Yayınlanma Tarihi: Haz 17, 2026 - 80 Görüntülenmeler
B2B Projektör HK Elektronik Fuarı: 2026 Tedarik Rehberi
Tedarik ekibiniz, Hall 1'in basılı haritası, bir yığın kartvizit ve tek bir zor soruyla Hong Kong Elektronik Fuarı'na adım attı: hangi projektör tedarikçisi, perakendecinizin talep ettiği sertifikalarla, ihtiyacınız olan üniteyi ihtiyacınız olan hacimde gerçekten sevkiyat edebilir? Bu tek karar, maliyetinizi, satış sonrası riskinizi ve bir sonraki ürün yol haritanızın uzunluğunu şekillendirir. Bu 2026 tedarik rehberi, bu projektör standını stant önüne geldiğiniz andan itibaren nasıl değerlendireceğinizi ve elinizde parlak broşür yığını yerine imzalanmış bir satın alma siparişiyle nasıl ayrılacağınızı adım adım açıklıyor.
Özet
İlgili kaynaklar: özel OEM teklif talep edin · OEM projektör üretim rehberi
Tedarik ekibiniz, Hall 1'in basılı haritası, bir yığın kartvizit ve tek bir zor soruyla Hong Kong Elektronik Fuarı'na adım attı: hangi projektör tedarikçisi, perakendecinizin talep ettiği sertifikalarla, ihtiyacınız olan üniteyi ihtiyacınız olan hacimde gerçekten sevkiyat edebilir? Bu tek karar, maliyetinizi, satış sonrası riskinizi ve bir sonraki ürün yol haritanızın uzunluğunu şekillendirir. Bu 2026 tedarik rehberi, bu projektör standını stant önüne geldiğiniz andan itibaren nasıl değerlendireceğinizi ve elinizde parlak broşür yığını yerine imzalanmış bir satın alma siparişiyle nasıl ayrılacağınızı adım adım açıklıyor.
2026 HKTDC Hong Kong Elektronik Fuarı Tedarik Alanı İçinde

2026 yol haritasını değerlendiren B2B tedarik ekipleri için Hong Kong Elektronik Fuarı, tek seferde bir projektör hattı tedarik etmek amacıyla hâlâ en verimli tek mekan olmaya devam ediyor. Sonbahar Sürümü, 130'den fazla pazardan yaklaşık 3.200 katılımcı ve 60.000 alıcıyı ağırlıyor; projektör kategorisi, artan sayıda Çinli OEM fabrikasının fuarı ana ihracat lansman platformu olarak benimsemesiyle yıldan yıla istikrarlı biçimde büyüdü. Mekanın China Resources Building tarafına girdiğinizde nedenini göreceksiniz: onlarca projektör standı yan yana sıralanmış durumda ve bu da fuar alanını takvimdeki en yoğun projektör pazar yeri haline getiriyor.
İlk Görüşmede Talep Edilecekler
Herhangi bir projektör standındaki ilk konuşma fiyat hakkında olmamalıdır. Evrak hakkında olmalıdır. Salonu terk etmeden önce satış temsilcisinden dört belge göndermesini isteyin: bir fabrika denetim raporu (BSCI, Sedex veya ISO 9001), en son sevkiyat için test sertifikasının bir örneği (ABD için FCC ID, AB için CE DoC ve Çin anakarası için CCC), sergilenen ünitenin malzeme listesi ve hedef bölgenizde üç referans müşteri içeren bir referans listesi. Stand bu belgelerin herhangi birinde tereddüt gösterirse, yürümeye devam edin. Ciddi bir SKU ihracatçısı bu belgeleri fuar açılmadan önce paylaşılan bir klasörde hazır bulundurur.
- HKTDC Hong Kong Elektronik Fuarı (Sonbahar Sürümü), 13–16 Ekim 2026 tarihleri arasında Hong Kong Kongre ve Sergi Merkezi'nde düzenleniyor; Hong Kong ve Shenzhen katılımcı salonlarında güçlü bir projektör kümesi yer alıyor.
- Toplantı ayarlamadan önce herhangi bir projektör OEM'ini beş sert kriter üzerinden ön elemeden geçirin: fabrika denetim raporu, MOQ, teslim süresi, mevcut sertifikalar (FCC, CE, CCC, Dolby, HDCP) ve hedef kademenizdeki birim maliyeti.
- Hedef ANSI lümen, atım oranı, ışık kaynağı türü ve ağırlık tavanı bilgilerini içeren tek sayfalık bir spesifikasyon listesi getirin; 48 saat içinde teklif veren stantlar genellikle siparişi kapar.
- Sevkiyatı FOB Shenzhen veya Yantian üzerinden planlayın; OEM bir projektör siparişinin standart teslim süresi, peşinattan sonra SKU'nun stok mu yoksa özel mi olduğuna bağlı olarak 25–45 gün arasındadır.
- Shenzhen merkezli akıllı projektör OEM/ODM fabrikası DataMax, özel etiketli üretim için 500 adet gibi düşük miktarları kabul ediyor ve Kuzey Amerika, AB, Orta Doğu ve Güneydoğu Asya'ya 12 haftalık anahtar teslim siparişler sevk ediyor.
Teslim Süresi, MOQ ve Birim Maliyet: Önemli Olan Üç Rakam
Evraklar netleştikten sonra birim konuşması kapasiteye kayar. DataMax'te özel etiketli akıllı projektör SKU'su için standart MOQ'umuz 500 adettir ve teslim süresini stok platformlu siparişler için 25 güne, özel renk, özel logo, özel açılış animasyonu içeren üretimler için 45 güne indirebiliriz. 1080p taşınabilir hattımızın toptan fiyatı, 500 adet kademesinde birim başına $249 FOB Shenzhen'den başlar ve 3.000 adette birim başına $199'a düşer; bu da perakende alıcılara hedef pazara bağlı olarak navlun ve gümrük sonrasında %35–55 kar marjı bırakır.
Bir bu projektör tedarikçisini ilk kez değerlendiren OEM alıcıları için üç aşamalı bir ramp öneriyoruz: ürün yazılımını, ambalajı ve satış sonrası akışı doğrulamak için 500–1.000 adetlik pilot üretim; konteyner ekonomisini test etmek için 3.000–5.000 adetlik ölçek üretimi; perakende satışlar teyit edildikten sonra 10.000+ adetlik tam yayılım. Bu kademeli yaklaşım işletme sermayesini öngörülebilir tutar ve fabrikaya malzeme listesini bir sonraki revizyonda optimize etmesi için yeterli veri sağlar. Bu ramplamayı Kuzey Amerika ve Orta Doğu'daki perakende ortaklarımızın çoğuyla birlikte yürütüyoruz ve 12 aylık çerçeve sipariş imzalamadan önce her yeni projektör alıcısının benimsemesini önerdiğimiz model budur.
Sertifikasyon, Lojistik ve Gizli Maliyetler
Proforma üzerindeki görünür satır, SKU maliyetinin yalnızca yarısıdır. Gizli maliyetler sertifika takviminde, ambalaj spesifikasyonunda ve karton matematik içinde gizlidir. ABD pazarına giren yeni bir SKU genellikle FCC Part 15, UL veya ETL listesi, DOE enerji uyumluluğu ve California Proposition 65 belgelerini gerektirir; AB buna CE-EMC, CE-LVD, RoHS, REACH ve WEEE kaydını eklerken Orta Doğu genellikle IECEE CB raporu ile birlikte G-Mark veya SASO onayı ister. İlk ticari üniteniz bir Çin limanından çıkmadan önce 6–10 hafta takvim süresi ve $8.000–$18.000 laboratuvar ücreti planlayın. Lojistik tarafında, 20 fitlik bir konteyner yaklaşık 1.500 taşınabilir projektör veya 450 ultra kısa atım ünitesi alır ve standart FOB Shenzhen-Los Angeles transit süresi direkt seferde 16–18 gündür. Gümrük ve drayage için 10 gün daha ekleyin ve tipik bir projektör siparişi için gerçekçi bir kapıdan kapıya 30 günlük süre karşınıza çıkar.

B2B tedarik bağlamlarında Hong Kong Elektronik Fuarı, tek seferde bir projektör hattı tedarik etmek amacıyla hâlâ en verimli tek mekan olmaya devam ediyor. Sonbahar Sürümü, 130'den fazla pazardan yaklaşık 3.200 katılımcı ve 60.000 alıcıyı ağırlıyor; projektör kategorisi, artan sayıda Çinli OEM fabrikasının fuarı ana ihracat lansman platformu olarak benimsemesiyle yıldan yıla istikrarlı biçimde büyüdü. Mekanın China Resources Building tarafına girdiğinizde nedenini göreceksiniz: onlarca projektör standı yan yana sıralanmış durumda ve bu da fuar alanını takvimdeki en yoğun projektör pazar yeri haline getiriyor.
Stand Turu: Satış Temsilcisinin Açıklamayacağı Spec Sayfalarını Okumak
Hong Kong Elektronik Fuarı koridorlarında ciddi bir birim alıcısı olarak yürümek, stand başına yaklaşık 30 saniyede sinyali gürültüden ayırmak demektir. Arka duvarda asılı spesifikasyon sayfaları perakende alıcılar için, tedarik ekipleri için değil, tasarlanmıştır; bu nedenle birim fiyatı, atım oranı ve "4K destekler" iddiası genellikle öne çıkarılır. Gerçekten doğrulamanız gerekenler üç satır daha aşağıdadır: yerel çözünürlük ve desteklenen çözünürlük, tepe parlaklık ve sürekli parlaklık, standart modda 1 metredeki gürültü değeri.
Herhangi bir projektör standındaki ilk konuşma fiyat hakkında olmamalıdır. Evrak hakkında olmalıdır. Salonu terk etmeden önce satış temsilcisinden dört belge göndermesini isteyin: bir fabrika denetim raporu (BSCI, Sedex veya ISO 9001), en son sevkiyat için test sertifikasının bir örneği (ABD için FCC ID, AB için CE DoC ve Çin anakarası için CCC), sergilenen ünitenin malzeme listesi ve hedef bölgenizde üç referans müşteri içeren bir referans listesi. Stand bu belgelerin herhangi birinde tereddüt gösterirse, yürümeye devam edin. Ciddi bir SKU ihracatçısı bu belgeleri fuar açılmadan önce paylaşılan bir klasörde hazır bulundurur.
İlk Kez İthalat Yapanları Tuzaklayan O Sessiz Spec
Alıcı tarafında bu, dilek listesi yerine tek sayfalık bir spesifikasyon listesi getirmek anlamına gelir. Beş rakamı sabitleyin: hedef ANSI lümen (4K UHD oturma odası projektörü tipik olarak 2.200–3.500 ANSI lümen arasında yer alır; konferans salonu SKU'su genellikle 4.000–5.000 ANSI lümen hedefler), atım oranı (ultra kısa atım için 0,16–0,23, standart atım için 1,2–1,5), ışık kaynağı (lazer fosfor görüntü modülleri artık 3.000 lümen aralığındaki yeni lansmanların çoğunluğunu oluşturuyor), ağırlık tavanı (taşınabilir için 3,2 kg, sabit kurulum için 7–9 kg) ve gerekli HDMI sürümü (HDMI 2.1 ile HDCP 2.3, 2026'da Kuzey Amerika veya AB'ye sevkiyat yapılacak her model siparişi için yeni taban çizgisi).

Üç DataMax Modelini Yan Yana Karşılaştırma
Standta zor soruları sorduktan sonra, herhangi bir SKU tedarik turunun bir sonraki adımı kısa listeyi kağıt üzerinde karşılaştırmaktır. Aşağıda Hong Kong ofisimizde yeni distribütörlerle yaptığımız özel toplantılarda yürüttüğümüz karşılaştırma yer alıyor. Üç SKU da 2026'nın 1. çeyreği itibarıyla seri üretimde, üçü de özel logo ve ambalaj kabul ediyor ve üçü de her model ortağına sunduğumuz aynı 24 aylık garantiyle geliyor.
Evraklar netleştikten sonra birim konuşması kapasiteye kayar. DataMax'te özel etiketli akıllı projektör SKU'su için standart MOQ'umuz 500 adettir ve teslim süresini stok platformlu siparişler için 25 güne, özel renk, özel logo, özel açılış animasyonu içeren üretimler için 45 güne indirebiliriz. 1080p taşınabilir hattımızın toptan fiyatı, 500 adet kademesinde birim başına $249 FOB Shenzhen'den başlar ve 3.000 adette birim başına $199'a düşer; bu da perakende alıcılara hedef pazara bağlı olarak navlun ve gümrük sonrasında %35–55 kar marjı bırakır.
OEM alıcıları bir bu projektör tedarikçisini ilk kez değerlendirdiklerinde, üç aşamalı bir ramp öneriyoruz: ürün yazılımını, ambalajı ve satış sonrası akışı doğrulamak için 500–1.000 adetlik pilot üretim; konteyner ekonomisini test etmek için 3.000–5.000 adetlik ölçek üretimi; perakende satışlar teyit edildikten sonra 10.000+ adetlik tam yayılım. Bu kademeli yaklaşım işletme sermayesini öngörülebilir tutar ve fabrikaya malzeme listesini bir sonraki revizyonda optimize etmesi için yeterli veri sağlar. Bu ramplamayı Kuzey Amerika ve Orta Doğu'daki perakende ortaklarımızın çoğuyla birlikte yürütüyoruz ve 12 aylık çerçeve sipariş imzalamadan önce her yeni projektör alıcısının benimsemesini önerdiğimiz model budur.
SKU'yu Satış Kanalıyla Eşleştirmek
Aralarında seçim yapmak spesifikasyonlardan çok kanalla ilgilidir. Q4 hediye rehberi hacmi peşinde koşan bir tüketici elektroniği perakendecisi, $199'luk toptan fiyatın Black Friday promosyonu için marj bırakması nedeniyle P1'e ihtiyaç duyar. Ticari AV entegratörü, 2.800 ANSI lümen çıkışının gün ışığında bile performans göstermesi ve lazer kaynağının 5 yıllık servis sözleşmesi yazmalarına izin vermesi nedeniyle L2'ye ihtiyaç duyar. Bir Eğitim Bakanlığı ihalesi için sınıf paketi oluşturan bir bu projektör alıcısı, ultra kısa atım optiklerinin öğretmenin ekrana altı inç mesafede dururken gölge oluşturmamasını sağlaması nedeniyle U3'e ihtiyaç duyar.
Proforma üzerindeki görünür satır, SKU maliyetinin yalnızca yarısıdır. Gizli maliyetler sertifika takviminde, ambalaj spesifikasyonunda ve karton matematik içinde gizlidir. ABD pazarına giren yeni bir SKU genellikle FCC Part 15, UL veya ETL listesi, DOE enerji uyumluluğu ve California Proposition 65 belgelerini gerektirir; AB buna CE-EMC, CE-LVD, RoHS, REACH ve WEEE kaydını eklerken Orta Doğu genellikle IECEE CB raporu ile birlikte G-Mark veya SASO onayı ister. İlk ticari üniteniz bir Çin limanından çıkmadan önce 6–10 hafta takvim süresi ve $8.000–$18.000 laboratuvar ücreti planlayın. Lojistik tarafında, 20 fitlik bir konteyner yaklaşık 1.500 taşınabilir projektör veya 450 ultra kısa atım ünitesi alır ve standart FOB Shenzhen-Los Angeles transit süresi direkt seferde 16–18 gündür. Gümrük ve drayage için 10 gün daha ekleyin ve tipik bir projektör siparişi için gerçekçi bir kapıdan kapıya 30 günlük süre karşınıza çıkar.
Ödeme Koşulları, Kalıplama ve İlk Satın Alma Riski
Fuar alanındaki son konuşma para hakkındadır. Fabrikamızda standart bir b2b projektör hk elektronik satın alma siparişi 30/70 bölünmesiyle işler: sipariş onayında %30 T/T peşinat, konteyner yüklemesinden sonra B/L kopyasına karşı %70 bakiye. Ticari referansı olmayan yeni alıcılar için üçüncü bir kilometre taşı, escrow'da tutulan bir sevkiyat öncesi denetim ücreti ekliyoruz; bu ücret, alıcı veya atadığı üçüncü taraf denetçisi AQL 2.5 numunesini onayladığında serbest bırakılır.
Bu rakamları fuar alanına tek sayfada basılı olarak getirin. Size sadece FOB birim fiyatı değil, eksiksiz bir indirilmiş maliyet rakamı veren stant, ikinci toplantıya değer stanttır.
Bölgeler arasında birden fazla SKU yöneten B2B tedarik ekipleri için en akıllıca hamle, kalıplama maliyetini ilk 3.000 ünite üzerinden amortize edilmiş bir kalem olarak birim fiyatına kilitlemektir. Bu, $6.000'lık bir kalıplama ücretini, hacim 3.000 üniteyi aştığında ortadan kalkan birim başına $2 ek ücrete dönüştürür ve b2b projektör hk elektronik alıcısının finans ekibine ayrı bir capex kalemi olmadan temiz bir indirilmiş maliyet modeli sunmasını sağlar. Bunu her yeni özel etiketli ortak için tam olarak bu şekilde yapılandırıyoruz, çünkü alternatifi gördük: kalıplamanın birim başı kar hedefini bozan tek seferlik bir ücret olarak görünmesi nedeniyle finans ekibinin bir siparişi reddetmesi.
2026'da Doğru B2B Projektör HK Elektronik Ortağını Seçmek
Hong Kong Elektronik Fuarı koridorlarında ciddi bir birim alıcısı olarak yürümek, stand başına yaklaşık 30 saniyede sinyali gürültüden ayırmak demektir. Arka duvarda asılı spesifikasyon sayfaları perakende alıcılar için, tedarik ekipleri için değil, tasarlanmıştır; bu nedenle birim fiyatı, atım oranı ve "4K destekler" iddiası genellikle öne çıkarılır. Gerçekten doğrulamanız gerekenler üç satır daha aşağıdadır: yerel çözünürlük ve desteklenen çözünürlük, tepe parlaklık ve sürekli parlaklık, standart modda 1 metredeki gürültü değeri.
DataMax'te MOQ, Numune Politikası ve Teslim Süresi
Bir ünitenin "4K" olduğunu söyleyen her satıcı çoğu zaman 4K giriş sinyali kabul ettiği ve 1080p yerel panele düşürdüğü anlamına gelir. Eğitim veya kurumsal kanala gidecek bir bu projektör siparişi için bu ayrım tüm teklifi geçersiz kılabilir. DataMax'te fuarda dağıttığımız her veri sayfasında yerel ve desteklenen rakamları yayımlıyoruz, çünkü kafası karışan alıcının iade eden alıcıya dönüştüğünü zor yoldan öğrendik. Her standdan "pazarlama lümen" veya "LED lümen" değil, ISO 21118 standardı altında ölçülmüş ANSI lümen isteyin; ikisi arasındaki fark %60'a kadar çıkabilir ve bu doğrudan projektörün aydınlık bir toplantı odasındaki performansını belirler.
2026 İçin Seçim Kontrol Listesi
- 12 ay içinde tarihlenmiş fabrika denetim raporu
- Talep üzerine ölçülmüş 4500 ANSI lümen numune kıyaslaması
- Cezai şartları içeren teyitli 12 haftalık teslim süresi
- 30/70 T/T koşulları veya görüşte L/C
- Lazer ışık kaynağı üzerinde 3 yıllık garanti
- Bölgenizde iki adlandırılmış b2b projektör hk elektronik referansı
Alıcılar İçin Sonuç
Son Söz
Kontrast oranı iddiaları da aynı kalıba uyar. Bir broşürdeki 10.000:1 rakamı genellikle otomatik iris devredeyken yapılan dinamik bir kontrast ölçümüne dayanır. Bir yönetim kurulu odasına veya sınıfa giden sabit kurulum projektör siparişi için yerel kontrastı (iris kapalıyken FOFO siyahtan beyaza) ve ANSI kontrastını (16 noktalı dama tahtası) isteyin. ANSI rakamı her zaman daha düşüktür ve AV entegratörünüzün son müşteriye geri aktaracağı rakam budur.
2026 programınızı şekillendirmeye hazır mısınız? Ev sineması projektörü ürün yelpazemizi inceleyin veya özel teklif talep edin; OEM ekibimiz bir iş günü içinde b2b projektör hk elektronik yayılımınız için uyarlanmış bir teslim süresi planı, MOQ kademesi ve amortize kalıplama takvimi ile yanıt verecektir.
