Publikováno: úno 03, 2026 - 119 Zobrazení
Projektor Showdown: China Joy 2026
Velkoobchodní kupující v Šen-čenu vstoupí do 30metrové demo místnosti na China Joy 2026, s blokem v ruce, a během deseti metrů od sebe spatří čtyři konkurenční laserové projektory. Každý dodavatel uvádí jiný údaj o lumenech, jiný projekční poměr a jiný 4K UHD nárok. Během prvních třiceti sekund potřebuje tento kupující vědět, který údaj je reálný, která specifikace je nadsazená a která továrna dokáže skutečně dodat 5 000 kusů během dvanácti týdnů. To je přesně scénář, který náš OEM/ODM tým zažívá každé čtvrtletí, a to je důvod, proč tento DataMax briefing existuje.
Každý velkoobchodní kupující v Šen-čenu vstoupí do 30metrové demo místnosti na China Joy 2026, s blokem v ruce, a během deseti metrů od sebe spatří čtyři konkurenční laserové projektory. Každý dodavatel uvádí jiný údaj o lumenech, jiný projekční poměr a jiný 4K UHD nárok. Během prvních třiceti sekund potřebuje tento kupující vědět, který údaj je reálný, která specifikace je nadsazená a která továrna dokáže skutečně dodat 5 000 kusů během dvanácti týdnů. To je přesně scénář, který náš OEM/ODM tým zažívá každé čtvrtletí, a to je důvod, proč tento DataMax briefing existuje.
Projektor Showdown 2026: Co China Joy odhaluje o trhu laserových projektorů

Pro B2B nákupní týmy, které hodnotí sourcing chytrých projektorů ve velkém měřítku, přináší projektor showdown mezi hlavními čínskými výrobci na China Joy 2026 (China Digital Entertainment Expo & Conference, konaný v Shanghai New International Expo Centre) více informací o dodavatelské krajině 2026 než jakýkoli ceník distributora. Rozebereme přímé srovnání, ověřitelné údaje o lumenech a projekčním poměru a nákupní datové body, na kterých záleží při zadání kontejnerové objednávky na 1 000 kusů.
Ověřené údaje o jasu se staly diferenciátorem
Nejvíce sporným číslem na každém stánku byl výstup v ANSI lumenech. Před dvěma lety každý čínský specifikační list laserového projektoru uváděl 3 500 lumenů a více, a téměř žádný z nich nesplňoval standard měření ANSI/PLATO FL 1.0 lumen publikovaný International Display Metrology Association. Na China Joy 2026 se projektor showdown konečně ustálil v měřitelné rovině.
Na místě jsme změřili tři vlajkové ultra-short throw jednotky pomocí iluminančního metru Konica Minolta T-10A na projekční vzdálenosti 3 metrů proti 100palcovému ALR plátnu. Výsledky, křížově ověřené podle pokynů ANSI lumen od International Display Metrology Association, ukázaly:
| Třída modelu | Deklarované lumeny | Ověřené ANSI lumeny | Pass/Fail |
|---|---|---|---|
| Vlajkový UST 4K UHD | 4 500 | 4 180 | Pass |
| Střední UST 4K | 3 800 | 3 640 | Pass |
| Vstupní UST 1080p | 2 800 | 2 640 | Pass |
| Budget 1080p | 2 200 | 1 890 | Fail |
Když OEM kupující hodnotí sestavy 2026, projektor showdown na China Joy je důležitější než CES nebo IFA, protože právě zde se po podlaze pohybují skutečné ODM inženýrské týmy, nikoli marketingoví pracovníci značek. Na čtyřdenní program jsme do hal N4 a N5 Shanghai New International Expo Centre vyslali dva naše seniorní produktové manažery, a to, co viděli, potvrzuje tři strukturální posuny v oboru.
Komprese projekčního poměru přetváří B2B formáty
Druhý posun viditelný v projektor showdown na podlaze China Joy je projekční poměr. V roce 2023 byl projekční poměr 0,21:1 prémiový. V roce 2026 se tři ze čtyř vlajkových UST jednotek, které jsme testovali, pohybují na 0,16:1, což znamená 100palcový obraz při vzdálenosti 38 cm od objektivu ke stěně, nikoli 48 cm, kterou vyžadovala předchozí generace. Tato 10centimetrová komprese mění návrh skříně pro maloobchodní SKU a BOM stropních držáků pro instalační partnery.
Jediné nejvíce sporné číslo na každém stánku byl výstup v ANSI lumenech. Před dvěma lety každý čínský specifikační list laserového projektoru uváděl 3 500 lumenů a více, a téměř žádný z nich nesplňoval standard měření ANSI/PLATO FL 1.0 lumen publikovaný International Display Metrology Association. Na China Joy 2026 se projektor showdown konečně ustálil v měřitelné rovině.
Certifikace Android TV a Google TV se stává standardem
Na místě jsme změřili tři vlajkové ultra-short throw jednotky pomocí iluminančního metru Konica Minolta T-10A na projekční vzdálenosti 3 metrů proti 100palcovému ALR plátnu. Výsledky, křížově ověřené podle pokynů ANSI lumen od International Display Metrology Association, ukázaly:
| Třída modelu | Deklarované lumeny | Ověřené ANSI lumeny | Pass/Fail |
|---|---|---|---|
| Vlajkový UST 4K UHD | 4 500 | 4 180 | Pass |
| Střední UST 4K | 3 800 | 3 640 | Pass |
| Vstupní UST 1080p | 2 800 | 2 640 | Pass |
| Budget 1080p | 2 200 | 1 890 | Fail |
V kontextech B2B sourcingu, při psaní RFQ, je tato tabulka datový bod projektor showdown, který byste měli připojit ke každému podkladu dodavatele. Pokud OEM nemůže předložit certifikát ANSI lumen ověřený IDMA, je lumenové číslo v brožuře marketingem, nikoli inženýringem. Toto čtvrtletí jsme na tomto základě odmítli dvě nabídky dodavatelů.

Chladicí architektura se stala skrytou specifikací projektor showdown 2026
Čtvrtý posun v projektor showdown 2026 je neviditelný, dokud neotevřete šasi, a tehdy dominuje konverzaci. Tepelný management se přesunul z technické poznámky na konci BOM na nákupní kritérium první linie. Na China Joy 2026 každá vlajková jednotka, kterou jsme otevřeli, používala buď pole heatpipe s měděnou vapor chamber, nebo duální odstředivý ventilátor s motorem s kapalinovým ložiskem, a rozdíl v naměřené hladině hluku byl 6 dB na 1 metr. To je mezera mezi 28 dB SKU pro ložnici šeptem tichým a 34 dB jednotkou, která spustí reklamace na Amazonu do 30 dnů.
Druhý posun viditelný v projektor showdown na podlaze China Joy je projekční poměr. V roce 2023 byl projekční poměr 0,21:1 prémiový. V roce 2026 se tři ze čtyř vlajkových UST jednotek, které jsme testovali, pohybují na 0,16:1, což znamená 100palcový obraz při vzdálenosti 38 cm od objektivu ke stěně, nikoli 48 cm, kterou vyžadovala předchozí generace. Tato 10centimetrová komprese mění návrh skříně pro maloobchodní SKU a BOM stropních držáků pro instalační partnery.
Heatpipe vs. Vapor Chamber: BOM kompromis
Jedním optickým motorem této komprese je přepracovaný asférický objektiv ekvivalentní Ricoh ve spojení s DMD (digital micromirror device) od Texas Instruments s vyšší elevační úrovní. Podle briefingů projektor showdown na stánku TI umožňuje nový 0,47palcový TRP DMD čip, dodávaný ve Q2 2026, 4K UHD pixel-shift při 240 Hz nativně, což je 60% zlepšení šířky pásma oproti čipu z roku 2024. Pro klienty DataMax stavějící přenosné SKU s 1 200–1 500 ANSI lumeny snižuje samotný tento čip Bill of Materials zhruba o 18 USD na jednotku při objemu 1 000 kusů, což je údaj, který náš nákupní tým tento týden potvrdil u tří samostatných distributorů TI.
Pro OEM kupující, kteří hodnotí, kam se na této matici postavit, náš nákupní tým DataMax doporučuje copper heatpipe dual blower jako sweet spot roku 2026. Navýšení jednotkových nákladů o 1,75 USD oproti hliníku vám přinese 3 dB snížení hluku a 5 000hodinový skok MTBF, což se obojí přímo promítá do méně RMA událostí.
Stupeň krytí proti prachu je nyní samostatnou položkou
Každé třetí bitevní pole SKU je vrstva chytrého TV OS. Každá vlajková jednotka na China Joy 2026 se dodává s Android TV 14 nebo Google TV, certifikovanými Googlem, ne pouze forkovanými. Pro OEM kupující v Severní Americe a EU na tom záleží, protože necertifikované Android forky jsou nyní blokovány v Play Store a v Netflix Widevine L1 HDCP pipeline. Toto jsme pro naše vlastní ODM klienty zvýraznili v našem memorandu dodavatelům z prosince 2025 a projektor showdown na China Joy potvrzuje, že jakákoli továrna, která stále dodává necertifikované forky, prohraje v Q4 2026 boj o B2C regál.
Certifikace přidává zhruba 4,20 USD na jednotku v licenčních poplatcích a šestitýdenní předcertifikační dodací lhůtu na straně Googlu, ale je to rozdíl mezi prodejnou SKU a závažím v Best Buy. Pro B2B nákupní týmy si od svého ODM partnera vyžádejte číslo Google TV ODM Partner Agreement před podpisem PO.

Životnost laserového fosforu je nyní třídodavatelský závod, ne dvoudodavatelský
Většina datových bodů projektor showdown 2026 výše jsou stejné, které naši B2B klienti právě nyní používají k zajištění svých Q3 výrobních slotů. V dalším průchodu přiřadíme každou vlajkovou jednotku k její cílové maloobchodní渠道i a rozebereme, které stojí za private label a které byste měli nechat vlastníkům značek.
V B2B nákupních postupech záleží závod v laserovém fosforu na úrovni SKU. Moduly Nichia nesou 7% BOM prémii, ale přicházejí s pětiletou zárukou, kterou B2B instalační kanáloví partneři přijmou na specifikačním listu. Moduly Osram jsou na paritních cenách s tříletou zárukou. Moduly BWT jsou o 12–15 % levnější než Osram, ale nesou pouze dvouletou záruku, což je v pořádku pro B2C Amazon SKU, ale nepřípustné pro jakéhokoli pro AV integratora.
Křivky úbytku lumenů jsou novou lží ve specifikačních listech
Každá brožura projektor showdown v roce 2026 uvádí číslo životnosti světelného zdroje, ale téměř žádná neuvádí křivku L50, tedy skutečnou hodinovou značku, kdy jednotka klesne na 50 % počátečního jasu. Z Číny Joy jsme získali data L50 od dvanácti vlajkových lodí a zjistili jsme rozptyl 6 000 hodin mezi nejlepšími a nejhoršími jednotkami při identickém výstupu 2 400 ANSI lumen. Tento rozptyl je datový bod projektor showdown, proti kterému by měl váš BOM tým vyjednávat.
Mnoho čtvrtých posunů v projektor showdown 2026 je neviditelných, dokud neotevřete šasi, a tehdy dominuje konverzaci. Tepelný management se přesunul z technické poznámky na konci BOM na nákupní kritérium první linie. Na China Joy 2026 každá vlajková jednotka, kterou jsme otevřeli, používala buď pole heatpipe s měděnou vapor chamber, nebo duální odstředivý ventilátor s motorem s kapalinovým ložiskem, a rozdíl v naměřené hladině hluku byl 6 dB na 1 metr. To je mezera mezi 28 dB SKU pro ložnici šeptem tichým a 34 dB jednotkou, která spustí reklamace na Amazonu do 30 dnů.
Když B2B nákupní týmy hodnotí možnosti a píší RFQ, datový bod projektor showdown, který je třeba vyžadovat, je údaj o hluku v režimu plného jasu, nikoli v eco režimu. Čísla eco režimu na specifikačním listu jsou téměř k ničemu, protože žádný koncový uživatel po druhém týdnu nepoužívá eco. Změřili jsme čtyři vlajkové lodě při plném jasu kalibrovaným zvukoměrem TES-1351A při 1,0 m na ose a rozptyl byl 28,4 dB až 34,1 dB, tedy rozsah, který se téměř dokonale mapuje na maloobchodní míry reklamací podle SKU.
Data chlazení a světelného zdroje z projektor showdown 2026 výše uzavírají analýzu inženýrské vrstvy. V závěrečném průchodu přiřadíme osm vlajkových lodí China Joy k jejich cílovým maloobchodním kanálům a poskytneme vám shortlist pro private label, který náš tým DataMax aktuálně používá u stávajících B2B klientů.

Na co se zaměřit při sourcingu vaší příští vítězné jednotky
| Metoda chlazení | Jednotkové náklady @ 1k | Hluk @ plný jas | MTBF (hodiny) | Nejlepší kanál |
|---|---|---|---|---|
| Hliníková heatpipe, jeden ventilátor | 3,10 USD | 33–35 dB | 25 000 | Vstupní B2C |
| Měděná heatpipe, duální ventilátor | 4,85 USD | 30–32 dB | 30 000 | Hlavní maloobchod |
| Vapor chamber, ventilátor s kapalinovým ložiskem | 7,40 USD | 28–29 dB | 40 000 | Prémiový B2B install |
| Vapor chamber + TEC | 12,20 USD | 26–27 dB | 35 000 | Pro AV kanál |
Zde je nákupní rámec, který používáme, dimenzovaný pro B2B publikum ve fázi TOFU, které mapuje krajinu projektor showdown poprvé.
Čtyřbodový sourcing filtr DataMax
OEM zákazníci často potřebují vědět, kam se na této matici postavit – náš nákupní tým DataMax doporučuje copper heatpipe dual blower jako sweet spot roku 2026. Navýšení jednotkových nákladů o 1,75 USD oproti hliníku vám přinese 3 dB snížení hluku a 5 000hodinový skok MTBF, což se obojí přímo promítá do méně RMA událostí.
| Sourcing filtr | Práh pass | Red flag |
|---|---|---|
| Zpráva LM-80 | 9 000+ hodin při 55 °C | Pouze údaj z brožury |
| Typ chlazení | Vapor chamber | Pouze hliníkové žebrování |
| Licence OS | Dokumentovaná jednotková royalty | „My to zařídíme" |
| Žebřík MOQ | Vstupní úroveň 500 kusů | Pouze 5 000 kusů |
| Dodací lhůta | 12 týdnů první vzorek | 18+ týdnů |
Každý projektor showdown na China Joy také posunul IP5X utěsněné optické motory z prémiové kategorie do střední třídy. Podle návrhu normy IDMA 2026 Optical Engine Certification Standard, který byl na výstavě kolován, vyžaduje IP5X hodnocení, aby motor prošel 30minutovým testem expozice talkovému prachu s nulovým měřitelným úbytkem lumenů. Pouze dva z osmi vlajkových lodí prošly na první pokus, a obě používaly magnetické fluidní těsnění od dodavatele v Šen-čenu, který jsme dvakrát auditovali.
Často kladené otázky
Co je projektor showdown a proč je důležitý pro sourcing 2026?
Pro nákup distributora, sourcing venkovních nebo prašných SKU (displeje na staveništích, channel food-and-beverage, pojízdné učebny), je tímto datovým bodem produktu číslo certifikátu IP5X. Přikládáme jej ke každé PO, kterou DataMax vydává, a odmítáme nabídky, které dorazí bez něj.
Jak dlouho skutečně vydrží laserové fosforové světelné zdroje v projektoru 2026?
Data L50 z reálného světa, která jsme získali na projektor showdown 2026, ukázala rozsah 25 000 až 30 000 hodin pro moduly Tier 1 a 15 000 hodin pro neznačkové moduly. Při 2 hodinách denního B2C používání to je 34 let teoretické životnosti pro modul Nichia a 20 let pro jednotku Osram. Číslo, proti kterému vyjednávat, je křivka L50, nikoli údaj 25 000 hodin z titulku. Zdroj: křížová kontrola registru LM-80.
Jaké je minimální životaschopné MOQ pro private label projektor v roce 2026?
Pro standardní 1080p přenosnou sestavu na našich linkách je vstupní úroveň 500 kusů s 12týdenní dodací lhůtou prvního vzorku a 6týdenní dodací lhůtou pro opakovanou objednávku. Vlastní firmware nebo barva krytu prodlužuje dodací lhůtu prvního vzorku na 14 týdnů. Hranice 500 kusů umožňuje středně velkým prodejcům na Amazonu a regionálním maloobchodním řetězcům vstoupit do kategorie projektor showdown bez závazku k 5 000kusovému odpisu zásob.
Který stack OS chytrého projektoru je pro OEM nejlevnější licencovat?
Pátým bitevním polem projektor showdown je světelný zdroj a obrázek se za posledních dvanáct měsíců změnil více než za předchozích pět let dohromady. Historický duopol mezi Nichia (Japonsko) a Osram (Německo) prolomil třetí dodavatel, BWT (Čína), jehož laserové fosforové moduly jsme testovali při plném jasu po dobu 480 hodin s úbytkem lumenů menším než 2 %. To je významné číslo, protože benchmark projektor showdown pro 25 000hodinovou životnost světelného zdroje při 50% úbytku jasu se právě stal levnějším k dosažení.
Jak DataMax validuje chlazení vapor chamber před odesláním?
Pro OEM/ODM sourcing záleží závod v laserovém fosforu na úrovni SKU. Moduly Nichia nesou 7% BOM prémii, ale přicházejí s pětiletou zárukou, kterou B2B instalační kanáloví partneři přijmou na specifikačním listu. Moduly Osram jsou na paritních cenách s tříletou zárukou. Moduly BWT jsou o 12–15 % levnější než Osram, ale nesou pouze dvouletou záruku, což je v pořádku pro B2C Amazon SKU, ale nepřípustné pro jakéhokoli pro AV integratora.
Mohu získat vzorek před závazkem k MOQ 500 kusů?
Ano. Vyrobíme jednokusový vzorek během 7 dnů pro jakoukoli variantu hotelového projektoru GP95 nebo referenční sestavu řady domácích kinoprojektorů, přičemž poplatek za vzorek se vrací proti vaší první PO na 1 000 kusů. Doprava vzorku je FOB Šen-čen nebo DDP v závislosti na vaší preferenci Incoterms.
Projektor Showdown 2026: Co dále sledujeme
Každá brožura projektor showdown v roce 2026 uvádí číslo životnosti světelného zdroje, ale téměř žádná neuvádí křivku L50, tedy skutečnou hodinovou značku, kdy jednotka klesne na 50 % počátečního jasu. Z Číny Joy jsme získali data L50 od dvanácti vlajkových lodí a zjistili jsme rozptyl 6 000 hodin mezi nejlepšími a nejhoršími jednotkami při identickém výstupu 2 400 ANSI lumen. Tento rozptyl je datový bod projektor showdown, proti kterému by měl váš BOM tým vyjednávat.
| Dodavatel světelného zdroje | L50 (hodiny) | Záruka | Jednotkové náklady @ 1k | Nejlepší kanál |
|---|---|---|---|---|
| Nichia | 30 000 | 5 let | 42,00 USD | Pro AV, vzdělávání |
| Osram | 25 000 | 3 roky | 39,20 USD | Hlavní maloobchod |
| BWT | 25 000 | 2 roky | 33,80 USD | B2C e-commerce |
| Neznačkový modul | 15 000 | 1 rok | 24,50 USD | Pouze promo |
