentru următorii cinci ani de utilizare de către consumator. Modelul tratează acest lucru ca un atribut cu defecte zero, ceea ce înseamnă că un singur eveniment de praf respinge întregul lot, fără negociere AQL. Pentru managerii de achiziții care își scriu propriile specificații, sfatul nostru este să insiste asupra aceluiași tratament cu defecte zero pentru componentele optice, deoarece AQL bazat pe eșantionare pe o lentilă este statistic lipsit de sens atunci când pragul experienței consumatorului este zero.

Alinierea certificărilor în întreaga unitate

Documentația acestui proiector la DataMax este construită pentru a se alinia cu certificările pe care canalele de retail și e-tail le solicită efectiv. Deținem ISO 9001:2015 pentru sistemul de management al calității, ISO 14001:2015 pentru managementul de mediu și conformitate CE, FCC, RoHS și REACH pentru unitățile finite. Pentru cumpărătorii OEM care expediază în UE, pachetul de documente al proiectorului include DoC (Declarația de Conformitate), rapoartele de testare de la partenerii noștri TUV și Intertek și BOM-ul complet cu declarații de substanțe.

Pe liniile noastre de asamblare din Shenzhen, proiectorul supune atenției același set de probleme recurente, iar înțelegerea lor ajută echipele de achiziții să scrie specificații de recepție mai stricte. Categoriile de defecte de mai jos sunt cele pe care stația noastră IPQC le înregistrează cel mai des, clasificate după frecvență pe parcursul ultimelor douăsprezece luni de date de producție.

Cum să alegeți un partener OEM pentru proiectoare folosind un proces de control al calității documentat

Categorie de defectRată de eșec tipicăEtapa de detecțieReferință standard
Îmbinări reci de lipit pe placa driver LED0,8%AOI IPQC + primul articolIPC-A-610 Clasa 2
Praf pe lentila motorului optic1,2%Camera curată pre-asamblareISO 14644-1 Clasa 7
Aliniere greșită a senzorului keystone0,5%Test final, verificare în 30 de puncteSpecificație internă DataMax
Zgomot ventilator peste 32 dB la 1 m0,6%Test final, cabină anecoicăISO 7779
Eșec handshake Wi-Fi dual-band0,3%Test final, verificare în 30 de puncteIEEE 802.11ax

Aceste cifre provin din depozitul de date SKU în care fiecare lot de producție DataMax scrie. Pentru echipele QA ale cumpărătorilor OEM, concluzia practică este că defectele se concentrează în jurul a trei zone fizice: motorul optic, sistemul termic și modulul radio. Când clienții noștri trimit propriii inspectori, îi direcționăm mai întâi către aceste trei stații, deoarece istoricul modelului le identifică în mod constant ca fiind punctele de contact cu cel mai mare risc.

Listă practică de verificare pentru achiziții și pași de angajament DataMax

Documentația unității include, de asemenea, o taxonomie a cauzelor rădăcină pe care o împărtășim cu clienții recurente. Taxonomia mapează fiecare mod de eșec la una dintre cele cinci cauze parentale: varianța lotului de componente, uzura stencilului SMT, derivă a cuplului de asamblare, calibrarea dispozitivului de aliniere optică și nepotrivirea versiunii de firmware. Prin categorisirea defectelor într-o taxonomie restrânsă, facem analiza cauzei rădăcină mai ușoară, iar această buclă a proiectorului se închide mai rapid pentru următoarea producție.

Întrebări frecvente

Ce este procesul de control al calității pentru proiectoare OEM și de ce este important pentru cumpărătorii B2B?

Pentru echipele de achiziții B2B, procesul y control este setul documentat de inspecții la recepție, în proces și la ieșire pe care o fabrică le efectuează pe fiecare lot de producție. Pentru cumpărătorii B2B este important deoarece penalitățile retailerilor, returnările de la consumatori și expunerea la garanție urmăresc toate lipsurile din acest proces. Un proces documentat reduce de obicei ratele de defecte în teren de la 3-5 procente la sub 1 procent.

Cât durează un ciclu complet de inspecție a procesului de control al calității pentru proiectoare OEM pentru o serie de 10.000 de unități?

În perspectiva achizițiilor, ciclul de inspecție a procesului y control pentru o serie de 10.000 de unități durează 7-10 zile calendaristice de la un capăt la altul. IQC durează 1-2 zile, IPQC rulează continuu pe parcursul ferestrei de producție de 14-21 de zile, iar OQC consumă 1-2 zile la închiderea lotului. Documentația de certificare adaugă încă 10-14 zile doar pentru primele articole.

Ce standard AQL este cel mai comun în procesul de control al calității pentru proiectoare OEM?

În contextul mai larg al pieței, eșantionarea procesului y control la DataMax utilizează inspecția normală ANSI/ASQ Z1.4, cu AQL 1.0 pentru componentele critice pentru siguranță, cum ar fi modulul laser și placa de alimentare, și AQL 2.5 pentru carcase, rame și telecomenzi. Componentele motorului optic sunt tratate ca defecte zero deoarece pragul vizibil pentru consumator este zero particule de praf.

Pot cumpărătorii OEM audita procesul de control al calității pentru proiectoare OEM înainte de a plasa o comandă PO pentru scule?

Rigurozitatea unui SKU depinde în mare măsură de lanțul de aprovizionare din amonte, așa că DataMax derulează un program formal de calificare a furnizorilor care reflectă logica de audit pe care majoritatea echipelor QA ale cumpărătorilor OEM o folosesc deja. Pentru echipele de achiziții B2B, aceasta este etapa în care modelul se extinde dincolo de zidurile fabricii noastre și către furnizorii noștri de componente.

Ce documentație ar trebui să primească un cumpărător OEM la sfârșitul unei serii de producție?

Fiecare furnizor de nivel 1 — producătorul panoului LCD, furnizorul de cip DLP, furnizorul modulului laser fosfor și producătorul sursei de alimentare — primește un audit anual la fața locului utilizând o listă de verificare cu 62 de întrebări derivată din codul de conduită al furnizorilor Sony și din Codul de conduită al furnizorilor Samsung. Un furnizor care obține un scor sub 80 la sută la audit intră într-un plan de acțiuni corective de 90 de zile, iar orice lot de componente de la un furnizor suspendat este reținut la IQC sub un plan de eșantionare AQL 1.0 strict în loc de obișnuitul 2.5. Unitatea tratează componentele primite ca pe o continuare a calității finale, deoarece un cip DMD defect de la un furnizor de nivel 2 va apărea ca o eroare de pixel 4K UHD pe peretele living-room-ului consumatorului, nu la inspecția noastră de ieșire.

Contextul industriei

Standardul procesului de control al calității pentru proiectoarele OEM s-a înăsprit măsurabil din 2022, pe măsură ce echipele de conformitate ale retailerilor și Amazon au trecut la trasabilitate serializată și aplicare mai strictă a AQL. Pentru DataMax, această schimbare a însemnat adăugarea capturii de serie per unitate la stația OQC, extinderea revizuirilor CAPA la o cadență săptămânală și trecerea auditurilor furnizorilor de la anual la trimestrial.

Încheiere și pași următori

Când cumpărătorii OEM evaluează un partener de proiectoare, recomandarea noastră este să solicite cel mai recent rezumat al auditului furnizorului înainte de a semna PO-ul pentru scule. O fabrică care nu poate produce acel document în termen de 48 de ore semnalează că amonte-ul proiectorului nu se află sub același control documentar ca și linia de asamblare din aval.

Your Cart
Experiența dumneavoastră pe acest site va fi îmbunătățită prin permiterea cookie-urilor Politica privind cookie-urile