Projektor zewnętrzny DataMax DP02 rozwiązuje problem zakupowy, który nasi hurtowi klienci sygnalizują co kwartał: jak pozyskać jedno, odporne na warunki atmosferyczne urządzenie, które utrzymuje 4500

Data publikacji: wrz 04, 2025 - 72 Wyświetlenia

Projektor zewnętrzny DataMax DP02

DataMax DP02 projektor zewnętrzny

DataMax DP02 projektor zewnętrzny — widok z przodu zainstalowany na imprezie plenerowej

DataMax DP02 projektor zewnętrzny rozwiązuje problem zakupowy, który nasi hurtowi klienci sygnalizują co kwartał: jak pozyskać pojedyncze, odporne na warunki atmosferyczne urządzenie, które utrzymuje 4500 ANSI lumenów przez cały sezon eventowy bez wizyty serwisowej. Zespoły zakupowe obsługujące różne typy obiektów — od plenerowych wesel po aktywacje marek na stadionach — wciąż mówią nam, że mają dość wymieniania przepalonych lamp lub pokrywania kosztów napraw urządzeń konsumenckich, które nigdy nie zostały zaprojektowane do pracy na zewnątrz. Ten wstępny przegląd omawia konstrukcję frontu jednostki, deklarowane uszczelnienie środowiskowe oraz rdzeń optyczny SKU, abyś miał obronną specyfikację techniczną do obiegu wewnętrznego przed złożeniem zapytania ofertowego w naszym programie OEM w Shenzhen.

Powiązane zasoby: Sklep z inteligentnymi projektorami DataMax

Przemysłowa jakość wykonania i odporna na warunki atmosferyczne inżynieria

DataMax DP02 łączy uszczelniony moduł optyczny o klasie IP5X z przednim panelem ze stopu magnezu, który testujemy ciśnieniowo do 0,8 MPa przed każdą serią produkcyjną. Przednia ramka to jednoczęściowy pierścień obrabiany maszynowo, a nie tłoczone i klejone złożenie — to właśnie ten wybór konstrukcyjny pozwala urządzeniu przetrwać cykle zapylenia i wilgotności wywoływane wiatrem, które nasi klienci OEM raportują na otwartych festiwalach w Azji Południowo-Wschodniej i krajach Zatoki Perskiej. Za ramką znajduje się pokryte szkło okno projekcyjne z warstwą antyrefleksyjną AR, a cały tunel świetlny jest uszczelniony, aby zapobiec wnikaniu cząstek wokół modułu laserowego. Zgodnie z wytycznymi ANSI/PLATO FL 1-2019 dotyczącymi deklaracji środowiskowych projektorów, klasy ochrony IP powinny odwoływać się zarówno do testów cząstek stałych, jak i wilgoci — dlatego publikujemy klasę IP5X obok oddzielnej tolerancji wilgotności względnej 10%-90% bez kondensacji dla urządzenia (ANSI/PLATO FL 1-2019). Czytelnicy zajmujący się zakupami, porównujący tę jednostkę z modelami konsumenckimi, powinni wiedzieć, że większość urządzeń detalicznych w tej samej półce cenowej oferuje jedynie klasę IP4X lub nie publikuje żadnej klasy ochrony IP — to lukę ten projektor został zaprojektowany, aby wypełnić.

Specyfikacje przedniej obudowy

wymiary projektora zaczynają się od footprintu 320 mm × 240 mm × 110 mm oraz masy wysyłkowej 3,2 kg z już osadzonym dławikiem kablowym klasy IP. Urządzenie jest dostarczane z jednym przytrzymanym przewodem zasilającym odpornym na warunki atmosferyczne o długości 1,8 metra, dwoma uchwytami antykradzieżowymi na tylnym panelu oraz przednim oknem odbiornika IR chronionym tym samym powlekanym szkłem co obiektyw projekcyjny. Dla zespołów zakupowych B2B wdrażających SKU w flotach rentalowych, te przytrzymane kable i uchwyty stanowią różnicę między odpisem inwentaryzacyjnym a urządzeniem, które wraca z każdego zlecenia.

Profil termiczny i akustyczny

W przypadku konfiguracji projektora zewnętrznego DataMax DP02, urządzenie rozwiązuje problem zakupowy, który nasi hurtowi klienci sygnalizują co kwartał: jak pozyskać pojedyncze, odporne na warunki atmosferyczne urządzenie, które utrzymuje 4500 ANSI lumenów przez cały sezon eventowy bez wizyty serwisowej. Zespoły zakupowe obsługujące różne typy obiektów — od plenerowych wesel po aktywacje marek na stadionach — wciąż mówią nam, że mają dość wymieniania przepalonych lamp lub pokrywania kosztów napraw urządzeń konsumenckich, które nigdy nie zostały zaprojektowane do pracy na zewnątrz. Ten wstępny przegląd omawia konstrukcję frontu jednostki, deklarowane uszczelnienie środowiskowe oraz rdzeń optyczny SKU, abyś miał obronną specyfikację techniczną do obiegu wewnętrznego przed złożeniem zapytania ofertowego w naszym programie OEM w Shenzhen.

Wydajność optyczna i trwałość źródła światła

urządzenie jest dostarczane z silnikiem laserowo-fosforowym o mocy 4500 ANSI lumenów, wartość weryfikujemy krzyżowo na naszej linii QC w Shenzhen względem skalibrowanego miernika referencyjnego Konica Minolta LS-150 dla każdej partii. Rozdzielczość natywna wynosi 1920×1080 ze zgodnością wejściową 4K przez HDMI 2.0b, a źródło światła jest przewidziane na 20 000 godzin pracy w trybie normalnym lub 30 000 godzin w trybie eco — wartości te odpowiadają opublikowanej żywotności porównywalnych profesjonalnych projektorów laserowych Sony, Epson i Christie w podobnych klasach jasności (Projector Central laser light source report). Dla zespołów zakupowych wypożyczalni, wartość 20 000 godzin przekłada się na około 4-5 lat obsługi weekendowych eventów zanim moduł laserowy będzie wymagał jakiegokolwiek serwisu.

Kolory, kontrast i kalibracja na miejscu

ten projektor osiąga zwykle zmierzony dynamiczny współczynnik kontrastu 3 000 000:1 przy aktywnym przyciemnianiu lasera, co podajemy uczciwie zamiast zawyżonych wartości 10 000 000:1, które publikują niektóre działy marketingu. Pokrycie Rec.709 wynosi 96% prosto z pudełka, a urządzenie jest dostarczane z profilem kolorów daylight-boost dostrojonym przez nasz zespół inżynierów specjalnie do projekcji zewnętrznej na trawie, betonie i płótnie namiotowym. Menu serwisowe dostępne wyłącznie przez otwór pinhole przedniego panelu klasy IP pozwala integratorom ładować niestandardowe krzywe gamma dla obiektów o nietypowych odcieniach oświetlenia otoczenia — funkcja, którą projektor oferuje bez żadnych dodatkowych kosztów.

Łączność i panel sterowania

DataMax DP02 łączy uszczelniony moduł optyczny o klasie IP5X z przednim panelem ze stopu magnezu, który testujemy ciśnieniowo do 0,8 MPa przed każdą serią produkcyjną. Przednia ramka to jednoczęściowy pierścień obrabiany maszynowo, a nie tłoczone i klejone złożenie — to właśnie ten wybór konstrukcyjny pozwala urządzeniu przetrwać cykle zapylenia i wilgotności wywoływane wiatrem, które nasi klienci OEM raportują na otwartych festiwalach w Azji Południowo-Wschodniej i krajach Zatoki Perskiej. Za ramką znajduje się pokryte szkło okno projekcyjne z warstwą antyrefleksyjną AR, a cały tunel świetlny jest uszczelniony, aby zapobiec wnikaniu cząstek wokół modułu laserowego. Zgodnie z wytycznymi ANSI/PLATO FL 1-2019 dotyczącymi deklaracji środowiskowych projektorów, klasy ochrony IP powinny odwoływać się zarówno do testów cząstek stałych, jak i wilgoci — dlatego publikujemy klasę IP5X obok oddzielnej tolerancji wilgotności względnej 10%-90% bez kondensacji dla urządzenia (ANSI/PLATO FL 1-2019). Czytelnicy zajmujący się zakupami, porównujący tę jednostkę z modelami konsumenckimi, powinni wiedzieć, że większość urządzeń detalicznych w tej samej półce cenowej oferuje jedynie klasę IP4X lub nie publikuje żadnej klasy ochrony IP — to lukę ten projektor został zaprojektowany, aby wypełnić.

Procedura instalacji i wymagania szkoleniowe ekipy

urządzenie instaluje w około 22 minuty na sztukę na typowym mocowaniu kratownicowym lub statywowym, na podstawie audytów riggingowych przeprowadzonych przez nasz zespół integracyjny na 40 imprezach plenerowych od marca do listopada ubiegłego roku. Pierwsze 8 minut obejmuje poziomowanie mechaniczne i przekazanie przytrzymanego przewodu zasilającego 1,8 metra klasy IP do gniazda przyłączeniowego; kolejne 9 minut obejmuje ustawianie ostrości, zoom i przesunięcie obrazu względem dowolnej powierzchni dostarczonej przez obiekt. Ostatnie 5 minut obejmuje uzgadnianie sieci i potwierdzenie oprogramowania firmware przez port przewodowej sieci LAN. Wartość 22 minut wypada korzystnie w porównaniu z 35-45 minutami czasu wdrożenia, które odnotowaliśmy dla starszych wózków projekcyjnych opartych na lampach, które nasi klienci OEM wciąż eksploatują w starszych zasobach wewnętrznych. Dla zespołów zakupowych wypożyczalni różnica kumuluje się w weekendowej flocie 24 urządzeń: ten projektor oszczędza około 5 godzin robocizny ekipy na każdy event w porównaniu z mieszaną starszą flotą lampowo-laserową.

Ścieżka certyfikacji ekipy

Wymiary projektora zaczynają się od footprintu 320 mm × 240 mm × 110 mm oraz masy wysyłkowej 3,2 kg z już osadzonym dławikiem kablowym klasy IP. Urządzenie jest dostarczane z jednym przytrzymanym przewodem zasilającym odpornym na warunki atmosferyczne o długości 1,8 metra, dwoma uchwytami antykradzieżowymi na tylnym panelu oraz przednim oknem odbiornika IR chronionym tym samym powlekanym szkłem co obiektyw projekcyjny. Dla zespołów zakupowych B2B wdrażających SKU w flotach rentalowych, te przytrzymane kable i uchwyty stanowią różnicę między odpisem inwentaryzacyjnym a urządzeniem, które wraca z każdego zlecenia.

Zarządzanie flotą na dużą skalę

model obsługuje zdalne monitorowanie floty przez ten sam port przewodowej sieci LAN, który obsługuje wykrywanie PJLink, Crestron i AMX, a do każdego zakupu serwera sterującego dołączamy 12-miesięczną licencję na nasz DataMax Fleet Dashboard. Panel wyświetla parytet godzin pracy lamp w całej flocie, alerty dryfu firmware, logi temperatury oraz znacznik czasu kalibracji, które zespoły zakupowe B2B mogą bezpośrednio eksportować do swoich systemów zarządzania aktywami. Dla czytelników B2C, którzy nie prowadzą floty rentalowej, ta sama funkcja jest dostępna przez OSD na samym urządzeniu, więc użytkownik domowy, który kupi jednostkę, może nadal monitorować czas pracy i uruchamiać aktualizacje firmware przez sieć domową bez zewnętrznej subskrypcji.

Migawka specyfikacji zakupowej i kody zamówień

Jeden model działa zwykle przy zmierzonym poziomie 32 dB na 1 metr w trybie standardowym, spadając do 28 dB w ustawieniu whisper włączanym przez OSD. Ścieżka chłodzenia zasysa powietrze przez hydrofobową siatkę boczną i odprowadza je przez tylny radiator, który anodowaliśmy na czarno, aby utrzymać czysty front dla konfiguracji eventowych skierowanych na kamerę.

Szczegółowe specyfikacje

SpecyfikacjaDP02-4500DP02-4500-OBDP02-4500-FTDP02-4500-RT
Jasność4500 ANSI lumenów4500 ANSI lumenów4500 ANSI lumenów4500 ANSI lumenów
Rozdzielczość natywna1920×10801920×10801920×10801920×1080
Żywotność źródła światła20 000 godz. / 30 000 godz. eco20 000 godz. / 30 000 godz. eco20 000 godz. / 30 000 godz. eco20 000 godz. / 30 000 godz. eco
Klasa odporności na warunki atmosferyczneObudowa IP54Obudowa IP54Obudowa IP54Obudowa IP54
ZestawTylko urządzenie+ ekran ALR 120 cali+ flight case i statywTylko urządzenie, bez głośnika
Minimalna ilość zamówienia1 sztuka1 sztuka4 sztuki6 sztuk
Czas realizacji2 tygodnie3 tygodnie4 tygodnie4 tygodnie

Każde urządzenie jest dostarczane z silnikiem laserowo-fosforowym o mocy 4500 ANSI lumenów, wartość weryfikujemy krzyżowo na naszej linii QC w Shenzhen względem skalibrowanego miernika referencyjnego Konica Minolta LS-150 dla każdej partii. Rozdzielczość natywna wynosi 1920×1080 ze zgodnością wejściową 4K przez HDMI 2.0b, a źródło światła jest przewidziane na 20 000 godzin pracy w trybie normalnym lub 30 000 godzin w trybie eco — wartości te odpowiadają opublikowanej żywotności porównywalnych profesjonalnych projektorów laserowych Sony, Epson i Christie w podobnych klasach jasności (Projector Central laser light source report). Dla zespołów zakupowych wypożyczalni, wartość 20 000 godzin przekłada się na około 4-5 lat obsługi weekendowych eventów zanim moduł laserowy będzie wymagał jakiegokolwiek serwisu.

Certyfikaty i zgodność

model posiada certyfikaty bezpieczeństwa CE, FCC Class A, RoHS 3 oraz IEC 62368-1, a raporty z badań są złożone pod kodem naszego laboratorium w Shenzhen i udostępniane na żądanie zespołom zakupowym podczas due diligence (TUV Rheinland certification database). Posiadamy również raport weryfikacji IP54 z niezależnego laboratorium, oddzielny od naszego wewnętrznego QC, dzięki czemu klienci organizujący imprezy plenerowe mogą przedstawić dokumentację ubezpieczycielom obiektu bez dalszych testów. Dla nabywców z Ameryki Północnej urządzenie jest dostarczane ze znakiem cTUVus na etykiecie tylnego panelu obok znaku CE, a opakowanie zawiera instrukcje bezpieczeństwa w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, wydrukowane na papierze odpornym na rozdarcie.

Jak wybrać odpowiednią konfigurację projektora zewnętrznego dla Twojego cyklu zakupowego

DP02 wytrzymały projektor zewnętrzny — widok z przodu

Infografika wykresu radarowego z 5 osiami porównująca specyfikacje projektora (jasność, kontrast, kolor, rozdzielczość, throw ratio)

ten projektor osiąga zwykle zmierzony dynamiczny współczynnik kontrastu 3 000 000:1 przy aktywnym przyciemnianiu lasera, co podajemy uczciwie zamiast zawyżonych wartości 10 000 000:1, które publikują niektóre działy marketingu. Pokrycie Rec.709 wynosi 96% prosto z pudełka, a urządzenie jest dostarczane z profilem kolorów daylight-boost dostrojonym przez nasz zespół inżynierów specjalnie do projekcji zewnętrznej na trawie, betonie i płótnie namiotowym. Menu serwisowe dostępne wyłącznie przez otwór pinhole przedniego panelu klasy IP pozwala integratorom ładować niestandardowe krzywe gamma dla obiektów o nietypowych odcieniach oświetlenia otoczenia — funkcja, którą projektor oferuje bez żadnych dodatkowych kosztów.

Lista kontrolna B2B przed wystawieniem zamówienia

Dla zespołów zakupowych B2B prowadzących konkurencyjny przetarg zalecamy następującą listę kontrolną przed zamówieniem, aby ocena SKU była spójna w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami:

  • Potwierdź, że obiekt wymaga co najmniej 4000 ANSI lumenów na imprezy plenerowe o zmierzchu (AVIXA display brightness guide).
  • Poproś o certyfikat testu IP54 z niezależnego laboratorium, a nie tylko deklarację producenta.
  • Poproś o zdjęcia etykiet cTUVus i CE z rzeczywistej partii produkcyjnej, a nie renderów marketingowych.
  • Sprawdź politykę próbek: dostarczamy jedną próbkę ewaluacyjną na nowe konto w cenie jednostkowej, zwracaną przy pierwszym zamówieniu 24 sztuk.
  • Potwierdź okno czasu realizacji w stosunku do kalendarza eventów; DP02-4500 jest wysyłany w 2 tygodnie, zestaw OB w 3 tygodnie, a kody FT lub RT w 4 tygodnie.
  • Negocjuj ujednolicone etykiety SKU bez dodatkowych opłat dla zamówień na 24 lub więcej sztuk.

Każda specyfikacja SKU obejmuje dwa porty HDMI 2.0b, jedno wejście HDBaseT do długich przebiegów kablowych do 100 metrów, przepust audio 3,5 mm, RS-232C do sterowania instalacją stałą oraz port przewodowej sieci LAN obsługujący protokoły wykrywania PJLink, Crestron i AMX. Port serwisowy USB-A na tylnym panelu przyjmuje aktualizacje firmware wpychane z panelu zarządzania flotą — to przepływ pracy, którego nasi klienci OEM z wieloma obiektami plenerowymi używają do utrzymywania każdego modelu na dopasowanej bazie firmware bez wysyłania ekipy.

Najczęściej zadawane pytania

Jaką jasność oferuje DataMax DP02 na plenerze po zachodzie słońca?

Ten projektor ma specyfikację 4500 ANSI lumenów, co zapewnia czytelność obrazu 120 cali od zachodu słońca do pierwszej godziny pełnej ciemności w typowych obiektach plenerowych bez ekranu odrzucającego światło otoczenia. Z zestawem ekranu ALR (DP02-4500-OB) ta sama moc 4500 ANSI lumenów utrzymuje się w warunkach lampek sznurkowych, promienników tarasowych i sąsiednich stoisk sprzedawców podczas imprez plenerowych o zmierzchu.

Czy DataMax DP02 jest naprawdę odporny na warunki atmosferyczne i jaką klasę IP posiada?

Każde urządzenie instaluje się w około 22 minuty na sztukę na typowym mocowaniu kratownicowym lub statywowym, na podstawie audytów riggingowych przeprowadzonych przez nasz zespół integracyjny na 40 imprezach plenerowych od marca do listopada ubiegłego roku. Pierwsze 8 minut obejmuje poziomowanie mechaniczne i przekazanie przytrzymanego kabla 1,8 metra do gniazda przyłączeniowego; kolejne 9 minut obejmuje ustawianie ostrości, zoom i przesunięcie obrazu względem dowolnej powierzchni dostarczonej przez obiekt. Ostatnie 5 minut obejmuje uzgadnianie sieci i potwierdzenie firmware przez port przewodowej sieci LAN. Wartość 22 minut wypada korzystnie w porównaniu z 35-45 minutami czasu wdrożenia, które odnotowaliśmy dla starszych wózków projekcyjnych opartych na lampach, które nasi klienci OEM wciąż eksploatują w starszych zasobach wewnętrznych. W kontekście montażu sufitowego DataMax DP02 różnica kumuluje się w weekendowej flocie 24 urządzeń: ten projektor oszczędza około 5 godzin robocizny ekipy na każdy event w porównaniu z mieszaną starszą flotą lampowo-laserową.

Jak długo działa źródło światła lasera w projektorze zewnętrznym DataMax DP02?

Moduł laserowy projektora zewnętrznego DataMax DP02 jest przewidziany na 20 000 godzin w trybie standardowym i 30 000 godzin w trybie eco, co przekłada się na około 8 do 12 lat użytkowania wieczornych imprez plenerowych przy typowych cyklach pracy wypożyczalni. Licznik czasu pracy projektora zewnętrznego DataMax DP02 jest widoczny przez OSD oraz przez interfejs monitorowania sieci dla menedżerów floty śledzących interwały serwisowe.

Jaki jest czas realizacji i minimalna ilość zamówienia dla projektora zewnętrznego DataMax DP02 przy zamówieniu hurtowym?

Większość projektorów jest dostarczana z 38-stronicową instrukcją terenową wydrukowaną na papierze odpornym na rozdarcie oraz 14-minutowym filmem riggingowym hostowanym na stronie portalu dostawcy, do którego przyznajemy dostęp podczas wyceny. Prowadzimy również 90-minutowy webinarium certyfikacyjny na żywo dwa razy w miesiącu dla zespołów zakupowych składających pierwsze zamówienia na 12 lub więcej sztuk — tę samą certyfikację, której wymagamy od naszych własnych ekip eventowych, zanim przekażemy im SKU na płatną imprezę plenerową. Certyfikacja obejmuje identyfikację punktów ścisku, sekwencję wymiany przytrzymanego kabla, menu serwisowe otworu pinhole przedniego panelu klasy IP oraz procedurę hot-swap modułu laserowego, którą technicy terenowi mogą wykonać w obiekcie bez odsyłania urządzenia do depozytu. Wszystkie te certyfikacje przekładają się na mniejszą liczbę roszczeń ubezpieczeniowych i krótszy średni czas przywrócenia do pracy, gdy pojedyncza jednostka odłączy się od sieci w trakcie show.

Jakie certyfikaty są dostarczane z projektorem zewnętrznym DataMax DP02 dla nabywców z Ameryki Północnej?

Projektor zewnętrzny DataMax DP02 jest dostarczany ze znakami CE, FCC Class A, RoHS 3, IEC 62368-1 oraz cTUVus na etykiecie tylnego panelu, plus instrukcjami bezpieczeństwa w języku angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim, wydrukowanymi na papierze odpornym na rozdarcie. Raporty z testów są złożone pod kodem naszego laboratorium w Shenzhen i udostępniane zespołom zakupowym podczas due diligence na żądanie.

Czy projektor zewnętrzny DataMax DP02 obsługuje sygnały wejściowe 4K UHD, mimo że natywnie jest 1080p?

Większość modeli obsługuje zdalne monitorowanie floty przez ten sam port przewodowej sieci LAN, który obsługuje wykrywanie PJLink, Crestron i AMX, a do każdego zakupu serwera sterującego dołączamy 12-miesięczną licencję na nasz DataMax Fleet Dashboard. Panel wyświetla parytet godzin pracy lamp w całej flocie, alerty dryfu firmware, logi temperatury oraz znacznik czasu kalibracji, które zespoły zakupowe B2B mogą bezpośrednio eksportować do swoich systemów zarządzania aktywami. Dla czytelników B2C, którzy nie prowadzą floty rentalowej, ta sama funkcja jest dostępna przez OSD na samym urządzeniu, więc użytkownik domowy, który kupi jednostkę, może nadal monitorować czas pracy i uruchamiać aktualizacje firmware przez sieć domową bez zewnętrznej subskrypcji.

Następne kroki dla Twojego programu imprez plenerowych

W scenariuszach wdrożenia DataMax DP02 projektor jest doskonałym wyborem dla wypożyczalni, firm eventowych i integratorów obiektów, którzy potrzebują udokumentowanej, odpornej na warunki atmosferyczne jednostki z wielościową ścieżką zamówień SKU. Obsługujemy nabywców OEM i ODM opcjami private label, niestandardowymi wiązkami kablowymi oraz ujednoliconymi etykietami SKU dla zamówień na 24 lub więcej sztuk. Gotowy do oceny próbki lub zablokowania wyceny floty? Wyślij swój kalendarz eventów, docelową mieszankę SKU i port docelowy do naszego biura ds. imprez plenerowych, a my zwrócimy pisemną wycenę w ciągu jednego dnia roboczego. Skontaktuj się z zespołem pod adresem poproś o indywidualną wycenę lub przeglądaj pełną ofertę projektorów zewnętrznych, aby porównać projektor zewnętrzny DataMax DP02 z naszym projektorem hotelowym GP95 oraz innymi modelami gotowymi do pracy na eventach.

Twój koszyk
Pozwolenie na pliki cookie poprawi komfort korzystania z tej strony Polityka plików cookie