Julkaistu: 30.06.2026 - 51 Katselukerrat
lyhyen heijastusmatkan projektori: 2026 vertailuopas
Ostaja astuu hankintapalaveriisi 3 metriä leveän neuvotteluhuoneen kanssa ja pyytää näyttöä, joka tuottaa 120 tuuman kuvan ylittämättä huonetta. Otat esiin teknisen-tietosivun. Heijastusmatkan sarakkeessa näkyy kaksi numeroa: 0,4:1 ja 1,5:1. Huone on pieni, kuvan on oltava valtava, ja kaapelireitti ei saa kulkea käytävän poikki. Tämä on juuri se skenaario, jossa projektori ansaitsee paikkansa BOM-listalla ja jossa vakiomallinen projektori-neuvotteluhuoneeseen hiljaa epäonnistuu. Tässä 2026 oppaassa käymme läpi, mitä SKU todella tekee, miten se vertautuu vakiomittaiseen heijastusmatkaan, ja mitkä tekniset-tiedot merkitsevät sekä B2B-hankintatiimeille että B2C-ostajille, jotka etsivät olohuoneen päivitystä.
TL;DR
Jokainen ostaja astuu hankintapalaveriisi 3 metriä leveän neuvotteluhuoneen kanssa ja pyytää näyttöä, joka tuottaa 120 tuuman kuvan ylittämättä huonetta. Otat esiin teknisen-tietosivun. Heijastusmatkan sarakkeessa näkyy kaksi numeroa: 0,4:1 ja 1,5:1. Huone on pieni, kuvan on oltava valtava, ja kaapelireitti ei saa kulkea käytävän poikki. Tämä on juuri se skenaario, jossa projektori ansaitsee paikkansa BOM-listalla ja jossa vakiomallinen projektori hiljaa epäonnistuu. Tässä 2026 oppaassa käymme läpi, mitä SKU todella tekee, miten se vertautuu vakiomittaiseen heijastusmatkaan, ja mitkä tekniset-tiedot merkitsevät sekä B2B-hankintatiimeille että B2C-ostajille, jotka etsivät olohuoneen päivitystä.
Mikä on lyhyen heijastusmatkan projektori, ja miten se eroaa muista?

Useimmat ostajat sekoittavat "lyhyen heijastusmatkan" ja "erittäin lyhyen heijastusmatkan" keskenään, ja ero on merkityksellinen huonekokoa suunniteltaessa. Lyhyen heijastusmatkan projektori sijoitetaan noin 0,9–1,2 metrin (3–4 jalan) päähän kankaasta ja tuottaa 100 tuuman diagonaalikuvan, kun taas erittäin lyhyen heijastusmatkan yksikkö (UST) voi olla alle 0,3 metrin (1 jalan) päässä seinästä ja heittää silti 100 tuuman kuvan. Kaikki yli 1,2 metrin (4 jalan) sijoittelusta aina noin 2,4 metriin (8 jalkaan) asti on joskus brändien "lähikuvaheittona", vaikka termi ei ole standardoitu. Alan käytännön mukaan todellisen lyhyen heijastusmatkan projektorin raja on heittosuhde alle 0,4:1, kun taas vakioheitto asettuu yleensä välille 1,2:1–1,8:1 (Projector Central).
Heittosuhde ja kuvageometria
- Malli tuottaa yli 100 tuuman kuvan 0,3–1,2 metrin (1–4 jalan) etäisyydeltä, mikä tekee siitä oikean valinnan alle 20 m² huoneisiin.
- Vakioheitto tarvitsee 2,4–3,7 metriä (8–12 ft) saman kuvakoon saavuttamiseen, joten se häviää yksikölle tiiviissä tilassa, luokkahuoneessa tai neuvottelukopissa.
- B2B-ostajille vuoden 2026 makea kohta on laservoforivalonlähde, jossa on 4000–5000 ANSI lumenia, 0,25:1 erittäin lyhyt heittosuhde ja suljettu optinen moottori, joka lyhentää huoltojaksoja.
- Kokonaisomistuskustannus suosii nyt tätä projektoria verrattuna 75-tuumaiseen litteään paneeliin, kun näytön koko ylittää 100 tuumaa, ja laser-valonlähteiden käyttöikä on 20 000–30 000 tuntia.
- OEM/ODM-kumppanit, kuten DataMax, voivat räätälöidä koteloa, linssin heittosuhdetta, kirkkausluokitusta ja I/O-korttia projektoritilauksessa, MOQ alkaen 200 yksiköstä ja toimitusaika 8–12 viikkoa ensimmäiselle rakennuserälle.
Valonlähde, lumenit ja vuoden 2026 standardi
Hankintatiimeille, jotka tarkastelevat mallitarjousta vuonna 2026, laservoforivalonlähde on tullut oletusarvoksi. Se korvaa vanhemman UHP-lampun, poistaa 3000–4000 tunnin vaihtovälin ja yltää 20 000–30 000 tunnin käyttöikään ennen kuin moottori saavuttaa 50 %:n kirkkauden. ANSI-lumenit, mitattuna IT7.228-standardin mukaisesti, ovat yhä ainoa rehellinen vertailuluku. Vakavasti otettavan neuvotteluhuoneen yksikön tulisi sijoittua 4000–5000 ANSI-lumenin välille; alle 3000 ANSI-lumenin kuva haalistuu ylävalaistuksen LED-paneelien alla, yli 5500 ANSI-lumenin kohdalla maksat lämmönhallintalisästä ilman näkyvää hyötyä (ANSI IT7.228). Luokittelemme tämän projektorin laser-moottorit 4300, 4600 ja 5000 ANSI-lumenin luokkiin, jotta OEM-kumppanit voivat sovittaa hintaluokan huoneprofiiliin.
Asennus, geometrian korjaus ja todellinen B2B-ongelma
Piilotettu kustannus missä tahansa projektoriasennuksessa on geometrian korjaus. UST-kotelot sopivat suoraan ylossa seinää kohti, joten trapetsikorjaus ei juuri auta — tarvitset tasaisen, jäykän näyttöpinnan tai kuva kaartuu. Yksiköt, jotka on asennettu 1–2 metrin päähän kankaasta, tarvitsevat y 4-kulmaisen-trapetsikorjauksen, ja paremmat yksiköt lisääänänä warp-moottorin, joka mukautuu kaareviin tai syvennettyihin seiniin. B2B-ostajille — AV-integraattoreille, hotellien FF&E-tiimeille, koulutusjakelijoille — tekninen-tieto, joka säästää huoltokäynnin, on 6-kulmainen korjaus ja aksiaalinen linssinsiirto vähintään ±5 %. DataMax toimittaa jokkinenmallin mukana vikana tämän warp-moottorin vakiona, mikä on yksi syy siihen, että EMEA-integraattorimme tilaavat uudelleen 6 kuukauden sykleillä sen sijaan, että etsisivät uutta toimittajaa joka projektiin.
Huonekoon vertailu yhdellä silmäyksellä
| Huonekoko (m²) | Maksimikuva (tuumaa) | Suositeltu heittotyyppi | Vähimmäis-ANSI-lumenit |
|---|---|---|---|
| Alle 12 m² | 80–100 | Erittäin yksikkö | 2500 |
| 12–20 m² | 100–120 | tämä projektori | 3500 |
| 20–35 m² | 120–150 | projektori (suuri kirkkaus) | 4500 |
| Yli 35 m² | 150+ | Vakioheittoprojektori | 5000 |
Useimmat ostajat sekoittavat "lyhyen heijastusmatkan" ja "erittäin lyhyen heijastusmatkan" keskenään, ja ero on merkityksellinen huonekokoa suunniteltaessa. Lyhyen heijastusmatkan projektori sijoitetaan noin 0,9–1,2 metrin (3–4 jalan) päähän kankaasta ja tuottaa 100 tuuman diagonaalikuvan, kun taas erittäin lyhyen heijastusmatkan yksikkö (UST) voi olla alle 0,3 metrin (1 jalan) päässä seinästä ja heittää silti 100 tuuman kuvan. Kaikki yli 1,2 metrin (4 jalan) sijoittelusta aina noin 2,4 metriin (8 jalkaan) asti on joskus brändien "lähikuvaheittona", vaikka termi ei ole standardoitu. Alan käytännön mukaan todellisen lyhyen heijastusmatkan projektorin raja on heittosuhde alle 0,4:1, kun taas vakioheitto asettuu yleensä välille 1,2:1–1,8:1 (Projector Central).

Liitettävyys, syöttöviive ja miksi B2B-ostajat kysyvät HDMI 2.1:stä
Jokainen DataMaxin toimittama yksikkö Q3 2025 lähtien sisältää kaksois-HDMI 2.1 -portit, USB-C:n DisplayPort alt-mode -tuella ja HDBaseT-vastaanottimen korkeammissa luokissa. Syöttöviive on luku, josta integraattoriit todella taistelevat: tämä projektori, joka on markkinoitu neuvotteluhuoneisiin ja jonka viive on 80 ms, pätkii näkyvästi 60 fps:n diaesityksessä, jossa on upotettua videota, eikä sitä voi käyttää mihinkään simulaatiokoulutushuoneeseen. Mittaamme viiveen päästä päähän Murideo SIX-G -generaattorilla kotelotasolla, ja 2026 projektorimallistomme saavuttaa 16,7 ms 4K 60 Hz:llä ja 8,3 ms 1080p 120 Hz:llä — luvut, jotka tyydyttävät sekä AV-kanavan että harrastajapelaamisen OEM-valmistajat, joille toimitamme.
Heittosuhde on näytön leveys pinta n jaettuna heittoetäisyydellä. Joten 0,25:1 linssi 0,5 metrin päässä seinästä heijastaa noin 2 m leveän kuvan (suunnilleen 90 tuumaa diagonaalina 16:9-pinnalla). Vakioheiton linssi, jonka suhde on 1,5:1, tarvitsee 3 metrin etäisyyden saavuttaakseen saman leveyden. Matematiikka ei ole valinnaista — se on yksittäinen luku, joka ratkaisee, sopiiko projektori huoneeseesi. Testaamme jokkinen DataMaxin SKU-kotelon 3 m × 4 m laboratoriotelineellä ennenkuin se toimitetaan, ja kirjaamme todelliset heittosuhteet 80, 100 ja 120 tuuman kohteissa, jotta tekninen-tietosivut pysyvät rehellisinä.
Verkon hallinta skaalautuvasti
Arvioijille, jotka vertaavat lyhyen heijastusmatkan projektoreita pitkän heijastusmatkan projektoreihin yli 200 yksikön kampuskäyttöönotoissa, verkon hallittavuus on tärkeämpää kuin kuvanlaatu tuloslistalla. Jokainen DataMaxin tämä projektori tukee SNMP v3:ta, web-käyttöliittymää HTTPS:n yli, PJLink Class 1:tä ja REST API:a kalustapalkkojen hallintapaneeleille. Virran kytkentä-aikataulutus, lampputuntien telemetria ja automaattinen laiteohjelmiston päivitys ovat saatavilla alati saman API:n kautta, joten yksi integraattori voi valvoa kokhotia hotelliketjun projektorikalustoa yhdestä näkymästä. Näemme näpyen pyynnön useimmiten Läämeren-hotelliryhmistä, joissa yksi osto kattaa 80–150 huvua ja huoltokäynti maksaa enemmän kuin itse lyhyen heijastusmatkan projektori. Ostajille, jotka vertaavat lyhyen heijastusmatkan projektoreita vakiomallisiin projektoreihin ja tarkastelevat tarjousta 2026 vuodelle, laservoforivalonlähde on tullut oletusarvoksi. Se korvaa vanhemman UHP-lampun, poistaa 3000–4000 tunnin vaihtovälin ja yltää 20 000–30 000 tunnin käyttöikään ennen kuin moottori saavuttaa 50 %:n kirkkauden. ANSI-lumenit, mitattuna IT7.228-standardin mukaisesti, ovat yhä ainoa rehellinen vertailuluku. Vakavasti otettavan neuvotteluhuoneen yksikön tulisi sijoittua 4000–5000 ANSI-lumenin välille; alle 3000 ANSI-lumenin kuva haalistuu ylävalaistuksen LED-paneelien alla, yli 5500 ANSI-lumenin kohdalla maksat lämmönhallintalisästä ilman näkyvää hyötyä (ANSI IT7.228). Luokittelemme tämän projektorin laser-moottorit 4300, 4600 ja 5000 ANSI-lumenin luokkiin, jotta OEM-kumppanit voivat sovittaa hintaluokan huoneprofiiliin.
Hankinta, MOQ, toimitusaika ja sertifiointi OEM-kumppaneille
OEM-ostajille, jotka arvioivat lyhyen heijastusmatkan projektorimallistoa vuodelle 2026, kolme numeroa ohjaavat keskustelua: MOQ, toimitusaika ja sertifiointikori. DataMax pitää MOQ:n 100 yksikössä per SKU vakiorunkoiselle lyhyen heijastusmatkan projektorikotelolle ja 300 yksikössä per SKU suuren kirkkauden 5000 ANSI-luokalle. Sekakokoiset SKU-kontit hyväksytään 200 yksikän kokonaismäärällä, mikä antaa alueellisen jakelijan hajauttaa 4300 ja 4600 ANSI-luokkien välillä ilman kahta varastopoolia. Toimitusaika on 8 viikkoa toistuvissa tilauksissa ja 12 viikkoa ensimmäisissä OEM-rakennuksissa, jotka tarvitsevat mukautetun reunuksen värin, logonsiiluenin tai laiteohjelmiston uudelleenbrändäyksen.
Monet piilotetut kustannukset missä tahansa projektoriasennuksessa ovat geometrian korjausta. UST-kotelot sopivat suoraan ylossa seinää kohti, joten trapetsikorjaus ei juuri auta — tarvitset tasaisen, jäykän näyttöpinnan tai kuva kaartuu. Yksiköt, jotka on asennettu 1–2 metrin päähän kankaasta, tarvitsevat y 4-kulmaisen-trapetsikorjauksen, ja paremmat yksiköt lisääänänä warp-moottorin, joka mukautuu kaareviin tai syvennettyihin seiniin. B2B-ostajille — AV-integraattoreille, hotellien FF&E-tiimeille, koulutusjakelijoille — tekninen-tieto, joka säästää huoltokäynnin, on 6-kulmainen korjaus ja aksiaalinen linssinsiirto vähintään ±5 %. DataMax toimittaa jokkinenmallin mukana vakiona tämän warp-moottorin, mikä on yksi syy siihen, että EMEA-integraattorimme tilaavat uudelleen 6 kuukauden sykleillä sen sijaan, että etsisivät uutta toimittajaa joka projektiin.
Hinnoitteluluokat ja todellinen B2B-matematiikka
Tukkuhinta DataMax-mallille vuonna 2026 asettuu kolmeen luokkaan: 249–319 dollaria 500 yksikköksen luokassa (4300 ANSI, ei HDBaseT:tä), 389–449 dollaria 250 yksikköksen luokassa (4600 ANSI, täysi I/O) ja 549–629 dollaria 100 yksikköksen luokassa (5000 ANSI, warp-moottori, 6-kulmainen korjaus). FOB Shenzhen on vakio, ja DDP-ehdot ovat saatavilla EU- ja US-kumppaneille, joilla on voimassa oleva tuojavakuus. Hankintapäälliköille, jotka vertaavat tarjouksia, usein unohdettu rivi on laiteohjelmiston uudelleenbrändäysmaksu — poikkitamme sen yli 500 dollaria ylittävissä tilauksissa, mitä useimmat OEM-kumppanimme pitävät ratkaisevana tekijänä valittaessa yksikön toimittajaa luettelomerkkimen sisälle.
| Huonekoko (m²) | Maksimikuva (tuumaa) | Suositeltu heittotyyppi | Vähimmäis-ANSI-lumenit |
|---|---|---|---|
| Alle 12 m² | 80–100 | Erittäin yksikkö | 2500 |
| 12–20 m² | 100–120 | tämä projektori | 3500 |
| 20–35 m² | 120–150 | projektori (suuri kirkkaus) | 4500 |
| Yli 35 m² | 150+ | Vakioheittoprojektori | 5000 |
Näin valitset oikean lyhyen heijastusmatkan projektorin vuonna 2026: BOFU-ostajan tarkistuslista
Tämä huonekoon vertailu osoittaa, miksi SKU-kategoria kasvaa edelle vuonna 2026 — useimmat uudet toimistot ja luokkahuoneet sijoittuvat 12–25 m² alueelle, juuri siihen kohtaan, jossa geometria, lumenmäärä ja hinta kohtaavat.
Näytekäytäntö, yhteydenottokanava ja seuraavat vaiheet OEM-kumppaneille
Yksikkö-näytekäytäntömme lähettää yhdyn demo-nimman yksikön 5 arkipäivän kuluessa Shenzhenistä päteville OEM-tileille, ja näytemaksu palautetaan ensimmäista vasta PO yli 250 yksikköä vastaan kohteessa. Tietolehtiset, STEP-tiedostot ja täysi CB-sertifikaattipaketti lähetetään samassa suodatussähköpostissa, jotta vaatimustenmukaisuustiimisi voi aloittaa paperityöt rinnakkain eikä vasta jälkeenpäin. Aloittaaksesi tämä-projektorin arvioinnin vuodelle 2026, pyydä räksityksellinen tarjous tai kirjoita Contact-Projector.com-sivulle. Olemassa olevat kumppanit voivat nopeuttaa meidän OEM-älyprojektorin valmistuksen yleiskatsaus -sivun kautta, jossa projektori-kotelovariantit on lueteltu 2026 tukkuhinnoilla ja I/O-matriiseilla. Keskimääräinen vastausaika pätevässä lyhyen heijastusmatkan projektorin RFQ:ssä on 18 tuntia, ja tekninen tarkastelu mukautetulle reunukselle tai laiteohjelmiston brändäykselle kestää 3 arkipäivää. Kun lyhyen heijastusmatkan projektorin tekninen-tieto on lukittu, vakiorakennuspaikkamme on 8 viikkoa; mukautetut rakennukset kestävät 12.
| Seuraava vaihe | Omistaja | Aikapahtori |
|---|---|---|
| Näytepyyntö | Ostaja | Päivä 0 |
| Tietolehtisen ja CB-paketin toimitus | DataMax | Päivä 1–2 |
| Tarjous ja luokan vahvistus | DataMax-myynti | Päivä 3 |
| Mukautetun laiteohjelmiston tai reunuksen tarkastelu | DataMax-suunnittelu | Päivä 4–6 |
| PO ja talletus | Ostaja | Päivä 7–10 |
Usein kysytyt kysymykset
Mikä on lyhyen heijastusmatkan projektorin vähimmäishuonesyvyys vuonna 2026?
Jokainen DataMaxin toimittama yksikkö Q3 2025 lähtien sisältää kaksois-HDMI 2.1 -portit, USB-C:n DisplayPort alt-mode -tuella ja HDBaseT-vastaanottimen korkeammissa luokissa. Syöttöviive on luku, josta integraattoriit todella taistelevat: tämä projektori, joka on markkinoitu neuvotteluhuoneisiin ja jonka viive on 80 ms, pätkii näkyvästi 60 fps:n diaesityksessä, jossa on upotettua videota, eikä sitä voi käyttää mihinkään simulaatiokoulutushuoneeseen. Mittaamme viiveen päästä päähän Murideo SIX-G -generaattorilla kotelotasolla, ja 2026 projektorimallistomme saavuttaa 16,7 ms 4K 60 Hz:llä ja 8,3 ms 1080p 120 Hz:llä — luvut, jotka tyydyttävät sekä AV-kanavan että harrastajapelaamisen OEM-valmistajat, joille toimitamme.
Kuinka monta lumenia lyhyen heijastusmatkan projektori tarvitsee kirkkaaseen neuvotteluhuoneeseen?
Langaton striimaus on toiseksi yleisin kysymys, jonka saamme RFQ:issa. AirPlay 2, Miracast ja Chromecast built-in ovat nyt perusodotuksia B2B-tuoteessa; OEM-kumppani, joka pyrkii toimittamaan yksikön ilman niitä, häviää diilin AV-konsultin tarkastusvaiheessa. Audion paluu on myös tärkeä — useimmat mallin asennukset pariutuvat kattomikrofoniryhmän ja ulkoisen DSP:n kanssa, joten eARC HDMI 2.1:n yli ja säädettävä äänilähtö (3,5 mm tai S/PDIF) pitävät signaaliketjun puhtaana. DataMax niputtaa ohjaus-API:n (Crestron, Extron, Q-SYS-moduulit) jokaisen yksikoneen laiteohjelmistokuvaan, mikä poistaa integrointimaksun, jonka jälleenmyyjät yleensä siirtävät loppuasiakkaalle (Consumer Products).
Mikä on lyhyen heijastusmatkan projektorin todellinen syöttöviive 4K-pelaamisessa?
Vuoden 2026 lyhyen heijastusmatkan projektorin, joka on suunnattu konsolipelaamiseen, tulisi julkaista syöttöviive 4K 60 Hz:llä, ei piilottaa sitä. DataMax-lyhyen heijastusmatkan projektorikotelot mittaavat 16,7 ms 4K 60 Hz:llä ja 8,4 ms 1080p 120 Hz:llä, mikä asettuu samalle tasolle kuin omistetut näytajat-näytöt RTINGS. Mikä tahansa yli 30 ms on havaittavissa rytmi- ja taistelupeleissä.
Voiko lyhyen heijastusmatkan projektori korvata vakioheittoprojektorin luokkahuoneessa?
Lyhyen ja pitkän heiton välisessä näytösottelussa integraattoreille, jotka ottavat käyttöön yli 200 yksikköä kaksi liityntää kampuksella, verkon hallittavuus voittaa kuvanlaadun tuloslistalla. Jokainen DataMax-lyhyen heijastusmatkan projektori tukee SNMP v3:ta, web-käyttöliittymää asfaltti-HTTPS:n yli, PJLink Class 1:tä ja REST API:a kalustapalkkkojen hallintapaneeleille. Virran kytkentä-aikataulutus, lampputuntien telemetria ja automaattinen laiteohjelmiston päivitys ovat saatavilla alati saman API:n kautta, joten yksi integraattori voi valvoa kokhotia hotelliketjun projektorikalustoa yhdestä näkymästä. Näemme näpyen pyynnön useimmiten Läämeren-hotelliryhmistä, joissa yksi osto kattaa 80–150 huvua ja huoltokäynti maksaa enemmän kuin itse projektori.
Kuinka kauan lyhyen heijastusmatkan projektorin laser-moottori kestää vuonna 2026?
| Ominaisuus | DataMax-tuote (2026) | Tyypillinen B2B-kilpailija |
|---|---|---|
| HDMI 2.1 -portit | 2 | 1 |
| USB-C DP alt-mode | Kyllä | Valinnainen |
| HDBaseT-vastaanotin | Kyllä (4K) | Valinnainen lisäosa |
| Crestron/Extron-ajuri | Niputettu | Kolmannen osapuolen maksu |
| SNMP v3 -kaluston hallinta | Kyllä | Harvinainen |
| Syöttöviive 4K 60 Hz:llä | 16,7 ms | 30–80 ms |
Onko lyhyen heijastusmatkan projektori hintalisän arvoinen verrattuna vakioheittoon?
Alle 3 metrin syvyisissä asennuksissa lyhyen heijastusmatkan projektori maksaa hintalisänsä takaisin 18 kuukaudessa alennetun katunnan-asennuskustannan, vähenneiden opettajahäiriöön ja matalampien varjoon liittyvien lampun vaihtojen kautta. Yli 3,5 metrin huonesyvyydellä vakioheittoprojektori voittaa edelle puhtaana matale-lumenikustann-kustannuksella, ja vakioheitto selitetty meidän huonekoon vertailuoppaassamme käy läpi crossover-matematiikan yksityiskohtaisesti.
Miksi tällä vaikuttaa vuoden 2026 käyttöönottoosi
Lyhyen heijastusmatkan projektorikategoria vuonna 2026 palkitsee ostajia, jotka kohtelevat sen toimitusjärjestelmänä, eivät näytön oheislaitteena. Toimitusaika, sertifiointi ja uudelleenbrändäyskäytäntö liikuttavat neulaa enemmän kuin teknisen-tietosivun asevarustelukilpaminen. Olemme nähkämineet OEM-kumppaneiden leikkaavan 6 viikkoa käyttöönotostaan valitsemalla toimittajan, joka pyrkii toimittamaan sertifiointipaketin ensimmäisenä päivänä viikon kuusi sijaan.
Lopetus ja toimintakehotus
OEM-kumppaneille, jotka arvioivat lyhyen heijastusmatkan projektorimallistoa vuodelle 2026, kolme numeroa ohjaavat keskustelua: MOQ, toimitusaika ja sertifiointikori. DataMax pitää MOQ:n 100 yksikössä per SKU vakiorunkoiselle lyhyen heijastusmatkan projektorikotelolle ja 300 yksikössä per SKU suuren kirkkauden 5000 ANSI-luokalle. Sekakokoiset SKU-kontit hyväksytään 200 yksikön kokonaismäärällä, mikä antaa alueellisen jakelijan hajauttaa 4300 ja 4600 ANSI-luokkien välillä ilman kahta varastopoolia. Toimitusaika on 8 viikkoa toistuvissa tilauksissa ja 12 viikkoa ensimmäisissä OEM-rakennuksissa, jotka tarvitsevat mukautetun reunuksen värin, logonsiiluen tai laiteohjelmiston uudelleenbrändäyksen.
