SIRIM certifikace pro projektory – průvodce pro B2B kupující, jak získat ST značku pro laserové, LED a lampové projektory na malajský trh.

Publikováno: led 28, 2026 - 39 Zobrazení

SIRIM certifikace pro projektory: průvodce pro rok 2026

SIRIM certifikace pro projektory: průvodce pro rok 2026

SIRIM certifikace pro projektory pomáhá kupujícím v Malajsii vyhnout se zdržení na celnici, stažení výrobků z trhu a odmítnutí prodejními kanály při dovozu laserových, LED i lampových zobrazovacích jednotek. Tento průvodce jsme sepsali, protože naše nákupní oddělení DataMax každý týden dostává RFQ od B2B kupujících se stejnou otázkou: potřebujeme značku ST, jak dlouho schválení trvá a které modelové řady již schválení mají. Edice 2026 vás provede rozsahem, povinnými normami, dokumentací, dodacími lhůtami a OEM zkratkami, které naše továrna používá ke zkrácení schvalovacího procesu.

Hlavní body

Související zdroje: Průvodce systémem jakosti ISO 9001

SIRIM certifikace pro projektory pomáhá kupujícím v Malajsii vyhnout se zdržení na celnici, stažení výrobků z trhu a odmítnutí prodejními kanály při dovozu laserových, LED i lampových zobrazovacích jednotek. Tento průvodce jsme sepsali, protože naše nákupní oddělení DataMax každý týden dostává RFQ od B2B kupujících se stejnou otázkou: potřebujeme značku ST, jak dlouho schválení trvá a které modelové řady již schválení mají. Edice 2026 vás provede rozsahem, povinnými normami, dokumentací, dodacími lhůtami a OEM zkratkami, které naše továrna používá ke zkrácení schvalovacího procesu.

Proč je tato certifikace v roce 2026 důležitá

Certifikační laboratoř s technikem provádějícím EMC testy projektoru

Projektory spravuje SIRIM Berhad, orgán pro normalizaci a akreditaci, který provozuje schéma značky ST (Sirim-Terkini) pod autoritou Malajsijské komise pro komunikace a multimédia (MCMC) a Energetické komise (ST). Pro B2B nákupní týmy, které zajišťují 4K UHD, ultra-short throw nebo přenosné chytré projektory z Šen-čenu, je tato značka právní branou na maloobchodní police, e-commerce platformy a do korporátních AV výběrových řízení. Bez ní může celní správa zadržet kontejnery v přístavu Port Klang a obchodní partneři jako Harvey Norman, Senheng nebo AV dodavatelé mohou SKU odmítnout.

Regulatorní rámec se na začátku roku 2026 opět rozšířil. SIRIM zveřejnil 14. ledna 2026 páté vydání seznamu MS IEC 62368-1, čímž se přiblížil normě IEC 62368-1:2023 (audio/video, informační a komunikační technologická zařízení, část 1: bezpečnostní požadavky). Tuto aktualizaci považujeme za základ pro každou nabídku, kterou vydáváme pro SKU směřující do Malajsie.

Požadavky na SKU do detailu

  • Certifikace se vztahuje na jakékoli síťové zobrazovací zařízení dovážené, vyráběné nebo prodávané v Malajsii podle zákona o komunikacích a multimédiích z roku 1998 a zákona o dodávkách elektřiny z roku 1990.
  • Schválení je povinné pro SKU s provozním kmitočtem nad 30 MHz, což zahrnuje všechny moderní laser-fosforové, RGB laserové, LED i UHP lampové projektory, které dodáváme.
  • Standardní dodací lhůta pro nové SKU je 10 až 14 týdnů, ale u předem schválených modelů DataMax ji lze zkrátit na 3 až 4 týdny pro B2B kupující využívající naši sdílenou knihovnu reportů.
  • Požadované dokumenty zahrnují CB certifikát, bezpečnostní zprávu IEC 62368-1 nebo IEC 60065, EMC zprávu EN 55032 / EN 55035, MSDS pro interní baterie a smlouvu s místním autorizovaným zástupcem.
  • Pro OEM/ODM kupující se cena pohybuje mezi MYR 8 000 a MYR 18 000 za SKU, plus roční poplatek za dozor přibližně MYR 2 500.

U SKU je rovněž vyžadováno ověření bezdrátového modulu, pokud se dodává s Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 nebo integrovaným Android TV / Google TV dongle. Pásmo 6 GHz je nyní podmíněno dodatečným Class Assignment od MCMC a rádiové schválení probíhá souběžně s bezpečnostní větví. Inženýrský tým DataMax vede obě pracovní větve pod jedním projektovým kódem, aby naši B2B kupující nemuseli koordinovat dva dodavatele.

Jak certifikace prochází naší OEM pipeline

Celý proces typicky trvá našim sdíleným zákazníkům 10 až 14 týdnů od nákupní objednávky po vydání značky ST. První dva týdny pokrývají příjem dokumentace a odeslání vzorků z naší linky v Šen-čenu do laboratoře SIRIM v Shah Alam. Týdny tři až osm pokrývají testy na lavici, přičemž laser-fosforové SKU podstupují dodatečné fotobiologické bezpečnostní testy podle MS IEC 62471. Týdny devět a deset pokrývají tovární audit, který je povinný pro zahraniční OEM v rámci schématu MS ISO/IEC 17065 uvedeného v pravidlech certifikačního schématu SIRIM. Zjištění auditu se hodnotí jako závažná, drobná nebo jako pozorování, přičemž jediné závažné zjištění posouvá harmonogram o tři týdny zpět.

Pro kupující DataMax, kteří zvolí jeden z našich 14 předem schválených optických engineů (pokrývajících 2200 až 4500 ANSI lumenů, UST i přenosné formáty), znovu využijeme stávající CB certifikát a EMC dokumentaci, což zkrátí harmonogram na 3 až 4 týdny a sníží náklady na přibližně MYR 8 000 za SKU. Tento rozdíl v nákladech je důležitý, pokud zadáváte pilotní objednávku 500 kusů ve třech variantách modelu pro maloobchodní uvedení ve 3. čtvrtletí.

Dokumenty a náklady na SKU

Projektory spravuje SIRIM Berhad, orgán pro normalizaci a akreditaci, který provozuje schéma značky ST (Sirim-Terkini) pod autoritou Malajsijské komise pro komunikace a multimédia (MCMC) a Energetické komise (ST). Pro B2B nákupní týmy, které zajišťují 4K UHD, ultra-short throw nebo přenosné chytré projektory z Šen-čenu, je tato značka právní branou na maloobchodní police, e-commerce platformy a do korporátních AV výběrových řízení. Bez ní může celní správa zadržet kontejnery v přístavu Port Klang a obchodní partneři jako Harvey Norman, Senheng nebo AV dodavatelé mohou SKU odmítnout.

Regulatorní rámec se na začátku roku 2026 opět rozšířil. SIRIM zveřejnil 14. ledna 2026 páté vydání seznamu MS IEC 62368-1, čímž se přiblížil normě IEC 62368-1:2023 (audio/video, informační a komunikační technologická zařízení, část 1: bezpečnostní požadavky). Tuto aktualizaci považujeme za základ pro každou nabídku, kterou vydáváme pro SKU směřující do Malajsie.

Dozor po schválení

Dozor po vydání prvního certifikátu probíhá každoročně, s následným továrním auditem ve 12. měsíci a kontrolou dokumentace ve 24. měsíci. Jakákoli změna optického enginu, laserového driveru, Wi-Fi modulu nebo krytu vyžaduje novou žádost podle pravidel pro varianty. DataMax vede change-control log pro každé SKU směřující do Malajsie, takže naši zákazníci přesně vidí, kdy obnova spouští opakovaný test, a tyto opakované testy sdružujeme do čtvrtletních oken, aby byly jednotkové náklady předvídatelné.

SIRIM certifikace pro projektory: kategorie testů a odkazy na normy

Specifikace modelů zahrnují tři povinné testovací skupiny: elektrická bezpečnost, elektromagnetická kompatibilita a označení výrobku. Testy elektrické bezpečnosti se řídí MS IEC 62368-1, případně pro starší lampové jednotky MS IEC 60065. EMC testy pokrývají vyzařované a vedené emise podle MS CISPR 32 (ekvivalent EN 55032) a odolnost podle MS CISPR 35 (ekvivalent EN 55035). Energetická účinnost AC síťových jednotek se kontroluje podle MS IEC 62087, která určuje údaj o příkonu v zapnutém stavu, který tisknete na karton.

U SKU je rovněž vyžadováno ověření bezdrátového modulu, pokud se dodává s Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 nebo integrovaným Android TV / Google TV dongle. Pásmo 6 GHz je nyní podmíněno dodatečným Class Assignment od MCMC a rádiové schválení probíhá souběžně s bezpečnostní větví. Inženýrský tým DataMax vede obě pracovní větve pod jedním projektovým kódem, aby naši B2B kupující nemuseli koordinovat dva dodavatele.

Pro B2B nákupní týmy hodnotící pilotní objednávku 500 kusů tento soubor kategorií obvykle znamená čtyři až šest týdnů laboratorních testů v laboratoři SIRIM. Standardní reference pro každou kategorii jsou čerpány z katalogu norem SIRIM a my máme vytištěný výtisk u každého továrního auditu, aby naši OEM partneři mohli na místě odhalit případnou aktualizaci norem pro rok 2026.

Srovnání kategorií testů pro SIRIM certifikaci pro projektory

Celý proces typicky trvá našim sdíleným zákazníkům 10 až 14 týdnů od nákupní objednávky po vydání značky ST. První dva týdny pokrývají příjem dokumentace a odeslání vzorků z naší linky v Šen-čenu do laboratoře SIRIM v Shah Alam. Týdny tři až osm pokrývají testy na lavici, přičemž laser-fosforové SKU podstupují dodatečné fotobiologické bezpečnostní testy podle MS IEC 62471. Týdny devět a deset pokrývají tovární audit, který je povinný pro zahraniční OEM v rámci schématu MS ISO/IEC 17065 uvedeného v pravidlech certifikačního schématu SIRIM. Zjištění auditu se hodnotí jako závažná, drobná nebo jako pozorování, přičemž jediné závažné zjištění posouvá harmonogram o tři týdny zpět.

Pro kupující DataMax, kteří zvolí jeden z našich 14 předem schválených optických engineů (pokrývajících 2200 až 4500 ANSI lumenů, UST i přenosné formáty), znovu využijeme stávající CB certifikát a EMC dokumentaci, což zkrátí harmonogram na 3 až 4 týdny a sníží náklady na přibližně MYR 8 000 za SKU. Tento rozdíl v nákladech je důležitý, pokud zadáváte pilotní objednávku 500 kusů ve třech variantách modelu pro maloobchodní uvedení ve 3. čtvrtletí.

SIRIM certifikace pro projektory: strategie schvalování modelových úrovní

Schvalování na úrovni modelových řad je nejčastější cesta k úsporám nákladů, na kterou se ptají naši B2B kupující, protože zařazení tří SKU do jednoho certifikátu může ušetřit přibližně MYR 12 000 při uvedení více produktů. Pravidlo pro modelovou úroveň je ukotveno v MS ISO/IEC 17067 a umožňuje, aby mateřský model pokrýval variantní modely v rámci jedné řady za předpokladu, že varianta sdílí optický engine, základní desku a bezdrátový modul a nezavádí novou laserovou třídu ani vyšší světelný výkon nad strop mateřského modelu.

Většina modelové dokumentace začíná podepsaným autorizačním dopisem jmenujícím místního zástupce, protože SIRIM nejedná přímo se zahraničními OEM. Dalšími dokumenty jsou přihláška (Form ST-1), CB certifikát se seznamem malajsijských odchylek, EMC testovací zpráva, uživatelský manuál v bahasa malajštině nebo dvojjazyčně, návrh typového štítku, kusovník, zpráva o klasifikaci laseru pro zdroje třídy 1 nebo 2, zpráva o fotobiologické bezpečnosti, MSDS lithiové baterie a zpráva UN 38.3 a tovární příručka jakosti.

Poplatky za certifikaci se rozkládají následovně: přihlašovací poplatek MYR 200, testovací poplatek MYR 4 500 až MYR 11 000 podle rodiny SKU, vydání certifikátu MYR 800 a poplatek za dozor v prvním roce MYR 2 500. Pro ODM kupujícího, který zadává jediné SKU na MOQ 1 000 kusů, činí celkové náklady přibližně MYR 15 000, tedy asi 3,20 USD na kus amortizované do první výrobní série. Tento nákladový model sdílíme v každé nabídce, protože transparentní certifikační matematika je to, co B2B kupující používají k obhajobě marže SKU u svých maloobchodních odběratelů.

Srovnání strategie úrovní pro SIRIM certifikaci pro projektory

Strategie úrovněPočet certifikátůTypické nákladyTypický harmonogramNejlepší pro kupujícího
Podání pro každý model3 samostatnéMYR 33 00024–30 týdnů celkemKupující vyžadující unikátní SKU pro každý region
Dvouúrovňová: mateřský + 2 varianty1 certifikátMYR 18 5008–10 týdnůStřední objem 500–1 000 kusů MOQ
Tříúrovňová: mateřský + 4 varianty1 certifikát + 1 dodatekMYR 22 00010–12 týdnůPodnikové roll-outy se sdíleným enginem
Samostatně pro každou laserovou třídu2 certifikátyMYR 25 00016–18 týdnůSmíšené laserové / lampové produktové řady

Výběr správné úrovně pro váš nákupní cyklus

Volba úrovně závisí na třech proměnných na straně kupujícího: okno uvedení, MOQ na SKU a mix prodejních kanálů. Mix prodejních kanálů, který vyžaduje, aby každý model nesl unikátní čárový kód certifikátu na typovém štítku, upřednostňuje podání pro každý model. Jedna vládní nebo vzdělávací zakázka, která musí akceptovat kteroukoli ze tří SKU jako rovnocennou, upřednostňuje podání mateřský model + varianty. Kupující DataMax, kteří připravují maloobchodní uvedení ve 3. čtvrtletí se třemi SKU v MOQ 500 kusů, obvykle nejvíce ušetří na dvouúrovňové struktuře, přičemž úspory investují do delší záruční rezervy namísto tenčí marže na kus.

Dozor po vydání prvního certifikátu probíhá každoročně, s následným továrním auditem ve 12. měsíci a kontrolou dokumentace ve 24. měsíci. Jakákoli změna optického enginu, laserového driveru, Wi-Fi modulu nebo krytu vyžaduje novou žádost podle pravidel pro varianty. DataMax vede change-control log pro každé SKU směřující do Malajsie, takže naši zákazníci přesně vidí, kdy obnova spouští opakovaný test, a tyto opakované testy sdružujeme do čtvrtletních oken, aby byly jednotkové náklady předvídatelné.

Jak zvolit správnou cestu SIRIM certifikace pro uvedení vašeho projektoru

Nákupní rozhodnutí se opírají o čtyři konkrétní proměnné: cílové čtvrtletí uvedení, celkový roční objem přes SKU, mix prodejních kanálů a strop laserové třídy vašeho vlajkového modelu. Nákupním týmům, které řeší B2B nákup s okno pro maloobchodní uvedení ve 3. čtvrtletí 2026, doporučuje náš šen-čenský OEM tým DataMax uzamknout certifikační strategii ve fázi nabídky, ideálně 14 týdnů před cílovým datem expedice, protože změna strategie úrovně po odeslání vzorků stojí přibližně MYR 4 500 na nové podání a resetuje 8týdenní laboratorní okno. Důležité jsou také prahy MOQ: kupující s méně než 300 kusy na SKU obvykle více ušetří podáním pro každý model, než aby absorbovali poplatky za variantní testy, které vyžaduje dvouúrovňová struktura. Vzorová politika DataMax dodává tři evaluační kusy do 9 pracovních dnů z našeho šen-čenského skladu, přičemž každý předcertifikační vzorek je dodáván s návrhem štítku, aby nákupní tým mohl ověřit rozměry značky ST dříve, než je naplánována výrobní série.

B2B nákupní kontrolní seznam pro SIRIM certifikaci pro projektory

Testování se dělí do sedmi odlišných kategorií, které náš compliance tým v DataMax mapuje proti interní typové testovací zprávě pro každé SKU směřující do Malajsie. Každá kategorie nese publikovaný odkaz na normu a každá norma je pro schvalovací dopis, který naši kupující potřebují k proclení malajsijské celnice, nevyjednatelná.

První kategorií je elektrická bezpečnost podle MS IEC 60065 nebo MS IEC 62368-1 v závislosti na tom, zda bylo šasi navrženo před nebo po přechodovém termínu 2024. Druhou kategorií je elektromagnetická kompatibilita podle MS CISPR 32 a MS CISPR 35, kterou naše interní EMC komora zajišťuje během pre-skenu, aby se laboratorní hodiny udržely těsné. Třetí kategorií je laserová a fotobiologická bezpečnost podle MS IEC 60825-1 a MS IEC 62471 pro laser-fosforové a RGB-laserové SKU nad 1 watt optického výkonu. Kategorie čtyři až sedm pokrývají energetickou účinnost podle MS IEC 62087, akustický hluk podle MS ISO 3741, bezdrátovou koexistenci pro SKU s Wi-Fi 6 nebo Bluetooth 5.2 a omezení látek podle MS ekvivalentu RoHS.

Závěrečné poznámky

Finální shrnutí

V kontextu B2B sourcingu, při hodnocení pilotní objednávky 500 kusů, tento soubor kategorií obvykle znamená čtyři až šest týdnů laboratorních testů v laboratoři SIRIM. Standardní reference pro každou kategorii jsou čerpány z katalogu norem SIRIM a my máme vytištěný výtisk u každého továrního auditu, aby naši OEM partneři mohli na místě odhalit případnou aktualizaci norem pro rok 2026.

Začněte s DataMax

Pro B2B nákupní týmy připravené uzamknout okno uvedení pro rok 2026 vydá náš šen-čenský OEM tým stejdenní posouzení certifikační proveditelnosti pokrývající MOQ, dodací lhůtu a vzorkovou politiku pro každé SKU ve vašem portfoliu. Zašlete své cílové specifikace týmu DataMax OEM služby nebo požádejte o cenovou nabídku na míru a obdržíte rozpad nákladů podle úrovní do 24 hodin.

Váš košík
Váš zážitek z této stránky bude lepší, pokud povolíte soubory cookie Zásady používání cookies