Venkovní projektor DataMax DP02 řeší procurement problém, který naši velkoobchodní kupující zvedají každé čtvrtletí: jak pořídit jednu weatherproof jednotku, která udrží 4500

Publikováno: zář 04, 2025 - 77 Zobrazení

DataMax DP02 venkovní projektor

DataMax DP02 venkovní projektor

DataMax DP02 venkovní projektor – pohled zepředu nainstalovaný na místě konání venkovní akce

DataMax DP02 venkovní projektor řeší nákupní problém, který nám velkoobchodní odběratelé opakují každé čtvrtletí: jak získat jediný weatherproof přístroj, který udrží 4500 ANSI lumenů po celou sezónu akcí bez servisní návštěvy. Nákupní týmy, které koordinují provoz na různých typech míst – od open-air svateb až po stadionové brandové aktivace – nám stále říkají, že je unavuje neustále měnit selhané výbojky nebo hradit náklady na opravy u spotřebních přístrojů, které nikdy nebyly navrženy pro venkovní nasazení. Tento první průchod prochází konstrukcí přední části přístroje, deklarovaným stupněm krytí a optickým jádrem SKU, abyste měli před vydáním poptávky z našeho OEM programu v Šen-čenu k dispozici obhajitelný specifikační list, který můžete interně kolovat.

Související zdroje: obchod s chytrými projektory DataMax

Průmyslová konstrukce a weatherproof technické řešení

DataMax DP02 kombinuje utěsněný optický blok s krytím IP5X a čelní panel z hořčíkové slitiny, který před každou výrobní šarží zkoušíme tlakem 0,8 MPa. Čelní rámeček je jednodílný obráběný prstenec, nikoli lisovaný a lepený sestav – právě toto konstrukční rozhodnutí umožňuje přístroji odolat větrem hnanému prachu a kolísání vlhkosti, které naši OEM zákazníci hlásí na open-air festivalech v jihovýchodní Asii a státech Perského zálivu. Za rámečkem se nachází potažené skleněné promítací okno s antireflexní vrstvou AR a celý světelný tunel je utěsněn těsněním, které blokuje vnikání částic kolem laserového modulu. Podle směrnice ANSI/PLATO FL 1-2019 pro environmentální tvrzení projektorů by stupně krytí měly odkazovat na zkoušky částic i vlhkosti, a proto zveřejňujeme údaj IP5X spolu se samostatnou tolerancí relativní vlhkosti 10 %–90 % bez kondenzace (ANSI/PLATO FL 1-2019). Nákupčí, kteří tento údaj srovnávají se spotřebními modely, by měli vědět, že většina maloobchodních přístrojů ve stejné cenové hladině nese pouze IP4X nebo nemá žádný zveřejněný stupeň krytí – a právě tuto mezeru byl tento projektor navržen, aby zaplnil.

Specifikace předního šasi

projektor začíná svými rozměry 320 mm × 240 mm × 110 mm a přepravní hmotností 3,2 kg s již osazeným kabelovým průchodem se stupněm krytí IP. Přístroj se dodává s jedním fixním 1,8metrovým weatherproof napájecím pigtailem, dvěma montážními oky proti krádeži na zadním panelu a čelním IR přijímačem chráněným stejným potaženým sklem jako projekční objektiv. Pro B2B nákupní týmy, které nasazují SKU do půjčoven, jsou tyto fixní kabely a oka rozdílem mezi odepsáním zásob a přístrojem, který se z každé akce vrátí.

Tepelný a akustický profil

U venkovního projektoru DataMax DP02 řeší přístroj nákupní problém, který nám velkoobchodní odběratelé opakují každé čtvrtletí: jak získat jediný weatherproof přístroj, který udrží 4500 ANSI lumenů po celou sezónu akcí bez servisní návštěvy. Nákupní týmy, které koordinují provoz na různých typech míst – od open-air svateb až po stadionové brandové aktivace – nám stále říkají, že je unavuje neustále měnit selhané výbojky nebo hradit náklady na opravy u spotřebních přístrojů, které nikdy nebyly navrženy pro venkovní nasazení. Tento první průchod prochází konstrukcí přední části přístroje, deklarovaným stupněm krytí a optickým jádrem SKU, abyste měli před vydáním poptávky z našeho OEM programu v Šen-čenu k dispozici obhajitelný specifikační list, který můžete interně kolovat.

Optický výkon a životnost světelného zdroje

přístroj se dodává s laser-fosforovým modulem s deklarovaným výkonem 4500 ANSI lumenů, údajem, který na naší QC lince v Šen-čenu křížově ověřujeme proti kalibrovanému referenčnímu měřiči Konica Minolta LS-150 pro každou šarži. Nativní rozlišení je 1920×1080 se vstupní kompatibilitou 4K přes HDMI 2.0b a světelný zdroj je dimenzován na 20 000 hodin provozu v normálním režimu nebo 30 000 hodin v eco režimu – údaje, které odpovídají zveřejněné životnosti srovnatelných profesionálních laserových projektorů Sony, Epson a Christie v podobných jasových třídách (Projector Central zpráva o laserových světelných zdrojích). Pro nákupní týmy půjčoven se údaj 20 000 hodin promítá zhruba do 4–5 let víkendového provozu na akcích, než laserový modul vyžaduje jakýkoli servisní zásah.

Barvy, kontrast a kalibrace na místě

tento projektor typicky dosahuje měřeného dynamického kontrastního poměru 3 000 000:1 s aktivním laserovým tlumením, což uvádíme poctivě, místo abychom citovali nafouknuté hodnoty 10 000 000:1, které publikují některé marketingové týmy. Pokrytí Rec.709 dosahuje z výroby 96 % a přístroj se dodává s denním barevným profilem „daylight-boost“, který náš inženýrský tým vyladil speciálně pro venkovní projekci na trávník, beton a plátna stanů. Servisní menu dostupné pouze přes IP-krytý pinhole předního panelu umožňuje integratorům načíst vlastní gamma křivky pro místa s neobvyklými odstíny okolního světla – funkce, kterou projektor nese bez příplatku.

Konektivita a ovládací rozhraní

DataMax DP02 kombinuje utěsněný optický blok s krytím IP5X a čelní panel z hořčíkové slitiny, který před každou výrobní šarží zkoušíme tlakem 0,8 MPa. Čelní rámeček je jednodílný obráběný prstenec, nikoli lisovaný a lepený sestav – právě toto konstrukční rozhodnutí umožňuje přístroji odolat větrem hnanému prachu a kolísání vlhkosti, které naši OEM zákazníci hlásí na open-air festivalech v jihovýchodní Asii a státech Perského zálivu. Za rámečkem se nachází potažené skleněné promítací okno s antireflexní vrstvou AR a celý světelný tunel je utěsněn těsněním, které blokuje vnikání částic kolem laserového modulu. Podle směrnice ANSI/PLATO FL 1-2019 pro environmentální tvrzení projektorů by stupně krytí měly odkazovat na zkoušky částic i vlhkosti, a proto zveřejňujeme údaj IP5X spolu se samostatnou tolerancí relativní vlhkosti 10 %–90 % bez kondenzace (ANSI/PLATO FL 1-2019). Nákupčí, kteří tento údaj srovnávají se spotřebními modely, by měli vědět, že většina maloobchodních přístrojů ve stejné cenové hladině nese pouze IP4X nebo nemá žádný zveřejněný stupeň krytí – a právě tuto mezeru byl tento projektor navržen, aby zaplnil.

Postup instalace a požadavky na školení crew

přístroj se instaluje zhruba 22 minut na jednotku na typickém truss nebo stativovém držáku, na základě riggingových auditů, které náš integrační tým provedl na 40 venkovních akcích od března do listopadu loňského roku. Prvních 8 minut pokrývá mechanické vyrovnání a předání fixního 1,8metrového weatherproof napájecího pigtailu do připojovací zásuvky; dalších 9 minut pokrývá ostření, zoom a posun obrazu vůči libovolnému povrchu, který místo poskytuje. Posledních 5 minut pokrývá síťový handshake a potvrzení firmwaru přes drátový LAN port. Tento údaj 22 minut příznivě srovnává s 35–45minutovými časy nasazení, které jsme zaznamenali u starších pojízdných projekčních sestav s výbojkami, které naši OEM zákazníci stále provozují pro starší inventář do interiérů. Pro nákupní týmy půjčoven se rozdíl násobí u 24 jednotek o víkendové flotile: tento projektor ušetří zhruba 5 hodin práce crew na jednu akci oproti smíšenému staršímu inventáři lamp/laser.

Cesta k certifikaci crew

Projektor začíná svými rozměry 320 mm × 240 mm × 110 mm a přepravní hmotností 3,2 kg s již osazeným kabelovým průchodem se stupněm krytí IP. Přístroj se dodává s jedním fixním 1,8metrovým weatherproof napájecím pigtailem, dvěma montážními oky proti krádeži na zadním panelu a čelním IR přijímačem chráněným stejným potaženým sklem jako projekční objektiv. Pro B2B nákupní týmy, které nasazují SKU do půjčoven, jsou tyto fixní kabely a oka rozdílem mezi odepsáním zásob a přístrojem, který se z každé akce vrátí.

Správa flotily ve velkém měřítku

model podporuje vzdálený monitoring flotily přes stejný drátový LAN port, který zajišťuje PJLink, Crestron a AMX discovery, a ke každému nákupu řídicího serveru přikládáme 12měsíční licenci na DataMax Fleet Dashboard. Dashboard zobrazuje paritu lampových hodin napříč flotilou, výstrahy driftu firmwaru, teplotní logy a časové razítko kalibrace, které si B2B nákupní týmy mohou přímo exportovat do svých systémů správy majetku. Pro B2C čtenáře, kteří neprovozují půjčovnu, je tato schopnost dostupná přes OSD na samotném přístroji, takže domácí uživatel, který si přístroj koupí, může přes domácí síť stále monitorovat runtime a spouštět aktualizace firmwaru bez jakéhokoli externího předplatného.

Snapshot nákupní specifikace a objednací kódy

Jeden model typicky pracuje při měřených 32 dB ve vzdálenosti 1 metr ve standardním režimu a klesá na 28 dB v tichém presetu, který aktivujeme přes OSD. Chladicí trasa nasává vzduch přes hydrofobní síťovinu na boku a vyfukuje ho zadním chladičem, který jsme eloxovali do černa, aby čelní strana zůstala čistá pro akční sestavy snímané kamerami.

Podrobné specifikace

SpecifikaceDP02-4500DP02-4500-OBDP02-4500-FTDP02-4500-RT
Jas4500 ANSI lumenů4500 ANSI lumenů4500 ANSI lumenů4500 ANSI lumenů
Nativní rozlišení1920×10801920×10801920×10801920×1080
Životnost světelného zdroje20 000 h / 30 000 h eco20 000 h / 30 000 h eco20 000 h / 30 000 h eco20 000 h / 30 000 h eco
Třída weatherproofšasi IP54šasi IP54šasi IP54šasi IP54
BalíčekPouze přístroj+ 120palcová ALR obrazovka+ přepravní case a stativPouze přístroj, bez reproduktoru
Objednací MOQ1 kus1 kus4 kusy6 kusů
Dodací lhůta2 týdny3 týdny4 týdny4 týdny

Každý přístroj se dodává s laser-fosforovým modulem dimenzovaným na 4500 ANSI lumenů, údajem, který na naší QC lince v Šen-čenu křížově ověřujeme proti kalibrovanému referenčnímu měřiči Konica Minolta LS-150 pro každou šarži. Nativní rozlišení je 1920×1080 se vstupní kompatibilitou 4K přes HDMI 2.0b a světelný zdroj je dimenzován na 20 000 hodin provozu v normálním režimu nebo 30 000 hodin v eco režimu – údaje, které odpovídají zveřejněné životnosti srovnatelných profesionálních laserových projektorů Sony, Epson a Christie v podobných jasových třídách (Projector Central zpráva o laserových světelných zdrojích). Pro nákupní týmy půjčoven se údaj 20 000 hodin promítá zhruba do 4–5 let víkendového provozu na akcích, než laserový modul vyžaduje jakýkoli servisní zásah.

Certifikace a soulad s normami

model nese certifikace CE, FCC Class A, RoHS 3 a bezpečnostní certifikaci IEC 62368-1, přičemž zkušební protokoly jsou uloženy pod kódem naší laboratoře v Šen-čenu a na požádání jsou nákupním týmům k dispozici během due diligence (databáze certifikací TUV Rheinland). Držíme také ověřovací protokol IP54 od nezávislé laboratoře, oddělený od naší interní QC, aby zákazníci pořádající venkovní akce mohli předložit dokumentaci pojišťovnám míst bez dalšího testování. Pro severoamerické kupce se přístroj dodává se značkou cTUVus na štítku zadního panelu vedle značky CE a balení zahrnuje bezpečnostní listy v angličtině, francouzštině, němčině a španělštině tištěné na trhatelně odolném papíře.

Jak zvolit správnou konfiguraci venkovního projektoru pro váš nákupní cyklus

DP02 odolný venkovní projektor – pohled zepředu

Infografika paprskového grafu s 5 osami porovnávající specifikace projektoru (jas, kontrast, barva, rozlišení, projekční poměr)

tento projektor typicky dosahuje měřeného dynamického kontrastního poměru 3 000 000:1 s aktivním laserovým tlumením, což uvádíme poctivě, místo abychom citovali nafouknuté hodnoty 10 000 000:1, které publikují některé marketingové týmy. Pokrytí Rec.709 dosahuje z výroby 96 % a přístroj se dodává s denním barevným profilem „daylight-boost“, který náš inženýrský tým vyladil speciálně pro venkovní projekci na trávník, beton a plátna stanů. Servisní menu dostupné pouze přes IP-krytý pinhole předního panelu umožňuje integratorům načíst vlastní gamma křivky pro místa s neobvyklými odstíny okolního světla – funkce, kterou projektor nese bez příplatku.

B2B nákupní kontrolní seznam před vystavením objednávky

B2B nákupním týmům, které vedou konkurenční výběrové řízení, doporučujeme následující předobjednávkový kontrolní seznam, aby hodnocení SKU zůstalo konzistentní vůči konkurenčním nabídkám:

  • Ověřte, že místo vyžaduje alespoň 4000 ANSI lumenů pro venkovní akce za soumraku (příručka jasu displejů AVIXA).
  • Vyžádejte si ověřovací certifikát IP54 od nezávislé laboratoře, nejen vlastní prohlášení výrobce.
  • Požadujte fotografie štítků cTUVus a CE z aktuální výrobní šarže, nikoli marketingové rendery.
  • Ověřte politiku vzorků: novému zákazníkovi poskytneme jeden zkušební vzorek za jednotkovou cenu, refundovatelný proti první objednávce 24 kusů.
  • Potvrďte okno dodací lhůty vůči vašemu kalendáři akcí; DP02-4500 se dodává za 2 týdny, balíček OB za 3 týdny a kódy FT nebo RT za 4 týdny.
  • Vyjednejte jednotné štítky SKU zdarma pro objednávky 24 a více kusů.

Specifikace každého sku zahrnují dva porty HDMI 2.0b, jeden vstup HDBaseT pro dlouhá kabelová vedení až 100 metrů, 3,5mm audio pass-through, RS-232C pro řízení pevné instalace a drátový LAN port podporující protokoly PJLink, Crestron a AMX discovery. Servisní port USB-A na zadním panelu přijímá aktualizace firmwaru zasílané z fleet-management dashboardu – což je pracovní postup, který naši OEM zákazníci s venkovními akcemi na více místech používají k udržení každého modelu na shodné firmwareové základně bez vyslání technika.

Často kladené otázky

Jaký jas poskytuje DataMax DP02 pro venkovní akce po západu slunce?

Tento projektor je specifikován na 4500 ANSI lumenů, což udrží 120palcový obraz čitelný od západu slunce do první hodiny úplné tmy na typických místech venkovních akcí bez obrazovky potlačující okolní světlo. S balíčkem ALR obrazovky (DP02-4500-OB) udrží stejný výstup 4500 ANSI lumenů i proti řetězovým světýlkám, terasovým topidlům a přilehlým stánkům prodejců během venkovních akcí za soumraku.

Je DataMax DP02 skutečně weatherproof a jaký stupeň krytí nese?

Každý přístroj se instaluje zhruba 22 minut na jednotku na typickém truss nebo stativovém držáku, na základě riggingových auditů, které náš integrační tým provedl na 40 venkovních akcích od března do listopadu loňského roku. Prvních 8 minut pokrývá mechanické vyrovnání a předání fixního 1, pigtailu do připojovací zásuvky; dalších 9 minut pokrývá ostření, zoom a posun obrazu vůči libovolnému povrchu, který místo poskytuje. Posledních 5 minut pokrývá síťový handshake a potvrzení firmwaru přes drátový LAN port. Tento údaj 22 minut příznivě srovnává s 35–45minutovými časy nasazení, které jsme zaznamenali u starších pojízdných projekčních sestav s výbojkami, které naši OEM zákazníci stále provozují pro starší inventář do interiérů. V kontextu stropní montáže DataMax DP02 se rozdíl násobí u 24 jednotek o víkendové flotile: tento projektor ušetří zhruba 5 hodin práce crew na jednu akci oproti smíšenému staršímu inventáři lamp/laser.

Jak dlouho vydrží laserový světelný zdroj u venkovního projektoru DataMax DP02?

Laserový modul venkovního projektoru DataMax DP02 je dimenzován na 20 000 hodin ve standardním režimu a 30 000 hodin v eco režimu, což se promítá zhruba do 8 až 12 let večerního použití na venkovních akcích při typických cyklech půjčovny. Počítadlo runtime venkovního projektoru DataMax DP02 je viditelné přes OSD a přes síťové monitorovací rozhraní pro správce flotily sledující servisní intervaly.

Jaká je dodací lhůta a MOQ pro hromadnou objednávku venkovního projektoru DataMax DP02?

Většina projektorů se dodává s 38stránkovým terénním manuálem tištěným na trhatelně odolném papíře a 14minutovým riggingovým videem hostovaným na stránce dodavatelského portálu, ke které během nabídky udělíme přístup. Také pořádáme 90minutový živý certifikační webinář dvakrát měsíčně pro nákupní týmy zadávající první objednávky 12 a více kusů – stejná certifikace, kterou vyžadujeme od našich vlastních akčních crew, než jim svěříme SKU pro placenou venkovní akci. Certifikace pokrývá identifikaci kritických bodů, sekvenci výměny fixního kabelu, servisní menu IP-krytého pinhole předního panelu a postup hot-swap laserového modulu, který mohou terénní technici provést v místě bez návratu přístroje do depa. Všechny tyto certifikace se promítají do méně pojistných událostí a kratšího středního času obnovy, když jedna jednotka vypadne ze sítě uprostřed show.

Jaké certifikace se dodávají s venkovním projektorem DataMax DP02 pro severoamerické kupce?

Venkovní projektor DataMax DP02 se dodává se značkami CE, FCC Class A, RoHS 3, IEC 62368-1 a cTUVus na štítku zadního panelu a s bezpečnostními listy v angličtině, francouzštině, němčině a španělštině tištěnými na trhatelně odolném papíře. Zkušební protokoly jsou uloženy pod kódem naší laboratoře v Šen-čenu a sdílejí se s nákupními týmy během due diligence na vyžádání.

Zvládne venkovní projektor DataMax DP02 vstupní signály 4K UHD, i když je panel nativně 1080p?

Většina modelů podporuje vzdálený monitoring flotily přes stejný drátový LAN port, který zajišťuje PJLink, Crestron a AMX discovery, a ke každému nákupu řídicího serveru přikládáme 12měsíční licenci na DataMax Fleet Dashboard. Dashboard zobrazuje paritu lampových hodin napříč flotilou, výstrahy driftu firmwaru, teplotní logy a časové razítko kalibrace, které si B2B nákupní týmy mohou přímo exportovat do svých systémů správy majetku. Pro B2C čtenáře, kteří neprovozují půjčovnu, je tato schopnost dostupná přes OSD na samotném přístroji, takže domácí uživatel, který si přístroj koupí, může přes domácí síť stále monitorovat runtime a spouštět aktualizace firmwaru bez jakéhokoli externího předplatného.

Další kroky pro váš program venkovních akcí

Ve všech scénářích nasazení DataMax DP02 je projektor silnou volbou pro půjčovny, eventové produkční společnosti a integrátory míst, kteří potřebují zdokumentovaný weatherproof přístroj s cestou objednávání přes více SKU. Podporujeme kupce OEM a ODM s možnostmi privátního brandingu, vlastními kabelovými svazky a jednotnými štítky SKU pro objednávky 24 a více kusů. Připraveni vyhodnotit vzorek nebo uzamknout cenovou nabídku flotily? Zašlete kalendář svých akcí, cílový mix SKU a cílový přístav našemu týmu pro venkovní akce a my se vrátíme s písemnou nabídkou do jednoho pracovního dne. Kontaktujte tým na požádat o individuální cenovou nabídku nebo prohlédněte celý sortiment venkovních projektorů a porovnejte venkovní projektor DataMax DP02 s naším hotelovým projektorem GP95 a dalšími modely připravenými na akce.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies