Közzététel ideje: jún. 30, 2026 - 50 Megtekintések
rövid vetítési távolságú projektor: 2026-os összehasonlító útmutató
Egy vevő belép a beszerzési megbeszélésre egy 3 méter széles tárgyalóval, és olyan kijelzőt kér, amely 120 hüvelykes képet ad anélkül, hogy át kellene szelni a helyiséget. Előveszel egy specifikációs lapot. A vetítési távolság oszlopában két szám áll: 0,4:1 és 1,5:1. A helyiség kicsi, a képnek nagynak kell lennie, és a kábel nem keresztezheti a közlekedőt. Ez pontosan az a forgatókönyv, ahol a projektor kiérdemli a helyét a BOM-on, és ahol egy hagyományos vetítési távolságú egység csendben csődöt mond. Ebben a 2026-os útmutatóban részletesen bemutatjuk, mit is tud valójában az SKU, hogyan viszonyul a hagyományos vetítési távolsághoz, és mely specifikációk számítanak mind a B2B beszerzési csapatok, mind a B2C vásárlók számára, akik nappali felújításhoz keresnek megoldást.
TL;DR
Minden vásárló belép a beszerzési megbeszélésre egy 3 méter széles tárgyalóval, és olyan kijelzőt kér, amely 120 hüvelykes képet ad anélkül, hogy át kellene szelni a helyiséget. Előveszel egy specifikációs lapot. A vetítési távolság oszlopában két szám áll: 0,4:1 és 1,5:1. A helyiség kicsi, a képnek nagynak kell lennie, és a kábel nem keresztezheti a közlekedőt. Ez pontosan az a forgatókönyv, ahol a projektor kiérdemli a helyét a BOM-on, és ahol egy hagyományos vetítési távolságú egység csendben csődöt mond. Ebben a 2026-os útmutatóban részletesen bemutatjuk, mit is tud valójában az SKU, hogyan viszonyul a hagyományos vetítési távolsághoz, és mely specifikációk számítanak mind a B2B beszerzési csapatok, mind a B2C vásárlók számára, akik nappali felújításhoz keresnek megoldást.
Mi az a rövid vetítési távolságú projektor, és miben más?

A legtöbb vásárló összekeveri a „short throw” és az „ultra-short throw” fogalmakat, és ez a különbség fontos a helyiség méretének tervezésénél. A rövid vetítési távolságú projektor körülbelül 0,9–1,2 m-re (3–4 láb) helyezkedik el a vászontól, és 100 hüvelykes átlójú képet produkál, míg egy ultra-short throw (UST) egység kevesebb mint 0,3 m-re (1 láb) lehet a faltól, és mégis 100 hüvelykes képet vetít. A 4 lábnál (1,2 m) nagyobb, de körülbelül 2,4 m-ig (8 láb) terjedő távolságot egyes márkák „near-throw”-nak nevezik, bár ez a kifejezés nem szabványosított. Az iparági megállapodás szerint a valódi rövid vetítési távolságú projektor határa a 0,4:1 alatti vetítési arány, míg a hagyományos vetítési távolság általában 1,2:1 és 1,8:1 közé esik (Projector Central).
Vetítési arány és a kép geometriája
- A modell 100 hüvelyk feletti képet ad 0,3–1,2 m (1–4 láb) távolságból, így 20 m² alatti helyiségekben ideális választás.
- A hagyományos vetítési távolság ugyanakkora képmérethez 2,4–3,7 m (8–12 láb) távolságot igényel, ezért szűk helyiségekben, tantermekben vagy tárgyalófülkékben alulmarad az egységgel szemben.
- B2B vásárlók számára a 2026-os édes pont a lézer-foszfor fényforrás 4000–5000 ANSI lumennel, 0,25:1 ultra-short throw vetítési aránnyal és tömített optikai motorral, amely csökkenti a karbantartási ciklusokat.
- A teljes tulajdonlási költség 2026-ban ezt a projektort részesíti előnyben egy 75 hüvelykes síkképernyős televízióval szemben, amint a vetítési méret meghaladja a 100 hüvelyket, hiszen a lézer fényforrások élettartama 20 000–30 000 óra.
- Az OEM/ODM partnerek, mint a DataMax, testre szabhatják a házat, a vetítési arányt, a fényerő-besorolást és az I/O panelt a projektor rendelésnél, a MOQ 200 darabtól indul, az első széria átfutási ideje pedig 8–12 hét.
Fényforrás, lumenek és a 2026-os szabvány
A 2026-ban a modell árajánlatát áttekintő beszerzési csapatok számára a lézer-foszfor fényforrás vált az alapértelmezetté. Kiváltja a korábbi UHP lámpát, kiküszöböli a 3000–4000 órás csereciklust, és 20 000–30 000 óra üzemidőt ér el, mielőtt a motor eléri az 50%-os fényerőt. Az IT7.228 szabvány szerint mért ANSI lumenek továbbra is az egyetlen őszinte szám az összehasonlításhoz. Egy komoly tárgyalótermi egységnek 4000 és 5000 ANSI lumen közé kell esnie; 3000 ANSI lumen alatt a kép kimosódik a mennyezeti LED panelek alatt, 5500 ANSI lumen felett pedig termálkezelési felárat fizetünk csekély látható nyereségért (ANSI IT7.228). Az ezt a projektort gyártó lézermotorjainkat 4300, 4600 és 5000 ANSI lumenes fokozatokba soroljuk, hogy az OEM partnerek az árszintet a helyiség profiljához igazíthassák.
Felszerelés, geometriakorrekció és a valódi B2B fájdalompont
Bármely projektor telepítés rejtett költsége a geometriakorrekció. Az UST házak egyenesen felfelé vetítenek a falra, ezért a trapézkorrekció alig ér valamit — sík, merev vetítőfelületre van szükség, különben a kép meghajlik. Az 1–2 m távolságra felszerelt SKU-k továbbra is igénylik a 4 pontos trapézkorrekciót, a jobb egységek pedig olyan warp motort is kapnak, amely ívelt vagy süllyesztett falakra is illeszti a képet. A B2B vásárlók — AV integrátorok, szállodai FF&E csapatok, oktatási disztribútorok — számára az a specifikáció, amely egy szervizhívást megspórol, a 6 pontos korrekció és a legalább ±5%-os tengelyen kívüli lencseeltolás. A DataMax minden modellt alapfelszereltségként szállít ezzel a warp motorral, ami az egyik oka annak, hogy EMEA integrátoraink 6 hónapos ciklusokban rendelnek újra, nem pedig minden projekthez új beszállítót keresnek.
Helyiségméret-összehasonlítás egy pillantásra
| Helyiség mérete (m²) | Maximális képméret (hüvelyk) | Ajánlott vetítési típus | Minimális ANSI lumen |
|---|---|---|---|
| 12 m² alatt | 80–100 | Ultra-egység | 2500 |
| 12–20 m² | 100–120 | ez a projektor | 3500 |
| 20–35 m² | 120–150 | a projektor (nagy fényerejű kategória) | 4500 |
| 35 m² felett | 150+ | Hagyományos vetítési távolságú projektor | 5000 |
A legtöbb vásárló összekeveri a „short throw” és az „ultra-short throw” fogalmakat, és ez a különbség fontos a helyiség méretének tervezésénél. A rövid vetítési távolságú projektor körülbelül 0,9–1,2 m-re (3–4 láb) helyezkedik el a vászontól, és 100 hüvelykes átlójú képet produkál, míg egy ultra-short throw (UST) egység kevesebb mint 0,3 m-re (1 láb) lehet a faltól, és mégis 100 hüvelykes képet vetít. A 4 lábnál (1,2 m) nagyobb, de körülbelül 2,4 m-ig (8 láb) terjedő távolságot egyes márkák „near-throw”-nak neveznek, bár ez a kifejezés nem szabványosított. Az iparági megállapodás szerint a valódi rövid vetítési távolságú projektor határa a 0,4:1 alatti vetítési arány, míg a hagyományos vetítési távolság általában 1,2:1 és 1,8:1 közé esik (Projector Central).

Csatlakoztathatóság, bemeneti késleltetés és miért, kérdeznek a B2B vásárlók a HDMI 2.1-ről
Minden, a DataMax által 2025 Q3 óta szállított egység két HDMI 2.1 porttal, USB-C DisplayPort alt-mode csatlakozóval és a magasabb kategóriákban HDBaseT vevővel rendelkezik. A bemeneti késleltetés az a szám, amely körül az integrátorok valójában vitatkoznak: ez a tárgyalókba szánt projektor, amely 80 ms késleltetéssel rendelkezik, láthatóan akadozik egy 60 fps-os beágyazott videót tartalmazó prezentációnál, és szimulációs tréningteremben használhatatlan. A késleltetést házról házra mérjük egy Murideo SIX-G generátorral, és a 2026-os projektor sorozatunk 16,7 ms-ot ér el 4K 60 Hz-en, valamint 8,3 ms-ot 1080p 120 Hz-en — ezek a számok az AV csatornát és a prosumer gaming OEM-eket is kielégítik.
A vetítési arány a vetítési távolság és a képernyő-szélesség hányadosa. Tehát egy 0,25:1-es lencse 0,5 m-re a faltól körülbelül 2 m széles képet vetít (kb. 90 hüvelyk átló 16:9 felületen). Egy 1,5:1 arányú hagyományos vetítési lencsének 3 m távolságra van szüksége ugyanekkora szélesség eléréséhez. A matek nem opcionális — ez az egyetlen szám, amely eldönti, hogy a projektor belefér-e a helyiségbe. A DataMax-nál minden SKU házat tesztelünk egy 3 m × 4 m-es laboratóriumi rig-en, mielőtt kiszállítjuk, és 80, 100 és 120 hüvelykes céloknál valós vetítési arányokat naplózunk, hogy a specifikációs lapok őszinték maradjanak.
Hálózatkezelés nagy léptékben
Azon bírálók számára, akik campus-szintű, 200+ egységes bevezetéseknél rövid vetítési távolságú projektorokat hasonlítanak össze hagyományos vetítési távolságúakkal, a hálózatkezelhetőség fontosabb, mint a képminőség a pontozólapon. Minden DataMax e projektor támogatja az SNMP v3-at, a webes felületet HTTPS-en, a PJLink Class 1-et és egy REST API-t a flottairányító műszerfalakhoz. A bekapcsolási ütemezés, a lámpaóra-telemetria és az automatikus firmware-frissítés ugyanazon az API-n keresztül érhető el, így egyetlen integrátor egyetlen üvegfelületről monitorozhatja egy teljes szállodalánc projektorflottáját. Ezt a kérést leggyakrabban a közel-keleti vendéglátóipari csoportoktól kapjuk, ahol egy megrendelés 80–150 villát fed le, és egy szervizkocsi-látogatás többe kerül, mint maga a rövid vetítési távolságú projektor. Azon vásárlók számára, akik rövid vetítési távolságú projektorokat hasonlítanak össze hagyományos vetítési távolságú modellekkel, és 2026-ban áttekintik az árajánlatot, a lézer-foszfor fényforrás vált az alapértelmezetté. Kiváltja a korábbi UHP lámpát, kiküszöböli a 3000–4000 órás csereciklust, és 20 000–30 000 óra üzemidőt ér el, mielőtt a motor eléri az 50%-os fényerőt. Az IT7.228 szabvány szerint mért ANSI lumenek továbbra is az egyetlen őszinte szám az összehasonlításhoz. Egy komoly tárgyalótermi egységnek 4000 és 5000 ANSI lumen közé kell esnie; 3000 ANSI lumen alatt a kép kimosódik a mennyezeti LED panelek alatt, 5500 ANSI lumen felett pedig termálkezelési felárat fizetünk csekély látható nyereségért (ANSI IT7.228). Az ezt a projektort gyártó lézermotorjainkat 4300, 4600 és 5000 ANSI lumenes fokozatokba soroljuk, hogy az OEM partnerek az árszintet a helyiség profiljához igazíthassák.
Beszerzés, MOQ, átfutási idő és tanúsítvány OEM partnerek számára
A rövid vetítési távolságú projektor sort 2026-ra értékelő OEM vásárlók számára három szám határozza meg a beszélgetést: MOQ, átfutási idő és a tanúsítványi csomag. A DataMax a MOQ-t 100 darab/SKU értéken tartja a standard rövid vetítési távolságú projektor házhoz, és 300 darab/SKU értéken az 5000 ANSI nagy fényerejű kategóriához. Vegyes SKU konténerek 200 darab összmennyiségtől elfogadhatók, ami lehetővé teszi a regionális disztribútor számára, hogy a 4300 és 4600 ANSI kategóriák között fedezzen pozíciót anélkül, hogy két készletet kellene tartania. Az átfutási idő 8 hét ismételt rendeléseknél, és 12 hét az első OEM gyártásnál, amely egyedi előlap-színt, logó szitanyomást vagy firmware-átmárkázást igényel.
Bármely projektor telepítés számos rejtett költsége a geometriakorrekció. Az UST házak egyenesen felfelé vetítenek a falra, ezért a trapézkorrekció alig ér valamit — sík, merev vetítőfelületre van szükség, különben a kép meghajlik. Az 1–2 m távolságra felszerelt SKU-k továbbra is igénylik a 4 pontos trapézkorrekciót, a jobb egységek pedig olyan warp motort is kapnak, amely ívelt vagy süllyesztett falakra is illeszti a képet. A B2B vásárlók — AV integrátorok, szállodai FF&E csapatok, oktatási disztribútorok — számára az a specifikáció, amely egy szervizhívást megspórol, a 6 pontos korrekció és a legalább ±5%-os tengelyen kívüli lencseeltolás. A DataMax minden modellt alapfelszereltségként szállít ezzel a warp motorral, ami az egyik oka annak, hogy EMEA integrátoraink 6 hónapos ciklusokban rendelnek újra, nem pedig minden projekthez új beszállítót keresnek.
Árkategóriák és a valódi B2B matek
A DataMax modell nagykereskedelmi ára 2026-ban három sávban mozog: $249–$319 az 500 darabos mennyiségnél (4300 ANSI, HDBaseT nélkül), $389–$449 a 250 darabos mennyiségnél (4600 ANSI, teljes I/O), és $549–$629 a 100 darabos mennyiségnél (5000 ANSI, warp motor, 6 pontos korrekció). FOB Shenzhen az alap, DDP feltételek elérhetők EU és USA partnerek számára érvényes importőri kezesség mellett. Az árajánlatokat összehasonlító beszerzési vezetők számára gyakran kimaradó tétel a firmware-átmárkázási díj — 500 darab feletti rendeléseknél elengedjük, amit a legtöbb OEM partnerünk döntő tényezőnek tekint, amikor az egység beszállítóját választja egy katalógusmárka helyett.
| Helyiség mérete (m²) | Maximális képméret (hüvelyk) | Ajánlott vetítési típus | Minimális ANSI lumen |
|---|---|---|---|
| 12 m² alatt | 80–100 | Ultra-egység | 2500 |
| 12–20 m² | 100–120 | ez a projektor | 3500 |
| 20–35 m² | 120–150 | a projektor (nagy fényerejű kategória) | 4500 |
| 35 m² felett | 150+ | Hagyományos vetítési távolságú projektor | 5000 |
Hogyan válasszuk ki a megfelelő rövid vetítési távolságú projektort 2026-ban: BOFU vásárlói checklist
Ez a helyiségméret-összehasonlítás megmutatja, miért növekszik tovább az SKU kategória 2026-ban — a legtöbb új iroda és tanterem a 12–25 m² tartományba esik, pontosan oda, ahol a geometria, a lumenszám és az ár találkozik.
Mintapolitika, kapcsolattartási csatorna és a következő lépések OEM partnerek számára
Az egység mintapolitikánk egy demo egységet szállít 5 munkanapon belül Sencsenből a minősített OEM fiókok számára, és a mintaár az első 250 darab feletti PO ellenében visszatérítésre kerül. Az adatlapok, a STEP fájlok és a teljes CB tanúsítványi csomag ugyanabban az e-mailben érkezik, így a megfelelőségi csapat párhuzamosan indíthatja a papírmunkát, nem pedig utána. A 2026-os e projektor értékelés megkezdéséhez kérjen egyedi árajánlatot, vagy írjon a Contact-Projector.com címre. A meglévő partnerek gyorsíthatnak az OEM intelligens projektor gyártás áttekintés oldalunkon keresztül, ahol a projektorház-változatok a 2026-os nagykereskedelmi sávokkal és I/O mátrixokkal együtt vannak felsorolva. A minősített rövid vetítési távolságú projektor RFQ-k átlagos válaszideje 18 óra, az egyedi előlap vagy firmware-márkázás mérnöki felülvizsgálata pedig 3 munkanap. Amint a rövid vetítési távolságú projektor specifikációja végleges, a standard gyártási slot 8 hét; egyedi gyártás esetén 12 hét.
| Következő lépés | Felelős | Időkeret |
|---|---|---|
| Mintakérés | Vásárló | 0. nap |
| Adatlap + CB csomag kézbesítése | DataMax | 1–2. nap |
| Árajánlat + kategória-megerősítés | DataMax értékesítés | 3. nap |
| Egyedi firmware / előlap felülvizsgálat | DataMax mérnöki | 4–6. nap |
| PO + előleg | Vásárló | 7–10. nap |
| Gyártási slot lefoglalva | DataMax tervezés | 10. nap |
| Első mintadarab-ellenőrzés | Vásárló vagy harmadik fél | 10. hét |
| Rövid vetítési távolságú projektor szállítása Sencsenből | DataMax logisztika | 12. hét |
Gyakran ismételt kérdések
Mi a minimális helyiségmélység egy rövid vetítési távolságú projektorhoz 2026-ban?
Minden, a DataMax által 2025 Q3 óta szállított egység két HDMI 2.1 porttal, USB-C DisplayPort alt-mode csatlakozóval és a magasabb kategóriákban HDBaseT vevővel rendelkezik. A bemeneti késleltetés az a szám, amely körül az integrátorok valójában vitatkoznak: ez a tárgyalókba szánt projektor, amely 80 ms késleltetéssel rendelkezik, láthatóan akadozik egy 60 fps-os beágyazott videót tartalmazó prezentációnál, és szimulációs tréningteremben használhatatlan. A késleltetést házról házra mérjük egy Murideo SIX-G generátorral, és a 2026-os projektor sorozatunk 16,7 ms-ot ér el 4K 60 Hz-en, valamint 8,3 ms-ot 1080p 120 Hz-en — ezek a számok az AV csatornát és a prosumer gaming OEM-eket is kielégítik.
Hány lumenre van szüksége egy rövid vetítési távolságú projektornak egy világos tárgyalóteremben?
A vezeték nélküli casting a második leggyakoribb kérdés, amelyet az RFQ-k során kapunk. Az AirPlay 2, a Miracast és a beépített Chromecast ma már alapkövetelmény egy B2B SKU-nál; az az OEM, amely ezek nélkül szállít egységet, az AV tanácsadói felülvizsgálatnál elveszíti a megbízást. Az audió-visszairány is fontos — a legtöbb modell telepítés mennyezeti mikrofon-sort és külső DSP-t párosít, ezért a HDMI 2.1-en keresztüli eARC és egy változtatható audió kimenet (3,5 mm vagy S/PDIF) tisztán tartja a jelutat. A DataMax minden egység firmware képéhez vezérlő API-t (Crestron, Extron, Q-SYS modulok) csomagol, amely kiküszöböli azt az integrációs díjat, amelyet a viszonteladók általában a végfelhasználóra hárítanak (Crestron).
Mi a valódi bemeneti késleltetése egy rövid vetítési távolságú projektornak 4K játékhoz?
Egy 2026-os, konzoljátékra szánt rövid vetítési távolságú projektornak közzé kell tennie a bemeneti késleltetést 4K 60 Hz-en, nem pedig eltitkolnia. A DataMax rövid vetítési távolságú projektor házai 16,7 ms-ot mérnek 4K 60 Hz-en és 8,4 ms-ot 1080p 120 Hz-en, ami a dedikált gaming monitorokkal azonos kategóriába esik RTINGS. Minden 30 ms feletti érték észrevehető a ritmus- és verekedős játékokban.
Kiválthatja-e a rövid vetítési távolságú projektor a hagyományos vetítési távolságú projektort egy tanteremben?
Az integrátorok 200+ egységes campus-bevezetéseinél a short throw vs long throw összevetésben a hálózatkezelhetőség fontosabb, mint a képminőség a pontozólapon. Minden DataMax rövid vetítési távolságú projektor támogatja az SNMP v3-at, a webes felületet HTTPS-en, a PJLink Class 1-et és egy REST API-t a flottairányító műszerfalakhoz. A bekapcsolási ütemezés, a lámpaóra-telemetria és az automatikus firmware-frissítés ugyanazon az API-n keresztül érhető el, így egyetlen integrátor egyetlen üvegfelületről monitorozhatja egy teljes szállodalánc projektorflottáját. Ezt a kérést leggyakrabban a közel-keleti vendéglátóipari csoportoktól kapjuk, ahol egy megrendelés 80–150 villát fed le, és egy szervizkocsi-látogatás többe kerül, mint maga a projektor.
Mennyi ideig tart egy rövid vetítési távolságú projektor lézermotorja 2026-ban?
| Jellemző | DataMax SKU (2026) | Jellemző B2B versenytárs |
|---|---|---|
| HDMI 2.1 portok | 2 | 1 |
| USB-C DP alt-mode | Igen | Opcionális |
| HDBaseT vevő | Igen (4K) | Opcionális kiegészítő |
| Crestron/Extron illesztőprogram | Csomagolt | Harmadik fél díja |
| SNMP v3 flotta kezelés | Igen | Ritka |
| Bemeneti késleltetés 4K 60 Hz-en | 16,7 ms | 30–80 ms |
Megéri-e egy rövid vetítési távolságú projektor a hagyományos vetítési távolságú modell felárát?
3 méter alatti helyiségmélységű telepítéseknél a rövid vetítési távolságú projektor 18 hónapon belül megtéríti az árkülönbözetet az alacsonyabb mennyezeti rögzítési költség, a kevesebb tanári zavar és az árnyék okozta lámpacsere révén. 3,5 méter helyiségmélység felett a hagyományos vetítési távolságú projektor továbbra is nyer a lumenenkénti tiszta költség alapján, és a helyiségméret-összehasonlító útmutatónkban részletesen ismertetett hagyományos vetítési távolság magyarázata részletezi az átmeneti pont matekját.
Miért fontos ez a 2026-os bevezetésed szempontjából
A rövid vetítési távolságú projektor kategória 2026-ban azokat a vásárlókat jutalmazza, akik bevezetési rendszerként kezelik, nem pedig kijelző-perifériaként. Az átfutási idő, a tanúsítvány és az átmárkázási politika többet mozgat a mutatón, mint a specifikációs lapok fegyverkezési versenye. Láttuk, hogy OEM partnereink 6 héttel rövidítették bevezetési idejüket azáltal, hogy olyan beszállítót választottak, amelyik a tanúsítványi csomagot az első napon szállítja a hatodik hét helyett.
Zárás és cselekvésre ösztönzés
A rövid vetítési távolságú projektor sort 2026-ra értékelő OEM partnerek számára három szám határozza meg a beszélgetést: MOQ, átfutási idő és a tanúsítványi csomag. A DataMax a MOQ-t 100 darab/SKU értéken tartja a standard rövid vetítési távolságú projektor házhoz, és 300 darab/SKU értéken az 5000 ANSI nagy fényerejű kategóriához. Vegyes SKU konténerek 200 darab összmennyiségtől elfogadhatók, ami lehetővé teszi a regionális disztribútor számára, hogy a 4300 és 4600 ANSI kategóriák között fedezzen pozíciót anélkül, hogy két készletet kellene tartania. Az átfutási idő 8 hét ismételt rendeléseknél, és 12 hét az első OEM gyártásnál, amely egyedi előlap-színt, logó szitanyomást vagy firmware-átmárkázást igényel.
