hoe je een projector voor in de achtertuin kiest begint met een concrete situatie: een gezin heeft een terras van 16 bij 20 voet, een witte stucco muur aan één kant en wil schermen

Geplaatst op: mrt. 23, 2026 - 186 Weergaven

Hoe kies je een projector voor in de achtertuin: een stapsgewijze gids voor 2026

Hoe u een projector voor de achtertuin kiest: een stapsgewijze handleiding voor 2026

hoe u een projector voor de achtertuin kiest begint met een realistisch scenario: een gezin heeft een terras van 16 bij 20 voet, een witte stucco muur aan één kant en wil de kampioenswedstrijd laten zien aan 12 buren vanaf zonsondergang eind augustus. De koper heeft een model nodig dat bestand is tegen omgevingslicht, vochtigheid trotseert en binnen een minuut verbinding maakt met een telefoon. Deze gids loopt door de exacte specificaties, lumen-drempels en installatiestappen die een werkende buitencinema onderscheiden van een exemplaar dat bij rust halftime wegvalt. Na één leesbeurt weet u welke projectorspecificaties ertoe doen, welke certificeringen u aan uw OEM moet vragen en hoe u het volledige buitenpakket kunt budgetteren.

TL;DR

Gerelateerde bronnen: DataMax smart projector winkel · OEM installatiediensten

Het kiezen van de juiste projector voor de achtertuin begint met een realistisch scenario: een gezin heeft een terras van 16 bij 20 voet, een witte stucco muur aan één kant en wil de kampioenswedstrijd laten zien aan 12 buren vanaf zonsondergang eind augustus. De koper heeft een model nodig dat bestand is tegen omgevingslicht, vochtigheid trotseert en binnen een minuut verbinding maakt met een telefoon. Deze gids loopt door de exacte specificaties, lumen-drempels en installatiestappen die een werkende buitencinema onderscheiden van een exemplaar dat bij rust halftime wegvalt. Na één leesbeurt weet u welke projectorspecificaties ertoe doen, welke certificeringen u aan uw OEM moet vragen en hoe u het volledige buitenpakket kunt budgetteren.

Deze projector: lumen, resolutie en lichtbron

de projector begint met drie kernspecificaties: helderheid gemeten in ANSI lumen, native resolutie en het type lichtengine. Kopers die een van deze overslaan, krijgen meestal een vaag beeld of een lamp die vóór de tweede zomer uitvalt.

De SKU: ANSI lumen versus LED lumen

het model waar kopers op moeten letten is ANSI lumen, niet de opgeblazen "lichtbronlumen" die sommige merken vermelden. De American National Standards Institute (ANSI) IT7.228 norm meet helderheid op negen punten van een wit scherm bij een vaste kleurtemperatuur van 6300K ANSI. Veel consumentenvermeldingen vermenigvuldigen dat cijfer met 2,5 tot 3 keer om een "LED lumen"-getal te tonen dat geen gelijkwaardige benchmark heeft. Voor een achtertuin met halfschaduw zoekt u 3000 tot 4500 ANSI lumen; voor volledige schaduw of kijken na 21:00 volstaat 2000 ANSI lumen.

  • het model vereist het afstemmen van ANSI lumen op omgevingslicht: 3000+ voor schemering, 4500+ voor restgloed na zonsondergang en 6000+ voor halfbeschaduwde terrassen.
  • Native 4K UHD-resolutie met HDR10- of HDR10+-ondersteuning levert een scherper beeld op schermen van 100 tot 200 inch in vergelijking met 1080p-modellen op dezelfde kijkafstand.
  • IP5X of hogere stofbescherming, bedrijfstemperatuurbereiken van 0 tot 40 graden Celsius en laserfosfor- of tri-laser-lichtengines verlengen de levensduur tot boven 25.000 uur.
  • Een throw ratio tussen 0,21:1 en 0,25:1 werkt voor ultra-korte throw opstellingen op overdekte terrassen; standaard throw 1,2:1 tot 1,5:1 past bij achtertuinen met minstens 10 voet tussen projector en scherm.
  • de unit op B2B-niveau betekent het verifiëren van MOQ, levertijd en certificeringen zoals FCC, CE, RoHS en Dolby Vision-licentieverlening voordat u een groothandelsorder plaatst.

Native 4K UHD-projector en HDR-standaarden

de projectorkopers die sport- en gamingklanten bedienen, moeten native 4K UHD (3840 bij 2160) eisen in plaats van 1080p met pixel shifting. 1080p-units met pixel shifting bereiken een waargenomen detail dat dicht bij 4K ligt op een 100-inch scherm, maar verliezen scherpte boven 120 inch. Voor 150 tot 200-inch achterschermen is native 4K de minimaal haalbare resolutie. Ondersteuning voor HDR10, HDR10+ en Dolby Vision voegt dynamische metadata toe die de kleurdiepte van 8-bit naar 10-bit brengt, wat uitmaakt voor sporttruien en natuurdocumentaires op een 200-inch diagonaal.

Elke projector begint met drie kernspecificaties: helderheid gemeten in ANSI lumen, native resolutie en het type lichtengine. Kopers die een van deze overslaan, krijgen meestal een vaag beeld of een lamp die vóór de tweede zomer uitvalt.

Het model laserfosfor versus tri-laser

de unit op lichtbronniveau komt neer op laserfosfor (blauwe laser plus gele fosforwi) versus RGB tri-laser. Laserfosfor-units dekken doorgaans 80 tot 90 procent van het BT.2020-kleurbereik en worden aangeboden tegen lagere groothandelsprijzen, vaak tussen 280 USD en 480 USD FOB Shenzhen voor een 3000-lumen unit. Tri-laser-projectoren bereiken 100 procent BT.2020, maar kosten tussen 650 USD en 1200 USD FOB in vergelijkbare helderheidsklassen.

Veel modelkopers moeten zich richten op ANSI lumen, niet de opgeblazen "lichtbronlumen" die sommige merken vermelden. De American National Standards Institute (ANSI) IT7.228 norm meet helderheid op negen punten van een wit scherm bij een vaste kleurtemperatuur van 6300K ANSI. Veel consumentenvermeldingen vermenigvuldigen dat cijfer met 2,5 tot 3 keer om een "LED lumen"-getal te tonen dat geen gelijkwaardige benchmark heeft. Voor een achtertuin met halfschaduw zoekt u 3000 tot 4500 ANSI lumen; voor volledige schaduw of kijken na 21:00 volstaat 2000 ANSI lumen.

Stof- en weerspecificaties van projectors

de unit betekent ook dat u de OEM moet vragen of de helderheid in de eerste 2000 uur afneemt. Laserfosfor- en RGB tri-laser-engines behouden 80 procent of meer van hun initiële helderheid na 20.000 uur, terwijl traditionele UHP-lampen binnen 3000 uur onder de 60 procent kunnen dalen. Voor B2B-inkoopteams die SKU's evalueren, vraagt u een helderheidsafnamecurve aan bij de fabriek in plaats van één piekgetal.

de SKU betekent ook dat u verifieert dat de unit wordt geleverd met een conformaal gecoate mainboard. Conformal coating beschermt tegen condensatie tijdens late avondelijke temperatuurdalingen, een veelvoorkomende faalmodus bij buitenprojectoren die weliswaar labtests doorstaan, maar het derde achterseizoen niet halen.

het model: connectiviteit, audio en smart-OS

de projectorkopers die sport- en gamingklanten bedienen, moeten native 4K UHD (3840 bij 2160) eisen in plaats van 1080p met pixel shifting. 1080p-units met pixel shifting bereiken een waargenomen detail dat dicht bij 4K ligt op een 100-inch scherm, maar verliezen scherpte boven 120 inch. Voor 150 tot 200-inch achterschermen is native 4K de minimaal haalbare resolutie. Ondersteuning voor HDR10, HDR10+ en Dolby Vision voegt dynamische metadata toe die de kleurdiepte van 8-bit naar 10-bit brengt, wat uitmaakt voor sporttruien en natuurdocumentaires op een 200-inch diagonaal.

Een SKU met hdr betekent ook het controleren van HDMI 2.1-poorten. HDMI 2.0b verwerkt 4K op 60Hz, maar HDMI 2.1 is vereist voor 4K op 120Hz, wat gamers met een PlayStation 5 of Xbox Series X zullen eisen. Minstens twee HDMI 2.1-ingangen maken de installatie toekomstbestendig voor stadion-sportstreamingboxen en next-generation consoles.

Streaming-apps en OS-updates van projectors

de projector aan de smart-OS-kant hangt af van of de unit draait op Android TV 11 (of later), Google TV of een propriëtaire fork. Android TV 11 opent Netflix, Disney+ en Prime Video in native 4K HDR; propriëtaire forks worden vaak geleverd met beperkte codec-ondersteuning en vereisen sideloaded APK's. Bevestig bij de OEM of de unit een Netflix-gecertificeerde Widevine L1-licentie heeft. Units zonder L1 streamen Netflix op 480p, wat het hele verkoopargument van een buitencinema tenietdoet.

de unit op lichtbronniveau komt neer op laserfosfor (blauwe laser plus gele fosforwi) versus RGB tri-laser. Laserfosfor-units dekken doorgaans 80 tot 90 procent van het BT.2020-kleurbereik en worden aangeboden tegen lagere groothandelsprijzen, vaak tussen 280 USD en 480 USD FOB Shenzhen voor een 3000-lumen unit. Tri-laser-projectoren bereiken 100 procent BT.2020, maar kosten tussen 650 USD en 1200 USD FOB in vergelijkbare helderheidsklassen.

het model: throw ratio, lens shift en schermcombinatie

Handen die focus- en zoomringen op projectorlens afstellen

Voor B2B-kopers die containervolumes bestellen, biedt laserfosfor een betere marge-versus-prestatieverhouding voor het buitenkanaal. Voor premium retail-SKU's gericht op home cinema-liefhebbers blijft tri-laser de voorkeur. Bevestig in beide gevallen dat de laserklasse Class 1 of Class 2 is voor oogveiligheid, aangezien buitenunits vaak op kindhoogte staan.

Standaard throw-projectoren (1,2:1 tot 1,5:1) blijven de volumekeuze voor B2B-groothandel omdat ze combineren met goedkopere pull-down schermen en tegen lagere unitkosten worden verzonden. Voor een 150-inch diagonaal scherm plant u 15 tot 18 voet montageafstand met een standaard throw-unit, of 5 tot 6 voet met een UST-unit.

Keystone, lens shift en focusmotor van projectors

Veel projectors vereisen op duurzaamheidsniveau minimaal IP5X-stofbescherming, en idealiter IP6X voor terrassen nabij stranden of bouwzones. Bedrijfstemperatuurbereiken van 0 tot 40 graden Celsius dekken de meeste Noord-Amerikaanse en Europese zomers, maar voor distributie in het Midden-Oosten of Zuidoost-Azië vraagt u de OEM om 50-graden Celsius testrapporten. Wij bij DataMax onderwerpen elke buitencertificatie SKU aan een 72-uur zoutnevel- en 95 procent vochtigheidstest vóór verzending, en daarom draagt onze achtertuinlijn het IP6X-merk op de specificatieblad en niet alleen in marketingteksten.

Elke SKU betekent ook dat u verifieert dat de unit wordt geleverd met een conformaal gecoate mainboard. Conformal coating beschermt tegen condensatie tijdens late avondelijke temperatuurdalingen, een veelvoorkomende faalmodus bij buitenprojectoren die weliswaar labtests doorstaan, maar het derde achterseizoen niet halen.

SpecStandaard throw (1,2:1)Ultra-korte throw (0,4:1)Draagbaar / accu
MontagelocatiePergola of plafondMediakastTafelblad of statief
SchermcombinatiePull-down of vaste ALRAlleen ALR UST-schermElk vlak oppervlak
Beste schermgrootte100 tot 200 inch80 tot 120 inch40 tot 80 inch
Typische groothandel FOB240 tot 480 USD580 tot 1100 USD180 tot 320 USD
Installatietijd30 tot 60 min10 tot 15 min2 tot 5 min
Buiten-audioparenBluetooth 5.2 + eARCBluetooth 5.2 + eARCAlleen Bluetooth 5.0

hoe u een projector voor de achtertuin kiest: schermgain en omgevingslicht

de unit op connectiviteitsniveau is vaak waar buiteninstallateurs de meeste frustratie ondervinden. Een projector die helderheid en resolutie goed heeft, maar het Wi-Fi-signaal verliest telkens wanneer iemand langs het terras loopt, is een retourzending die op zich laat wachten. Begin met Wi-Fi 6 (802.11ax) als minimale draadloze standaard, omdat Wi-Fi 5 (802.11ac) moeite heeft zodra het signaal door een enkele buitenmuur plus 30 voet open lucht moet dringen om de projectorbehuizing te bereiken. Bluetooth 5.2 of hoger is vereist voor lage-latentie buitenspeakerparen; alles onder 5.0 introduceert een hoorbare lip-sync vertraging bij sportuitzendingen.

Voor bedrade back-up eist u HDMI 2.1 met eARC, één USB-C met DisplayPort Alt Mode en minstens één RJ45 Ethernet-aansluiting voor vaste installatietrekkingen. Wij bij DataMax leveren elke buiten-SKU met een vooraf geteste vaste Ethernet-kabel op 100 meter Cat6, omdat hotel- en resortkopers regelmatig leidingen door tuinmuren trekken. Voor B2B-inkoopteams die multi-property implementaties beheren, betekent eARC-ondersteuning dat een enkele buiten-soundbar van 350 watt de audioketen kan dragen zonder aparte versterker.

Definitieve inkoopchecklist voor het kiezen van een projector voor achtertuinorders

In de playbook ector die past, ector die past, ector die past, ector die past, ector die past, ector die past, ector die past, ector die past, ector voor de achtertuin op schaal sluit af wanneer inkoop, engineering en marketing zich aligneren op een vaste SKU-matrix. Voor OEM-kopers die een projector voor de achtertuin gids-tier levering evalueren, is de laatste stap het vergrendelen van drie documenten: de BOM met bevestigde chip-leverancier, de firmware-roadmap voor 24 maanden en de accessoirekit (kabel, afstandsbediening, draagtas) op landed cost onder 18 procent van unit FOB. Een projector voor de achtertuin 2026-programma moet ook 5 procent van de eerste container reserveren voor sample-eenheden verzonden naar seed-recensenten, aangezien buitenprojectiebeoordelingen binnen 90 dagen na lancering ranken voor hoog-intentieverkeer.

B2B-sourcing volgende stappen (MOQ, levertijd, samples)

Voor B2B-inkoopteams die een projector voor de achtertuin gids-SKU finaliseren, gelden de standaard commerciële voorwaarden van DataMax in de gehele groothandelscatalogus:

Veel projectors hangen aan de smart-os-kant af van of de unit draait op Android TV 11 (of later), Google TV of een propriëtaire fork. Android TV 11 opent Netflix, Disney+ en Prime Video in native 4K HDR; propriëtaire forks worden vaak geleverd met beperkte codec-ondersteuning en vereisen sideloaded APK's. Bevestig bij de OEM of de unit een Netflix-gecertificeerde Widevine L1-licentie heeft. Units zonder L1 streamen Netflix op 480p, wat het hele verkoopargument van een buitencinema tenietdoet.

Voor B2C-kopers zijn automatische OS-updates via Wi-Fi belangrijk omdat Google ongeveer elke 18 maanden codec-ondersteuning laat vallen. Voor B2B-kopers: vraag of de OEM een 3-jaar firmware-ondersteuningsvenster biedt; DataMax biedt een gegarandeerde 36-maanden update-SLA op haar buitenlijn, wat resorts en integratoren beschermt tegen veroudering halverwege de cyclus.

Slotwoord

Definitieve conclusie voor kopers van achtertuinprojectoren

Voor veldtechnici die de cijfers doorrekenen, komt het kiezen van een projector voor de achtertuin neer op drie duurzame beslissingen: throw-type, lichtopbrengst en garantiedekking. De lumen-, schermgain- en motorduurzaamheidsgegevens hierboven moeten elke 2026-inkoopvergadering verankeren. Voor groothandelsprijzen op de DataMax buitenprojectorlijn, aangepaste OEM-engineering of gebundelde ALR-schermoffertes, neem contact op met onze OEM-desk of blader door de buitenprojectorcatalogus. We reageren binnen 48 uur op gekwalificeerde specificatiebladen.

Uw winkelwagen
Uw ervaring op deze site wordt beter als u cookies toestaat Cookiebeleid