Geplaatst op: jan. 28, 2026 - 59 Weergaven
SIRIM-certificering voor projectoren: een 2026-gids
SIRIM-certificering voor projectoren helpt kopers in Maleisië om douaneoponthoud, fabrieksterugroepingen en kanaalafwijzing te vermijden bij het verschepen van laser-, LED- en lampgebaseerde weergave-eenheden. We schreven deze gids omdat onze DataMax-inkoopdesk wekelijks RFQ's ontvangt van B2B-kopers die dezelfde vraag stellen: hebben we het ST-merkteken nodig, hoe lang duurt de goedkeuring en welke modelfamilies al over de goedkeuring beschikken. Deze editie van 2026 begeleidt u door de scope, verplichte normen, documentenpakketten, doorlooptijden en de OEM-snelkoppelingen die onze fabriek gebruikt om de goedkeuringsklok in te korten.
Hoogtepunten
Gerelateerde bronnen: ISO 9001-kwaliteitssysteemgids
Wanneer Prop 65 in het projectorcompliancedossier komt voor projectoren helpt kopers in Maleisië om douaneoponthoud, fabrieksterugroepingen en kanaalafwijzing te vermijden bij het verschepen van laser-, LED- en lampgebaseerde weergave-eenheden. We schreven deze gids omdat onze DataMax-inkoopdesk wekelijks RFQ's ontvangt van B2B-kopers die dezelfde vraag stellen: hebben we het ST-merkteken nodig, hoe lang duurt de goedkeuring en welke modelfamilies al over de goedkeuring beschikken. Deze editie van 2026 begeleidt u door de scope, verplichte normen, documentenpakketten, doorlooptijden en de OEM-snelkoppelingen die onze fabriek gebruikt om de goedkeuringsklok in te korten.
Waarom deze projector ertoe doet in 2026

de projector wordt beheerd door SIRIM Berhad, de normen- en accreditatie-instelling die het ST (Sirim-Terkini)-merktekenprogramma exploiteert onder het gezag van de Maleisische Commissie voor Communicatie en Multimedia (MCMC) en de Energiecommissie (ST). Voor B2B-inkoopteams die 4K UHD-, ultra-short throw- of draagbare slimme projectoren uit Shenzhen betrekken, is het merkteken de wettelijke toegangspoort tot winkelrekken, e-commerceplatforms en zakelijke AV-aanbestedingen. Zonder dit merkteken kan de douane containers in Port Klang vasthouden, en kanaalpartners zoals Harvey Norman, Senheng en AV-leveranciers kunnen de SKU weigeren.
De regelgevende perimeter breidde begin 2026 opnieuw uit. SIRIM publiceerde op 14 januari 2026 de vijfde editie van zijn MS IEC 62368-1 acceptatielijst, in lijn met IEC 62368-1:2023 (audio/video, informatie- en communicatietechnologieapparatuur, deel 1: veiligheidseisen). We behandelen die update als de basislijn voor elke offerte die we uitgeven voor naar Maleisië bestemde SKU's.
de SKU-vereisten in detail
- het model dekt elk op het lichtnet aangesloten weergaveapparaat dat in Maleisië wordt geïmporteerd, vervaardigd of verkocht onder de Communications and Multimedia Act 1998 en de Electricity Supply Act 1990.
- De goedkeuring is verplicht voor SKU's boven een 30 MHz-bedrijfsfrequentie, wat elke moderne laserfosfor-, RGB-laser-, LED- en UHP-lampprojector omvat die we verschepen.
- Standaarddoorlooptijd bedraagt 10 tot 14 weken voor een nieuwe SKU, maar DataMax-vooraf goedgekeurde modellen kunnen dit terugbrengen tot 3 tot 4 weken voor B2B-kopers die gebruikmaken van onze gedeelde rapportenbibliotheek.
- Vereiste documenten omvatten een CB-testcertificaat, IEC 62368-1 of IEC 60065 veiligheidsrapport, EMC EN 55032 / EN 55035 rapport, MSDS voor interne batterijen, en een overeenkomst met een lokale gemachtigde vertegenwoordiger.
- Voor OEM/ODM-kopers kost de eenheid tussen MYR 8.000 en MYR 18.000 per SKU, plus jaarlijkse toezichtskosten van ongeveer MYR 2.500.
de eenheid vereist ook een verificatie van de draadloze module als de SKU wordt geleverd met Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 of een geïntegreerde Android TV / Google TV-dongle. De 6 GHz-band is nu afgesloten door een aanvullende Class Assignment van MCMC, en de radio-goedkeuring verloopt parallel aan het veiligheidstraject. Ons DataMax-engineeringteam handelt beide werkstromen af onder één projectcode, zodat onze B2B-kopers geen twee leveranciers hoeven te beheren.
Hoe deze projector door onze OEM-pijplijn stroomt
de projector kost onze gedeelde klanten doorgaans 10 tot 14 weken van inkooporder tot uitgifte van het ST-merkteken. De eerste twee weken dekken documentintake en monsterzending van onze Shenzhen-lijn naar het SIRIM-laboratorium in Shah Alam. Weken drie tot en met acht dekken banktests, waarbij laserfosfor-SKU's extra fotobiologische veiligheidscontroles uitvoeren onder MS IEC 62471. Weken negen en tien dekken de fabrieksaudit, die verplicht is voor overzeese OEM's onder het MS ISO/IEC 17065-schema dat wordt aangehaald in de certificeringsregels van SIRIM. Auditbevindingen worden ingedeeld als major, minor of observation, en een enkele major-bevinding herstelt de tijdlijn met drie weken.
Voor DataMax-kopers die kiezen voor een van onze 14 vooraf goedgekeurde optische engines (van 2200 tot 4500 ANSI lumens, UST en draagbare vormfactoren), hergebruiken we het bestaande CB-testcertificaat en EMC-dossier, wat de tijdlijn terugbrengt tot 3 tot 4 weken en de kosten tot ongeveer MYR 8.000 per SKU. Dat kostenverschil is belangrijk wanneer u een pilotorder van 500 eenheden plaatst over drie modelvarianten voor een Q3-winkellancering.
de SKU-documenten en kosten
de projector wordt beheerd door SIRIM Berhad, de normen- en accreditatie-instelling die het ST (Sirim-Terkini)-merktekenprogramma exploiteert onder het gezag van de Maleisische Commissie voor Communicatie en Multimedia (MCMC) en de Energiecommissie (ST). Voor B2B-inkoopteams die 4K UHD-, ultra-short throw- of draagbare slimme projectoren uit Shenzhen betrekken, is het merkteken de wettelijke toegangspoort tot winkelrekken, e-commerceplatforms en zakelijke AV-aanbestedingen. Zonder dit merkteken kan de douane containers in Port Klang vasthouden, en kanaalpartners zoals Harvey Norman, Senheng en AV-leveranciers kunnen de SKU weigeren.
Een regelgevende perimeter breidde begin 2026 opnieuw uit. SIRIM publiceerde op 14 januari 2026 de vijfde editie van zijn MS IEC 62368-1 acceptatielijst, in lijn met IEC 62368-1:2023 (audio/video, informatie- en communicatietechnologieapparatuur, deel 1: veiligheidseisen). We behandelen die update als de basislijn voor elke offerte die we uitgeven voor naar Maleisië bestemde SKU's.
de projectortoezicht na goedkeuring
Wanneer Prop 65 in het projectorcompliancedossier komt voor projectoren wordt het toezicht jaarlijks uitgevoerd nadat het eerste certificaat is uitgegeven, met een vervolgfabrieksaudit in maand 12 en een bureauonderzoek in maand 24. Elke wijziging aan de optische engine, laserdriver, Wi-Fi-module of behuizing vereist een nieuwe aanvraag onder de variantregels. DataMax onderhoudt een wijzigingsbeheerlogboek voor elke naar Maleisië bestemde SKU, zodat onze klanten precies kunnen zien wanneer een vernieuwing een hertest activeert, en we bundelen die hertests in kwartaalvensters om de eenheidskosten voorspelbaar te houden.
Sirim-certificering voor projectoren: testcategorieën en normverwijzingen
Een modelspecificaties omvatten drie verplichte testfamilies: elektrische veiligheid, elektromagnetische compatibiliteit en productetikettering. Elektrische veiligheidstests volgen MS IEC 62368-1 of, voor oudere lampgebaseerde eenheden, MS IEC 60065. EMC-tests dekken uitgestraalde en geleide emissies onder MS CISPR 32 (gelijkwaardig aan EN 55032) en immuniteit onder MS CISPR 35 (gelijkwaardig aan EN 55035). Energie-efficiëntie voor op het lichtnet aangesloten eenheden wordt gecontroleerd tegen MS IEC 62087, dat het in-modus stroomverbruikscijfer bepaalt dat u op de doos afdrukt.
De meeste eenheid vereist ook een verificatie van de draadloze module als de SKU wordt geleverd met Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.3 of een geïntegreerde Android TV / Google TV-dongle. De 6 GHz-band is nu afgesloten door een aanvullende Class Assignment van MCMC, en de radio-goedkeuring verloopt parallel aan het veiligheidstraject. Ons DataMax-engineeringteam handelt beide werkstromen af onder één projectcode, zodat onze B2B-kopers geen twee leveranciers hoeven te beheren.
Voor B2B-inkoopteams die een pilot van 500 eenheden evalueren, betekent deze categoriestapel doorgaans vier tot zes weken banktijd in het SIRIM-laboratorium. Standaardverwijzingen voor elke categorie worden gehaald uit de SIRIM-normencatalogus, en we houden een gedrukt exemplaar bij elke fabrieksaudit zodat onze OEM-partners ter plaatse elke normupdate van 2026 kunnen opmerken.
Vergelijking van testcategorieën voor Sirim-certificering voor projectoren
de projector kost onze gedeelde klanten doorgaans 10 tot 14 weken van inkooporder tot uitgifte van het ST-merkteken. De eerste twee weken dekken documentintake en monsterzending van onze Shenzhen-lijn naar het SIRIM-laboratorium in Shah Alam. Weken drie tot en met acht dekken banktests, waarbij laserfosfor-SKU's extra fotobiologische veiligheidscontroles uitvoeren onder MS IEC 62471. Weken negen en tien dekken de fabrieksaudit, die verplicht is voor overzeese OEM's onder het MS ISO/IEC 17065-schema dat wordt aangehaald in de certificeringsregels van SIRIM. Auditbevindingen worden ingedeeld als major, minor of observation, en een enkele major-bevinding herstelt de tijdlijn met drie weken.
Voor DataMax-kopers die kiezen voor een van onze 14 vooraf goedgekeurde optische engines (van 2200 tot 4500 ANSI lumens, UST en draagbare vormfactoren), hergebruiken we het bestaande CB-testcertificaat en EMC-dossier, wat de tijdlijn terugbrengt tot 3 tot 4 weken en de kosten tot ongeveer MYR 8.000 per SKU. Dat kostenverschil is belangrijk wanneer u een pilotorder van 500 eenheden plaatst over drie modelvarianten voor een Q3-winkellancering.
Sirim-certificering voor projectoren: goedkeuringsstrategie per modelniveau
Voor projectoren die SIRIM-goedkeuring nodig hebben, is modelniveaugoekeuring het meest gebruikelijke kostenbesparende pad waar onze B2B-kopers naar vragen, omdat het landen van drie SKU's in één enkel certificaat ongeveer MYR 12.000 kan scheren van een multi-productlancering. De modelniveauregel is verankerd in MS ISO/IEC 17067 en laat een oudermodel variantmodellen binnen één familie dekken, op voorwaarde dat de variant de optische engine, het hoofdboard en de draadloze module deelt, en geen nieuwe laserklasse of hoger lumenuitvoer boven het ouderplafond introduceert. De meeste modeldocumentatie begint met een ondertekende autorisatiebrief die een lokale vertegenwoordiger noemt, omdat SIRIM niet rechtstreeks zaken doet met overzeese OEM's. De volgende documenten zijn het aanvraagformulier (Form ST-1), het CB-testcertificaat met Maleisische afwijkingslijst, het EMC-testrapport, de gebruikershandleiding in Bahasa Malaysia of tweetalig, de naamplaatartwork, de stuklijst, het laserklassificatierapport voor Class 1- of Class 2-bronnen, het fotobiologische veiligheidsrapport, de lithiumbatterij MSDS en het UN 38.3-rapport, en de fabriekskwaliteitshandleiding.
Een eenheid compliancekosten breken als volgt uit: aanvraagkosten MYR 200, testkosten MYR 4.500 tot MYR 11.000 afhankelijk van de SKU-familie, certificaatuitgifte MYR 800, en de eerstejaars toezichtsaudit MYR 2.500. Voor een ODM-koper die een enkele SKU plaatst op een MOQ van 1.000 eenheden, werkt de totale landingskosten uit op ongeveer MYR 15.000, of ongeveer USD 3,20 per eenheid afgeschreven over de eerste productierun. We delen dat kostenmodel in elke offerte die we versturen, omdat transparante certificeringswiskunde is wat B2B-kopers gebruiken om de SKU-marge te verdedigen tegenover hun winkelkopers.
Vergelijking van niveauaustrategieën voor Sirim-certificering voor projectoren
| Niveauaustrategie | Aantal certificaten | Typische kosten | Typische tijdlijn | Best passende koper |
|---|---|---|---|---|
| Per-model indiening | 3 afzonderlijke | MYR 33.000 | 24-30 weken totaal | Kopers die unieke SKU's per regio nodig hebben |
| Twee-niveau ouder + 2 varianten | 1 certificaat | MYR 18.500 | 8-10 weken | Middenvolume 500-1.000 eenheid MOQ |
| Drie-niveau ouder + 4 varianten | 1 certificaat + 1 amendement | MYR 22.000 | 10-12 weken | Enterprise-uitrollen met gedeelde engine |
| Aparte per laserklasse | 2 certificaten | MYR 25.000 | 16-18 weken | Gemengde laser-/lampproductlijnen |
Het juiste niveau kiezen voor uw inkoopcyclus
Over regionale certificeringspaden voor projectoren hangt de niveauselectie af van drie koperzijdige variabelen: lanceringsvenster, MOQ per SKU en winkelkanaalmix. Een winkelkanaalmix die vereist dat elk model een unieke certificaatbarcode op de naamplaat draagt, begunstigt per-model indiening. Een enkele overheids- of onderwijsinschrijving die elk van drie SKU's als equivalent moet accepteren, begunstigt een ouder + variant indiening. DataMax-kopers die een Q3-winkellancering runnen met drie SKU's in een 500-eenheid MOQ besparen doorgaans het meest onder de twee-niveaustructuur, waarbij de besparingen worden geïnvesteerd in een langere garantiebuffer in plaats van een dunnere per-eenheid marge. Over de SIRIM-certificeringsworkflow voor projectoren wordt het toezicht jaarlijks uitgevoerd nadat het eerste certificaat is uitgegeven, met een vervolgfabrieksaudit in maand 12 en een bureauonderzoek in maand 24. Elke wijziging aan de optische engine, laserdriver, Wi-Fi-module of behuizing vereist een nieuwe aanvraag onder de variantregels. DataMax onderhoudt een wijzigingsbeheerlogboek voor elke naar Maleisië bestemde SKU, zodat onze klanten precies kunnen zien wanneer een vernieuwing een hertest activeert, en we bundelen die hertests in kwartaalvensters om de eenheidskosten voorspelbaar te houden.
Hoe u het juiste Sirim-certificeringspad kiest voor uw projectorlancering
Als uw projector CE-markering-certificeringspaden voor projectoren inkoopbeslissingen nodig heeft, draaien ze om vier concrete variabelen: doellanceringskwartaal, totale jaarlijkse volume over SKU's, winkelkanaalmix en het laserklasseplafond van uw vlaggenschipmodel. Voor inkoopteams die een Q3 2026-winkelvenster evalueren, beveelt onze DataMax Shenzhen OEM-desk aan om de certificaatstrategie te vergrendelen in de offertestap, idealiter 14 weken voor de beoogde verzenddatum, omdat een niveaustrategiewijziging na monsterverzending ongeveer MYR 4.500 aan herindiening kost en het 8-weken bankvenster herstart. MOQ-drempels zijn ook belangrijk: kopers die minder dan 300 eenheden per SKU runnen, besparen doorgaans meer door per-model in te dienen in plaats van de varianttestkosten te absorberen die een twee-niveaustructuur vereist. Het monsterbeleid bij DataMax verstuurt drie evaluatie-eenheden binnen 9 werkdagen vanuit ons Shenzhen-magazijn, waarbij elk pre-certificeringmonster vergezeld gaat van een concept labelartwork zodat het inkoopteam de ST-merktekenafmetingen kan valideren voordat de productierun in de wachtrij wordt gezet.
B2B-inkoopchecklist voor Sirim-certificering voor projectoren Over de CE-markering-certificeringsworkflow-paden voor projectoren splitst het testen zich in zeven verschillende categorieën die ons complianceteam bij DataMax afstemt op ons interne type-testrapport voor elke naar Maleisië bestemde SKU. Elke categorie draagt een gepubliceerde normverwijzing, en elke norm is niet-onderhandelbaar voor de goedkeuringsbrief die onze kopers nodig hebben om de Maleisische douane te klaren. Een eerste categorie is elektrische veiligheid onder MS IEC 60065 of MS IEC 62368-1, afhankelijk van of het chassis ontworpen is voor of na de 2024-overgangsdeadline. De tweede categorie is elektromagnetische compatibiliteit onder MS CISPR 32 en MS CISPR 35, die onze interne EMC-kamer afhandelt tijdens pre-scan om laburen krap te houden. De derde categorie is laser- en fotobiologische veiligheid onder MS IEC 60825-1 en MS IEC 62471 voor laserfosfor- en RGB-laser-SKU's boven 1 watt optisch vermogen. Categorieën vier tot en met zeven dekken energie-efficiëntie onder MS IEC 62087, akoestische ruis onder MS ISO 3741, draadloze co-existentie voor SKU's met Wi-Fi 6- of Bluetooth 5.2-radio's, en substantiebeperking onder het MS-equivalent van RoHS.
Slotopmerkingen
Eindconclusie
In B2B-inkoopcontexten, bij het evalueren van een pilot van 500 eenheden, betekent deze categoriestapel doorgaans vier tot zes weken banktijd in het SIRIM-laboratorium. Standaardverwijzingen voor elke categorie worden gehaald uit de SIRIM-normencatalogus, en we houden een gedrukt exemplaar bij elke fabrieksaudit zodat onze OEM-partners ter plaatse elke normupdate van 2026 kunnen opmerken.
Aan de slag met DataMax
Voor B2B-inkoopteams die klaar zijn om een 2026-lanceringsvenster te vergrendelen, geeft onze Shenzhen OEM-desk een certificaat-haalbaarheidsbeoordeling op dezelfde dag, met dekking van MOQ, doorlooptijd en monsterbeleid voor elke SKU in uw pijplijn. Stuur uw doelspecificaties naar het DataMax OEM-services-team of vraag een aangepaste offerte aan om binnen 24 uur een kostenoverzicht per niveau te ontvangen.
