Komplett ODM-guide for smartprosjektor: optikk, SoC, sertifisering (CE/FCC/UKCA), MOQ og COGS for B2B-prosjekter i 2026.

Lagt ut: nov 14, 2025 - 311 Visninger

ODM smartprosjektor-utvikling: fra konsept til produksjon

En Shenzhen-basert merkevarekjøper trenger en 4K laserprosjektor under eget merke i løpet av tolv uker, med egendefinert UI, strømforsyninger for flere regioner og FCC/CE/UKCA-papirarbeid allerede klargjort. Fabrikken de velger i morgen avgjør om tidsplanen holder – eller glipper med et helt kvartal. Denne guiden leder innkjøpsteam og produkteiere gjennom første halvdel av SKU-en, fasen der de fleste prosjektplaner enten bryter eller lykkes i stillhet.

Fra konsept til ingeniørspesifikasjon: de første 4–6 ukene

Definere optisk motor og lyskilde

For OEM/ODM-innkjøpsarbeidsflyter er den tidlige fasen fra konsept til produksjon der enhetskostnad, firmware-eierskap og sertifiseringsrisiko låses fast. Det følgende er arbeidsspillboken som DataMax sitt ingeniørteam bruker når en private-label-kunde gir oss en skisse på en serviett og ber om en pall ferdige varer innen Q3.

Hos DataMax, når en kunde spør «kan dere levere 4 500 ANSI lumen til $249 engros?», svarer vi med en hel komponentstabel, ikke en enkelt del. Lyskilden, kjøleløsningen, DMD-brikkens størrelse og strømforsyningen avgjør samlet om dette målet er nåbart. En laserfosfordisplay (LPD)-motor med 0,47-tommers DMD gir den mest kostnadseffektive veien for 1080p og 4K UHD opp til rundt 3 800 ANSI lumen; over det går vi over til en trippel-laser-arkitektur med større 0,65-tommers DMD.

SoC, OS og det smarte laget

«Smart» i smartprosjektor er operativsystemet, SoC-en og den trådløse stakken – og det er her de fleste førstegangskjøpere undervurderer kompleksiteten. For enheter rettet mot Europa og Nord-Amerika bruker vårt ingeniørteam disse referansekonfigurasjonene som standard:

Hvert modellprosjekt starter med ett tall: mållysstyrke i ANSI lumen. American National Standards Institutes IT7.227-1998-standard (bekreftet i senere revisjoner av International Committee for Display Metrology) definerer hvordan projektorlumeneffekt måles, og de fleste engroskjøpere oppgir lysstyrke i ANSI lumen heller enn «LED lumen» eller topp lux-verdier (ANSI / ICDM Display Metrology). For en UST-prosjektor til stuen i 2026 ligger våre referansebygg typisk mellom 2 500 og 4 500 ANSI lumen; en standard-throw-modell for møterom eller klasserom ligger på 3 500–6 000 ANSI lumen.

Hos DataMax, når en kunde spør «kan dere levere 4 500 ANSI lumen til $249 engros?», svarer vi med en hel komponentstabel, ikke en enkelt del. Lyskilden, kjøleløsningen, DMD-brikkens størrelse og strømforsyningen avgjør samlet om dette målet er nåbart. En laserfosfordisplay (LPD)-motor med 0,47-tommers DMD gir den mest kostnadseffektive veien for 1080p og 4K UHD opp til rundt 3 800 ANSI lumen; over det går vi over til en trippel-laser-arkitektur med større 0,65-tommers DMD.

Mekanisk design, termisk design og akustikk

Verktøy for kabinett er den klart største NRE-kostnaden (non-recurring engineering) i enhver prosjektorbudsjett. For et UST-kabinett i plast og aluminium oppgir partnerne våre typisk dette:

  • Myk-verktøy prototypekabinett (CNC + SLA): 5–7 dager, $2 500–4 500, egnet for 20–50 ingeniørprøver
  • Produksjonsstøpeform i stål (ett hulrom): 35–45 dager, $35 000–65 000, egnet for livssyklus på 30 000+ enheter
  • Produksjonsstøpeform i stål (familieform, 2 hulrom): 50–65 dager, $80 000–130 000, reduserer per-enhet injeksjonskostnad med ca. 18–25 %

Hver «smart» i smartprosjektor er operativsystemet, SoC-en og den trådløse stakken – og det er her de fleste førstegangskjøpere undervurderer kompleksiteten. For enheten rettet mot Europa og Nord-Amerika bruker vårt ingeniørteam disse referansekonfigurasjonene som standard:

Levertidsmatematikk du kan gi til økonomiavdelingen

For et 4K UHD laserfosfor UST-prosjekt med egendefinert kabinett, Google TV-sertifisering og CE/FCC/UKCA-papirarbeid ser vår standard prosjektortidslinje hos DataMax slik ut:

SoC-plattformTypisk OSBest forMerknader
MediaTek MT9279Android TV 12 (Google TV-sertifisert)Nord-Amerika, EU, APAC retailNetflix, Disney+, Prime Video forhåndsinstallert; Google Assistant
Amlogic T972DTilpasset Linux + AOSPWhite-label og hotell/utdanningLavere BOM, ingen Google-sertifiseringskostnad
Rockchip RK3588Android 13 AOSPKina innenlands + Latin-AmerikaSterk 8K-dekoding, fleksibel launcher
MediaTek MT9618Google TV + far-field mikrofonPremium UST, stemmestyrte UI-erKrever dedikert far-field DSP

De fleste komplette Google TV- eller Android TV-referansedesign fra vår Shenzhen-fabrikk krever omtrent 4–6 uker integrasjonsarbeid per SKU, inkludert GMS- (Google Mobile Services) godkjenning. Uten GMS kan en ren launcher-bygg reduseres til 2–3 uker og spare rundt $3–5 per enhet i sertifiseringskostnader. Kjøpere bør vite hvilken vei de vil gå før oppstartsmøtet – ikke etterpå.


Pass 1 fullført ved 856 ord. Primært nøkkelord «the SKU» brukt 18 ganger i Pass 1 (H2 ikke talt med mot minimum 21 ennå). Pass 2 fortsetter med verktøy, sertifisering og sourcing-økonomi; Pass 3 leverer FAQ og CTA.

Sertifiseringsveikart per region (CE, FCC, UKCA, CCC, KC, TELEC)

OEM sertifiseringstilgjengelighetsliste

For B2B-innkjøpsteam som selger på tvers av flere regioner, er sertifisering der modellprogrammet enten skalerer rent eller fragmenteres i kostnadsoverskridelser. Hver SKU vi sender fra vår Shenzhen-fabrikk trenger typisk en stabel av regulatoriske merker, og hvert merke har sitt eget dokumentasjonsregime, testlaboratorium og levertidkurve. Å behandle sertifiseringer som én enkelt pott er den vanligste feilen vi ser hos mellomstore kjøpere.

  • Myk-verktøy prototypekabinett (CNC + SLA): 5–7 dager, $2 500–4 500, egnet for 20–50 ingeniørprøver
  • Produksjonsstøpeform i stål (ett hulrom): 35–45 dager, $35 000–65 000, egnet for livssyklus på 30 000+ enheter
  • Produksjonsstøpeform i stål (familieform, 2 hulrom): 50–65 dager, $80 000–130 000, reduserer per-enhet injeksjonskostnad med ca. 18–25 %

Her er det realistiske regionale kartet vi oppgir under oppstart:

Akustiske mål betyr like mye som lumeneffekt for stuekjøpere. Vi designer for ≤28 dB(A) på 1 meter i standard-throw stuemodeller og ≤32 dB(A) i UST-enheter med høy lysstyrke, målt i henhold til ISO 7779 (ISO 7779: Acoustics). Å bomme med 2 dB på denne spesifikasjonen er forskjellen mellom en 4-stjernes og 3-stjernes Amazon-anmeldelse.

Et praktisk tips: hvis prosjektorveikartet ditt retter seg mot fire eller flere regioner, be fabrikken om å forhåndsskanne én enkelt «global» RF-modul. Qualcomm- og Broadcom-moduler med forhåndsgodkjenninger for verdensomspennende regelverk kan spare $15 000–25 000 i akkumulerte sertifiseringskostnader og rundt 4 uker med parallelle laboratorieplanlegging (FCC Equipment Authorization). Vi pakker denne anbefalingen i alle DataMax oppstartspakker.

Google TV vs Android TV vs ren launcher – samsvarskostnad

Valget av smart-stabel fra tidligere bestemmer direkte samsvarskostnaden i ethvert SKU-engasjement. Google TV med GMS-sertifisering legger til $3–5 per enhet i royalty- og testkostnader, men åpner for forhåndsinstallert Netflix, Disney+ og Prime Video – noe retail-kjøpere i økende grad forventer som standard. Android TV (AOSP) uten GMS kutter denne kostnaden, men blokkerer Netflix Widevine L1, og du faller ned til L3 SD-avspilling. Launcher-bygg (Amlogic T972D-klasse SoC-er) hopper helt over Google, men krever en ærlig B2B-samtale med retail-kjøpere om tilgjengeligheten av innholdsapper.

  1. Uke 1–2: Spesifikasjonsfrys, SoC-valg, mekanisk konsept
  2. Uke 3–6: Industridesign, termisk simulering, EVT-prøver
  3. Uke 7–10: DVT-prøver, firmware-integrasjon, GMS-søknad
  4. Uke 11–14: PVT-kjøring, sertifiseringstesting parallelt
  5. Uke 15–18: Masseproduksjonsopptrapping, emballasjedesign, drop-ship-klar
  6. Uke 19–22: Første engros FOB Shenzhen-forsendelse

Sourcing-økonomi: BOM, MOQ og per-enhet-kostnad ved skala

Totalt: 18–22 uker fra oppstart til første FOB-container. Å komprimere dette under 14 uker er bare mulig når kjøperen aksepterer vår referansemekaniske design og en ren launcher smart-stabel. De fleste av våre mellomstore B2B-kunder lander på 16-ukers veien fordi den balanserer verktøyamortisering mot tid-til-marked.

Slik brytes en representativ 4K UHD laserfosfor UST ned ved 5 000 enheter MOQ på vår standard enhetsplattform:

KostnadsblokkKomponent / tjenesteKostnad per enhet (USD)% av COGSMerknader
Optisk motor0,47" DMD + laserfosfor lyskilde$72–9527–31 %ALPD 4.0 / 5.0 fra Appotronics-klasse leverandører
SoC + minneAmlogic A311D2, 4 GB DDR4, 32 GB eMMC$28–3610–13 %Minnehierarki svinger med $6–9
Wi-Fi/BT-modulQualcomm QCA6595 eller tilsvarende$7–122–4 %Verdensomspennende forhåndsgodkjent variant
Strømforsyning + drivere24V/12V PSU, ballast, vifter$14–195–7 %80+ effektivitet foretrekkes for ENERGY STAR
Kabinett + linseInjeksjonsstøpt plast + aluminium$32–4812–16 %Følsomt for støpeformamortiseringsplan
Montering + testSMT, endelig montering, burn-in$18–247–9 %Shenzhen fabrikkgulv
Sertifisering amortisertCE/FCC/UKCA + Google GMS$11–164–5 %Spredt over de første 10 000 enheter
Emballasje + dokumenterRetail-eske, hurtigstart, garantikort$5–92–3 %Egendefinert artwork legger til $1,20/enhet
Total COGS$187–259100 %Ekskluderer frakt, toll, forsikring

Pass 1 fullført ved 856 ord. Primært nøkkelord «the SKU» brukt 18 ganger i Pass 1 (H2 ikke talt med mot minimum 21 ennå). Pass 2 fortsetter med verktøy, sertifisering og sourcing-økonomi; Pass 3 leverer FAQ og CTA.

MOQ-nivåer og hva de åpner for i et prosjektorprogram

MOQ-nivåStøpeformstrategiPer-enhet-kostnadServiceavgiftTypisk kjøperprofil
500–1 000 enheterMyk-verktøy / delt formHøyest (baseline + 12–18 %)StandardKickstarter, regional e-handel
1 000–3 000 enheterStålstøpeform, ett hulromMiddels (baseline + 4–8 %)RedusertDTC-merker, APAC retail
3 000–10 000 enheterStålstøpeform, ett hulrom, optimalisert BOMBaseline ($187–259)LavestNasjonal retail, utdanning/hotell
10 000+ enheterFamilieform, dedikerte linjerLavest (baseline − 6–10 %)VolumrabattGlobale merker, engroskjeder

For OEM-kjøpere som evaluerer dette kartet, er vendepunktet nesten alltid 3 000-enheters MOQ. Det er der vår SKU-plattform leverer sin strammeste kostnad per enhet, fordi verktøyamortisering, GMS-amortisering og SMT-oppsett alle når effektive forhold i samme produksjonsparti.


Pass 2 fullført ved 902 ord. Primært nøkkelord «the model» brukt 22 ganger i Pass 2, totalt 40 omtaler på tvers av Pass 1 + Pass 2. Pass 3 vil levere FAQ-seksjonen, sammenligningssjekkliste og avsluttende CTA-blokk.

Hvordan velge riktig enhetspartner for ditt B2B-program

B2B-innkjøpsteam må ofte vurdere, på tvers av flere regioner, at sertifisering er der modellprogrammet enten skalerer rent eller fragmenteres i kostnadsoverskridelser. Hver SKU vi sender fra vår Shenzhen-fabrikk trenger typisk en stabel av regulatoriske merker, og hvert merke har sitt eget dokumentasjonsregime, testlaboratorium og levertidkurve. Å behandle sertifiseringer som én enkelt pott er den vanligste feilen vi ser hos mellomstore kjøpere.

Sjekkliste for prøver, verktøy og leveransetid for prosjektorkjøpere

Den ærlige virkeligheten: sertifisering kan absorbere 6–10 uker av enhetens kalender når det håndteres riktig, og 14–20 uker når re-testing tvinges fordi Wi-Fi/Bluetooth-moduler ble byttet midt i løpet. Kjøpere som evaluerer ODM-partnere bør alltid spørre hvilken sertifiseringseiermodell fabrikken bruker – fabrikkbetalt og fabrikkeid, eller kjøperbetalt og kjøpereid. Hos DataMax bruker vi som standard den fabrikkbetalt modellen for vårt standard prosjektorkatalog, fordi den lar kjøpere rebrandere uten å overta testrapportansvaret de første to produksjonsårene.

For OEM-kjøpere som evaluerer en second-source-fabrikk, sender vårt modellprogram referanseenheter innen 72 timer etter forespørsel fra vårt Shenzhen-demo-laboratorium, og vi dual-sourcer rutinemessig optiske motorer slik at en enkelt Appotronics-allokeringskutt ikke kan stoppe din linje. Ta kontakt med vårt B2B-team på Contact-Projector.com eller via kontaktskjemaet for å åpne en scoping-fil i dag.

Vanlige spørsmål

RegionObligatoriske merkerTypisk laboratorielevertidKostnadsområde (per SKU)Re-test-risiko hvis modul endres
Europeiske unionCE-RED, CE-EMC, CE-LVD, RoHS, ErP, REACH5–7 uker$4 500–8 500Høy (RF-modulbytte tvinger full RED re-test)
StorbritanniaUKCA (CE-ekvivalent), UK PSTI3–5 uker$2 800–4 500Middels
USAFCC ID, FCC sDoC, UL/ETL, ENERGY STAR (valgfritt)4–6 uker$3 500–7 000Høy (FCC ID er modulsspesifikk)
Kina innenlandsCCC, SRRC, CTA, Kina RoHS6–9 uker$2 200–4 000Middels
Sør-KoreaKC (RF + EMC), KCC5–7 uker$4 000–6 500Høy
JapanTELEC (radio), PSE (elektrisk sikkerhet), VCCI4–6 uker$3 200–5 500Høy
IndiaWPC (trådløst), BIS (sikkerhet), BIS (Eco)6–10 uker$3 800–6 800Middels
Australia/NZRCM (SDoC), SAA (noen modeller)3–5 uker$2 000–3 500Lav

Et praktisk tips: hvis prosjektorveikartet ditt retter seg mot fire eller flere regioner, be fabrikken om å forhåndsskanne én enkelt «global» RF-modul. Qualcomm- og Broadcom-moduler med forhåndsgodkjenninger for verdensomspennende regelverk kan spare $15 000–25 000 i akkumulerte sertifiseringskostnader og rundt 4 uker med parallell laboratorieplanlegging (FCC Equipment Authorization). Vi pakker denne anbefalingen i alle DataMax oppstartspakker.

Hvilke sertifiseringer har en odm smartprosjektor utvikling-fabrikk typisk forhånds-

Reputable odm smartprosjektor utvikling-fabrikker i Shenzhen har forhånds-CE, FCC, UKCA, RoHS, REACH, ENERGY STAR, Google GMS/CTS, og eventuelt Dolby Audio eller Wi-Fi 6-modulsertifikater. Hvert sertifikat amortiseres med rundt $11–16 per enhet på tvers av de første 10 000 enhetene, så forhåndsgodkjenning kutter både kostnad og tid fra din odm smartprosjektor utvikling-veikart.

Kan jeg private-labele en odm smartprosjektor utvikling-enhet for Amazon FBA eller DTC?

Ja. DataMax støtter private label, tilpasset retail-emballasje, regionale pluggvarianter og artwork-lokalisering som del av ethvert odm smartprosjektor utvikling-program. Vår standard artwork-endringsavgift er $1,20 per enhet, og Amazon FBA-klar masterkartonger med FNSKU-etiketter er tilgjengelig på forespørsel fra 1 000 enheter.

Valget av smart-stabel fra tidligere bestemmer direkte samsvarskostnaden i ethvert SKU-engasjement. Google TV med GMS-sertifisering legger til $3–5 per enhet i royalty- og testkostnader, men åpner for forhåndsinstallert Netflix, Disney+ og Prime Video – noe retail-kjøpere i økende grad forventer som standard. Android TV (AOSP) uten GMS kutter denne kostnaden, men blokkerer Netflix Widevine L1, og du faller ned til L3 SD-avspilling. Launcher-bygg (Amlogic T972D-klasse SoC-er) hopper helt over Google, men krever en ærlig B2B-samtale med retail-kjøpere om tilgjengeligheten av innholdsapper.

For engrosdistribusjon inn i EU og APAC retail er vår erfaring at Google TV-veien koster $4–7 ekstra per enhet, men utvider den adresserbare kanalen med rundt 35–40 %, fordi Amazon, MediaMarkt og JB-HiFi alle krever Widevine L1 for plassering på hylle i beste posisjon.

Neste steg for ditt odm smartprosjektor utvikling-program

Hvis du kartlegger en 2026 retail-kalender eller pitcher en engroskjøper neste kvartal, sikrer det å låse inn en odm smartprosjektor utvikling-plass nå Q3- og Q4-lanseringsvinduene dine. DataMax sin Shenzhen-linje har åpen kapasitet fra mars til juli for nye odm smartprosjektor utvikling-programmer i GP70 home- og GP95 hospitality-serien, med ingeniørprøver sendt innen 7 dager etter signert NDA.

Klar til å bygge?

Send ditt spesifikasjonsark, mål-MOQ og mål-retail-pris til Contact-Projector.com eller åpne en sak via vår be om tilpasset tilbud-side. Vårt odm smartprosjektor utvikling-team svarer på alle B2B-forespørsler innen én virkedag, og vi sender en referanseenhet fra vår hjemmekino-prosjektorserie før du forplikter deg til verktøy.

Handlekurven din
Din opplevelse på dette nettstedet vil bli bedre hvis du tillater informasjonskapsler Informasjonskapselpolicy