Publikováno: říj 19, 2026 - 147 Zobrazení
Minimální objednací množství pro projektor vlastní značky 2026
Úvodní odstavec
Minimální objednací množství (MOQ) pro projektor vlastní značky se stává skutečnou nákupní otázkou ve chvíli, kdy se značka, reseller nebo nákupní kancelář zaváže uvést vlastní řadu chytrých projektorů. Kapitál je alokován, obaly jsou navrženy, datum uvedení na trh je v kalendáři — a pak továrna odpoví číslem, které může být výrazně vyšší, než se očekávalo, nebo stupňovitou strukturou, která otevře seriózní ceníky až při objemech, které kupující zatím nemůže ospravedlnit. Příslib této příručky je konkrétní: na konci budete znát přesné MOQ kategorie, které DataMax vede pro programy modelů, dodací lhůty připojené ke každému stupni, certifikace, které jsou dodávány s každou šarží, a jednotkovou ekonomiku při 500, 1 000 a 3 000 kusech, aby váš finanční tým mohl modelovat marže ještě před odesláním první zálohy.
Související zdroje: poptat OEM nabídku na míru · Průvodce OEM výrobou projektorů v Číně
Hlavní body
- MOQ u DataMax začíná na 100 kusech pro vstupní LED modely a 300 kusech pro laserové fosforové SKU, se stupňovitými cenami při 500, 1 000 a 3 000 kusech.
- Standardní dodací lhůta pro první výrobní běh projektoru je 35 až 45 dní po schválení grafických podkladů a nástrojů, plus 10 až 14 dní pro námořní přepravu ze Shenzhenu do většiny přístavů v USA a EU.
- Každá zásilka projektoru je dodávána s dokumentací CE, FCC, RoHS a ISO 9001; laserové SKU nad prahem Class 1 navíc zahrnují registrační čísla FDA a protokoly IEC 60825-1.
- OEM/ODM kupující v rámci programu SKU mohou očekávat ex-works jednotkové náklady mezi 89 a 390 USD v závislosti na rozlišení, jasu a povrchové úpravě šasi, před amortizací zakázkových nástrojů.
- Pro B2B nákupní týmy porovnávající nabídky by měl být model hodnocen na čtyřech osách: minimální množství, křivka jednotkové ceny, rozsah certifikací a poprodejní politika výměny vadných kusů.
Co MOQ v OEM programu pro rok 2026 skutečně zahrnuje
Pro B2B nákupní týmy, které zadávají zakázkové sestavy projektorů, je pojem „MOQ" často nepochopen. Není to jedno číslo; je to soustava tří čísel: minimum na SKU, minimum na objednávku v dolarech a minimum na zásilku, které chrání ekonomiku přepravní rezervace. Seriózní OEM kupující by měl před podpisem nákupní objednávky očekávat všechny tři.
Struktura úrovní v DataMaxu
SKU v našem závodě v Shenzenu je strukturován do čtyř pracovních úrovní. Úroveň 1 (vstupní LED, 720p nativní, 200 až 350 ANSI lumenů) začíná na 100 kusech na SKU a je navržena pro značky, které si poprvé ověřují prodej v maloobchodě. Úroveň 2 (Full HD LED, 600 až 1200 ANSI lumenů, Wi-Fi 6) začíná na 200 kusech. Úroveň 3 (4K UHD laserový fosfor, 2200 až 3500 ANSI lumenů) začíná na 300 kusech. Úroveň 4 (ultra-short throw laser do obývacího pokoje, 4500 ANSI lumenů) začíná na 500 kusech. Nižší MOQ úrovně neznamenají nižší kvalitu — každý kus je vyroben na stejných výrobních linkách ISO 9001 — odrážejí opakované použití šasi, méně zakázkových komponent a nižší riziko BOM.
Nákupní týmy hodnotící tento model by také měly vzít v úvahu, že se objednávky se smíšenými SKU započítávají do kombinované úrovně. Kupující, který potřebuje 150 kusů Úrovně 1 a 150 kusů Úrovně 3, spadá do programu Úrovně 3, protože vyšší specifikace SKU řídí nastavení linky. Podle IDC Worldwide Quarterly Smart Home Device Tracker vzrostl objem chytrých projektorů s Wi-Fi 6 a rozlišením 1080p a vyšším meziročně o 41,2 % v roce 2024 (IDC), což je objemové pásmo, ve kterém se dnes nacházejí Úrovně 2 a 3.
Specifikace, certifikace a obsah balení
Specifikace projektoru zahrnují hodnoty ANSI lumenů měřené podle standardu ANSI IT7.228, kontrastní poměry ověřené plným zapnutím/vypnutím, projekční poměry publikované v datasheetu, nikoli odhadované, a chromatické souřadnice pro laserové jednotky podle IEC 62922. Každá výrobní šarže je dodávána s kalibračním protokolem, aby mohl QA tým kupujícího namátkově zkontrolovat jakýkoli kus přímo z kartonu.
Pro OEM kupující, kteří provozují programy projektorů pro USA, Evropskou unii, Spojené království, Austrálii nebo Japonsko, pokrývá dokumentační balíček CE, FCC Part 15, RoHS 2.0, REACH a případně RCM. Laserové SKU přesahující 4500 ANSI lumenů a používající laserový fosforový zobrazovací modul přecházejí do klasifikace Class 1 / Class 3R a jsou dodávány s registračními čísly FDA a protokolem IEC 60825-1 provedeným nezávislou laboratoří (FDA). Praktický tip — ověřte, zda je laboratoř akreditována podle ISO 17025, než podepíšete nákupní objednávku, protože některé celní orgány v EU zadrží zásilku bez akreditovaného protokolu.
Jednotková ekonomika SKU na běžných objemových úrovních
Jednotková ekonomika modelu se pohybuje po předvídatelné křivce. Níže uvedená tabulka odráží ex-works ceny DataMax pro tři nejrychleji se otáčející SKU v roce 2024 a projektované ceny 2026 pro kupující hodnotící forwardové objednávky. Čísla předpokládají standardní balení, neutrální karton a jednobarevný sítotisk loga na horním krytu.
| Rodina SKU | MOQ | 500 kusů | 1 000 kusů | 3 000 kusů |
|---|---|---|---|---|
| Úroveň 1 LED 720p | 100 | 89 USD | 79 USD | 66 USD |
| Úroveň 2 LED 1080p Wi-Fi 6 | 200 | 149 USD | 132 USD | 108 USD |
| Úroveň 3 laserový fosfor 4K UHD | 300 | 329 USD | 298 USD | 249 USD |
| Úroveň 4 UST laser 4500 ANSI | 500 | 390 USD | 362 USD | 310 USD |
Pro OEM kupující porovnávající nabídky je jednotková cena při 1 000 kusech obvykle nejčistším benchmarkem. Pod touto hranicí zvyšuje náklady amortizace firmware úprav (UI řetězce, úvodní obrazovka, výchozí seznam aplikací). Nad touto hranicí se křivka vyrovnává, protože úspory z BOM jsou plně využity.
Od roku 2018 jsme odeslali více než 240 OEM programů projektorů a jednou z nejčastějších chyb v polovině fáze nákupu je ukotvení na nejnižším MOQ bez ověření politiky výměny vadných kusů. Vyžádejte si písemnou DOA toleranci 1,5 % a RMA pool 0,8 % po dobu 12 měsíců — cokoliv méně a vámi modelované náklady po dosednutí nebudou odpovídat P&L po prvním čtvrtletí na regálu.
Nákupní workflow: od RFQ po první zásilku projektoru
Nákup SKU probíhá v pětistupňovém workflow, které většina kupujících Úrovně 1 a 2 při prvním průchodu podceňuje. Kalendář níže mapujeme od RFQ po první produkční karton, abyste mohli paralelně plánovat cash flow, skladové kapacity a marketingové assetty.
| Fáze | Kalendářní týden | Akce kupujícího | Akce DataMax |
|---|---|---|---|
| RFQ + freeze specifikace | Týden 1–2 | Zaslat cílové SKU, MOQ, cílové FOB | Odpovědět s BLOB, MOQ, dodací lhůtou |
| Vzorky + schválení | Týden 3–6 | Vyhodnotit 3–5 zlatých vzorků | Odeslat DHL do 72 hodin |
| Nástroje + grafika | Týden 7–9 | Schválit vektor loga + úvodní obrazovku | Otevřít sítotiskové nástroje, uzamknout balení |
| Pilotní běh | Týden 10–12 | Zkontrolovat vzorkovou šarži AQL 1.5 | Vyrobit pilotní šarži 50–200 kusů |
| Sériová výroba | Týden 13–20 | Vystavit PO + zálohu | Spustit celou šarži, QC, balení, FOB |
Pro OEM kupující, kteří řídí programy modelu proti datu uvedení na trh, je pilotní běh jediným nejčastěji vynechávaným krokem kalendáře — a zároveň nejdražším krokem, který lze později vynechat. Vynechaný pilot se obvykle projeví jako 4–7 % nárůst závad na prvním sériovém běhu, protože přilnavost sítotisku, barevná shoda bootovacího loga a locale řetězce firmware nikdy nebyly stresově testovány na reprezentativní stavbě.
Vyjednávací páky, které hýbou jednotkovou cenou
Jednotková cena projektoru není jediné číslo — je funkcí sedmi pák, které můžete při vyjednávání zatáhnout. Sdílíme je v pořadí vlivu, od největšího cenového rozdílu po nejmenší:
- Objemový stupeň — překročení další MOQ zóny typicky ušetří 8–14 %.
- Platební podmínky — 30 % TT záloha plus 70 % proti kopii B/L je standard. Net-30 akceptace zvyšuje nabídku o 2–3 %.
- Stupeň balení — neutrální hnědý karton s jednobarevným sítotiskem je nejlevnější; dárková krabice s pěnovou vložkou, manuálem a záručním listem přidá zhruba 4,20 USD na kus.
- Rozsah firmwaru — pouze překlad UI řetězců je v ceně; kompletní přepracování UI, vlastní launcher nebo předinstalovaná licence Netflix je kalkulována zvlášť.
- Rozsah certifikací — CE + FCC + RoHS jsou v balíčku; REACH SVHC, UKCA, RCM a PSE jsou kalkulovány dle programu.
- Pool náhradních dílů — vyžádejte si 1,5 % alokaci náhradních dílů, což později sníží náklady na přepravu záručních RMA.
- Režim logistiky — EXW Shenzhen je základ; FOB Shenzhen, FOB Ningbo nebo DDP Hamburg mění Incoterm i jednotkovou cenu různými způsoby.
Pro B2B nákupní týmy benchmarkující více dodavatelů na stejném SKU uzamkněte všech sedm pák na stejné úrovni, než porovnáte čísla — jinak porovnáváte plně vybavenou nabídku proti základní specifikaci a delta je bezvýznamná.

Kontrola kvality, vzorkování AQL a výměna vadných kusů pro SKU

Kontrola kvality modelu je definována standardem vzorkování AQL publikovaným v ISO 2859-1 a úroveň AQL, kterou vyjednáte do objednávky, má přímý dopad na míru závad, kterou akceptujete při příjmu. Většina kupujících Úrovně 2 standardně používá AQL 1.5 general II, což znamená, že zhruba 1,5 % šarže 1 000 kusů může selhat kritickou nebo hlavní inspekci a přesto být akceptováno. Pro prémiové programy cílené na maloobchodníky Úrovně 1 je AQL 1.0 general II čistší linka a pro ultra-prémiové SKU jsme realizovali programy na AQL 0.65.
| Typ inspekce | Úroveň AQL | Velikost vzorku (šarže 1 000) | Přijmout / odmítnout |
|---|---|---|---|
| Kritické závady | 0 | 50 | 0 / 1 |
| Hlavní závady (AQL 1.5) | 1.5 | 50 | 2 / 3 |
| Drobné závady (AQL 2.5) | 2.5 | 50 | 5 / 6 |
| Prémiové hlavní (AQL 1.0) | 1.0 | 80 | 3 / 4 |
Kategorie závad nejsou libovolné. Kritické pokrývají požár, úraz elektrickým proudem a laserovou emisi nad limity Class 1. Hlavní pokrývají mrtvé pixely nad specifikací panelu, hluk ventilátoru nad publikovaným dB, výpadky Wi-Fi nad 5 % testovacích cyklů a boot failure. Drobné pokrývají kosmetické vady — lehký škrábanec na krytu, mírně necentrovaný sítotisk, prach pod krytem objektivu — které neomezují funkci.
Politika DOA a mechanika RMA poolu
Politika DOA projektoru by měla být zapsána do nákupní objednávky, neponechána jako ústní závazek. Doporučujeme následující strukturu, kterou používáme i ve vlastních OEM smlouvách:
- Okno DOA: 30 dní od data příjmu kupujícího.
- Tolerance DOA: 1,5 % dodaných kusů, vyměněno zdarma v další konsolidované zásilce.
- RMA pool: 0,8 % dodaných kusů, rezervováno jako náhradní díly na účtu kupujícího po dobu 12 měsíců.
- Náklady na přepravu RMA: děleny 50/50 mezi kupujícího a továrnu po dobu prvních 12 měsíců.
- Eskalace polních poruch: jakákoli jednotlivá kořenová příčina nad 0,5 % spouští společnou zprávu 8D a bezplatný firmware patch nebo hardwarovou změnu pro další šarži.
Pro B2B velkoobchodní kupující projektorů vlastní značky v roce 2026, kteří provozují programy přes Amazon FBA, Walmart Marketplace nebo regionální big-box řetězce, je tolerance DOA tou položkou, která odděluje ziskový program od programu plného chargebacků. Marketplace chargebacky za vadné kusy při příjmu běžně dosahují 18–35 USD za reklamaci, takže tolerance DOA 1,5 % na šarži 1 000 kusů představuje úsporu zhruba 270–525 USD na zabráněných chargebackech — obvykle více než cenový rozdíl mezi dodavateli.

Jak jsou řešeny aktualizace firmware a OTA pro projektor vlastní značky po uvedení na trh
Aktualizace firmware projektoru vlastní značky po uvedení na trh jsou podceňovanou položkou ve většině RFQ. Tři vzory, které opakovaně vídáme:
- Opravný OTA v prvních 90 dnech — obvykle zdarma, součást projektového NRE.
- Aktualizace Wi-Fi ovladače nebo kodeků v měsících 4–12 — kalkulovány za engineering hodinu, typicky 45–90 USD za SKU za aktualizaci.
- Hlavní verze upgradů (Android 12 na Android 14, nebo výměna HDMI 2.0 za HDMI 2.1 silicon) — kalkulovány jako nový projekt, nikoli jako údržba.
Kupující, kteří nezahrnou položky 2 a 3 do rozpočtu, nakonec dodají polní kusy, které ztratí podporu kodeků do 18 měsíců, což je přesně období, kdy recenzenti Amazon Vine začnou produkt označovat. Vyjednejte kadenci OTA do nákupní objednávky před podpisem a vyžádejte si 12měsíční roadmapu firmwaru, aby vaše marketingová tvrzení o „future-proof" obstála v retail auditu kupujícího (Consumer Reports).
Jak kvalifikovat továrnu na projektor vlastní značky pro uvedení v roce 2026
Rozhodnutí o sourcingu projektoru vlastní značky v roce 2026 zvýhodňují kupující, kteří hodnotí dodavatele podle pěti měřitelných kritérií, nikoli podle lesklých brožur. Pro OEM kupující hodnotící shortlist vypadá bodovací rubrika, kterou sdílíme s našimi vlastními partnery, takto: hloubka nástrojového vybavení (dokáže dodavatel skutečně vyměnit světelný modul nebo základní desku bez externího subdodavatele?), vlastnictví firmwaru (je Android image forknut in-house nebo licencován třetí stranou?), flexibilita MOQ na úrovni SKU, doba odezvy na záruční DOA a referenční kupující, které můžete volat přímo. Továrna, která skóruje pod 3 z 5 na kterékoli ose, je továrna, jejíž další konsolidovaná zásilka přijde o 30 dní později a s 4% mírou DOA.
Postup krok za krokem: co požadovat před podpisem nákupní objednávky
Kupující projektorů vlastní značky, kteří uzavírají rychleji než jejich konkurenti, dodržují těsný pre-PO checklist. Použijte tento seznam na každém shortlisted dodavateli:
- Písemná politika vzorků: placené vzorky 85–180 USD za kus, refundované proti první PO, výroba 7–12 dní, letecká přeprava 3 dny.
- Písemný MOQ žebřík: 50 kusů vzorek, 300 kusů zkušební objednávka, 1 000 kusů výrobní stupeň s cenovým step-down 3,2 %, 5 000 kusů roční stupeň se step-down 6,5 %.
- Písemná dodací lhůta: 18 pracovních dní pro výrobu po záloze, 12 pracovních dní pro opakované objednávky, 22–28 dní pokud je požadováno vlastní ladění světelného modulu.
- Plán nákladů na nástroje: 3 200 USD za privátní formu, amortizováno přes prvních 2 000 kusů, plně kreditováno při 5 000 kusech.
- Předem vydané certifikace: FCC, CE, RoHS, Dolby Audio, HDMI 2.1 — vyžádejte si naskenované kopie staré maximálně 90 dní.
- Kontaktní kanál: jmenovaný account manager s přímým e-mailem, WhatsApp nebo WeChat účtem a SLA 4 hodiny v asijské pracovní době.
Prošli jsme kupující tímto přesným checklistem na velkoobchodních dealch projektorů vlastní značky od 300 kusů pro tvůrce na Kickstarteru po 18 000 kusů pro severoamerický maloobchodní program a dodavatelé, kteří projdou všemi šesti body, jsou ti, jejichž programy se dodávají včas (Supply Chain Dive).
Co doporučuje DataMax
Kontext odvětví pro rok 2026
Krajina projektorů vlastní značky v roce 2026 se posouvá směrem k Android TV 14 siliconu, laserovým fosforovým světelným modulům v sub-$400 pásmu a přísnějšímu energetickému labelingu EU. Kupující, kteří plánují svá uvedení na trh v roce 2026 kolem těchto tří posunů, předběhnou konkurenci ukotvenou na BIL z roku 2023.
Navrhujeme a odesíláme OEM/ODM programy projektorů každý týden z našich linek v Shenzenu a Dongguanu, s referenčními kupujícími ve 38 zemích, kteří mohou potvrdit naše DOA řešení a OTA kadenci. Řekněte nám vaše cílové SKU, váš maloobchodní kanál a datum uvedení na trh a náš inženýrský tým vrátí fixní cenovou nabídku a slot pro vzorky do 72 hodin.
poptat zakázkovou nabídku a rezervovat slot pro vzorky 2026 nebo prohlédnout velkoobchodní katalog projektorů DataMax.
