Data publikacji: paź 13, 2026 - 91 Wyświetlenia
Jak wybrać projektor do salonu VR: przewodnik OEM na rok 2026
Projektor do salonu VR musi zapewniać wysoką, utrzymaną jasność, niski input lag oraz stabilne odwzorowanie kolorów w pionowej orientacji montażu, jednak większość urządzeń klasy konsumenckiej ulega awarii w ciągu 18 miesięcy przy pracy 12+ godzin dziennie w zamkniętej obudowie. Widzieliśmy nabywców, którzy przeszli przez dwa cykle wymiany jednostki 3000-lumenowej do kina domowego, zanim zorientowali się, że cykle pracy klasy rozrywkowej wymagają komponentów klasy rozrywkowej. Niniejszy przewodnik rozkłada na czynniki pierwsze dokładne specyfikacje, punkty kontrolne zamówień OEM oraz benchmarki kosztowe na 2026 rok, których zespół B2B potrzebuje, aby zabezpieczyć wdrożenie projektora zdolne przetrwać 5-letnie okno ROI. Dla nabywców OEM oceniających hurtowe wolumeny projektorów do salonów VR różnica między urządzeniem w specyfikacji retail a prawdziwym urządzeniem klasy rozrywkowej wynosi zwykle od 30 do 45 procent w koszcie landed — i właśnie ta różnica decyduje, czy FEC będzie rentowny, czy wpadnie w pętlę wezwań serwisowych.
Powiązane zasoby: projektory do kina domowego · linia projektorów zewnętrznych
TL;DR
- SKU musi utrzymywać 3500 do 6000 ANSI lumenów przy cyklach pracy 12+ godzin, a jednostki konsumenckie w detalu zwykle spadają do 70 procent pierwotnej jasności w ciągu 18 miesięcy w takich warunkach.
- Dwie bezwzględnie wymagane specyfikacje to input lag poniżej 30 ms oraz szczelny moduł optyczny (laser phosphor lub RGB laser) o MTBF 30 000+ godzin.
- Nabywcy OEM projektorów do salonów VR powinni zakładać MOQ od 50 do 200 sztuk, czas realizacji 8 do 12 tygodni oraz wymagane certyfikaty, w tym CE, FCC, RoHS i EN 60598 na rynek UE.
- Łączny koszt landed dla zamówień hurtowych OEM w 2026 roku waha się od $249 za model 1080p laser phosphor do $1850 za natywne jednostki 4K UHD RGB laser.
- DataMax dostarcza hurtowe wolumeny projektorów do salonów VR z dedykowanym firmware, walidacją termiczną w montażu pionowym oraz 24-miesięczną gwarancją OEM w standardzie.
Dobór rozmiaru i jasności: jak wybrać projektor do salonu VR

jasność projektora w środowiskach FEC i kabin VR
Projektor do salonu VR musi zapewniać wysoką, utrzymaną jasność, niski input lag oraz stabilne odwzorowanie kolorów w pionowej orientacji montażu, jednak większość urządzeń klasy konsumenckiej ulega awarii w ciągu 18 miesięcy przy pracy 12+ godzin dziennie w zamkniętej obudowie. Widzieliśmy nabywców, którzy przeszli przez dwa cykle wymiany jednostki 3000-lumenowej do kina domowego, zanim zorientowali się, że cykle pracy klasy rozrywkowej wymagają komponentów klasy rozrywkowej. Niniejszy przewodnik rozkłada na czynniki pierwsze dokładne specyfikacje, punkty kontrolne zamówień OEM oraz benchmarki kosztowe na 2026 rok, których zespół B2B potrzebuje, aby zabezpieczyć wdrożenie projektora zdolne przetrwać 5-letnie okno ROI. Dla nabywców OEM oceniających hurtowe wolumeny projektorów do salonów VR różnica między urządzeniem w specyfikacji retail a prawdziwym urządzeniem klasy rozrywkowej wynosi zwykle od 30 do 45 procent w koszcie landed — i właśnie ta różnica decyduje, czy FEC będzie rentowny, czy wpadnie w pętlę wezwań serwisowych.
W przypadku zamówień hurtowych projektorów do salonów VR zazwyczaj rekomendujemy klasę 4500 ANSI lumenów, ponieważ pokrywa ona 90 procent konfiguracji z pojedynczą kabiną oraz wolnej przestrzeni 6-metrowej, bez zmuszania operatora do przepłacania za sprzęt flagowy 6000 lumenów.
Throw ratio i geometria obrazu w specyfikacjach przewodnika po projektorach do salonów VR
Kabiny the model prawie zawsze wykorzystują optykę ultra-short throw lub short-throw, ponieważ odległość projekcji wewnątrz kabiny VR wynosi typowo od 0,4 do 1,2 metra od ekranu do obiektywu. Obiektyw ultra-short throw 0,25:1 pozwala budowniczemu kabiny umieścić jednostkę na płaskiej półce nad lub pod ekranem bez korekcji trapezowej, co zachowuje dokładność geometryczną dla treści stereo-3D lub śledzenia wzroku. Wysyłamy hurtowe jednostki projektorów OEM do salonów VR z prekalibrowanymi throw ratios od 0,25:1 do 0,8:1 w zależności od głębokości kabiny, a raport kalibracji jest dołączany do każdej palety hurtowej.
- SKU musi utrzymywać 3500 do 6000 ANSI lumenów przy cyklach pracy 12+ godzin, a jednostki konsumenckie w detalu zwykle spadają do 70 procent pierwotnej jasności w ciągu 18 miesięcy w takich warunkach.
- Dwie bezwzględnie wymagane specyfikacje to input lag poniżej 30 ms oraz szczelny moduł optyczny (laser phosphor lub RGB laser) o MTBF 30 000+ godzin.
- Nabywcy OEM projektorów do salonów VR powinni zakładać MOQ od 50 do 200 sztuk, czas realizacji 8 do 12 tygodni oraz wymagane certyfikaty, w tym CE, FCC, RoHS i EN 60598 na rynek UE.
- Łączny koszt landed dla zamówień hurtowych OEM w 2026 roku waha się od $249 za model 1080p laser phosphor do $1850 za natywne jednostki 4K UHD RGB laser.
- DataMax dostarcza hurtowe wolumeny projektorów do salonów VR z dedykowanym firmware, walidacją termiczną w montażu pionowym oraz 24-miesięczną gwarancją OEM w standardzie.
Gamut kolorów i HDR w hurtowych wdrożeniach projektorów do salonów VR
Treści dla tego projektora przesuwają się w stronę pipeline'ów szerokogamutowych Rec. 2020, a silniki laser phosphor pokrywają obecnie 95 procent DCI-P3, co wystarcza dla obecnej generacji tytułów VR na Unreal Engine 5 SMPTE. Przy specyfikacji projektora należy potwierdzić, że gamut kolorów jest mierzony na wyjściu obiektywu, a nie na sygnale źródłowym, ponieważ optyka wewnętrzna może obciąć od 10 do 18 procent gamutu, zanim obraz dotrze na ekran.
Nasza linia OEM projektorów do salonów VR jest wysyłana z certyfikatem pomiaru 95 procent DCI-P3 na jednostkę, a przed zapakowaniem urządzenia przeprowadzamy 30-punktową walidację kolorów spektroradiometrem Konica Minolta CA-410.
Opóźnienia, częstotliwość odświeżania i kompatybilność ze śledzeniem
Timing klatek w specyfikacjach hurtowych projektorów do salonów VR
SKU musi osiągać end-to-end limit opóźnienia klatki wynoszący 33 milisekundy lub mniej, czyli w przybliżeniu jedną klatkę przy 30 Hz, aby zapobiec chorobie symulatorowej, generującej prośby o zwrot w lokalach FEC. Mierzymy opóźnienie transportowe generatorem sygnału Murideo SIX-G oraz fotodiodą podłączoną do wyjścia obiektywu, a nasze minimum OEM dla projektorów do salonów VR odrzuca każdą jednostkę mierzącą powyżej 33 ms przy wejściu 4K 60 Hz. Valve Index oraz Meta Quest Link poprowadzone przez dyskretny GPU zwykle dają 18 do 24 ms opóźnienia po stronie PC, co pozostawia budżet the model na poziomie około 9 do 15 ms, zanim operator zacznie tracić płacących gości z powodu skarg na mdłości.
Dla zespołów B2B prowadzących postępowanie RFP wg przewodnika po projektorach do salonów VR należy poprosić OEM o publikację niezależnego certyfikatu testu opóźnień dla każdego SKU, a nie twierdzenia marketingowego z decków PowerPoint. Nasze hurtowe dostawy projektorów do salonów VR zawierają wydruk z ławki pomiarowej Murideo dla każdej jednostki, a certyfikat wymienia obok siebie zarówno zmierzone wartości przy 1080p 120 Hz, jak i 4K 60 Hz.
Częstotliwość odświeżania i synchronizacja 3D z aktywną migawką
Kabiny jednego projektora oraz pomieszczenia free-roam wymagają minimum 3500 ANSI lumenów dla środowisk dark-ride oraz 5000+ ANSI lumenów dla sal FEC z mieszanym oświetleniem. Standard American National Standards Institute (ANSI) IT7.228 definiuje metodologię pomiaru lumenów, a nabywcy powinni odrzucić każdą kartę specyfikacji, która nie cytuje wprost standardu ANSI IT7.228. W naszej fabryce OEM walidujemy każdy build przewodnika po projektorach do salonów VR 12-godzinnym testem termicznym w temperaturze otoczenia 35 °C przed wysyłką, ponieważ jednostki klasy retail rutynowo zawodzą w 4200. godzinie ciągłego użytkowania w symulacji VR. Częstym błędem początkujących operatorów salonów VR jest zakup konsumenckiego the SKU o jasności 2500 lumenów i odkrycie, że obraz zanika w ciągu zaledwie 90 dni wraz ze starzeniem lampy lub lasera phosphor.
Uwagi dotyczące montażu kamery śledzącej
W przypadku zamówień hurtowych projektorów do salonów VR zazwyczaj rekomendujemy klasę 4500 ANSI lumenów, ponieważ pokrywa ona 90 procent konfiguracji z pojedynczą kabiną oraz wolnej przestrzeni 6-metrowej, bez zmuszania operatora do przepłacania za sprzęt flagowy 6000 lumenów.
| Specyfikacja | Minimum OEM dla projektora do salonu VR | Próg odrzucenia |
|---|---|---|
| Opóźnienie end-to-end @ 4K 60 Hz | ≤ 33 ms | > 33 ms |
| Natywna częstotliwość odświeżania | 120 Hz | 60 Hz |
| Częstotliwość przejścia łopatki wentylatora | > 800 Hz | 200-600 Hz |
| Certyfikat opóźnienia na jednostkę | W zestawie (Murideo SIX-G) | Wyłącznie deklaracja marketingowa |
| Punkty montażowe | 4× M6 z izolacją gumową | 2× montaż twardy |
Łączność, audio i sterowanie sieciowe
Matryca wejść wideo i obsługa EDID w kabinach SKU
Kabiny the model prawie zawsze wykorzystują optykę ultra-short throw lub short-throw, ponieważ odległość projekcji wewnątrz kabiny VR wynosi typowo od 0,4 do 1,2 metra od ekranu do obiektywu. Obiektyw ultra-short throw 0,25:1 pozwala budowniczemu kabiny umieścić jednostkę na płaskiej półce nad lub pod ekranem bez korekcji trapezowej, co zachowuje dokładność geometryczną dla treści stereo-3D lub śledzenia wzroku. Wysyłamy hurtowe jednostki projektorów OEM do salonów VR z prekalibrowanymi throw ratios od 0,25:1 do 0,8:1 w zależności od głębokości kabiny, a raport kalibracji jest dołączany do każdej palety hurtowej.
W kontekstach sourcingu B2B, przy ocenie przewodnika po projektorach do salonów VR, throw ratio musi być dopasowany do głębokości wnętrza kabiny przed zablokowaniem BOM. Throw 0,4:1 w kabinie o głębokości 0,7 metra daje obraz o przekątnej 90 cali; throw 0,25:1 w tej samej kabinie daje obraz o przekątnej 120 cali.
Ekstrakcja audio i integracja dźwięku immersyjnego
Kabiny tego projektora prawie zawsze łączą obraz z zestawem Dolby Atmos lub DTS:X zasilanym z tego samego źródła HDMI, więc projektor potrzebuje wyjścia S/PDIF lub eARC, które przepuszcza oryginalny bitstream bez downmixingu. Nasz standardowy SKU udostępnia wyjście TOSLINK oraz kanał zwrotny HDMI eARC, a pipeline audio zwalidowaliśmy wobec downstreamów Dolby TrueHD 24-bit / 48 kHz podczas każdej partii produkcyjnej. Projektor do salonu VR bez eARC zmusza operatora do zakupu oddzielnego deembeddera audio HDMI za około $80 w hurcie na kabinę, co sumuje się w przypadku 40-kabinowej podłogi FEC.
Sterowanie sieciowe i zdalna diagnostyka
Treści dla tego projektora przesuwają się w stronę pipeline'ów szerokogamutowych Rec. 2020, a silniki laser phosphor pokrywają obecnie 95 procent DCI-P3, co wystarcza dla obecnej generacji tytułów VR na Unreal Engine 5 SMPTE. Przy specyfikacji projektora należy potwierdzić, że gamut kolorów jest mierzony na wyjściu obiektywu, a nie na sygnale źródłowym, ponieważ optyka wewnętrzna może obciąć od 10 do 18 procent gamutu, zanim obraz dotrze na ekran.
Nasza linia OEM projektorów do salonów VR jest wysyłana z certyfikatem pomiaru 95 procent DCI-P3 na jednostkę, a przed zapakowaniem urządzenia przeprowadzamy 30-punktową walidację kolorów spektroradiometrem Konica Minolta CA-410.
Jak wybrać właściwy projektor do zamówień B2B na salony VR
Nabywcy projektorów do salonów VR oceniający lokal free-roam z 40 kabinami powinni oprzeć decyzję na pięciu mierzalnych kryteriach: wyjściu ANSI lumenów na metr kwadratowy ściany, throw ratio wobec dostępnej objętości śledzenia, proweniencji certyfikatu opóźnień, obsłudze EDID w matrycy wejść oraz powierzchni sterowania zdalnego. Projektor do salonu VR, który dobrze wypada pod względem surowej jasności, ale zawodzi pod względem input lagu lub telemetrii sieciowej, będzie kosztował więcej w zgłoszeniach serwisowych w terenie, niż sugerują oszczędności na cenie jednostkowej — dlatego prowadzimy zespoły zakupowe B2B przez pięcioosiową listę kontrolną specyfikacji, zanim otwarty zostanie jakikolwiek RFQ.
Dla nabywców OEM porównujących hurtowy rynek projektorów do salonów VR ze SKU retail, wyróżnikami są dokumentacja, podpis firmware oraz osprzęt montażowy, a nie technologia panelu. Projektor do salonów VR pozyskany przez kanały OEM projektorów VR zwykle obejmuje certyfikaty opóźnień na jednostkę, podpisany firmware, czteropunktowy montaż z izolacją drgań oraz usługę wgrywania dedykowanego EDID. Ten sam SKU projektora do salonów VR kupiony przez kanały retail zwykle jest wysyłany z generycznym firmware, dwupunktowym twardym montażem oraz bez podpisanego certyfikatu — i to jest luka, która definiuje segment hurtowych projektorów do salonów VR.
Hurtowe MOQ, czas realizacji i polityka próbek od DataMax
Większość sku musi osiągać end-to-end limit opóźnienia klatki wynoszący 33 milisekundy lub mniej, czyli w przybliżeniu jedną klatkę przy 30 Hz, aby zapobiec chorobie symulatorowej, generującej prośby o zwrot w lokalach FEC. Mierzymy opóźnienie transportowe generatorem sygnału Murideo SIX-G oraz fotodiodą podłączoną do wyjścia obiektywu, a nasze minimum OEM dla projektorów do salonów VR odrzuca każdą jednostkę mierzącą powyżej 33 ms przy wejściu 4K 60 Hz. Valve Index oraz Meta Quest Link poprowadzone przez dyskretny GPU zwykle dają 18 do 24 ms opóźnienia po stronie PC, co pozostawia budżet the model na poziomie około 9 do 15 ms, zanim operator zacznie tracić płacących gości z powodu skarg na mdłości.
Dla zespołów B2B prowadzących postępowanie RFP wg przewodnika po projektorach do salonów VR należy poprosić OEM o publikację niezależnego certyfikatu testu opóźnień dla każdego SKU, a nie twierdzenia marketingowego z decków PowerPoint. Nasze hurtowe dostawy projektorów do salonów VR zawierają wydruk z ławki pomiarowej Murideo dla każdej jednostki, a certyfikat wymienia obok siebie zarówno zmierzone wartości przy 1080p 120 Hz, jak i 4K 60 Hz.
Aby rozpocząć hurtowy RFQ na projektor do salonów VR, poproś o pakiet specyfikacji OEM projektora VR pod linkiem kontaktowym poniżej lub napisz bezpośrednio do naszego biura B2B, podając wielkość lokalu, wymiary objętości śledzenia oraz docelową liczbę kabin.
Szybka lista kontrolna
Kluczowy wniosek dla nabywców B2B projektorów do salonów VR
Treści the unit są coraz częściej dostarczane natywnie w 120 Hz, z aktywną migawką lub downkonwersją 3D polaryzacyjnego do 60 Hz na oko dla wdrożeń wielokabinowych VR theater NVIDIA. Panel 120 Hz napędzający 60 Hz na oko utrzymuje ten sam budżet obsługi ruchu co standardowy projektor 2D 60 Hz, ale wymaga, aby ten projektor wystawiał czystą klatkę w ciągu 8,3 ms. Tańsze panele natywne 60 Hz przecinają to okno na pół i generują widoczne migotanie przez okulary z aktywną migawką — dlatego trzymamy się minimum 120 Hz dla SKU OEM projektorów do salonów VR w dowolnej konfiguracji stereoskopowej.
Gotowy do specyfikacji swojego lokalu? Przejrzyj linię projektorów do salonów VR DataMax lub poproś o indywidualną wycenę OEM projektora do salonu VR, podając liczbę kabin, objętość śledzenia oraz docelowe okno dostawy, a nasze biuro inżynieryjne B2B zwróci pełną odpowiedź RFQ w ciągu dwóch dni roboczych.
