Geplaatst op: jun. 30, 2026 - 55 Weergaven
short throw projector: 2026 Vergelijkingsgids
Een inkoper stapt uw inkoopvergadering binnen met een vergaderruimte van 3 meter breed en vraagt om een scherm dat een 120-inch beeld past zonder de ruimte over te steken. U pakt een specificatieblad. De kolom met projectieafstand toont twee cijfers: 0,4:1 en 1,5:1. De ruimte is klein, het beeld moet enorm zijn, en de kabel mag geen looppad kruisen. Dat is precies het scenario waarin de projector zijn plek op de stuklijst verdient, en waarin een standaard-throw unit stilletjes faalt. In deze 2026-gids ontleden we wat de SKU werkelijk doet, hoe hij zich verhoudt tot standard throw, en welke specificaties ertoe doen voor zowel B2B-inkoopteams als B2C-kopers die hun woonkamer willen upgraden.
TL;DR
Elke inkoper stapt uw inkoopvergadering binnen met een vergaderruimte van 3 meter breed en vraagt om een scherm dat een 120-inch beeld past zonder de ruimte over te steken. U pakt een specificatieblad. De kolom met projectieafstand toont twee cijfers: 0,4:1 en 1,5:1. De ruimte is klein, het beeld moet enorm zijn, en de kabel mag geen looppad kruisen. Dat is precies het scenario waarin de projector zijn plek op de stuklijst verdient, en waarin een standaard-throw unit stilletjes faalt. In deze 2026-gids ontleden we wat de SKU werkelijk doet, hoe hij zich verhoudt tot standard throw, en welke specificaties ertoe doen voor zowel B2B-inkoopteams als B2C-kopers die hun woonkamer willen upgraden.
Wat is een Short Throw Projector, en Hoe Verhoudt Hij Zich?

De meeste kopers verwarren "short throw" met "ultra-short throw", en dat onderscheid is belangrijk bij het plannen van de ruimte. Een short throw projector staat op ongeveer 0,9 tot 1,2 m (3 tot 4 voet) van het scherm en produceert een diagonaal beeld van 100 inch, terwijl een ultra-short throw unit (UST) minder dan 0,3 m (1 voet) van de muur kan staan en tóch een 100-inch beeld projecteert. Alles wat verder weg staat dan ongeveer 1,2 m, tot circa 2,4 m (8 voet), wordt door merken soms "near-throw" genoemd, hoewel die term niet is gestandaardiseerd. Volgens de gangbare conventie is de afkapgrens voor een echte short throw projector een throw ratio onder 0,4:1, terwijl standard throw doorgaans tussen 1,2:1 en 1,8:1 valt (Projector Central).
Throw Ratio en Beeldgeometrie
- Het model levert een beeld van 100 inch of groter vanaf 0,3 tot 1,2 m (1 tot 4 voet) afstand, wat hem tot de juiste keuze maakt voor ruimtes onder 20 m².
- Standard throw heeft 2,4 tot 3,7 m (8 tot 12 voet) nodig voor hetzelfde beeldformaat, dus verliest hij het van deze unit in elke krappe ruimte, klaslokaal of vergadercel.
- Voor B2B-kopers is de 2026 sweet spot een laserfosfor-lichtbron met 4000–5000 ANSI lumens, een 0,25:1 ultra-short throw ratio, en een verzegelde optische engine die de onderhoudscycli verlaagt.
- De totale eigendomskosten (TCO) geven nu de voorkeur aan deze projector boven een 75-inch flatpanel zodra het schermoppervlak groter wordt dan 100 inch, met laserlichtbronnen die 20.000–30.000 uur meegaan.
- OEM/ODM-partners zoals DataMax kunnen chassis, lens-throw ratio, helderheidsklasse en I/O-board van de projector op maat maken, met een MOQ vanaf 200 units en een lead time van 8 tot 12 weken voor een eerste build.
Lichtbron, Lumens en de 2026 Standaard
Voor inkoopteams die in 2026 de offerte voor dit model beoordelen, is de laserfosfor-lichtbron de standaard geworden. Hij vervangt de oudere UHP-lamp, elimineert de vervangingscyclus van 3000–4000 uur, en haalt 20.000–30.000 uur bedrijfstijd voordat de engine op 50% helderheid zit. ANSI lumens, gemeten volgens de IT7.228-norm, blijven het enige eerlijke cijfer om te vergelijken. Een serieuze vergaderruimte-uitvoering van deze unit moet tussen 4000 en 5000 ANSI lumens landen; onder 3000 ANSI lumens vervaagt het beeld onder plafond-LED-panelen, boven 5500 ANSI lumens betaalt u een thermische-beheerpremie zonder noemenswaardige zichtbare winst (ANSI IT7.228). Wij classificeren onze this projector laser-engines bij 4300, 4600 en 5000 ANSI lumens, zodat OEM-partners de prijsklasse kunnen afstemmen op het ruimteprofiel.
Montage, Geometriecorrectie en het Echte B2B-Knelpunt
De verborgen kosten bij elke the projector installatie zijn de geometriecorrectie. UST-chassis projecteren recht omhoog tegen een muur, dus keystone-correctie doet vrijwel niets — u heeft een vlak, stijf schermoppervlak nodig, anders buigt het beeld door. The SKU's die op 1 tot 2 m van het scherm worden gemonteerd, hebben nog steeds 4-hoekige keystone-correctie nodig, en de betere units voegen een warp-engine toe die naar gebogen of verdiepte muren kan mappen. Voor B2B-kopers — AV-integrators, hotel FF&E-teams, onderwijsdistributeurs — is de specificatie die een servicebezoek bespaart 6-hoekige correctie plus een off-axis lens shift van minstens ±5%. DataMax levert elk the model standaard met die warp-engine, wat een van de redenen is waarom onze EMEA-integrators elke 6 maanden herbestellen in plaats van bij elk project een nieuwe leverancier te zoeken.
Ruimtegroottevergelijking in één Oogopslag
| Ruimtegrootte (m²) | Maximale beeldmaat (inch) | Aanbevolen throw type | Minimale ANSI lumens |
|---|---|---|---|
| Onder 12 m² | 80–100 | Ultra-the unit | 2500 |
| 12–20 m² | 100–120 | this projector | 3500 |
| 20–35 m² | 120–150 | the projector (high-bright klasse) | 4500 |
| Boven 35 m² | 150+ | Standard throw projector | 5000 |
De meeste kopers verwarren "short throw" met "ultra-short throw", en dat onderscheid is belangrijk bij het plannen van de ruimte. Een short throw projector staat op ongeveer 0,9 tot 1,2 m (3 tot 4 voet) van het scherm en produceert een diagonaal beeld van 100 inch, terwijl een ultra-short throw unit (UST) minder dan 0,3 m (1 voet) van de muur kan staan en tóch een 100-inch beeld projecteert. Alles wat verder weg staat dan ongeveer 1,2 m, tot circa 2,4 m (8 voet), wordt door merken soms "near-throw" genoemd, hoewel die term niet is gestandaardiseerd. Volgens de gangbare conventie is de afkapgrens voor een echte short throw projector een throw ratio onder 0,4:1, terwijl standard throw doorgaans tussen 1,2:1 en 1,8:1 valt (Projector Central).

Connectiviteit, Input Lag en Waarom B2B-Kopers Vragen Naar HDMI 2.1
Elke the unit die DataMax sinds Q3 2025 levert, is uitgerust met dubbele HDMI 2.1-poorten, USB-C met DisplayPort alt-mode, en een HDBaseT-ontvanger op de hogere klassen. Input lag is het cijfer waar integrators écht ruzie over maken: this projector die voor vergaderruimten op de markt wordt gebracht en 80 ms lag heeft, zal merkbaar haperen op een 60 fps-presentatie met ingebedde video, en is onbruikbaar voor elke simulatietrainingsruimte. Wij meten lag end-to-end op een Murideo SIX-G-generator op chassis-niveau, en onze 2026 the projector-lijn haalt 16,7 ms bij 4K 60 Hz en 8,3 ms bij 1080p 120 Hz — cijfers die zowel het AV-kanaal als de prosumer gaming-OEM's die wij beleveren tevreden stellen.
Throw ratio is schermbreedte gedeeld door projectieafstand. Dus een 0,25:1-lens op 0,5 m van de muur projecteert een beeld van circa 2 m breed (ruwweg 90 inch diagonaal op een 16:9-oppervlak). Een standaard-throw lens met een 1,5:1 ratio heeft 3 m afstand nodig om dezelfde breedte te halen. De wiskunde is niet optioneel — het is het ene cijfer dat beslist of de projector in uw ruimte past. Wij testen elk the SKU-chassis bij DataMax op een 3 m × 4 m lab-opstelling voordat het wordt verzonden, en loggen werkelijke throw ratios bij 80, 100 en 120 inch doelen om specificatiebladen eerlijk te houden.
Netwerkbeheer op Schaal
Voor reviewers die short throw projectors vergelijken met long throw projectors bij campusuitrol van 200+ units, wint netwerkbeheerbaarheid het van beeldkwaliteit op het scoreblad. Elke DataMax this projector ondersteunt SNMP v3, web UI over HTTPS, PJLink Class 1, en een REST API voor fleet-dashboards. Inschakelschema's, lamp-uren-telemetrie en automatische firmware-pushes worden via dezelfde API aangeboden, zodat een enkele integrator de complete the projector-vloot van een hotelketen vanuit één glas kan monitoren. We zien dit verzoek het vaakst van hospitalitygroepen in het Midden-Oosten, waar één inkooporder 80–150 villa's dekt en een servicewagenbezoek meer kost dan de short throw projector zelf. Voor kopers die short throw projectors vergelijken met standard throw modellen en in 2026 de offerte beoordelen, is de laserfosfor-lichtbron de standaard geworden. Hij vervangt de oudere UHP-lamp, elimineert de vervangingscyclus van 3000–4000 uur, en haalt 20.000–30.000 uur bedrijfstijd voordat de engine op 50% helderheid zit. ANSI lumens, gemeten volgens de IT7.228-norm, blijven het enige eerlijke cijfer om te vergelijken. Een serieuze vergaderruimte-uitvoering van deze unit moet tussen 4000 en 5000 ANSI lumens landen; onder 3000 ANSI lumens vervaagt het beeld onder plafond-LED-panelen, boven 5500 ANSI lumens betaalt u een thermische-beheerpremie zonder noemenswaardige zichtbare winst (ANSI IT7.228). Wij classificeren onze this projector laser-engines bij 4300, 4600 en 5000 ANSI lumens, zodat OEM-partners de prijsklasse kunnen afstemmen op het ruimteprofiel.
Inkoop, MOQ, Lead Time en Certificering voor OEM-Partners
Voor OEM-kopers die the short throw projector-lijn voor 2026 evalueren, drijven drie cijfers het gesprek: MOQ, lead time en het certificeringspakket. DataMax hanteert een MOQ van 100 units per SKU voor het standaard short throw projector-chassis en 300 units per SKU voor de high-bright 5000 ANSI klasse. Gemengde SKU-containers worden geaccepteerd vanaf 200 units in totaal, wat een regionale distributeur in staat stelt te hedgen tussen de 4300 en 4600 ANSI klassen zonder twee voorraden aan te houden. Lead time is 8 weken voor herhaalorders en 12 weken voor eerste OEM-builds die een aangepaste bezel-kleur, logo-zijdedruk of firmware-rebrand nodig hebben.
Veel verborgen kosten bij elke the projector installatie zijn de geometriecorrectie. UST-chassis projecteren recht omhoog tegen een muur, dus keystone-correctie doet vrijwel niets — u heeft een vlak, stijf schermoppervlak nodig, anders buigt het beeld door. The SKU's die op 1 tot 2 m van het scherm worden gemonteerd, hebben nog steeds 4-hoekige keystone-correctie nodig, en de betere units voegen een warp-engine toe die naar gebogen of verdiepte muren kan mappen. Voor B2B-kopers — AV-integrators, hotel FF&E-teams, onderwijsdistributeurs — is de specificatie die een servicebezoek bespaart 6-hoekige correctie plus een off-axis lens shift van minstens ±5%. DataMax levert elk the model standaard met die warp-engine, wat een van de redenen is waarom onze EMEA-integrators elke 6 maanden herbestellen in plaats van bij elk project een nieuwe leverancier te zoeken.
Prijsniveaus en de Echte B2B-Rekensom
Groothandelsprijzen voor een DataMax the model in 2026 vallen in drie banden: $249–$319 op 500-units niveau (4300 ANSI, geen HDBaseT), $389–$449 op 250-units niveau (4600 ANSI, volledige I/O), en $549–$629 op 100-units niveau (5000 ANSI, warp-engine, 6-hoekige correctie). FOB Shenzhen is standaard, met DDP-voorwaarden beschikbaar voor EU- en VS-partners die over een geldige importeur-strip beschikken. Voor inkoopmanagers die offertes vergelijken, is de regel die vaak over het hoofd wordt gezien de firmware-rebrand fee — wij laten die vervallen bij orders boven 500 units, wat de meeste van onze OEM-partners als doorslaggevende factor zien bij de keuze tussen the unit als leverancier en een catalogusmerk.
| Ruimtegrootte (m²) | Maximale beeldmaat (inch) | Aanbevolen throw type | Minimale ANSI lumens |
|---|---|---|---|
| Onder 12 m² | 80–100 | Ultra-the unit | 2500 |
| 12–20 m² | 100–120 | this projector | 3500 |
| 20–35 m² | 120–150 | the projector (high-bright klasse) | 4500 |
| Boven 35 m² | 150+ | Standard throw projector | 5000 |
Hoe de Juiste Short Throw Projector Kiezen in 2026: Een BOFU-Inkoopchecklist
Deze ruimtegroottevergelijking laat zien waarom de SKU-categorie in 2026 blijft groeien — de meeste nieuwbouw kantoren en klaslokalen vallen in het bereik van 12–25 m², precies waar geometrie, lumenopbrengst en prijs samenkomen.
Sample-Beleid, Contactkanaal en Volgende Stappen voor OEM-Partners
Ons the unit sample-beleid verstuurt één demo-unit binnen 5 werkdagen vanuit Shenzhen voor gekwalificeerde OEM-accounts, waarbij de sample-fee wordt terugbetaald bij de eerste PO boven 250 units. Datasheets, STEP-files en het volledige CB-certificeringspakket worden in dezelfde e-mail meegestuurd, zodat uw compliance-team parallel aan de papierwinkel kan beginnen in plaats van erna. Om deze projector-evaluatie voor 2026 te starten, vraag een offerte op maat aan of schrijf naar Contact-Projector.com. Bestaande partners kunnen versnellen via onze OEM smart projector manufacturing overview-pagina, waar de projector-chassisvarianten staan met hun 2026 groothandelsbanden en I/O-matrices. De gemiddelde reactietijd op een gekwalificeerde short throw projector RFQ is 18 uur, en de engineering-review voor custom bezel of firmware-branding duurt 3 werkdagen. Zodra de short throw projector-specificatie is vastgelegd, is onze standaard productieplanning 8 weken; custom builds duren 12.
| Volgende stap | Eigenaar | Tijdsbestek |
|---|---|---|
| Sample-aanvraag | Koper | Dag 0 |
| Levering datasheet + CB-pakket | DataMax | Dag 1–2 |
| Offerte + tier-bevestiging | DataMax sales | Dag 3 |
| Custom firmware / bezel-review | DataMax engineering | Dag 4–6 |
| PO + aanbetaling | Koper | Dag 7–10 |
| Productieslot geboekt | DataMax planning | Dag 10 |
| Eerste-artikel-inspectie | Koper of derde partij | Week 10 |
| Short throw projector ship vanuit Shenzhen | DataMax logistiek | Week 12 |
Veelgestelde Vragen
Wat is de minimale kamerdiepte voor een short throw projector in 2026?
Elke the unit die DataMax sinds Q3 2025 levert, is uitgerust met dubbele HDMI 2.1-poorten, USB-C met DisplayPort alt-mode, en een HDBaseT-ontvanger op de hogere klassen. Input lag is het cijfer waar integrators écht ruzie over maken: this projector die voor vergaderruimten op de markt wordt gebracht en 80 ms lag heeft, zal merkbaar haperen op een 60 fps-presentatie met ingebedde video, en is onbruikbaar voor elke simulatietrainingsruimte. Wij meten lag end-to-end op een Murideo SIX-G-generator op chassis-niveau, en onze 2026 the projector-lijn haalt 16,7 ms bij 4K 60 Hz en 8,3 ms bij 1080p 120 Hz — cijfers die zowel het AV-kanaal als de prosumer gaming-OEM's die wij beleveren tevreden stellen.
Hoeveel lumens heeft een short throw projector nodig voor een heldere vergaderruimte?
Draadloos casten is de tweede meestgestelde vraag die wij op RFQ's krijgen. AirPlay 2, Miracast en Chromecast built-in zijn nu standaard op een B2B the SKU; de OEM-partner die een unit zonder deze functies levert, verliest de deal al in de AV-consultant-review. Audio-retour is ook belangrijk — de meeste the model-installaties worden gecombineerd met een plafondmicrofoon-array en een externe DSP, dus eARC over HDMI 2.1 plus een variabele audio-uitgang (3,5 mm of S/PDIF) houdt de signaalketen schoon. DataMax bundelt een besturings-API (Crestron, Extron, Q-SYS-modules) op elke the unit-firmware-image, wat de integratiefee wegneemt die resellers normaal doorberekenen aan de eindklant (Crestron).
Wat is de werkelijke input lag van een short throw projector voor 4K-gaming?
Een 2026 short throw projector gericht op consolegaming moet de input lag bij 4K 60 Hz publiceren, niet verbergen. DataMax short throw projector-chassis meten 16,7 ms bij 4K 60 Hz en 8,4 ms bij 1080p 120 Hz, wat in dezelfde klaste zit als dedicated gaming-monitoren (RTINGS). Alles boven 30 ms is merkbaar in ritme- en vechtgames.
Kan een short throw projector een standard throw projector in een klaslokaal vervangen?
In de short throw vs long throw-showdown voor integrators die 200+ units over een campus uitrollen, wint netwerkbeheerbaarheid het van beeldkwaliteit op het scoreblad. Elke DataMax short throw projector ondersteunt SNMP v3, web UI over HTTPS, PJLink Class 1, en een REST API voor fleet-dashboards. Inschakelschema's, lamp-uren-telemetrie en automatische firmware-pushes worden via dezelfde API aangeboden, zodat een enkele integrator de complete projector-vloot van een hotelketen vanuit één glas kan monitoren. We zien dit verzoek het vaakst van hospitalitygroepen in het Midden-Oosten, waar één inkooporder 80–150 villa's dekt en een servicewagenbezoek meer kost dan de projector zelf.
Hoe lang gaat de laser-engine van een short throw projector mee in 2026?
| Functie | DataMax the SKU (2026) | Typische B2B-concurrent |
|---|---|---|
| HDMI 2.1-poorten | 2 | 1 |
| USB-C DP alt-mode | Ja | Optioneel |
| HDBaseT-ontvanger | Ja (4K) | Optionele add-on |
| Crestron/Extron-driver | Gebundeld | Third-party fee |
| SNMP v3 fleet-beheer | Ja | Zelden |
| Input lag bij 4K 60 Hz | 16,7 ms | 30–80 ms |
Is een short throw projector de prijspremie waard boven een standard throw?
Voor installaties met minder dan 3 meter diepte verdient een short throw projector de prijspremie binnen 18 maanden terug via lagere plafondmontagekosten, minder leraaronderbrekingen en minder schaduw-gerelateerde lampvervangingen. Boven 3,5 meter kamerdiepte wint een standard throw projector het nog steeds op pure kosten per lumen, en de standard throw uitleg in onze ruimtegrootte-vergelijkingsgids werkt de crossover-rekensom in detail uit.
Waarom Dit Belangrijk Is voor Uw 2026-Uitrol
De short throw projector-categorie in 2026 beloont kopers die hem behandelen als een deploysysteem, niet als een randapparaat voor beeld. Lead time, certificering en rebrand-beleid bewegen de naald meer dan de wedloop op specificatiebladen. We hebben OEM-partners 6 weken zien besparen op hun uitrol door een leverancier te kiezen die het certificeringspakket op dag één levert in plaats van in week zes.
Afsluiting en Call to Action
Voor OEM-partners die the short throw projector-lijn voor 2026 evalueren, drijven drie cijfers het gesprek: MOQ, lead time en het certificeringspakket. DataMax hanteert een MOQ van 100 units per SKU voor het standaard short throw projector-chassis en 300 units per SKU voor de high-bright 5000 ANSI klasse. Gemengde SKU-containers worden geaccepteerd vanaf 200 units in totaal, wat een regionale distributeur in staat stelt te hedgen tussen de 4300 en 4600 ANSI klassen zonder twee voorraden aan te houden. Lead time is 8 weken voor herhaalorders en 12 weken voor eerste OEM-builds die een aangepaste bezel-kleur, logo-zijdedruk of firmware-rebrand nodig hebben.
