proiector pentru petrecere LAN

Posted At: iul. 14, 2026 - 153 Views

Cum să Alegi un Proiector pentru Petrecere LAN în 2026

Cum să Alegi un Proiector pentru Petrecere LAN în 2026

Rezervarea unui bloc de hotel, transportul a patru PC-uri și rezervarea unei săli cu 60 de locuri nu înseamnă nimic dacă ecranul de gaming se estompează la 800 ANSI lumeni când se aprind luminile. Pentru organizatorii de esports, echipele de achiziții IT și echipele de hobbyiști care planifică următorul turneu over-night, alegerea configurației potrivite de acest proiector este singura decizie care determină dacă jucătorii continuă să joace până la ora 4 dimineața sau dacă se strâng la ora 21:00. Vedem acest compromis în fiecare săptămână cu clienții noștri OEM, unde o specificație de luminozitate greșită transformă un eveniment cu 300 de participanți într-un coșmar de rambursări.

Această primă trecere a ghidului nostru de cumpărare pentru 2026 ghidează echipele de achiziții și organizatorii de evenimente prin lista exactă de verificare tehnică pe care o folosim la DataMax când un client en-gros cere cea mai bună implementare de proiector. Până la finalul acestei secțiuni, veți ști ce numere din fișa tehnică contează cu adevărat, ce certificări să solicitați de la furnizor și cum să structurați o comandă en-gros de proiectoare pentru petreceri LAN astfel încât să ajungă înainte de următoarea zi de meci.

Resurse conexe: proiectoare home theater · linie de proiectoare de exterior

Aspecte Cheie

  • Un eveniment de tip SKU necesită un minim de 3000 ANSI lumeni pentru săli luminate și 4500+ ANSI lumeni pentru săli peste 200 de metri pătrați, conform standardului de declarare a luminozității ANSI/ISO 21118 Projector Central.
  • Rezoluția True 4K UHD (3840×2160) cu cel puțin o rată de reîmprospătare de 240 Hz reprezintă nivelul minim actual pentru turneele competitive de PC și consolă din 2026.
  • Rapoartele de proiecție ultra-scurtă între 0.21:1 și 0.25:1 vă permit să plasați proiectorul la 30 cm de un ecran de 100 de inch, eliminând pericolul de împiedicare a cablurilor în spatele rândului de jucători.
  • Sursele de lumină cu fosfor laser evaluate pentru 20.000 până la 30.000 de ore transformă durata de funcționare over-night de 8 ore a unei petreceri LAN tipice într-o cheltuială de întreținere pe mai mulți ani.
  • Pentru echipele de achiziții B2B care evaluează comenzile în vrac pentru model, vizați o fabrică OEM/ODM care oferă MOQ 50 unități, termen de producție de 12 săptămâni și certificări FCC/CE/RoHS incluse în pachetul en-gros.

Cum să Alegi Unitatea Potrivită pentru Evenimente în 2026

Sală de bal hotel cu proiector pentru evenimente

Prima întrebare pe care orice responsabil de achiziții ne-o pune este "ce număr din fișa tehnică contează cu adevărat?" Răspunsul onest, după ce am expediat 14.000 de unități de proiectoare către organizatori de evenimente doar în 2025, este că luminozitatea, rezoluția, rata de reîmprospătare, raportul de proiecție și longevitatea sursei de lumină formează un prag minim negociabil. Orice sub acel prag și configurația acestui proiector va fi returnată de operatorul sălii în termen de 30 de zile.

Luminozitate și Performanță în Lumină Ambientală

Lumenii sunt cea mai citată și cea mai neînțeleasă specificație din industria noastră. Institutul American de Standarde Naționale a publicat ANSI/ISO 21118 pentru a opri inflația, iar orice OEM serios publică în continuare acel număr pe fișa tehnică Projector Central. Pentru utilizarea unui proiector într-o sală de bal de hotel, sală de conferințe sau spațiu comunitar unde nu puteți elimina toată lumina ambientală, planificați:

  • 3000 până la 3500 ANSI lumeni pentru camere sub 100 de metri pătrați cu iluminare deasupra reglabilă.
  • 4000 până la 4500 ANSI lumeni pentru locații de dimensiune medie între 100 și 200 de metri pătrați.
  • 5000 până la 6000 ANSI lumeni pentru săli peste 200 de metri pătrați sau pentru evenimente LAN în aer liber la amurg.

Am observat un model clar în livrările noastre en-gros din 2025: organizatorii de evenimente care cumpără modelul de 3000 de lumeni pentru a economisi 80 USD per unitate ajung să-l înlocuiască într-un singur ciclu de turneu. Dacă bugetul pentru proiector en-gros pentru petrecere LAN este strâns, cheltuiți economiile pe un modul de lampă mai luminos, nu pe o carcasă mai subțire.

Rata de Reîmprospătare, Rezoluție și Latență de Intrare

Gamerii competitivi observă latența de intrare înainte de a observa rezoluția. Pentru un eveniment SKU care rulează CS2, Valorant, League of Legends sau Street Fighter 6, specificațiile corecte sunt:

  • Nativ 1920×1080 la 240 Hz minim, sau 4K UHD (3840×2160) la 120 Hz scalat de la 240 Hz.
  • Latență de intrare sub 16 ms măsurată la portul HDMI, cu un Game Mode dedicat care ocolește post-procesarea.
  • Porturi HDMI 2.1 evaluate pentru 48 Gbps pentru a suporta lățimea de bandă completă a consolelor de ultimă generație.

O rată de reîmprospătare de 60 Hz pe un ecran de 300 de inch este cel mai frecvent motiv pentru care jucătorii se plâng de motion blur la o petrecere LAN, și este aproape întotdeauna o greșeală de aprovizionare, nu o limitare hardware. Când plasați o comandă în vrac pentru model la DataMax, cereți inginerului de vânzări OEM să blocheze firmware-ul la Game Mode înainte de expediere.

Raport de Proiecție, Sursă de Lumină și Perspectiva Achizițiilor B2B

Pentru echipele de achiziții B2B care aprovizionează o achiziție în vrac de unitate, lista de verificare la nivel de achiziții este diferită de lista pentru consumatori. Confirmați aceste elemente înainte de a semna comanda de achiziție:

  • Lentilă ultra-short throw cu un raport între 0.21:1 și 0.25:1, permițând o diagonală de 100 de inch de la aproximativ 30 cm distanță de montare.
  • Sursă de lumină cu fosfor laser evaluată pentru 20.000 până la 30.000 de ore, ceea ce acoperă aproximativ 2.500 de sesiuni LAN over-night înainte de pragul de semi-luminozitate.
  • Greutate netă între 3,2 kg și 5,5 kg pentru modelele de masă, sau unități de montare pe tavan de 8 kg cu kit de montare vândut separat.
  • MOQ 50 unități, termen de producție de 12 săptămâni, FOB Shenzhen sau CIF port de destinație, și certificări FCC/CE/RoHS incluse în pachetul en-gros.

Aceste patru specificații sunt aceleași pe care echipa DataMax OEM le validează înainte de a semna o construcție private-label pentru o ligă de esports nord-americană, și se mapează direct pe faptul dacă implementarea dumneavoastră de cel mai bun acest proiector supraviețuiește unui eveniment de 48 de ore fără schimbarea lămpii. Tabelul nostru complet de comparație pentru 2026, secțiunea de întrebări frecvente pentru operatorii de locații și CTA-ul pentru comanda en-gros ajung în Pasul 3 al acestui ghid.

Turnee DataMax OEM cu proiectoare montate ultra-short throw pe un ecran de 120 de inch

Managementul Cablurilor, Rutarea Audio și Topologia Rețelei pentru o Petrecere LAN cu Mai Multe Ecrane

Un eveniment cu un singur ecran și o singură configurație SKU este simplu. În momentul în care scalați la trei sau șase ecrane care rulează bracket-uri simultane, managementul cablurilor și rutarea audio devin cea mai mare sursă de downtime. Am depanat mai multe transmisii eșuate de turnee decât ne place să recunoaștem, și aproximativ 70% din eșecuri se întorc la cablare, nu la proiector în sine.

Pentru o locație cu șase ecrane model care rulează la 120 Hz prin HDMI 2.1, topologia cablurilor dumneavoastră ar trebui să arate astfel:

EcranTip CabluLungime MaximăConectorNote
Scena principalăHDMI 2.1 Certified Ultra High Speed (48 Gbps)8 mHDMI Tip APort cu blocare recomandat
Bracket secundarHDMI 2.1 optic activ15 mHDMI Tip AFibră optică, direcțional
Feed spectatorExtender HDBaseT peste Cat6a60 mRJ45Necesită unitate receptor
Semnal de rezervăHDMI 2.1 wireless (60 GHz)10 m linie de vizibilitateProprietarLatență +12 ms

Un cablu HDMI pasiv mai lung de 5 m la 48 Gbps va eșua testarea de certificare aproximativ 30% din timp, motiv pentru care fișa noastră tehnică DataMax OEM necesită acum cablu optic activ pentru orice livrare en-gros de proiectoare pentru petreceri LAN destinată locațiilor mai mari de 80 de metri pătrați. Pentru echipele de achiziții B2B care construiesc un echipament de esports turant, recomandăm de asemenea un switch gestionat dedicat de 1 Gbps per cluster de ecrane, astfel încât PC-ul de casting și overlay-ul observatorului să nu concureze pe același uplink.

Rutarea audio merită atenție egală. Un eveniment unitate cu șase ecrane necesită cel puțin un feed analogic XLR per pereche de ecrane, cu un mixer digital care gestionează separat audio-ul jocului, microfonul caster-ului și microfonul publicului. Setați ieșirea audio a proiectorului pe PCM stereo și dezactivați orice procesare Dolby, deoarece codecurile adaugă 40-80 ms de latență pe care jucătorii competitivi o vor auzi ca ecou între ecrane.

Condiționarea Alimentării și Dimensionarea UPS-ului

Căderile de tensiune sunt ucigașul silențios al hardware-ului pentru petreceri LAN. Pentru o implementare a celui mai bun acest proiector care rulează over-night, fiecare proiector ar trebui să stea pe un UPS dedicat de 1500 VA cu dublă conversie online. Sursa de lumină cu fosfor laser este sensibilă la fluctuații rapide de tensiune, iar o tăiere dură la marcajul de 60% luminozitate va încheia evenimentul.

Etichetarea Cablurilor și Pachetul DataMax OEM

Când livrăm o comandă en-gros de 50 de unități proiector, includem bride numerotate, pigtail-uri HDMI cu culori potrivite și o diagramă de cablare imprimată care se potrivește cu tabelul de mai sus. Echipele de la locație ne spun că acest lucru le reduce timpul de configurare de la 4 ore la aproximativ 90 de minute per echipament cu șase ecrane, ceea ce face diferența dintre o instalare vineri seara și un slot de turneu pierdut.

Proiector DataMax OEM pentru petrecere LAN cu șase ecrane, cabluri etichetate și UPS dedicat per ecran

Canale de Cumpărare, Termeni de Garanție și Opțiuni OEM Private Label

Decizia finală de achiziție pentru orice implementare de proiector pentru petrecere LAN este canalul. Retailul pentru consumatori, en-gros B2B și OEM private label vin fiecare cu economii unitare diferite, expunere la garanție și tratament vamal. Am livrat către toate cele trei canale, și diferențele contează când mutați 50+ unități per trimestru.

CanalPreț Unitar Tipic (2026)MOQTermen LivrareCale GaranțieCel Mai Bun Pentru
Retail consumatori (Amazon, Best Buy)1.299 USD până la 1.899 USD1 unitateStoc în aceeași ziProducător 2 aniLAN acasă cu un singur ecran
En-gros B2B (DataMax nivel 2)849 USD până la 1.049 USD10 unități4 săptămâni ex-stocDistribuitor 3 aniOperatori de locații mici
OEM private label (DataMax nivel 1)549 USD până la 749 USD50 unități12 săptămâni producțiePrivate label 5 aniLigi esports, hoteluri
ODM firmware personalizat649 USD până la 899 USD200 unități16 săptămâni producțiePrivate label 5 aniOperatori de circuit turnee

Pentru un lanț hotelier care cumpără un proiector pentru petrecere LAN pentru fiecare proprietate, nivelul OEM private label reduce costul unitar cu aproximativ 45% comparativ cu retailul, iar termenul de garanție se dublează. Pentru echipele de achiziții B2B care evaluează ghidul de cumpărare en-gros Projector Central 2026, aceeași concluzie rezultă: break-even-ul între retail și en-gros se situează la 6 unități pe an calendaristic.

Ce Include Nivelul OEM pe Care En-Gros nu îl Include

O construcție DataMax nivel 1 OEM pentru o comandă en-gros de proiectoare pentru petreceri LAN include:

  • Logo private label serigrafiat pe carcasă și telecomandă.
  • Ecran de boot firmware personalizat cu marca cumpărătorului.
  • Meniu OSD blocabil astfel încât personalul locației să nu schimbe accidental presetarea Game Mode.
  • Ambalaj personalizat cu SKU-ul și codul de bare al cumpărătorului imprimate pe linia noastră din Shenzhen.
  • Accesorii incluse (kit montare, pachet cabluri) expediate în interiorul cartonului master.

Am livrat construcții OEM nivel 1 pentru trei ligi de esports nord-americane din Q1 2025, iar ciclul mediu de re-comandă este de 11 luni. Acest ritm de re-comandă ne spune că specificațiile pentru cel mai bun proiector pentru petrecere LAN pe care le-am publicat în Pasul 1 rezistă pe parcursul unui an complet de utilizare la turnee, care este singura metrică de garanție care contează pentru un operator de locație.

Conformitate și Considerații de Import

Pentru o livrare OEM de 50 de unități proiector pentru petrecere LAN care intră în SUA sau UE, pachetul de documentație trebuie să includă FCC Part 15 (SUA), CE-RED (UE), conformitate RoHS 3 și un certificat CB scheme pentru sursa de alimentare. DataMax include toate patru în pachetul en-gros fără cost suplimentar, ceea ce se potrivește cu lista de verificare la nivel de achiziții pe care am conturat-o mai devreme și împiedică brokerul dumneavoastră vamal să rețină livrarea la portul de destinație. Pentru cumpărătorii care se aprovizionează din afara Americii de Nord, standardul de siguranță audio/video IEC 62368-1 este documentul de referință pe care agentul dumneavoastră vamal îl va cere, iar echipa noastră de conformitate poate emite prealabil certificatul înainte ca linia de producție să înceapă.

Ce să Căutați Când Cumpărați un Proiector pentru Petrecere LAN în 2026

Pentru echipele de achiziții B2B care evaluează un proiector pentru petrecere LAN la scară, lista de verificare finală se comprimă la cinci elemente verificabile: ieșire lumeni, latență de intrare, raport de proiecție, set de porturi și cale de garanție. Am construit loturi OEM conform acestei liste exacte pentru cumpărători care mută între 50 și 5.000 de unități pe trimestru, iar unitățile care trec un ciclu de turneu de 12 luni trec întotdeauna toate cinci fără excepție. Un proiector pentru petrecere LAN care obține 4.500 ANSI lumeni, 8,7 ms latență de intrare, 0,25 raport ultra-short throw, HDMI 2.1 complet plus USB-C și o garanție private label de 5 ani este pragul de achiziție pe care îl recomandăm. Orice sub această linie este un risc de grad consumator pe care operatorii de locații nu ar trebui să și-l asume într-o sală de turneu.

Lista Finală de Verificare pentru Achiziții B2B

Înainte de a emite comanda de achiziție pentru un proiector pentru petrecere LAN, confirmați aceste puncte de date cu furnizorul în scris:

  • MOQ: 50 unități pentru OEM nivel 1, 10 unități pentru en-gros nivel 2, 1 unitate pentru eșantionare retail.
  • Termen livrare: 12 săptămâni pentru OEM, 4 săptămâni pentru en-gros, în aceeași zi pentru stocul retail.
  • Politică eșantion: Unitate de evaluare gratuită 7 zile expediată în termen de 72 de ore de la cerere, rambursabilă la prima PO de producție.
  • Canal contact: Manager de cont dedicat accesibil prin e-mail și mesagerie tip WeChat în termen de 4 ore lucrătoare.
  • Pachet conformitate: FCC Part 15, CE-RED, RoHS 3, certificat CB scheme incluse fără cost suplimentar.
  • Personalizare: Logo, ecran de boot firmware, blocare OSD, SKU ambalaj și accesorii incluse în nivelul 1.
  • Garanție: Acoperire private label 5 ani pentru nivelul 1, acoperire distribuitor 3 ani pentru nivelul 2.

Pentru cumpărătorii OEM care evaluează un proiector pentru petrecere LAN pentru o ligă de esports sau un lanț hotelier, politica de eșantionare este singura poartă cea mai importantă. Trimitem o unitate de evaluare complet configurată în termen de 72 de ore, cumpărătorul o rulează prin propriul echipament de turneu timp de 7 zile, iar costul eșantionului se creditează la prima PO de producție de 50 de unități. Acest loop este cum am blocat cele trei conturi de ligă nord-americane menționate mai devreme, și este același loop pe care îl deschidem pentru orice nouă solicitare en-gros de proiectoare pentru petreceri LAN în 2026.

Card de Referință Rapid

Concluzia Finală

Specificațiile pentru cel mai bun proiector pentru petrecere LAN pentru 2026 nu mai sunt o țintă mobilă: 4K UHD, 4.500 ANSI lumeni, ultra-short throw, 8,7 ms latență de intrare, HDMI 2.1, garanție 5 ani. Potriviți această specificație, alegeți canalul OEM când depășiți 50 de unități pe trimestru și aveți o lansare la standard de turneu care supraviețuiește un an complet de abuz din partea operatorului.

Pentru o ofertă personalizată pe o comandă de proiector pentru petrecere LAN, trimiteți fișa dumneavoastră tehnică și numărul țintă de unități la biroul nostru de achiziții. Răspundem în termen de 4 ore lucrătoare cu o propunere OEM nivel 1, o propunere en-gros nivel 2 sau un link de eșantionare retail, în funcție de profilul comenzii dumneavoastră.

Solicitați o ofertă personalizată pentru construcții OEM de proiector pentru petrecere LAN

Răsfoiți catalogul DataMax en-gros de proiector pentru petrecere LAN

Your Cart
Experiența dumneavoastră pe acest site va fi îmbunătățită prin permiterea cookie-urilor Politica privind cookie-urile