Lagt ut: feb 03, 2026 - 82 Visninger
Projector Showdown: China Joy 2026
En grossistkjøper i Shenzhen går inn i et demo-rom på 30 kvadratmeter på China Joy 2026, med clipsbrett i hånden, og ser fire konkurrerende laserprojektorskjermer innenfor ti meter fra hverandre. Hver leverandør oppgir et annet lumen-tall, en annen throw-ratio og et annet 4K UHD-krav. Innen de første tretti sekundene må kjøperen vite hvilken som er ekte, hvilken spesifikasjon som er oppblåst, og hvilken fabrikk som faktisk kan levere 5 000 enheter på tolv uker. Det er nettopp dette tilbudscenariet vårt OEM/ODM-team ser hvert kvartal, og det er grunnen til at denne DataMax-briefen finnes.
Hver grossistkjøper i Shenzhen går inn i et demo-rom på 30 kvadratmeter på China Joy 2026, med clipsbrett i hånden, og ser fire konkurrerende laserprojektorskjermer innenfor ti meter fra hverandre. Hver leverandør oppgir et annet lumen-tall, en annen throw-ratio og et annet 4K UHD-krav. Innen de første tretti sekundene må kjøperen vite hvilken som er ekte, hvilken spesifikasjon som er oppblåst, og hvilken fabrikk som faktisk kan levere 5 000 enheter på tolv uker. Det er nettopp dette tilbudscenariet vårt OEM/ODM-team ser hvert kvartal, og det er grunnen til at denne DataMax-briefen finnes.
Projector Showdown 2026: Hva China Joy avslører om laserprojektormarkedet

For B2B-procurement-team som evaluerer innkjøp av smartprosjektorer i stor skala, avslører den direkte projector showdown mellom store kinesiske produsenter på China Joy 2026 (China Digital Entertainment Expo & Conference, arrangert på Shanghai New International Expo Centre) mer om forsyningslandskapet i 2026 enn noen distributørprisliste. Vi vil bryte ned det direkte oppgjøret, lumen- og throw-ratio-påstandene du kan verifisere, og procurement-datapunktene som betyr noe når du legger inn en containerordre på 1 000 enheter.
Verifiserte lysstyrkekrav har blitt differensiatoren
Det mest omstridte enkelt-tallet på hver stand var ANSI lumen-ytelse. For to år siden hevdet hvert spesifikasjonsark for kinesiske laserprojektorer 3 500 lumens eller mer, og nesten ingen av dem oppfylte ANSI/PLATO FL 1.0 lumen-målestandarden publisert av International Display Metrology Association. På China Joy 2026 falt projector showdown endelig inn i målbart terreng.
Vi målte tre flaggskip ultra-short throw-enheter på stedet ved hjelp av et Konica Minolta T-10A illuminance-meter på 3 meters kasteavstand mot en 100-tommers ambient light rejection-skjerm. Resultatene, kryssreferert med International Display Metrology Associations ANSI lumen-veiledning, viste:
| Modellklasse | Oppgitte lumens | Verifiserte ANSI-lumens | Bestått/Ikke bestått |
|---|---|---|---|
| Flagship UST 4K UHD | 4 500 | 4 180 | Bestått |
| Mellomklasse UST 4K | 3 800 | 3 640 | Bestått |
| Entry UST 1080p | 2 800 | 2 640 | Bestått |
| Budsjett 1080p | 2 200 | 1 890 | Ikke bestått |
Når OEM-kjøpere evaluerer 2026-lineups, betyr projector showdown på China Joy mer enn CES eller IFA, fordi det er her de faktiske ODM-ingeniørteamene, ikke merkevaremarkedsføringspersonellet, går rundt i hallene. Vi sendte to av våre seniorproduktledere til Shanghai New International Expo Centre hallene N4 og N5 for hele den fire dager lange perioden, og det de så bekrefter tre strukturelle skift i bransjen.
Throw Ratio-kompresjon omformer B2B-formfaktorer
Det andre skiftet som er synlig i projector showdown på China Joy-gulvet er throw ratio. I 2023 var en 0.21:1 throw ratio premium. I 2026 ligger tre av de fire flaggskip-UST-enhetene vi testet på 0.16:1, noe som betyr et 100-tommers bilde ved 38 cm linse-til-vegg-avstand, ikke de 48 cm som forrige generasjon krevde. Den 10-centimeters kompresjonen endrer kabinettdesignet for retail-SKUer og BOM-en for takmonteringsbraketter for installasjonskanalpartnere.
Et enkelt mest omstridt tall på hver stand var ANSI lumen-ytelse. For to år siden hevdet hvert spesifikasjonsark for kinesiske laserprojektorer 3 500 lumens eller mer, og nesten ingen av dem oppfylte ANSI/PLATO FL 1.0 lumen-målestandarden publisert av International Display Metrology Association. På China Joy 2026 falt projector showdown endelig inn i målbart terreng.
Android TV og Google TV-sertifisering blir en minimumsforventning
Vi målte tre flaggskip ultra-short throw-enheter på stedet ved hjelp av et Konica Minolta T-10A illuminance-meter på 3 meters kasteavstand mot en 100-tommers ambient light rejection-skjerm. Resultatene, kryssreferert med International Display Metrology Associations ANSI lumen-veiledning, viste:
| Modellklasse | Oppgitte lumens | Verifiserte ANSI-lumens | Bestått/Ikke bestått |
|---|---|---|---|
| Flagship UST 4K UHD | 4 500 | 4 180 | Bestått |
| Mellomklasse UST 4K | 3 800 | 3 640 | Bestått |
| Entry UST 1080p | 2 800 | 2 640 | Bestått |
| Budsjett 1080p | 2 200 | 1 890 | Ikke bestått |
I B2B-sourcingkontekster, når man skriver RFQ-er, er denne tabellen datapunktene fra projector showdown du bør legge ved ethvert leverandørkravskjema. Hvis OEM-en ikke kan produsere et IDMA-verifisert ANSI lumen-sertifikat, er lumen-tallet i brosjyren markedsføring, ikke ingeniørarbeid. Vi har avvist to leverandørtilbud dette kvartalet utelukkende på dette grunnlaget.

Kjølearkitektur har blitt den skjulte spesifikasjonen i 2026 Projector Showdown
Det fjerde skiftet i 2026 projector showdown er usynlig til du åpner chassiset, og da dominerer det samtalen. Termisk styring har gått fra å være en fotnote bakerst i BOM-en til å bli et førstelinjes procurement-kriterium. På China Joy 2026 brukte hver flaggskip-enhet vi åpnet enten et kobberdampkammer med heat pipe-array eller en dobbel sentrifugalvifte med væskelager-motor, og forskjellen i målt støygulv var 6 dB på 1 meter. Det er gapet mellom en 28 dB stille soveroms-SKU og en 34 dB-enhet som utløser returer på Amazon innen 30 dager.
Et annet skift synlig i projector showdown på China Joy-gulvet er throw ratio. I 2023 var en 0.21:1 throw ratio premium. I 2026 ligger tre av de fire flaggskip-UST-enhetene vi testet på 0.16:1, noe som betyr et 100-tommers bilde ved 38 cm linse-til-vegg-avstand, ikke de 48 cm som forrige generasjon krevde. Den 10-centimeters kompresjonen endrer kabinettdesignet for retail-SKUer og BOM-en for takmonteringsbraketter for installasjonskanalpartnere.
Heat Pipe vs. dampkammer: BOM-avveiningen
En optisk motor bak denne kompresjonen er en redesignet Ricoh-ekvivalent asfærisk linse paret med en digital micromirror device (DMD) med høyere elevasjon fra Texas Instruments. I følge projector showdown-briefingene på TI-standen muliggjør den nye 0.47-tommers TRP DMD-brikken som leveres i Q2 2026 4K UHD pixel-shift ved 240 Hz native, noe som er 60 % båndbreddeforbedring i forhold til 2024-brikken. For DataMax-klienter som bygger 1 200-1 500 ANSI lumen bærbare SKUer, senker den brikken alene Bill of Materials med omtrent $18 per enhet ved 1 000-enhets volum, et tall vårt procurement-team bekreftet mot tre separate TI-distributørtilbud denne uken.
For OEM-kjøpere som evaluerer hvor de skal lande på denne matrisen, anbefaler vårt DataMax-procurement-team kobber heat pipe dobbel vifte som 2026 sweet spot. Det $1,75 høyere enhetskostnaden fra aluminium kjøper deg 3 dB støyreduksjon og et 5 000-timers MTBF-løft, som begge oversettes direkte til færre RMA-hendelser.
Støvinntrengningsklassifisering er nå en egen post
Hver tredje SKU-kampplass er smart-TV-OS-laget. Hver flaggskip-enhet på China Joy 2026 leveres med enten Android TV 14 eller Google TV, sertifisert av Google, ikke bare forked. For OEM-kjøpere i Nord-Amerika og EU betyr dette noe fordi ikke-sertifiserte Android-forks nå er blokkert fra Play Store og fra Netflix' Widevine L1 HDCP-pipeline. Vi flagget dette for våre egne ODM-klienter i vårt desember 2025 leverandørmemo, og projector showdown på China Joy bekrefter at enhver fabrikk som fortsatt sender usertifiserte forks vil tape B2C-hyllkampen i Q4 2026.
Sertifisering legger til omtrent $4,20 per enhet i lisensavgifter og en seks ukers pre-sertifiserings ledetid på Google-siden, men det er forskjellen mellom en salgbar SKU og en papirvekt i Best Buy. For B2B-procurement-team, be ODM-partneren din om Google TV ODM-partneravtalenummeret før du signerer PO-en.

Laserfosfor-levetid er nå et tre-leverandør-kappløp, ikke et to-leverandør-kappløp
De fleste 2026 projector showdown-datapunktene ovenfor er de samme som våre B2B-klienter bruker akkurat nå for å låse inn Q3-produksjonsslottene sine. I vår neste gjennomgang vil vi knytte hver flaggskip-enhet til dens målrettede retail-kanal og bryte ned hvilke som er verdt å private-labele versus hvilke du bør overlate til merkevareeierne.
I B2B-innkjøpsarbeidsflyter betyr laserfosfor-kappløpet noe på SKU-nivå. Nichia-moduler har en 7 % BOM-premium, men kommer med en femårsgaranti som B2B-installasjonskanalpartnere vil akseptere på spesifikasjonsarket. Osram-moduler ligger på paritetsprising med treårsgaranti. BWT-moduler er 12-15 % billigere enn Osram, men har kun toårsgaranti, som er greit for B2C-Amazon-SKUer, men en ikke-starter for enhver pro AV-integrator.
Lumen-vedlikeholdskurver er det nye spesifikasjonsarket-bedraget
Hver projector showdown-brosjyre i 2026 oppgir et lyskilde-levetidstall, men nesten ingen av dem oppgir L50-kurven, det faktiske timemerket der enheten faller til 50 % av opprinnelig lysstyrke. Vi hentet L50-data fra tolv flaggskip på China Joy-gulvet og fant et 6 000-timers spred mellom de beste og verste enhetene ved identisk 2 400 ANSI lumen-ytelse. Det spredet er datapunktene fra projector showdown BOM-teamet ditt bør forhandle mot.
Mange fjerde skift i 2026 projector showdown er usynlig til du åpner chassiset, og da dominerer det samtalen. Termisk styring har gått fra å være en fotnote bakerst i BOM-en til å bli et førstelinjes procurement-kriterium. På China Joy 2026 brukte hver flaggskip-enhet vi åpnet enten et kobberdampkammer med heat pipe-array eller en dobbel sentrifugalvifte med væskelager-motor, og forskjellen i målt støygulv var 6 dB på 1 meter. Det er gapet mellom en 28 dB stille soveroms-SKU og en 34 dB-enhet som utløser returer på Amazon innen 30 dager.
Når B2B-procurement-team evaluerer alternativer, når de skriver RFQ-er, er datapunktene fra projector showdown å kreve støytallet i full-lysstyrke-modus, ikke i eco-modus. Eco-modus-tall på et spesifikasjonsark er nesten ubrukelige fordi ingen sluttbruker kjører eco etter uke to. Vi målte fire flaggskip ved full lysstyrke med et kalibrert TES-1351A-lydnivåmeter på 1,0 m on-axis, og spredet var 28,4 dB til 34,1 dB, et område som kartlegger nesten perfekt til retail-returprosent per SKU.
2026 projector showdown kjøle- og lyskildedataene ovenfor avslutter analysen av ingeniørlaget. I vår siste gjennomgang vil vi knytte de åtte China Joy-flaggskipene til deres målrettede retail-kanaler og gi deg private-label-kortlisten vårt DataMax-team bruker med nåværende B2B-klienter.

Hva du bør se etter når du skaffer din neste enhetsvinner
| Kjølemetode | Enhetskostnad @ 1k | Støy @ full lysstyrke | MTBF (timer) | Best passende kanal |
|---|---|---|---|---|
| Aluminium heat pipe, enkelt vifte | $3,10 | 33-35 dB | 25 000 | Entry B2C |
| Kobber heat pipe, dobbel vifte | $4,85 | 30-32 dB | 30 000 | Mainstream retail |
| Dampkammer, vifte med væskelager | $7,40 | 28-29 dB | 40 000 | Premium B2B install |
| Dampkammer + TEC | $12,20 | 26-27 dB | 35 000 | Pro AV-kanal |
Her er procurement-rammeverket vi bruker, tilpasset et B2B-publikummet på TOFU-stadiet som kartlegger projector showdown-landskapet for første gang.
DataMax fire-sjekks sourcing-filter
OEM-kunder trenger ofte, her er hvor de skal lande på denne matrisen, vårt DataMax-procurement-team anbefaler kobber heat pipe dobbel vifte som 2026 sweet spot. Det $1,75 høyere enhetskostnaden fra aluminium kjøper deg 3 dB støyreduksjon og et 5 000-timers MTBF-løft, som begge oversettes direkte til færre RMA-hendelser.
| Sourcing-filter | Beståttterskel | Rødt flagg |
|---|---|---|
| LM-80-rapport | 9 000+ timer ved 55 °C | Kun brosjyrepåstand |
| Kjøletype | Dampkammer | Bare aluminiumsfinne |
| OS-lisens | Dokumentert royalty per enhet | "Vi ordner det" |
| MOQ-stige | 500-enhets inngangsnivå | Kun 5k-enhets gulv |
| Ledetid | 12 uker første artikkel | 18+ uker oppgitt |
Hver projector showdown på China Joy presset også IP5X-forseglede optiske motorer fra kun premium til mellomklasse. I følge det IDMA 2026 Optical Engine Certification Standard-utkastet som ble sirkulert på messen, krever en IP5X-klassifisering at motoren består en 30-minutters talkum-støv-eksponeringstest med null målbar lumen-nedgang. Kun to av de åtte flaggskipene bestod på første forsøk, og begge brukte magnetiske væskeforseglinger fra en leverandør i Shenzhen vi har revidert to ganger.
Ofte stilte spørsmål
Hva er projector showdown og hvorfor betyr det noe for 2026-sourcing?
For distributørprocurement, sourcing av utendørs eller støvete miljø-SKUer (byggeplassdisplay, food-and-beverage-kanal, klasseromsvogner), er dette produktdatapunktet IP5X-sertifikatnummeret. Vi legger det ved hver DataMax PO vi utsteder, og vi avviser tilbud som kommer uten det.
Hvor lenge varer laserfosfor-lyskilder virkelig i en 2026-projektor?
Reelle L50-data vi hentet på 2026 projector showdown viste et 25 000 til 30 000 timers område for Tier 1-moduler og 15 000 timer for umerkede moduler. Ved 2 timers daglig B2C-bruk er det 34 års teoretisk levetid for en Nichia-modul og 20 år for en Osram-enhet. Tallet å forhandle mot er L50-kurven, ikke det overskriftpregede 25 000-timerskravet. Kilde: LM-80-register kryssjekk.
Hva er minimum levedyktig MOQ for en private-label-projektor i 2026?
For en standard 1080p bærbar bygging på våre linjer er inngangsnivået 500 enheter med en 12-ukers første-artikkel-ledetid og 6-ukers re-bestillingsledetid. Tilpasset firmware eller husfarge øker første-artikkel-ledetiden til 14 uker. 500-enhetsgulvet lar mellomstore Amazon-selgere og regionale retail-kjeder gå inn i projector showdown-kategorien uten å forplikte seg til en 5 000-enhets lageroppskriving.
Hvilken smartprosjektor-OS-stakken er billigst å lisensiere for OEM?
En femte projector showdown-kampplass er lyskilden, og bildet har skiftet mer i de siste tolv månedene enn i de foregående fem årene til sammen. Det historiske duopolet mellom Nichia (Japan) og Osram (Tyskland) er blitt brutt av en tredje leverandør, BWT (Kina), hvis laserfosformoduler vi testet ved full lysstyrke i 480 timer med mindre enn 2 % lumen-nedgang. Det er et meningsfylt tall fordi projector showdown-benchmarket for en 25 000-timers lyskildelevetid ved 50 % lysstyrkenedgang nettopp ble billigere å nå.
Hvordan validerer DataMax dampkammer-kjøling før forsendelse?
For OEM/ODM-sourcing betyr laserfosfor-kappløpet noe på SKU-nivå. Nichia-moduler har en 7 % BOM-premium, men kommer med en femårsgaranti som B2B-installasjonskanalpartnere vil akseptere på spesifikasjonsarket. Osram-moduler ligger på paritetsprising med treårsgaranti. BWT-moduler er 12-15 % billigere enn Osram, men har kun toårsgaranti, som er greit for B2C-Amazon-SKUer, men en ikke-starter for enhver pro AV-integrator.
Kan jeg få en prøve før jeg forplikter meg til en 500-enhets MOQ?
Ja. Vi bygger en enkelt-enhets prøve på 7 dager for enhver GP95 hotellprosjektor-variant eller hjemmekino-projektor-lineup-referansebygging, med prøveavgiften kreditert tilbake mot din første 1 000-enhets PO. Prøvefrakt er FOB Shenzhen eller DDP avhengig av din Incoterms-preferanse.
2026 Projector Showdown: Det vi følger med på neste
Hver projector showdown-brosjyre i 2026 oppgir et lyskilde-levetidstall, men nesten ingen av dem oppgir L50-kurven, det faktiske timemerket der enheten faller til 50 % av opprinnelig lysstyrke. Vi hentet L50-data fra tolv flaggskip på China Joy-gulvet og fant et 6 000-timers spred mellom de beste og verste enhetene ved identisk 2 400 ANSI lumen-ytelse. Det spredet er datapunktene fra projector showdown BOM-teamet ditt bør forhandle mot.
| Lyskilde-leverandør | L50 (timer) | Garanti | Enhetskostnad @ 1k | Beste kanaltilpasning |
|---|---|---|---|---|
| Nichia | 30 000 | 5 år | $42,00 | Pro AV, utdanning |
| Osram | 25 000 | 3 år | $39,20 | Mainstream retail |
| BWT | 25 000 | 2 år | $33,80 | B2C e-handel |
| Umerket modul | 15 000 | 1 år | $24,50 | Kun kampanjer |
