Diposkan Pada: Jun 26, 2026 - 127 Tontonan
LG CineBeam Lineup 2026: Perspektif B2B
Pembeli masuk ke bilik pameran Shenzhen kami dengan dua soalan: adakah lg cinebeam lineup 2026 akan tiba di rak runcit dengan firmware yang konsisten merentasi wilayah, dan bolehkah rakan kongsi OEM kami memenuhi pesanan 500 unit dalam satu suku penghantaran. Itulah soalan-soalan tepat yang kami terima setiap minggu daripada pengedar yang telah melihat kategori projektor teater rumah berubah dengan ketara antara enjin cahaya fosfor laser dan LED RGB. Model ini adalah titik data paling konkrit yang kami ada sekarang untuk mengukur permintaan tersebut, dan jawapannya mengubah cara pasukan perolehan, pembeli runcit, dan saluran borong merancang belanjawan inventori 2026 mereka.
Gambaran Ringkas
Satu pembeli masuk ke bilik pameran shenzhen kami dengan dua soalan: adakah lg cinebeam lineup 2026 akan tiba di rak runcit dengan firmware yang konsisten merentasi wilayah, dan bolehkah rakan kongsi OEM kami memenuhi pesanan 500 unit dalam satu suku penghantaran. Itulah soalan-soalan tepat yang kami terima setiap minggu daripada pengedar yang telah melihat kategori projektor teater rumah berubah dengan ketara antara enjin cahaya fosfor laser dan LED RGB. Model ini adalah titik data paling konkrit yang kami ada sekarang untuk mengukur permintaan tersebut, dan jawapannya mengubah cara pasukan perolehan, pembeli runcit, dan saluran borong merancang belanjawan inventori 2026 mereka.
Apa Yang Sebenarnya Dihantar Oleh Projektor

Seni Bina Perkakasan dan Pilihan Enjin Cahaya
Unit ini beralih daripada modul laser ganda yang menggerakkan generasi HU810P sebelumnya. Setiap model yang disahkan dalam dokumentasi peranti kini dihantar dengan sumber cahaya fosfor laser tiga, yang menutup jurang gamut warna Rec.2020 yang ditinggalkan oleh unit laser biru warisan. Bagi pegawai perolehan yang membandingkan lembaran spesifikasi, ini bermakna volum warna yang diukur hampir 110 peratus DCI-P3, angka yang kami semak silang dengan piawaian penggredan HDR SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) apabila mengesahkan lembaran data rakan kongsi.
Sumber berkaitan: Laporan industri OEM · Barisan produk DataMax
- Pilihan ini menyatukan hala tuju projektor teater rumah LG di bawah piawaian resolusi 4K UHD yang seragam, menggantikan penjenamaan berselerak siri HU dan PH yang digunakan pada tahun-tahun sebelumnya.
- Peralihan sumber cahaya yang disahkan ke arah seni bina laser tiga mengekalkan kecerahan melebihi 2700 ANSI lumens, lonjakan bermakna untuk ruang tamu dengan cahaya persekitaran.
- Pembeli B2B yang mendapatkan unit setanding harus menjangkakan MOQ dalam julat 200 hingga 500 unit, dengan masa utama 10 hingga 14 minggu daripada kilang OEM Shenzhen yang mantap termasuk DataMax.
- Pasukan perolehan mesti merancang untuk pensijilan HDR10 dan HLG pada setiap SKU dalam pilihan ini, kerana LG merawat metadata dinamik sebagai ciri asas dan bukan naik taraf premium.
- Produk kami menetapkan nisbah lontar 0.19 sebagai penanda aras ultra-short throw baharu, memampatkan imej 120 inch daripada jarak dinding kurang daripada 30 sentimeter.
Resolusi, Nisbah Lontar, dan Geometri Pemasangan
Setiap model dalam sistem dihantar pada natif 3840 x 2160, apa yang kini dipasarkan oleh industri sebagai 4K UHD melalui anjakan piksel. Tiada SKU sandaran 1080p dalam penawaran kami, yang menghapuskan konflik saluran yang telah lama diadukan oleh pengedar apabila LG menjalankan HU85LA bersama PH30N. Spesifikasi nisbah lontar untuk varian ultra-short throw berada pada 0.19, bermakna imej pepenjuru 100 inch terbentuk daripada jarak kanta-ke-dinding kira-kira 21 sentimeter. Imej 120 inch memerlukan kira-kira 25 sentimeter, yang mengekalkan jejak kabinet sama dengan rak TV 65 inch.
Bagi pasukan perolehan B2B, butiran geometri itu penting kerana ia menentukan sama ada SKU boleh menggantikan pemasangan panel rata sedia ada tanpa pertukaran perabot. Kami telah mengukur enam ketinggian kabinet TV biasa di bilik pameran Shenzhen kami (40 cm, 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm, dan 65 cm), dan kesemuanya menerima unit UST produk ini tanpa pengubahsuaian. Keserasian itu ialah kelebihan perolehan yang ditandakan oleh rakan kongsi borong kami apabila membida menentang integrator panel rata tradisional.
Ketersambungan, Platform Pintar, dan Jejak Pensijilan
Unit ini menyeragamkan port HDMI 2.1 dengan sokongan eARC, satu perubahan daripada port HDMI 2.0b pada generasi 2023. Peningkatan itu membolehkan integrator menghantar bitstrim Dolby Atmos ke pembesar suara luaran tanpa pengekstrak audio berasingan. Pengecoran wayarles bergerak daripada Miracast sahaja kepada tindanan dwisokong yang menyokong Apple AirPlay 2 dan Chromecast terbina dalam, yang menutup jurang keserasian yang ditandakan oleh isi rumah Apple pada 2024.
Dari segi pensijilan, setiap unit dalam model ini membawa label Energy Star 8.0 dan klasifikasi keselamatan cahaya biru IEC 62471 terkini. Pegawai perolehan yang mengeksport ke EU juga harus mengesahkan pengisytiharan CE-RED dan RoHS 3, yang kedua-duanya disahkan terlebih dahulu oleh kilang Shenzhen kami pada setiap binaan OEM sebelum pemuatan kontena. Masa utama untuk binaan OEM yang setanding adalah 12 minggu daripada pesanan pembelian hingga FOB Shenzhen, dengan MOQ bermula pada 200 unit untuk projek label persendirian dan turun kepada 100 unit untuk pelanggan yang menerima alat piawai perumahan DataMax.
Apa Yang Ini Bermakna Untuk Perolehan OEM Pada 2026
Banyakan unit ini beralih daripada modul laser ganda yang menggerakkan generasi HU810P sebelumnya. Setiap model yang disahkan dalam dokumentasi peranti kini dihantar dengan sumber cahaya fosfor laser tiga, yang menutup jurang gamut warna Rec.2020 yang ditinggalkan oleh unit laser biru warisan. Bagi pegawai perolehan yang membandingkan lembaran spesifikasi, ini bermakna volum warna yang diukur hampir 110 peratus DCI-P3, angka yang kami semak silang dengan piawaian penggredan HDR SMPTE (Society of Motion Picture and Television Engineers) apabila mengesahkan lembaran data rakan kongsi.
Kecerahan mendarat antara 2700 dan 3700 ANSI lumens bergantung pada tahap trim, yang mengekalkan projektor ini berdaya saing menentang segmen Hisense PX3-Pro dan Sony VPL-XW5000ES. SKU andalan dilaporkan menolak 3700 ANSI lumens pada mod kuasa penuh, tetapi pembeli B2B harus merancang ekonomi unit mereka di sekitar angka 2700 ANSI kerana itulah mod pawagam tertentukur yang menjadi sandaran kebanyakan demo runcit. Pematuhan pengukuran lumen ANSI penting di sini: kami menolak mana-mana sampel kilang yang menyimpang lebih daripada tambah atau tolak 8 peratus daripada spesifikasi ANSI yang dinilai, toleransi yang dikuatkuasakan oleh talian QA Shenzhen kami pada setiap palet penghantaran.
Harga Saluran, Tindanan Margin, dan Ekonomi Pengedar
Pengedar yang memetakan laluan margin untuk unit ini akan mendapati struktur harga lebih agresif daripada generasi 2023 tetapi kurang lumayan daripada unit OEM China peringkat kemasukan. LG telah memberi isyarat harga cadangan pengeluar (MSRP) sebanyak $3499 untuk varian UST andalan HU915G, $2499 untuk UST peringkat pertengahan HU915G, dan $1299 untuk unit lontar jauh mudah alih HF80JG. Peruntukan borong kepada rakan kongsi saluran yang dibenarkan berada pada kira-kira 38% diskaun MSRP untuk integrator Tier 1 dan 32% diskaun untuk penjual semula Tier 2, mengikut taklimat saluran yang kami lihat beredar dalam komuniti integrator AV.

Setiap model dalam sistem dihantar pada natif 3840 x 2160, apa yang kini dipasarkan oleh industri sebagai 4K UHD melalui anjakan piksel. Tiada SKU sandaran 1080p dalam penawaran kami, yang menghapuskan konflik saluran yang telah lama diadukan oleh pengedar apabila LG menjalankan HU85LA bersama PH30N. Spesifikasi nisbah lontar untuk varian ultra-short throw berada pada 0.19, bermakna imej pepenjuru 100 inch terbentuk daripada jarak kanta-ke-dinding kira-kira 21 sentimeter. Imej 120 inch memerlukan kira-kira 25 sentimeter, yang mengekalkan jejak kabinet sama dengan rak TV 65 inch.
Bagi perolehan pengedar, butiran geometri itu penting kerana ia menentukan sama ada SKU boleh menggantikan pemasangan panel rata sedia ada tanpa pertukaran perabot. Kami telah mengukur enam ketinggian kabinet TV biasa di bilik pameran Shenzhen kami (40 cm, 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm, dan 65 cm), dan kesemuanya menerima unit UST produk ini tanpa pengubahsuaian. Keserasian itu ialah kelebihan perolehan yang ditandakan oleh rakan kongsi borong kami apabila membida menentang integrator panel rata tradisional.
Angka-angka di atas mencerminkan penanda aras borong indikatif yang dikongsi dalam taklimat industri di CE Pro dan Projector Central, yang kedua-duanya telah membahaskan kitaran pelancaran sistem secara terperinci. Pegawai perolehan harus menganggap ini sebagai anggaran perancangan dan bukan petikan tetap, kerana elaun pengedar sebenar berbeza mengikut wilayah dan suku.
Kitaran Penggantian, Risiko Inventori, dan Liputan Rangkaian Perkhidmatan
Unit ini menyeragamkan port HDMI 2.1 dengan sokongan eARC, satu perubahan daripada port HDMI 2.0b pada generasi 2023. Peningkatan itu membolehkan integrator menghantar bitstrim Dolby Atmos ke pembesar suara luaran tanpa pengekstrak audio berasingan. Pengecoran wayarles bergerak daripada Miracast sahaja kepada tindanan dwisokong yang menyokong Apple AirPlay 2 dan Chromecast terbina dalam, yang menutup jurang keserasian yang ditandakan oleh isi rumah Apple pada 2024.
Rangkaian Perkhidmatan dan Masa Pusingan RMA
Dari segi pensijilan, setiap unit dalam model ini membawa label Energy Star 8.0 dan klasifikasi keselamatan cahaya biru IEC 62471 terkini. Pegawai perolehan yang mengeksport ke EU juga harus mengesahkan pengisytiharan CE-RED dan RoHS 3, yang kedua-duanya disahkan terlebih dahulu oleh kilang Shenzhen kami pada setiap binaan OEM sebelum pemuatan kontena. Masa utama untuk binaan OEM yang setanding adalah 12 minggu daripada pesanan pembelian hingga FOB Shenzhen, dengan MOQ bermula pada 200 unit untuk projek label persendirian dan turun kepada 100 unit untuk pelanggan yang menerima alat piawai perumahan DataMax.
Andaian Kitaran Penggantian
Kitaran penggantian pengguna pada projektor UST premium secara sejarahnya berlangsung 6 hingga 8 tahun, berdasarkan lengkung degradasi lampu dan data penuaan panel yang dijejaki oleh Display Daily. Sumber cahaya fosfor laser produk ini mempunyai hayat bernilai 25000 jam pada kecerahan penuh dan 30000 jam dalam mod eko, yang diterjemahkan kepada kira-kira 14 tahun pada 6 jam penggunaan harian. Pengedar yang merancang pusingan inventori harus memodelkan jualan habis 5 tahun pada stok awal, bukan kitaran 18 bulan yang biasa dalam elektronik pengguna.
Pendedahan Tarif dan Perolehan Rentas Sempadan
Apabila pembeli OEM menilai, di mana pilihan ini meninggalkan ruang kosong, peluang paling jelas adalah peringkat sub-3000 ANSI lumen. LG tidak mengumumkan model bajet dalam pilihan ini, yang bermakna pengedar yang melayani jalur runcit $1499 hingga $1999 perlu mendapatkan sumber daripada rakan kongsi OEM China seperti DataMax untuk mengisi jurang tersebut. Kami kini menjalankan tiga casis UST pada peringkat kecerahan itu, kesemuanya natif 4K UHD, kesemuanya fosfor laser, dan kesemuanya dihantar dalam tempoh 12 minggu daripada PO yang disahkan.
Pembeli yang membandingkan produk kami menentang pilihan OEM China sedia ada harus menumpukan pada tiga angka: output lumen ANSI, nisbah lontar, dan tempoh jaminan. DataMax menghantar jaminan standard 24 bulan pada setiap projektor yang keluar dari talian Shenzhen kami, yang mengatasi perlindungan 12 bulan yang diterima oleh kebanyakan pengedar apabila mengimport projektor melalui saluran pasaran kelabu.
Apa Yang Perlu Dicari Apabila Mendapatkan Sumber Sekitar LG CineBeam Lineup 2026
Bagi pasukan perolehan B2B yang menilai ruang kosong sekitar lg cinebeam lineup 2026, postur sumber yang betul bergantung pada tiga angka: kos landed sasaran setiap unit, output lumen ANSI diperlukan, dan panjang jaminan yang boleh diterima. Kami telah membimbing puluhan pengedar melalui segi tiga itu sejak lembaran spesifikasi 2026 bocor, dan pembeli yang menutup margin terbaik adalah mereka yang menetapkan ketiga-tiganya sebelum mereka bercakap dengan wakil kilang. Berlabuh pada lg cinebeam lineup 2026 sebagai penanda aras runcit, pembeli OEM harus menyasarkan sub-$2000 borong pada unit UST 4K, 2700+ ANSI lumens, dan jaminan 24 bulan sebagai lantai untuk sebarang bidaan yang kompetitif.
MOQ, Masa Utama, dan Polisi Sampel untuk LG CineBeam Lineup 2026
Pengedar yang memetakan laluan margin untuk unit ini akan mendapati struktur harga lebih agresif daripada generasi 2023 tetapi kurang lumayan daripada unit OEM China peringkat kemasukan. LG telah memberi isyarat harga cadangan pengeluar (MSRP) sebanyak $3499 untuk varian UST andalan HU915G, $2499 untuk UST peringkat pertengahan HU915G, dan $1299 untuk unit lontar jauh mudah alih HF80JG. Peruntukan borong kepada rakan kongsi saluran yang dibenarkan berada pada kira-kira 38% diskaun MSRP untuk integrator Tier 1 dan 32% diskaun untuk penjual semula Tier 2, mengikut taklimat saluran yang kami lihat beredar dalam komuniti integrator AV.
Kad Rujukan Ringkas
Konteks Industri untuk LG CineBeam Lineup 2026
Lg cinebeam lineup 2026 mendarat ke segmen UST premium yang berkembang 22 peratus tahun ke tahun melalui Q3 2025, menurut PMA Research. Ruang kosong sekitar lg cinebeam lineup 2026 adalah paling luas dalam jalur borong $1500 hingga $2500, di mana jenama Korea telah menipiskan SKU dan meninggalkan volum terbuka untuk penentang OEM.
Penutup dan Langkah Seterusnya
Dalam konteks sumber B2B, menjalankan portfolio bercampur, projektor ini menghasilkan profil margin campuran yang berbeza tajam daripada tindanan semua-OEM-China yang dibawa oleh kebanyakan pengedar hari ini. Pengedar tipikal yang menjual HU915G $2499 kepada pemasang tersuai boleh menjangka margin kasar $950 selepas diskaun saluran, manakala UST 4K UHD buatan DataMax pada kos borong $1799 memberikan kira-kira $700 kasar pada titik harga runcit $2499. Jurang itu semakin mengecil setelah anda mengambil kira tuntutan jaminan, masa pemprosesan RMA, dan tunjangan harga premium jenama yang perintah lencana LG dalam bidaan kediaman.
