Yayınlanma Tarihi: Nis 24, 2025 - 126 Görüntülenmeler
Restoran İçin Projeksiyon Cihazı Nasıl Seçilir
Basılı menüleri, kağıt tabelaları ve kalabalık dijital ekranları tek bir parlak ekranla değiştirmek isteyen restoran operatörleri için projeksiyon cihazı seçimi; yatırım maliyeti, ortam ışığı ve gıda güvenliği kurallarına dokunan bir satın alma kararıdır. Shenzhen'deki OEM/ODM departmanımıza gelen alıcılar aynı üç soruyla geliyor: ne kadar parlak, ne kadar yakın ve ne kadar kolay temizlenebilir. 2026 yılındaki SKU kurulumları artık marka prestijinden çok, ANSI lümen çıkışını, atım oranını ve giriş koruma sınıfını belirli bir yemek alanına eşleştirmekle ilgilidir. Bu adım adım kılavuz, satın alma ekiplerini ve bağımsız işletme sahiplerini, bir ünitenin mutfaktan masaya ortamına ve kurulumdan faturaya zaman çizelgesine dayanıp dayanmayacağını belirleyen yedi teknik özellik boyunca yönlendirir.
İlgili kaynaklar: DataMax akıllı projeksiyon cihazı mağazası
Genel Bakış
- 2026 model kurulumları, üç vazgeçilmez unsurla başlar: ortam ışıklı yemek alanları için ≥ 3.000 ANSI lümen, IP5X veya üzeri sınıflandırılmış kapalı optik motor ve tavana ya da rafa montaj için 0,21:1 ile 0,8:1 arasında bir atım oranı.
- Lazer fosfor veya RGB lazer ışık kaynakları, 20.000-30.000 saat ömür ile lamba tabanlı ünitelerden daha üstündür ve 5 yıllık toplam sahip olma maliyetini cıva lambası değişimine kıyasla yaklaşık yüzde 40 düşürür.
- OEM ortaklarını değerlendiren B2B satın alma ekipleri için, satın alma siparişi imzalamadan önce FCC Part 15, CE-RED, RoHS ve FDA 21 CFR 1040.10 lazer sınıfı sertifikalarını doğrulayın.
- 4K UHD çözünürlük, 4.500 ANSI lümen ve 0,21 ultra kısa atım geometrisine sahip bir lazer projektör, yaklaşık 8,5 kg ağırlığındadır ve konaklama sektörü için standart kesim olan 600 mm tavan girintisine sığar.
- Özel markalı kasalar için 12 haftalık bir üretim süresi ve 500 adetlik minimum sipariş miktarı öneriyoruz; Shenzhen fabrika teslim fiyatları OEM alıcılar için ünite başına yaklaşık 249 USD'den başlıyor.
Restoran Projektörü Satın Alma Çerçevesini Anlama
2026 yılındaki birim alıcıları, dört eksenli bir çerçeveyle başlar: parlaklık, atım geometrisi, ışık kaynağı ömrü ve çevresel sızdırmazlık. DataMax bünyesinde yeni bir OEM talebini değerlendirirken aynı matrisi kullanıyoruz; 200 adet sipariş veren bir zincir operatörü olun ya da iki adet sipariş veren tek şubeli bir işletme sahibi, aynı kontroller geçerlidir.
Parlaklık ve Ortam Işığı Performansı
Satın alma sürecinde ilerlerken, basılı menüleri, kağıt tabelaları ve kalabalık dijital ekranları tek bir parlak ekranla değiştirmek isteyen restoran operatörleri; yatırım maliyeti, ortam ışığı ve gıda güvenliği kurallarına dokunan bir satın alma kararıyla karşı karşıya kalır. Shenzhen'deki OEM/ODM departmanımıza gelen alıcılar aynı üç soruyla geliyor: ne kadar parlak, ne kadar yakın ve ne kadar kolay temizlenebilir. 2026'daki SKU kurulum aşamasındaki karar, artık marka prestijinden çok, ANSI lümen çıkışını, atım oranını ve giriş koruma sınıfını belirli bir yemek alanına eşleştirmekle ilgilidir. Bu adım adım kılavuz, satın alma ekiplerini ve bağımsız işletme sahiplerini, bir ünitenin mutfaktan masaya ortamına ve kurulumdan faturaya zaman çizelgesine dayanıp dayanmayacağını belirleyen yedi teknik özellik boyunca yönlendirir. Güneş alan teraslar veya cam duvarlı mekanlar için, doğrudan gün ışığında metnin net kalması amacıyla 4.500 ile 6.000 ANSI lümen ve 3.000:1'in üzerinde bir kontrast oranı öneriyoruz. MOFU düzeyindeki alıcı aşaması kararları, kurulumun yalnızca iç mekâna mı (3.000 lümen) yoksa karma iç-dış mekâna mı (5.000+ lümen) olduğunu tartmalıdır; çünkü her ek 1.000 lümen, genellikle OEM birim maliyetine 80 ila 120 USD ekler.
Atım Oranı ve Montaj Geometrisi
2026 model tavan kısıtlamaları, atım oranının mevcut boşluğa eşleştirilmesi anlamına gelir. 0,21:1 oranına sahip ultra kısa atım ünitesi, 42 cm mesafeden 2,0 m genişliğinde bir görüntü oluşturabilir; bu da standart bir 600 mm tavan ızgarasına HVAC kablolarını yeniden çekmeden sığar. 1,2:1 ile 1,8:1 atım oranına sahip standart atım projektörleri, 2,5 ila 4 m atım mesafesi gerektirir; bu, depo tarzı yemek salonlarında işe yarar ancak projektörün kolay silinerek temizlenmesini engeller.
- 2026 model kurulumları, üç vazgeçilmez unsurla başlar: ortam ışıklı yemek alanları için ≥ 3.000 ANSI lümen, IP5X veya üzeri sınıflandırılmış kapalı optik motor ve tavana ya da rafa montaj için 0,21:1 ile 0,8:1 arasında bir atım oranı.
- Lazer fosfor veya RGB lazer ışık kaynakları, 20.000-30.000 saat ömür ile lamba tabanlı ünitelerden daha üstündür ve 5 yıllık toplam sahip olma maliyetini cıva lambası değişimine kıyasla yaklaşık yüzde 40 düşürür.
- OEM ortaklarını değerlendiren B2B satın alma ekipleri için, satın alma siparişi imzalamadan önce FCC Part 15, CE-RED, RoHS ve FDA 21 CFR 1040.10 lazer sınıfı sertifikalarını doğrulayın.
- 4K UHD çözünürlük, 4.500 ANSI lümen ve 0,21 ultra kısa atım geometrisine sahip bir lazer projektör, yaklaşık 8,5 kg ağırlığındadır ve konaklama sektörü için standart kesim olan 600 mm tavan girintisine sığar.
- Özel markalı kasalar için 12 haftalık bir üretim süresi ve 500 adetlik minimum sipariş miktarı öneriyoruz; Shenzhen fabrika teslim fiyatları OEM alıcılar için ünite başına yaklaşık 249 USD'den başlıyor.
Işık Kaynağı: Lazer Fosfor ve Lamba ve LED Karşılaştırması
Bu projektör çalışma döngüleri, bir ışık kaynağı kararıdır. Cıva UHP lambaları, yaklaşık 4.000 saatte parlaklığın yüzde 50'sine düşer; yani günde 12 saat açık bir yemek salonu, lambaları her 11 ayda bir, lamba başına yaklaşık 180 USD artı işçilik maliyetiyle değiştirir. Lazer fosfor ve RGB lazer motorları, başlangıç parlaklığının yüzde 70'ini sırasıyla 20.000 saat ve 30.000 saatin ötesinde korur; OEM garanti koşullarımız bunu 5 yıllık veya 10.000 saatlik bir kapsamla destekler.
2026 yılındaki birim alıcıları, dört eksenli bir çerçeveyle başlar: parlaklık, atım geometrisi, ışık kaynağı ömrü ve çevresel sızdırmazlık. DataMax bünyesinde yeni bir OEM talebini değerlendirirken aynı matrisi kullanıyoruz; 200 adet sipariş veren bir zincir operatörü olun ya da iki adet sipariş veren tek şubeli bir işletme sahibi, aynı kontroller geçerlidir.
Sızdırmazlık, Temizlik ve Gıda Güvenliği Uyumu
2026 SKU mutfakları ve açık alevli yemek salonları, kısmen bir giriş koruma sorusudur. Tamamen kapalı, IP5X toz sınıfına sahip bir optik motor öneriyoruz; bu, DMD çipi ve lazer grubunun filtresiz bir hazne içinde çalıştığı ve garsonun gece kapanışında gıda güvenliği izopropil mendille silebileceği anlamına gelir. Paslanmaz çelik veya anti-mikrobiyal muhafazalar, ünite başına yaklaşık 18 ila 25 USD ekler, ancak sağlık denetçilerinin rutin denetimlerde referans aldığı NSF/ANSI 8 gıda bölgesi kriterlerini karşılar.
Bu projektör ortam ışığı koşulları, menü duvarındaki foot-candle değerine bağlı bir lümen hesaplamasıyla başlar. Aydınlatma Mühendisleri Derneği, gündelik yemek ortamında müşteri okuma düzleminde 30 ila 50 foot-candle önerir; bu da 200 lüks tavan LED'i altında 1,2 m diyagonalindeki bir yüzey üzerinde yaklaşık 3.000 ANSI lümene karşılık gelir (IES Standardı 1240-2020). Projektör teknik föyleri, ANSI lümen değerini her zaman pazarlama amaçlı "LED lümen" rakamının önüne koymalıdır; çünkü ANSI testi üçüncü tarafça doğrulanır ve ISO/IEC 21118:2020 standardına göre izlenebilir.
OEM Alıcıları İçin Satın Almaya Özel Teknik Özellikler
Güneş alan teraslar veya cam duvarlı mekanlar için, doğrudan gün ışığında metnin net kalması amacıyla 4.500 ile 6.000 ANSI lümen ve 3.000:1'in üzerinde bir kontrast oranı öneriyoruz. 2026 SKU alıcı aşaması kararları, MOFU düzeyinde kurulumun yalnızca iç mekâna mı (3.000 lümen) yoksa karma iç-dış mekâna mı (5.000+ lümen) olduğunu tartmalıdır; çünkü her ek 1.000 lümen, genellikle OEM birim maliyetine 80 ila 120 USD ekler.
Karşılaştırma Tablosu: 2026 Restoran Projektör Modelleri
2026 SKU kurulumları, teknik föy tahminlerinden çok, yan yana karşılaştırmadan fayda sağlar. Aşağıdaki tablo, ABD ve AB restoran gruplarına en sık gönderdiğimiz dört lümen sınıfını; satın alma ve operasyon ekiplerinin ilk sorduğu ölçütler olan ANSI çıkışı, ışık kaynağı, atım oranı, gürültü tabanı, sızdırmazlık ve birinci kademe toptan satış fiyatı ile özetliyor.
2026 model tavan kısıtlamaları, atım oranının mevcut boşluğa eşleştirilmesi anlamına gelir. 0,21:1 oranına sahip ultra kısa atım ünitesi, 42 cm mesafeden 2,0 m genişliğinde bir görüntü oluşturabilir; bu da standart bir 600 mm tavan ızgarasına HVAC kablolarını yeniden çekmeden sığar. 1,2:1 ile 1,8:1 atım oranına sahip standart atım projektörleri, 2,5 ila 4 m atım mesafesi gerektirir; bu, depo tarzı yemek salonlarında işe yarar ancak projektörün kolay silinerek temizlenmesini engeller.
Tek ünite kablo yönetimi de önemlidir: 4K video, kontrol ve 100 W gücü 100 m'ye kadar tek bir CAT6 hattı üzerinden taşıyabilen HDBaseT veya RJ-45 power-over-Ethernet uzatıcıları öneriyoruz; bu, retrofitlerde lisanslı bir elektrikçiye olan ihtiyacı ortadan kaldırır. 50'den fazla lokasyonda standardizasyon yapan B2B satın alma ekipleri için bu tek kablo topolojisi, lokasyon başına kurulum işçiliğini tahminen yüzde 35 oranında azaltabilir.
Teknik Özellik Tablosunu Satın Alma Aracı Olarak Okumak
2026 birim toptan siparişleri, gürültü ve IP sütunlarını pazarlama maddeleri olarak değil, operasyonel kalemler olarak ele almalıdır. 28 dB Eco modu okuması, ABD Akustik Topluluğu'nun restoran tasarımı rehberine göre misafirlerin üniteyi fark etmeyi bıraktığı eşiktir; DPL-6500 üzerindeki 34 dB okuması, bir ev tipi buzdolabı kompresör çevriminden daha sessizdir, ancak konuşma netliğini korumak için en yakın masadan en az 3,2 metre yükseklikte tavana monte edilmelidir.
Bu projektör çalışma döngüleri, bir ışık kaynağı kararıdır. Cıva UHP lambaları, yaklaşık 4.000 saatte parlaklığın yüzde 50'sine düşer; yani günde 12 saat açık bir yemek salonu, lambaları her 11 ayda bir, lamba başına yaklaşık 180 USD artı işçilik maliyetiyle değiştirir. Lazer fosfor ve RGB lazer motorları, başlangıç parlaklığının yüzde 70'ini sırasıyla 20.000 saat ve 30.000 saatin ötesinde korur; OEM garanti koşullarımız bunu 5 yıllık veya 10.000 saatlik bir kapsamla destekler.
Kurulum, Montaj ve Kablo Topolojisi

Toplam sahip olma maliyetini değerlendiren birçok projektör satın alma ekibi, tedarikçilerden LM-80 lümen bakım raporunu ve IEC 62471 fotobiyolojik güvenlik sertifikasını istemelidir. Bu iki belge, lazer diyotlarının renk kaydırmayacağını ve difüz lazer çıkışının Sınıf 1 retina maruziyet limitlerinin altında olduğunu kanıtlar; her ikisi de FDA 21 CFR 1040.10'un ABD gıda servisi kurulumları için gerektirdiği belgelerdir.
Tavan Montaj Donanımı ve Görüş Hattı Hesapları
Projektör tavan montaj braketleri genellikle üç ölçüme indirgenir: düşme mesafesi, ekran merkez ofseti ve eğim toleransı. Her UST şasisini, 12 kg statik yük taşıyan, 15 derece eğim ayarı sunan ve kurulumun üniteyi sökmeden yansıtılan dikdörtgeni ince ayar yapmasına olanak tanıyan mikro döndürme kollu U şeklinde çelik bir braketle gönderiyoruz. Braketten ekrana olan mesafe, atım oranının ekran genişliğiyle çarpımına eşittir; dolayısıyla 0,21:1 lens, 2,2 metre genişliğindeki bir ekranla eşleştirildiğinde duvar yüzeyinden 46 cm dukanda ölçülür.
2026 SKU mutfakları ve açık alevli yemek salonları, kısmen bir giriş koruma sorusudur. Tamamen kapalı, IP5X toz sınıfına sahip bir optik motor öneriyoruz; bu, DMD çipi ve lazer grubunun filtresiz bir hazne içinde çalıştığı ve garsonun gece kapanışında gıda güvenliği izopropil mendille silebileceği anlamına gelir. Paslanmaz çelik veya anti-mikrobiyal muhafazalar, ünite başına yaklaşık 18 ila 25 USD ekler, ancak sağlık denetçilerinin rutin denetimlerde referans aldığı NSF/ANSI 8 gıda bölgesi kriterlerini karşılar.
Güç, Ağ ve İçerik Kaynağı Planlaması
Çoğu model fan gürültüsü ve yağ toleransı da hesaba katılmalıdır. Kapalı bir lazer ünite genellikle Eco modunda 28 ila 32 dB arasında çalışır; bu, bulaşık makinesi çevriminden daha sessizdir ve masa konuşmasını engelleyen 40 dB eşiğinin oldukça altındadır. Restoran için projeksiyon cihazı rehberi bütçelerini değerlendiren alıcılar için verilerimiz, kapalı lazer modellerinin yüzde 15 ila 20 fiyat primi taşıdığını, ancak DataMax kurulu tabanında 5 yıllık garanti talep oranını yüzde 1,2'nin altına düşürdüğünü gösteriyor.
2026 restoran projektörü teknik özellikleri için ağ bağlantısı genellikle OTA üretici yazılımı güncellemeleri için bir gigabit Ethernet jakı ve Wi-Fi 6 anlamına gelir. Her üniteyi, mekanın POS veya misafir Wi-Fi VLAN'ına dokunmadan renk kalibrasyon yamalarını ve EDID düzeltmelerini ileten SSL imzalı bir OTA kanalıyla önceden yüklüyoruz. Restoran için projeksiyon cihazı rehberi içeriği çalıştıran alıcılar için medya oynatıcı arka ofiste yer alabilir ve tabelayı HDBaseT'yi taşıyan aynı CAT6A hattı üzerinden yayınlayabilir; bu da yemek salonu tavanını medya oynatıcı kutularından ve SD kartlardan uzak tutar.
B2B satın alma ekipleri seçenekleri değerlendirirken, 2026 birim satın alma döngüleri aynı zamanda minimum sipariş miktarı, teslim süresi ve sertifikasyonun doğrulanması anlamına gelir. Özel renkli muhafazalar için 500 adetlik minimum sipariş miktarını, siparişten Shenzhen fabrika teslimine kadar 12 haftalık üretim süresini ve alıcının ithalat brokerinin ayrı bir uyumluluk denetimi olmadan ABD veya AB gümrüklerini geçebilmesi için önceden yüklenmiş CE-RED, FCC Part 15, RoHS 3 ve FDA lazer sınıfı evraklarını onaylıyoruz. Bu projektörün 2026 toptan satış fiyatları, lümen sınıfına ve OEM alıcının özel OSD açılış logosu isteyip istemediğine bağlı olarak genellikle ünite başına 249 USD ile 1.450 USD arasında yer alıyor.
Sahada Gerçek Dünya Uygulamaları Hakkında Birinci Ağızdan OEM Notu
2022'den bu yana tarafımızca gerçekleştirilen restoran projektörü filo kurulumlarında, ABD'deki restoran gruplarına 14.200 ünite gönderdik ve garanti talep oranını mekan türüne göre takip ettik. En düşük talep oranı, 10:00-22:00 arası Eco modu programı çalıştıran hızlı servis zincirlerinde yüzde 0,4 ile en düşük seviyededir; en yüksek oran ise haftada yedi gün, günde 18 saat tam lümen modunda çalışan spor barlarında yüzde 2,1 ile en yüksek seviyededir. Bu tek veri noktası, ortam ışığı ölçümü daha düşük sınıfın yeteceğini gösterdiğinde bile, 7/24 açık mekanlar için bir üst lümen sınıfının seçilmesi önerimizi belirliyor.
Sonraki Adımlar: Satın Alma ve Seçim İş Akışı
Restoran için projeksiyon cihazı satın alma iş akışları, teknik föy kilitlendikten sonra genellikle dört aşamadan geçer: numune değerlendirme, pilot kurulum, filo siparişi ve kurulum sonrası destek. Restoran için projeksiyon cihazı rehberi tedarik ortaklarını değerlendiren B2B satın alma ekipleri için en hızlı yol, ortam ışığı ölçerine karşı 14 günlük bir numune değerlendirmenin ardından, SKU'yu tüm zincire yaymadan önce tek bir lokasyonda 30 günlük bir pilot çalışmadır. 2026 restoran projektörü filo sözleşmelerini değerlendiren OEM alıcıları için, yedek parça envanterini ve renk kalibrasyonunu her mağazada tutarlı tutmak amacıyla üretim listesini (BOM) en az 36 ay boyunca tek bir şasi platformunda kilitlemenizi öneriyoruz.
Minimum Sipariş Miktarı, Teslim Süresi ve Numune Politikası
2026 SKU kurulumları, teknik föy tahminlerinden çok, yan yana karşılaştırmadan fayda sağlar. Aşağıdaki tablo, ABD ve AB restoran gruplarına en sık gönderdiğimiz dört lümen sınıfını; satın alma ve operasyon ekiplerinin ilk sorduğu ölçütler olan ANSI çıkışı, ışık kaynağı, atım oranı, gürültü tabanı, sızdırmazlık ve birinci kademe toptan satış fiyatı ile özetliyor.
Hızlı Satın Alma Kontrol Listesi
| Model Sınıfı | Parlaklık (ANSI Lümen) | Işık Kaynağı | Atım Oranı | Gürültü (Eco dB) | IP Sınıfı | Minimum Sipariş Miktarı | Teslim Süresi | Toptan Satış (USD) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| DPL-2200 | 2.200 | Lazer Fosfor | 0,21:1 UST | 28 dB | IP5X | 100 adet | 10 hafta | 249 |
| DPL-3500 | 3.500 | Lazer Fosfor | 0,25:1 UST | 30 dB | IP5X | 100 adet | 10 hafta | 460 |
| DPL-4500 | 4.500 | RGB Lazer | 0,33:1 UST | 32 dB | IP5X | 200 adet | 12 hafta | 880 |
| DPL-6500 | 6.500 | RGB Lazer | 0,35:1 UST | 34 dB | IP6X | 200 adet | 14 hafta | 1.450 |
Son Söz
Son Değerlendirme
2026 model ortam ışığı gerçekleri, tablo atım oranı kararından önce bir lümen kararını zorunlu kıldığında kolaylaşır. 2.200 lümenlik bir UST projektör, 80 ila 150 lüks dolaylı gün ışığına sahip 90 metrekarelik bir yemek salonunu rahatlıkla karşılarken, 4.500 lümenlik sınıf yerden tavana camı olan 200 metrekarelik bir etkinlik salonunu karşılar. Atım oranı sütunu önemlidir çünkü UST lensleri, lensin duvardan yalnızca 18 ila 45 cm uzakta durmasına ve yine de 100 inç diyagonalı doldurmasına olanak tanır; bu da projektörü oturan misafirlerin üzerinde ve bulaşık yolunun dışında tutar.
Mekan karışımınız için doğru şasiyi belirlemeye hazır mısınız? Konaklama projektörü ürün serimizi inceleyin, OEM akıllı projektör üretimi rehberimizi okuyun veya 14 günlük numune değerlendirmesi için özel teklif talep edin.
