Lista de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM ajută echipele de achiziții să evite cea mai costisitoare greșeală în sourcingul de proiectoare: parierea unei comenzi de șase cifre pe

Posted At: iul. 08, 2025 - 51 Views

Listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM

Listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM

Listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM ajută echipele de achiziții să evite cea mai costisitoare greșeală din sourcingul de proiectoare: parierea unei comenzi de achiziție de șase cifre pe o fabrică care nu poate dovedi ceea ce pretinde. În fiecare trimestru, cumpărătorii B2B cu care lucrăm la DataMax ne arată oferte de preț de la concurenți care promit 4500 ANSI lumeni, motoare de lumină cu fosfor laser și termene de livrare de 12 săptămâni — și apoi livrează unități inconsecvente cu trei luni întârziere. O structură de sistem transformă acest pariu într-un exercițiu de punctare repetabil, bazat pe dovezi, iar acest ghid parcurge cele 12 criterii pe care le folosim noi înșine atunci când calificăm noi parteneri de fabricație a proiectoarelor în Shenzhen și în întreaga Perl River Delta.

Privire de ansamblu

  • O ofertă a noastră convertește impresiile subiective de „feeling de fabrică" în scoruri ponderate, auditabile, pe cel puțin 12 criterii măsurabile, reducând riscul de sourcing cu un procent estimat de 30–50% conform benchmark-urilor tipice de achiziții.
  • Cea mai puternică SKU începe cu dovezi documentate: certificare ISO 9001, rapoarte de lumeni ANSI/PLSO FL, rezumate ale auditului fabricii și elemente de BOM verificate — nu afirmații din prezentările comerciale.
  • Pentru cumpărătorii OEM care evaluează runde de volum mediu de proiectoare (1.000–10.000 unități), acest produs ar trebui să pondereze explicit flexibilitatea MOQ, garanțiile privind termenele de livrare și debitul RMA post-vânzare.
  • O unitate practică specifică praguri numerice pentru performanța motorului optic (de exemplu, ≥ 85% gamă de culori NTSC, ≤ 0,5% distorsiune a planului focal), nu expresii vagi precum „luminozitate ridicată".
  • Cititorii B2C pot adapta aceeași listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor atunci când compară mărci de proiectoare: fizica fundamentală a lumenilor, raportului de proiecție și duratei de viață a sursei de lumină nu se schimbă între cumpărătorii cu amănuntul și angro.

Cadrul de opțiune în 12 puncte

Podeaua fabricii OEM cu linie de asamblare robotizată pentru șasiul proiectorului

Multe echipe de achiziții cu care ne întâlnim în conversații în stadiul MOFU știu deja că au nevoie de o listă de verificare. Întrebarea mai grea este ce criterii merită ponderate, ce dovezi contează și cum să punctezi în mod consecvent între mai multe fabrici. Această opțiune de mai jos este construită în jurul a trei straturi — capacitatea fabricii, performanța optică și hardware, și termenii comerciali — deoarece omiterea oricărui strat creează puncte oarbe care apar mai târziu ca reclamații de garanție, blocaje vamale sau defecțiuni în teren. Am folosit acest cadru pentru a califica peste 40 de OEM-uri de proiectoare în numele clienților de marcă din America de Nord, Europa și Golf, iar același produs al nostru se aplică indiferent dacă auditezi un atelier de 5.000 de metri pătrați sau un campus integrat de 50.000 de metri pătrați.

Capacitatea fabricii și dovezile de conformitate

Listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM ajută echipele de achiziții să evite cea mai costisitoare greșeală din sourcingul de proiectoare: parierea unei comenzi de achiziție de șase cifre pe o fabrică care nu poate dovedi ceea ce pretinde. În fiecare trimestru, cumpărătorii B2B cu care lucrăm la DataMax ne arată oferte de preț de la concurenți care promit 4500 ANSI lumeni, motoare de lumină cu fosfor laser și termene de livrare de 12 săptămâni — și apoi livrează unități inconsecvente cu trei luni întârziere. O structură de sistem transformă acest pariu într-un exercițiu de punctare repetabil, bazat pe dovezi, iar acest ghid parcurge cele 12 criterii pe care le folosim noi înșine atunci când calificăm noi parteneri de fabricație a proiectoarelor în Shenzhen și în întreaga Pearl River Delta.

Documentația dispozitivului trebuie să confirme, de asemenea, integrarea verticală. O fabrică care asamblează proiectoare din motoare optice, surse de lumină și plăci de bază achiziționate nu poate controla cele trei puncte de defecțiune care generează majoritatea RMA-urilor: degradarea modulului laser, alinierea cipului DMD și îmbătrânirea condensatoarelor sursei de alimentare. Solicităm furnizorilor o defalcare a bill-of-materials pe niveluri și o verificăm încrucișat cu capacitatea de producție declarată a OEM-ului. Dacă o fabrică pretinde 80.000 de unități pe lună, dar se aprovizionează cu motoare finite de la un singur furnizor din amonte, acest proiector ar trebui să semnaleze acest lucru ca un risc de tip single-point-of-failure și să reducă scorul fabricii în consecință.

Performanța optică, hardware și a sursei de lumină

  • O ofertă a noastră convertește impresiile subiective de „feeling de fabrică" în scoruri ponderate, auditabile, pe cel puțin 12 criterii măsurabile, reducând riscul de sourcing cu un procent estimat de 30–50% conform benchmark-urilor tipice de achiziții.
  • Cea mai puternică SKU începe cu dovezi documentate: certificare ISO 9001, rapoarte de lumeni ANSI/PLSO FL, rezumate ale auditului fabricii și elemente de BOM verificate — nu afirmații din prezentările comerciale.
  • Pentru cumpărătorii OEM care evaluează runde de volum mediu de proiectoare (1.000–10.000 unități), acest produs ar trebui să pondereze explicit flexibilitatea MOQ, garanțiile privind termenele de livrare și debitul RMA post-vânzare.
  • O unitate practică specifică praguri numerice pentru performanța motorului optic (de exemplu, ≥ 85% gamă de culori NTSC, ≤ 0,5% distorsiune a planului focal), nu expresii vagi precum „luminozitate ridicată".
  • Cititorii B2C pot adapta aceeași listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor atunci când compară mărci de proiectoare: fizica fundamentală a lumenilor, raportului de proiecție și duratei de viață a sursei de lumină nu se schimbă între cumpărătorii cu amănuntul și angro.

Verificările hardware ale ofertei noastre ar trebui să includă, de asemenea, sursa de lumină. Motoarele de lumină cu fosfor laser citesc de obicei 20.000–30.000 de ore de funcționare la 50% luminozitate, în timp ce unitățile cu laser RGB pur pot ajunge la 25.000–40.000 de ore; ambele numere ar trebui să fie susținute de datele de fiabilitate ale furnizorului de diode laser, nu de estimarea proprie a asamblatorului. Raportul de proiecție trebuie măsurat la rezoluția nativă a proiectorului: o lentilă ultra-short throw (UST) evaluată la 0,25:1 nu va oferi aceeași dimensiune a imaginii ca o unitate de 0,19:1, iar confundarea celor două este o eroare frecventă de ofertare. Solicităm unități eșantion în stadiul SKU și efectuăm măsurători independente de la terți înainte de a ne angaja la o rundă pilot. Zgomotul inline, măsurat în dB(A) la 1 metru, ar trebui să fie sub 32 dB pentru proiectoarele de living room și sub 28 dB pentru unitățile dedicate home theater, în conformitate cu pragurile de funcționare silențioasă publicate de Consumer Technology Association CTA.

Termeni comerciali și reziliența lanțului de aprovizionare

Criteriile comerciale ale acestui produs sunt locul unde prețul din titlu este în cele din urmă evaluat — dar numai după ce capacitatea și performanța au fost punctate. Flexibilitatea MOQ contează mai mult decât prețul absolut pentru lansările de mărci de volum mediu: un furnizor care cere 5.000 de unități per SKU blochează testarea pieței, în timp ce un MOQ de 500 de unități cu un plan clar de ramp-up semnalează un partener dispus să crească împreună cu tine. Garanțiile privind termenele de livrare ar trebui incluse în comanda de achiziție cu clauze de daune lichidate pentru întârzieri peste o fereastră agreată; un angajament de livrare de 12 săptămâni susținut de o penalizare săptămânală de 1% este un semnal mult mai puternic decât un verbal „putem expedia în două luni". Termenii de plată de 30% avans plus 70% împotriva copiei B/L, sau L/C la vedere, sunt standard pentru cumpărătorii OEM care evaluează pentru prima dată fabricile de proiectoare. În cele din urmă, unitatea trebuie să confirme capacitatea post-vânzare: o alocare minimă de 1% piese de schimb gratuite per expediere, o fereastră de garanție de 24 de luni cu un timp definit de răspuns RMA și un account manager numit responsabil pentru escaladări — aceste trei elemente separă un partener OEM real de un asamblator contractual.

Proiectarea rulajului pilot și criteriile de acceptare a calității

Planificarea rulajului pilot al modelului este etapa în care documentele întâlnesc linia de producție și unde majoritatea cumpărătorilor OEM pentru prima dată descoperă lacunele dintre specificațiile cotate și realitatea livrată. De obicei, recomandăm o structură pilot în două loturi: un pilot de inginerie de 50 de unități pentru a valida sculele, firmware-ul și finisajul estetic, urmat de un pilot de pre-producție de masă de 300 de unități pentru a confirma stabilitatea procesului și repetabilitatea auditului furnizorului. Poarta pilot a opțiunii ar trebui să includă un plan de eșantionare Acceptable Quality Level (AQL), cel mai frecvent MIL-STD-1916 sau ISO 2859-1, cu un AQL de 1,0 pentru defecte critice, 2,5 pentru majore și 4,0 pentru minore — aceleași praguri utilizate pe scară largă în programele OEM de electronice de consum U.S. National Library of Medicine. Orice este mai relaxat decât atât semnalează un decalaj al criteriilor OEM.

Multe echipe de achiziții cu care ne întâlnim în conversații în stadiul MOFU știu deja că au nevoie de o listă de verificare. Întrebarea mai grea este ce criterii merită ponderate, ce dovezi contează și cum să punctezi în mod consecvent între mai multe fabrici. Această opțiune de mai jos este construită în jurul a trei straturi — capacitatea fabricii, performanța optică și hardware, și termenii comerciali — deoarece omiterea oricărui strat creează puncte oarbe care apar mai târziu ca reclamații de garanție, blocaje vamale sau defecțiuni în teren. Am folosit acest cadru pentru a califica peste 40 de OEM-uri de proiectoare în numele clienților de marcă din America de Nord, Europa și Golf, iar același produs al nostru se aplică indiferent dacă auditezi un atelier de 5.000 de metri pătrați sau un campus integrat de 50.000 de metri pătrați.

Documentație, IP și transfer de conformitate

Cerințele de documentație ale produsului nostru sunt partea activității de audit al furnizorilor pe care echipele de achiziții B2B le prioritizează cel mai adesea, apoi regretă după a doua expediere. Fiecare pachet de criterii OEM ar trebui să includă: fișiere Gerber pentru placa principală, BOM cu componente din a doua sursă, cod sursă firmware sau acord de escrow, CAD motor optic și raportul de audit al furnizorului din cea mai recentă revizuire independentă de la terți. Fără escrow pentru codul sursă al firmware-ului, un litigiu cu furnizorul privind proprietatea firmware-ului poate opri producția timp de săptămâni. Documentele de conformitate trebuie să acopere marcajele specifice regiunii — FCC și UL pentru America de Nord, CE și UKCA pentru Europa și Regatul Unit, RCM pentru Australia, KC pentru Coreea de Sud și BIS pentru India — plus documentația relevantă de eficiență energetică precum DOE Level 6 sau limitele de standby EU Lot 26/27.

O specificație de proiector a la nivel de fabrică nu ar trebui să înceapă niciodată cu prețul. Prețul fără dovezi de conformitate este calea cea mai rapidă către o expediere respinsă. Această unitate pe care o folosim începe cu certificarea sistemului de management al calității ISO 9001:2015 verificată direct prin registrul de certificate al organismului emitent, plus ISO 14001 pentru managementul mediului atunci când cumpărătorul necesită documentație ESG. Auditurile de conformitate socială — Sedex Members Ethical Trade Audit (SMETA) sau BSCI — nu mai sunt opționale pentru cumpărătorii cu amănuntul europeni și nord-americani; o informare Sedex din 2024 notează că peste 70% dintre marii retaileri necesită acum un raport SMETA actualizat pe patru piloni înainte de a aproba orice nou loc de producție.

Matricea de punctare și decizia go/no-go

O documentație a dispozitivului trebuie t de asemenea să confirme integrarea verticală. O fabrică care asamblează proiectoare din motoare optice, surse de lumină și plăci de bază achiziționate nu poate controla cele trei puncte de defecțiune care generează majoritatea RMA-urilor: degradarea modulului laser, alinierea cipului DMD și îmbătrânirea condensatoarelor sursei de alimentare. Solicităm furnizorilor o defalcare a bill-of-materials pe niveluri și o verificăm încrucișat cu capacitatea de producție declarată a OEM-ului. Dacă o fabrică pretinde 80.000 de unități pe lună, dar se aprovizionează cu motoare finite de la un singur furnizor din amonte, acest proiector ar trebui să semnaleze acest lucru ca un risc de tip single-point-of-failure și să reducă scorul fabricii în consecință.

Această decizie go/no-go a proiectorului ar trebui documentată în scris cu aceeași rigurozitate ca și raportul de audit. Atașăm scorecard-ul, un registru de risc cu proprietari de mitigare și un plan de acțiune corectivă post-pilot de 90 de zile semnat atât de directorul general al furnizorului OEM, cât și de directorul de achiziții al cumpărătorului. Acest dosar devine documentul de referință pentru următorul audit trimestrial al furnizorului și este cel mai util artefact în orice dispută viitoare.

Tabel comparativ — ponderile sistemului de punctare

Multe criterii tehnice ale sistemului sunt acolo unde majoritatea cumpărătorilor sub-punctează candidații pentru că numerele arată impresionant pe fișele de specificații lucioase. Luminozitatea ar trebui verificată conform metodologiei ANSI/PLSO FL, nu conform convenției proprietare a producătorului „peak lumen" sau „LED lumen", deoarece acești metrici inflează producția reală cu 30% până la 150%. Gama de culori ar trebui măsurată față de un standard declarat — Rec.709, DCI-P3 sau BT.2020 — cu un raport de test atașat de la un spectroradiometru calibrat, nu o broșură de marketing. Pentru proiectoarele 4K UHD care utilizează chipseturi TI DLP, cereți numărul specific al piesei DMD (de exemplu, DMD 4K UHD de 0,47 inch) și confirmați compatibilitatea firmware-ului cu scaler-ul ales.

Verificările hardware ale ofertei noastre ar trebui să includă, de asemenea, sursa de lumină. Motoarele de lumină cu fosfor laser citesc de obicei 20.000–30.000 de ore de funcționare la 50% luminozitate, în timp ce unitățile cu laser RGB pur pot ajunge la 25.000–40.000 de ore; ambele numere ar trebui să fie susținute de datele de fiabilitate ale furnizorului de diode laser, nu de estimarea proprie a asamblatorului. Raportul de proiecție trebuie măsurat la rezoluția nativă a proiectorului: o lentilă ultra-short throw (UST) evaluată la 0,25:1 nu va oferi aceeași dimensiune a imaginii ca o unitate de 0,19:1, iar confundarea celor două este o eroare frecventă de ofertare. Solicităm unități eșantion în stadiul SKU și efectuăm măsurători independente de la terți înainte de a ne angaja la o rundă pilot. Zgomotul inline, măsurat în dB(A) la 1 metru, ar trebui să fie sub 32 dB pentru proiectoarele de living room și sub 28 dB pentru unitățile dedicate home theater, în conformitate cu pragurile de funcționare silențioasă publicate de Consumer Technology Association CTA.

Cum să alegi partenerul OEM potrivit și ce să faci în continuare

Adoptarea acestui produs nu se termină cu un scorecard semnat; faza următoare este desfășurarea operațională și este locul în care majoritatea echipelor de achiziții B2B de stadiu mediu fie protejează marja, fie o pierd. Le spunem clienților de la DataMax că diferența dintre un exercițiu pe hârtie și un program real de audit al furnizorilor este ceea ce se întâmplă în primele 90 de zile după decizia go. Pentru cumpărătorii OEM care evaluează fabrici de proiectoare pe canale B2B și B2C, trei acțiuni operaționale contează mai mult decât orice altceva din unitate combinată: blocarea documentelor de proprietate asupra sculelor înainte ca sculele să fie tăiate, rularea unui lot pilot plătit la MOQ-ul agreat și rezervarea unui escrow de 3% pe prima PO comercială până când pilotul trece inspecția de calitate la intrare la AQL 1,5.

MOQ, termen de livrare, politica de eșantionare și canalul de contact pentru continuare

Criteriile comerciale ale acestui produs sunt locul unde prețul din titlu este în cele din urmă evaluat — dar numai după ce capacitatea și performanța au fost punctate. Flexibilitatea MOQ contează mai mult decât prețul absolut pentru lansările de mărci de volum mediu: un furnizor care cere 5.000 de unități per SKU blochează testarea pieței, în timp ce un MOQ de 500 de unități cu un plan clar de ramp-up semnalează un partener dispus să crească împreună cu tine. Garanțiile privind termenele de livrare ar trebui incluse în comanda de achiziție cu clauze de daune lichidate pentru întârzieri peste o fereastră agreată; un angajament de livrare de 12 săptămâni susținut de o penalizare săptămânală de 1% este un semnal mult mai puternic decât un verbal „putem expedia în două luni". Termenii de plată de 30% avans plus 70% împotriva copiei B/L, sau L/C la vedere, sunt standard pentru cumpărătorii OEM care evaluează pentru prima dată fabricile de proiectoare. În cele din urmă, unitatea trebuie să confirme capacitatea post-vânzare: o alocare minimă de 1% piese de schimb gratuite per expediere, o fereastră de garanție de 24 de luni cu un timp definit de răspuns RMA și un account manager numit responsabil pentru escaladări — aceste trei elemente separă un partener OEM real de un asamblator contractual.

  • MOQ: 500 unități primul lot; 200 unități pentru comenzile repetate sub același SKU.
  • Termen de livrare eșantion: 35 de zile de la PO; taxele de eșantion sunt rambursate la PO de peste 1.000 de unități.
  • Termen de livrare producție: 45 de zile după aprobarea eșantionului de aur.
  • Split plată: 30% avans TT, 70% împotriva copiei B/L; LC la vedere acceptat peste $200K.
  • Garanție: 24 de luni șasiu, 12 luni motor de lumină, 1% piese de schimb incluse.
  • Contact: solicită o ofertă personalizată — răspuns în 1 zi lucrătoare.

Multe planificări pilot ale modelului reprezintă etapa în care documentele întâlnesc linia de producție și unde majoritatea cumpărătorilor OEM pentru prima dată descoperă lacunele dintre specificațiile cotate și realitatea livrată. De obicei, recomandăm o structură pilot în două loturi: un pilot de inginerie de 50 de unități pentru a valida sculele, firmware-ul și finisajul estetic, urmat de un pilot de pre-producție de masă de 300 de unități pentru a confirma stabilitatea procesului și repetabilitatea auditului furnizorului. Poarta pilot a opțiunii ar trebui să includă un plan de eșantionare Acceptable Quality Level (AQL), cel mai frecvent MIL-STD-1916 sau ISO 2859-1, cu un AQL de 1,0 pentru defecte critice, 2,5 pentru majore și 4,0 pentru minore — aceleași praguri utilizate pe scară largă în programele OEM de electronice de consum U.S. National Library of Medicine. Orice este mai relaxat decât atât semnalează un decalaj al criteriilor OEM.

Întrebări frecvente

Testarea pilot a acestei opțiuni trebuie să includă, de asemenea, validarea în cameră climatică. Un lot pilot ar trebui să fie supus cel puțin unui ciclu termic conform pieței țintă a proiectului: interval de funcționare 0°C – 40°C și depozitare -20°C – 60°C, cu expunere la umiditate de până la 90% RH. Aceasta surprinde cea mai frecventă problemă de defecțiune în teren pe care o vedem la DataMax — nepotriviri ale curbei ventilatorului între prototipul de laborator al furnizorului OEM și revizia PCB de producție. În timpul pilotului executăm, de asemenea, teste de cădere, vibrații și ambalare ISTA 3A; un client B2B cu care am lucrat anul trecut a economisit aproximativ $80.000 în costuri de defecțiuni în teren prin prinderea unei probleme de stivuire a cutiilor în stadiul pilot de 50 de unități, nu la rularea de producție de masă de 3.000 de unități.

Câte zile de audit ar trebui să planifice un cumpărător OEM pentru o primă evaluare a fabricii de proiectoare?

Un angajament al listei de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM de proiectoare pentru prima dată se încadrează de obicei în trei zile lucrătoare la fața locului, dacă este corect dimensionat, cu o zi pe linia SMT, o zi pe asamblarea optică și QC și o zi pe documentație, certificări și interviuri cu conducerea. Auditurile la distanță prin desktop pot comprima acest lucru la aproximativ cinci zile lucrătoare pentru cumpărătorii care nu pot călători.

Cerințele de documentație ale produsului nostru sunt partea activității de audit al furnizorilor pe care echipele de achiziții B2B le prioritizează cel mai adesea, apoi regretă după a doua expediere. Fiecare pachet de criterii OEM ar trebui să includă: fișiere Gerber pentru placa principală, BOM cu componente din a doua sursă, cod sursă firmware sau acord de escrow, CAD motor optic și raportul de audit al furnizorului din cea mai recentă revizuire independentă de la terți. Fără escrow pentru codul sursă al firmware-ului, un litigiu cu furnizorul privind proprietatea firmware-ului poate opri producția timp de săptămâni. Documentele de conformitate trebuie să acopere marcajele specifice regiunii — FCC și UL pentru America de Nord, CE și UKCA pentru Europa și Regatul Unit, RCM pentru Australia, KC pentru Coreea de Sud și BIS pentru India — plus documentația relevantă de eficiență energetică precum DOE Level 6 sau limitele de standby EU Lot 26/27.

Ce certificări sunt obligatorii pe lista de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM pentru distribuția în SUA și UE?

Minim, FCC Part 15 și UL/ETL pentru piața din SUA, CE și EN IEC 62471 pentru UE și UKCA pentru Regatul Unit. Lista de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM ar trebui să verifice, de asemenea, RoHS, REACH și Energy Star 8.0 pentru proiectoare; certificările lipsă extind de obicei vămuirea cu 2-4 săptămâni și riscă radierea din listele retailerilor.

Clauzele de IP și confidențialitate ale acestei unități trebuie semnate înainte ca orice sculă să fie tăiată. Recomandăm un minim de trei documente: un acord mutual de confidențialitate care acoperă designurile industriale, o clauză de proprietate asupra sculelor care numește cumpărătorul proprietar legal al oricăror matrițe, dispozitive de fixare și motoare optice personalizate, și un acord separat de revizuire a designului IP pentru scule și ștampile de calitate care împiedică OEM-ul să refolosească sculele finanțate de cumpărător pe mărci concurente. Pentru cumpărătorii OEM care evaluează fabrici de proiectoare în China, Vietnam sau Mexic, o înregistrare notarială a proprietății sculelor la oficiul local de IP este cea mai puternică protecție; asigurările verbale nu supraviețuiesc unei schimbări de proprietar al furnizorului.

Poate o marcă B2C mică să folosească aceeași listă de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM ca un mare retailer B2B?

Da, lista de verificare pentru evaluarea furnizorilor OEM este modulară prin design; ponderile pot fi realocate către termeni comerciali și garanție pentru cumpărătorii B2C și către profunzimea conformității și documentația IP pentru retailerii B2B. La DataMax publicăm o versiune lite de 50 de puncte pentru cumpărătorii cu volum anual sub 1.000 de unități și versiunea completă de 100 de puncte pentru cumpărătorii peste acest prag.

Concluzie finală

Multe punctări ale dispozitivului ar trebui să fie cantitative, nu narative, deoarece punctarea narativă este locul unde prejudecata personală suprascrie datele. Folosim un scorecard ponderat de 100 de puncte la DataMax, cu ponderi alocate în funcție de prioritatea cumpărătorului: 25 de puncte pentru performanța optică și hardware, 20 pentru capacitatea de fabricație și rezultatele auditului, 15 pentru profunzimea conformității și certificării, 15 pentru termenii comerciali și flexibilitatea MOQ, 10 pentru infrastructura de garanție și RMA, 10 pentru IP și documentație și 5 pentru dezvăluirile ESG și de sustenabilitate. Orice sub 70 în total declanșează un re-audit automat; orice sub 55 este un no-go automat indiferent de preț.

Fiecare decizie go/no-go a acestui proiector ar trebui documentată în scris cu aceeași rigurozitate ca și raportul de audit. Atașăm scorecard-ul, un registru de risc cu proprietari de mitigare și un plan de acțiune corectivă post-pilot de 90 de zile semnat atât de directorul general al furnizorului OEM, cât și de directorul de achiziții al cumpărătorului. Acest dosar devine documentul de referință pentru următorul audit trimestrial al furnizorului și este cel mai util artefact în orice dispută viitoare.

Your Cart
Experiența dumneavoastră pe acest site va fi îmbunătățită prin permiterea cookie-urilor Politica privind cookie-urile