Diposkan Pada: Jul 14, 2026 - 148 Tontonan
Cara Memilih Projektor untuk Lan Party pada 2026
Menempah blok hotel, mengangkut empat PC, dan menempah venue 60 tempat duduk tidak bermakna apa-apa jika paparan permainan menjadi pudar pada 800 ANSI lumens apabila lampu dinyalakan. Bagi penganjur e-sukan, pasukan perolehan IT, dan krew hobi yang merancang kejohanan semalaman yang seterusnya, memilih projektor lan party yang tepat adalah satu-satunya keputusan yang menentukan sama ada pemain terus bermain sehingga pukul 4 pagi atau berhenti pukul 9 malam. Kami melihat pertukaran ini setiap minggu dengan pelanggan OEM kami, di mana spec kecerahan yang salah mengubah acara 300 peserta menjadi mimpi buruk pemulangan.
Lepasan pertama panduan pembeli 2026 kami ini membimbing pasukan perolehan dan penganjur acara melalui senarai semak teknikal tepat yang kami gunakan di DataMax apabila pelanggan borong meminta penggunaan projektor terbaik. Menjelang akhir bahagian ini, anda akan tahu nombor lembaran spec yang benar-benar penting, pensijilan yang perlu diminta daripada pembekal anda, dan cara menstruktur pesanan projektor LAN party borong supaya ia tiba sebelum hari perlawanan seterusnya.
Sumber berkaitan: projektor teater rumah · barisan projektor luar
Sorotan
- Sebuah projektor lan party memerlukan minimum 3000 ANSI lumens untuk venue terang dan 4500+ ANSI lumens untuk dewan melebihi 200 meter persegi, berdasarkan piawaian pendedahan kecerahan ANSI/ISO 21118 Projector Central.
- Resolusi True 4K UHD (3840×2160) dengan kadar segar semula sekurang-kurangnya 240 Hz adalah lantai semasa untuk kejohanan PC dan konsol kompetitif pada 2026.
- Nisbah ultra-short throw antara 0.21:1 dan 0.25:1 membolehkan anda meletakkan projektor 30 cm dari skrin 100 inci, menghapuskan bahaya kabel di belakang barisan pemain.
- Sumber cahaya fosfor laser yang dinilai untuk 20,000 hingga 30,000 jam memotong masa jalan semalaman 8 jam bagi LAN tipikal menjadi item barisan penyelenggaraan berbilang tahun.
- Bagi pasukan perolehan B2B yang menilai projektor lan party untuk pesanan pukal, sasarkan kilang OEM/ODM yang menawarkan MOQ 50 unit, masa utama pengeluaran 12 minggu, dan pensijilan FCC/CE/RoHS yang termasuk dalam peringkat borong.
Cara Memilih Projektor Lan Party yang Tepat pada 2026

Soalan pertama yang ditanya oleh mana-mana ketua perolehan kepada kami ialah "nombor lembaran spec yang benar-benar penting?" Jawapan jujurnya, selepas menghantar 14,000 unit projektor kepada penganjur acara pada 2025 sahaja, ialah kecerahan, resolusi, kadar segar semula, nisbah throw, dan jangka hayat sumber cahaya membentuk bar minimum yang tidak boleh dirunding. Apa-apa di bawah bar itu dan persediaan projektor ini anda akan dipulangkan oleh pengendali venue dalam masa 30 hari.
Kecerahan dan Prestasi Cahaya Sekitar
Lumens adalah spec yang paling banyak dipetik dan paling banyak disalahfahami dalam industri kami. American National Standards Institute menerbitkan ANSI/ISO 21118 untuk menghentikan inflasi, dan mana-mana OEM yang serius masih menerbitkan nombor itu pada lembaran data Projector Central. Untuk penggunaan projektor lan party di dalam ballroom hotel, dewan persidangan, atau ruang komuniti di mana anda tidak boleh memadamkan semua cahaya sekitar, rancang seperti berikut:
- 3000 hingga 3500 ANSI lumens untuk bilik di bawah 100 meter persegi dengan lampu siling boleh malap.
- 4000 hingga 4500 ANSI lumens untuk venue bersaiz sederhana antara 100 dan 200 meter persegi.
- 5000 hingga 6000 ANSI lumens untuk dewan melebihi 200 meter persegi atau untuk acara LAN luar pada senja.
Kami telah mengukur corak yang jelas merentasi penghantaran borong kami pada 2025: penganjur acara yang membeli model 3000 lumen untuk menjimatkan $80 setiap unit akhirnya menggantikannya dalam satu kitaran kejohanan. Jika bajet projektor LAN party borong anda ketat, belanjakan penjimatan pada modul lampu yang lebih cerah dan bukannya casis yang lebih nipis.
Kadar Segar Semula, Resolusi, dan Input Lag
Gamer kompetitif melihat input lag sebelum mereka melihat resolusi. Untuk acara lan party yang menjalankan CS2, Valorant, League of Legends, atau Street Fighter 6, spec yang betul ialah:
- Native 1920×1080 pada 240 Hz minimum, atau 4K UHD (3840×2160) pada 120 Hz dinaik taraf daripada 240 Hz.
- Input lag di bawah 16 ms diukur pada port HDMI, dengan Game Mode khusus yang memintas pasca-pemprosesan.
- Port HDMI 2.1 yang dinilai untuk 48 Gbps untuk menyokong lebar jalur penuh konsol generasi seterusnya.
Kadar segar semula 60 Hz pada skrin 300 inci adalah sebab paling biasa pemain mengadu tentang kabur gerakan di LAN, dan hampir selalu ia adalah kesilapan sumber dan bukannya had perkakasan. Apabila anda meletakkan pesanan pukal model dengan DataMax, minta jurutera jualan OEM mengunci firmware kepada lalai Game Mode sebelum penghantaran.
Nisbah Throw, Sumber Cahaya, dan Pandangan Perolehan B2B
Bagi pasukan perolehan B2B yang mendapatkan projektor lan party untuk pembelian pukal, senarai semak gred perolehan adalah berbeza daripada senarai semak pengguna. Sahkan item baris ini sebelum menandatangani pesanan pembelian:
- Lensa ultra-short throw dengan nisbah antara 0.21:1 dan 0.25:1, membenarkan pepenjuru 100 inci dari kira-kira 30 cm jarak pemasangan.
- Sumber cahaya fosfor laser yang dinilai untuk 20,000 hingga 30,000 jam, yang merangkumi kira-kira 2,500 sesi LAN semalaman sebelum ambang separuh kecerahan.
- Berat bersih 3.2 kg hingga 5.5 kg untuk model meja, atau unit pemasangan siling 8 kg dengan kit pemasangan dijual berasingan.
- MOQ 50 unit, masa utama pengeluaran 12 minggu, FOB Shenzhen atau CIF port destinasi, dan pensijilan FCC/CE/RoHS yang dibundel ke dalam peringkat borong.
Empat spec ini adalah spec yang sama yang disahkan oleh pasukan DataMax OEM kami sebelum kami menandatangani bina label peribadi untuk liga e-sukan Amerika Utara, dan ia memetakan secara langsung kepada sama ada penggunaan projektor terbaik ini anda bertahan dalam acara 48 jam tanpa pertukaran lampu. Jadual perbandingan penuh 2026 kami, bahagian FAQ untuk pengendali venue, dan CTA pesanan borong akan mendarat di Bahagian 3 panduan ini.

Pengurusan Kabel, Penghalaan Audio, dan Topologi Rangkaian untuk Lan Party Berbilang Skrin
Acara satu skrin dengan satu persediaan SKU adalah mudah. Sebaik sahaja anda meningkatkan kepada tiga atau enam skrin yang menjalankan bracket serentak, pengurusan kabel dan penghalaan audio menjadi sumber tunggal terbesar masa henti. Kami telah menyahpepijat lebih banyak siaran kejohanan yang gagal daripada yang kami ingin kira, dan kira-kira 70% kegagalan dijejaki kembali kepada pendawaian, bukan projektor itu sendiri.
Untuk venue lan party enam skrin yang berjalan pada 120 Hz melalui HDMI 2.1, topologi pendawaian anda seharusnya kelihatan seperti ini:
| Skrin | Jenis Kabel | Jarak Maks | Penyambung | Nota |
|---|---|---|---|---|
| Peringkat utama | HDMI 2.1 Kelajuan Ultra Tinggi Diperakui (48 Gbps) | 8 m | HDMI Jenis A | Port kunci disyorkan |
| Bracket sekunder | HDMI 2.1 optik aktif | 15 m | HDMI Jenis A | Gentian optik, berarah |
| Suat penonton | Pemanjang HDBaseT melalui Cat6a | 60 m | RJ45 | Memerlukan unit penerima |
| Isyarat sandaran | HDMI 2.1 wayarles (60 GHz) | 10 m garis pandangan | Proprietari | Penalisis +12 ms |
Kabel HDMI pasif yang lebih panjang daripada 5 m pada 48 Gbps akan gagal ujian pensijilan kira-kira 30% daripada masa, itulah sebabnya lembaran spec DataMax OEM kami kini memerlukan kabel optik aktif untuk mana-mana penghantaran projektor LAN party borong yang ditujukan untuk venue lebih besar daripada 80 meter persegi. Bagi pasukan perolehan B2B yang membina rig e-sukan turing, kami juga mengesyorkan suis terurus 1 Gbps khusus setiap kluster skrin supaya PC caster dan pemerhati tidak bertanding pada uplink yang sama.
Penghalaan audio заслуга perhatian yang sama. Acara lan party dengan enam skrin memerlukan sekurang-kurangnya satu suapan XLR analog setiap pasangan skrin, dengan pencampur digital yang mengendalikan audio permainan, mikrofon caster, dan mikrofon orang ramai secara berasingan. Tetapkan output audio projektor kepada PCM stereo dan lumpuhkan sebarang pemprosesan Dolby, kerana codec menambah 40-80 ms penalisis yang akan didengar oleh pemain kompetitif sebagai gema merentasi skrin.
Pengawalan Kuasa dan Saiz UPS
Brownout adalah pembunuh senyap perkakasan lan party. Untuk penggunaan projektor lan party yang berjalan semalaman, setiap projektor harus duduk pada UPS penukaran ganda dalam talian 1500 VA khusus. Sumber cahaya fosfor laser sensitif terhadap ayunan voltan pantas, dan potongan keras pada tanda kecerahan 60% akan menamatkan acara.
Pelabelan Kabel dan Bundle DataMax OEM
Apabila kami menghantar pesanan borong projektor 50 unit, kami membundel ikatan kabel bernombor, pigtail HDMI padanan warna, dan gambarajah pendawaian bercetak yang sepadan dengan jadual di atas. Krew venue memberitahu kami ini memotong masa persediaan mereka daripada 4 jam kepada kira-kira 90 minit setiap rig enam skrin, yang merupakan perbezaan antara muatan malam Jumaat dan slot kejohanan yang terlepas.

Saluran Pembelian, Terma Jaminan, dan Pilihan Label Peribadi OEM
Keputusan perolehan akhir untuk mana-mana penggunaan projektor untuk LAN party adalah saluran. Runcit pengguna, borong B2B, dan label peribadi OEM masing-masing membawa ekonomi unit, pendedahan jaminan, dan rawatan kastam yang berbeza. Kami telah menghantar ke ketiga-tiga saluran, dan perbezaannya penting apabila anda menggerakkan 50+ unit setiap suku tahun.
| Saluran | Harga Unit Tipikal (2026) | MOQ | Masa Utama | Laluan Jaminan | Terbaik Untuk |
|---|---|---|---|---|---|
| Runcit pengguna (Amazon, Best Buy) | $1,299 hingga $1,899 | 1 unit | Stok hari yang sama | Pengilang 2 tahun | LAN rumah satu skrin |
| Borong B2B (DataMax tier 2) | $849 hingga $1,049 | 10 unit | 4 minggu ex-stock | Pengedar 3 tahun | |
| Label peribadi OEM (DataMax tier 1) | $549 hingga $749 | 50 unit | 12 minggu pengeluaran | Label peribadi 5 tahun | Liga e-sukan, hotel |
| Firmware tersuai ODM | $649 hingga $899 | 200 unit | 16 minggu pengeluaran | Label peribadi 5 tahun | Pengendali litar kejohanan |
Bagi rangkaian hotel yang membeli projektor untuk LAN party untuk setiap hartanah, tier label peribadi OEM menurunkan kos unit sebanyak kira-kira 45% berbanding runcit, dan tempoh jaminan berganda. Bagi pasukan perolehan B2B yang menilai panduan pembeli borong 2026 Projector Central, kesimpulan yang sama muncul: titik pulang modal antara runcit dan borong berada pada 6 unit setiap tahun kalendar.
Apa yang Termasuk dalam Tier OEM yang Tidak Termasuk dalam Borong
Bina DataMax tier-1 OEM untuk pesanan projektor LAN party borong termasuk:
- Logo label peribadi dicetak skrin sutera pada casis dan alat kawalan jauh.
- Skrin boot firmware tersuai dengan jenama pembeli.
- Menu OSD boleh dikunci supaya kakitangan venue tidak boleh menukar pratetapan Game Mode secara tidak sengaja.
- Pembungkusan tersuai dengan SKU dan kod bar pembeli dicetak di barisan Shenzhen kami.
- Aksesori dibundel (kit pemasangan, pek kabel) dihantar di dalam karton induk.
Kami telah menghantar bina tier-1 OEM untuk tiga liga e-sukan Amerika Utara sejak Suku 1 2025, dan kitaran pesanan semula purata ialah 11 bulan. Kadensi pesanan semula itu memberitahu kami spec projektor terbaik untuk LAN party yang kami terbitkan dalam Bahagian 1 bertahan sepanjang tahun penggunaan kejohanan, yang merupakan satu-satunya metrik jaminan yang penting untuk pengendali venue.
Pematuhan dan Pertimbangan Import
Untuk penghantaran OEM projektor untuk LAN party 50 unit yang melintasi ke AS atau EU, pek dokumentasi mesti termasuk FCC Part 15 (AS), CE-RED (EU), pematuhan RoHS 3, dan sijil skim CB untuk bekalan kuasa. DataMax membundel keempat-empatnya ke dalam tier borong tanpa kos tambahan, yang sepadan dengan senarai semak gred perolehan yang kami gariskan sebelum ini dan menghalang broker kastam anda daripada menahan penghantaran di port destinasi. Bagi pembeli yang mendapatkan sumber di luar Amerika Utara, piawaian keselamatan audio/video IEC 62368-1 ialah dokumen rujukan yang akan ditanya oleh ejen kastam anda, dan pasukan pematuhan kami boleh pra-mengeluarkan sijil sebelum barisan pengeluaran bermula.
Apa yang Perlu Dicari Apabila Anda Membeli Projektor untuk LAN Party pada 2026
Bagi pasukan perolehan B2B yang menilai projektor untuk LAN party pada skala, senarai semak pemilihan akhir dimampatkan kepada lima item baris yang boleh disahkan: output lumen, input lag, nisbah throw, set port, dan laluan jaminan. Kami telah membina kelompok OEM menentang senarai semak tepat ini untuk pembeli yang menggerakkan antara 50 dan 5,000 unit setiap suku tahun, dan unit yang melepasi kitaran kejohanan 12 bulan sentiasa membersihkan kelima-lima tanpa pengecualian. Sebuah projektor untuk LAN party yang mencatatkan 4,500 ANSI lumens, 8.7 ms input lag, nisbah ultra-short throw 0.25, HDMI 2.1 penuh ditambah USB-C, dan jaminan label peribadi 5 tahun adalah lantai perolehan yang kami syorkan. Apa-apa di bawah garis itu adalah pertaruhan gred pengguna yang tidak patut diambil oleh pengendali venue ke dalam bilik kejohanan.
Senarai Semak Perolehan B2B Akhir
Sebelum anda mengeluarkan pesanan pembelian untuk projektor untuk LAN party, sahkan titik data ini dengan pembekal secara bertulis:
- MOQ: 50 unit untuk OEM tier 1, 10 unit untuk borong tier 2, 1 unit untuk persampelan runcit.
- Masa utama: 12 minggu untuk OEM, 4 minggu untuk borong, hari yang sama untuk stok runcit.
- Dasar sampel: Unit penilaian percuma 7 hari dihantar dalam masa 72 jam selepas permintaan, boleh dipulangkan terhadap PO pengeluaran pertama.
- Saluran hubungan: Pengurus akaun khusus yang boleh dihubungi melalui e-mel dan pesanan setara WeChat dalam masa 4 jam perniagaan.
- Pej pematuhan: FCC Part 15, CE-RED, RoHS 3, sijil skim CB dibundel tanpa kos tambahan.
- Penyesuaian: Logo, skrin boot firmware, kunci OSD, SKU pembungkusan, dan aksesori dibundel semuanya termasuk dalam tier 1.
- Jaminan: Liputan label peribadi 5 tahun untuk tier 1, liputan pengedar 3 tahun untuk tier 2.
Bagi pembeli OEM yang menilai projektor untuk LAN party untuk liga e-sukan atau rangkaian hotel, dasar sampel adalah satu-satunya get paling penting. Kami menghantar unit penilaian yang dikonfigurasikan sepenuhnya dalam masa 72 jam, pembeli menjalankannya melalui rig kejohanan mereka sendiri selama 7 hari, dan kos sampel mengkredit terhadap PO pengeluaran 50 unit pertama. Gelung itu adalah bagaimana kami mengunci tiga akaun liga Amerika Utara yang dirujuk sebelum ini, dan ia adalah gelung yang sama yang kami buka untuk mana-mana pertanyaan projektor LAN party borong baharu pada 2026.
Kad Rujukan Ringkas
Kesimpulan Akhir
Spec projektor terbaik untuk LAN party untuk 2026 bukan lagi sasaran bergerak: 4K UHD, 4,500 ANSI lumens, ultra-short throw, 8.7 ms input lag, HDMI 2.1, jaminan 5 tahun. Padankan spec itu, pilih saluran OEM apabila anda melintasi 50 unit setiap suku tahun, dan anda mempunyai pelancaran gred kejohanan yang bertahan sepanjang tahun penganiayaan pengendali.
Untuk sebut harga tersuai pada pesanan projektor untuk LAN party, hantar lembaran spec dan sasaran kiraan unit anda ke meja perolehan kami. Kami menjawab dalam masa 4 jam perniagaan dengan cadangan tier 1 OEM, cadangan tier 2 borong, atau pautan persampelan runcit bergantung pada profil pesanan anda.
Minta sebut harga tersuai untuk bina OEM projektor untuk LAN party
