A B2B beszerzési csapata most kapott három RFQ-t tantermi projektorokra – két mexikói iskola 1024x768 panelt kér, egy berlini vállalati

Közzététel ideje: jún. 12, 2026 - 68 Megtekintések

XGA vs WXGA: 2026-os összehasonlító útmutató

XGA vs WXGA: 2026-as összehasonlító útmutató

A B2B beszerzési csapatod most kapott három árajánlatkérőt tantermi projektorokra – két mexikói iskola 1024x768-as panelt kér, egy berlini vállalati képzési központ 1280x800-at, egy amerikai disztribútor pedig olyan árajánlatot szeretne, amely mindkettőt lefedi. Az a vevő, aki a vetítési távolsághoz rossz natív felbontást választ, 12%-os visszaküldési arányt és hathetes SKU-cserét fog elszenvedni. Ez a termék útmutató 2026-ra lebontja a natív felbontást, a képarányt, a fényerő-célértékeket és az OEM egységgazdaságtant, hogy a következő PO kiadása előtt a megfelelő panelt specifikálhasd.

XGA vs WXGA: natív felbontás, képarány és a 2026-os vevői valóság

Mit jelent valójában az XGA a beszerzési specifikációkban

Az XGA az Extended Graphics Array rövidítése – egy 1024x768-as natív panel, amely 4:3 képaránnyal érkezik. Eredetileg 1990-ben vált de facto PC-kijelző-szabvánnyá, és mind a mai napig jelen van az oktatásban, a kormányzati közbeszerzésekben és az ipari HMI-panelekben, mivel a korábbi képzési tartalmak, a régebbi SCADA-felületek és a dokumentumkamera-feedek mind 4:3 formátumban készültek. Amikor egy B2B vevő az eszközt értékelve XGA SKU-t lát, általában olyan projektorra számít, amely kompatibilis azzal, ami a hálózaton már fut, és amivel a tanárok vagy technikusok már tudnak dolgozni.

A DataMaxnál az OEM/ODM beszerzési csapatok számára az XGA-s kiépítések azért maradnak relevánsak, mert három vevői szegmens továbbra is ezt kéri: a 2015-ös készletet megújító latin-amerikai K-12 iskolai körzetek, a 4:3-as CAD-rajzokat futtató gyári képzőtermek és a 4:3-as szabványt egy évtizede alkalmazó katonai szimulációs termek. A 2025-ös szállítási mixünkben az XGA a DataMax 3LCD lézersor 28%-át teszi ki, ami magasabb részesedés, mint amit a legtöbb iparági előrejelzés jósolt.

A költség-oldal egyértelmű. A WXGA DMD vagy 3LCD panel az azonos XGA panelhez képest 1000 darabos MOQ mellett körülbelül 9%-14%-os anyagköltség-premimummal jár, a Tier-1 beszállítók aktuális panelárajánlatai alapján. Az árérzékeny piacokon szűk oktatási tendereket futtató vevők számára ez a különbség nagykereskedelmi szinten nagyjából 12-18 dollár egységenként, ami egy 5000 darabos körzeti telepítésnél összeadódik.

Mit hoz a WXGA a 2026-os RFP-kbe

A WXGA – Widescreen Extended Graphics Array – egy 1280x800-as natív panel 16:10-es képaránnyal. Ez az a felbontás, amelyet a modern laptopok, Chromebookok és Microsoft Teams / Zoom szobás megoldások 2026-ban alapértelmezetten kiadnak, ezért csendesen a B2B új alapértelmezettjévé vált. Amikor egy vevő XGA vs WXGA kifejezésre keres, szinte mindig azért teszi, mert egy iskolai IT-igazgató vagy AV-integrátor mondta neki, hogy a szélesvásznú az új alapvonal.

A WXGA pixelszáma 1 024 000, szemben az XGA 786 432-vel – 30%-kal nagyobb pixelsűrűség nagyjából azonos átlójú chipen. Egy 100 hüvelykes képen ez a különbség táblázatokon, műszaki rajzokon és osztott képernyős videóhívásokon látható, de egyszerű PowerPoint diákon nem. Ez az a specifikáció-összehasonlító táblázat, amelyet ezt a projektort 2026-os termékfrissítésre értékelő OEM-partnereknek osztunk meg:

SpecifikációXGAWXGA
Natív felbontás1024 x 7681280 x 800
Képarány4:316:10
Pixelek száma786 4321 024 000
Tipikus 2026-os nagykereskedelmi ár (USD, 1k MOQ)215 - 245 $235 - 265 $
DataMax MOQ500 egység500 egység
Szállítási határidő30 nap30 nap
Legjobb felhasználási esetRégebbi 4:3 tartalomSzélesvásznú laptopok, hibrid termek

(A panel-ár benchmark forrása: DSCC Display Supply Chain)

Hogyan javasoljuk a vevőknek a döntés keretezését a DataMaxnál

Amikor egy XGA vs WXGA kérdést mérlegelő OEM vevő megkeresi a shenzheni mérnökcsapatunkat, az árajánlatadás előtt négy szűrőlépésen vezetjük végig. Először is auditáljuk a forrástartalmat – ha a telepített bázis 70%-a vagy annál nagyobb része még mindig 4:3-as régebbi médiát futtat, az XGA a biztonságosabb választás. Másodszor, feltérképezzük a vetítési távolságot: egy 0,49-es ultra-rövid vetítési lencse a WXGA extra pixeleit észrevehető élességgel jeleníti meg egy 100 hüvelykes vásznon, míg egy szabványos 1,2-es vetítési lencse nem. Harmadszor, megerősítjük a fényerő-célértéket – 4000 ANSI lumen alatt a WXGA pixelelőnye kimosódik egy napfényes tanteremben. Negyedszer, rögzítjük a tanúsítványlistát: FCC, CE, RoHS és Energy Star az oktatási csatornákhoz; UL és BIS az ipari csatornákhoz. Mind a DataMax XGA, mind a WXGA SKU-k a teljes tanúsítványi csomaggal szállnak MOQ-pótdíj nélkül, ezért a teljes rendszer döntés a gyárunkban ritkán a megfelelőségen, és szinte mindig a végfelhasználói tartalom illeszkedésén múlik.

Beszerzési matek B2B vevők számára az XGA vs WXGA döntéshez

Döntési mátrix a projektortípus kiválasztásához 4 szempont alapján

Iskolák, minisztériumok és integrátor-telepítések beszerzési csapatai számára a(z) ajánlatunk kérdése ritkán él egy specifikációs lapon – egy beszerzési tervben él, kemény egységszámokkal és fix költségvetési plafonnal. Az elmúlt 18 hónapban végigmentünk ezen a gyakorlaton DataMax OEM-partnerekkel Délkelet-Ázsiában, a GCC-országokban és Latin-Amerikában, és a munkalap következetesen három változóra fut ki: egységár, várható élettartam és a tartalom-migráció downstream költsége.

A shenzheni gyárunkban a 4000 ANSI lumen fényerejű 3LCD lézerprojektor 2026-os FOB Shenzhen nagykereskedelmi ársávja 215-245 dollár XGA és 235-265 dollár WXGA esetén, 1000 darabos MOQ mellett. Az OEM vevői költségrés gyorsabban zárul, mint azt sokan gondolják, ha figyelembe vesszük a WXGA 30%-kal több pixelét és azt a tényt, hogy szinte minden új laptop, Chromebook és Microsoft Teams szobás megoldás 16:10-es alapértelmezett kimenettel érkezik. A 2026-os csatornaár-benchmark forrása: Future Source Consulting.

TCO munkalap, amelyet OEM-partnerekkel osztunk meg

Amikor egy XGA vs WXGA kérdést mérlegelő vevő teljes tulajdonlási költség (TCO) munkalapot kér, a következő sablont küldjük. Az alábbi számok egy valódi, 5000 darabos oktatási telepítésből származnak, amelyet 2025 végén szállítottunk egy latin-amerikai partnerünkön keresztül:

KöltségtételXGA (5000 egység)WXGA (5000 egység)
Hardver (FOB Shenzhen)1 150 000 $1 250 000 $
Helyi tartalom-átalakítási munkaerő180 000 $45 000 $
Végfelhasználói képzési órák1200 óra600 óra
5 éves tartalékpanel-készlet62 500 $75 000 $
Becsült TCO 5 évre1 392 500 $1 370 000 $

Az XGA vs WXGA TCO nagy tételben megfordul. Az 1000 darab alatti kisebb telepítések szinte mindig az XGA-t preferálják pusztán a hardverköltség alapján. A 2500 darab feletti telepítések a WXGA felé hajlanak, amint a tartalom-átalakítás és a képzési órák is beárazódnak. Ezt a kereszteződési pontot minden olyan B2B partnerünknek jelezzük, aki a SKU-t értékeli, mielőtt nálunk véglegesíti a panelválasztást.

MOQ, fizetési feltételek és szállítási határidők a DataMaxnál

Az XGA vs WXGA SKU-felosztás beszerzési mechanikájáról érdeklődő OEM vevők számára a gyárunkban a struktúra mindkét felbontásnál azonos. Az alap MOQ 500 egység SKU-nként, de 200 egységes próbarendelést is elfogadunk új partnerek esetén, 6%-os szerszámfelár ellenében. A szállítási határidő 30 nap a PO-visszaigazolástól az ismétlődő SKU-knál, és 45 nap az első alkalommal gyártott OEM-konstrukcióknál, amelyek egyedi keretszínt vagy logóselyem-nyomtatást igényelnek. A fizetési feltételek 30% T/T előleg és 70% egyenleg a B/L-másolat alapján a már bevezetett ügyfeleknél, valamint 100% T/T előre az első, 50 000 dollár nagykereskedelmi érték alatti rendeléseknél. LC-t is tudunk kezelni látra szóló formában a 200 000 dollár feletti nagykereskedelmi értékű rendeléseknél – ez az a struktúra, amelyet a legtöbb minisztérium és nagy oktatási disztribútor előnyben részesít, amikor ezt a terméket tenderen keresztül rendelik.

Valós vevői szcenáriók 2026-ban

A 2025-2026-os csővezetékünkben az XGA vs WXGA beszélgetés négy ismétlődő vevői szcenárióra oszlik. Megosztjuk őket, hogy a leendő partnerek előzetesen behatárolhassák helyzetüket, mielőtt mérnökcsapatunkhoz fordulnak – ez átlagosan nagyjából egy héttel rövidíti az árajánlati ciklust.

1. szcenárió – Régebbi szimulációs és vezérlőtermek

Ezek még mindig az XGA legstabilabb felhasználói. Egy 2026 első negyedévében árajánlatott európai repülőgép-szimulátor retrofit XGA-t írt elő, mert a meglévő 4:3-as képgenerátorok 10 éves életciklusúak, és a vevő nem akarta újra licencelni a szimulációs szoftvert. Az egység döntéshez ebben a szegmensben az XGA nyer a kompatibilitás miatt, és a panelmegtakarítást magasabb fényerőre csoportosítják át – 6500 ANSI lumenst kértek, ami XGA DMD-vel azonos termális költségvetés mellett jobban elérhető.

2. szcenárió – K-12 tantermi megújítások

Itt nyer a WXGA egyértelműen 2026-ban. Az iskolai körzetek 2022-2023-ban Chromebookokra szabványosítottak, és a 16:10-es alapértelmezett kimenet miatt az XGA projektorok állandó „miért van levágva a diám” típusú support-hívásokat generálnak. Az ESSER és hasonló finanszírozási programokon keresztül vásárló K-12 partnereink most 90%-ban WXGA-t és csak 10%-ban XGA-t rendelnek – ez teljes fordítás a 2021-es helyzethez képest. Az oktatásban az XGA vs WXGA döntést lényegében az eszköz-ökoszisztéma hozta meg, nem az AV-csapat.

3. szcenárió – Istentiszteleti helyek és közepes méretű helyszínek

Vegyes. Mindkettőt szállítjuk. Ebben a szegmensben a vevők egy tartalmi választóvonal mentén oszlanak meg: a 4:3-as himnusz-szövegtárgyalt rendelkező hagyományos gyülekezetek még mindig XGA-t rendelnek, míg a 16:9-es IMAG- és színpadi szövegrendszereket futtató kortárs, több telephelyes gyülekezetek WXGA-t. Az istentiszteleti AV-ban a modell árajánlat döntő tényezője szinte mindig a szöveg- és médiaszerver-környezet, nem maga a terem.

4. szcenárió – Ipari és mérnöki műhelyek

Az XGA meglepően jól tartja magát gyárakban, olaj- és gázipari vezérlőtermekben és SCADA-felújításoknál. Az ok az, hogy a régebbi ipari HMI-k és mérnöki CAD-csomagok továbbra is 1024x768-ra alapértelmezettek, és a kezelők erre a rácsra vannak betanítva. Amikor egy XGA vs WXGA RFP érkezik egy ipari vevőtől, XGA-t javaslunk, kivéve ha a vevő ugyanabban a pénzügyi évben a HMI-szoftvert is megújítja.

A négy szcenárióban az XGA vs WXGA beszélgetés mindig egy kérdésre fut ki: mi a forrástartalom? Ha a válasz „régebbi 4:3-as média, amelyet a következő 5 évben nem alakítanak át”, az XGA a helyes választás. Ha a válasz „modern laptopok és 16:10-es felhőalkalmazások”, a WXGA nyer. Mindkét felbontásból szívesen küldünk mintagépet minősített OEM-partnereknek, hogy az XGA vs WXGA döntést egy tényleges vásznon validálhassák, mielőtt egy 500 darabos PO-t lekötnek.

Hogyan válassz az XGA és a WXGA között a 2026-os beszerzési ciklusodban

Az idei negyedévben projektor-specifikációt véglegesítő B2B beszerzési csapatok számára az XGA vs WXGA döntést legjobban egy négylépéses ellenőrzőlista futtatásával lehet feloldani az RFQ kiadása előtt. Mi a DataMaxnál ezt használjuk belsőleg új OEM-partnerek bevezetésekor, és a 2025-2026-os rendeléseken az átlagos specifikációs konfliktus-újrafeldolgozást 14%-ról 3% alá csökkentette.

A DataMax négylépéses beszerzési ellenőrzőlistája

  1. A forrástartalom auditálása. Sorold fel az összes eszközt, alkalmazást és médiaszervert, amely a projektort táplálja. Ha a bemenetek több mint 70%-a 16:9 vagy 16:10, a WXGA nyer az XGA vs WXGA összehasonlításban.
  2. A terem képarányának megerősítése. Az álmennyezetek, a vászonkeretek és a meglévő rögzítőelemek mind fizikai korlátokat szabnak. Egy műemlék épület 4:3-as vászna kemény korlát, amely az XGA-nak kedvez.
  3. A fényerő-célérték rögzítése. Az azonos lumen-kimenetű WXGA panelek 8-12%-kal melegebben működnek a magasabb pixelsűrűség miatt, ami növeli a hűtési költségvetést. Tervezz 40-60 dollárral többet egységenként, ha WXGA-t inszisztálsz 5000+ ANSI lumennél.
  4. Az életciklus rögzítése. 7 éves telepítésnél a WXGA jobban öregszik. 3 éves frissítési ciklusnál, régebbi szoftverrel, az XGA térül meg gyorsabban.

MOQ, szállítási határidő és mintapolitika OEM-partnerek számára

Az XGA vs WXGA kínálatot értékelő OEM vevők számára a DataMax felbontásonként és SKU-nként 200 egységes MOQ-val, 12 hetes gyártási határidővel (PO-tól ex-factory Shenzhenig), valamint egy 14 napos értékelési mintaprogrammal dolgozik, amely egy 4500 ANSI lumenes demóegységet (XGA vagy WXGA) küld a minősített vevőknek visszatéríthető letét ellenében. Mérnökcsapatunk ingyenes optikai és termális hangolást biztosít 500 egység feletti rendeléseknél – itt alakul át a legtöbb XGA vs WXGA döntés polcról vehető SKU helyett egyedi házzá. Lépj kapcsolatba értékesítési csapatunkkal a question egyedi árajánlat kéréséhez, vagy böngészd az élő katalógust a DataMax OEM szolgáltatások oldalon.

Gyors áttekintő ellenőrzőlista

Merre tart a piac

2026-ban az XGA vs WXGA megoszlás rendelési könyvünkben nagyjából 38% XGA és 62% WXGA egységvolumenben, és a WXGA várhatóan 2026 negyedik negyedévére átlépi a 70%-t, ahogy egyre több oktatási és SMB vevő újítja meg a telepített bázist. Az XGA legalább egy újabb termékcikluson át megőrzi védhető rést a szimulációban, az ipari vezérlésben és a hagyományos istentiszteleti szegmensben.

Következő lépések a DataMaxszal

Ha csapatod még mindig az XGA vs WXGA kompromisszumot mérlegeli egy 2026-os telepítéshez, küldd el a terem méreteit, a forráseszköz-listát és a cél-fényerőt, és mérnökeink két munkanapon belül visszaküldenek egy egymás melletti BOM-ot és termális költségvetést. Böngészd a projektorcsaládot a házi-mozi projektor kínálatunkban, vagy nyiss egy projektfájlt a question egyedi árajánlat kéréséhez.

Az Ön kosara
Az oldal használati élményét javítja, ha engedélyezi a sütiket Süti-szabályzat