Publikováno: čvn 26, 2026 - 136 Zobrazení
LG CineBeam Lineup 2026: pohled B2B
Zákazník vstoupí do našeho showroomu v Šen-čenu se dvěma otázkami: dostane se LG CineBeam lineup 2026 do maloobchodů s konzistentním firmware napříč regiony, a zvládne náš OEM partner vyplnit objednávku 500 kusů během jednoho přepravního čtvrtletí. To jsou přesně otázky, které slyšíme každý týden od distributorů, kteří sledují, jak kategorie domácích kino projektorů prudce přechází mezi laserovým fosforem a světelnými zdroji RGB LED. Tento model je aktuálně nejkonkrétnějším datovým bodem, který máme k odhadu té poptávky, a odpověď mění způsob, jakým by procurement týmy, maloobchodní kupci a velkoobchodní kanály měly plánovat své inventární rozpočty na rok 2026.
Snapshot
Jeden zákazník vstoupí do našeho showroomu v Šen-čenu se dvěma otázkami: dostane se LG CineBeam lineup 2026 do maloobchodů s konzistentním firmware napříč regiony, a zvládne náš OEM partner vyplnit objednávku 500 kusů během jednoho přepravního čtvrtletí. To jsou přesně otázky, které slyšíme každý týden od distributorů, kteří sledují, jak kategorie domácích kino projektorů prudce přechází mezi laserovým fosforem a světelnými zdroji RGB LED. Tento model je aktuálně nejkonkrétnějším datovým bodem, který máme k odhadu té poptávky, a odpověď mění způsob, jakým by procurement týmy, maloobchodní kupci a velkoobchodní kanály měly plánovat své inventární rozpočty na rok 2026.
Co projektor skutečně obsahuje

Hardwarová architektura a volba světelného zdroje
Tato jednotka ustupuje od duálních laserových modulů, které poháněly předchozí generaci HU810P. Každý potvrzený model v dokumentaci zařízení se nyní dodává s trojitým laserovým fosforovým světelným zdrojem, který uzavírá mezeru v barevném gamutu Rec.2020, kterou zanechaly starší modré laserové jednotky. Pro procurement manažera porovnávajícího specifikační listy to znamená měřený barevný objem blízký 110 procentům DCI-P3, což je hodnota, kterou křížově ověřujeme proti normám SMPTE HDR masteringu od Society of Motion Picture and Television Engineers při validaci partnerských datových listů.
Související zdroje: Zpráva o OEM odvětví · Produktová řada DataMax
- Tato volba sjednocuje roadmap domácích kino projektorů LG pod jednotný standard rozlišení 4K UHD a nahrazuje roztříštěné značení řad HU a PH používané v předchozích letech.
- Potvrzený posun ke trojité laserové architektuře tlačí udržitelný jas nad 2700 ANSI lumenů, což je významný skok pro obývací pokoje s okolním světlem.
- B2B kupci pořizující srovnatelné jednotky by měli očekávat MOQ v rozmezí 200 až 500 kusů, s dodacími lhůtami 10 až 14 týdnů od zavedených OEM továren v Šen-čenu, včetně DataMax.
- Procurement týmy musí plánovat certifikaci HDR10 a HLG u každé SKU v této volbě, protože LG zachází s dynamickými metadaty jako se základní funkcí, nikoli prémiovým příplatkem.
- Náš produkt staví throw ratio 0,19 jako nový ultra-short throw benchmark a stlačuje 120 inch obraz z méně než 30 centimetrů vzdálenosti od stěny.
Rozlišení, throw ratio a instalační geometrie
Každý model v systému se dodává v nativním rozlišení 3840 x 2160, což průmysl nyní prodává jako 4K UHD prostřednictvím pixel shifting. V naší nabídce neexistuje žádná záložní SKU v rozlišení 1080P, což odstraňuje dlouhodobý kanálový konflikt, na který si distributoři stěžovali, když LG provozoval HU85LA vedle PH30N. Specifikace throw ratio pro ultra-short throw variantu činí 0,19, což znamená, že 100 inch diagonální obraz vznikne z přibližně 21 centimetrů vzdálenosti čočky od stěny. 120 inch obraz vyžaduje asi 25 centimetrů, takže půdorys skříně zůstává totožný se stojanem na 65 inch TV.
Pro B2B procurement týmy je tento geometrický detail důležitý, protože určuje, zda může SKU nahradit stávající instalace plochých panelů bez výměny nábytku. V našem showroomu v Šen-čenu jsme změřili šest běžných výšek TV skříněk (40 cm, 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm a 65 cm) a všech šest přijímá tuto UST jednotku produktu bez úprav. Tato kompatibilita je nákupní výhodou, kterou naši velkoobchodní partneři zmiňují při nabídkách proti tradičním integrátorům plochých panelů.
Konektivita, chytrá platforma a certifikační stopa
Jednotka standardizuje porty HDMI 2.1 s podporou eARC, což je posun od portů HDMI 2.0b u generace 2023. Tento upgrade umožňuje integrátorům propouštět bitstreamy Dolby Atmos do externích soundbarů bez samostatného audio extraktoru. Bezdrátové sdílení obsahu přechází z režimu pouze Miracast na duální stack podporující Apple AirPlay 2 a Chromecast built-in, což uzavírá kompatibilní mezeru, kterou domácnosti Apple signalizovaly v roce 2024.
Z hlediska certifikací nese každá jednotka v modelu označení Energy Star 8.0 a nejnovější klasifikaci IEC 62471 pro bezpečnost modrého světla. Procurement manažeři vyvážející do EU by měli rovněž potvrdit prohlášení CE-RED a RoHS 3, která naše továrna v Šen-čenu předem validuje u každé OEM stavby před nakládkou kontejneru. Dodací lhůty pro srovnatelné OEM stavby činí 12 týdnů od nákupní objednávky po FOB Šen-čen, s MOQ od 200 kusů pro projekty private label a snížením na 100 kusů pro klienty, kteří akceptují standardní nástrojové vybavení šasi DataMax.
Co to znamená pro OEM sourcing v roce 2026
Mnoho z toho, tato jednotka ustupuje od duálních laserových modulů, které poháněly předchozí generaci HU810P. Každý potvrzený model v dokumentaci zařízení se nyní dodává s trojitým laserovým fosforovým světelným zdrojem, který uzavírá mezeru v barevném gamutu Rec.2020, kterou zanechaly starší modré laserové jednotky. Pro procurement manažera porovnávajícího specifikační listy to znamená měřený barevný objem blízký 110 procentům DCI-P3, což je hodnota, kterou křížově ověřujeme proti normám SMPTE HDR masteringu od Society of Motion Picture and Television Engineers při validaci partnerských datových listů.
Jas se pohybuje mezi 2700 a 3700 ANSI lumeny v závislosti na úrovni výbavy, takže tento projektor zůstává konkurenceschopný vůči segmentům Hisense PX3-Pro a Sony VPL-XW5000ES. Prémiová SKU údajně dosahuje 3700 ANSI lumenů v režimu plného výkonu, ale B2B kupci by měli plánovat svou jednotkovou ekonomiku kolem hodnoty 2700 ANSI, protože to je kalibrovaný režim cinema, na který spoléhá většina maloobchodních demo ukázek. Soulad s měřením ANSI lumenů zde hraje roli: odmítáme jakýkoli tovární vzorek, který se odchyluje o více než plus nebo minus 8 procent od udávané specifikace ANSI, což je tolerance, kterou naše QA linka v Šen-čenu prosazuje na každé přepravní paletě.
Kanálové ceny, struktura marže a ekonomika distributorů
Distributoři mapující cestu marže pro tuto jednotku zjistí, že cenová struktura je agresivnější než u generace 2023, ale méně štědrá než u vstupních čínských OEM jednotek. LG signalizovalo doporučenou maloobchodní cenu výrobce (MSRP) 3499 USD za vlajkovou UST variantu HU915G, 2499 USD za střední UST HU785G a 1299 USD za přenosnou long-throw jednotku HF80JG. Velkoobchodní alokace autorizovaným kanálovým partnerům činí přibližně 38 % slevu z MSRP pro Tier 1 integrátory a 32 % slevu pro Tier 2 resellery, podle kanálových briefů, které kolují v komunitě AV integrátorů.

Každý model v systému se dodává v nativním rozlišení 3840 x 2160, což průmysl nyní prodává jako 4K UHD prostřednictvím pixel shifting. V naší nabídce neexistuje žádná záložní SKU v rozlišení 1080P, což odstraňuje dlouhodobý kanálový konflikt, na který si distributoři stěžovali, když LG provozoval HU85LA vedle PH30N. Specifikace throw ratio pro ultra-short throw variantu činí 0,19, což znamená, že 100 inch diagonální obraz vznikne z přibližně 21 centimetrů vzdálenosti čočky od stěny. 120 inch obraz vyžaduje asi 25 centimetrů, takže půdorys skříně zůstává totožný se stojanem na 65 inch TV.
Pro nákup distributory, tento geometrický detail je důležitý, protože určuje, zda může SKU nahradit stávající instalace plochých panelů bez výměny nábytku. V našem showroomu v Šen-čenu jsme změřili šest běžných výšek TV skříněk (40 cm, 45 cm, 50 cm, 55 cm, 60 cm a 65 cm) a všech šest přijímá tuto UST jednotku produktu bez úprav. Tato kompatibilita je nákupní výhodou, kterou naši velkoobchodní partneři zmiňují při nabídkách proti tradičním integrátorům plochých panelů.
Výše uvedená čísla odrážejí orientační velkoobchodní benchmarky sdílené v průmyslových brietech na CE Pro a Projector Central, které obě podrobně pokryly spouštěcí cyklus systému. Procurement manažeři by je měli považovat za plánovací odhady, nikoli za pevné nabídky, protože skutečné distributorové rabaty se liší podle regionu a čtvrtletí.
Cyklus výměny, riziko zásob a pokrytí servisní sítě
Jednotka standardizuje porty HDMI 2.1 s podporou eARC, což je posun od portů HDMI 2.0b u generace 2023. Tento upgrade umožňuje integrátorům propouštět bitstreamy Dolby Atmos do externích soundbarů bez samostatného audio extraktoru. Bezdrátové sdílení obsahu přechází z režimu pouze Miracast na duální stack podporující Apple AirPlay 2 a Chromecast built-in, což uzavírá kompatibilní mezeru, kterou domácnosti Apple signalizovaly v roce 2024.
Servisní síť a doba vyřízení RMA
Z hlediska certifikací nese každá jednotka v modelu označení Energy Star 8.0 a nejnovější klasifikaci IEC 62471 pro bezpečnost modrého světla. Procurement manažeři vyvážející do EU by měli rovněž potvrdit prohlášení CE-RED a RoHS 3, která naše továrna v Šen-čenu předem validuje u každé OEM stavby před nakládkou kontejneru. Dodací lhůty pro srovnatelné OEM stavby činí 12 týdnů od nákupní objednávky po FOB Šen-čen, s MOQ od 200 kusů pro projekty private label a snížením na 100 kusů pro klienty, kteří akceptují standardní nástrojové vybavení šasi DataMax.
Předpoklady cyklu výměny
Spotřebitelské cykly výměny u prémiových UST projektorů historicky činily 6 až 8 let, na základě křivek degradace lampy a dat o stárnutí panelů sledovaných Display Daily. Laserový fosforový světelný zdroj tohoto produktu nese jmenovitou životnost 25000 hodin při plném jasu a 30000 hodin v ekologickém režimu, což při 6 hodinách denního používání odpovídá přibližně 14 letům. Distributoři plánující obrátku zásob by měli modelovat 5letý prodej počátečních zásob, nikoli 18měsíční cykly běžné v segmentu spotřební elektroniky.
Vystavení clu a přeshraniční sourcing
Když OEM kupci hodnotí, kde tato volba zanechává bílé místo, nejjasnější příležitostí je úroveň pod 3000 ANSI lumenů. LG v této volbě neoznámil žádný budgetový model, což znamená, že distributoři obsluhující maloobchodní pásmo 1499 až 1999 USD budou muset získávat od čínských OEM partnerů, jako je DataMax, aby zaplnili mezeru. Aktuálně provozujeme tři UST šasi v této jasové úrovni, všechna s nativním 4K UHD, všechna s laserovým fosforem a všechna expedovaná v 12týdenním okně od potvrzené PO.
Kupci porovnávající náš produkt proti zavedeným čínským OEM alternativám by se měli soustředit na tři čísla: výstup v ANSI lumenech, throw ratio a délku záruky. DataMax poskytuje standardní 24měsíční záruku na každý projektor opouštějící naši linku v Šen-čenu, což překonává 12měsíční krytí, které většina distributorů získává při dovozu projektoru šedými kanály.
Na co se zaměřit při sourcingu kolem LG CineBeam Lineup 2026
Pro B2B procurement týmy hodnotící bílé místo kolem LG CineBeam lineup 2026 závisí správný sourcingový postoj na třech číslech: cílové náklady na jednotku po přistání, požadovaný výstup v ANSI lumenech a přijatelná délka záruky. Prošli jsme desítkami distributorů tímto trojúhelníkem od úniku specifikačních listů 2026, a kupci, kteří dosahují nejlepších marží, jsou ti, kteří si stanoví všech tři předtím, než mluví s továrním zástupcem. S ukotvením na LG CineBeam lineup 2026 jako maloobchodním benchmarku by OEM kupci měli cílit na velkoobchodní cenu pod 2000 USD u 4K UST jednotek, 2700+ ANSI lumenů a 24měsíční záruku jako základní úroveň pro jakoukoli konkurenceschopnou nabídku.
MOQ, dodací lhůta a politika vzorků pro LG CineBeam Lineup 2026
Distributoři mapující cestu marže pro tuto jednotku zjistí, že cenová struktura je agresivnější než u generace 2023, ale méně štědrá než u vstupních čínských OEM jednotek. LG signalizovalo doporučenou maloobchodní cenu výrobce (MSRP) 3499 USD za vlajkovou UST variantu HU915G, 2499 USD za střední UST HU785G a 1299 USD za přenosnou long-throw jednotku HF80JG. Velkoobchodní alokace autorizovaným kanálovým partnerům činí přibližně 38 % slevu z MSRP pro Tier 1 integrátory a 32 % slevu pro Tier 2 resellery, podle kanálových briefů, které kolují v komunitě AV integrátorů.
Stručná referenční karta
Kontext odvětví pro LG CineBeam Lineup 2026
LG CineBeam lineup 2026 přichází do prémiového UST segmentu, který meziročně vzrostl o 22 procent do Q3 2025, podle PMA Research. Bílé místo kolem LG CineBeam lineup 2026 je nejširší ve velkoobchodním pásmu 1500 až 2500 USD, kde korejské značky ztenčily SKU a zanechaly objem otevřený pro OEM vyzyvatele.
Závěr a další kroky
V kontextech B2B sourcingu, provozujících smíšená portfolia, tento projektor vytváří smíšený profil marže, který se výrazně liší od celočínských OEM stacků, které dnes nese mnoho distributorů. Typický distributor prodávající HU785G za 2499 USD vlastnímu instalatérovi může očekávat hrubou marži 950 USD po kanálové slevě, zatímco 4K UHD UST vyrobený DataMax s velkoobchodními náklady 1799 USD přináší přibližně 700 USD hrubého zisku při maloobchodní ceně 2499 USD. Mezera se dále zužuje, jakmile zahrnete reklamace ze záruky, dobu zpracování RMA a prémiový cenový efekt značky, kterou logo LG přináší v rezidenčních nabídkách.
